Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános sorozat topik

Go down 
+6
Remo
Niwrok
Weide
Dylan83
R2-D2
LordPicard
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 3:09 pm

Weide írta:
R2-D2, mik az első benyomásaid az első pár rész alapján a True Detective-ről?

Nem leszek vele túl népszerű, de szerintem két rész alapján baromi unalmas. Elképzelni sem tudom, ezen mit sztárolnak annyit.

Talán a hátralévő 6 részben történik valami.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 5:33 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2, mik az első benyomásaid az első pár rész alapján a True Detective-ről?

Nem leszek vele túl népszerű, de szerintem két rész alapján baromi unalmas. Elképzelni sem tudom, ezen mit sztárolnak annyit.

Talán a hátralévő 6 részben történik valami.

A cselekmény egy dolog -már ha magára a nyomozásra gondolsz, de aztán majd beindul az is, lesz pár csavar, bár én végig élveztem azt, ahogyan szépen lassan bogozták ki a szálakat-, de ez is több fronton zajlik. Családi dráma a két nyomozó részéről, meg maga a nyomozás, illetve ugye a jelen eseményei is -számodra még- képlékenyek, hova is vezetnek. Na de mi van a karakterekkel és a drámai vonallal? Szerintem inkább ez a hangsúlyosabb az egész sorozatban, és ebből kapunk jócskán. Ez sem tetszik?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 5:41 pm

Weide írta:
Na de mi van a karakterekkel és a drámai vonallal? Szerintem inkább ez a hangsúlyosabb az egész sorozatban, és ebből kapunk jócskán. Ez sem tetszik?

Egyelőre sem az ex drogos és jelenkori alkoholista egyik, sem a piálós és a feleségét csaló másik karakter nem tetszik. McCounaghey majdnem olyan, mint Graham a Hannibálban.
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 36
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 6:18 pm

Én konkrétan bealudtam az első részen, majd ha kipihentebb leszek újra nekivágok. De egyenlőre én sem értem mire fel a nagy felhajtás körülötte.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 6:31 pm

mesterjani írta:
Én konkrétan bealudtam az első részen, majd ha kipihentebb leszek újra nekivágok. De egyenlőre én sem értem mire fel a nagy felhajtás körülötte.

A magam részéről én ilyen erősen drámai karaktereket, ilyen jó, érdekes és újfajta kémiát a főszereplők között nagyon-nagyon ritkán láttam sorozatban. Maga az alaptéma is tetszik, a sötétebb tónusa a sorozatnak, és persze végig hajtott a kíváncsiság, hova is fog kilyukadni az egész, mindezeken túl pedig végre egy reális, élet-szagú nyomozós sorozatot kaptam, nem blődségekkel és teljesen barom okfejtéssel teletűzdelt NCIS-Gyilkos elmék/számok/betűk kombót, amiktől a szőr feláll a hátamon...
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 36
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 6:33 pm

Weide írta:

A magam részéről én ilyen erősen drámai karaktereket, ilyen jó, érdekes és újfajta kémiát a főszereplők között nagyon-nagyon ritkán láttam sorozatban. Maga az alaptéma is tetszik, a sötétebb tónusa a sorozatnak, és persze végig hajtott a kíváncsiság, hova is fog kilyukadni az egész, mindezeken túl pedig végre egy reális, élet-szagú nyomozós sorozatot kaptam, nem blődségekkel és teljesen barom okfejtéssel teletűzdelt NCIS-Gyilkos elmék/számok/betűk kombót, amiktől a szőr feláll a hátamon...

Akkor nekilátok kipihenten újra. Megmondom őszintén talán az első rész feléig jutottam. Valahogy nem éreztem késztetést a folytatásra. De akkor újra nekivágok mindenképp. Ha az évad végére értem majd írok róla véleményt mindenképp.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 24, 2014 6:49 pm

mesterjani írta:
Weide írta:

A magam részéről én ilyen erősen drámai karaktereket, ilyen jó, érdekes és újfajta kémiát a főszereplők között nagyon-nagyon ritkán láttam sorozatban. Maga az alaptéma is tetszik, a sötétebb tónusa a sorozatnak, és persze végig hajtott a kíváncsiság, hova is fog kilyukadni az egész, mindezeken túl pedig végre egy reális, élet-szagú nyomozós sorozatot kaptam, nem blődségekkel és teljesen barom okfejtéssel teletűzdelt NCIS-Gyilkos elmék/számok/betűk kombót, amiktől a szőr feláll a hátamon...

Akkor nekilátok kipihenten újra. Megmondom őszintén talán az első rész feléig jutottam. Valahogy nem éreztem késztetést a folytatásra. De akkor újra nekivágok mindenképp. Ha az évad végére értem majd írok róla véleményt mindenképp.

Rendben. Amúgy szerintem nagyon okosan oldották meg ennek a 8 résznek a felosztását, ugyanis látszólag a 4. rész végével véget ér egy szekció, látszólag lezáródnak az események, de aztán mégis folytatódik/kezdődik előröl az egész, immár a jelenben. Persze megy tovább a családi drámázás, a személyes sorsok továbbfolyása is, de valahogy nem hiányzik az az x év, amit ugrottunk az időben, minden magától értetődőnek tűnik.

Ja, és egy tipp, ha nem bánod; Még ha csak mellékszereplőről, ideiglenes feltűnő karakterről is van szó, érdemes a nevét feljegyezni egy kis fecnire, vagy valami, mert van, hogy gyakran offscreen szereplőkre utalgatnak, akik viszik tovább a cselekményt, de hirtelen akkor fingom sem volt róla, éppen kiről is van szó.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyPént. Ápr. 25, 2014 10:48 am

Háát, Weide, a harmadik epizódot is csak végigszenvedtem. Most kéne feladni, de ha már elkezdtem, végig is nézem.


Dögunalom az egész. Sad
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyPént. Ápr. 25, 2014 11:47 am

R2-D2 írta:
Dögunalom az egész. Sad

 Crying or Very sad Sajnálom, akkor már esélyes, hogy ez nem nagyon fog változni...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyPént. Ápr. 25, 2014 12:21 pm

Weide írta:


 Crying or Very sad Sajnálom, akkor már esélyes, hogy ez nem nagyon fog változni...

Ugyan, ne sajnáld. Saját elhatározásomból kezdtem el nézni, senki nem fogott fegyvert a fejemhez.

Ráadásul lehet, hogy nem rossz sorozat, csak nekem borzasztóan lassú és unalmas. A két főszereplő egyikével sem tudok igazándiból azonosulni, anélkül meg nekem nehéz. Végignézem, aztán írok róla pár gondolatot.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptySzomb. Ápr. 26, 2014 1:29 am

Weide írta:
R2-D2 írta:
Dögunalom az egész. Sad

 Crying or Very sad Sajnálom, akkor már esélyes, hogy ez nem nagyon fog változni...

A negyedik és ötödik rész első fele kimondottan jó volt. Mi a f*szért kellett erre ennyit várni????  Evil or Very Mad 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptySzomb. Ápr. 26, 2014 1:40 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
R2-D2 írta:
Dögunalom az egész. Sad

 Crying or Very sad Sajnálom, akkor már esélyes, hogy ez nem nagyon fog változni...

A negyedik és ötödik rész első fele kimondottan jó volt. Mi a f*szért kellett erre ennyit várni????  Evil or Very Mad 

Alapozás? Elővezetés? Hangulatfokozás. Mindegy, az tény marad, hogy az ötödik rész az egyik legerősebb az egész évadban, azt már csak az évadzáró múlja felül. Bár meg kell hagyni, a negyedik rész végi kertvárosi menekülés is kurva jól meg volt csinálva!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyHétf. Május 19, 2014 11:20 am

Srácok, bármiféle ajánló vagy kritika nélkül, de komolyan mondom, kezdjétek el nézni a Penny Dreadful-t. Ez a sorozat valami zseniális, s bár még csak a második rész közepén tartok, már most tudom mondani, hogy ez nem egy elkaszálandó sorozat. Tele van vonatkozásokkal, kikacsintásokkal, még némi humort is csempésztek bele. Egyszerre sötét és nyomasztó, mégis annyira élénk és változatos és egyedi. Az intrója pedig az egyik legjobb az elmúlt időszak sorozataihoz képest.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyCsüt. Május 22, 2014 9:09 pm

Mától lelépek picit, megyek vadászni Sam és Dean Winchesterrel az Odaát S9-ben.

Jók legyetek!  Smile 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 EmptyPént. Május 23, 2014 1:54 pm

R2-D2 írta:
Mától lelépek picit, megyek vadászni Sam és Dean Winchesterrel az Odaát S9-ben.

 

9-ik évad, második rész, 5-ik perc. Dean megy "haza", kinyitja az ajtót, de Kevin egy nyílpuskával rálő. Nem találja el...

- Dean, te élsz!!
- Csak mert rosszul célzol, Katniss!

Na, ezért is imádom, az ilyen egysoros kiszólásokért... Smile 
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános sorozat topik - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános sorozat topik   Általános sorozat topik - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános sorozat topik
Vissza az elejére 
5 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Általános film topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: