Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 30 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptyPént. Jan. 24, 2014 4:59 pm

Joe C. Hallenbeck írta:
Rajzás (Rise: Blood Hunter)


Ennek ellenére mégis azt mondanám, hogy valahol pozitív élmény volt. Talán köszönhetően a sok meztelenségnek és azért elég 18+ véres film... Szóval megvan a maga erotikája és ha már csak Lucy Liu cicije miatt is (na meg azért rövidített frizurával is elég dögös), de érdemes volt megnézni. Igazából Chicklis nyomozóként nem sok vizet zavar, sőt tulajdonképpen senki nem zavar semmit sem. Lucy Liu csak megy és öl és kész, vége. Ennyi volt a film, se több, se kevesebb. Nem volt a világ legjobb filmélménye, de számtalan ennél rosszabb filmet ki lehet fogni. Nem tudom, hogy meg fogom-e nézni még egyszer. Talán... ha éppen valami középszerűre vágyok.

10/5,5

Fasza, pont valami ilyesmi, agykikapcsolós filmre vágytam, és ezt még nem is láttam!  geek 
Lucy Liu meg... uhh, imádom azt a nőstényt!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptyVas. Feb. 02, 2014 12:29 pm

ARANY MÁLNA DÍJ JELÖLÉSEK


Ezek szerint a Movie 43 elérte célját, tényleg botrányfilm lett... Smile

A többivel egyetértek: az meg, hogy a Magányos lovast következetesen vadásznak fordítják, az meg már az oldalt minősíti...
Vissza az elejére Go down
Joe Cornelius Hallenbeck




Hozzászólások száma : 27
Join date : 2014. Jan. 02.
Age : 36
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptyVas. Feb. 02, 2014 11:22 pm

Weide írta:
 
Lucy Liu meg... uhh, imádom azt a nőstényt!

Tegnapelőtt azon röhögtünk pont, hogy Lucy Liu mindenhogy gyönyörű nő... még akkor is, ha épp megskalpolja a Menyasszony Very Happy
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzer. Feb. 12, 2014 9:53 pm

Végre elérhető az Oldboy amerikai remake-je! Okés, persze, már az IMDB alapján szar, meg senki sincs elájulva tőle, de bazzki, OLDBOY, az egyik kedvenc filmem és ez a remake lett légyen is bármilyen rossz, én nagy lelkesedéssel vetem bele magam! Egyrészt érdekel, hogyan is sült el ez a szereposztás, másrészt csalódtam én már ilyen téren kellemeset, mondjuk a közelmúltban a Tetovált lány kapcsán, ahol szerintem az amcsi utángyártott verzió is bőven megfér az eredeti svéd mellett, és igazából legalább annyira tetszett is, mint az eredeti. Hátha itt is valami hasonló csoda történik, bár egy dologtól előre félek. Azt az atmoszférát, lélekbizsergető zsenialitást, amit Yeong-wook Jo zenéje szolgáltatott anno, félő, itt hiába fogom keresni. Aztán ki tudja, hátha felcsendül majd pár ismerős tétel, lehetőleg jókor is alkalmazva azt, nem úgy, mint a RoboCop remake esetében...
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptyPént. Feb. 14, 2014 8:26 pm

Weide írta:
Végre elérhető az Oldboy amerikai remake-je! Okés, persze, már az IMDB alapján szar, meg senki sincs elájulva tőle, de bazzki, OLDBOY, az egyik kedvenc filmem és ez a remake lett légyen is bármilyen rossz, én nagy lelkesedéssel vetem bele magam! Egyrészt érdekel, hogyan is sült el ez a szereposztás, másrészt csalódtam én már ilyen téren kellemeset, mondjuk a közelmúltban a Tetovált lány kapcsán, ahol szerintem az amcsi utángyártott verzió is bőven megfér az eredeti svéd mellett, és igazából legalább annyira tetszett is, mint az eredeti. Hátha itt is valami hasonló csoda történik, bár egy dologtól előre félek. Azt az atmoszférát, lélekbizsergető zsenialitást, amit Yeong-wook Jo zenéje szolgáltatott anno, félő, itt hiába fogom keresni. Aztán ki tudja, hátha felcsendül majd pár ismerős tétel, lehetőleg jókor is alkalmazva azt, nem úgy, mint a RoboCop remake esetében...

Maradok az eredetinél. Nem volt ez rossz, ami tetszett, hogy tele volt utalásokkal az eredetire (az egyértelmű sztoritól eltekintve, természetesen), illetve csavartak egyet a csavaron, még bizarrabbá és perverzebbé téve azt a kínos tabut, amit a film feszeget ugyebár. Brolin és Copley amúgy jól hozták a karaktereket, ez utóbbi kezd lassan kedvenc színésszé válni a szememben, valahogy mindenfajta karakter jól áll neki, mindenfajtát jól el tud játszani úgy, hogy megannyi apró kis extrát tesz hozzá a szerepéhez. Az akciók itt is brutálisak és hirtelen kirobbanóak, de nem annyira dinamikusak és szépek, mint az eredetiben, és hiába a brutálisabb kínzás, valahogy nem olyan sokkoló, mint a koreai változatban. Az apa-lánya kapcsolat azonban közelébe sem ér az eredetinek, ahogy a protagonista és anatgonista kémiája sincs sehol sem. Nincsenek annyira hasítóan sértő, nyers, velőig hatoló párbeszédek, éles sértések és mély bűnbánat illetve bocsánatért könyörgés, mint az eredetiben, de szinte halovány képmása se. A vége viszont szerintem baromi jól sült el, itt mondjuk érezhető, hogy ez amerikaiaknak lett csinálva... amcsik által. Itt fel lett oldva az a kapcsolati feszültség, ami a koreai eredetiben azért ugyanolyan bizarr és elfogadhatatlan maradt, bár mélyen legbelül megbocsájtjuk és megértjük, mégis egy újabb tabut lép át, és kínos merengésben hagyja a nézőt. Itt viszont, ha nem is teljesen, de talán kicsit megnyugtatja a néző lelkét a befejezés, jóval racionálisabb és etikusabb, elfogadhatóbb.
A zene, mint sejtettem, lószar, semmi olyan gerincen-végigfutós-hideg vagy libabőröztető téma, mint az eredetiben.

Hát, aki szereti a klasszikus kult 2003-asat, az adjon neki egy esélyt, mert nem volt ez rossz, bőven nem annyira, mint ahogy azt az IMDB pontszámból sejtené az ember, viszont tény marad, hogy Chan-wook Park mesterművének közelében sincs, ha erről az oldalról nézzük, akkor tipikus, silány amerikai másolat, amely fizikai szinten próbál olyan felkavaró és brutális lenni, mint azt az előbbi tette, csak etikai és lelki szinten. És még az előbbit sok film könnyen eléri, az utóbbit igenis kurva nehéz, főleg ilyen maradandó szinten. Hogy ne attól viszolyogj, amit látsz, hanem amit érzel.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptyPént. Feb. 14, 2014 9:12 pm

Weide írta:
Hát, aki szereti a klasszikus kult 2003-asat, az adjon neki egy esélyt, mert nem volt ez rossz, bőven nem annyira, mint ahogy azt az IMDB pontszámból sejtené az ember, viszont tény marad, hogy Chan-wook Park mesterművének közelében sincs, ha erről az oldalról nézzük, akkor tipikus, silány amerikai másolat, amely fizikai szinten próbál olyan felkavaró és brutális lenni, mint azt az előbbi tette, csak etikai és lelki szinten. És még az előbbit sok film könnyen eléri, az utóbbit igenis kurva nehéz, főleg ilyen maradandó szinten. Hogy ne attól viszolyogj, amit látsz, hanem amit érzel.

Ejnye, megint kedvet csinálsz valamihez, amit ki akartam hagyni. Smile

Amúgy örülök, hogy valaki megtörte az egyhetes csöndet itt a fórumon...  cheers 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptyKedd Feb. 18, 2014 10:36 pm

Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzer. Feb. 19, 2014 8:57 pm

Ki látta a következő filmeket
-The way way back
-A vád tanúja
-Frequency
-Segio Leone Dollár(Egy maréknyi dollárért;Pár dollárral többért;A Jó, a Rossz és a Csúf)
-és Amerika trilógiája(Volt egyszer egy Vadnyugat; Egy marék dinamit; Volt egyszer egy Amerika)
-Bilincs és Mosoly?

Valamint tudtok valamilyen jó dokumentum filmet mondani ami filmekről szól(és nem werk filmekre gondolok)?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:04 pm

Mr. White írta:
Ki látta a következő filmeket
-The way way back
-A vád tanúja
-Frequency
-Segio Leone Dollár(Egy maréknyi dollárért;Pár dollárral többért;A Jó, a Rossz és a Csúf)
-és Amerika trilógiája(Volt egyszer egy Vadnyugat; Egy marék dinamit; Volt egyszer egy Amerika)
-Bilincs és Mosoly?

Valamint tudtok valamilyen jó dokumentum filmet mondani ami filmekről szól(és nem werk filmekre gondolok)?

A vád tanúja és a Bilincs és mosolyon kívül én. Mi a kérdés? Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:22 pm

Mr. White írta:
Ki látta a következő filmeket
-The way way back
-A vád tanúja
-Frequency
-Segio Leone Dollár(Egy maréknyi dollárért;Pár dollárral többért;A Jó, a Rossz és a Csúf)
-és Amerika trilógiája(Volt egyszer egy Vadnyugat; Egy marék dinamit; Volt egyszer egy Amerika)
-Bilincs és Mosoly?

Valamint tudtok valamilyen jó dokumentum filmet mondani ami filmekről szól(és nem werk filmekre gondolok)?


A Frequency-t láttam már évekkel ezelőtt, és tetszett, az A vád tanújának meg egy másik feldolgozását (Az ártatlanság bizonyítása), ami annak ellenére sem jött be, hogy nagy Christie-fan vagyok.

Film-a-filmről filmeket nem nagyon tudok, de elsőre az Öt akadály ugrott be, ami egy rövidfilm öt újrafeldolgozását mutatja be.
Némi gugli után találtam egy ilyen listát, ami híres filmek készítésének körülményeiről szól, de csak egyről hallottam egyáltalán közülük, a "Hogyan NEM forgatta le Terry Gilliam a Don Quijote-t?"-típusút. Aztán találtam egy másik listát is, ezen 85 dokut sorolnak fel filmekről és a filmipar különböző szegmenseiről.
Nemrég láttam, és írtam is itt egy filmről, ami ugyan játékfilm, de egy filmforgatás áll a középpontjában, és nagyon jó film-a-filmben jelenetek vannak benne, ez pedig az Ismeretlen föld / Even the Rain.
.
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:24 pm

A kérdés ezekkel a filmekkel kapcsolatban, hogy mi a véleményetek róla.

R2-D2 írta:
Mr. White írta:
Ki látta a következő filmeket
-The way way back
-A vád tanúja
-Frequency
-Segio Leone Dollár(Egy maréknyi dollárért;Pár dollárral többért;A Jó, a Rossz és a Csúf)
-és Amerika trilógiája(Volt egyszer egy Vadnyugat; Egy marék dinamit; Volt egyszer egy Amerika)
-Bilincs és Mosoly?

Valamint tudtok valamilyen jó dokumentum filmet mondani ami filmekről szól(és nem werk filmekre gondolok)?

A vád tanúja és a Bilincs és mosolyon kívül én. Mi a kérdés? Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:27 pm

Niwrok írta:

Film-a-filmről filmeket nem nagyon tudok, de elsőre az Öt akadály ugrott be, ami egy rövidfilm öt újrafeldolgozását mutatja be.
Némi gugli után találtam egy ilyen listát, ami híres filmek készítésének körülményeiről szól, de csak egyről hallottam egyáltalán közülük, a "Hogyan NEM forgatta le Terry Gilliam a Don Quijote-t?"-típusút. Aztán találtam egy másik listát is, ezen 85 dokut sorolnak fel filmekről és a filmipar különböző szegmenseiről.
Nemrég láttam, és írtam is itt egy filmről, ami ugyan játékfilm, de egy filmforgatás áll a középpontjában, és nagyon jó film-a-filmben jelenetek vannak benne, ez pedig az Ismeretlen föld / Even the Rain.

.

A listát és az ismeretlen földet köszönöm szépen!!!
Majd meglesem őket és ha olyan akkor megpróbálok róluk írni.
Én ajánlanám, a vád tanúját főleg (remélem nem vagyok vele egyedül) nagy Billy Wilder rajongó vagyok(Valamint eme 6 Sergio Leone film miatt Leone fan is!)!
Nektek van olyan rendező vagy valamilyen filmes akit nagyon kedveltek?

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzer. Feb. 19, 2014 9:54 pm

Mr. White írta:

Nektek van olyan rendező vagy valamilyen filmes akit nagyon kedveltek?


Mivel rengeteg filmet láttam már, így sok olyan rendező vagy színész/nő van, akinek bármelyik filmjére szívesen ülök be Smile .
Ha olyan rendezőket kéne mondanom, akiknek a filmjeiben nem (nagyon) kellett csalódnom, viszont nagy kedvencek akadnak a munkáik között, és a "klasszikusokat" elhagyom (mint mondjuk Scorsese), akkor a Christoper Nolan - James Wan - Wayne Kramer hármasfogat ugrik be elsőre.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 20, 2014 12:48 am

Mr. White írta:
Nektek van olyan rendező vagy valamilyen filmes akit nagyon kedveltek?


David Fincher, Christopher Nolan, Steven Spielberg, James Cameron, Juan Antonio Bayona (Wold War Z 2!!!!!), Alejandro Gonzalez Innaritu... most így elsőre ezek ugrottak be, mint rendezők.

De színészek filmjeit is szoktam követni, Chr. Bale, Edward Norton, stb...

No meg a kollégák ajánlóit.  cheers
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 2:13 pm

Darwin rémálma

Először is, köszi Niwrok, előbb-utóbb megnéztem volna magamtól is, de a kellő lökést kétségkívül megadtad...

Mivel 17 éve forgalmazom a nílusi sügért - amiről kijelenthetem, hogy egészen kiváló minőségű hal -, ezért kicsit többet vártam a mozitól. Pontosabban azt hittem, magáról a halról ránt le nem kívánt tényeket (szerencsére semmi baj a hallal) - de nem, ez a dokumentumfilm másról szól. Arról a kizsákmányolásról, ami az egész fejlődő világot a nyugat rabszolgájává teszi, a tőke brutális hatalmáról, a nyugati világ jólétét - és néhány gazdasági kör gyarapodását - elősegítő embertelen körülmények között megteremtő munkásokról. Néhány képsora nagyon erős, különösen a kukacok között levágott halfejeket pakoló nő interjúja, de összességében is gyomorszorító és dühítő az egész. Ilyenkor picit mindig elgondolkodom saját jó világomon és gondjaimon - én nem tudnék napi egy dollárból élni és moslékot enni.

Ugyanakkor -ahogy a rendező is mondja: "ugyanezt a filmet le lehetett volna forgatni Sierra Leonéban is halászat helyett gyémántbányászatról, Hondurasban banántermesztésről, Líbiában, Nigériában vagy Angolában nyersolajkitermelésről". Szomorú, de ez a mai valóság, ez a világ, amiről ilyen filmek megnézése után ismét csak felerősödik a hang a fejemben: Ez a világ megérett a pusztulásra. Az emberiséget resetelni kell, hátha újból kevesebb igazságtalanság lesz a Földön...

A leges legnagyobb bajom azonban az ilyen filmekkel, hogy az égvilágon semmi hatásuk nincs. Nem fognak odarohanni a világ pénzemberei, hogy lakóparkot és civilizációt építsenek szegény tanzániaiaknak. Így a Darwin rémálma (és a hozzá hasonló mozik) csak részben éri el célját. Kár. Sad
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





windows - Általános film topik - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
3 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 30 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: