Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 29 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyKedd Nov. 13, 2012 5:54 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
Ellenség a kapuknál

80%

Ezt tök szerettem, kedvet csináltál egy újranézéshez... Very Happy

Örülök neki. Cool
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyKedd Nov. 13, 2012 6:24 pm

Hellraiser

Vannak horrorok, amik beparáztatnak és vannak, amik kiakasztanak. Ez az utóbbi. Clive Barkerről már a novellái alapján biztosra vettem, hogy beteg fazon. A kéj és a borzalom nála kéz a kézben járnak, mi más is lehetne a témája első rendezésének. Ha csak egy sima trancsírfilm lenne, azon még simán túl tudnék lépni, de Barker élvezettel túr bele az emberi természet legmélyebb bugyraiba, és az az igazán rettenetes, amit onnan előkotor. Vannak itt mindenféle szörnyetegek, cenobiták, de az ember se marad el tőlük. Ott van mindjárt a kielégítetlen feleség, akit a vágyai, hogy újraalkossa szeretőjét egészen a gyilkosságig hajtanak. Itt egy kicsit túl sokáig le is ragad a sztori, aztán az utolsó fél órában Barker elindítja a lavinát. A színészek közt akadnak jobbak-rosszabbak, de a feleséget játszó Clare Higgins arca kísérteni tudja az embert. Az effektekesek előtt is le a kalappal, de a legtöbbet Christopher Young szenzációs zenéje teszi hozzá a filmhez. Nem csupán aláfesti, hanem felnagyítja a jeleneteket, sőt magasabb szintre helyezi az egész alkotást. No nem mintha nélküle Barker pokoli fantáziái olyan könnyen kimennének a fejemből.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptySzer. Nov. 14, 2012 9:57 am

Véres játék

Számomra a mai napig ez A harcművészeti film. Mondhatják, hogy mennyire '80-as évek, de én szeretem a '80-as éveket. A divatjamúlt dalok,a lüke humor, a legdirektebb eszközöktől se visszariadó történetmesélés a film világában tökéletesen működnek. Van Damme csúcsformában van, a poénra vett üldözési jelenetben látni mennyire élvezi is ezt az egészet. A mozgása még mindig le tud nyűgőzni. A mellékszereplők szimpla klisékből állnak, mégis szerethetőek. Bolo Yeung annyira jól adja az önimádó, szadista rohadékot, hogy élvezettel lehet utálni. A verekedések kellően brutálisak, dinamikusan összevágottak, de közben átláthatóak. A zenei aláfestés is nagyon el van találva hozzájuk, a helyszín nemkülönben. A filmről süt a harcművészetek iránti csodálat és rengetegféle stílusból ad kóstolót. Szerintem a maga nemében alapmű. Már évtizedek óta ismerem, mégse tudom megunni.

80%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptySzer. Nov. 14, 2012 4:38 pm

Remo írta:
Véres játék

Számomra a mai napig ez A harcművészeti film.
80%

Ezzel is maximálisan azonosulni tudok... Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptySzer. Nov. 14, 2012 7:58 pm

Angyalok háborúja

A film két verzióban is eljutott hozzánk. Én legutóbb a God's Armyként jegyzett európait láttam a tévében, így, amikor kijött DVD-n az amcsi változatban The Prophecy címen, volt némi hiányérzetem, ami nem csoda, hisz más volt a kezdés és egyéb apróságokban is eltértek a jelenetek. A film igaz alapból is tökéletlen, a cselekmény döcög és a jelenetek se igazán simulnak egymásba, magyarul nincs jól összevágva. Ez nagy kár, mivel vannak kvalitásai, mely főleg a szereposztásban mutatkozik meg. Christopher Walken és Viggo Mortensen annyira erősek a rossz oldalon, hogy elhomályosítják a tulajdonképpeni főszereplőket, a hitehagyott zsarut (a méltatlanul mellőzött Elias Koteas) és a melegszívű tanárnőt (a szép és tehetséges Virginia Madsen). A jók csapatát Eric Stoltz erősíthetné, aki nagyon ráérzett a szerepre, de pechjére - akárcsak később az Anakondában - viszonylag hamar kispadra kerül.

Képileg a film szépen kidolgozott, a madarak módjára megtelepedő kabátos angyalok nagyon frankón mutatnak. Maga a történet annyira nem érdekes, mint a háttér az emberekre irigy egymással csatározó angyalokról, amit a bibliai alapokra ráépít. Az alkotók néha túl komolyan veszik magukat, üzenetet akarnak a szánkba rágni a hitről, pedig a film sokkal jobban működik, amikor kicsit elengedik magukat. A kellő lazaságról főképp Walken gondoskodik, ezért a film látványosan életre kel minden alkalommal, amikor színre lép. A befejezésben az emberek oldalára állítani Lucifert nagy ötlet volt, csak túl gyorsan zavarják le, amivel végképp megszilárdítják azokat a felemás érzéseket, melyeket az Angyalok háborúja kelt.

60%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 12:15 am

Remo írta:
Angyalok háborúja


Mivel legnagyobb örömömre Te is ilyen jól rákaptál az írásra, csináltam egy topikot Neked is. Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 8:43 am

R2-D2 írta:


Mivel legnagyobb örömömre Te is ilyen jól rákaptál az írásra, csináltam egy topikot Neked is. Smile


Kösz, akkor oda költözöm. :arrow:
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyHétf. Nov. 19, 2012 10:41 am

Stephen King gyűjtemény:

Carrie - Nem is annyira horror, mint inkább pubertáskori dráma, azonban Brian De Palma jellegzetes vizuális bravúrokkal teli rendezése és Sissy Spacek csodálatos alakítása révén meglepően időtálló film. A történet nagyon szépen fel van építve a véres csúcspontig. Annyire megkedveltem a szereplőket, hogy szívből kívántam, bár ne következne be. 80%

A tűzgyújtó - A gyűjtemény leggyengébb darabja. A látványos szereposztás pocsékba megy, mivel az amúgy se túl erős sztoriba se feszültséget, se drámai töltetet nem képesek belevinni. Van pár érdekes ötlet, de a rendező egyedül az akciójelenetekben érzi igazán otthon magát. Nem csoda, hogy a Kommandó lett a következő filmje. A tűzgyújtó végén hasonlóan letaglozó pusztítást végez a kis Drew Barrymore, mint Schwarzi, de, ami előtte van, az gyenguszka. 40%

Halálos árnyék - Régóta titkos kedvencem George A. Romeronak eme méltatlanul elfeledett alkotása. A hangulat és a sztori nagyon bejött. Timothy Hutton hatalmas meglepetés: a többnyire jellegtelen alakításokat hozó színész nem csupán meggyőző, de kimondottan szórakoztató a kettős szerepben. Van egy beteg humora a filmnek, ez külön jópont. Christopher Young zeneileg ismét hozza a formáját, nagyon rajta van a fickó a horror témán. 80%


A hozzászólást Remo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 04, 2014 7:47 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyVas. Dec. 09, 2012 1:17 pm

Íme a Jamamura által már említett Gyűrűk Ura-maraton beszámolója a VOX-ból...

Nagyjából korrekt.


windows - Általános film topik - Page 2 83h317p5epl2837kdu_thumb windows - Általános film topik - Page 2 Hdfedaute5jiwmz1bppm_thumb windows - Általános film topik - Page 2 Otvbmvbmci2es2pe33og_thumb windows - Általános film topik - Page 2 E6c2dcvktk5q6sko1obw_thumb
Vissza az elejére Go down
butch




Hozzászólások száma : 17
Join date : 2012. Oct. 07.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyCsüt. Jan. 02, 2014 5:28 pm

Remo írta:

Halálos árnyék - Régóta titkos kedvencem George A. Romeronak eme méltatlanul elfeledett alkotása. A hangulat és a sztori nagyon bejött. Timothy Dalton hatalmas meglepetés: a többnyire jellegtelen alakításokat hozó színész nem csupán meggyőző, de kimondottan szórakoztató a kettős szerepben. Van egy beteg humora a filmnek, ez külön jópont. Christopher Young zeneileg ismét hozza a formáját, nagyon rajta van a fickó a horror témán. 80%


Timothy DALTON a Halálos árnyékban?  Laughing   Rolling Eyes 

egyébként én is kifejezetten szeretem ezt a filmet, a hangulatot nagyon eltalálták és Hutton tényleg jól oldja meg a szerep kettősségét, de mindenkit óva intek attól hogy szinkronnal nézze meg! amikor Forgách Péter (ha jól emlékszem ő Hutton magyar hangja) a "gyilkososhangját" használja, az rettentően erőltetett....
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptySzomb. Jan. 04, 2014 5:48 pm

Antall Nimród interjú Smile


Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptySzomb. Jan. 04, 2014 7:49 pm

butch írta:
Remo írta:

Halálos árnyék - Régóta titkos kedvencem George A. Romeronak eme méltatlanul elfeledett alkotása. A hangulat és a sztori nagyon bejött. Timothy Dalton hatalmas meglepetés: a többnyire jellegtelen alakításokat hozó színész nem csupán meggyőző, de kimondottan szórakoztató a kettős szerepben. Van egy beteg humora a filmnek, ez külön jópont. Christopher Young zeneileg ismét hozza a formáját, nagyon rajta van a fickó a horror témán. 80%


Timothy DALTON a Halálos árnyékban?  Laughing   Rolling Eyes 

egyébként én is kifejezetten szeretem ezt a filmet, a hangulatot nagyon eltalálták és Hutton tényleg jól oldja meg a szerep kettősségét, de mindenkit óva intek attól hogy szinkronnal nézze meg! amikor Forgách Péter (ha jól emlékszem ő Hutton magyar hangja) a "gyilkososhangját" használja, az rettentően erőltetett....

Kösz, javítva! Amúgy nem Forgács Péter a hangja, hanem egy számomra ismeretlen színész, Jámbor József, de szerintem nagyon jól adta - igaz nekem volt időm megszokni, már vhs-en is így láttam.
Vissza az elejére Go down
Joe Cornelius Hallenbeck




Hozzászólások száma : 27
Join date : 2014. Jan. 02.
Age : 36
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: ajánló   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyHétf. Jan. 20, 2014 9:49 pm

Rajzás (Rise: Blood Hunter)

0 Ft-os áron úgy gondoltam, hogy bevállalható ez a film, főleg ha Lucy Liu szép arcával (és idomaival) kívánják elsősorban eladni. A meglepő az, hogy egész jól szórakoztam a filmen! Gyakorlatilag két értékelhető színész szerepel a filmben: Lucy Liu és Michael Chicklis (Carla Gugino-t sosem szerettem). Chicklist a SHIELD óta imádom, a Fantastic Four filmeket nem tudom megbocsátani neki. Lucy Liu pedig szép lány, mindig öröm nézni, már a Kill Bill-ben is baromi szexi volt. Miért is jut eszembe a Kill Bill? Gyakorlatilag ez a film azt a bosszúfilmes új érát kívánja meglovagolni, amit Tarantino feltámasztott némileg az évezredforduló elején.

windows - Általános film topik - Page 2 Lucy-liu-in-rise-blood-hunter_422_21102

Nem is szól másról ez a film csak a féktelen vérbosszúról, szó szerint. Nagyon egyszerű, nagyon lényegtelen az, ahogy az öt rosszarcú vámpírt (?) levadássza a feltámadt hölgyemény. Igazából baromira nem izgalmas az egész alapsztori. Úgy is tudjuk, hogy ki fog meghalni, úgy is számítunk minden "fordulatra" (már ha lehet egyáltalán annak nevezni a filmben történő lépéseket). Szóval tiszta sor az egész. Semmi különleges nincs benne, semmi extra, amit ne láttunk volna már más filmekben. Megvan minden klisé, abszolút nem félelmetes. Olyan akár egy könnyed Penge film whisky kólával. Nem túl hosszú, nem is túl rövid. Nem tökölünk sokat, tulajdonképpen túl egyszerűen történik minden. Én azért megnéztem volna a kiscsaj kiképzését, de ez kimaradt. Szóval az egész film bűzlik a középszerűségtől.

Egy kép Lucy Liuról (18+, ezért spoiler):
Ennek ellenére mégis azt mondanám, hogy valahol pozitív élmény volt. Talán köszönhetően a sok meztelenségnek és azért elég 18+ véres film... Szóval megvan a maga erotikája és ha már csak Lucy Liu cicije miatt is (na meg azért rövidített frizurával is elég dögös), de érdemes volt megnézni. Igazából Chicklis nyomozóként nem sok vizet zavar, sőt tulajdonképpen senki nem zavar semmit sem. Lucy Liu csak megy és öl és kész, vége. Ennyi volt a film, se több, se kevesebb. Nem volt a világ legjobb filmélménye, de számtalan ennél rosszabb filmet ki lehet fogni. Nem tudom, hogy meg fogom-e nézni még egyszer. Talán... ha éppen valami középszerűre vágyok.

10/5,5
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyHétf. Jan. 20, 2014 11:59 pm

Joe C. Hallenbeck írta:
Rajzás (Rise: Blood Hunter)

... Szóval megvan a maga erotikája és ha már csak Lucy Liu cicije miatt is ...
10/5,5

Felcsigáztál... Smile

Egyébként kérsz külön topikot?
Vissza az elejére Go down
Joe Cornelius Hallenbeck




Hozzászólások száma : 27
Join date : 2014. Jan. 02.
Age : 36
Tartózkodási hely : Budapest

windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 EmptyKedd Jan. 21, 2014 9:15 am

R2-D2 írta:
Egyébként kérsz külön topikot?

Lehet róla szó. Jöhet. Mindenkinek kell egy homokozó Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





windows - Általános film topik - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   windows - Általános film topik - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
2 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 29 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: