Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 2.0

Go down 
+6
Remo
R2-D2
Niwrok
Gyulus
andrew1975
mesterjani
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: The Highwaymen   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyHétf. Május 25, 2020 1:31 pm

Niwrok írta:

The Highwaymen

De azért a nyomozás izgalmát, az autós üldözéseket és a lövöldözéseket sem kell teljesen nélkülözni. Sőt, az egyik mellékszálon olyan érdekességek is színesítik a hajszát, mint az FBI ügynökeinek felbukkanása, az is, ahogy államhatáron átívelő hatáskörük maximális tudatában pöffeszkednek, meg az is -ahogy azt a J. Edgar filmből meg lehetett tudni, hogy Hoover honosította meg-, hogy kis kémcsövekkel meg ballisztikai elemzésekkel felfegyverkezve járják a bűntények helyszínét, és semmit nem bíznak az "öreg rókák" bizonytalan megérzéseire. Emellett ha érződik is kicsit rajta, hogy valamennyire tévéfilmnek készült, kisebb költségvetéssel, akkor inkább csak abban, hogy sok a pusztában felvett jelenet, amikhez nem kellett sok díszlet, de egyébként nekem jól visszaadta a 30-as éveket több szempontból is. Például ha rá is segített a digitális technika, akkor is látványosan sok a korabeli autó, de legalább ennyire tetszett Mrs. Hamer kerti partija is. Ami pedig ugyan néha nehezen érthetővé tette a filmet, de élveztem, mert hangulatos volt, az az ízes déli tájszólás.

Általában jók azok a filmek, amik egy ismert történetet kicsit más megvilágításba, nézőpontba helyeznek, de hogy a The Highwaymen igazán jó legyen, ahhoz kellett a fináléban három remek jelenet koronaként a végén, köztük valós felvételek Bonnie és Clyde haláláról.


8/10
.

Érdekes, a nézés közben nekem is ott lebegett a szemem előtt az Edgar film, pont a helyszínelések kapcsán... és jó poén volt látni, hogy a két Ranger (a letűnt kor rendőrei) mennyire szarnak bele a nyomrögzítésbe. Smile

Nem volt rossz mozi, Harrelson és Costner párosa qrva jól működik, remek és sok vicces pillanattal. Az a futás... Smile A korrajz is zseniális lett, nem tudom, hol vették fel ezeket a kihalt tájakat, de simán elhittem, hogy 1934-ben vagyunk. Mindig fura visszarepülni az időben, ha ilyen jól meg van csinálva a háttér - az ember elgondolkodik, milyen jó világa is van manapság...

Szóval, egészen kiváló is lehetett volna - ha kicsit rövidebb. Ugyan olvastalak anno, de mire sorra került a film, el is felejtettem, mit is írtál, így nekem hiányzott maga Bonnie és Clyde a történetből. Értem, hogy a koncepció a rangerekről, meg a vadászatról szólt, de ahogy te is írtad, elkelt volna némi információ annaka személyi kultusznak a kialakulásáról, ami a két fiatalt övezte. Mert így bizony értetlenül néztem a Beatles-módra körülrajongott gyilkosok halotti menetetét, így picit lógott a levegőben a hisztis tömeg látványa. Meg alapból is, úgy éreztem menet közben, hogy túl sok az üresjárat és kevés az "akció" - és itt most nem feltétlenül a lövöldözésre gondolok.

Az viszont külön jó volt, hogy nem tudtam, hogy kapták el őket... nos, az a jelenet brutális lett (és a képek alapján ilyen is volt). De azt elérte a mozi, hogy ellenben az akkori közhangulattal, én nem Robin Hoodokat láttam bennük, hanem két közönséges gyilkost. Lehet, pont ez volt a film egyik célja is, kicsit mítoszt rombolni... bár ezzel meg elkéstek 85 évet...


75%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyKedd Május 26, 2020 7:20 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

The Highwaymen

Általában jók azok a filmek, amik egy ismert történetet kicsit más megvilágításba, nézőpontba helyeznek, de hogy a The Highwaymen igazán jó legyen, ahhoz kellett a fináléban három remek jelenet koronaként a végén, köztük valós felvételek Bonnie és Clyde haláláról.


8/10
.

Szóval, egészen kiváló is lehetett volna - ha kicsit rövidebb. Ugyan olvastalak anno, de mire sorra került a film, el is felejtettem, mit is írtál, így nekem hiányzott maga Bonnie és Clyde a történetből. Értem, hogy a koncepció a rangerekről, meg a vadászatról szólt, de ahogy te is írtad, elkelt volna némi információ annak a személyi kultusznak a kialakulásáról, ami a két fiatalt övezte. Mert így bizony értetlenül néztem a Beatles-módra körülrajongott gyilkosok halotti menetét, így picit lógott a levegőben a hisztis tömeg látványa.
De azt elérte a mozi, hogy ellenben az akkori közhangulattal, én nem Robin Hoodokat láttam bennük, hanem két közönséges gyilkost. Lehet, pont ez volt a film egyik célja is, kicsit mítoszt rombolni... bár ezzel meg elkéstek 85 évet...

75%


A mítoszuk egy része ma is él, így az aktualitása részben megvan szerintem. A közhangulathoz meg jobban bele kellett volna talán folyni a gazdasági válság utáni időkbe, és annak a pszichológiájába, hogy egy "betyár", a törvénnyel, az államhatalommal és a gazdagokkal szembeforduló ember hogyan lesz önmagában is valamiféle "celeb" (Magyarországon a Viszkishez is kellett a rendszerváltás utáni általános csalódottság, a kisemberek tízezreit kifosztó ügyeskedés és a bankcsődök), hát még ha a két fiatal szenvedélyes romantikázásával is nyakon lehet ezt önteni, amire nyilván rájátszott az akkori bulvármédia is. Akkor ezek miatt lett volna hosszabb a kelleténél.

Néha jó az, ha egy filmben két gyilkos csak két gyilkos, és nem kell együtt érezni meg drámázni velük Wink .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Black Earth Rising S1   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyVas. Dec. 20, 2020 2:09 pm

Niwrok írta:
.
Black Earth Rising S1

Egy afrikai miliőben játszódó Tetovált lány, aminek a politikai játszmái, a karakterei és a szövegkönyve néha-néha a House of Cardsot idézik... Kell még valamit mondanom?


9/10

U.i.: Van egy szakasz a közepe táján, amit gyakorlatilag végighánynak. Szóltam Smile .
.

Köszi. Duplán. Smile

Annyira ugyan nem jött be, mint neked, de például a második epizód tizedik percében lesokkoltak a történtek - egyáltalán nem számítottam arra, hogy azt a szálat úgy kettévágják. Összességében is jó volt az egész, nem tudom, mi igaz belőle (értem itt a nagyhatalmi játszmákat a háttérben), de egy remek politikai thriller/dráma kerekedett a végére. Két dolog van, ami miatt nekem kevésbé tetszett.

Az egyik - a legfontosabb - a néger főszereplő csaj, színész személye. Az csak egy dolog (szubjektív), hogy szerintem kifejezetten csúnya, viszont az, ahogy játszik, ahogy túlhisztiz mindent, az borzasztóan idegesített. Olyan jelenetei, megnyilvánulásai voltak, amik rendesen kilógtak az összképből - különösen Goodman visszafogottságához képest - és bizony ezzel azt érte el, hogy önmagában a létezése miatt csorbult a filmélményem.

A másik... megmondom őszintén, kicsit elvesztem a végére, hogy a háttérben, ki mit akart, ki mit, miért tesz/nem tesz. Alapból sem volt az egyszerű, hogy a kirakatban lévő szereplők életútját, azok váratlan fordulatait  a lassan csepegtetett információk alapján összerakjam, de amikor a Ruanda-Kongó-Franciaország-Anglia-USA tengelyben kellett elhelyeznem az egészet, néha elvesztem.

De mindenesetre tényleg jó volt, néhány emlékezetes pillanattal - no meg a már ismert tanulsággal, hogy háborúban mindenki sáros.




80%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:26 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyHétf. Dec. 21, 2020 12:46 pm

Niwrok írta:
.
Black Earth Rising S1

Ezek egy jó része Michaela Coelhez kötődik, nálam a karaktere nem lógott ki abból, amilyennek egy háború által traumatizált nőt elképzelek.

.

Igen, de az erős túlzás, hogy őt traumatizálta volna a háború. Hisz kiskorából semmire nem emlékszik, minden információja másodkézből származik... hmmm


Na mindegy, ezen sem veszünk össze... peace
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: The Haunting of Hill House S1   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptySzomb. Jan. 16, 2021 4:38 pm

Niwrok írta:
.
The Haunting of Hill House S1

Szóval azért nem kell aggódni, a dráma mellett hangsúlyos a horror is mindebben, Flanagan abban is jó. Felvezetésként még csak "könnyed", villanásnyi jumpscare-ek emelik a vérnyomást, meg az első pánik után a gyerekek idézik fel, hogy miket láttak, de ekkor még a sejtelmesség, a bizonytalanság, a sötétség álcájába bújik minden. Ahogy telik a műsoridő, úgy válik az egész ház egyre fenyegetőbbé, egyre közvetlenebb, egyre hosszabb időtartamban történik a félelemkeltés, amikből nekem kiemelkedett Luke kalaposa, és szintén vele a Nell-lel való kapcsolatának erőssége (merthogy ők ikrek). Közben a szereplők mindegyikének a viselkedésében ott van, hogy van bennük egyfajta érzékenység, ami Theo esetében egyértelmű, de mindegyikük kisebb-nagyobb mértékben kapcsolatban van a túlvilággal. Hogy pedig ezek között se nagyon lélegezzen fel a néző, arról az általános hangulat, a "rejtett" szellemek és a díszlet gondoskodik, akár a házról van szó, akár a többi helyszínről, amik a zsáner sablonjaihoz képest hatalmas tereivel hívják fel magukra a figyelmet, nyomasztó ürességgel és elveszettséggel fokozva a feszültséget... meg egyébként is ehhez kapcsolódik a sorozat egyik nagy trükkje.

Talán csak a finálét mondanám, ahol az érzelmek nekem már túlságosan átcsaptak érzelgősségbe, de amit addig láttam, az egy kiváló riogatós dráma, gótikusan baljós hangulattal, kellemes trükkökkel, ismerősen szórakoztató beijesztésekkel.


8,5/10
.

Hát, köszi. Ez nekem is nagyon bejött. Simán egyetértek a pontszámban, és nem is csak azok miatt, amiket írtál, hanem mert engem teljesen lenyűgözött az a dramaturgia, ahogy végigvezettek minket a sztorin. Ahogy Flanagan játszik az idővel, a flashbackkekel, az zseniális, a vágások, az áttűnések qrvára bejöttek. Nagyon jó volt az is, hogy majdnem minden epizód egy-egy szereplőről szól külön, kicsit minden esemény más nézőpontból is meg van mutatva, nem mellőzve az általad is írt jellemrajzok boncolgatását - kiben milyen nyomokat hagyott Hill' House. Tök jó kis családi kör bontakozik ki belőle, amiben aztán szinte semmi nem az, aminek látszik.

Maga a horror vonal is bejött, bár érzésem szerint egyáltalán nincs kihegyezve erre a dolog: eleve, 10 órán keresztül folyamatosan rémületben tartani, vagy megijeszteni a nézőt nem is lehet - marad a dráma és a bizonytalanság a múlttal kapcsolatban. De ami van, a hangulat, a szellemek, az egész ház, díszletek, minden klappolt... ráment 8 éjszakám, de egyáltalán nem bántam meg.

Köszi! egyetért


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:26 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyVas. Jan. 17, 2021 3:04 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
The Haunting of Hill House S1

Talán csak a finálét mondanám, ahol az érzelmek nekem már túlságosan átcsaptak érzelgősségbe, de amit addig láttam, az egy kiváló riogatós dráma, gótikusan baljós hangulattal, kellemes trükkökkel, ismerősen szórakoztató beijesztésekkel.

8,5/10

Hát, köszi. Ez nekem is nagyon bejött. Simán egyetértek a pontszámban, és nem is csak azok miatt, amiket írtál, hanem mert engem teljesen lenyűgözött az a dramaturgia, ahogy végigvezettek minket a sztorin. Ahogy Flanagan játszik az idővel, a flashbackkekel, az zseniális, a vágások, az áttűnések qrvára bejöttek. Nagyon jó volt az is, hogy majdnem minden epizód egy-egy szereplőről szól külön, kicsit minden esemény más nézőpontból is meg van mutatva, nem mellőzve az általad is írt jellemrajzok boncolgatását - kiben milyen nyomokat hagyott Hill' House. Tök jó kis családi kör bontakozik ki belőle, amiben aztán szinte semmi nem az, aminek látszik.

Maga a horror vonal is bejött, bár érzésem szerint egyáltalán nincs kihegyezve erre a dolog: eleve, 10 órán keresztül folyamatosan rémületben tartani, vagy megijeszteni a nézőt nem is lehet - marad a dráma és a bizonytalanság a múlttal kapcsolatban. De ami van, a hangulat, a szellemek, az egész ház, díszletek, minden klappolt... ráment 8 éjszakám, de egyáltalán nem bántam meg.

Köszi! egyetért


Örülök, hogy tetszett Smile .

Három jelenet jut még mindig eszembe a filmről: a szoba trükkje, az órásmester és a vita a ravatalozóban. Azok miatt szívesen megnézném még egyszer.

.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 2.0
Vissza az elejére 
66 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: