Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 40 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptySzer. Jún. 11, 2014 11:24 pm

Weide írta:

Ahhoz képest nem is olyan rossz ez a pontszám. A héten meglesem, aztán majd értekezünk róla. Smile


Átlagként értendő. Az alapok, és ami jó, az úgy 8-8,5 (persze meseként tekintve), a többi ingadozik az 5,5-6 körül, néha benézve a 3-as alá.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptySzer. Jún. 11, 2014 11:31 pm

Niwrok írta:
.
Demóna

Amilyen jó mese lehetett volna ez, annyira kellemetlen érzés volt nézni, úgyhogy:

7/10
.

Még mindig gondolkodom rajta, hogy ez kell-e nekem moziban. Írásod nem billentett egyik irányba sem. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptySzer. Jún. 11, 2014 11:35 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Demóna

Amilyen jó mese lehetett volna ez, annyira kellemetlen érzés volt nézni, úgyhogy:

7/10
.

Még mindig gondolkodom rajta, hogy ez kell-e nekem moziban. Írásod nem billentett egyik irányba sem. Smile

Na majd az enyém! Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Szél támad   Moziajánlók - Page 25 EmptyVas. Jún. 22, 2014 10:34 pm

.
Szél támad

Miyazaki Hayao utolsó filmje életrajzi animációs film Jiro Horikoshiról, aki repülőtervező mérnök volt a II. világháború előtt, és Japán akkori vadászgépei gyakorlatilag az ő ötleteire épültek. Ez sem azért lett rajzfilm, mert gyerekeknek való, hanem azért mert Miyazakinak ez a kifejezésmód adatott meg. Így aztán a történet egyik fele egy kisfiú repülésről szőtt álmának beteljesülése, a másik meg egy évtizedeken átívelő szerelemé, amit néha megszakítanak az álmodozás szürreális képei vagy éppen olyan meghatározó történelmi események, mint az 1923-as földrengés.

8/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptyVas. Jún. 22, 2014 10:40 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:


Még mindig gondolkodom rajta, hogy ez kell-e nekem moziban. Írásod nem billentett egyik irányba sem. Smile

Na majd az enyém! Wink

Mikor is???  tongue 


Niwrok írta:
.
Szél támad

Hogy te miket nézel.... miután a kis cetlimről már a gépemre került két, általad korábban ajánlott anime, úgyhogy ez most nálam kimarad. Annyira nem vagyok oda értük... Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptyVas. Jún. 22, 2014 11:44 pm

R2-D2 írta:

Szél támad

Hogy te miket nézel.... miután a kis cetlimről már a gépemre került két, általad korábban ajánlott anime, úgyhogy ez most nálam kimarad. Annyira nem vagyok oda értük... Smile


Nincs ebben olyan nagy meglepetés, mert a Ghibli filmjeivel nem nagyon nyúltam még mellé. Az annak idején kiadott sorozatból majdnem mindet láttam, egyikük pedig örök kedvenc lett.
.
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Demóna   Moziajánlók - Page 25 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 2:53 pm

Demóna

Előzetes kritikák miatt kicsit féltem a filmtől. De tegnap megmutatta, hogy a kritikusok nem mindig mérvadóak.Nálam eddig simán az év fantasyje. Néhány logikai hibától eltekintve jól összerakott film. Meglátszik, hogy a rendező eddig inkább vizualitás terén alkotott nagyokat, a látvány ugyanis pazar. Élvezet nézni a filmet, viszont a 3D felesleges és nagyon zavaró, mivel a film nagyrészt sötét.
Jolie pedig lubickol a szerepben, mintha csak rá írták volna, remélem lesz még folytatás.
Negatívum még a 3 "jó" tündér akik inkább voltak idegesítőek mint jópofák, bár sok poénnak voltak a forrásai. Talán még hosszabb is lehetett volna, vagy fél órával. Aurora és a herceg karaktere nem lett eléggé kibontva.

10/10 még egyszer jó lenne moziban megnézni.
Jah és Sárkány!! Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 2:57 pm

mesterjani írta:
Demóna

10/10 még egyszer jó lenne moziban megnézni.
Jah és Sárkány!! Smile

Köszi!!!!  cheers 


Moziban ugyan már nem nézem meg, de így egyre biztosabb, hogy majd idővel sorra kerül. .)
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 3:04 pm

R2-D2 írta:

Köszi!!!!  cheers 
Moziban ugyan már nem nézem meg, de így egyre biztosabb, hogy majd idővel sorra kerül. .)

Megéri, nekem nagy pozitív csalódás volt. Elvárásaimat nagyon leadtam a sok negatív visszhang miatt. Én biztosan újrázom de nem 3D-ben.
Tegnap filmmaratont tartottunk. Ez volt az első film aztán Csillagainkban a hiba 10/7.5 (Itt pont a film hossza volt a negatívum, én 30 percet vágtam volna belőle, ezt leszámítva nagyon ajánlom.) Végül Szél támad (Erős hangulat, remek történet, csak nekem néhol vontatott volt 10/7.)
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 3:10 pm

mesterjani írta:

Megéri, nekem nagy pozitív csalódás volt. Elvárásaimat nagyon leadtam a sok negatív visszhang miatt. Én biztosan újrázom de nem 3D-ben.
Tegnap filmmaratont tartottunk. Ez volt az első film aztán Csillagainkban a hiba 10/7.5 (Itt pont a film hossza volt a negatívum, én 30 percet vágtam volna belőle, ezt leszámítva nagyon ajánlom.) Végül Szél támad (Erős hangulat, remek történet, csak nekem néhol vontatott volt 10/7.)

Ezek közül csak a Demona érdekel, azt majd meglesem. Sajna a gyerekek kinőnek a mesékből, pedig az Így neveld a sárkányodat 2-re elmentem volna velük. Viszont egyedül csak nem ülök be rá... Smile
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 3:16 pm

R2-D2 írta:

Ezek közül csak a Demona érdekel, azt majd meglesem. Sajna a gyerekek kinőnek a mesékből, pedig az Így neveld a sárkányodat 2-re elmentem volna velük. Viszont egyedül csak nem ülök be rá... Smile

Így neveld a sárkányodat 2 Pont arra jó példa, hogy bedőltem a pozitív hypenak.
Jó folytatás, de semmi extra, már alig emlékszem belőle valamire fogatlanon kívül. Valami hiányzott belőle, nem tudom mi, de azt az átütő filmélményt nem kaptam meg tőle amiről sokan írnak. Viszont az animáció csodálatos. Nálam 10/7
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptySzer. Jún. 25, 2014 8:32 am

Idézet :
Ezek közül csak a Demona érdekel, azt majd meglesem. Sajna a gyerekek kinőnek a mesékből, pedig az Így neveld a sárkányodat 2-re elmentem volna velük. Viszont egyedül csak nem ülök be rá... Smile

Nehogy már a vadidegenekkel való film előtti-utáni max. pár pillanatnyi szemkontaktus határozza meg,  hogy milyen filmre szabad, illik beülni. Ha rajzfilm az, akkor rajzfilm, ha romantikus, akkor romantikus. Nekem édesmindegy, hogy más, mit gondol, nem megfelelni akarok másoknak, csak beülni szórakozni.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptySzer. Jún. 25, 2014 9:08 am

R2-D2 írta:

Ezek közül csak a Demona érdekel, azt majd meglesem. Sajna a gyerekek kinőnek a mesékből, pedig az Így neveld a sárkányodat 2-re elmentem volna velük. Viszont egyedül csak nem ülök be rá... Smile


Mert bizonyos kor felett csak zug-rajzfilmfogyasztónak lehet lenni Smile ? Vagy vigyáznod kell a renomédra a jegyszedők előtt ?
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Fehér isten   Moziajánlók - Page 25 EmptySzer. Jún. 25, 2014 9:53 am

.
Fehér isten

Weide írta a Vérgleccserhez, hogy "Amúgy tényleg a kutya alakítása volt a legértékelhetőbb.". Voltak pillanatok, amikor én is ezt gondoltam Mundruczó Kornél filmjéről.

Mert tényleg azok a jelenetek a legjobbak, amikor a kutyák szerepelnek, és nem csak az a kutyasereg a promóból meg a plakátról, hanem egyáltalán bármilyen kutya, akik ezt a Lassie-Cujo "korcsot" érdekessé teszik a játékidő bő két órájában. Az új jövevényt befogadó kóbor kutyák a grundon, a gazdája után vonyító kutya a fürdőben, a sintér elől menekülés szinte akciófilmbe illő képei mind jók, és szavak nélkül, csak a képek keltette hangulatra játszva is elmesélnek mindent, amit tudni kell.

A "szavak nélküliség" pedig nagy előny, ugyanis a szövegkönyv, a párbeszédek legtöbbje borzalmas, az életszerűséget messzire elkerülik, a profik szájába adva is rosszul hangzanak, nemhogy a (fél)amatőrökébe. Hasonlóan probléma, hogy a jelenetek egy része -a thriller műfaj ellenére is- inkább nevetséges (mondjuk a sintéres nő és a kutya westernbe illő párbajbeállása), ahogy az is, hogy a váltás a "realista" drámából (a kényszerűségből az apjához költöző tinilány elveszti imádott kutyáját, aki aztán végigjárja az utat, amit Budapest egy kivert kutyának adni tud) szürreális-szimbolikusba (élén a koncert jelenetével) nehézkes és előkészítetlen.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 EmptySzer. Jún. 25, 2014 10:50 am

Niwrok írta:
.
Fehér isten

Meh, ez nálam tuti kimarad. A film alapszimbóluma már eleve taszít, s ehhez jöttek még hozza a hasonló kritikák, amiket olvastam. Mesterkélt szimbolizmus és beállítások, kritikán aluli színészi játék. Nope, nope. A Szabadesés az egyetlen magyar film, amit úgy várok is istenigazából.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 25 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 25 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
25 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 40 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: