Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 31 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Magányos lovas   Moziajánlók - Page 8 EmptySzomb. Júl. 20, 2013 6:51 pm

Hát, Remo, nagyon sajnálom, de borzalmas volt a Magányos lovas. S ráadásul az ominózus lovaglást még úgy ahogy be is fogadtam. No de a többi....

Magányos lovas


Fel voltam rá készülve, hogy fájni fog, az előzetesben látott vonaton lovagló kalapos ember jó alapot adott erre, de hogy ennyire gáz lesz, még ezek után is, az meglepett. Ugyanis a nevezett jelenet, az alátett zenével még talán komikus és epikus is volt egyben, illett volna az egész Disney koncepcióba… No de skorpiót zabáló nyulakra, faágon legelő lóra aztán végképp nem voltam felkészülve.

Akkor sem, ha az egészet inkább vadnyugati beütésű vígjátéknak veszem. A Disney logo miatt nem lehetett igazán kemény és drámai, ugyanakkor iszonyat bárgyú és siralmas poénokkal tűzdelték tele. Johnny Depp bolond kalóz után jól hozza a bolond indián szerepét is, a Szökésben is megkedvelt William Fitchner pedig kiváló főgonosz. Jó az egész háttér, a mocskos figurák, talán még a vonatos sztori is – bár eléggé együgyű és sablonos ezzel a háttérben megbúvó dologgal, azonban az idegesítő és fájdalmas jelenetek miatt kínszenvedés végignézni. Ebbe, így, ennyi pénzt beleölni kár volt –  inkább először forgatókönyvet kellett volna hozzá venni, esetleg drágábban is.

40%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 27, 2014 7:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptySzomb. Júl. 20, 2013 10:24 pm

R2-D2 írta:
Hát, Remo, nagyon sajnálom, de borzalmas volt a Magányos lovas. S ráadásul az ominózus lovaglást még úgy ahogy be is fogadtam. No de a többi....

Magányos lovas

40%


Szerintem a finálé önmagában megéri a jegy árát, de úgy látszik, hogy ez a film tényleg nem való mindenkinek.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyVas. Júl. 28, 2013 9:24 pm

Farkas


Az igazság az, hogy még mindig csak passogok ... ugyanis sok mindenre számítottam, csak arra nem, amit kaptam. A jó hír azonban, hogy csalódásom inkább pozitív irányú, az új Farkas film egy igazán jól sikerült darab lett, képregény mivolta ellenére mentes az óriási és idegesítő blődségektől – ám ugyanezzel a lendülettel került legtávolabbra az eddigi X-men Univerzumtól.

Kimondottan lassú mozi, ahol az első fél órában jóformán SEMMI nem történik – akció szempontjából. Helyette elég alaposan belemászunk Logan lelkivilágába, ami újszerű és érdekes egy ilyen filmtől. Aztán Japánban ugyan felpörögnek kissé az események, de az üldözéses jelenetsorok intenzitása utáni pihenő ismét csak alaposan lelassítja a mozit - néha egyértelműen Bourne feelingem volt. A finálé pedig messze nem szól akkorát, mint amit várhatna az ember, úgy gondolom, Logan vívódásai, sebezhetősége, emberré válásának előtérbe helyezése adott ugyan jócskán mélységet a mozinak, ámde a Marvel világból ez által alaposan ki is lógatja azt. Nekem hiányzott a sokszínű mutánsvilág, a szamuráj kardokkal hadonászó és nyílpuskával lövöldöző nindzsák helyett különböző képességű és erejű figurákra vágytam: így kicsit súlytalan lett a gonosz. A látvány ugyanakkor szerintem hibátlan, a CGI maci is jó lett, a harci jelenetek jól megkoreografáltak, s a minimális humor, amit elrejtettek a filmben, működött. A Nostromós pláne…

A szamurájok, yakuzák, nindzsák által, illetve Logan sorsa által túlságosan földhözragadt és emberi lett a film – ami ugyan üdítő színfolt a palettán, de valahogy ki is lóg a sorból. Ennek ellenére remek szórakozás, különleges módon egy valódi zúzda nélküli popcornmozi. Mert már ilyen is van.

80%


.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Gru 2   Moziajánlók - Page 8 EmptyHétf. Júl. 29, 2013 6:22 pm

Gru 2

A Gru nem az a film volt, amely üvöltött volna a folytatásért, meglepetésszerű sikere annál inkább. Egy pénzes indok ritkán szül említésre méltó alkotást és a Gru 2 tényleg felejthető lett. Pedig visszatér mindenki, az animáció fejlettebb, a minyonok még többet szerepelnek, csak épp szíve nincs a történetnek, pedig nem kis részt ebben rejlett az első rész sikere. Az alkotók csak bedobtak egy rakás ötletet az üstbe és addig kavargatták őket míg össze nem álltak egy gyorséttermi kulimásszá, amit jóindulattal akár történetnek is nevezhetünk. Az új részben Grunak nő kell (legalábbis környezete szerint), a legkisebb gyereknek anyuka, a legnagyobbnak fiú, a középső meg... végszavaz a többieknek. A probléma az, hogy a frissen érkező minden lében kanál Lucy inkább idegesítő, mint szerethető. A gyerekekkel jó, ha egyszer találkozik, így az anyai szál is csak egy ötlet, amit hagynak állni a lében anélkül, hogy használnák.

Jut eszembe, van egy nyomozás is, meg egy rajzfilmhez képest is alulírt szupergonosz, aki minyonokat rabol, de a gabalyodó mellékszálak közt ez is csak a film végére nyer jelentőséget. El Machonál is rosszabbul jár a nagyobbik lány udvarlója, akiről a zárásra teljesen megfeledkeznek, sőt idő előtt olyan hirtelenséggel tűntetik el, hogy a nézőnek annyi ideje sincs, hogy azt mondja, jégsugár. Gondoltam írok pár szót a 3D-ről, azonban tényleg csak párat tudok, mivel a térhatásra épülő vizuális poénokra egészen a stáblistáig kellett várnom. A filmre beülni mégse teljes pénzkidobás a humorának köszönhetően. A viccek egy része ugyan újrahasznált, de van bennük egy lezser komiszság - a film igazi sztárjai, a minyonok részéről pedig bájos infantilizmus -, amitől a Gru 2 végén egy elnéző mosollyal álltam fel a moziszékből.

60%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyHétf. Júl. 29, 2013 7:59 pm

Remo írta:
Gru 2



Nem tudom miért, én kifejezetten jól éreztem magam rajta. Az tény, hogy az előzetes gyakorlatilag minden poént lelőtt, de a tűzoltóson meg a Kos Ülepen azóta is tudok röhögni. A minyonok miatt simán megvevős/újranézős nálam. Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyHétf. Júl. 29, 2013 8:45 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
Gru 2



Nem tudom miért, én kifejezetten jól éreztem magam rajta. Az tény, hogy az előzetes gyakorlatilag minden poént lelőtt, de a tűzoltóson meg a Kos Ülepen azóta is tudok röhögni. A minyonok miatt simán megvevős/újranézős nálam. Smile

Nekem az volt a csúcs, amikor lenyomták ezt:

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: RED 2   Moziajánlók - Page 8 EmptySzomb. Aug. 10, 2013 6:20 pm

RED2


Kétségkívül nem tett jót a mai moziélménynek, hogy tegnap éjjel megnéztem az első részt: a túl friss élmény tükrében szembetűnőbb a második epizód gyengesége, ami leginkább az önismétlés érzésében nyilvánul meg. Ugyanakkor az újrázásra meg szükség volt, mert bizony totál homályba veszett az első epizód majdnem összes mozzanata – a színészeken kívül jóformán minden elfelejtődött.

No persze egy RED stílusú mozinál nem is nagyon kell másra emlékezni, mint a színészgárdára. Az általuk megformált karakterek stílusa, dumája, viselkedése nyújtja a hasonlóan valóságtól elrugaszkodott, paródiába hajló mozik sava-borsát. Nálam a két RED mozi alapvető különbsége is ebben rejlik: az első epizód üdítő frissessége, bacasága a RED2-ben már nem működött, amikor már nagyjából tudjuk, kitől mit várunk, nem hatnak úgy a jelenetek, mint korábban. Érezhették ezt az írók is, a két nő civakodásával próbáltak újdonságot csempészni a moziba, de sajna ez nem lendítette át a mozit a holtpontokon.

Félreértés ne essék: szórakoztató mozi a RED2, egy agyatlan baromság – amiben kivételesen nem zavart a hitetlenség sem (a film fele az).A lassított akciójelenetek, a golyózápor, a poénok működtek, a színészek – régiek és újak egyaránt – nagyon jól hozzák és ismétlik figurájukat, tulajdonképp egy kellemes nyári mozi. De azt, ami az EX2-nek sikerült, nevezetesen hogy jobb legyen, mint az első rész, nos, az itt nem jött össze: Willis papáék csupán megismételték korábbi tettüket, de nem emelték a tétet.

65%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 27, 2014 7:58 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptySzomb. Aug. 17, 2013 1:42 am

Elysium


Neill Blomkamp is elkurvult… Mert ugyan hogy máshogy lehetne azt nevezni, mikor a roppant ígéretes új sci-fije nem lett más, mint egy – vélhetően produceri nyomásra felépített – újabb hollywoodi kliséhalmaz. Borzasztóan mérgesen jöttem ki a moziból, mert óriási lehetőség volt ebben a filmben (is), de csak sikerült az egészet egy tucatfilm szintjére degradálni…

A túlnépesedett Föld nagyon tetszett. Szinte egyenesen a D9 folytatása, látványilag, hangulatilag, mindenhogy. Az Elysium, a maga sterilségével nagyon tetszett, iszonyat jó ötletekkel és lélegzetelállító látvánnyal. Ahogy Max (Mad Max??)  a képbe és a sztoriba kerül, az nagyon jó, s külön örültem William Fichtner szereplésének is. Aztán valahol a közepén romlott el minden: a „nős” szál behozatalával átesünk a ló túloldalára, ahol bosszantóan banális és nevetséges jelenetekkel tarkított akcióhalmaz tárul elénk. Néhány esemény olyannyira fájt, hogy nem tudtam, sírjak, vagy nevessek. A finálé meg pontosan olyan szirupos lett, mint amilyet egy álomgyári mozitól elvárhat az ember. Immár egy Neill Blomkamp mozitól is…

Másodszorra, majd lemezen biztosan jobban fog tetszeni, de így elsőre ezt is az ötlettelenség jellemzi – ennél még az általam szidott Feledés is jobb volt. Ott csupán az zavart, hogy volt egy másik film, aminek lényegét átvették, itt viszont egymást érték a sablonok. Azt meg nem is merem elképzelni, hogy a valódi mondandó az lenne, hogy el kell venni a gazdagoktól, amijük van és szét kell osztani a szegények között – ezt egyetlen hájfejű hollywoodi producer sem támogatná.

Elsőre 65%


Azoknak, akik már látták, néhány bosszantó spoiler:

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyKedd Aug. 20, 2013 9:20 am

R2-D2 írta:
Elysium

Elsőre 65%

Egyet kell értsek veled, habár én már a D9-től se voltam elájulva, az is tele volt logikai hibákkal. A földön játszódó részig ezzel is elvoltam, aztán, ahogy írtad, egyre szaporodtak a baromságok. A csajt meg a lányát például mi a frásznak vitték fel Elysiumra az ügynökök? Ki kellett volna rakniuk őket, amikor Damont felvették. A befejezés meg... a rendszert milyen nehéz lehet megint újraindítani és visszaállítani a régi állapotot? Rohadt átgondolatlan, de hát lényeg a nagy elérzékenyülés meg a mélyenszántó üzenet. A látvány és a többnyire feszes történetvezetés miatt azért nálam is megér a film egy hasonló százalékot.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Repcsik   Moziajánlók - Page 8 EmptyKedd Aug. 20, 2013 8:07 pm

Repcsik

És van élet a Verdák felett is… Előzetes várakozásaimnak tökéletesen megfelelt, aranyos és látványos mese, pofis repülőkkel, hajókkal, targoncákkal. Kimondottan gyerekeknek való egyszerű történet, gyakorlatilag nulla felnőttes kiszólással, teljesen Disney módra. S ha már Disney: érdekes, hogy nem voltak benne konkrét Verdák-karakterek, csupán járműtípusok, nem tudom, a Pixar jogokat miért nem lehetett használni - van viszont cserébe Oroszlánkirályos beszólás, ami ráadásul működik. A repcsik csodálatosak, viszont a háttér, a verdák meglehetősen kidolgozatlanok – lehet, ez is valami jogi hercehurca része.

Mindegy, a film egy újabb kiváló Disney-mese, meg egy újabb kiváló Verdák film. Fenn az égben.

90%


Még annyi kiegészítés - és ez legyen akkor eme Fórum kiváltsága -, hogy érdekes volt a távolságtartás és az azonosulás koncepciója a Verdákhoz. Gyakorlatilag az összes repcsi párja megvolt a Verdákban, a főhős, Rozsdás meg egyfajta Villám/Matuka keverék.  A nagy világkörüli út borzasztóan hasonlított a Verdák2-re, de az új ötletek, a nepáli, a mexikói helyszín nagyon jó volt. Azonban egy percig sem éreztem a koppintás és az önismétlés facsaró bűzét, simán elfogadtam egy kibővített univerzumnak.

Olvastam, hogy az eredeti hangsávban felkértek néhány Top Gun szereplőt, hogy autentikusabb legyen a vadászgépek hangaj, ez külön jó pont. Smile 

.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 27, 2014 7:58 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyKedd Aug. 20, 2013 8:43 pm

R2-D2 írta:
Repcsik
Mindegy, a film egy újabb kiváló Disney-mese, meg egy újabb kiváló Verdák film. Fenn az égben.
90%

Még annyi kiegészítés - és ez legyen akkor eme Fórum kiváltsága...
.
Én meg ezt hiszem el neked készséggel Smile , mert hacsak nem csípem el valamikor a tévében (ahogy a Verdákkal amúgy már megtörtént), akkor valószínűleg sosem fogom látni. Sosem tudtak közel kerülni hozzám ezek az "arcoskodó" járművek...

A "kiegészítéshez" meg annyit, hogy ennek szerintem éppen itt volt nálad is az ideje Smile .
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyKedd Aug. 20, 2013 8:55 pm

Niwrok írta:

Én meg ezt hiszem el neked készséggel Smile , mert hacsak nem csípem el valamikor a tévében (ahogy a Verdákkal amúgy már megtörtént), akkor valószínűleg sosem fogom látni. Sosem tudtak közel kerülni hozzám ezek az "arcoskodó" járművek...
Most könnyű lenne ráfogni a gyerekekre és vélhetően tényleg ritkábban néznék mesét, de ez az egész Verdák világ nekem iszonyat bejött. Számomra talán az a legjobb Pixar fim a lecsó után. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyHétf. Aug. 26, 2013 2:28 am

R2-D2 írta:

Elysium
Azoknak, akik már látták, néhány bosszantó spoiler:

Spoiler:
És csak most láttam, eddig nem is kattintottam a spoiler alá, de...

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 EmptyHétf. Aug. 26, 2013 11:14 am

Én ezekre még nem is gondoltam, de így még rosszabb a helyzet. Egyébként
Spoiler:

Továbbra is túlzásnak érzem a 79,99%-odat. Smile

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: A végzet ereklyéi – Csontváros   Moziajánlók - Page 8 EmptySzomb. Aug. 31, 2013 6:56 pm

A végzet ereklyéi – Csontváros


Na bazzeg, ebben aztán minden volt… Démonok, vámpírok, vérfarkasok, boszorkányok, vadászok, mágia, rúnák, elvarázsolt kastély… Az egész egy pofátlan koppintás, egy óriási puzzle, amit rengeteg más filmek/történetek ismerős jeleneteiből és hangulataiból ollóztak össze, csak hogy a legfontosabb példákat említsük: Supernatural, Harry Potter, Underworld, Penge, Kaptár,Csillagkapu,Varázslótanonc, sőt picit Elhurcolva – no de ami legjobban fájt, az EPV és EPVI. A mozi egy hatalmas misztikus katyvasz, egy újabb ifjúsági hókuszpókusz – mert már a mai ifjúság tűrésküszöbébe még a csápos szörnyeteg látványa is simán belefér…

Most biztosan azt hiszitek, nézhetetlen az egész, pedig nem az. Kifejezetten szórakoztató, amíg nagyüzemben nem történnek dolgok, még sejtelmes is. A trailer kivételesen nem lövi le a fő poénokat, így van meglepetés is a filmben, a látvány néha kimondottan jó, ami viszont abszolút kellemes meglepetés volt: Lena Headey, a szőke Lannister a GOT-ból, valamint Kevin Durand pl a Robin Hoodból. Az ifjú színészek tökéletesek arra a karakterre, amit kitaláltak nekik, s bár a film közepe a kötelezően fájdalmas szerelmi háromszöggel kissé leül, összességében egy újabb tinifranchise jól sikerült első darabját láttam. Kár, hogy nem olyan az egész, mint amit a trailer sugallt, akkor egészen kiváló lehetne…

65%


Sokkal több lehetett volna a moziban, mint ami felé vitték: ez az agyatlan hajsza a kehely után a végére rétestészta lett. Sokkal élvezetesebb lett volna számomra, ha az Odaát démonvadászata felé fordultak volna, ráadásul a főgeci igazi motivációját és szerepét nem is igazán értettem. Érdemes megnézni, sőt megvenni is, baromi kíváncsi leszek, hogy a Némák hangja hogy fog szólni itthon... Smile


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 27, 2014 7:59 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
8 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 31 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: