Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 EmptyPént. Jan. 13, 2017 2:00 pm

Niwrok írta:

And Then There Were None


Magunk között szólva a sztori így nagy újdonságot nem rejteget, mert azért az itteni "többség" tudtommal olvasta a könyvet, de az abban esetleg kevésbé járatosak is sejthetik, hogy az "És többen nincsenek" című film nem arról fog szólni, hogy egy bizonyos és elég titokzatos U.N. Owen (V.A. Lacky a magyar fordításban) meghívására egy szigetre vendégségbe érkező tíz ember hogyan fogja megérni a tisztes öregkort.

Még úgy is, hogy a könyvet vagy ötször olvastam, a BBC feldolgozása néha még izgalmas is tudott lenni az apróbb fordulataival, de a legnagyobb újdonság az a jól eltalált, egyre nyomasztóbb és fojtogatóbb légkör volt, ami ezt a villabeli mészár- és ítélőszéket egyre jobban belepi. Mindössze pár apróságot hiányoltam, amiket a stáb nem tartott fontosnak felidézni sem, mert úgy vélték, a történetet mindenki ismeri... illetve egyet nagyon, mert teljesen kimaradt, hogy a gyilkos hogyan választja ki az áldozatait, pedig ez egy érdekes adalék szerintem a történethez.


8/10



Az itteni "többség" másik fele valóban olvasta még a múlt században, de megmondom őszintén azon kívül, hogy tudtam a sztori nagy fordulatát, semmire sem emlékeztem belőle. Se nevekre, se karakterekre, se motivációkra - csak annyi maradt meg bennem, hogy valahol a középső bábuk közül van a nem összetört...

Szóval remek kis emlékezetfrissítés volt, kiváló színészgárdával és hangulattal: nekem tök bejöttek a flashbackek is, amikkel felturbózták az amúgy sem unalmas sztorit. Némelyik valóban már-már horrorba hajló hangultúra sikeredett. Egy valamit hiányoltam belőle, egy montázst a végéről, hogy a tettes kivel hogyan, mikor és hol végzett úgy, hogy a többiek nem vették észre. De lehet, ez már az eredetiben sem volt... ez olyan Leslie L. Lawrences...

Köszi az ajánlást, a hiányos emlékeknek köszönhetően kellemes és izgalmas három óra volt. egyetért


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 EmptyPént. Jan. 13, 2017 9:17 pm

R2-D2 írta:

And Then There Were None

Az itteni "többség" másik fele valóban olvasta még a múlt században, de megmondom őszintén azon kívül, hogy tudtam a sztori nagy fordulatát, semmire sem emlékeztem belőle. Se nevekre, se karakterekre, se motivációkra - csak annyi maradt meg bennem, hogy valahol a középső bábuk közül van a nem összetört...

Egy valamit hiányoltam belőle, egy montázst a végéről, hogy a tettes kivel hogyan, mikor és hol végzett úgy, hogy a többiek nem vették észre. De lehet, ez már az eredetiben sem volt... ez olyan Leslie L. Lawrences...

Köszi az ajánlást, a hiányos emlékeknek köszönhetően kellemes és izgalmas három óra volt. egyetért


Ne vitassuk el a Krimi Királynőjének érdemeit Wink . Lőrinc úr is csak tanulhatott tőle Smile .

Spoiler:

Örülök, hogy tetszett egyetért .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 EmptyPént. Jan. 13, 2017 9:40 pm

Niwrok írta:

And Then There Were None

Spoiler:



Nnna, ugye. Ez kicsit hiányzott nekem a végéről. Pedig filmben (képben) ezt tök hatásosan el lehetett volna mesélni. Mindegy, így is jó volt - de hát ugye jó az alapanyag.

Gyerekkoromban rengeteg Agatha Christie-t olvastam, de mindig is ez volt a kedvencem. Ez, akkor, első olvasásra hihetetlenül nagyot ütött, arra emlékszem. peace


.

TimKing likes this post

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   találmány - Niwrok írásai 1.0 - Page 66 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
66 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 3.0
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: