Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 43 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: A szerencseforgató / The Cooler   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyPént. Jún. 13, 2014 2:46 pm

.
A szerencseforgató / The Cooler


Ha már Wayne Kramer több filmje is előkerült mostanában, úgy gondoltam, hogy az írások és az emlegetések sorából ne maradjon ki az a film sem, ami meghozta neki a nemzetközi elismerést, hogy a többi filmje (nekem úgy tűnik, az érzékeny területekre taposás miatt) ugyanilyen gyorsan el is vegye azt. Ez lenne a The Cooler, ami a már többször kritizált kritikusi vélemények (Rotten) szerint egyedüliként ajánlható emberi fogyasztásra Kramer filmjei közül, míg a többit esetleg csak közepesnek (Running Scared: 40%), vagy éppen ipari hulladéknak (Crossing Over: 16%; Pawn Shop Chronicles: 12%) tartják. A The Cooler volt Kramer első filmje, már ha a Blazelandet, valami zombis-csöcsös rockmusicalt nem számolom, aminek az amatőrségét talán az a szerintem mókás körülmény mutatja leginkább, hogy a pár VHS-en fellelhető kópiát állítólag Kramer egyik szekrényének mélyén lenne érdemes keresni, a stábtagok pedig az imdb-n keresik egymást, némelyikük pedig azt sem tudta, hogy befejezték a filmet. Na, de ennyit Kramerről.

A The Cooler központi alakja Bernie, aki olyan szinten lúzer, annyira szerencsétlen, hogy konkrétan ez a munkája: az egyik vegasi kaszinó azért fizeti a fickót, hogy sétáljon körbe-körbe a teremben, és ha valamelyik asztalnál már túl sokat nyertek vagy valakinek túl hosszú, a banknak már komoly veszteséget okozó szerencsesorozata van, akkor Bernie csak odaáll... és huss!, Bernie kisugárzása fekete lyukként nyeli el a legkisebb szerencsét is. Persze ez a "tehetsége" garancia a magánéleti kudarcaira is, a pozitív változás reménye nélkül vegetálva tengeti napjait, és várja, hogy a szerződése a kaszinó tulajdonosával, Shelly-vel lejárjon, hogy végre eltűnhessen Vegasból. Csakhogy alig egy héttel a vágyott határidő előtt több irányból is elkezd Bernie-re mosolyogni a szerencse: felbukkan a rég nem látott fia az állapotos menyasszonyával, és talán javíthatnak valamit a megromlott kapcsolatukon, a kaszinó egyik pincérnője (Natalie) pedig kezdi megkedvelni Bernie-t, amiből rövid idő alatt szerelem lesz. A fordulat azonban "nem várt" mellékhatással is jár, és Bernie boldogságával párhuzamosan a képessége is megváltozik, ő lesz a két lábon járó szerencse, az emiatt elfolyó százezrek pedig a lehető legrosszabbkor jönnek a régivágású Shelly-nek, akinek a pozicióját kezdi megingatni pár, a kaszinójára ácsingózó, feltörekvő "üzletember".

Ahogy látszik, itt azért az olyan témákra nem kell számítani, mint a xenofóbia és az előítéletek, ez nem is lehet igazán elvárás egy romantikus drámától, hangulatban, különleges és jól kitalált karakterekben és erőszakban azonban -szokás szerint- nincs hiány. Hiába tudom persze, hogy sok utolérhetetlen film dolgozta fel a vegasi kaszinók világát és kapcsolatukat az alvilággal, de talán kevesebb van abból, ami nem Vegas "aranykoráról", hanem az attól való távolodásról, a kommerszebbé válásról és az elsekélyesedésről szól. A filmbeli Vegas Shelley szerint már csak egy Disneyland, az ő kaszinóját, a Shangri Lat viszont az elavult dizájnjával, felfogásával, és a kiöregedett, heroinista énekesével viszont a többiek tartják múzeumnak, zárványnak a fejlődés útjában. Így aztán Shellynek egyszerre kell fenntartania a szálakat a kezében tartó gengszter látszatát, miközben riválisai ki akarják húzni alóla a kaszinó szőnyegét, és emellett Bernie távozását, majd "pálfordulását" már szinte árulásnak tekinti... a kettős veszteség árnyékában pedig Alec Baldwin olyat alakított, ami Oscar- és Golden Globe-jelölést ért neki. Nekem mondjuk William H. Macy és Maria Bello (neki szintén kijutott a Golden Globe nominálásból) játéka jobban tetszett, de az biztos, hogy a fakuló kaszinófények és Shelly alakjában megjelenő állandó fenyegetés nélkül kevésbé lett volna mindez hatásos.

A hangulat mellett a film sokat épít a karakterekre és a köztük levő viszonyokra, és ebben Bernie kiválóan teljesít. Ahogy apró trükkökkel érzékeltetik, hogy a fickó mekkora egy csődtömeg, az remek. Olvastam az imdb-n, hogy Bernie figurájához három garnitúra öltönyt gyártottak, más-más méretben, és attól függően vetették fel azokat Macyvel, hogy Bernie hol volt éppen a mázli-tengelyen. Van egy hasoló játék a kávétejszínnel is, az is jópofa, de rögtön az első alkalommal tetszett, amikor még a néző semmit sem tud Bernieről, hogy ahogy elsétál az örömittas kurjongatásoktól hangos rulettasztal mellett, egy pillanatra lassítva megsimítja az asztalt, és távoztában már csalódott sóhajok kísérik. Érződik itt-ott a rendezői tapasztalatlanság, mondjuk a film ütemében vagy pár jelenet homályosságában, de a stílusjegyek részben kárpótoltak ezért. Tetszett például a finom humor, ahogy a bosszúállást felvezették Bernie és Natalie kis revansával a zajos szomszéd felé, hogy később ugyanakkorát üssön más bosszúk csontrepesztő brutalitása, és ezzel le is fedtem a film két-három csúcspontját, a finálét kivéve.


8/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2019 8:45 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyPént. Jún. 13, 2014 3:44 pm

Niwrok írta:
.
A szerencseforgató / The Cooler


8/10
.

Kicsit Coctailos ez a kép, nem??? Vagy csak én látom úgy?

Azt hiszem, ezt a filmet kihagyom. Istenigazából sosem vonzott maga Vegas és a kaszinók (filmes) világa, ebbe beleképzelni ezt a romantikus kis történetet ezzel a lúzerrel... hmmm... nem igazán vonz.

Az írás mindazonáltal csábító. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyPént. Jún. 13, 2014 4:32 pm

R2-D2 írta:

A szerencseforgató / The Cooler

Kicsit Coctailos ez a kép, nem??? Vagy csak én látom úgy?


Gondolom a neonhatás és a betűstílus miatt Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyPént. Jún. 13, 2014 4:58 pm

Niwrok írta:


Gondolom a neonhatás és a betűstílus miatt Smile .
.

Pontosan Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 11:28 am

Egy másik fórumon belefutottam egy thread-be, ahol szintén az Edge of Tomorrow végén történteket fejtegették a kommentelők, és elég érdekes téziseket alkottak. Alant spoiler-ben, ott mire is jutottak a film kapcsán.

Kommentelő 1:
Spoiler:

Kommentelő 2:
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 1:58 pm

Weide írta:

Egy másik fórumon belefutottam egy thread-be, ahol szintén az Edge of Tomorrow végén történteket fejtegették a kommentelők, és elég érdekes téziseket alkottak. Alant spoiler-ben, ott mire is jutottak a film kapcsán.

Kommentelő 1:
Spoiler:

Kommentelő 2:
Spoiler:

Nem lenne rossz tipp, ha nem lenne benne az az "apró bibi", amit Kommentelő No.2. észrevételez.

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 2:24 pm

Niwrok írta:
Nem lenne rossz tipp, ha nem lenne benne az az "apró bibi", amit Kommentelő No.2. észrevételez.

Én is feltettem neki a kérdést, hogy akkor mi is történt a Louvre alatt, és minek is örültek az emberek.

Kommentelő 1:
Spoiler:

Látom én is benne a hibát, de eddig talán nekem ez a teória tetszik a leginkább, mivel valamennyire vissza lehet vezetni a film előzményeire. Talán jobban is illeszkedik a film -általam elvárt- hangulatához, illetve az indokolatlan happy end-et is tovább árnyalja.

Mindenesetre nem akarok újra meg újra visszakanyarodni a témához, így is szerintem többet törtük rajta a fejünket, mint a forgatókönyvírók, csak gondoltam megosztom azt az elképzelést, ami eddig a leginkább tetszett.

Niwrok írta:
Továbbá Cage veteránságára sem számolnék annyira, mert oké, hogy megtanulta kezelni az exoskeletont, de a tudása annak az egy harci helyzetnek az ismétlésére korlátozódik, ami édeskevés.

Ezzel maximálisan egyetértek, ilyen téren szerintem is túlmisztifikálta Cage tapasztalatát és adottságait.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 4:48 pm

Niwrok írta:
Spoiler:
.

Pontosan. Ráadásul felvetődik az a kérdés is - ha nem is feltétlenül ehhez az eseményhez kapcsolódva - hogy:

Spoiler:


Weide írta:


Látom én is benne a hibát, de eddig talán nekem ez a teória tetszik a leginkább, mivel valamennyire vissza lehet vezetni a film előzményeire. Talán jobban is illeszkedik a film -általam elvárt- hangulatához, illetve az indokolatlan happy end-et is tovább árnyalja.

Mindenesetre nem akarok újra meg újra visszakanyarodni a témához, így is szerintem többet törtük rajta a fejünket, mint a forgatókönyvírók, csak gondoltam megosztom azt az elképzelést, ami eddig a leginkább tetszett.

.

Ezzel én egyre inkább úgy vagyok, hogy szimplán betudom az írók idiótaságának és
Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 4:54 pm

R2-D2 írta:
Ezzel én egyre inkább úgy vagyok, hogy szimplán betudom az írók idiótaságának és
Spoiler:
.

Még abban reménykedek, hátha kapunk a BD extrái közé egy Alternate Endings menüpontot. Ami talán közelebb fog elhelyezkedni az elvárásainkhoz. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 6:42 pm

R2-D2 írta:

Pontosan. Ráadásul felvetődik az a kérdés is - ha nem is feltétlenül ehhez az eseményhez kapcsolódva - hogy:

Spoiler:


Spoiler:

R2-D2 írta:

Ezzel én egyre inkább úgy vagyok, hogy szimplán betudom az írók idiótaságának és
Spoiler:

Én ezt mondtam elsőre is Smile , de azért csak összejött itt egy bár sornyi fejtegetés Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Transz   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 9:43 pm

.
Transz


Danny Boyle tavalyi műkincsrablós thrillere egy ellopott festmény körül kavarog, de egy festmény ugyanakkor szépen ki is fejezi a film lényegét: ahogy a művész több réteget fest a vászonra, úgy a Transz is ezen rétegek összhangjából adja ki a teljes képet.

A legfelső réteg maga a heist-movie izgalma és feszültsége, aminek már rögtön az eleje remek, ahogy Simon, egy fiatal kikiáltó narrációjával betekintést nyerünk az árverések biztonsági rendszerének múltjába és jelenébe... hogy ez a rendszer rögtön meg is bukjon. A kimunkált képrablási tervbe azonban hiba csúszik, és hirtelen a fejbevert Simon lesz az események kulcsa,  akit hiába rabolnak ki és kínoznak meg a tolvajok, nem emlékszik a rablás során történtekre, és végső lehetőségként fordulnak a hipnoterápiához (Elizabeth). Még mindig lélegzetelállítónak találtam ezt a réteget, az apró, igazából csak a néző elől elhallgatott dolgokkal jól fenn tudja tartani a film a feszültséget, melynek csúcspontja nálam az volt, ahogy Simon "lebukott" Elizabeth előtt, a nő meg nyomozni kezdett, és próbált segítőként fellépni... az a cetlis jelenet kiváló volt. Az teszi igazából kiszámíthatatlanná, és hosszú ideig pörgőssé a filmet, hogy folyamatosan változnak a hatalmi pozíciók, mert elsőre mindenki biztosra veszi, hogy a tolvaj, Franck irányít, de ahogy Simon elméjéből egyre több információ kerül elő, a tudás Elizabeth felé billenti a mérleget, de aztán kiderül, hogy Simon is tartogat még meglepetéseket. Sajnos azonban bármilyen jó is a felvezetés, a végére túl kaotikus lett, nekem öncélúan erőszakos és feleslegesen túlbonyolított, részben azért, mert ezzel idomult a másodikként "rákent" réteghez.

A felszín alatt van Simon tudatalattija, ahova a festmény lelőhelye el van ásva, és aminek az eszköze a hipnózis maga, és az ennek, meg a kapcsolódó események nyomán keletkező hallucinációk. Mivel ez a réteg is sok nyomot rejt a rablásról, sok apróságnak csak később lesz értelme, és tartogat egy "WTF?!" meg egy idő előtt ellőtt csavart, így itt is lesz bőven elég gondolkodni- meg izgulni való. Főleg, mert ahogy Franck fegyvere a pisztoly, úgy Elizabeth az itt megszerzett tudásával próbálhat egyáltalán a többiek fölé kerekedni... és éppen ez adja az egyik legnagyobb meglepetést a filmben, hogy miközben a nő a kép rejteke után kutat Simon elméjében, valami egészen mást is talál ott, ami még egy réteggel lejjebb visz a filmben.

Ez pedig nem is a filmhez magához kapcsolódik igazán, inkább egy filozófiai-pszichológiai értekezés arról, hogy az ember viselkedését, gondolkodását mennyire határozzák meg azok a tapasztalatok, amiket emlékként megőrzött, vagy éppen amiket elfelejtett. Hogy milyen -akár megmagyarázhatatlan- kényszerítő erő tud lenni egy ilyen emlék. Hogy az ember mennyire foglya, rabszolgája a saját tudatának, és mennyire éljük meg valóságosnak, ami az elménkben van... Vannak persze ennek és a szuggessziónak olyan mókás formái, mint a Szemfényvesztőkben az "Állj!", vagy ahogy valaki hipnózis hatására tyúkként kezd kárálni, de azért pont a Transz mutatja meg ennek "sötét oldalát", hogy valakivel elképzeltetni, hogy halálos veszélyben, a számára legfélelmetesebb helyzet közepén van, az kellő fogékonyság-kiszolgáltatottság esetén olyan pánikreakciókat is kiválthat az alanyból, mintha tényleg abban lenne. Nem véletlen, hogy már elsőre is úgy fogalmaztam meg a Transzt, hogy "Danny Boyle csinált egy kurvajó Eredetet, csak scifi-akció helyett erotikus-műkincsrablásos thrillerbe csomagolta a témát."...

És ha más csomagolás. Rég láttam olyan thrillert, ami ennyire egységes és kifinomult képi világgal rendelkezik. Nagyon tetszettek az éles kontúrok és színek alkalmazása, meg minimalista, szögletes dizájn, a sok tükröződő felület, amivel jó kontrasztot alkotnak a hipnotikus hallucinációk homályossága, azok sötét tónusai, vagy éppen az olyan természetközeli képek, mint a francia vidéken autókázás. Ehhez jön a remek színészgárda, az élén ezúttal is talán James McAvoy-jal, és csak utána jön Rosario Dawson távolságtartó terapeutaként... kezdetben.

Ha felvonásokra kéne osztanom a filmet, akkor azt mondanám, hogy az első tökéletes, a középső utólag kap értelmet, de folyamatában zavaros, olykor értelmetlen vagy egyszerűen csak unalmas (de ez végülis a hipnózisban töltött szakaszok miatt adja magát...), a harmadiknak pedig még megbocsátható lenne, hogy mint a bűvész huzigálja elő az újabb és újabb szálakat és fordulatokat még az epilógusban is, de a túlnyújtott hirig nem igazán tetszett a végén. Ritkán mondok ilyet, de azt hiszem, a kevesebb ezúttal több lett volna.

És hogy ne hagyjam ki: van benne premier plán pina is Smile ... de ha azt akarok látni (még ha nem is ilyen híreset), akkor más műfajú filmeket nézek Smile .


8/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2019 8:46 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 10:50 pm

Niwrok írta:
.
Transz

8/10
.

Azért jó, hogyha beütjük a keresőbe a Transzot, három 80%-os értékelést dob ki, de mindegyik más nézőpontból van.

Egyébként majd egy év távlatából elsősorban a pinára emlékszem belőle - ha évek múltán majd újranézem egyszer, nagy része csupa újdonság lesz. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyKedd Jún. 17, 2014 7:02 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Transz
8/10


Azért jó, hogyha beütjük a keresőbe a Transzot, három 80%-os értékelést dob ki, de mindegyik más nézőpontból van.
Egyébként majd egy év távlatából elsősorban a pinára emlékszem belőle - ha évek múltán majd újranézem egyszer, nagy része csupa újdonság lesz. Smile


Ez utóbbi annyira nem lep meg, már csak azért sem, mert az írásodról nekem is annak eredeti alcíme maradt meg: "Film a szőrös és a szőrtelen ***-ról" Smile .

A legnagyobb csavar egyébként nekem ezúttal is az volt -mivel a másik csavart már a közepén a piros autós látomás nagyrészt elárulta-, hogy...

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyKedd Jún. 17, 2014 7:17 pm

R2-D2 írta:


Egyébként majd egy év távlatából elsősorban a pinára emlékszem belőle - ha évek múltán majd újranézem egyszer, nagy része csupa újdonság lesz. Smile

Kivéve a pina az mindig ott van és lesz! Azt nem lehet elfelejteni csak a bozon kamu volt! Tök jó, hogy az origofilm-nél ilyeneket lehet megtudni de többet aligha!

Weide igen más filmet ajánlok én is ha arra kíváncsi az ember főleg ha nevetni akar mert ami azokban a filmekben megy párbeszéd meg cselekmény(mármint nem az akció) az nagy poénbomba!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 EmptyKedd Jún. 17, 2014 7:39 pm

Mr. White írta:
Weide igen más filmet ajánlok én is ha arra kíváncsi az ember főleg ha nevetni akar mert ami azokban a filmekben megy párbeszéd meg cselekmény(mármint nem az akció) az nagy poénbomba!

Ajánlj csak, elvégre van saját topikod! Wink

Amúgy visszatérve Rosario örömlyukára, emlékszem, Xpress-en is jöttek a jobbnál jobb kritikák meg elmélkedések a filmről, de valamiért az összes beszélgetés vége ebben csúcsosodott ki. Amúgy jó film volt ez, lassan ezt is be kéne húzni kéken.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 20 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
20 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 43 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 3.0
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: