Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 3.0

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptySzer. Ápr. 22, 2020 4:21 pm

Hollywood Line Tours írta:
Sziasztok kedves filmrajongók!

Szeretnétek ellátogatni kedvenc filmes helyszíneitekre? Esetleg találkozni a kedvenc színészeitekkel? Mi lenne ha azt mondanám, hogy a Hollywood Line Tours képes lenne ezeket megvalósítani?!

Szerintetek mennyire lenne jó ötlet és megvalósítható? Várom az esetleges ötleteket és javaslatokat!

További szép napot kíván, a Hollywood Line Tours csapata!

Szia!

Üdv nálunk!

Ez egy érdekes és jó felvetés, bár nem tudom, épp most, a bezártság korában aktuális-e... Magam részéről természetesen rengeteg helyet megnéznék és sok-sok emberrel találkoznék, de kétlem, hogy erre valamikor is rendelkezésemre fog állni a pénz/idő duó együtt. Sad

De semmi sem lehetetlen... ld. még Tales from the Loop. Laughing


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Black Mirror - Bandersnatch   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptySzer. Ápr. 22, 2020 4:33 pm

Niwrok írta:
.
Black Mirror - Bandersnatch

De az is igaz, hogy a film eközben jócskán eltávolodik a Black Mirror disztópikus-technofób hangulatától (már csak azért is, mert most a Black Mirror is nyakig merül a mindent elárasztó retróban), és talán ez is vezethetett oda, hogy több negatív véleményt olvastam a Bandersnatchről, mivel a sorozatból egyértelműen kilóg.

A Bandersnatch egy kicsit olyan, mint egy bétateszt, de nem azért, mert nincs kész, csak ez a fajta szórakoztatás, az "interaktív mozi" még nagyon gyerekcipőben jár. Ezért mindenképpen megérdemli az esélyt egy különleges élményért, de még a teszt-jelleget figyelembe véve sem tudok elmenni rossz szájíz nélkül amellett, hogy ez a kísérlet egyfelől már nyitott kapukat dönget, és hogy a Bandersnatch leginkább hiányérzetet hagyott maga után.


8/10
.

Az, hogy retro, azzal még nem lett volna bajom... scratch

Azt hiszem, ezt hiba volt megnézni az nCore-ról... Vélhetően az eredeti, választási lehetőséges Netflixes alapfilm sokkal jobb lett volna, de így, egy fix történettel szinte élvezhetetlen lett számomra. Az eleje még csak hagyján, de aztán kb a felétől egy olyan káoszt éltem meg a képernyőn, amit még sosem. Totál baromságok, szürreális és értelmezhetetlen események sora jött velem szemben, néha azt sem tudtam követni, ki kivel van és mit miért csinál. Gyanítom, az összevágott film próbálta valahogy az öszes végkifejletetet bemutatni (de akkor miért csak másfél órás???), viszont így meg olyan lett, mint egy kábszeres utazás.

Ez, így, ilyen formában nagyon nem tetszett. Állítólag van/lesz egy másik hasonló BM epizód, lehet, ha az is kijön, kipróbálom az ingyen Netflixet és ezt is újranézem. Persze jó lenne a magyar felirat, de így, hogy ezt láttam, talán annyira nem létszükséglet... hmmm


Mindegy, ezt most még nem értékelem, mert nem is tudnám.


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Ápr. 26, 2020 12:52 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Henry könyve   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyPént. Ápr. 24, 2020 3:32 pm

Niwrok írta:
.
Henry könyve

Lehet, hogy a sztori ebben a formában egyszerre volt giccses és abszurd, de nekem a felszín alatt megbúvó apróságai miatt volt érdekes és emlékezetes. Olyan volt, mintha az utóbbi évek filmterméséből összegyúrták volna a Nyárutót és a Szólít a szörnyet, és mert mind a kettő nagyon tetszett, így ennek a pontján sem kellett sokat gondolkodnom.


8,5/10
.

Azért ügyesen ködösítettél, hogy nem árultad el a film felénél bekövetkező eseményeket, aminek következtében válik fontossá Henry könyve... taps taps

Köszi az ajánlást, tényleg jó volt. Tetszett a kölyök zsenije, tetszett a családi háló, a kicsit (???) kifordított szereposztás, amiben Susan videojátékozik, míg Henry pénzügyeket intéz. Kellően drámai, helyenként vicces és érzelmes az egész, az meg hab a tortán, hogy a szomszéd faszi ugye a Braking Badből és a Búra alattból is nagy kedvencem lett. Qrva jó volt a kis thrilleres szakasz a magnóval és fülhallgatóval, én arra tippeltem volna, hogy az az ominózus "nem" nem fog eljönni...

A kiskölökkel kapcsolatban ugyanakkor nem éreztem azt a katarzist, amit te, nagyjából tudom, mire gondolsz, de nekem ez annyira nem jött most át. Sőt, a bűvészkedését nem is igazán értettem, mi köze volt a "konfettiesőnek" Henryhez... Én talán icipicit feszesebbre vágtam volna, néha kissé leült a lendüete, de így is maxi jó film.


Mindegy, ezt megmutahatom a kis családnak is, ez külön jó pont.



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Ápr. 26, 2020 12:52 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyPént. Ápr. 24, 2020 5:33 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Black Mirror - Bandersnatch

A Bandersnatch egy kicsit olyan, mint egy bétateszt, de nem azért, mert nincs kész, csak ez a fajta szórakoztatás, az "interaktív mozi" még nagyon gyerekcipőben jár. Ezért mindenképpen megérdemli az esélyt egy különleges élményért, de még a teszt-jelleget figyelembe véve sem tudok elmenni rossz szájíz nélkül amellett, hogy ez a kísérlet egyfelől már nyitott kapukat dönget, és hogy a Bandersnatch leginkább hiányérzetet hagyott maga után.

8/10
.

Azt hiszem, ezt hiba volt megnézni az nCore-ról... Vélhetően az eredeti, választási lehetőséges Netflixes alapfilm sokkal jobb lett volna, de így, egy fix történettel szinte élvezhetetlen lett számomra. Az eleje még csak hagyján, de aztán kb a felétől egy olyan káoszt éltem meg a képernyőn, amit még sosem. Totál baromságok, szürreális és értelmezhetetlen események sora jött velem szemben, néha azt sem tudtam követni, ki kivel van és mit miért csinál. Gyanítom, az összevágott film próbálta valahogy az összes végkifejletet bemutatni (de akkor miért csak másfél órás???), viszont így meg olyan lett, mint egy kábszeres utazás.

Ez, így, ilyen formában nagyon nem tetszett. Állítólag van/lesz egy másik hasonló BM epizód, lehet, ha az is kijön, kipróbálom az ingyen Netflixet és ezt is újranézem. Persze jó lenne a magyar felirat, de így, hogy ezt láttam, talán annyira nem létszükséglet... hmmm

Mindegy, ezt most még nem értékelem, mert nem is tudnám.


Mintha beszéltünk is volna arról, hogy ezt hogy lehet "máshogy" megnézni, és talán mondtam is, hogy sehogy. Ez a film teljesen értelmezhetetlen az interaktivitás nélkül... és egy kicsit azzal együtt is. Azért, mert nem csak a különféle elágazások miatt érdekes a választási lehetőség, hanem azért is, mert interaktivitás, az irányítás maga a cselekmény alapja. Ha lineáris a sztori, ha folyamatosan meg a film, akkor hogyan jönne ki az, hogy Stefant egyre jobban zavarja, egyre jobban beleőrül, hogy "valaki" irányítja a tetteit, és különösen akkor, amikor a helyzetek átcsapnak teljesen szürreálisba? Hogyan is ne tenné, amikor a "néző" szándékosan ki akarja próbálni az összes lehetőséget, jót akar nevetni vagy izgulni akar minden lehetséges opción, és elég durva élmény, ahogy a néző akár sajnálni kezdi azért a srácot, mert afféle virtuális kísérleti patkányként rángatja ő maga egy eseménylabirintusban, így megvalósítva egy kölcsönös interakciót.

Általában azzal zárom, hogy örülök, hogy láttad, de ezt úgy kell befejeznem, hogy sajnálom, hogy ezt, így megnézted...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyPént. Ápr. 24, 2020 5:39 pm

Niwrok írta:

Black Mirror - Bandersnatch

Általában azzal zárom, hogy örülök, hogy láttad, de ezt úgy kell befejeznem, hogy sajnálom, hogy ezt, így megnézted...

.

peace

Ne sajnáld, én döntöttem így. Én irányítok... scratch Laughing

Meg hát Black Mirror... peace
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Henry könyve / The Book of Henry   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyPént. Ápr. 24, 2020 5:44 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Henry könyve

Lehet, hogy a sztori ebben a formában egyszerre volt giccses és abszurd, de nekem a felszín alatt megbúvó apróságai miatt volt érdekes és emlékezetes. Olyan volt, mintha az utóbbi évek filmterméséből összegyúrták volna a Nyárutót és a Szólít a szörnyet, és mert mind a kettő nagyon tetszett, így ennek a pontján sem kellett sokat gondolkodnom.


8,5/10
.

Azért ügyesen ködösítettél, hogy nem árultad el a film felénél bekövetkező eseményeket, aminek következtében válik fontossá Henry könyve... taps taps

Köszi az ajánlást, tényleg jó volt. Tetszett a kölyök zsenije, tetszett a családi háló, a kicsit (???) kifordított szereposztás, amiben Susan videojátékozik, míg Henry pénzügyeket intéz. Kellően drámai, helyenként vicces és érzelmes az egész, az meg hab a tortán, hogy a szomszéd faszi ugye a Braking Badből és a Búra alattból is nagy kedvencem lett. Qrva jó volt a kis thrilleres szakasz a magnóval és fülhallgatóval, én arra tippeltem volna, hogy az az ominózus "nem" nem fog eljönni...

A kiskölökkel kapcsolatban ugyanakkor nem éreztem azt a katarzist, amit te, nagyjából tudom, mire gondolsz, de nekem ez annyira nem jött most át. Sőt, a bűvészkedését nem is igazán értettem, mi köze volt a "konfettiesőnek" Henryhez... Én talán icipicit feszesebbre vágtam volna, néha kissé leült a lendülete, de így is maxi jó film.

Mindegy, ezt megmutathatom a kis családnak is, ez külön jó pont.


Tudhatod, hogy valami meglepetést azért hagynom kell az írások után is a filmekben Smile ...

Jó, hogy sorra került és hogy tetszett. Kicsit aggódtam azon, hogy hogyan veszed a különc kissrác furcsaságait, és még inkább azt, hogy az amúgy pipogya Susanból hogyan lesz hidegvérű bérgyilkos, de jó, hogy nem jelentettek akadályt Smile .

A konfettiesőre már nem emlékszem konkrétan, de Henry "illúziójának" megtörésére nagyon is. Nekem nagyon tetszett, hogy Peter pontosan tudta (hiszen próbálta), hogy nem elég annyit mondania, hogy "Te, anyám, azért embereket távcsöves puskával agyonlőni mégsem járja, bármekkora férgek is!", mert Susan, hiszen ebben élt évekig, egy legyintéssel elintézte volna ezt annyival, hogy Henry biztosan jobban tudja. Peternek egyfajta "csettintéssel" kellett kizökkentenie az anyját a "hipnózisból", és nagyon szép, ahogy Henry terve alapján annyira precízen tudta összeállítani a kis gépezetet a faházban, hogy az a legkritikusabb pillanatban aktiválódjon úgy, hogy ő ott sincs.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyPént. Ápr. 24, 2020 5:48 pm

Niwrok írta:

Henry könyve

A konfettiesőre már nem emlékszem konkrétan, de Henry "illúziójának" megtörésére nagyon is. Nekem nagyon tetszett, hogy Peter pontosan tudta (hiszen próbálta), hogy nem elég annyit mondania, hogy "Te, anyám, azért embereket távcsöves puskával agyonlőni mégsem járja, bármekkora férgek is!", mert Susan, hiszen ebben élt évekig, egy legyintéssel elintézte volna ezt annyival, hogy Henry biztosan jobban tudja. Peternek egyfajta "csettintéssel" kellett kizökkentenie az anyját a "hipnózisból", és nagyon szép, ahogy Henry terve alapján annyira precízen tudta összeállítani a kis gépezetet a faházban, hogy az a legkritikusabb pillanatban aktiválódjon úgy, hogy ő ott sincs.

.

Ja, hogy az!!! Shocked

Az tényleg Peter műve és az általad írtak alapján logikus... csak az a baj, hogy azt Susan véletlenül hozta működésbe - ergo, ha nem rúg bele valamibe, lehet, nem indul el a szerkezet és talán még lő is. scratch
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyPént. Ápr. 24, 2020 6:18 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Henry könyve

A konfettiesőre már nem emlékszem konkrétan, de Henry "illúziójának" megtörésére nagyon is. Nekem nagyon tetszett, hogy Peter pontosan tudta (hiszen próbálta), hogy nem elég annyit mondania, hogy "Te, anyám, azért embereket távcsöves puskával agyonlőni mégsem járja, bármekkora férgek is!", mert Susan, hiszen ebben élt évekig, egy legyintéssel elintézte volna ezt annyival, hogy Henry biztosan jobban tudja. Peternek egyfajta "csettintéssel" kellett kizökkentenie az anyját a "hipnózisból", és nagyon szép, ahogy Henry terve alapján annyira precízen tudta összeállítani a kis gépezetet a faházban, hogy az a legkritikusabb pillanatban aktiválódjon úgy, hogy ő ott sincs.

.

Ja, hogy az!!! Shocked

Az tényleg Peter műve és az általad írtak alapján logikus... csak az a baj, hogy azt Susan véletlenül hozta működésbe - ergo, ha nem rúg bele valamibe, lehet, nem indul el a szerkezet és talán még lő is. scratch


Valószínű... de mivel nem volt más esélye, ezt a kockázatot vállalnia kellett. Tudta, hol lesz Susan, hova fogja tenni a puskát, hova fog térdelni...

...de azt hiszem, ismerte az anyját annyira, hogy azt is tudta, hogyan fog megrettenni, amikor a "vad" farkasszemet néz majd vele, és emiatt hova kell tennie a "kioldószerkezetet". Csak így van értelme annak, hogy mondjuk nem az ajtókilincsre szerelte, hogy rögtön bekapcsoljon, amikor Susan a faházba lép. De ezt persze tudni nem lehet Wink .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyPént. Ápr. 24, 2020 6:33 pm

Niwrok írta:

Henry könyve

Valószínű... de mivel nem volt más esélye, ezt a kockázatot vállalnia kellett. Tudta, hol lesz Susan, hova fogja tenni a puskát, hova fog térdelni...

...de azt hiszem, ismerte az anyját annyira, hogy azt is tudta, hogyan fog megrettenni, amikor a "vad" farkasszemet néz majd vele, és emiatt hova kell tennie a "kioldószerkezetet". Csak így van értelme annak, hogy mondjuk nem az ajtókilincsre szerelte, hogy rögtön bekapcsoljon, amikor Susan a faházba lép. De ezt persze tudni nem lehet Wink .

.

Oké, fejet hajtok. Nekem ez nem volt egyértelmű, de lehet, tényleg így tervezte... különben miért is csinálta volna? hmmm

Na, majd ha a gyerekekkel újranézem, jobban figyelek erre.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Halálos mélység   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyVas. Ápr. 26, 2020 12:51 pm

Niwrok írta:
.
Halálos mélység



Nincsenek ugyan látványos mélytengeri felvételek, az egész sötét és homályos, de talán éppen ezek teremtik meg a hitelesebb hangulatot, adják át jobban a mélység érzését, amíg a baleset meg nem történik. Ide kapcsolódik, hogy annyira nem értek a mélytengeri búvárkodáshoz, így igazán csak azt a jelenetet tartottam picit képtelennek, ahogy Petter kimentette Knutot a kamrából, és kvázi minden védőfelszerelés nélkül úszott át a harangba... mert ott szerintem önmagában a víznyomás megtette volna a magáét.

A baleset után gyökeresen változik meg a film stílusa, Petter nyomozása a merülés idején történtek után, és annak okairól már inkább kémfilmre emlékeztetett, főleg ahogy igazából mindig csak egy lépéssel jár azok előtt, akik elég hatékonyan tüntetnek el minden bizonyítékot. Ez a szakasz sem rossz, de "csak" egy politikai krimi, amiben a tudományos előnyért való versengés és az ipari kémkedés bizony további "baleseteket" jelent. Van itt kavarás az orvosi papírokkal, "titkos összetevő", az igazság kiderülésében nem érdekelt cégvezetők és kollégák, autós üldözés; csupa klasszikus összetevő. Éppen ezért ez a nyomozás "jó", de annyira nem különleges, és egy kicsit szét is töredezik közben a tempó, mert beleszövésre került egy családi szál Knut özvegyével. Mivel itt már azért leginkább a földfelszínen vagyunk, cserébe nagyobb szerepet kap a korrajz, bár ez igazán csak a kellékekben és az autókban érhető tetten, illetve az orvosi szoba volt még érdekes.

Összességében azt mondhatom, minden mellényúlásom csak ennyire legyen rossz! Pár helyen olvastam, hogy az eleje a merüléssel mennyire unalmas, de nekem még egy kicsit jobban be is jött az űrutazásos áthallás miatt, mint a hajsza az ipari titkok, és azután, hogy ki, mi és miért okozta a búvár halálát, pedig az is kellően izgalmas volt.


7,5/10
.


Ejjj, ezt a filmet megnézve, még nagyobb idiótaságnak tűnik az Árok... Laughing És itt csak 320 méterről volt szó, nem 11.000 -ről... Laughing

Kicsit mást kaptam, mint vártam. A címet ugyan felírtam a pótolandó filmek közé, de az írásodra már nem is emlékeztem, most meg direkt nem is olvastam el előtte... azt hittem, több lesz benn a búvárkodás és kevesebb a nyomozás. De mindegy, mert így is tetszett, csak így meg pontosan ugyanaz a véleményem, mint a tiéd: nekem is a mozi első, merüléses szakasza tetszett jobban. Az a nyomáskamra szimulátor nagyon jó, gondoltam, hogy van ilyen, de még nem láttam működés közben sosem. Aztán a merülés, a baleset mind jó volt, s tulajdonképp a thrilleres szakasszal sem volt olyan nagy bajom - talán leszámítva az északi filmek kicsit "nyersességét".

Úgy istenigazából a "titkos összetevő" jelentőségét sem értettem, meg hogy akkor ki és mit is akart pontosan. A rivális búvárok kapcsolata sincs rendesen kibontva, fura volt az autós jelenet, meg hogy akkor utána mégiscsak együtt mennek le... Lehet, hogy csak én nem figyeltem, de kissé káoszba fulladt az egész a végére... mintha Petter paranoiája rátelepedett volna a mozi második felére is.

Ennek ellenére tényleg soha rosszabb filmet... de ha már itt tartunk, hogy is vagyunk a Sanctummal?? tongue



.

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyVas. Ápr. 26, 2020 4:15 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Halálos mélység

Összességében azt mondhatom, minden mellényúlásom csak ennyire legyen rossz! Pár helyen olvastam, hogy az eleje a merüléssel mennyire unalmas, de nekem még egy kicsit jobban be is jött az űrutazásos áthallás miatt, mint a hajsza az ipari titkok, és azután, hogy ki, mi és miért okozta a búvár halálát, pedig az is kellően izgalmas volt.


7,5/10
.


Ejjj, ezt a filmet megnézve, még nagyobb idiótaságnak tűnik az Árok... Laughing És itt csak 320 méterről volt szó, nem 11.000 -ről... Laughing

Kicsit mást kaptam, mint vártam. A címet ugyan felírtam a pótolandó filmek közé, de az írásodra már nem is emlékeztem, most meg direkt nem is olvastam el előtte... azt hittem, több lesz benn a búvárkodás és kevesebb a nyomozás. De mindegy, mert így is tetszett, csak így meg pontosan ugyanaz a véleményem, mint a tiéd: nekem is a mozi első, merüléses szakasza tetszett jobban. Az a nyomáskamra szimulátor nagyon jó, gondoltam, hogy van ilyen, de még nem láttam működés közben sosem. Aztán a merülés, a baleset mind jó volt, s tulajdonképp a thrilleres szakasszal sem volt olyan nagy bajom - talán leszámítva az északi filmek kicsit "nyersességét".

Ennek ellenére tényleg soha rosszabb filmet... de ha már itt tartunk, hogy is vagyunk a Sanctummal??  tongue


Majd egyszer talán az is sorra kerül Smile ... Hiszen akár húsz év múlva is sorra kerülhet valami Wink .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Az elit alakulat / Band of Brothers (S)   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyVas. Ápr. 26, 2020 4:16 pm

.
Az elit alakulat / Band of Brothers (S)

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Unname10


Nem egyszer kezdtem már itt azzal a bevezetőnek szánt magyarázkodást, hogy erősebb szokott lenni a kíváncsiságom egy ismeretlen, felfedezésre váró film vagy sorozat iránt, mint amiről már tudom, hogy jó. Így lehet például az, hogy ez a majdnem húsz éves sorozat most került csak lejátszóba, és mindezt úgy, hogy nagyon sokan ajánlották már a két évtized alatt, és egyszer már bele is kezdtem, csak akkor az első epizód kiképzéses részénél el is botlott a kíváncsiságom.

Mert az nem igazán volt kérdés, hogy ez egy jó sorozat lesz. Bármennyire is elutasítanak általában az Elit alakulat kedvelői bármilyen összevetést a Ryan közlegénnyel, az epizódok csak magukon hordják a producerként tevékenykedő Spielberg és Tom Hanks keze nyomát, és hát a témája is csak adja a kapcsolatot, meg a kellékek közül is kölcsön lehetett kérni ezt-azt. A Ryan egyébként nekem sincs a kedvenc filmjeim között, de minőségben, a háborús jelenetek ábrázolásában, díszletben és jelmezben semmiképpen sem lehetett rá panasz, és ez az Elit alakulatnál is így van, pedig aztán 2000 környékén még csak példa sem volt rá nagyon, hogy egy tévésorozat egy blockbuster költségvetésével bírjon. A sorozatgyártásban az HBO már akkor is élen járt, amikor ez még jó esetben is csak másodvonalnak számított a filmes piacon, a 125 millió dolláros költségvetés pedig még mai szinten is kimagasló, és ez látszik is a rengeteg harci felszerelésen és az akciójeleneteken (összehasonlításképpen a Trónok harca évadok is megálltak úgy 80-90 millió környékén, de ott például a 8. évadban csak az 3 milliót kóstált, hogy Emilia Clarke ennyiért volt hajlandó kimondani a "Dracarys!"-t).

Természetesen a hossza miatt, hogy nagyjából tíz órát tesz ki, az eseményekből való merítés is szélesebb, például jobban van idő elmerülni a karakterekben, árnyaltabban lehet bemutatni a II. világháború európai hadszínterének sokféle arcát, és sokkal nagyobb időtávot is lehet bejárni. Itt az USA légideszantosaiként szolgálatot teljesítő Easy század katonáinak történetét az első jumping jacktől a kiharcolt békét követő, felszabadult baseball meccsig lehet követni, amiben persze ott vannak az olyan emblematikus jelenetek, mint a normandiai partraszállás közben végrehajtott ejtőernyős akció (és ott egyértelműen mondható, hogy amit a Ryan megidézett szárazföldön és vízen, az Elit alakulat hozzátette a levegőt), a roham az első géppuskafészek ellen, a bastogne-i több hónapos állóháború a fagyban, vagy akár az osztrák hegyek között töltött tavasz. Talán ez utóbbi volt a legfurcsább, mert filmek nem készülnek ebben a témában, nem is lenne nagyon miért, itt viszont a 8-9 résznyi halál, roham és lövészárok után kifejezetten jól esett egy kicsit lazább, de még így is döbbenetben és tragédiákban bővelkedő epizód (a lágeres rész például kérlelhetetlenül mászik be a bőr alá). Ami pedig a katonákat illeti, korábban talán pont azért hagytam abba, mert "kiváló" névmemóriámmal megijedtem attól a rengeteg bakától, akikre mind emlékezni kellett volna, és ez azért jelentett némi akadályt most is, de éppen azért, mert a kezdetben kicsit sablonkaraktereket lehetett egy-egy eseményhez kapcsolni, és a hadjárat egy éve alatt némi jellemfejlődés is akadt, így azért már lehetett kicsit kötődni hozzájuk, és talán később is be fog ugrani, ki az a Winters, Nix, Gene Roe, Lipton, Bull, Malarky vagy Joe Toye. Ehhez jelentősen hozzájárult, hogy a részek nagyjából felénél a cselekményt egy szereplőre fókuszálják, az ő nézőpontjából és stílusában ismerjük meg a hadszíntéren történteket, így adva még egy kis változatosságot az amúgy is sokféle háborús helyzethez.

De mint mondtam, ezeket nagyjából sejtettem, és a kérdés, ami megnézésre sarkallt (némi, és egyre nyomatékosabb ajánlás, meg a karanténhelyzeten túl Smile ), az leginkább az volt, hogy miben sikerül esetleg jobbnak, érdekesebbnek lennie, mint amit várok tőle, mi fogja megadni a felfedezés izgalmát. Nem tartozik szorosan a sorozathoz, de az egyik ilyent nálam a színészek jelentették. Minden elismerés persze a főbb szereplőket alakító színészeknek, de leginkább ahhoz kellett a húsz év, hogy ennyire meglepődjek, hogy mennyi kedvenc színészem és mennyire fiatalon bukkan fel itt-ott epizódszerepben! Lehet, hogy még szöveges szerepük sem nagyon akad, de hogy Michael Fassbender, Tom Hardy, James McAvoy, Andrew Scott (főleg ilyen csikókorukban!) "együtt" itt van, hát leginkább ezt jegyeztem meg az Elit alakulatból. Meg azt -és ez a készítők egyik remek húzása-, hogy majdnem minden epizód előtt az Easy század valódi veteránjai beszélnek pár mondatot, előrevetítve valamennyire az adott rész témáját, és az ő szavaik, a tekintetük, a néha elcsukló hangjuk sokkal valódibbá teszi ezt az egészet, mintha csak egy sokadik játékfilm lenne. Nem lesz ettől "féldokumentarista", viszont emberibb lesz, és így jobban ülnek azok a mellékszálak, anekdoták is, amikről elhiszi az ember, hogy tényleg így történtek. Meg egyébként volt egy kis játék is ebben, legalábbis én elszórakoztattam magam vele, hogy csak az utolsó rész végén írják ki a neveket, hogy ki kicsoda, így lehet találgatni az arcvonások, a stílus vagy az elmondottak alapján, hogy kik vannak/voltak még velünk, elmondani a történetüket.

Szóval ez pont egy olyan sorozat, aminél nem számít, hogy majdnem húsz éves. Most is nyugodtan neki lehet állni, mert nem csak egy sokszínű, drámai háborús sorozatot fog látni a nézője, de a kerettel személyesebbé is sikerült tenni, mint igazán bármit előtte ebben a témában.


8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyVas. Ápr. 26, 2020 6:37 pm

Niwrok írta:
.
Az elit alakulat / Band of Brothers (S)


Mert az nem igazán volt kérdés, hogy ez egy jó sorozat lesz. Bármennyire is elutasítanak általában az Elit alakulat kedvelői bármilyen összevetést a Ryan közlegénnyel, az epizódok csak magukon hordják a producerként tevékenykedő Spielberg és Tom Hanks keze nyomát, és hát a témája is csak adja a kapcsolatot, meg a kellékek közül is kölcsön lehetett kérni ezt-azt.


Minden elismerés persze a főbb szereplőket alakító színészeknek, de leginkább ahhoz kellett a húsz év, hogy ennyire meglepődjek, hogy mennyi kedvenc színészem és mennyire fiatalon bukkan fel itt-ott epizódszerepben! Lehet, hogy még szöveges szerepük sem nagyon akad, de hogy Michael Fassbender, Tom Hardy, James McAvoy, Andrew Scott (főleg ilyen csikókorukban!) "együtt" itt van, hát leginkább ezt jegyeztem meg az Elit alakulatból.


Szóval ez pont egy olyan sorozat, aminél nem számít, hogy majdnem húsz éves. Most is nyugodtan neki lehet állni, mert nem csak egy sokszínű, drámai háborús sorozatot fog látni a nézője, de a kerettel személyesebbé is sikerült tenni, mint igazán bármit előtte ebben a témában.


8,5/10
.

Shocked Shocked Shocked

Hűha! Ezzel most megleptél.. lehet, volt már róla szó, de nem is tudtam, hogy te ezt még nem láttad... scratch

Én anno ezzel kerültem vissza a sorozatok világába, ez volt az első, 10 órás moziélményem - aztán meg lehet nézni, hol tartok most. Laughing Amúgy maxi egyetértek veled, így, 15 év távlatából is jó pár csata, helyszín, esemény van, amire emlékszem a sorozatból. Pl. Ardennek, a koncentrációs tábor... viszont látod, a színészekre nem. Ha nem mondod most, eszembe sem juott volna egyik név sem.

Jó ez ajánlás, ha valamit, valami sorozatot egyszer újranézek, ez biztos közte lesz.

Viszont, ha már így belelendültél, melegen ajánlom a Hős alakulatot, kvázi ennek a folytatását, ikertestvérét, ami az ázsiai hadszíntéren játszódik. Abban ismertem meg Rami Maleket. Smile


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyVas. Ápr. 26, 2020 10:44 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Az elit alakulat / Band of Brothers (S)

Szóval ez pont egy olyan sorozat, aminél nem számít, hogy majdnem húsz éves. Most is nyugodtan neki lehet állni, mert nem csak egy sokszínű, drámai háborús sorozatot fog látni a nézője, de a kerettel személyesebbé is sikerült tenni, mint igazán bármit előtte ebben a témában.

8,5/10

.

Shocked Shocked Shocked

Hűha!  Ezzel most megleptél.. lehet, volt már róla szó, de nem is tudtam, hogy te ezt még nem láttad... scratch
Én anno ezzel kerültem vissza a sorozatok világába, ez volt az első, 10 órás moziélményem - aztán meg lehet nézni, hol tartok most. Laughing  Amúgy maxi egyetértek veled, így, 15 év távlatából is jó pár csata, helyszín, esemény van, amire emlékszem a sorozatból. Pl. Ardennek, a koncentrációs tábor... viszont látod, a színészekre nem. Ha nem mondod most, eszembe sem jutott volna egyik név sem.
Jó ez ajánlás, ha valamit, valami sorozatot egyszer újranézek, ez biztos közte lesz.

Viszont, ha már így belelendültél, melegen ajánlom a Hős alakulatot, kvázi ennek a folytatását, ikertestvérét, ami az ázsiai hadszíntéren játszódik. Abban ismertem meg Rami Maleket. Smile


Mondtam, hogy most pótló üzemmódban vagyok Smile .

Nem is csoda, hogy egyik felsorolt színészre sem emlékeztél, hiszen epizódszerepnek sem nagyon nevezhető, hogy a második-harmadik jelenetük végén általában már halottak. De akkoriban még nem is nagyon tudhattad, hogy kik ők, hiszen 20-23 éves kis kezdő színitanodás mind! Hogy észrevedd őket, ahhoz pont az kell, hogy húsz évvel később nézzed a sorozatot Smile .

A The Pacificet persze ismerem, és bár azt kevesebben ajánlották, szerintem egyszer az is sorra fog kerülni. Kicsit az tart vissza, hogy egy sorozatnak akkor látom létjogosultságát, ha a többletidőt kihasználva többet szánnak a szereplőkre, a kapcsolataikra, és a Hős alakulatban ebből kevesebb van, mert állítólag a koncepció is az volt, hogy az ottani csatatér húsdarálójának borzalmai legyenek kiemelve, és hogy ott a katonák sem keresték annyira egymás társaságát. Az kevésbé vonz pillanatnyilag...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Wheelman   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 EmptyKedd Ápr. 28, 2020 12:27 pm

Niwrok írta:
.
Wheelman

Ahol csak olvastam emlegetni ezt a filmet, egy összehasonlítási alap került elő mindenhol, és ha olvastátok, amiket mi írtunk róla, vagy láttátok mostanában akár már tévében is, talán nektek is eszetekbe jutott a Locke. Nem ahhoz hasonló drámaként persze, de a szinte végig egy autóba bezárt, arra korlátozódó perspektíva, és a többnyire csak a lebonyolított telefonokon keresztül megismert és alakított háttér és cselekmény egyaránt megvan kapcsolódási pontként.

A Wheelman keretében Jeremy Rush jó karakterekkel és a lehetőségekhez mérten fordulatos történetvezetéssel dobta fel az amúgy más filmekben gyorsan lefulladó autós üldözéseket. Olvastam olyan kritikát, amiben a film kapcsán morális kérdéseket is emlegettek, de én ilyet nem nagyon találtam, viszont nagyobb mélység nélküli akciófilmként is kellemes szórakozás volt.


8/10
.

Ugye, azóta láttunk olyat, hogy El Desconocido... nekem inkább az jutott róla eszembe...

Nem volt ez rossz mozi, de az 1 óra 20 perc tökéletesen elég volt: igazán pörgös és a maga nemében izgalmasra is sikeredett. Valóban nem az első a témában, de sokadszorra is jó nézni az ilyet, a totális bizonytalanság, a döntési kényszerek, azok következményeinek kiszámíthatatlansága jól átjön a filmben. Jó volt a kamerahasználat (eleve ugye a szűk helyszín megadja a lehetőségeket), a dramaturgia, ahogy spirálszerűen kerül egyre nagyobb szarba a Sofőr (Ryan Gosling, ugye... tongue )...

... de azért közben csak sokasodtak a problémáim is a mozival. Az egyik, legfontosabb az, hogy teljesen elvesztem közben, ki kicsoda, melyik telefonáló mit is akar. Mire kiderül, hogy igazából ez egy bandaháború (az a hülye Clay sem mond semmit), arra már nekem kicsit káoszba fordult a film, egyszerűen - hiába más a hang a telefonban - nem bírtam követni, ki mit akar a Sofőrtől. A másik, hogy csak nem ment ki a fejemből, hogy gyakorlatilag egész este (nem éjjel!!!!) alig lézengenek egy amerikai nagyváros utcáján - oké, hogy ez, most koronavírusos időben hétköznapi, de 2017-ben minimum fura volt a többnyire kihalt utcák látványa. Mindig mindenki csak akkor tűnt föl (autó, járókelő, stb), mikor nem történt olyan, amit észre kellett volna venni. Pl Clay kidobott holtteste... Meg a BMW is: gyakorlatilag a fél várost végigautózza a Sofőr kilőtt, vérfoltos szélvédővel, s ez senkinek nem szúr szemet - a piros csomagtartóról meg nem is beszéljünk. Azért egy rablás után eléggé feltűnő ismertetőjel (már ha egyáltalán feltűnt valakinek, hogy az volt a menekülőautó). Viszont a motoros üldözés jó volt, végre egy film, amiben egy autó (bármilyen autó) nem rázza le az őt üldöző motorost.

Shea Whighamnek viszont örültem, a Gengszterkorzó óta bírom a csávót, mint ahogy Frank Grillo is jó volt a szerepében. Összességében kellemes másfél óra volt, de láttunk már jobbat is.




70%


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 3.0   Niwrok írásai 3.0 - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 3.0
Vissza az elejére 
3 / 14 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai filmek 2021-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: