Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 3.0

Go down 
+7
Gyulus
Dylan83
andrew1975
téglagyári megálló
mesterjani
Mr. White
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 56 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Dark S2   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Aug. 04, 2019 7:54 pm

.
R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 3jRKoYw




Dark S2





Felejtsetek el MINDENT, amit az időutazásról láttatok eddig… mindent. Hiába a Vissza a jövőbe, meg az összes többi, eddig jónak és szórakoztatónak tartott film/sorozat, amit ez a Dark nyújt (immár két évadon át), az felülmúlhatatlan. Ennyire zseniális, összetett és átgondolt történetet ebben a témában én még nem láttam, itt jön vissza a mindig is hangoztatott álláspontom: a jó történet alapja a jó forgatókönyv… nem olyan hollywoodiasan buta, mint mondjuk a Stranger Things S3, hanem olyan európaiasan átgondolt, mint ez. Amiben még arra is figyeltek, hogy az előző évad számomra leginkább furább kérdésére, miszerint hogy nem tűnt föl Hannahnak a gyerek Mikkel saját korában, még arra is kitértek…

Egy fontos javaslat a második évad előtt: ha tehetitek, feltétlenül nézzétek újra az első évadot a második előtt. Én magam még soha nem csináltam ilyet, de az S2E1 felénél, mikor teljesen elvesztem térben, időben és a karakterekben, megállítottam a történetet és előröl kezdtem az egészet. Egyszerűen muszáj volt, mert már a S1 sem volt egy piskóta összetettség terén, de ami itt zúdul ránk, az szinte felfoghatatlan. Mert nem elég, hogy az évadzáró cliffhanger után egy újabb idősík, nevezetesen 2052 jön képbe, hanem mindezek mellett, még egy 33 éves ciklust is visszaugrunk az időben, és 1953-hoz képest 1919/1920-ban kötünk ki. Így már 5 idősíkon zajlik majd az egész – csúsztatva minden ugye fél évvel, ami a történet közben eltelt időt jelzi – mindez pedig természetesen új karakterek bevonásával is együtt jár. Én magam kéjes vigyorral barangoltam a barlang és az átjáró építésének korában, s például mikor majd rájöttem, hogy szegény szereplőnknek onnan aztán nincs nagyon visszaút a jövőbe, szinte a jeges döbbenet futott végig rajtam.

Ugye, ott hagytuk abba, hogy Jonasnak nem sikerült helyrehoznia a dolgokat, sőt, fiatalabbik éne egy posztapokaliptikus világba kerül. Miután pedig jómagam alapból bírom az ilyen világképet, rettentően tetszett, amit 2052-ben láttam: hát még mikor rádöbbentem, ki is az a néma nő, aki vezeti a kolóniát. Nagyszerű volt felfedezni ezen idősík titkait is, és miután a Darkban minden mindennel összefügg, komoly megdöbbenést okozott, hogy a romok között talált fekete gomolygó „felhő” mikor és hogyan került oda – egyszerűen beszarás az alapos és előrelátó történetmesélés, hogy a korábban megmutatott, fontos, de első pillanatban érthetetlen dolgokra mindig van értelmes és logikus magyarázat… s ha már logika. Annak ellenére, hogy azért majdnem mindenhol dicsérik a sorozatot, főleg annak összetettségét, több helyen hivatkoznak a következetlenségekre és a paradoxonokra. Nos, én ezzel úgy vagyok – ahogy amúgy pl. az Odaátnál is – hogy számomra kialakult a Darknak a saját szabályrendszere, s ha azon belül maradnak a furcsaságok, azzal nekem semmi bajom nincs. A legjobb példa: itt nem az van, ami a Vissza a jövőbe egyik alapvetése, miszerint „A találkozás időparadoxont hoz létre, melynek következtében olyan láncreakció keletkezhet, amitől felborul az egész tér-idő kontinuum, és megsemmisül a világegyetem. Ez persze a legrosszabb eshetőség, szerencsés estben, csak a mi galaxisunk fog megsemmisülni”… nem. Itt a karakterek több példányban (életkorban) léteznek, utaznak az időn át, kommunikálnak saját magukkal, sőt, azzal, hogy találkoznak saját magukkal, egyúttal utasításokat is adnak saját maguknak. Ki azért, hogy elkerülje a belengetett apokalipszist, ki meg azért, hogy pontosan előidézze azt. Ez pedig egyszerűen zseniális: ahogy az előző évadban, itt is kénytelen voltam megállítani a filmet néha, és átgondolni, hogy akkor most ki, kihez, milyen korban beszél: a sorozat készítői ugyanis olyan nagyfiúnak néznek már minket, hogy azokat a bizonyos mankókat is elhagyták már, amikben egy-egy időugrás folytán kiírják a képernyőre, mely évben is járunk.

Soha nem volt ennyire jellemző és fontos a sorozat azon promóciós szövege, miszerint „Minden mindennel összefügg”. Sokáig gondolkodtam egyébként, mit és hogyan lehetne írni az évadról, de aztán rájöttem, hogy már önmagában a történet ismertetése lehetetlen… hiába írnám, hogy ki, hova és mikor utazik az időben, hogy Jonas idősebb énje mit csinál a fiatalabbal, hogy Ulrich, aki 2019-ből 1953-ba kerül, mit keres még 1986-ban is a történetben, hogy milyen érzés lehet egy gyereknek mondjuk a nagypapa korú énjével találkozni – úgyse értené senki. Ezt egyszerűen át kell élni, itt nem lehet hivatkozni karakterekre, fordulatokra, találkozásokra – itt az egész évad egy gigászi meglepetéshalmaz. Sokkal inkább kedvcsináló talán, ha kiemelek néhány, számomra fontos eseményt, jelenetet, elgondolkodtató – időutazással összefüggő – kapcsolatot, amik gyakorlatilag végigkísérik immár két évadon át a Darkot. Mikkel esete Jonassal és Hannahval ugyanis csak a jéghegy csúcsa – igaz, erre épül szinte minden itt, de ugyanolyan fontos például, Adam szerepe a sztoriban. Ő az, aki az első perctől kezdve mozgatja a szálakat – az ő bábja például Noah is – és amikor kiderül, ki is ő valójában, öregkorában hogy lehet 1920-ban valakinek az idősebb énje, az zseniális. Aztán itt van Hannah, aki alapból is egy kis geci volt mindig is, s mikor már az ember majdnem megkedveli – hisz szülőként nem lehet egyszerű találkozni felnőtt fiával a saját jelenében – hoz olyan döntéseket és utazik olyan korba, hogy az ember zsebében kinyílik a bicska: mekkora parasztság már ugyanis, hogy lehetősége lenne 66 évvel korábban megmentenie valakit, visszarántani a saját idejébe, de aztán az egész eddig felépített alattomos kis kígyó karaktere tökéletes kiteljesedése megakadályozza ezt. Vagy ugye az ősz hajú öregasszony esete, aki talán leginkább birtokában van minden tudásnak Adam mellett ebben a történetben, s aki pontosan, percre tisztában van halálának körülményeivel – mégis pontosan akkor s pontosan oda megy, ahol meg kell halnia: milyen fura, hogy utazgatva az időben egyszerűen olvasod a saját halálodat az újságban, mégis áldozatot hozol a cél érdekében…

Volt pár éve a Predestination című mozi, ami nem volt ugyan rossz, többször is láttam, de valahogy a Dark után a fasorban sincs ehhez képest. Az a bizonyos „előre elrendelés elve” még soha nem volt ennyire szignifikáns, mint itt, még soha nem feküdtek rá az írók arra, hogy minden pontosan akkor és úgy történjen, hogy minden sakkfigura pontosan úgy és akkor legyen ott, ahogy kell: a legjobb példa, mikor valaki azért megy előre az időben, hogy megakadályozzon valamit, de az meg sem történne, ha az illető nem hívná fel erre a figyelmet. Vagy mikor valaki meg akar menteni valakit, de pont ő okozza annak a valakinek a halálát azzal, hogy meg akarja menteni az illetőt… és ebből temérdek található az évadban. Mert azt el is felejtettem mondani, hogy az S2-ben már boldog-boldogtalan utazik az időben, részben az átjárón keresztül (milyen naivitás volt azt hinni, hogy az erőműnek ehhez bármi köze is van), részben meg egy olyan időgépen keresztül, ami nem is készülhetett volna el, ha a jövőből nem hozzák vissza a kész gépet, megmutatni a tervezőnek. Nekem annyira bejöttek ezek a kis apróságok, ezek a kis paradoxonok, hogy pont általuk lett a Dark minden idők legjobb időutazásos sorozata – de megkockáztatom azt, hogy talán minden idők legjobb sorozata is egyben. A legfőbb és legfontosabb párhuzam számomra természetesen továbbra is a 12 majom története, az volt ennyire zseniálisan megkavart, de az sokkal kevésbé volt elgondolkodtató – ez, annak ellenére, hogy az előző évad komor, sárga esőkabátos, őszi hangulatát nyárira cserélték, sokkal komorabb, komolyabb és nehezebb.

Órákat lehetne írni még mindenről, ami itt történik, a remek karakterekről, a remek castingról, amiben mindenkinek megtalálták a 3 idősíkon élő színészeit úgy, hogy hasonlítsanak is egymásra, a pazar korrajzokat – mind az öt idősíkon!!! – meg úgy egyáltalán a nagyszerű német színészi játékot. Azt is ki kell emeljem, hogy végre egy német területen játszódó moziban végre németül beszél mindenki, meg azt is, hogy túlzások nélkül, de elég sok popkult kiszólás tarkítja a sztorit, különös tekintettel ugye a Vissza a jövőbe mozis bemutatójára. A finálé fináléjának utolsó mondata meg, miszerint „Nem az a kérdés, hogy melyik korból, hanem hogy melyik világból” egy olyan kaput nyit ki a történet folytatásának szempontjából, hogy magam részéről tűkön ülve várom a záró évadot. Mert igaz, hogy veszélyes játék a párhuzamos világokkal játszani, de én ezek után egyáltalán nem féltem Baran bo Odar író/rendezőt: megoldja ő ezt (nem mellesleg ugye a szintén zseniális Who Am I című filmért is ő felel, sőt, ezek után tuti sort kerítek a Néma csöndre is tőle).

Ha még sokat gondolkodnék rajt (de nem fogok), akkor sem tudnék erre a nyolc epizódra kevesebbet adni, mint





100%




.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Aug. 04, 2019 9:26 pm

R2-D2 írta:
.
Dark S2

Felejtsetek el MINDENT, amit az időutazásról láttatok eddig… mindent. Hiába a Vissza a jövőbe, meg az összes többi, eddig jónak és szórakoztatónak tartott film/sorozat, amit ez a Dark nyújt (immár két évadon át), az felülmúlhatatlan. Ennyire zseniális, összetett és átgondolt történetet ebben a témában én még nem láttam, itt jön vissza a mindig is hangoztatott álláspontom: a jó történet alapja a jó forgatókönyv… nem olyan hollywoodiasan buta, mint mondjuk a Stranger Things S3, hanem olyan európaiasan átgondolt, mint ez. Amiben még arra is figyeltek, hogy az előző évad számomra leginkább furább kérdésére, miszerint hogy nem tűnt föl Hannahnak a gyerek Mikkel saját korában, még arra is kitértek…

Ha még sokat gondolkodnék rajt (de nem fogok), akkor sem tudnék erre a nyolc epizódra kevesebbet adni, mint

100%


Elhiszem, de nem olvasom el, hanem megnézem Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyPént. Aug. 09, 2019 2:24 pm

R2-D2 írta:

Tűzgyűrű: Lázadás

Kicsit lelketlen az egész, rengeteg, teljesen felesleges Transformers koppintással: a film nem egyszer hasonlít jobba arra a franchise-ra, mint a sajátjára. Aztán, itt van a humor: valahogy kevésbé éreztem azt a vidámságot, amit el lehetett várni tőle – és nem, nem azért, mert annyival darkosabb lenne a film. De mondjuk egy Ron Perlman féle figurával is kevesebb van, no meg ugye a tudós párosunk sem dolgozik együtt – sok, sok apró hiányból áll össze az az érzés, hogy a mozit inkább a hülyeség, mint a szórakoztatás uralja. Pedig – ahogy említettem volt – a történet még nagyjából rendben is van, legalábbis érdekesen elgondolkodtató. A folytatás meg adott, tekintve, hogy ki is jelentették: most mi megyünk hozzátok.

70%
.

Másodjára icipicit jobban tetszett az egész: két évadnyi Dark után kifejezetten üdítő volt egy ilyen agyatlan mozit nézni. Továbbra sem tartom szerencsésnek ezt a Transformers-Tűzgyűrű mixet, bár most mintha kevéssé zavart volna a Trafós beütése... mindegy, két órára, otthon, BD-ről, házimozin nézve (durván jó a hang) tökéletesen megfelelt.

S ha már lemezeztem, természetesen addig nem tettem végső helyére a filmet, míg át nem rágtam magam az extrákon: sok, 5 perces kisfilm, zömében PR anyag (nem sok érdemleges infóval a film készítéséről), azonban az megütötte a fülemet, amit a rendező mondott. Nevezetesen, hogy nagyobbat, látványosabbat akart csinálni, mint az első rész - ez pedig egy újabb fájó bizonyíték rá, Hollywood hogy tekint a franchise építésre. Nem tudom, mikor látják be (soha), hogy nem kell mindig, mindent folytatni, rebootolni, remakelni, s hogy néha a kevesebb a több.

Amúgy, ezúttal még élveztem is, de a pontszám nem változik. Smile


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Dark S1   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Aug. 18, 2019 10:39 am

R2-D2 írta:

Dark S1

Az igazság az, hogy simán odatehető bármelyik mai amerikai sorozat mellé, már technikai megvalósításában is mindenképp – történetében, logikájában, átgondoltságában pedig toronymagasan ver majdnem mindent, ami onnan jön. Sőt, azt kell mondjam, néha ezzel már-már a saját kardjába is dől, mert annyira összetett tud lenni bizonyos pontjain, hogy a néző simán elveszti a fonalat közben. Aki azt mondja, hogy ezt elsőre érti, minden szereplőt mindig tud, hogy kicsoda és kinek micsodája – nos, az vagy több százalékát képes használni az agyának, mint az átlag, vagy szimplán hazudik.

Ha mindenképp párhuzam kell, akkor én magam a szintén kedvelt 12 majom sorozatot tudnám példának hozni – legalábbis abban kavarnak ennyit az idővel, mint itt. Mielőtt bárki felkapná a fejét, természetesen nagyon erőltetett a párhuzam – szinte csak és kizárólag az időutazásra koncentrálódik – a Dark sokkal komorabb, sötétebb, filozofikusabb, összetettebb sorozat, mint a félig akciónak is tekinthető 12 majom. Ez egy valóban dark utazás egy kis német település nagyjából négy-öt családjának három generációjának történtébe – bizonyos tekintetben egy belterjes közösség többgenerációs kórképe, amiben a jelen felnőttjeinek viselkedését fejtjük vissza két-három generáción át… úgy, hogy a középpontban valahol meg mégis a jelen felnőttjeinek gyerekei szerepelnek.

Ez egyébként talán a Dark egyetlen értékelhető negatívuma: a máshol is kiemelt érthetetlenség. Például a mai napig nem tudom hova tenni a madarakat és a juhokat/disznókat, nem is próbálom, és bizony néha a nézőn képes eluralkodni a kétségbeesés, amikor úgy érzi, végleg elveszett szereplőkben és időkben – a vágások meg még csak felturbózzák ezt... de a Dark nem amerikai sorozat, bátran felvállalja azt, hogy kicsit értelmesebbnek tekinti nézőit, akik képesek megbirkózni a feladattal.

90%


Azért voltak pillanatok... inkább epizódok, amikor szívesen hagytam volna a fenébe az egészet, de hogy jól kitalált, drámaian felépített és kiválóan megcsinált sorozatról van szó, az biztos.... utólag nézve Smile .

Még jó, hogy mélységében nem olvastam el az írásod, mert akkor egy kicsit kevesebb lett volna a fordulatok száma, így ugyan annyit tudtam, hogy keveredik a három idősík, de azt nem, hogy mennyire. Én a nevekben és arcokban simán elvesztem, nagyjából addig a montázsig, amíg egymás mellé nem tették őket, és nem azért, mert németek Smile . Pedig elvileg tényleg csak négy család és azoknak a hol laza, hogy közvetlen egymásra hatása, de a remekük összerakott párhuzamosságokkal, ahogy néha tényleg olyan, mintha ugyanazokat az eseményeket néznénk, csak 33 éves különbségekkel, egyben nézve, és amilyen összetettségre az évad kifut, az nagyon tetszett.

Inkább apróságok voltak, amik azt a fél pontot elvették   peace . Az olyan képbevágások tucatjaival például nem tudtam mit kezdeni, amik értelemszerűen előreutalnak valamire, de ilyen mennyiségben sem megjegyezni, sem értelmezni nem tudtam őket. Nem várom el, hogy egy film tyúklépésben vezessen, de amikor éppen negyven szereplőnek a viszonyait kéne feldolgoznom, ott jól esett volna némi türelem velem szemben, és nem az orrom alá tolni olyan dolgokat egy-két képkockáig, amiknek majd nyolc rész múlva lesz jelentősége  nono , és nem is arra van szükségem, hogy nyomasztó zenére némán maguk elé bámuló szereplőket nézegessek, mutogatva, hogy ez milyen művészi  Evil or Very Mad  ... A másik meg az volt, ahogy sok kelléknél azt éreztem, hogy parasztvakítás, hogy csak azért kerültek be, hogy a történet még látványosabbnak és misztikusabbnak hasson, de ezek nélkül is éppen eléggé az lett volna. Ilyen volt ugye az a bizonyos kutya, ilyen volt, hogy a fő szemétládát megint valami rejtélyes kalaposnak kellett játszania, aki ráadásul még pap is, és legalább ilyen rossz figura a mesebeli boszorkányra hasonlító, csapzott vénasszony, aki valahogy mindig a legválságosabb pillanatban tűnik fel. Közben meg néha a szereplők a nyilvánvalót sem teszik meg vagy jönnek rá, mert a dramaturgia még nem engedi   Mad ... Mondjuk az összes időutazós, párhuzamos síkos szarkavarásból még így is az volt a legértelmetlenebb, amikor a süketnéma kiskölyök jelelve(!) kezdett el saját magában "kiabálni" és mérgelődni, csak azért, hogy "halljuk", hogy mire gondol   faceplam . Az ilyenek kilógnak az egyébként kiválóan összerakott sztoriból, ami éppen annak a hétköznapiságában izgalmas, hogy egy random kisváros mellett is lehet egy időkapu, nem kell hozzá egy DeLorean Smile .

Jöhet a második évad, és folytatódhat Noah és Claudia párviadala, mert most nagyon úgy néz ki, hogy ők ketten sakkoznak mindenki mással... Maradt még kérdés bőven...

Spoiler:

Igen, a 12 majom egyébként jó párhuzam, csak nem a film, hanem inkább a sorozat  Smile .

8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Aug. 18, 2019 7:57 pm

Niwrok írta:

Dark S1

Jöhet a második évad, és folytatódhat Noah és Claudia párviadala, mert most nagyon úgy néz ki, hogy ők ketten sakkoznak mindenki mással... Maradt még kérdés bőven...

Spoiler:

Igen, a 12 majom egyébként jó párhuzam, csak nem a film, hanem inkább a sorozat  Smile .

8,5/10
.

Én is a sorozatot említettem... Smile

Kicsit kéjes mosollyal olvasom az írásodat és a némi tanácstalanságot a felvetéseidből... a második évad nagyon sok mindent helyreteszezek közül, de van, amiben te is tévúton jársz (ahogy amúgy első nézésre én is).

Nekem kifejezetten hasznos élmény volt újranézni az első évadot, nagjából tudtam már, mit engedjek el (madarak és juhok) és mire kell figyeljek. Ahogy az értékelésem anno mutatta, a kettes évad jobb, mint az egyes, mert nagyjából minden a helyére kerül, minden, mindennel összefügg - és a jövőbeni Éhezők viadala sem az, aminek elsőre látszik.

Az öregasszonyra, Mikkelre, Helgére és mindenre választ fogsz kapni, ígérem. Smile

Várom a folytatás értékelését. bounce bounce bounce


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Dark S2   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyKedd Aug. 20, 2019 11:35 pm

R2-D2 írta:

Dark S2

Felejtsetek el MINDENT, amit az időutazásról láttatok eddig… mindent. Hiába a Vissza a jövőbe, meg az összes többi, eddig jónak és szórakoztatónak tartott film/sorozat, amit ez a Dark nyújt (immár két évadon át), az felülmúlhatatlan. Ennyire zseniális, összetett és átgondolt történetet ebben a témában én még nem láttam, itt jön vissza a mindig is hangoztatott álláspontom: a jó történet alapja a jó forgatókönyv… nem olyan hollywoodiasan buta, mint mondjuk a Stranger Things S3, hanem olyan európaiasan átgondolt, mint ez.

Órákat lehetne írni még mindenről, ami itt történik, a remek karakterekről, a remek castingról, amiben mindenkinek megtalálták a 3 idősíkon élő színészeit úgy, hogy hasonlítsanak is egymásra, a pazar korrajzokat – mind az öt idősíkon!!! – meg úgy egyáltalán a nagyszerű német színészi játékot. Azt is ki kell emeljem, hogy végre egy német területen játszódó moziban végre németül beszél mindenki, meg azt is, hogy túlzások nélkül, de elég sok popkult kiszólás tarkítja a sztorit, különös tekintettel ugye a Vissza a jövőbe mozis bemutatójára. A finálé fináléjának utolsó mondata meg, miszerint „Nem az a kérdés, hogy melyik korból, hanem hogy melyik világból” egy olyan kaput nyit ki a történet folytatásának szempontjából, hogy magam részéről tűkön ülve várom a záró évadot.

Ha még sokat gondolkodnék rajt (de nem fogok), akkor sem tudnék erre a nyolc epizódra kevesebbet adni, mint

100%


Az általad leírtakkal nem tudok, és nem is akarok vitatkozni: ez úgy egyben zseniális, ahogy van   yeah . Hogy valaki ennyire kézben tudjon tartani ennyi szereplőt úgy, hogy nem is szabadon mozognak az emberek az időben, hanem 33 éves ciklusokban kell gondolkodnia, az biztosan egyedi.

Az elején még nem igazán tudtam mit kezdeni a két extra idősíkkal, és bár baromira érdekes volt, ahogy egyre többen szereztek tudomást az időutazásról, azt éreztem, hogy ez keveset viszi előre a sztorit. Volt egy-két olyan fordulat is, amit erőltetettnek éreztem, ide értve Charlotte és a nagyapja kapcsolatát (hát ehhez azért az a zsebóra igencsak sovány nyom volt...), és az, hogy a rendőr és a lakókocsis hímribi között milyen viszony van. Meg hát a sekélyes filozofálásokat is soknak találtam kicsit.

De aztán ahogy az emberek úgy kezdtek 33 évet ide vagy oda sétálni, mintha csak átmentek volna a másik szobába, és mindenki találkozott mindenkivel mindenkor, egy kicsit el is engedtem ezt, és csak élveztem ezt az időutazásos hullámvasutat. Az írók beleírták, hogy nem is akarnak foglalkozni ok és okozat összefüggéseivel (például hogy a könyvnek sehonnan nem kell erednie, mert attól létezik, hogy léteznie kell   hmmm ), a felbukkanó szereplőkből (pl.: Adamból) kiderült, hogy bármi történik is, bárki bármit is akar, a dolgok nem változhatnak meg, hiszen a múlt a jövőből ered (így például előre tudható, hogy nem az az oka Hannah útjának, aminek elsőre tűnik...), én meg hiába találgattam volna bármit, hogy mi miért lesz úgy, ahogy, ha szinte mindig az a válasz, hogy egy szereplő váratlanul besétál, és felrúgja a sakktáblát (Claudiával ebből a szempontból már igencsak tele volt a tököm) . Ha mögé gondoltam volna, ez szinte biztosan idegesített volna, így viszont csak hagytam, hadd vigyen fel meg le a Dark, forduljon fejre velem, ahogy és ahányszor akarja, mert erre lett kitalálva, és így működnek igazán a legjobb pillanatai, amiken már leginkább csak nevettem.

Spoiler:

És most is mosolygok, mert igazából aranyos, hogy végig a néző orra elé volt téve az egyik nyom, amerre a folytatás vezet, de szerintem kevesen tulajdonítottak neki jelentőséget  Smile .

Spoiler:

Maradt sötét folt (ezt a Charlotte dolgot nem értem...), ahogy kérdés is (mostanra talán már csak Agnesről nem tudjuk, hogy hogy a tökbe került be a sztoriba), de mindegy, gondolom lesznek rá válaszok a következő évadban   peace .

9,5/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 21, 2019 7:18 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptySzer. Aug. 21, 2019 12:14 am

Niwrok írta:

Dark S2


Az általad leírtakkal nem tudok, és nem is akarok vitatkozni: ez úgy egyben zseniális, ahogy van   yeah . Hogy valaki ennyire kézben tudjon tartani ennyi szereplőt úgy, hogy nem is szabadon mozognak az emberek az időben, hanem 33 éves ciklusokban kell gondolkodnia, az biztosan egyedi.

Maradt sötét folt (ezt a Charlotte dolgot nem értem...), ahogy kérdés is (mostanra talán már csak Agnesről nem tudjuk, hogy hogy a tökbe került be a sztoriba), de mindegy, gondolom lesznek rá válaszok a következő évadban   peace .

9,5/10
.

HURRÁ!!!!

Tök örülök ennek, kicsit aggódtam, hogy belemész mélységében, de szerencsére nem: ami jó, az jó.

Bővebben kicsit holnap, bát szerintem ezt személyesen az igazi átbeszélni.


yeah yeah yeah yeah


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Odaát S14   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Szept. 01, 2019 2:32 am

.
R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EM81fwH





Odaát S14






Háát, kérem… ha nincs az utolsó rész, ha nem jelenik meg megint az a bizonyos fontos szereplő a SupNat Univerzumból, ha nem lennének benn az utolsó epizódban mindazon zseniális dialógusok a karakter kapcsán és általa, akkor most bizony rendesen vakarnám a fejem. Megannyi remek évad után, amikor már az ember szinte csak megszokásból és rajongásból ült le a TV elé és úgy rendszeresen sikerült alaposan meglepődnie, ez az évad nagy részben inkább csak kínlódás volt. Talán még soha nem volt ennyire ötlettelen és sehova tartó az egész – jó, a Leviatánosnál jobb volt, de azt meg nem nehéz – talán még sosem éreztem ennyire megfáradtnak a Winchester fivérek harcát a gonosz(ok) ellen. Nem tett jót az egésznek, hogy kvázi 24 tematikában kapásból három fenyegetettség, ellenfél, történeti szál is bonyolítja az évadot, ugyanis valahogy mindegyik kurtán-furcsán lett lezárva, s akkor még nem is beszéltem a jelen esetben bántón bosszantó félbehagyott esemény láncolatokról, eltűnő karakterekről…

Mindjárt az elején ugye ott van a Dean testét elfoglaló, másik Univerzumból származó Mihály Arkangyal esete. Az még csak hagyján, hogy úgy istenigazából nem is egészen értem, mi is a célja (miért is az??) a „gonosz” angyalnak a mi Földünkön, de azon kicsit nehezebben tettem túl magam, ahogy az írók az egészet tálalták. Mert igaz, hogy a SupNatban már mindenki meghalt és feltámadt legalább egyszer, meg már mindenkit legalább egyszer meg is szállt valami – de ez az egész, angyali képességekkel bíró Dean testbe bújt valami, ahogy pusztítja a számára nem megfelelő alanyokat… nos, az rém unalmas volt. Vámpírokból meg hadsereget építeni – sok-sok évad után bizony erős tanácstalanságot éreztem az önismétlésbe forduló történeti szálban. Aztán, ennek a feloldása sem volt jobb, ahogy egyszer csak hipp-hopp szabad lett a gazdatest (annyira nyilvánvaló volt, hogy mégse teljesen), majd a kínlódás az agy egyik zugába zárt arkangyallal… bármennyire is szeretem ezt az egészet, most először éreztem azt, hogy ez, így, ilyen formában még nekem is sok volt. Maga az ötlet talán még működne is, de megint hiányzott – amolyan hollywoodi slendriánossággal – az a következetesség Dean tetteiben, ami igazán hitelessé és jóvátehette volna… mondjuk az évad első harmadát. A kísérletezések, a rúnás koporsó, Billie, az új Halál ugyanakkor még be is jött, de nem ment ki a fejemből, hogy hogy nem tud egy ekkora erő előtörni egy emberi elme mélyéről – amikor pl. kijelentik, hogy annak kordában tartása folyamatos figyelmet igényel. Hát… az itt nem volt, elég, ha csak az alvásra gondolok..

Aztán jön Jack. A fiú, aki ugye Lucifer és egy ember nő gyermeke, s akiről kiderül, hogy angyali erejének elvesztésével életereje is elszállni látszik: a másik fő szál az ő megmentése és visszahozatala. Ennek a történetnek – ami amúgy kissé komótosan vonul végig az évadon – is vannak jó és érdekes aspektusai, sőt, kifejezetten tanulságos és szívszorító pillanatai is, de valahogy az egész kép itt is felemás lett. Megint csak meghal valaki, akit megint csak vissza kell hozni, mindenféle alkuk és varázslatok által (hmmm… hol is láttam már ezt), megint csak az van, ami eddig mindig volt. Az alapötlet megint jó, miszerint az erő a lélek felélésével jár, az is tetszett, ahogy Mihályt végre helyre teszik, de a végtelenül naiv fiú tettei és az egész viselkedése egy idő után zavart. Mint Tarzan a városban, vagy mint egy ősember a jelenben… ráadásul, nekem mint nézőnek nem ártott volna egy videojátékos lélekszámláló, hogy Jack tettei mikor, mennyi lelket égetnek el. Mert persze, meg kellett alapozni azt, hogy egy mindennél erősebb főgonoszt kapjunk (megint), de a karakter útja, tettei, motivációja nem igazán alapozta meg a finálé eseményeit. Például: a kígyó elpárologtatása nekem totál semleges tett, tekintve pedig, hogy ugye ez a lélek felélés aktív kelléke volt testvérek megmentésének, számomra kissé fura, ad- hoc volt az a pálfordulat, ami történt. Félreértés ne essék: sok-sok qrva jó pillanatot okozott az angyali (isteni??) erejét visszakapó szereplő, sőt, az egész évad legzseniálisabb húzása, a „Ne hazudjatok!” is hozzá kapcsolódik – de nekem egyszerűen nem tetszett, ami lett a srácból a végére. Ezt is kicsit kapkodónak és felületesen megírtnak éreztem…

Szerencsére van egy Luciferünk is… vagyis bocsi, ő ugye már nincs. Aztán mégis: ha olvastátok korábbi írásaimat, tudhatjátok, hogy az egész SupNat egyik legjobb figurájának Lucifert tartom – ebből kifolyólag pedig fokozottan érdekelt, mit is akarnak kihozni az írók a porhüvellyé fokozott, de életben tartott Nick karakterével. Nos, azt kell mondjam, a sok misztikum és álvallási összetevő mellett majdnem ez a szál jött be legjobban: mi is történhetne egy emberrel, ha évekig Lucifer lakna benne, majd az ő halála, kiűzése után mihez kezdene magával az üres test?? Tetszett, ahogy Nick lenyomozza a családja halálának körülményeit, tetszett, ahogy egyre mélyebben merül a sötétségbe, tetszett a motivációja, sőt, még az is, ahogy a tervét meg akarja valósítani. Néha ugyan túlzásba vitték az írók a Sötét Oldal felé sodródást, néha megint csak meglehetősen nagyvonalúan bánnak bizonyos eseményekkel (konkrétan a kórház és a szökés egy ócska hollywoodi klisé), de maga a gondolat, hogy a gonosz lakott benned évekig és az bizony nyomot hagy, az bejött.

Mielőtt rátérnék az utolsó epizód zsenialitására, még kénytelen vagyok pár apróbb negatívumot felsorolni – bár, ez részben már inkább tendencia. Az egyik, hogy megint csak kevesebb „ügy” van, kevesebb, sokkal kevesebb humorral, popkult kiszólással, jó zenével. Sőt, ahogy fogynak a bibliai, mitológiai szereplők, újakból, azokból is kevesebb van. Hol van már mondjuk egy Káin, itt be kell érnünk Anubisszel, aki Isten távollétében mérlegre teszi az emberek lelkét.  Aztán, a semmiből egy-egy epizódra előkapott szereplők, majd azok gyorsan feledésbe küldése… szegény kapucnis csaj a másik Univerzumból, hogy várhatja vissza azt a lándzsát… ami és aki ezek szerint csak addig volt fontos, amig a fiúk meg nem szerzik a fegyvert. Apropó Univerzum: az előző évadok legjobb húzása volt egy másik, párhuzamos világ történetbe emelése – amit ebben az évadban sajnos szinte teljesen ignorálnak. Meg a magam részéről tök megnéztem volna, ha mondjuk beszélnek az e világi Mihállyal is a Ketrecben (amúgy miért is kell neki még mindig ott lennie??) a másik Mihály megállítása miatt… de ezek hiánya mind fájó, ámde megbocsájtható bűn. Az viszont roppantul zavart, hogy már itt is nagy ívben szartak a nézőkre: nem egyszer volt olyan snitt, amiben a karakterek világosban, vagy bizonyos időjárási körülmények közepette elindulnak A pontból B-be, de a következő vágáson már éjszaka van pár perc múlva, esetleg nyárból hirtelen ősz/tél lett. Ez szimpla trehányság és én erre roppant érzékeny vagyok…

Szerencsére az utolsó korty az nagyon ízlett, és így az egész évadot nyugodtabban pontozom valós értéke fölé (külön megemlékezve az ominózus 300-ik epizódról, ami egy színtiszta fan service, egy óriási nosztalgiabomba), ugyanis Chuck megjelenése mindent vitt. Szavakat nem találok, mit kihoztak az egészből, ahogy a fiúk neki ugrottak, ahogy válaszolt nekik, az beszarás. Olvassátok csak el ezt:

- Ezer éve nem láttam ilyet. Honnan szereztétek?
- Egy másik világból.
- Ó, aha.
- Szóval... Hány van még?
- Másik világ... univerzum... Másik valóság, vagy bármi is
legyen az?  Nem tudom. Kicsit elvesztettem a fonalat. A legtöbb elég unalmas.
Az egyik fordított.  Egy másikban nem létezik a sárga szín.
Egy másikban meg csak mókusok vannak.
- Mihály azt mondta, hogy létrehozod ezeket a világokat, és aztán csak úgy eldobod, mint valami elrontott könyv-vázlatot
.”

Amit kérdést Chucknak föltesznek, azt jómagam is föltenném, amiket válaszol, az meg fura mód kéjes vigyort eredményez ateista lelkemnek. Ha meg mindehhez hozzávesszük az egész Ne hazudj dolgot, annak helyrehozását, majd azt, amit Thanos csettintése módon csinál a végén, az zseniális… s ha már annyit emlegetem ezt a Ne hazudjatok dolgot. Nos, van egy jelenet, amiben az emberiség elveszti azon képességét, hogy hazudjon: ez pedig világméretű káoszt okoz. Egy kis iroda életén keresztül, pár snitt erejéig bemutatják, milyen is lenne a világ a kegyes hazugságok nélkül, és bizony azon túl, hogy rém szórakoztató lett az egész, szerintem elég mély mögöttes tartalommal is rendelkezik. Mindenesetre a lényeg az, hogy az S14E20 nekem akkora csókot nyomott az arcomra, hogy ha voltak is döccenők az évad folyamán, valahogy az egészet a pozitív tartományba billentette…

Mintha az S14E8 alapján Anubisz újra mérlegelte volna ezt a seasont és végül beengedte a Mennyekbe.




80%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Szept. 01, 2019 9:37 am

R2-D2 írta:
.
Odaát S14

Háát, kérem… ha nincs az utolsó rész, ha nem jelenik meg megint az a bizonyos fontos szereplő a SupNat Univerzumból, ha nem lennének benn az utolsó epizódban mindazon zseniális dialógusok a karakter kapcsán és általa, akkor most bizony rendesen vakarnám a fejem. Megannyi remek évad után, amikor már az ember szinte csak megszokásból és rajongásból ült le a TV elé és úgy rendszeresen sikerült alaposan meglepődnie, ez az évad nagy részben inkább csak kínlódás volt. Talán még soha nem volt ennyire ötlettelen és sehova tartó az egész – jó, a Leviatánosnál jobb volt, de azt meg nem nehéz – talán még sosem éreztem ennyire megfáradtnak a Winchester fivérek harcát a gonosz(ok) ellen. Nem tett jót az egésznek, hogy kvázi 24 tematikában kapásból három fenyegetettség, ellenfél, történeti szál is bonyolítja az évadot, ugyanis valahogy mindegyik kurtán-furcsán lett lezárva, s akkor még nem is beszéltem a jelen esetben bántón bosszantó félbehagyott esemény láncolatokról, eltűnő karakterekről…

80%


Bár minden sorozatnak az lenne a legnagyobb hibája, hogy a 14. évadra elveszíti a lendületét Smile .

R2-D2 írta:

Nos, van egy jelenet, amiben az emberiség elveszti azon képességét, hogy hazudjon: ez pedig világméretű káoszt okoz. Egy kis iroda életén keresztül, pár snitt erejéig bemutatják, milyen is lenne a világ a kegyes hazugságok nélkül, és bizony azon túl, hogy rém szórakoztató lett az egész, szerintem elég mély mögöttes tartalommal is rendelkezik.


Komplett film van erről a témáról, a The Invention of Lying (Lódító Hódító)... bár az elég gyenge darab, részben azért, mert ott nagyon a vallás felé vitték el a dolgot, pizzásdobozokra írt tízparancsolattal meg ilyenek.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Szept. 01, 2019 9:19 pm

R2-D2 írta:
.
Hét nővér

Amennyire mellőzve van ez a mozi, amennyire le van húzva (szokás szerint) mindenhol, ahhoz képest engem totál elvarázsolt, a két órás játékidő gyakorlatilag egy perce sem unalom, mindig van valami, amit élvezni lehet – vagy amin agyalni lehet.

Egy újabb remek mozi a sok középszer no meg a sok agyonhype-olt idiotizmus után.

85%


Hát, kérem, ez még másodszorra is egy baszott jó film.

Hiába tudtam a végkifejletet, másodjára is teljesen magával ragadott... tök jó volt megint nézni a hét különféle karaktert, ki, miben és miért erős, tök jó volt újból felfedezni a testvérek kapcsolatrendszerét és a múltjukból eredeteztehető jelenüket. A legeslegvégére ráadásul nem is emlékeztem, így az, hogy Hétfő mit miért tett, másodjára is meglepett. És még azon is elgondolkodtam, hogy akkor most ez a motiváció elég indok-e arra, amik a moziban megtörténnek.

Szóval, marad a 85%


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyVas. Szept. 01, 2019 9:20 pm

Niwrok írta:

Odaát S14

Komplett film van erről a témáról, a The Invention of Lying (Lódító Hódító)... bár az elég gyenge darab, részben azért, mert ott nagyon a vallás felé vitték el a dolgot, pizzásdobozokra írt tízparancsolattal meg ilyenek.

.

Ha van 40 perced, a 20-k epizódot megnézhetnéd. Külön is le tudod szedni, érdemes. peace


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Az – Második fejezet   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyKedd Szept. 10, 2019 11:39 am

.
R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 6z7BzgW




Az – Második fejezet





Azt ugye mindig is lehetett tudni, hogy a két évvel ezelőtt bemutatott Stephen King adaptáció, az újkori It feldolgozás csupán egy nagy egész történetnek az első felvonása, s hogy valamikor érkezni fog a második része… nos, talán nem is tűnt olyan elviselhetetlenül hosszúnak ez az idő, és végre moziban a szerintem érdemtelenül kultikus gonosszá avanzsált, bohóc alakot öltő űrpók sztorijának lezárása. Jómagam nem voltam elájulva ugyan az előző filmtől, de bíztam benne, hogy egy tisztességes fináléval összességében egy élvezhető és értékelhető alkotást kapunk – bizadalmam azonban ez esetben mérhetetlen csalódást eredményezett. Az Az 2 egy kifejezetten gyenge mozi lett, amiben az a szégyen is megesett, hogy legjobb pillanatait azon flashbackeknek köszönhetjük, amik az első – s mint említettem kissé felemás sikerű – filmből származnak…

Aztán az is lehet, nem kellett volna tegnap újranéznem az előzményt. Nem először cseszek már rá ezzel, hogy a ráhangolódás elvesz a folytatás élményéből, de itt annyira kézenfekvő volt a folyamatos történet miatt az élmények felfrissítése, hogy nem hagyhattam ki. Ráadásul az igazság az, hogy második nézésre icipicit jobban is tetszett az erősen Stranger Things kópiának érződő ifjúsági horror (apropó: csak tegnap tűnt fel, hogy az a Finn Wolfhard játssza itt Ritchie-t, aki a ST-ben ugye Mike-ot), úgyhogy jó kedvvel mentem tegnap moziba erre a 3 órás (!!!) micsodára. Tudtam, ki kicsoda, ki mit miért csinált… fura módon jobban képben voltam az eseményekkel, mint a szereplők maguk. Erről kicsit később még írok, csak előtte még annyit megjegyzek – kvázi a kevés dicséretek egyikeként – hogy egy kivételt leszámítva nem igazán találtam a folytonosságban hibát: végre nincsenek elfeledett karakterek, nincsenek sutba dobott gondolatok és szálak, mint amúgy már majdnem elvárható lenne ez Hollywoodtól. Csupán az szúrt szemet, hogy érdekes módon eddig pont nem a néger srác volt az, aki a kisváros múltjában vájkált, az első felvonásban a kis dagi tette mindezt – azért az fura, hogy itt erről még csak említés sincs.

27 év telt el azóta, mióta a kis baráti társaság visszaűzte a bohócot a kútba, s gyakorlatilag 27 év telt el azóta is, amióta találkoztak. A hetesfogatból hatan elköltöztek Derryből, s számomra érthetetlen módon szinte mindent elfelejtettek… itt akadtam fönn először a történetmesélésen. Az még csak hagyján (bár az is úgy hülyeség, ahogy van), hogy arra nem emlékeznek, mit is tettek a Mória bányái méretű csatornarendszerben, de hogy egymásra is alig emlékeznek, az qrvára nem logikus. Jó, állítólag ez is Az műve (tök jó, mindent rá lehet fogni az űrpókra), de nekem fura volt egy ekkora gyerekkori élmény, meg vérszerződés után felvenni úgy a telefont – ami amúgy azt írja ki, hogy honnan hívnak ( Question  Question ) – és nem tudni, ki is van a vonal végén. Mindegy, Mike, a néger srác összetrombitálja a bandát, mert hogy megint itt a bohóc a városban, az ígéret meg ugye szép szó, ha betartják, úgy jó – a dramaturgiai amnézia meg arra kellett csak, hogy mindenki szépen hazaautózzon a nélkül, hogy tudja, miért is jön. Logikus, nem? Felhív egy régi haver, akire nem is emlékszel, hivatkozik egy esküre, amire nem is emlékszel, ránézel a megvágott tenyeredre, amire nem is emlékszel, hol vágtad meg, majd szépen autóba ülsz és hazautazol szülővárosodba. Ja és nem mellesleg: a nagy tali közben majd megiszol egy csomó szeszt, majd szépen színjózanul autóba ülsz később és mész a dolgodra… Szóval, van bohóc megint (most ezt a nyitójelenetet hagyjuk, messziről bűzlik a PR-től), akit ugye meg kell állítani az immár 40 akárhány éves gyerekeknek.

A mozi első harmada, fele, színtiszta építkezés. Szép lassan, komótosan végigmegyünk, kiből mi lett 27 évvel később, s bizony rácsodálkozhatunk, hogy a Vesztesek Klubja tagjai meglepő módon milyen jó kis egzisztenciában éldegélnek. Vannak ebben a szakaszban jó húzások, az például nagyon tetszett, hogy Bev, a kis vörös csaj, mennyire is ugyanazt az életet éli (Stockholm szindróma?), mint korábban apja mellett: ez a pár képsor önmagában egy roppant fontos kis üzenet a világnak (jó, a nyitó jelenet is az, de az hozzám nem jut el). Aztán, van, ami qrvára nem tetszett, aki olvas, ismeri hányásfóbiámat: nos, Anyátok, kedves filmesek! Ritchie belépő jelenetéért. A kis körkapcsolás után jön a csapatépítő tréning, majd egy idióta forgatókönyvírói húzás, hogy mindenkinek meg kell keresnie a saját emlékeit a kisvárosban – részben, hogy majd egy totál agyament indián szertartás keretében pl. egy követ lehessen dobni a tűzre, részben meg hogy sok-sok flasbacken keresztül mindenkinek jusson megint egy látomás – mint az első Az-ban. Na, itt dobta le nálam a film a láncot talán először. Alapból is túl szürreálisnak és erőltetettnek találtam az egész emlékkeresést, de van azon túl néhány olyan jelenet, ami kínosan röhejes lett. Amit pl. az egyik karakter esetében, az öregasszonnyal műveltek… nos, arra nehéz szavakat találni. Nem tudom, azt most vígjátéknak szánták-e (gyanítom, nem), de az a széna, azzal a dizájnnal mindent megöl, amit addig esetleg felépítettek a filmben.

Amúgy is mindennek mondanám az Az 2-őt, csak félelmetesnek nem, helyenként átmegy bűnrossz vígjátékba, a korábbi gyerekes báj eltűnik, az ész nélküli káromkodás meg szerintem csak csökkenti a film színvonalát. Ami amúgy is szép lejtmenetben közelít önmaga fináléjához, ha az előző mozinál azt írtam, hogy: „A végső bunyót mondjuk már kissé nehezebben nyeltem be, nem kicsit volt komikus és dedós, ahogy 7 gyerek elzavarja az ősgonoszt, de talán még az is elment.”, akkor most azt írom, hogy ezúttal nem ment el. Ekkora böszmeséget, ahogy, ahol, amilyen körítéssel és dramaturgiáva l összecsapnak Pennywise-zal a fiúk/lány, az számomra túlment minden határon. A Stranger Things földalatti bázisának méreteit utánzó város alatti, város nagyságú barlangrendszer, az oda évmilliókkal ezelőtt lepottyanó űrgonosz becsapódási helye, a néha Evil Deadet idéző művér és műföld tenger sem ment át a szűrőmön, de a „Te csak egy bohóc vagy” féle katarzis csupán tenyérbe temetett arcot eredményezett. Ennél még az 1990-es minisorozat rém gagyi befejezése is jobb volt, pedig aztán az is meglehetősen vicces már a mai szemmel (direkt megnéztem lemezről az egészet). Most komolyan: ennyire futotta az íróktól? Így kell legyőzni egy kozmikus eredetű szörnyet? Ennél még az is jobb lett volna, ha megidézik azt a kibaszott teknősbékát is – amiről ugye mi tudjuk, hogy Az ősellensége, de sajnos a karakterek nem tudták.

Ebből nagyon sok volt három óra. Ez, így, ilyen tálalásban még kevésbé működik, mint előzménye, mert a felnőttek világa korántsem annyira izgalmas és magával ragadó, mint volt anno a fiataloké. Érthetetlen dramaturgiai húzások és személyiségek, totál agyrém „horror” jelenetek és sótlan, helyenként idegesítő, vagy idegesítően és logikátlanul cselekvő karakterek alkotják a mozit. A kihalt utcákat, meg egyéb, amúgy jogos kérdéseket (miszerint mi van a halottakkal, miért is áll évtizedekig egy ház gondozatlanul ott, ahol áll, vagy Burrowsra mi szükség volt megint) simán elengedem, ezeket szimplán a szokásos filmes hülyeségnek tudom be… de ennek ellenére is inkább sírni tudok ezen a filmen, mint félni vagy nevetni. Képben, hangban, látványban, technikában, meg talán színészekben persze helyt áll, de egyrészt elvesztette azt a báját, ami az elsőt szerethetővé tette (ezért is írtam, a legjobbak ebben a flasbackek), másrészt meg a még nagyobbat hibájába esve önmaga paródiája lett. Pedig a színészeken nem igazán múlt a dolog – ahogy egyébként a castingon sem, Jessica Chastain lenyűgöző találat a 40 éves Bevre – mind az 1989-es, mind a 2016-os idővonalon mindenki megtette a magáét a siker érdekében. Néha ugyan nevetségessé váltak az adott jelenetükben, de ez nem az ő hibájuk, hanem forgatókönyvíróké. Bill  Skarsgård továbbra is zseniális Krajcáros szerepében, McAvoy, mint a dadogós Billy szintén jó – de nekem Jessica mellett talán még a felnőtt Richie, Bill Hader tetszett legjobban.

Szerencsére akár az első részt is lehet tekinteni egy lezárt törtnetnek, bár azt el kell ismerjem, ez a Második fejezet elég sokat ad hozzá az 1989-es eseményekhez is. Nem állítom, hogy soha többet nem fogom megnézni, de hogy nem mostanában, az biztos: helyette inkább lehet, tényleg megnézem a tokkal-vonóval együtt háromórás, fordítós DVD lemezen található 1990-es sorozatot.
Ha már a végébe belenéztem…




50%




.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Az: második fejezet   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyKedd Szept. 10, 2019 6:45 pm

R2-D2 írta:
.
Az – Második fejezet

Azt ugye mindig is lehetett tudni, hogy a két évvel ezelőtt bemutatott Stephen King adaptáció, az újkori It feldolgozás csupán egy nagy egész történetnek az első felvonása, s hogy valamikor érkezni fog a második része… nos, talán nem is tűnt olyan elviselhetetlenül hosszúnak ez az idő, és végre moziban a szerintem érdemtelenül kultikus gonosszá avanzsált, bohóc alakot öltő űrpók sztorijának lezárása. Jómagam nem voltam elájulva ugyan az előző filmtől, de bíztam benne, hogy egy tisztességes fináléval összességében egy élvezhető és értékelhető alkotást kapunk – bizodalmam azonban ez esetben mérhetetlen csalódást eredményezett. Az Az 2 egy kifejezetten gyenge mozi lett, amiben az a szégyen is megesett, hogy legjobb pillanatait azon flashbackeknek köszönhetjük, amik az első – s mint említettem kissé felemás sikerű – filmből származnak…

Szerencsére akár az első részt is lehet tekinteni egy lezárt történetnek, bár azt el kell ismerjem, ez a Második fejezet elég sokat ad hozzá az 1989-es eseményekhez is. Nem állítom, hogy soha többet nem fogom megnézni, de hogy nem mostanában, az biztos: helyette inkább lehet, tényleg megnézem a tokkal-vonóval együtt háromórás, fordítós DVD lemezen található 1990-es sorozatot.
Ha már a végébe belenéztem…

50%


Remo írta:

AZ: MÁSODIK FEJEZET

Egy horror, ami annyira próbálkozik, mint ez a film, hogy a fenébe lehet ennyire nem félelmetes? Külön listát lehetne írni arról, hogyan lesz az Az második fejezete horrorként totális mellélövés. Az unalmas jump scare-cunamitól kezdve a túltolt komputereffektekig hosszan lehetne sorolni, de a fő ok azt hiszem az, hogy a folytatás inkább megnevettetni hajlamos, mint beparáztatni. Van egy-két durvább rész, de mikor Richie meg Eddie van a színen, nos ők nem csupán oldják a feszültséget, hanem el is tüntetik. Akaratlanul a felnőtt Henry Bowers is többnyire csak mosolyt váltott ki. Az egyszerre jó és rossz, hogy itt vannak megint a srácok az első részből. Jó, mert még mindig rendkívül szerethetőek. Rossz, mert emiatt az egyébként pazar felnőttkori gárda kevésbé tud kibontakozni. Az epikus végkifejletről ugyanaz mondható el, mint a három órás játékidőről: a kevesebb több lett volna. Szóval itt van ez a film, ami bár számos sebből vérzik, de tulajdonképpen végig szórakoztató, csak nem horrorként.

6/10


Beidéztem mindkettőtöket, mert itt is, ott is van olyan mondat, amit nagyon találónak érzek, egy csomó dolgot kiemeltetek, amik nekem is feltűnt... csak nekem ezekkel együtt is jobban tetszett. Lassan már szállóige nálunk, de azt hiszem éppen Remo mondta itt először: "Látod a film hibáit, csak nem érdekelnek." Smile .

Mert a sztori sokszor béna. Semmi ritmus benne, amitől az elején hatodszorra már kurva unalmas, hogy "Szia, Mike vagyok." - "Milyen Mike?", a közepe olyan, mint egy novelláskötet a külön-külön összeszedett "emlékekkel", a vége meg egy dedós szerepjáték végső leszámolása. Laposak a karakterek, akikkel mintha semmi nem történt volna 27 évig, gyakorlatilag felnőtt testbe rakott gyerekek; az életük minden konfliktusa, drámája már ott volt a gyerek-énjükben is, csak az apjukat/anyjukat lecserélték egy férjre/feleségre, a sulit meg egy munkára. Rettentő béna dolog Bowers erőltetése, hiszen kb. nem csinál semmit, csak hisztérikusan vihog, amíg fejbe nem csapják. A "humora" is gáz.

Viszont amilyen az első rész, azt szerintem jól vitte tovább... leginkább azért, mert már az is ilyen kicsit gyerekes beszaratás volt. Nem azért, mert nem tudtam megrezzenni tőle, hanem azért, mert az egész stílus és hangulat gyerekek félelmeire épült rá, és ez a film is a szereplők gyerek-énjét hangsúlyozza ki, Pennywise pedig ezt tudta és szokta az illúzióival felerősíteni. Én is újranéztem az első részt, és minden ijesztősége ellenére a Rém Rom jutott róla eszembe a gyerekszereplők és a nekik szóló riogatások miatt, amiket most éppen egy űrbéli parazita vetített eléjük... amiket felnőttként már esetleg kinevet az ember, ahogy addigra már általában nem fél a szekrényben lakó mumustól és az ágy alatt lakó szörnyektől sem. A bohócpókon kívül nekem bejöttek az ijesztgetések, a megelevenedő szobor, a leprás vagy az öregasszony (sajnos a számomra legijesztőbb fuvolás nő nem lehetett itt...) beleillett abba a hangulatba, amivel Pennywise eddig ijesztgetett, és az animációjuk is tetszett... De az igaz, hogy addig tudtak jobban működni, amíg a rávezetés, a sejtelmesség tartott, nem amikor megjelentek a kicsit karikatúraszerű, ijesztő mesekönyvekbe való alakjukban (az például tök jó volt, ahogy a vénasszony hosszan futott a sötétben), aminek szimbolikus példája az a romos ház. Hangulata, az volt (King a cameojával ezt jóváhagyni is látszott Smile ), a maga korlátai között, a maga kényszerű ismétléseivel, visszautalásaival, és bár a könyv biztos másmilyen hangulatú (King sok könyvét olvastam, de ezt nem), a film nekem már a 2017-es változatban is ilyennek tűnt.

Szóval itt van ez a film, ami bár számos sebből vérzik, de tulajdonképpen végig szórakoztató. Pont Smile . Amennyire az első volt Rém Rom, ez annyira a King-univerzum Fast&Furiousa Smile . De a 165 perc tényleg sok neki.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptyKedd Szept. 10, 2019 9:11 pm

Niwrok írta:

Az – Második fejezet


Beidéztem mindkettőtöket, mert itt is, ott is van olyan mondat, amit nagyon találónak érzek, egy csomó dolgot kiemeltetek, amik nekem is feltűnt... csak nekem ezekkel együtt is jobban tetszett. Lassan már szállóige nálunk, de azt hiszem éppen Remo mondta itt először: "Látod a film hibáit, csak nem érdekelnek." Smile .

Én is újranéztem az első részt, és minden ijesztősége ellenére a Rém Rom jutott róla eszembe a gyerekszereplők és a nekik szóló riogatások miatt, amiket most éppen egy űrbéli parazita vetített eléjük... amiket felnőttként már esetleg kinevet az ember, ahogy addigra már általában nem fél a szekrényben lakó mumustól és az ágy alatt lakó szörnyektől sem.

Szóval itt van ez a film, ami bár számos sebből vérzik, de tulajdonképpen végig szórakoztató. Pont Smile . Amennyire az első volt Rém Rom, ez annyira a King-univerzum Fast&Furiousa Smile . De a 165 perc tényleg sok neki.

7,5/10
.

Igen, neked az első fejezet is jobban tetszettt... és tulajdonképp vitatkozni sem tudok veled, itt csupán arról van szó, hogy a tetsző/nem tetsző dolgok épp mekkora súlyt nyomnak a mérlegen.

A Rém Rom nekem nem ugrott be, sokkal inkább többször is a The Thing, és bár tudom, hogy alapból idiótaság a finálé (a minisorozatban egy kővel dobják meg a pókot és utána veszik ki a szívét, az se sokkal jobb), és hogy azt King valahogy csak így írta meg, de nekem egyszerűen fájt nézni, mit műveltek az űrpókkal. faceplam

Majd ha leülepszik, évek múlva biztos máshogy tudom nézni.

.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 EmptySzer. Szept. 11, 2019 3:56 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:
.
Az – Második fejezet

50%


Remo írta:

AZ: MÁSODIK FEJEZET

6/10


Viszont amilyen az első rész, azt szerintem jól vitte tovább...

7,5/10

Nekem pont amiatt volt még némi hiányérzetem, hogy az első részben foglalkoztak azzal, hogy Pennywise jelenléte hatással van a városlakókra, a folytatásban viszont ezt nem vitték tovább. Ezért a film kezdése is csak úgy lóg a levegőben a homofób bandával, akiket többé nem is látunk.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 47 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 3.0
Vissza az elejére 
47 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 56 ... 66  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai
» Niwrok írásai 3.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: