Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 3.0

Go down 
+7
Gyulus
Dylan83
andrew1975
téglagyári megálló
mesterjani
Mr. White
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 39 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: 24: Újratöltve   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyHétf. Jún. 05, 2017 1:20 pm

.
R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 WVLrjiP





24: Újratöltve





Sosem értettem a hollywoodi stúdiók, fejesek gondolkodását, sosem értettem, egy-egy projekt megvalósulása milyen gondolatok mentén dől el. Jó, oké, 90% a pénz, no de a 10%-nak nem a józan paraszti észnek kellene lenni? Hogy valaki azt mondja valamire, hogy emberek ezt, így nem kellene? Hogy például Jason Bourne filmet nem kéne Jason Bourne nélkül csinálni? Hogy a 24 maga Jack Bauer és hogy nem kellene 24 címmel csinálni egy sorozatot Kiefer nélkül?? Hogy nem fog működni az egész?? De ha meg már el van döntve, hogy de, mégis, akkor miért nem lehet olyan karaktereket összeválogatni egy új projektbe, akik legalább minimálisan megidézik az eredeti koncepciót? Az új 24 egyik – ha nem a legnagyobb – baja, hogy nincs igazán méltó helyettese/örököse sem Jacknek, sem Chloenak. Az amúgy negyedik évadtól fokozatosan erősödő probléma itt csúcsosodott ki, az akkori főbb karakterek elvesztése után mindig csak hígult a banda és a CTU – de Jack és a lány eddig jóformán minden nehézségen átsegített. Így, hogy ők sincsenek, szinte törvényszerű a mélyrepülés: sem a véleményem szerint polkorrektségből belerakott néger srác – mielőtt valaki fóbiával vádolna, csak halkan jegyzem meg, hogy most már buzik is vannak –, sem az amúgy általam kedvelt Miranda Otto karaktere nem ér fel elődeikhez. Egyszerűen ez a 24 Jackék nélkül nem az a 24, amit megszoktunk. Ez, annak nem Öröksége –ami valami fura módon magyarul Újratöltve címet kapott –, hanem nagyon gyenge visszhangja (a la prekogok…).

Már az alaphelyzet is kissé fura volt, ugyanis a kalamajkába került főszereplőnk, Eric Carter (Corey Hawkins) nem is CTU ügynök, hanem leszerelt és tanúvédelmi programba bevont ex ranger. Ezen eddig el sem gondolkodtam, van-e valóságalapja, de fogadjuk el, hogy igen. A felütés szerint egy arab terrorista sejt épp felkutatja őt és volt társait, akik részt vettek egy korábbi akcióban, amiben likvidáltak egy fontos dzsihadista vezetőt, egy öregembert, bizonyos Ibrahim Bin Khalidot. Carter nem is tud róla, hogy társai egy kivétellel mind elhullnak, így meglehetősen váratlanul éri a támadás saját otthonában – amiből természetesen győztesen kerül ki (hisz nem lenne a sorozat ugye, ha nem így lenne). Egyébként biztos velem van baj, mert rohadtul elfogult vagyok, de valahogy már Carter kiszabadulását sem fogadtam be teljesen. Olyan ad-hoc volt az egész, olyan semmiből jött a jelenet – ilyet eddig nem láttunk… vagy láttunk, de az Jack csinálta és rendben volt ?  hmmm   Mindegy, a kép gyorsan bővül, jön a CTU, ahol épp igazgatóváltás van: a korábbi góré, Rebecca Ingram (Miranda Otto) már igazából átadta a hatalmát az új srácnak, Mullinsnak (Teddy Sears). Viszont miután Carterék korábbi akcióját Rebecca koordinálta, kénytelen visszatérni a „terepre”, hogy segítse a volt katonáját, barátját.

24-ről lévén szó, ez a segítség azonban nem mindig – sőt, többnyire nem – legális és szabályos. Szokás szerint felrúgnak mindent, amit lehet, megint van mindenféle zsarolás, árulás, csapda az évadon belül – pont, mint ahogy eddig volt. Az S10 pontosan ugyanazokból a panelekből építkezek, mint eddig bármikor, ugyanazokra a fordulatokra lehet számítani, mint amik végigkísérték a sorozat eddigi történetét … jó, nincs egy Nina szintű ügy, vagy egy Chapelle eset, de ez már több évad óta nincs. A lényeg viszont az, hogy hiába szeretem – mit szeretem, imádom – az egészet, most, ebben az összeállításban egyre jobban zavart minden. Minden sokkal felületesebb, rövidebb, indokolatlanabb, kötődés mentesebb, érdektelenebb. Sajnos abban a pillanatban, ahogy Kiefer és miss Rajksub kikerül az egyenletből, minden hiba felerősödik, a már megszokott fordulatok unalmassá, kiszámíthatóvá válnak – azt hiszem, ezt nevezik igazi elvakultságnak. Ugyanakkor szerintem az van, hogy nem ez lett rosszabb, mint a korábbiak (mondjuk az S9), hanem az összes ilyen volt, csak most látom először nyers valójában az egészet… ruha nélkül, Jack és Chloe nélkül.  Az nem kérdés, hogy megszokottságra (ld. még Karib írás, pár poszttal följebb) bizonyos mértékig mindig szükség van, akkorát sosem szabad fordulni sem egy zenekarnak, sem egy sorozatnak, hogy saját koncepciójából kilépjen – fura is lett volna, ha itt mondjuk nem robban fel a bomba. Ebből a szempontból még kielégítő is volt az évad, tényleg érezni lehetett az izgalmat, a feszültséget nézés közben, csak az ember fejében ott motoszkált a kisördög, hogy mi lenne, ha… ha más személyt látnánk.

Néhány dolog, cselekmény erőltetett és kínos volt, gondolok itt mindenekelőtt a rendőrség épületében történtekre, vagy akár a WTF fordultra az öreg égett képűvel. Utóbbi megint egy olyan húzás, ami a semmiből jött, előbbi viszont egyértelműen a megváltoztatott koncepció következménye: technikai támogatás nélkül, nem CTU ügynökként, félvezető igazgatónővel az egész hiteltelen és mosolyogtató. Több más is volt pont ebben a témában, ami ezek miatt inkább zavart, mint tetszett, mégis két másik dolgot emelnék ki, ami egyértelmű változtatás, és szerintem vakvágány. Az egyik, hogy eddig minden 24 valamilyen szinten az elnök körül forgott, valahogy mindig az adott súlyt a rengeteg globális fenyegetésnek, amit Jack elhárított. Itt Organa szenátor (bocsánat, Smits szenátor) nem képvisel akkora súlyt a történetben, mint amit eddig megszoktunk, az egész új 24 eseményeinek nem érezni akkora jelentőségét, mint korábban. A Jadalla-fenyegetés is tűnik csupán ócska szájalásnak, lokális problémának, mint globális veszélynek – a két „arabterroristás” sorozat, a Homeland és ez, még sosem volt ennyire közel egymáshoz. A másik, amit már említettem, az a buzi szál volt – most komolyan, arra mi szükség volt?? Ráadásul úgy, hogy nem igazán hittem el a színészekről, hogy valóban azok is. Tudom, hogy most ez a trend, a mai világban ez az elvárt filmes elem (ezért adnak pl Oscart is), de az én homofób lelkemnek már ez is sok volt – pedig csupán beszéltek róla. Meg… amúgy nem is értem, magához a történethez mit tett hozzá, hogy az elemző meg a kommandós épp hogy áll egymással.

A családi vonalról – ezek után igenis vissza lehet sírni Kimet – ezúttal Carter tesója és felesége gondoskodik. Azt még nagyjából be is nyelem, hogy csináltak hozzájuk egy szerelmi háromszöget, de azt már nehezebb dió megemészteni, hogy hogy lehet egy köztörvényes drogkereskedőnek bejárása a CTU-ba, egyáltalán Carter múltjával és családi hátterével hogy lehet felvetni a kérdést, hogy legyen ügynök. Amikor meg a néger banda elindul az arab banda ellen… komolyan, felnevettem. Mi ez, SoA??? Nem állt jól a sorozatnak ez az egész fekete kompánia, sem Carter felesége, sem tesója nem tett hozzá semmit az évadhoz… ja de, kérdőjeleket. S ha már CTU. Ugye ez a szervezet, amit annyi évadon keresztül próbáltak a korábbi írók megújítani, volt, hogy más helyre költöztették az EGY NAPOT, volt, hogy bezárták és újra kinyitották – és volt, hogy megtámadták (ha jól emlékszem, kétszer is). Nagyon bíztam benne, hogy ez az ócska húzás harmadszor nem fog előkerülni, nem tett volna jót az évadnak, csupán egy ötlettelen ismétlésnek tűnt volna… épp ezért most nem is mondom el, megtörtént vagy sem. S még valami, ami a nagy fanyalgás közben feltűnt: még soha nem volt ennyire látványos a valós idős események csúsztatása. Persze, nyilvánvaló, hogy a hangzatos koncepció mögött alapban hazugság rejtőzik, de itt néha egészen megdöbbentően nem figyeltek a részletekre.

De beszéljünk arról a kevés összetevőről is, ami összességében azt az elvakult számot adja az írás végén. Először is, ugye maga a fan-érzés: abban a pillanatban, mikor meglátod a feliratot az epizód elején, ahogy a beszélő közli, hogy milyen időszakban járunk, beránt valami, amit nem lehet elmagyarázni, amit csak az ért, aki él és hal a 24-ért. Ugyanúgy az osztott képernyő, a ketyegő órával… mind-mind elengedhetetlen stíluselem, amit az ember elvár ettől az egésztől.  A pörgősségével sincs baj, tényleg izgalmas és feszült az egész, sőt, az esetek nagy többségében még hiteles is, Carter sem kap annyit az élettől, mint amit Jack szokott kapni – ezáltal érdektelenebb, de kétségkívül hitelesebb is a figurája. Aztán, a dicséret rovatba írnám megint csak az aktualitását, a Homeland mellett az új 24 is sikeresen reflektált arra az abnormális világra, amiben manapság a sok buzi arab terrorista miatt élünk. Friss, ropogós az egész, jól használja az aktuális technikát – érdemes összevetni a sorozat hajnalával, mikor is még kinyitható, antennás mobilok voltak – de ez azt hiszem elvárható, hogy így is legyen. Amit viszont nem vártam – így totál meglepett – egy korábbi karakter visszatérése, pár epizód erejéig. Mikor már miden reménytelen, mikor már a CTU tehetetlen – vagy már van olyan pont, amit mégsem léphetnek át – akkor Rebecca telefonál… és bizony megjelenik valaki, akitől az igazi 24 rajongó szinte maga alá vizel. És azt mondom, még csak nem is annyira erőltetett a szerepeltetése… qrva jó volt! Igazi nosztalgiabomba, igazi fan service!!

Nagyjából ő is kellett, hogy az egész pozitívba menjen át, pontosabban, hogy a totál átlagos, semmitelen sorozatra tudjak szépen is gondolni. Hogy ne érezzem úgy, hogy maga a 24 cím meg van gyalázva, hogy végül is úgy álljak fel előle, hogy na, meg lehetett nézni. Nem eteti már magát, mind hajdanán, de végig lehet nézni ezt a 12 részt – tényleg, mennyivel jobb lett volna, ha 12 a címe. Hűen kifejezné a különbséget is. Mert nekem a 24 Jack Bauer (és Chloe) nélkül nem létezik, nekem bármit csinálhatnak ezzel a címmel, Kiefer nélkül az nem lesz az igazi. Sajnálom.




65%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 24, 2019 2:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyHétf. Jún. 05, 2017 11:47 pm

R2-D2 írta:

24: Újratöltve

Sosem értettem a hollywoodi stúdiók, fejesek gondolkodását, sosem értettem, egy-egy projekt megvalósulása milyen gondolatok mentén dől el. Jó, oké, 90% a pénz, no de a 10%-nak nem a józan paraszti észnek kellene lenni? Hogy valaki azt mondja valamire, hogy emberek ezt, így nem kellene? Hogy például Jason Bourne filmet nem kéne Jason Bourne nélkül csinálni? Hogy a 24 maga Jack Bauer és hogy nem kellene 24 címmel csinálni egy sorozatot Kiefer nélkül?? Hogy nem fog működni az egész?? De ha meg már el van döntve, hogy de, mégis, akkor miért nem lehet olyan karaktereket összeválogatni egy új projektbe, akik legalább minimálisan megidézik az eredeti koncepciót? Az új 24 egyik – ha nem a legnagyobb – baja, hogy nincs igazán méltó helyettese/örököse sem Jacknek, sem Chloenak.

Mikor már miden reménytelen, mikor már a CTU tehetetlen – vagy már van olyan pont, amit mégsem léphetnek át – akkor Rebecca telefonál… és bizony megjelenik valaki, akitől az igazi 24 rajongó szinte maga alá vizel. És azt mondom, még csak nem is annyira erőltetett a szerepeltetése… qrva jó volt! Igazi nosztalgiabomba, igazi fan service!! Nagyjából ő is kellett, hogy az egész pozitívba menjen át, pontosabban, hogy a totál átlagos, semmitelen sorozatra tudjak szépen is gondolni. Hogy ne érezzem úgy, hogy maga a 24 cím meg van gyalázva, hogy végül is úgy álljak fel előle, hogy na, meg lehetett nézni. Nem eteti már magát, mind hajdanán, de végig lehet nézni ezt a 12 részt – tényleg, mennyivel jobb lett volna, ha 12 a címe. Hűen kifejezné a különbséget is. Mert nekem a 24 Jack Bauer (és Chloe) nélkül nem létezik, nekem bármit csinálhatnak ezzel a címmel, Kiefer nélkül az nem lesz az igazi. Sajnálom.

65%


Te legalább vigasztalhatod magad azzal, hogy az új stáb tehet arról, hogy ez a 24, amit csak az ötlettelenség és a nosztalgia támasztott fel, már nem az a 24, és ezért tulajdonképpen jogos is, hogy szar.

És sajnos jelenleg, a mostani projekttel még ebben sem találhatok kapaszkodót...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyKedd Jún. 06, 2017 12:19 am

Niwrok írta:

És sajnos jelenleg, a mostani projekttel még ebben sem találhatok kapaszkodót...
.

Mert? Mit nézel?

Kártyavár, vagy Black Sails??? tongue
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyKedd Jún. 06, 2017 12:21 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

És sajnos jelenleg, a mostani projekttel még ebben sem találhatok kapaszkodót...


Mert? Mit nézel? Kártyavár, vagy Black Sails???  tongue


Holnap megmondom Sad ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyKedd Jún. 06, 2017 12:22 am

Niwrok írta:


Holnap megmondom  Sad ...
.

bounce bounce bounce bounce
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptySzer. Jún. 07, 2017 10:09 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja

Nincs kizárva, ha valaki ezzel kerül először kapcsolatba az egész kalózos világon belül  - vagy esetleg kedveli a fizikát semmibe vevő akciókat - , akár még tetszhet is neki. Én, ennyi filmmel és sorozattal a hátam mögött bizony húzom a számat rendesen: még talán a néha fantasyba hajló történet egyes elemeit el is tudtam volna fogadni, de komplett jelenetek túltolása nagyon nem jött be. A film ugyan roppant látványos, de kínossága és butasága miatt kevéssé szórakoztató, humora pedig elvesztette azt a báját, amit egy spicces/pityókás kalózkapitány jelenléte jelentett. Jó is a példa, ez is hűen tükrözi az egész mozi jellegét: Jack Sparrow most már nem aranyos pityókás kapitány, hanem egy ordenáré, ripacs részeg kalóz.

65%


Elvileg pár nap múlva eljutok rá, de mert mostanában pörög a Black Sails nálam... sok jóra nem számíthat az új Sparrow-film.
Én már a második rész óta csak a kalózos hangulat miatt ülök be rá... a többit meg elviselem ezért.


Következetességet és átgondoltságot valóban nem érdemes sokat keresni ebben a filmben, de amennyit vártam tőle, azt hozta a film... majdnem... A jó átkötésekkel bíró bevezető után a St. Martin szigeten történtek többsége túl kínos, a guillotine-os pörgésen nevettem egyedül, mert az volt olyan rossz, hogy már jó lett. Hasonlóan béna az Akasztottak Szigete vagy mi, leginkább azért, mert tökéletesen felesleges, viszont a film emiatt több lett, mint két óra. Aztán néha látni is szerettem volna valamit, de a film kétharmadában csak homályos foltokból sejtettem, mint is látok... és akkor nagyjából ennyi volt az extra negatívum.

A pozitívan értékelt szempontokban meg nagyjából egyetértünk. Ez a kalózos misztikum és a legendák mindig jobban álltak ennek a sorozatnak, mint a cirkuszba való bohóckodás. Látványos is volt, jók voltak a hajók, jó volt a kis visszatekintés (de csírájában kéne leszokni erről a hülyeségről, hogy digitálisan visszafiatalítják a szereplőket), és ha kicsit el is volt nyújtva a vége, a kicsit keserű happy end miatt igazából megérte.

Spoiler:

Újramelegített nosztalgia ez is, nem is célja újat adni.

6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Ouija   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyPént. Jún. 09, 2017 10:43 pm

.
R2-D2 írta:

Ouija

Természetesen nem lesz az év Oculusa, de a maga nemében, amit akar, azt simán el is éri. Sőt: miután az Ouija legfőbb fegyverténye a váratlan rémisztgetés, tipikus „huh mozi”, ha ehhez tudtak volna egy megfelelően kellemes hangulatot csinálni, akkor működhetett volna igazából, akkor akár újabb horror kerülhetne az év végi listára. Így kicsit sótlan: túl sok a világos, hétköznapi, iskolás rész, kevés az igazán félelmetes szcéna, amikor azt várod már, mikor történik valami. E tekintetben tényleg messze alulteljesíti a műfaji elvárásokat, ezek hiányát próbálja a székből kiugrasztó jelenetekkel pótolni. Igazából itt dől el, kinek mit is jelent a horror, kinek mi az ingerküszöbe: nekem az ilyen stílusú filmek valahogy mindig is jobban bejöttek.

Az ifjú színészek nekem szimpatikusak voltak, igazándiból nagy ökörségeket nem adtak a szájukba. Nem egészen szándékosan, de az Ouija által Olivia Cooke mindhárom egész estés elérhető filmjét láttam, nem tudom, mire viszi, de lehet belőle később komoly színésznő. Talán a következő szerepe az új rákos drámában egy kicsit komolyabb lesz, mint az eddigiek voltak… Nagy meglepetésemre az egyik szereplő is horror-visszatérő, legutóbb épp az Insidiousban láttuk (Niwrok, figyelsz?  Wink ).

70%


Hát, ez sem mostanában volt  Smile ...

Tényleg nem egy Oculus, nincs is olyan hangulata, de azért inkább volt kellemesen ijesztgetős, mint hogy túlságosan elbillentették volna a negatívumok.

Az elején nekem sok volt a tinifilmes rizsa, fél óra elment az előkészületekre, de legalább rögtön jött egy olyan jelenet, mint az első szeánsz. Amúgy is talán azok sikerültek a legjobban, azok jó kis libabőrösre sikeredtek, meg mondjuk még a gyogyóban tett látogatások jöttek be, míg mondjuk a másik végletnek egy-két látványelemet említenék (nem kell erőltetni a CGI-t, ha csak ilyen olcsó bazáriságra, elnyúlt pofákra meg ilyenekre futja belőle), vagy azt a gáz fürdőszobás halált. A sztori is ilyen felemás, nekem a tábla éppen jó ötlet volt, hogy külön sztorit fűztek fel rá, mert általában csak egy mellékes kellék, cserébe a végén a para helyett a fél képernyőt elöntötte a nyálhab...

Spoiler:

És igen, persze hogy örültem Lyn Shaye felbukkanásának, kiváló hangszíne van ehhez a műfajhoz  Smile .

6,5/10


U.i.: Ne is kérdezd, hogy mikor nézem meg a folytatást  Smile . Ha ebből a filmből indulok ki, akkor 2,5 éven belül biztosan Smile ... bár a "gonosz náci orvos" faceplam még kitolhatja ezt az időt...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyPént. Jún. 09, 2017 11:28 pm

Niwrok írta:

A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja


Következetességet és átgondoltságot valóban nem érdemes sokat keresni ebben a filmben, de amennyit vártam tőle, azt hozta a film... majdnem... A jó átkötésekkel bíró bevezető után a St. Martin szigeten történtek többsége túl kínos, a guillotine-os pörgésen nevettem egyedül, mert az volt olyan rossz, hogy már jó lett.

Újramelegített nosztalgia ez is, nem is célja újat adni.

6,5/10
.

Niwrok írta:
.

Ouija

Tényleg nem egy Oculus, nincs is olyan hangulata, de azért inkább volt kellemesen ijesztgetős, mint hogy túlságosan elbillentették volna a negatívumok.

6,5/10


U.i.: Ne is kérdezd, hogy mikor nézem meg a folytatást  Smile . Ha ebből a filmből indulok ki, akkor 2,5 éven belül biztosan Smile ... bár a "gonosz náci orvos"  faceplam  még kitolhatja ezt az időt...
.

Na. Végül is egy hullámhosszon vagyunk. A Karibnál a guillotine rész nekem is bejött, azon önfeledten nevettem... de a többi... tényleg kínos. Nagyon kínos.

Az Ouija meg... ezt is hasonlóan látjuk, a lehetőségekhez képest sokat ki is hoztak belőle. Köszi, hogy megnézted!

egyetért


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Jófiú   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyVas. Jún. 11, 2017 10:55 pm

R2-D2 írta:

Jófiú

A legutóbbi film után ez szinte adta magát… úgyis újra akartam nézni, úgyis világgá akartam kiabálni mennyire jó kis mozi ez (még ha az a csúnya pontozósdi megint nem ezt mutatja), amiben gyermekként együtt játszik Frodo a Gyűrűk urából és Kevin a Reszkessetek betörőkből… Aki már látta e filmet, az három jelenetre biztosan emlékszik belőle: az autópályásra, a korcsolyázósra, no meg a fináléra. Megmondom őszintén utóbbi igazi erejét csak akkor értettem meg, mikor már saját gyerekeim is lettek, bár addig is gyakran használtam szimbólumnak a választás nehézségének érzékeltetésére. Na mármost, úgy gondolom – mindig is úgy gondoltam – az az igazán jó film, aminek képei, jelenetei beleégnek az emlékezetedbe, hogy később, évek múltán, ha valahol előjön a film címe, rögtön tudod valami szcénához kötni. Rögtön tudod mondani, hogy ja, ez volt az, ahol…

Zseniális. Még most is, pedig sokadszorra látom. A DVD borítón az van promo szövegnek írva, hogy a gonosz igazi arca… nos, talán soha, egy filmnél nem volt ez ennyire találó szöveg. Általában az ilyesfajta mozikban a gyerekeket megszállja valami, jobb esetben a gyerek az Antikrisztus maga, de még Damien sem volt ennyire gonosz, hogy szimplán szórakozásból ártson másoknak. Henry túltesz mindenen, amit eddig láttunk, amit ez a kölök művel, az maga a hátborzongató döbbenet. A film az utolsó percekig végig feszült, izgalmas, a legjobb thrillerek hagyományait követve építi fel a történetet. Egyre durvább és komolyabb események, egyre inkább szorul a hurok, amiből egyetlen egy kiút lehetne csak - ha valaki meg nem akadályozza. Az egész felépítése, a múlt tragédiájának beépítése a történetbe, a két srác pszichikai és fizikai csatája igazi csemege.

100 %


Nekem már persze majdnem negyven évinyi filmmel a hátam mögött mást nyújtott a Jófiú Wink ... de egyébként jó volt.

Nagyjából olyan, amilyet vártam, hiszen részleteket már többször elcsíptem belőle, és nagyjából azt is tudtam, hogy miről szól (már csak az itteni írás miatt is). Ami új volt, az Mark háttere, ami nem csak drámai mélységet adott neki, de éppoly könnyen beskatulyázhatóvá tette, hogy ő a "labilis" gyerek. És hát nehéz ilyet mondani róla, de tetszett Henry figurája is, ahogy fokozatosan mutatták be a kis szociopatát, és azt is, hogy milyen események járultak hozzá, hogy ilyen legyen. A finálé is jól sikerült (bár az apa és a pszichológusnő hiánya elég zavaró volt), maga a dilemma pedig tényleg hatásos.

A rendezés viszont az én szememnek már túl "retró" volt, még ha abban a pár, általad is kiemelt jelenetben jól meg is ragadta a feszültséget, de abból és a színészekből is hiányzik a "plusz". A gyerekszínészek még csak hagyján, Culkin elég jól hozta a kis g*cit, Elijah Wood pedig ugyan lehetett volna egy kicsivel jobb áldozat, de szódával elment, a két szülőt alakító színész játéka viszont sajnos elég gyengére sikeredett. Az "apa" amúgy is "hiányzott" a filmből, sokat nem tett hozzá, az "anya" viszont a dilemmáig elég jellegtelen volt, semlegesen reagált majdnem mindenre, amit egy anyától ilyen helyzetben elképzelhetetlennek tartanék.

Két dolog lepett meg igazán. Az egyik, hogy a forgatókönyvet a Vágy és vezeklést is jegyző Ian McEwan írta (bár innentől meg éppen az nem volt meglepetés, hogy ilyen jól bánt a gyermeki lélek sötét, erkölcstelen oldalával), a másik meg hogy Macaulay Culkin filmbeli húgát a saját húga játssza, ami azért lett gyanús, mert látványos a hasonlóság köztük (ez egyébként, ahogy néztem, az összes Culkin-kölyökre igaz).

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyVas. Jún. 11, 2017 11:02 pm

Niwrok írta:

Jófiú

Nekem már persze majdnem negyven évinyi filmmel a hátam mögött mást nyújtott a Jófiú  Wink ... de egyébként jó volt.

7/10
.

Dance Dance Dance

Csupa meglepetés vagy!!! taps

Köszi, hogy megnézted, természetesen nem vártam, hogy magad alá vizelj tőle... az a pár évtizednyi "késés" pont jó ok rá. Mindegy, örülök, hogy azért tetszett, engem akkor, ott nagyon megfogott, s azóta sem enged.


peace


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyVas. Jún. 11, 2017 11:27 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Jófiú

Nekem már persze majdnem negyven évinyi filmmel a hátam mögött mást nyújtott a Jófiú  Wink ... de egyébként jó volt.

7/10


Dance Dance Dance

Csupa meglepetés vagy!!! taps
Köszi, hogy megnézted, természetesen nem vártam, hogy magad alá vizelj tőle... az a pár évtizednyi "késés" pont jó ok rá. Mindegy, örülök, hogy azért tetszett, engem akkor, ott nagyon megfogott, s azóta sem enged.


Lehet, egyszer adok neki egyébként még egy esélyt, hátha eredeti hanggal jobban kijön...
De talán a legjobban olvasni szeretném, McEwan stílusa általában bejön Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyVas. Jún. 11, 2017 11:37 pm

Niwrok írta:

Lehet, egyszer adok neki egyébként még egy esélyt, hátha eredeti hanggal jobban kijön...
De talán a legjobban olvasni szeretném, McEwan stílusa általában bejön  Smile .
.

Ááá, szerintem hagyd... nem hiszem, hogy az, annyit hozzátesz. Egyszerűen az van, amit írtál: 40 évnyi filmes tapasztalattal máshogy nézel már filmet - még ha tudod is, hogy amit nézel, több, mint húsz éves.

De tudod, az a 90-es évek nekem olyan kultikus... talán akkor voltam a legfogékonyabb a filmekre. Kevés is volt, eleve nem is ért annyi inger - amit láttam, az meg megmaradt.

Jó ez így, magam részéről köszönöm és örülök, hogy láttad. Wink


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: A múmia (2017)   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyHétf. Jún. 12, 2017 1:30 am

.
R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmdVVvK




A múmia (2017)




Ha valaki beül az új A múmiára, egy hangulatos logóval találkozik majdnem először (az Universal után): a cég Dark Universe elnevezése egy újabb világépítési kísérlet, amit a Marvel és a DC sikere (?) inspirált, s amiben az Universal immár 105 éves történetének minden fontos túlvilági lénye, szörnye felbukkanna. Van miből válogatniuk, hisz tényleg az összes „fontos” filmes szörny hozzájuk tartozik, a Drakula, Frankenstein, A fekete lagúna szörnye, Jekyllék,a  Láthatatlan ember – szóval tényleg mindenki. Azt olvastam amúgy, hogy a szerintem egyáltalán nem rossz, Az ismeretlen Drakula című Luke Evans filmmel próbálták már elindítani ezt az egészet, de annak mérsékelt sikere után átgondolták az egészet – nos, ha a mértéktelen gondolkodásnak ez a végeredménye, amit tegnap láttam a moziban, akkor inkább azt mondom, maradjunk az improvizációnál. Megint csak nem értem, ezen mi a faszt kellett annyit gondolkodni, meg  hogy gondolhatta bárki is, hogy ez a mozi működni fog, hogy hihették azt, hogy értelmes forgatókönyv nélkül, önmagában Tom Cruise és Russel Crowe szereplésével az A múmia nézhető film lesz. Szerintem ez még nagyobb bukta lesz, mint a Drakulás volt (a költségvetése is több, s ha ott a háromszoros bevételt buktának tekintik, akkor az itt is simán bejöhet – majd meglátjuk), szerintem, ha tehetnék, megint átgondolnák az egészet, csakhogy már állítólag készül a sorozat következő darabja, a Frankenstein menyasszonya.

Mindenki emlékszik még az 1999-es A múmiára, igaz? Stephen Sommers alkotása – bár nem egy filmtörténeti mérföldkő – a maga viccességében, kalandosságában, látványosságában egy telesen korrekt és vállalható mozi lett. Remek karakterekkel: Arnold Vosloo azóta is csak Imhotep számomra, de szívesen emlékszem vissza Anc Su Namunra is, aki eddig szerintem az egyik legjobb egyiptomi dizájnú női filmes karakter. Szóval, volt az A múmia és most van ez az A múmia – a félreértések elkerülése végett, ennek az égvilágon semmi köze nincs ahhoz. Ez nem folytatás (ha már folytatás: még a Skorpiókirály, meg az A Sárkánycsászár sírja is jobb ennél), nem is remake, ez egy telesen új kezdet, egy múmia film, amiben kb. 5 percig vagyunk Egyiptomban, azt is egy flashback keretében. Vannak viszont keresztes lovagok, tálibok  és történelmi emlékhely rombolás Irakban, van London, meg sok-sok zombi… ja bocs, ez nem a TWD, de hát minek nevezzem az a járkálót, amiből kiszívják az életerőt, utána meg zombi módjára (gyors zombi módjára) életre kel és a jófiúkat támadja?? Ezen kívül van egy kincsvadász felderítő, aka Indy (alapból az egy baromság, ahogy csak úgy ide-oda ugrál a seregen belül), egy ártatlan, de titokzatos tudású szőke picsa, van bizony Dr. Jekyll (meg egy komikus mr. Hyde is). És… és van egy női múmia (csodanő után szabadon), aki alkut kötött a halállal… s aki egyébként még mikor teljes egészében pompázik, kifejezetten dekoratív…

Egy londoni alagútfúráskor egy hatalmas sírkamrát találnak – nem vagyok szakember, de ez hogy lehet ezer éven át felfedezetlen London szívében?? – ahol több tucat keresztes lovag van eltemetve. Egy részük víz alatt, ami csak azért van, hogy lehessen majd Alien 4 úszást is csinálni… a többiek meg rendesen, kőbe zárt lélekként fekszenek katonás rendben egymás mellett. A területet gyorsan átveszi egy magáncég ( Rolling Eyes ), akik közlik az építtetővel, hogy innentől az új nyomvonal 50 km-re másfelé fog menni…  faceplam ??? Mindegy, ez nem lényeg, belép a képbe és a barlangba dr. Henry Jekyll (Russel Crowe) nevű figura, s részben az ő elbeszéléséből tudjuk meg, hogy miért is fontos ez a sírpalota a föld alatt: ezek a lovagok voltak ott, ahova eltemették a történelem egyetlen női múmiáját. Merthogy a régi szép Egyiptomban volt egy bombázó, aki egyedüli örökös volt, aki az első női elnök, bocsi, fáraó   Laughing   lett volna – ha nem születik váratlanul fiú testvére. Apu öregkorára még elég kanos volt, összehozott egy kistesót, ami keresztülhúzta Ahmanet (Sopia Boutella) számítását – a csinos kis amazon hercegnőnek így nem nagyon marad választása, minthogy eladja a lelkét az Ördögnek… ja , nem Sethnek, a halál istenének. Igen ám, de az okos egyiptomiak megneszelték az aktust és szegény csajt élve bepólyázták, és egy nagy-nagy lyukba tették – az csak később derül ki, milyen nagy is ez a lyuk, és hogy miket is csináltak még a sírja köré.

Kb. egyébként ennyit is vagyunk Egyiptomban, ezen flashback erejéig, mert a következő snitt már egy bizonyos Nick Morton (Tom Cruise) nevű szerencsevadász – mellesleg katona, de olyan szerencsés, hogy munkaidőben tud kincset keresni és mikor ez kiderül, még hadbíróság elé sem állítják – és barátja eszement akciójába kalauzol. Most azt hagyjuk, mennyire is idióta az egész iraki falus lövöldözés – a 10 lovas házhúzásnál még mindig jobb – viszont amellett nem tudok elmenni megint szó nélkül, hogy egy falu alatt akkora odú van, mint amibe a Holtpontba beleugrottak!!   Shocked  Bazzeg, nem volt kéznél egy geológus?? Mekkora baromság ez már, ez az egész immár másodszor, hogy egy ekkora lyukra falut építenek és nem is tudják, mi van alattuk, hogy egy légicsapás kell hozzá, hogy összedőljön az egész… amibe aztán hárman beereszkednek, de mikor fény kell, akkora reflektorokat kapcsolnak be, amik az újonnan épülő stadionoknak is büszkeségei lehetnének.  Mindegy, Nick itt találkozik először Ahmanettel, aki rögtön bemászik a férfi fejébe – s akit természetesen haza is kell vinni Angliába. Mert ugye az 5000 éves műkincseket csak úgy cipeljük ide-oda a világban, lóbáljuk helikopterről lógatva …   faceplam  hogy majd jól lezuhanjunk a keresztes lovagok fölött (ez benn volt a trailerben, nem különösebben nagy spoiler). De a légi katasztrófa előtt lesz egy zombink is, meg sok pók (!!) Irakban, meg sok-sok manipulált holló/varjú, meg egy egyre inkább hallucináló Nick. No, de így, azok után, hogy majd felül a zsákban, legalább nem lesz hiteltelen a rengeteg hang és látomás – a mozi a legsablonosabb úton haladva próbál Nicknek valami jellemet adni ezzel a kiválasztottas dologgal. Szegényem, zavarában a női WC-be is megy a zombiszellem után…

Eh, vigye el a fene, én nem is írok többet a sztoriról. Természetesen Ahmanet életre kel, a londoniak meg meg akarják állítani. Először csak őt, később mást is. Dr Jekyll – pont, mint Hulk – tisztább perceiben remek tudós és ő irányít mindent, így ezt az akciót is, ha viszont nem tudja beadni magának a gyógyszerét, akkor őrjöngő vadállattá, mr. Hyde-á válik… azaz itt inkább csak egy mérges kiscicává. Ez volt az eddigi leggyérebb, legerőtlenebb Hyde jelenet, amit láttam – komikus, ennyi baromság mellett életszerűségre törekedni. Ahmanet persze öreg spiné már, a sok higanytól meg hányingere van, így nem egyszerű őt kordában tartani: jön a nagy és csodálatos finálé, keresztes lovag és rendőr zombi hadsereggel, víz alatti egységgel, meg egy még mindig identitászavaros Nickkel. Szegényt, hiába próbálja segíteni az egyéjszakás kalandja, Jenny (Annabelle Wallis), csak nem boldogul magával és a tetkós csajjal… ja de, a végén mégis. Mert miért is ne? Naiv módon egyetlen pillanatra megfordult a fejemben, hogy mi is lesz Nick és a múmia sorsa, de aztán rögtön eszembe jutott, hogy hisz ha ez egy franchise első darabja, akkor kell maradni múmiának a többi részre is, mert biztos lesz majd nagy-nagy Dark Universe Bosszúállók film is… a kérdés innentől csak az volt, ki lesz az a múmia. No, lehet tippelni…

Ugyanakkor nem csak azért volt pocsék film (de nem nézhetetlen) az A múmia, mert az egész sztorija egy komplett baromság, hogy még fantasy filmhez képest is hemzseg az idiotizmustól, nagyvonalúságtól és logikátlanságtól, hogy totál káosz az egész… nem. Elsősorban azért, mert egyszerűen nulla hatása van a nézőre. Az égvilágon semmi hangulata nincs, a karakterei rohadtul egysíkúak és érdektelenek, nincs, ki mellé állni – még mindig ezerszer inkább Ahmanet, az ő motivációja legalább tiszta – ráadásul az egész film teljesen kimaxolja a korábbi múmia érzést. Sok mindent alapból nem is értek, minek bele, az egész egy borzasztó gyenge és ingatag alap egy franchisehoz. Ahogy mondtam, az Az ismeretlen Drakula mérföldekkel jobb ennél, ha erre építik az új világot, akkor az hamar össze fog dőlni. Hiába a nagy nevek (Depp, Bardem, The Rock, stb..), ha nincs valaki a Universalnál, aki történetet talál ki és azt képes hangulatosan, szerethetően prezentálni, akkor az egész halottnak a csók. Akkor marad Brendan Fraser ökörködése… apropó, ökörködés. Szinte rossz volt nézni, mennyire nem éreztek rá a mozi humoros élére: az ember tudta, hogy nevetnie kellene, de egyszerűen nem vitt rá a lélek. Kínos poénok, kínossá váló jelenetekben – kínos karakterek által. Ez is az új A múmia. Kedvelem Tomot, de ezt ő sem menti meg a középszertől, ehhez nem A kategóriás színész kellett volna, hanem az ő pénzéből mondjuk egy normális író/rendező. David Koepp írt már ennél jobbat is – igaz, az Inferno, vagy az Árnyékügynök hasonlóan szar lett.  

Seth vigye el az egészet…



50%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 24, 2019 3:28 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyHétf. Jún. 12, 2017 7:34 am

R2-D2 írta:

A múmia (2017)

Ha valaki beül az új A múmiára, egy hangulatos logóval találkozik majdnem először (az Universal után): a cég Dark Universe elnevezése egy újabb világépítési kísérlet, amit a Marvel és a DC sikere (?) inspirált, s amiben az Universal immár 105 éves történetének minden fontos túlvilági lénye, szörnye felbukkanna.

Egy londoni alagútfúráskor egy hatalmas sírkamrát találnak – nem vagyok szakember, de ez hogy lehet ezer éven át felfedezetlen London szívében?? – ahol több tucat keresztes lovag van eltemetve. Mindegy, ez nem lényeg, belép a képbe és a barlangba dr. Henry Jekyll (Russel Crowe) nevű figura, s részben az ő elbeszéléséből tudjuk meg, hogy miért is fontos ez a sírpalota a föld alatt: ezek a lovagok voltak ott, ahova eltemették a történelem egyetlen női múmiáját. Most azt hagyjuk, mennyire is idióta az egész iraki falus lövöldözés – a 10 lovas házhúzásnál még mindig jobb – viszont amellett nem tudok elmenni megint szó nélkül, hogy egy falu alatt akkora odú van, mint amibe a Holtpontba beleugrottak!!   Shocked  Bazzeg, nem volt kéznél egy geológus?? Mindegy, Nick itt találkozik először Ahmanettel, aki rögtön bemászik a férfi fejébe – s akit természetesen haza is kell vinni Angliába. Mert ugye az 5000 éves műkincseket csak úgy cipeljük ide-oda a világban, lóbáljuk helikopterről lógatva …   faceplam  hogy majd jól lezuhanjunk a keresztes lovagok fölött (ez benn volt a trailerben, nem különösebben nagy spoiler). De a légi katasztrófa előtt lesz egy zombink is, meg sok pók (!!) Irakban, meg sok-sok manipulált holló/varjú, meg egy egyre inkább hallucináló Nick. Ahmanet persze öreg spiné már, a sok higanytól meg hányingere van, így nem egyszerű őt kordában tartani: jön a nagy és csodálatos finálé, keresztes lovag és rendőr zombi hadsereggel, víz alatti egységgel, meg egy még mindig identitászavaros Nickkel.

Naiv módon egyetlen pillanatra megfordult a fejemben, hogy mi is lesz Nick és a múmia sorsa, de aztán rögtön eszembe jutott, hogy hisz ha ez egy franchise első darabja, akkor kell maradni múmiának a többi részre is, mert biztos lesz majd nagy-nagy Dark Universe Bosszúállók film is… a kérdés innentől csak az volt, ki lesz az a múmia. No, lehet tippelni…

50%


"Nem írok többet a sztoriról!"... A miről? Próbáltam fejben összerakni, hogy miről is szól ez a film, milyen események mentén, de csak egy zsibbasztó katyvasz jött ki a végén, az egymásnak rontó lovagok és zombirendőrök (W.. T... F scratch ? Mi van, a Resident Evil is része lenne a franchise-nak?) meg látatlanban is röhejes.

Nem különösebben érdekelt eddig sem, de ez után így nagyjából az Egyiptom istenei környékére lőttem be... annak meg nem titok, mi lett a sorsa nálam...

Dark Universe Bosszúállók film pedig igazából volt már, nálam a The League of Extraordinary Gentlemen és a Van Helsing tölti be ezeket a funkciókat.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 EmptyHétf. Jún. 12, 2017 11:18 am

Niwrok írta:

A múmia (2017)

"Nem írok többet a sztoriról!"... A miről? Próbáltam fejben összerakni, hogy miről is szól ez a film, milyen események mentén, de csak egy zsibbasztó katyvasz jött ki a végén, az egymásnak rontó lovagok és zombirendőrök (W.. T... F  scratch  ? Mi van, a Resident Evil is része lenne a franchise-nak?) meg látatlanban is röhejes.

Nem különösebben érdekelt eddig sem, de ez után így nagyjából az Egyiptom istenei környékére lőttem be... annak meg nem titok, mi lett a sorsa nálam...

Dark Universe Bosszúállók film pedig igazából volt már, nálam a The League of Extraordinary Gentlemen és a Van Helsing tölti be ezeket a funkciókat.
.

"zsibbasztó katyvasz jött ki a végén,"

Akkor jól átjött, jól van. Totál az. Egyébként ha az vígasztal, az Egyiptom isteneinél határozottan jobb. Sokkal jobb... bár, ez nem nagy teljesítmény.
Laughing

Ja, és a keresztes lovagok és a rendőrök együtt vannak. Csak előbbiek már régi halottak, a rendőrök meg újak. Wink



.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 13 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 3.0
Vissza az elejére 
13 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 39 ... 66  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai
» Niwrok írásai 3.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: