Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 2.0

Go down 
+6
Remo
R2-D2
Niwrok
Gyulus
andrew1975
mesterjani
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Vaják / The Witcher S1   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyCsüt. Jan. 23, 2020 12:45 pm

.
Vaják / The Witcher S1

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 The-wi10


Ritka az, hogy a fantasy-k világban egy kelet-európai író műveinek lesz az egész világra kiterjedő rajongótábora, általában szerencse is kell hozzá, hogy a tömegből ezek kitűnjenek. A The Witcher, azaz magyar címén a Vaják (nem többes szám, a "vajákos" fura megcsonkításával alkotott műszó), eredetileg meg Andrzej Sapkowski lengyel író tollából születve Wiedźmin esetében ez a "szerencse" az volt, hogy egy lengyel játékfejlesztő csapat, a CD Projekt Red ezt a világot felhasználva készített mostanra trilógiává bővült számítógépes szerepjátékot, ami igazán ismertséget hozott Rívai Geraltnak. Bár játszhattam volna én is vele, mert amúgy mindhárom rész megvan, de -leginkább irányítási okokból- valahogy sosem szántam rá az időt, pedig legkésőbb a harmadik rész, a Wild Hunt körül elég nagy hype volt játékos körökben... így viszont amikor sorozat készült a Witcherből, számomra is újdonságot jelentett, és azt vártam, hogy megmutassa, mi is ez a felhajtás az egész széria körül.

Ha annyi ezresem lenne, ahányszor azt olvastam az utóbbi hónapokban, hogy a Witcher töltheti be a Trónok harca igencsak dicstelenül megolvadt Vastrónjának helyét, akkor most elég könnyen vehetnék magamnak egy jobb házimozit... majd ahogy jöttek a valós élmények, úgy lett ez úgy korrigálva, hogy kár is a Trónok harcát várni tőle. Ennek leginkább az az oka, hogy ugyan a háttérben birodalmak sorsa dől el és folynak a szövevényes intrikálások, az évad mindössze három szereplőre koncentrálva mutatja azokat be (ráadásul hozzáteszem, hogy a Trónok harca első évada sem volt még az a szövevényes trónviszály, aminek ismerjük, hanem leginkább egy nyomozós fantasy volt, amiben Ned Stark kereste Királyvár titkai között Robert gyilkosát). Olyanokra, akiknek a döntései úgy alakítják később ezeket a politika vagy hadsereg vezérelte játszmákat, amit ők fel sem tudtak vagy akartak mérni. Egy magányos, a társadalom peremén élő szörnyvadásztól, egy törtető varázslónőtől és egy, az országát felperzselő hadsereg elől bujkáló királyi sarjtól ez pedig igazán szép teljesítmény.

Ami közös bennük, hogy a mágia mindhármuk életében meghatározó szerepet játszik, és hogy ebben kódolva van a nehéz sorsuk is... meg valamennyire a nézőé is. A három szálon futó cselekményben ugyanis nem sok lehetőség van az elejétől a végéig felépíteni egy gondolatsort, elmondani a történetüket, hanem csak a szereplők hallott morzsákból lehet azt összerakni. Ezt pedig még inkább kihívássá teszi, hogy az írók éltek egy olyan trükkel, amit például azok fognak leginkább értékelni, akiknek ez bejött mondjuk a Lostnál is, azaz hogy nem igazán derül ki, hogy éppen mikor és hol is vagyunk az események hálójában, csak az események egymáshoz való viszonyából lehet ezt sejteni. Ezek következményeként azt például lehet tudni, hogy a címszereplő Rívai Geralt ambivalens státuszt foglal el a társadalomban (egyfelől megvetik amiatt, hogy "mutáns", másrészt rá is vannak utalva és félik is a képességeit, hiszen bármikor felbukkanhat az ember szomszédságában egy kikimora, egy hirikka vagy egy krallach), de hogy hogyan is kapta a képességeit, vagy hogy miből ered a végtelen cinizmusa, arról nagyjából semmi nem derül ki, így a hozzá való viszonyulás sem könnyű. Viszont ennek megfelelően a sztorija is sokáig csak abból áll, hogy elmegy valahova, ott megbízzák valami szörny legyilkolásával, aztán kiderül, hogy semmi sem úgy van, ahogy eredetileg látszott, és hulla általában lesz a végén, de közel sem biztos, hogy azé, akire a megbízás szólt. Ennél is kevesebbet tudni Cirilláról, aki azzal az üzenettel kénytelen elmenekülni a családja hódítók által ostromlott városából, hogy keresse meg Rívai Geraltot, miközben azt sem tudja, hogy ki az, vagy hogy lenne rá ideje, miközben próbálja túlélni az ellene indított hajtóvadászatot. Talán mert Geralt epizodikus kalandjai és Cirilla menekülése mellett ez maradt meg leginkább a lineáris történetvezetés, a kibontakozó jellemek és az ügyes intrikák talaján, Witcher barátunk helyett engem jobban megfogott a mágus Yennefer sztorija. Az övé van egyedül az elejétől a végéig felépítve, hogy a családja által is kitaszított, torz testű lányból hogy lesz hatalmas mágus, hogy ezért milyen áldozatot hoz meg, és hogy ez később hogyan erősödik megszállottsággá.

Nyolc részben nem lehet csodát várni. Ez az időszak éppen elég ahhoz, hogy a néző hozzászokjon az új hangzású nevekhez, kicsit megismerje a főszereplőket, vázlatosan tudja a világ hatalmi viszonyait, bevezetést nyerjen annak filozófiájába és hitrendszereibe, a mágiához való viszonyába, és hangulatfestésként halljon pár anekdotát. Ezt a feladatot ez az évad teljesíti, de nagyon mást nem szabad várni tőle. Majd talán a már készen levő másodiktól, ahol az eddigi külön szálak jobban összefutnak, és nem hetven év történeteit kell belepasszírozni nyolc részbe.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Tőrbe ejtve   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyPént. Jan. 24, 2020 2:09 pm

Niwrok írta:
.
Tőrbe ejtve


Aki hozzám hasonlóan kedveli a klasszikus krimiket, az nagyon képes örülni az afféle ritka alkalmaknak, amikor egy-egy ilyen moziba is eljut. A producerek ritkán látnak benne fantáziát és bevételt, a sima feldolgozások, leginkább természetesen Agatha Christie regényeinek adaptációi pedig jól megvannak tévéfilmként is. A moziban ennél több kell, ott már azért manapság nem igazán lehet eladni egy filmet pipaszurkálókkal meg papírgyújtósokkal megtűzdelt nyomozásokkal, és nagy öröm, ha valaki mégis ezzel próbálkozik...


A Tőrbe ejtve stábja le sem tagadhatná, hogy honnan, hogy kitől vette legfontosabb ihletforrásait, hiszen egyértelműen a Krimi Királynőjének történetei és karakterei köszönnek vissza itt-ott belőle, ... Ezért is kap fontos szerepet, kvázi egy külön szakaszt a filmen belül a rokonok bemutatása, a motiváció ugyanis sokszor legalább olyan fontos és izgalmas tud lenni, mint a gyilkosság elkövetésének módszere maga.


Klasszikus krimit ritkán látni moziban, főleg nem olyat, ami még ha az ismerős alapokra is épül, próbál és tud kísérletező lenni. Ezért az ilyet mindenképpen érdemes megbecsülni, de a Tőrbe ejtve ráadásul még penge kis film is volt... még ha lehetett volna még tovább élesíteni azt a kést.


8,5/10

Spoiler:
.

írta és rendezte... lehet, nem is nagyon kellene (kellett volna) mást csinálnia, mint ilyeneket...

Annyira talán nem jött be, mint neked, de valóban egy jó és fordulatos krimi, nagyszerű színészekkel. Nem is tudom, Don Johnsont (aki gyerekkorom kedvence) mikor láttam utoljára filmben, és a Gengszerkorzós Michael Shannonnak is nagyon örültem. A történet tényleg olyan, mintha Agatha Christie írta volna, meglepően korán kiderül a hogyan és a ki, de jól megalapozott fordulatokkal, remek dialógusokkal, néha a fekete humorral kombinált történettel szépen kitöltik a két órás játékidőt.

Ugyanakkor néha sok volt az egy házba zsúfolt személyek száma, néhányan tök feleslegesen vannak a helyszínen és akik főszereplők, azoknak is lehetett volna nagyobb mélységet adni: még a nyomozó, mr Blanc is csak lóg a levegőben. Ő ugyanis nem Poirot vagy Marple, akinél a laikus nem kérdőjelezi meg tudásást, kicsit hiányzott nekem az, hogy pl. miért ilyen zseni a csávó. És tételesen végig lehetne menni mindenkin, hogy kinek mi a háttere, hogy azt csinálja, amit... ráadásul az a mászás is nekem kissé fura (mikor és hogy volt arra idő)

Mindegy, tetszett és még a hányást is elviseltem, inkább volt komikus, mint undorító (egyet lészámítva).



80%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptySzomb. Jan. 25, 2020 9:27 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Tőrbe ejtve

A Tőrbe ejtve stábja le sem tagadhatná, hogy honnan, hogy kitől vette legfontosabb ihletforrásait, hiszen egyértelműen a Krimi Királynőjének történetei és karakterei köszönnek vissza itt-ott belőle, ... Ezért is kap fontos szerepet, kvázi egy külön szakaszt a filmen belül a rokonok bemutatása, a motiváció ugyanis sokszor legalább olyan fontos és izgalmas tud lenni, mint a gyilkosság elkövetésének módszere maga.

8,5/10


Ugyanakkor néha sok volt az egy házba zsúfolt személyek száma, néhányan tök feleslegesen vannak a helyszínen és akik főszereplők, azoknak is lehetett volna nagyobb mélységet adni: még a nyomozó, mr Blanc is csak lóg a levegőben. Ő ugyanis nem Poirot vagy Marple, akinél a laikus nem kérdőjelezi meg tudásást, kicsit hiányzott nekem az, hogy pl. miért ilyen zseni a csávó. És tételesen végig lehetne menni mindenkin, hogy kinek mi a háttere, hogy azt csinálja, amit... ráadásul az a mászás is nekem kissé fura (mikor és hogy volt arra idő)

80%


Ez gyors volt Smile ! Köszi.

Igen, ez a család-dolog talán a legkényesebb pontja a filmnek. Természetesen nagy család kellett, hiszen úgy az izgalmas, ha sok a gyanúsított, de nem lehettek külső emberek, hiszen abban nincs kihívás, hogy valaki besurrant és gyilkolt. Egy könyvben ennek lehet terepe kibontakozni, de itt nem volt rá idő, főleg, hogy a film felénél kiderül, maga a haláleset hogyan történt, így a gyanúsítottak szinte teljesen jelentőségüket veszítik, a családtagok ki is kerülnek a képből. Az előző Christie-feldolgozás, a Ferde ház is hasonló módon csúszott el nálam, és akárhogy is, talán ezt a legnehezebb jól adaptálni egy Christie-könyvből.

Poirot és Ms. Marple szerepe meg azért érdekes, mert Blanc kettejükből lett összegyúrva. Hiába magánnyomozó, nem csak a megfigyeléseket használja, hanem Marple pletykás vénkisasszony módszerét is: hagyja beszélni az embereket, mert előbb-utóbb úgyis elárulják magukat.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Pszichoanyu   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptySzomb. Május 16, 2020 12:15 pm

Niwrok írta:
.
Pszichoanyu



A címe miatt nem sok bizalmam volt ebben a filmben, valahogy ilyen "Rossz anyák" jellegű, ordibálós-veszekedős komikus drámának tűnt, és igazán csak Charlize Theron személye keltette fel bennem az érdeklődést... Szerencsére megint tévedtem.

Viszont miközben a nehézségekkel együtt is könnyed, szép és elgondolkodtató élmény volt a Tully, két dolog is zavart kicsit benne menet közben. Az egyik, hogy az alaphelyzet felvázolása, Marlo lelki mélypontjának utolsó lépcsőfokai, és ezt követően Tully felbukkanása után a család többi tagja jócskán háttérbe szorul. Mert azt még csak-csak elhiszem, hogy Drew-nak annyira a munkán jár az esze, hogy kizárólag akkor látjuk, amikor esténként az ágyban ülve aprítja a szörnyeket a Playstationon, így elhidegülnek Marlotól. Van férj, aki nem figyel rá eléggé, mennyire felőrli a feleségét a három gyerek, de az a távolságtartás a babától, az a közöny Tully iránt már-már abszurd volt, amit a forgatókönyv rákényszerített Drew-ra. Ennek csúcsán volt nálam a pincérnős jelenet, ami ugyan lehetne egy kedveskedő ajándék, egy régóta tervezgetett meglepetés, de a bemutatott formájában sokkal inkább bizarr volt. Egyre csak gyűltek az ilyen észrevételek, és ennek nyomán, afféle sánta magyarázkodásként volt egy pillanat a film vége felé, amikor azt éreztem, olyan irányba akarják elvinni ezt, amit az előtte látottak fényében kifejezetten sajnáltam volna... de szerencsére nem tették.


9/10

Hát, ezzel a címmel (de még a Tullyval sem) biztos nem néztem volna meg, ha nem ajánlod... scratch

Köszi, ez jó volt. Annyira talán nem, mint neked, de jó volt. Megint okosan elhalgattad ( taps ) a lényeget, én legalábbis nem számítottam rá, hogy egy ilyen megoldása lesz Tully személyének, mint az lett. Ennek fényében persze minden érthető, a pincérnős jelenet is - bár tény, hogy mankó nélkül az kifejezetten szürreális élmény volt. S hogyan jött rá az a ruha???

Ugyanakkor az egész egy kemény kórkép a gyereknevelésről, az egész családi háttér megromlásáról, amit itt látsz a film elején, az sokszor a kőkemény valóság. Jó, annyira talán nem, mint amit itt a férj csinált, de ebben sem vagyok olyan biztos - tuti, van ilyen, ehhez hasonló kapcsolat. Nekem az egész borzasztó életszerűnek és hitelesnek tűnt, a problémás kisfiúval (akinek azért szerintem komolyabb kezelés kellene) megfűszerezve a történet elemeit megtalálhatod a családok többségében. Az elején az a felkelés, etetés... mintha csak magunkat láttam volna...

Nem mondom, hogy ez az a film, amit valaha is újranézek, de ettől még simán jó volt.  egyetért


80%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyVas. Május 17, 2020 8:25 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Pszichoanyu

A címe miatt nem sok bizalmam volt ebben a filmben, valahogy ilyen "Rossz anyák" jellegű, ordibálós-veszekedős komikus drámának tűnt, és igazán csak Charlize Theron személye keltette fel bennem az érdeklődést... Szerencsére megint tévedtem.

Egyre csak gyűltek az ilyen észrevételek, és ennek nyomán, afféle sánta magyarázkodásként volt egy pillanat a film vége felé, amikor azt éreztem, olyan irányba akarják elvinni ezt, amit az előtte látottak fényében kifejezetten sajnáltam volna... de szerencsére nem tették.

9/10

Hát, ezzel a címmel (de még a Tullyval sem) biztos nem néztem volna meg, ha nem ajánlod... scratch

Köszi, ez jó volt. Annyira talán nem, mint neked, de jó volt. Megint okosan elhallgattad ( taps ) a lényeget, én legalábbis nem számítottam rá, hogy egy ilyen megoldása lesz Tully személyének, mint az lett. Ugyanakkor az egész egy kemény kórkép a gyereknevelésről, az egész családi háttér megromlásáról, amit itt látsz a film elején, az sokszor a kőkemény valóság. Jó, annyira talán nem, mint amit itt a férj csinált, de ebben sem vagyok olyan biztos - tuti, van ilyen, ehhez hasonló kapcsolat. Nekem az egész borzasztó életszerűnek és hitelesnek tűnt, a problémás kisfiúval (akinek azért szerintem komolyabb kezelés kellene) megfűszerezve a történet elemeit megtalálhatod a családok többségében. Az elején az a felkelés, etetés... mintha csak magunkat láttam volna...

Nem mondom, hogy ez az a film, amit valaha is újranézek, de ettől még simán jó volt.  egyetért

80%


Köszi.

Tulajdonképpen azért is tetszett az elejétől kezdve (a két remek színésznőn kívül), mert nem ha némi drámai túlzás mellett is, de végig a földön maradt (a vége ismeretében). Nem úgy beszélt a terhességről, mint a női magazinok idealizált babavárásai, de nem is csinált komédiát belőle. Igen, simán elhittem, hogy ilyen kapcsolatok, ilyen családok vannak, még ha a férj, úgy látom, neked is egy gyengébb pontot jelentett. Meg hát negyvenévesen már ez is más, mint húszévesen.

Spoiler:

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: The Highwaymen   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyHétf. Május 25, 2020 1:31 pm

Niwrok írta:

The Highwaymen

De azért a nyomozás izgalmát, az autós üldözéseket és a lövöldözéseket sem kell teljesen nélkülözni. Sőt, az egyik mellékszálon olyan érdekességek is színesítik a hajszát, mint az FBI ügynökeinek felbukkanása, az is, ahogy államhatáron átívelő hatáskörük maximális tudatában pöffeszkednek, meg az is -ahogy azt a J. Edgar filmből meg lehetett tudni, hogy Hoover honosította meg-, hogy kis kémcsövekkel meg ballisztikai elemzésekkel felfegyverkezve járják a bűntények helyszínét, és semmit nem bíznak az "öreg rókák" bizonytalan megérzéseire. Emellett ha érződik is kicsit rajta, hogy valamennyire tévéfilmnek készült, kisebb költségvetéssel, akkor inkább csak abban, hogy sok a pusztában felvett jelenet, amikhez nem kellett sok díszlet, de egyébként nekem jól visszaadta a 30-as éveket több szempontból is. Például ha rá is segített a digitális technika, akkor is látványosan sok a korabeli autó, de legalább ennyire tetszett Mrs. Hamer kerti partija is. Ami pedig ugyan néha nehezen érthetővé tette a filmet, de élveztem, mert hangulatos volt, az az ízes déli tájszólás.

Általában jók azok a filmek, amik egy ismert történetet kicsit más megvilágításba, nézőpontba helyeznek, de hogy a The Highwaymen igazán jó legyen, ahhoz kellett a fináléban három remek jelenet koronaként a végén, köztük valós felvételek Bonnie és Clyde haláláról.


8/10
.

Érdekes, a nézés közben nekem is ott lebegett a szemem előtt az Edgar film, pont a helyszínelések kapcsán... és jó poén volt látni, hogy a két Ranger (a letűnt kor rendőrei) mennyire szarnak bele a nyomrögzítésbe. Smile

Nem volt rossz mozi, Harrelson és Costner párosa qrva jól működik, remek és sok vicces pillanattal. Az a futás... Smile A korrajz is zseniális lett, nem tudom, hol vették fel ezeket a kihalt tájakat, de simán elhittem, hogy 1934-ben vagyunk. Mindig fura visszarepülni az időben, ha ilyen jól meg van csinálva a háttér - az ember elgondolkodik, milyen jó világa is van manapság...

Szóval, egészen kiváló is lehetett volna - ha kicsit rövidebb. Ugyan olvastalak anno, de mire sorra került a film, el is felejtettem, mit is írtál, így nekem hiányzott maga Bonnie és Clyde a történetből. Értem, hogy a koncepció a rangerekről, meg a vadászatról szólt, de ahogy te is írtad, elkelt volna némi információ annaka személyi kultusznak a kialakulásáról, ami a két fiatalt övezte. Mert így bizony értetlenül néztem a Beatles-módra körülrajongott gyilkosok halotti menetetét, így picit lógott a levegőben a hisztis tömeg látványa. Meg alapból is, úgy éreztem menet közben, hogy túl sok az üresjárat és kevés az "akció" - és itt most nem feltétlenül a lövöldözésre gondolok.

Az viszont külön jó volt, hogy nem tudtam, hogy kapták el őket... nos, az a jelenet brutális lett (és a képek alapján ilyen is volt). De azt elérte a mozi, hogy ellenben az akkori közhangulattal, én nem Robin Hoodokat láttam bennük, hanem két közönséges gyilkost. Lehet, pont ez volt a film egyik célja is, kicsit mítoszt rombolni... bár ezzel meg elkéstek 85 évet...


75%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:27 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyKedd Május 26, 2020 7:20 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

The Highwaymen

Általában jók azok a filmek, amik egy ismert történetet kicsit más megvilágításba, nézőpontba helyeznek, de hogy a The Highwaymen igazán jó legyen, ahhoz kellett a fináléban három remek jelenet koronaként a végén, köztük valós felvételek Bonnie és Clyde haláláról.


8/10
.

Szóval, egészen kiváló is lehetett volna - ha kicsit rövidebb. Ugyan olvastalak anno, de mire sorra került a film, el is felejtettem, mit is írtál, így nekem hiányzott maga Bonnie és Clyde a történetből. Értem, hogy a koncepció a rangerekről, meg a vadászatról szólt, de ahogy te is írtad, elkelt volna némi információ annak a személyi kultusznak a kialakulásáról, ami a két fiatalt övezte. Mert így bizony értetlenül néztem a Beatles-módra körülrajongott gyilkosok halotti menetét, így picit lógott a levegőben a hisztis tömeg látványa.
De azt elérte a mozi, hogy ellenben az akkori közhangulattal, én nem Robin Hoodokat láttam bennük, hanem két közönséges gyilkost. Lehet, pont ez volt a film egyik célja is, kicsit mítoszt rombolni... bár ezzel meg elkéstek 85 évet...

75%


A mítoszuk egy része ma is él, így az aktualitása részben megvan szerintem. A közhangulathoz meg jobban bele kellett volna talán folyni a gazdasági válság utáni időkbe, és annak a pszichológiájába, hogy egy "betyár", a törvénnyel, az államhatalommal és a gazdagokkal szembeforduló ember hogyan lesz önmagában is valamiféle "celeb" (Magyarországon a Viszkishez is kellett a rendszerváltás utáni általános csalódottság, a kisemberek tízezreit kifosztó ügyeskedés és a bankcsődök), hát még ha a két fiatal szenvedélyes romantikázásával is nyakon lehet ezt önteni, amire nyilván rájátszott az akkori bulvármédia is. Akkor ezek miatt lett volna hosszabb a kelleténél.

Néha jó az, ha egy filmben két gyilkos csak két gyilkos, és nem kell együtt érezni meg drámázni velük Wink .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Black Earth Rising S1   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyVas. Dec. 20, 2020 2:09 pm

Niwrok írta:
.
Black Earth Rising S1

Egy afrikai miliőben játszódó Tetovált lány, aminek a politikai játszmái, a karakterei és a szövegkönyve néha-néha a House of Cardsot idézik... Kell még valamit mondanom?


9/10

U.i.: Van egy szakasz a közepe táján, amit gyakorlatilag végighánynak. Szóltam Smile .
.

Köszi. Duplán. Smile

Annyira ugyan nem jött be, mint neked, de például a második epizód tizedik percében lesokkoltak a történtek - egyáltalán nem számítottam arra, hogy azt a szálat úgy kettévágják. Összességében is jó volt az egész, nem tudom, mi igaz belőle (értem itt a nagyhatalmi játszmákat a háttérben), de egy remek politikai thriller/dráma kerekedett a végére. Két dolog van, ami miatt nekem kevésbé tetszett.

Az egyik - a legfontosabb - a néger főszereplő csaj, színész személye. Az csak egy dolog (szubjektív), hogy szerintem kifejezetten csúnya, viszont az, ahogy játszik, ahogy túlhisztiz mindent, az borzasztóan idegesített. Olyan jelenetei, megnyilvánulásai voltak, amik rendesen kilógtak az összképből - különösen Goodman visszafogottságához képest - és bizony ezzel azt érte el, hogy önmagában a létezése miatt csorbult a filmélményem.

A másik... megmondom őszintén, kicsit elvesztem a végére, hogy a háttérben, ki mit akart, ki mit, miért tesz/nem tesz. Alapból sem volt az egyszerű, hogy a kirakatban lévő szereplők életútját, azok váratlan fordulatait  a lassan csepegtetett információk alapján összerakjam, de amikor a Ruanda-Kongó-Franciaország-Anglia-USA tengelyben kellett elhelyeznem az egészet, néha elvesztem.

De mindenesetre tényleg jó volt, néhány emlékezetes pillanattal - no meg a már ismert tanulsággal, hogy háborúban mindenki sáros.




80%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:26 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyHétf. Dec. 21, 2020 12:46 pm

Niwrok írta:
.
Black Earth Rising S1

Ezek egy jó része Michaela Coelhez kötődik, nálam a karaktere nem lógott ki abból, amilyennek egy háború által traumatizált nőt elképzelek.

.

Igen, de az erős túlzás, hogy őt traumatizálta volna a háború. Hisz kiskorából semmire nem emlékszik, minden információja másodkézből származik... hmmm


Na mindegy, ezen sem veszünk össze... peace
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: The Haunting of Hill House S1   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptySzomb. Jan. 16, 2021 4:38 pm

Niwrok írta:
.
The Haunting of Hill House S1

Szóval azért nem kell aggódni, a dráma mellett hangsúlyos a horror is mindebben, Flanagan abban is jó. Felvezetésként még csak "könnyed", villanásnyi jumpscare-ek emelik a vérnyomást, meg az első pánik után a gyerekek idézik fel, hogy miket láttak, de ekkor még a sejtelmesség, a bizonytalanság, a sötétség álcájába bújik minden. Ahogy telik a műsoridő, úgy válik az egész ház egyre fenyegetőbbé, egyre közvetlenebb, egyre hosszabb időtartamban történik a félelemkeltés, amikből nekem kiemelkedett Luke kalaposa, és szintén vele a Nell-lel való kapcsolatának erőssége (merthogy ők ikrek). Közben a szereplők mindegyikének a viselkedésében ott van, hogy van bennük egyfajta érzékenység, ami Theo esetében egyértelmű, de mindegyikük kisebb-nagyobb mértékben kapcsolatban van a túlvilággal. Hogy pedig ezek között se nagyon lélegezzen fel a néző, arról az általános hangulat, a "rejtett" szellemek és a díszlet gondoskodik, akár a házról van szó, akár a többi helyszínről, amik a zsáner sablonjaihoz képest hatalmas tereivel hívják fel magukra a figyelmet, nyomasztó ürességgel és elveszettséggel fokozva a feszültséget... meg egyébként is ehhez kapcsolódik a sorozat egyik nagy trükkje.

Talán csak a finálét mondanám, ahol az érzelmek nekem már túlságosan átcsaptak érzelgősségbe, de amit addig láttam, az egy kiváló riogatós dráma, gótikusan baljós hangulattal, kellemes trükkökkel, ismerősen szórakoztató beijesztésekkel.


8,5/10
.

Hát, köszi. Ez nekem is nagyon bejött. Simán egyetértek a pontszámban, és nem is csak azok miatt, amiket írtál, hanem mert engem teljesen lenyűgözött az a dramaturgia, ahogy végigvezettek minket a sztorin. Ahogy Flanagan játszik az idővel, a flashbackkekel, az zseniális, a vágások, az áttűnések qrvára bejöttek. Nagyon jó volt az is, hogy majdnem minden epizód egy-egy szereplőről szól külön, kicsit minden esemény más nézőpontból is meg van mutatva, nem mellőzve az általad is írt jellemrajzok boncolgatását - kiben milyen nyomokat hagyott Hill' House. Tök jó kis családi kör bontakozik ki belőle, amiben aztán szinte semmi nem az, aminek látszik.

Maga a horror vonal is bejött, bár érzésem szerint egyáltalán nincs kihegyezve erre a dolog: eleve, 10 órán keresztül folyamatosan rémületben tartani, vagy megijeszteni a nézőt nem is lehet - marad a dráma és a bizonytalanság a múlttal kapcsolatban. De ami van, a hangulat, a szellemek, az egész ház, díszletek, minden klappolt... ráment 8 éjszakám, de egyáltalán nem bántam meg.

Köszi! egyetért


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Jan. 17, 2021 3:26 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 EmptyVas. Jan. 17, 2021 3:04 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
The Haunting of Hill House S1

Talán csak a finálét mondanám, ahol az érzelmek nekem már túlságosan átcsaptak érzelgősségbe, de amit addig láttam, az egy kiváló riogatós dráma, gótikusan baljós hangulattal, kellemes trükkökkel, ismerősen szórakoztató beijesztésekkel.

8,5/10

Hát, köszi. Ez nekem is nagyon bejött. Simán egyetértek a pontszámban, és nem is csak azok miatt, amiket írtál, hanem mert engem teljesen lenyűgözött az a dramaturgia, ahogy végigvezettek minket a sztorin. Ahogy Flanagan játszik az idővel, a flashbackkekel, az zseniális, a vágások, az áttűnések qrvára bejöttek. Nagyon jó volt az is, hogy majdnem minden epizód egy-egy szereplőről szól külön, kicsit minden esemény más nézőpontból is meg van mutatva, nem mellőzve az általad is írt jellemrajzok boncolgatását - kiben milyen nyomokat hagyott Hill' House. Tök jó kis családi kör bontakozik ki belőle, amiben aztán szinte semmi nem az, aminek látszik.

Maga a horror vonal is bejött, bár érzésem szerint egyáltalán nincs kihegyezve erre a dolog: eleve, 10 órán keresztül folyamatosan rémületben tartani, vagy megijeszteni a nézőt nem is lehet - marad a dráma és a bizonytalanság a múlttal kapcsolatban. De ami van, a hangulat, a szellemek, az egész ház, díszletek, minden klappolt... ráment 8 éjszakám, de egyáltalán nem bántam meg.

Köszi! egyetért


Örülök, hogy tetszett Smile .

Három jelenet jut még mindig eszembe a filmről: a szoba trükkje, az órásmester és a vita a ravatalozóban. Azok miatt szívesen megnézném még egyszer.

.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 66 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 2.0
Vissza az elejére 
65 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: