Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 2.0

Go down 
+7
Niwrok
cs-robert
Remo
arzo
Mr. White
tchabee
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 53 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Sinister 2 - Az átkozott ház   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptySzomb. Jan. 16, 2016 6:38 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 IRJmwhC




Sinister 2 - Az átkozott ház





Sokakkal ellentétben nekem az első rész kimondottan tetszett. Lehet, csak jó hangulatban voltam hozzá, vagy talán csak a parahormonjaim voltak aznap túltengésben, de a Sinisternél majdnem belém fagyott a szar – szinte az egész filmen végig izgultam, néha meg kiugrottam a fotelből a rémisztgetések hatására. Így nem is volt kérdés, hogy a második részre is maradok – még úgy is, hogy azért gondoltam, hogy a múltkori élmény Bughuullal egyszeri alkalom volt.

A horrorokban, pláne az ilyen démonos horrorokban nem túl nehéz folytatást csinálni: elég, ha a Gonoszt megmutatják egy vágóképben a film végén, s már meg is van a sequel létjogosultsága. Még csak az sem kell, hogy fizikai kapocs, konkrét történeti szál legyen a két epizód között, általában elég, ha maga a Démon vándorol moziról mozira… és házról házra. Miután ugyebár az első Sinister itt is rendesen letörölte a táblát, egész kellemes meglepetést okozott az Az átkozott ház azzal, hogy átmentette az előzmény nyomozóját, őt téve meg a történet főszereplőjének. Ő volt az, ki Oswaltnak anno kiszivárogtatott rendőrségi információkat, hol voltak olyan bűnügyi helyszínek, ahova az író beköltözhetett alkotni, viszont akkor még nem tudhatta, hogy a nagy családirtások egy Bughuul nevű démon által megszállt gyerekek művei. Picit sajnálom, hogy nem néztem újra az előző részt, így nem tiszta teljesen minden a Nyomozó (James Ransone) és Oswalt kapcsolatából – de legyen mentségem arra, hogy nem gondoltam rá, hogy az írók veszik azt a fáradtságot, hogy személyekkel is összekössék a történeteket. Talán épp ezért is – bár ez most hülyén hangzik – valahogy melegebb szívvel vagyok képes gondolni a forgatókönyv írókra: nem csak hogy próbáltak valami folytonosságot csempészni a sztoriba, de még néhány puzzle-t is képesek voltak helyükre tenni. Ezzel viszont egy tudatos és egyelőre érdekes Sinister Univerzumot építgethetnek majd, a központi Démon mellett talán néhány átmeneti túlélővel… kedvemre való lenne.

Pár hónappal (évvel ?) járunk az Oswald család története után. Courtney (Shannyn Sossamon, Theresa a Wayward Pinesból) épp két fiával, az ikerpáros Zachhal és Dylannel új vidéki házba költözik. A legelején még semmit nem tudunk – mert az csak egy dolog, hogy Dylannek látomása van egy kisfiú képében, meg azért nagyjából számíthatunk is rá, hogy ha már Sinister filmet nézünk, akkor a házban korábban biztos volt családirtás – és egy ideig a mozi okosan félre is vezet minket. A szupermarketes feszültség, a menekülés, a templomban festegetés sokáig okosan növeli feszültséget, egy ideig a néző azt sem tudja, hol van... és ebbe vonnak be a démon helyett/mellé egy olyan fenyegetést, ami nekem kimondottan tetszett. Most inkább le se írom, mit, élje át mindenki maga a Collins családi hátteret ehhez a horrorhoz, de ez által valahogy az egész mozinak adtak egy emberibb, földhöz ragadottabb vonalat. Egy családi dráma bontakozik ki a szemünk előtt, amibe a Nyomozó csak úgy véletlenül (hitelesen) belecsöppen, s aminek az az óriási előnye van, hogy valójában közelebb hozza a karaktereket hozzánk. Így van logika abban, hogy Dylan miért nem mesél a látomásokról, van logika abban, hogy melyik fiú lesz a videós, az egész történet horrorhoz képest meglepően átgondolt és alapos. Legalábbis én annak láttam. Sőt, az apa jellemének is óriási szerepe van: az ember azért máshogy nézi egy karakter fellángolását, ha közben a szíve tele van gyűlölettel irányában.

Adva van tehát egy ártatlan család, amibe egy külsős próbál (szokás szerint) segítséget hozni – viszont maga a külsős sem egy szuperhős. Egyébként a Nyomozó esetlensége is csak növeli a félelemfaktort, csak rájátszik arra az érzésünkre, hogy itt bizony a végkimenetel erősen kétséges – főleg, mikor világossá válik, hogy a film kezdő képsorai milyen szerepet kapnak a történetben. A kereszten egymás után lángra lobbanó emberekről készült home video ugyanis nem csupán egy talált felvétel a pincében… annál sokkal fontosabb szerepe lesz. S ha már pince és video. A Sinister franchise védjegye és az alapkoncepció része ugyebár a különböző családi felvételek nézegetése, ahol a Bughuul által megszállt gyereket irtják ki a családjukat – ez, itt,  amennyire jó és bővíti a háttéranyagot, úgy lett talán a film leggyengébb pontja is egyben. Az ikrek videózása a pincében, maguk a video anyagok elvesztették azt a félelmetességüket, amivel az első részben még sokkolni tudtak. Lehet, csak színezés, és körítés kérdése, de most nem éreztem a gyilkosságoknál azt a parafaktort, mint az első Sinisternél, Oswald filmnézéseinél… vagy már megszoktam, vagy szimplán egy bűnügyi helyszínelés képei lettek. Mindezek mellett maguk a gyerekek is totál ártatlannak látszanak, a kis szellemek, látomásokban semmi félelmetesség nincs – vélhetően a mozi koncepciója alapján csak akkor durvul el a kinézetük, mikor erőszakosabban kell fellépniük a gyilkosság érdekében.

Ha érzésemet egy gondolatban kellene összefoglalni, akkor azt mondanám, a Sinister 2 sokkal jobban a földön jár, mint elődje. Lényegesen kevésbé félelmetes, a Collins családi dráma egy más mélységet ad a mozinak, mint vártam. Valahogy, ahogy kezdjük kiismerni ezt a világot, ahogy Bughuul szándékai és céljai, de főleg módszerei napvilágra kerülnek, úgy kezd a sejtelmességből adódó félelem tovaszállni a moziból. Pl. így, hogy a gyerekek saját felvételeiket mutatják meg az ikreknek, az a megdöbbenés, amit Oswaldnál éreztünk, eltűnt… nem lett ettől feltétlenül sokkal rosszabb film az Az átkozott ház, csak más. Lényegesen kevésbé titokzatos, kevésbé cidris – inkább egy ilyen magyarázó, univerzumtágító hatású mozi, amiben viszont egészen üdvözítő dolgokat is fel lehet fedezni. Kivételes módon, itt a szereplők nagyjából racionálisan viselkednek, egy templomba menekülést (miért pont oda??) leszámítva NEM KERESIK a veszélyt, sőt, inkább hanyatt-homlok menekül mindenki. A film épít ugyan a szokásos horror elemekre, de egyik használatát sem viszi túlzásba, sőt, néha még el is mosolyodtam rajta, milyen fura, hogy csak ennyit bóklásztak elemlámpával. Még a manapság annyira divatos jump scare elemek sincsenek túltolva, van ugyan néhány, de ennyi meg kell egy horrorban.

Mindezek miatt viszont simán lehet úgy érezni – talán jogosan, talán ok nélkül – hogy a Sinister 2 unalmasabb, laposabb, kevésbé horroros mozi lett, mint elődje. Kicsit én is így érzem, mert bár kifejezetten tetszett a háttérismeretek kibővítése, hogy egy családi drámát is bevontak Bughuul mellé, viszont az ismeretlentől való félelem – ugyebár minden igazi horror alapja – kissé háttérbe szorult. Néha jobban érzetem a filmet egyfajta sorozat gyilkosos thrillernek, mint démonos horrornak… ami nem baj, csak kicsit elkanyarodtunk az eredeti koncepciótól. Persze, innen már könnyebb lesz továbbépíteni ezt a világot – már ha akarják – most már tudjuk, mit csinál Bughuul, kimondták a filmben, hogy elpusztítani úgysem lehet, már csak mindig kell találni egy kis családot, akit ki lehet nyíratni.




75%


Ui: Arra leszek kíváncsi, hogy ez is olyan sorsa jut-e, mint az Insidious sorozat... mármint hogy a második rész megjelenik lemezen, míg az első nem...  hmmm




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 11, 2019 1:48 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptySzomb. Jan. 16, 2016 7:46 pm

R2-D2 írta:

Sinister 2 - Az átkozott ház

Sokakkal ellentétben nekem az első rész kimondottan tetszett. Lehet, csak jó hangulatban voltam hozzá, vagy talán csak a parahormonjaim voltak aznap túltengésben, de a Sinisternél majdnem belém fagyott a szar – szinte az egész filmen végig izgultam, néha meg kiugrottam a fotelből a rémisztgetések hatására. Így nem is volt kérdés, hogy a második részre is maradok – még úgy is, hogy azért gondoltam, hogy a múltkori élmény Bughuullal egyszeri alkalom volt.

Mindezek miatt viszont simán lehet úgy érezni – talán jogosan, talán ok nélkül – hogy a Sinister 2 unalmasabb, laposabb, kevésbé horroros mozi lett, mint elődje. Kicsit én is így érzem, mert bár kifejezetten tetszett a háttérismeretek kibővítése, hogy egy családi drámát is bevontak Bughuul mellé, viszont az ismeretlentől való félelem – ugyebár minden igazi horror alapja – kissé háttérbe szorult.

75%


Többször eszembe jutott az elmúlt hónapok alatt, hogy rákérdezzek erre a filmre, éppen azért, mert emlékeztem rá, hogy tetszett neked Smile . Még ha nekem nem is annyira jött be, azért tervezem megnézni, így, az írásod után egy kicsit nagyobb kedvvel Smile .


R2-D2 írta:

Kivételes módon, itt a szereplők nagyjából racionálisan viselkednek, egy templomba menekülést (miért pont oda??) leszámítva NEM KERESIK a veszélyt, sőt, inkább hanyatt-homlok menekül mindenki.


Értem én, hogy ez számodra "felfoghatatlan" Razz , de az emberek többsége számára ahol félelmükben menedéket keresnének a természetfeletti elől, ahol leginkább védelmet remélnek, az egy templom Smile . Tudod, "Isten háza" Laughing Rolling Eyes ...


R2-D2 írta:

Ui: Arra leszek kíváncsi, hogy ez is olyan sorsa jut-e, mint az Insidious sorozat... mármint hogy a második rész megjelenik lemezen, míg az első nem...  hmmm


Csak ha feltétlenül pályázni akarnak a "Magyarország legszánalmasabb filmforgalmazói döntése" trófeára, elhódítva azt az InterComtól faceplam . Bár annyiban már most hátrányban vannak az elsőbbség felé vezető úton, hogy nem próbálták meg a bénaságukat leplezendő lesatírozni a sorszámot a film címéből, így erről legalább lehet tudni, hogy valaminek a folytatása, nem csak lóg a levegőben. Itt ráadásul csak egy laza átkötés van, új szereplőkkel és konfliktusokkal, ott meg közvetlen folytatásról beszélünk... Szóval nem, szerintem bármi is lesz a sorsa, az nem lesz ugyanaz, mint az Insidiousnál volt nono .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptySzomb. Jan. 16, 2016 7:51 pm

Niwrok írta:

Sinister 2 - Az átkozott ház


Értem én, hogy ez számodra "felfoghatatlan"  Razz , de az emberek többsége számára ahol félelmükben menedéket keresnének a természetfeletti elől, ahol leginkább védelmet remélnek, az egy templom  Smile . Tudod, "Isten háza"   Laughing   Rolling Eyes  ...



Te kis gonosz... tongue

Akkor is oda rohansz, ha egy rituális családirtás helyszíne volt??? R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 3603792908 tongue
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptySzomb. Jan. 16, 2016 8:17 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Sinister 2 - Az átkozott ház

Értem én, hogy ez számodra "felfoghatatlan"  Razz , de az emberek többsége számára ahol félelmükben menedéket keresnének a természetfeletti elől, ahol leginkább védelmet remélnek, az egy templom  Smile . Tudod, "Isten háza"   Laughing   Rolling Eyes  ...


Te kis gonosz... tongue
Akkor is oda rohansz, ha egy rituális családirtás helyszíne volt???  R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 3603792908 tongue


Akkor különösen Razz !
Lehetett éppen reflex is Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptySzomb. Jan. 16, 2016 8:20 pm

Niwrok írta:


Akkor különösen  Razz !
Lehetett éppen reflex is Smile ...
.

nononononononononono

Nem az volt. Vagyis nem ÚGY volt reflex... De majd meglátod. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Az ötödik hullám   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyVas. Jan. 17, 2016 2:09 am

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 UmlTlTm




Az ötödik hullám





Mielőtt mélyebben belemennénk az élménybeszámolóba, szeretnék mindenkit figyelmeztetni egy nagyon fontos dologra, amiről én sajnos nem tudtam, mielőtt beültem erre a csodára ma délután. Az van, hogy ez egy újabb Young Adult regényfolyam megfilmesítésének első fázisa, egy újabb tini trilógia nyitánya: egy bizonyos Rick Yancey nevű figura azonos című könyvének adaptálása. Ezt csak azért mondom, hogy ne érjen senkit váratlanul, amikor a film végén nincs vége a történetnek: egy rakás szereplő egy utcán épp konzerv babot melegítve elmélkedik a jövőről… én ezt nem tudtam, s csak itthon néztem utána, mi is volt ez az egész idiotizmus, amire jegyet váltottam: ennek (elvileg) még lesz két része, viszont az utolsó még megírva sincs. Mindegy, a Sony gondolom, nem akar lemaradni a többi stúdiótól, és már ott tart a filmipar, hogy meg nem írt történetek jogait is megveszi…  Rolling Eyes

Előzetesen annyit tudtam az egészről hogy ez egy inváziós sci-fi: jönnek az idegenek és elpusztítják az emberiséget. A trailerekből ugyan kitalálhattam volna, hogy ez is egy tinimozi de nem figyeltem eléggé – elvarázsolt az az info, amit kaptam. Miszerint az emberiség pusztulása öt hullámban fog megtörténni, most pedig már épp az ötödik küszöbén állnak főhőseink – logikusnak tűnt hát, hogy látok egy szokványos világmegmentő sci-fit, szokványos panelekből felépítve, erre készültem, ezzel lett volna a kisebb bajom. Ha amúgy a körítés, a civilizáció pusztításának állomásai jól meg lettek volna csinálva, esküszöm nem érdekelt volna, kik rúgják szét az idegenek seggét – felőlem lehetett volna egy jól képzett óvodáscsapat is. De nem, itt már a központi ötletnek, az inváziónak az alapjai sincsenek lefektetve, ami meg közben történik… nos, az kínos. Még mindig nem tudom, ezt kinek készítették, mert ez annyira bárgyú és buta, hogy vélhetően már az általános iskola alsó tagozatában is kinevetnék…

Lány fut az erdőben, hátán hátizsák, amiből kikandikál egy plüssmaci, kezében gépfegyver. Valami elől rohan, mígnem egy elhagyott világ elhagyott benzinkútjához ér, ahol épp csak talál valami ellátmány félét – no meg egy srácot a hátsó teremben. Ő Cassie (Chloë Grace Moretz), aki majd narrálni fogja nekünk a filmet, az ő elbeszéléséből tudjuk meg, kicsoda ő és hogyan is került ebbe a szituba… ugyanis innentől visszaugrunk az időben, amikor is elkezdődött az egész. Ja nem, bocs, egy házibuliba, mert a lány korábbi énje egy átlagos csaj volt, átlagos vágyakkal: valami eszméletlen kínos az egész visszaemlékezés, annyira béna és idióta dumákkal és jelenetekkel, hogy ha ezt itthon nézem, lehet, már a tízedik percben megállítom… de meg kellett mutatni, hogy a csaj korábban milyen átlagos volt. Értitek? Hogy ő nem egy tökös valaki, nem egy tipikus túlélő, hanem csak egy a sok közül… tehát mi következik ebből? Hogy egy ilyen pusztítás túléléséhez nem kell különlegesnek lenned… önbizalom növelő…  hmmm … kár, hogy film egy másik pontján kijelentik, hogy először mindig a gyengék pusztulnak el.

Szerencsére Cassie hamar hazamegy a partiból   yeah  , másnap egy picit szerencsétlenkedik a fociban (mert focista a csaj, biztos azért tud jól futni), kinéz magának egy srácot – csak kár, hogy jön a világvége, amit hamarosan a TV is bemond. Egy!!! űrhajó jelenik meg az égen – majd odarepül pont a fránya Ohio fölé, ahol Cassie is lakik -  amit meg sem próbálnak leszedni, majd durr, az űrhajó lekapcsolja a Földön!!! az összes áramot.  Shocked  No, autók megállnak, repülők lezuhannak, telefonok megnémulnak…ez az első hullám,ebben sok-sok ember meghal. Aki nem, az élné tovább a nagyjából romok között az életét – ez már önmagában annyira abszurd, hogy majdnem felnevettem. A Transzcendens óta tudjuk, hogy az áramszünet az egyik leghatékonyabb módszer az emberiség megtizedelésére, a maradék viszont vizet merítve a patakból él tovább. De aztán ezek a csúnya idegenek földrengést és cunamikat bocsájtanak az emberiségre, így ritkítva tovább a népsűrűséget… de miért is? Igazából még most sem értem, az egésznek mi értelme van: a természeti katasztrófákkal a komplett infrastruktúrát is gallyra teszik, márpedig miután gazdatestnek használják az emberi testet, szükség lehetne rá. Az egész inváziónak így az égvilágon semmi értelme, s a film nem is igazán akarja elmondani, miért vannak itt. Ja, tudjátok hogy nevezték el a földiek a lényeket? Lényeknek, baszki!  faceplam  Na szóval, a lények Burokban látott módon átveszik a testünk fölött az irányítást – már aki megmaradt a szintén általuk előidézett madárinfluenza után… WTF??? Az most miért is? Ha parazita módon EMBERI külsőt vesznek fel a lények, minek kiirtani az emberiséget? Hát nem egyszerűbb elvegyülni a tömegben?

Mindegy, ez volt az első három hullám. A negyedikről fogalmam sincs, mi, mert az épp most van, és arra semmi bővebb magyarázatot nem kapunk: magamtól azt raktam össze, hogy a negyedik hullámban a már megfertőzött/megszállott/ átált ember formájú lények vadásszák fegyverrel az erdőben az origi embereket. Ehhez képest egy több száz fős menekülttábor jön létre az erdő közepén, amire a kutya nem figyel föl, pedig a levegőben Lény drónok röpködnek  Rolling Eyes  Egyedül a katonaság az, a dicső amerikai hadsereg – haló, fiúk, eddig hol voltatok?? – akiknek jé, van áramuk, működnek az autóik, s akik a gyerekeket iskolabuszokkal ( Laughing ), biztonságos helyre szállítják. No, Cassie egy plüssmackó miatt lemarad a buszról, kisöccsét, Samet pedig elviszik katonáskodni… tökös kislegény, mert még csak ki se borul. A film pedig innentől arról szól, hogy Cassie, hátán a hátizsák, hátizsákban püssmaci, elindul megkeresni kistesóját. Útközben aztán néha átruccan a The Walking Dead világába is, mármint az elhagyott autópályák a roncs kocsikkal, a kihalt világ tisztára olyan volt, hogy szinte már vártam, Rickék mikor jönnek szembe. A lány természetesen találkozik egy szuper-hiper pasival, akinek természetesen reggel félmeztelenül fürödni kell a tóban  faceplam , majd ketten mennek a kissrác után…

Néztem, néztem és azt mondtam magamban, ennyire nem lehet idióta a film. Egyszerűen biztos voltam benne, hogy semmi nem az, aminek látszik, egyszerűen olyan szarul van felépítve az egész, hogy aki két filmnél többet látott már, az fixen tudhatja, hogy mikor jön a csavar, a meglepetés, a fordulat – minden esemény, minden dramaturgiai és forgatókönyvi bénázás azt készíti elő. Viszont az eléggé gáz, hogy a szereplők simán segghülyék a filmben, hogy a néző felteszi magban azokat a kérdéseket, amiket ők nem. Mondjuk, hogy egy áramszünetes világban a katonai bázis mi az anyámból működik??? S egyáltalán, három (négy) demoralizáló fázis után hogy is lehet katonai bázis??? Arról nem is beszélve, hogy hova lett az a tó, ami kiöntött a második hullámban? Mi van a világ többi részén? Viszont miután akarok hagyni a történetből nektek is valamit, tovább nem is mérgelődök az egészen – még rengeteg fontos dolog történik, míg elérünk a babkonzervhez.


Csupán két pozitívumot tudok mondani, ami a teremben maradásra bírt: az egyik maga az alapötlet, az invázió témája. Egyszerűen kíváncsi voltam rá, mire megy ki  a játék, kíváncsi voltam rá, kapunk-e valami új nézőpontot a civilizáció pusztulásnak miértjére (nem), vagy csak a szokásos frázisokat puffogatják el újra (igen). A másik, ami viszont tényleg lenyűgözött – még ha máshol már láttam is ezeket a képeket – az a látvány. Kérem, akár a cunamira gondolok (London külön király), akár a kihalt, lepusztult világra, mindegyik bámulatos. A bázis és a Lény-technológia is rendben van, magán a filmen, első ránézésre egyáltalán nem érződik, hogy irtó gagyi: a dolog a történetben és a párbeszédekben dől össze. A színészeken nem igazán múlik semmi, Moretz kisasszony mellé a Jurassic World új üdvöskéjét, Nick Robinsont is megnyerték, sőt itt van Liev Schreiber, Wolwerine tesója is, akit én személy szerint nagyon bírok. Rájuk tényleg nm lehet egy rossz szavunk sem, mindegyik A kategóriás színész, arról szegények nem tehetnek, hogy bacaságokat kell mondaniuk és gyakran bacán kell viselkedniük (talán csak Chloë esetében éreztem néha, hogy ő nem színészkedve ilyen béna,hanem valójában is – no de őt nem kedvelem a Ha/Ver óta).

Az 5. hullám, így lett egy inváziós sci-fi tini stílusban, egy újabb YA próbálkozás. Komolyan mondom, a sehol nem jegyzett és inkább szidott az A legsötétebb óra sokkal, de sokkal jobb indítása lehetne egy trilógiának. Ez… Bosszantó a gyermetegsége, mert ebben az alapanyagban sokkal több volt, így viszont a legócskább lett az összes közül. Csókkal, meztelen férfi felsőtesttel, közhelyekkel, irtó béna dumákkal és logikai bukfencek tömkelegével. Persze, ha anyagilag sikeres lesz (jó félig volt a terem, ez nagy szó délután), semmi nem ment meg minket a folytatástól… viszont arra én már moziban nem leszek kíváncsi. Valahol majd csak kiderítem utána, miért is vannak itt az idegenek és ha ilyen erősek és okosak, akkor miért menekülnek fejvesztve dzsippel meg repülővel…




50%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 11, 2019 1:49 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyVas. Jan. 17, 2016 8:18 am

R2-D2 írta:

Az ötödik hullám

Az 5. hullám, így lett egy inváziós sci-fi tini stílusban, egy újabb YA próbálkozás. Komolyan mondom, a sehol nem jegyzett és inkább szidott az A legsötétebb óra sokkal, de sokkal jobb indítása lehetne egy trilógiának. Ez… Bosszantó a gyermetegsége, mert ebben az alapanyagban sokkal több volt, így viszont a legócskább lett az összes közül. Csókkal, meztelen férfi felsőtesttel, közhelyekkel, irtó béna dumákkal és logikai bukfencek tömkelegével. Persze, ha anyagilag sikeres lesz (jó félig volt a terem, ez nagy szó délután), semmi nem ment meg minket a folytatástól… viszont arra én már moziban nem leszek kíváncsi. Valahol majd csak kiderítem utána, miért is vannak itt az idegenek és ha ilyen erősek és okosak, akkor miért menekülnek fejvesztve dzsippel meg repülővel…

50%


Elsőre azt gondoltam erről a filmről, hogy amolyan Battle: L.A. típusú látványfilm, bár már Chloë miatt gyanakodtam, és az első előzetes lelőtte a "poént": Ja, ez egy YA! Azoknak is az "ötödik hulláma", amikor már nem is kell semmi tartalom, csak jöjjenek az idegenek, aztán legyen romantika, lövölde meg pusztulás, nem feltétlenül ebben a sorrendben. Agyatlan inváziós látványfilmből még úgysem volt YA.

Az jobban meglepett, hogy nem egy frissen felfedezett tinédzser ollózta össze benne a filmes és sorozatos élményeit, nagyjából azokból, amiket te is sorra vettél, hanem egy volt adóellenőr tette ezt, de látszik, hogy megtalálta a közönségét.

Olyasmit olvastam, hogy az egész parazitaságnak az is az értelme, amit hiányoltál, azaz hogy beépülve az emberek közé belülről zilálják szét a formálódó közösségeket, így szülve bizalmatlanságot mindenki között, és egyre gyengítve az emberiség "ellenálló képességét", de gondolom ez majd a további részek témája lesz.


Te viszont találtál egy időkibővítőt, vagy csak bezártad a családot a pincébe Smile ? Az elmúlt bő egy héten át szinte naponta írtál Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyVas. Jan. 17, 2016 8:57 am

R2-D2 írta:

Az ötödik hullám

50%

Gondoltam, hogy DVD-n esetleg teszek vele egy próbát, mert én is bírom az inváziós cuccokat, de ezek után biztos nem fogok.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyVas. Jan. 17, 2016 11:58 am

Niwrok írta:

Az ötödik hullám

Olyasmit olvastam, hogy az egész parazitaságnak az is az értelme, amit hiányoltál, azaz hogy beépülve az emberek közé belülről zilálják szét a formálódó közösségeket, így szülve bizalmatlanságot mindenki között, és egyre gyengítve az emberiség "ellenálló képességét", de gondolom ez majd a további részek témája lesz.

Én is ilyesmire gondoltam, de ahhoz minek elpusztítani a komplett infrastruktúrát? scratch


Niwrok írta:

Te viszont találtál egy időkibővítőt, vagy csak bezártad a családot a pincébe Smile ? Az elmúlt bő egy héten át szinte naponta írtál Smile .


lol! A gyereknek van egy időnyerő replikája a Potter III-ból, beüzemeltem és működik..

Nem, szimplán csak annyi, hogy január van és nincs annyi vendég.

Remo írta:


Gondoltam, hogy DVD-n esetleg teszek vele egy próbát, mert én is bírom az inváziós cuccokat, de ezek után biztos nem fogok.


Hát, erre most tényleg nyugodt szívvel mondom azt, hogy jól teszed. egyetért


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyKedd Jan. 19, 2016 12:04 am

R2-D2 írta:

R2-D2 írta:

Jurassic World

Korántsem állítom, hogy hibátlan film a Jurassic World. Rajongói szemmel talán az, de engem ez most nem vakított el. Nekem ez most szimplán csak egy egészen kiváló kalandfilm volt, aminek kliséi és butaságai nem tudták eltompítani a 60 millió évvel ezelőtti kor újbóli megelevenedésének látványát. Aztán azt majd meglátjuk, hogy a folytatásokban sikerül-e kilépni a saját maguk által megszabott mókuskerékből, meglátjuk. Végül is… vidámpark is rengeteg van a Földön. S nincs két egyforma abból sem…

80%



Töredelmesen bevallom, másodjára jobban tetszett, mint nyáron, a moziban. Roppant szórakoztató az egész, a végén még a TOP 10-be is bekerül (úgyis elég szűkös a választék).

Két észrevétel: az egyik, hogy az újranézéskor döbbentem rá, mennyivel jobban nyúltak hozzá a Jurassic Worldben a JP kvázi újraforgatásához, mint az EP VII esetében. A két szisztéma kvázi ugyanaz, itt mégis minden kikacsintás jól jött, itt nincs erőltetett érzésem - itt a régi rajongók kielégítése egyáltalán nem izzadtságszagú. Itt érezhetően ott állt az egész mögött a dínók atyja, Spielberg is...

A másik meg: a kimaradt jelenetek ismét csak nyújtottak volna több infót, ha benn hagyják őket a moziban, Owen benzines trükkje után van egy jelenet, ahol dínószarral kenik be magukat álcázás gyanánt... így rögtön érthetőbb, a dög miért szagolta ki őket későn. Sőt, van egy cipős jelenet - miután Owen cikizi a nőt a magassarkú miatt - amiben azt hittem, letöri a cipő sarkát... de nem, a végén mégiscsak abban fut. tongue


Igen, ezt az EPVII - JW párhuzamot én is éreztem Smile ...

Másodszor is csaknem annyira tetszett, mint elsőre, és mivel mostanra megtudtam, hogy Bryce Dallas Howard ragaszkodott ahhoz a tetves cipőhöz (de tényleg, hogy nem ragad bele a sárba, ember Rolling Eyes ?!), így inkább azon is csak mosolyogtam. Tényleg nem baj, ha azt tartom a leginkább hihetetlennek egy dínóparkos filmben Smile .

A sötétedéses jelenetet külön figyeltem Smile . Csak annyi ötletem van, hogy az elején, amikor helikopterrel mennek arra a részre a hegyeken át, akkor is vagy negyed óra az út, autóval lehet akár fél is, annyi idő alatt meg, ha nagyon akar be tud sötétedni Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyKedd Jan. 19, 2016 1:34 pm

Niwrok írta:


Jurassic World

A sötétedéses jelenetet külön figyeltem Smile . Csak annyi ötletem van, hogy az elején, amikor helikopterrel mennek arra a részre a hegyeken át, akkor is vagy negyed óra az út, autóval lehet akár fél is, annyi idő alatt meg, ha nagyon akar be tud sötétedni Smile .

lol! Igen. De csak ha NAGYON akar....
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: A visszatérő / The Revenant   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptySzer. Jan. 20, 2016 4:00 pm

R2-D2 írta:


A visszatérő


Az A visszatérő ugyanis olyan messze esik Innaritu korábbi életművétől, mint Makó Jeruzsálemtől és olyan erősen magán viseli Malick kézjegyét, hogy szinte hihetetlen, hogy nem ő csinálta. Nekem ez a film sokkal inkább rokon az Az őrület határán és az Az új világ szuggesztív és elborult világával, mint mondjuk a Korcs szerelmek vagy a Bábel, esetleg a Biutiful letaglózóan nyomorúságos drámájával és forgatókönyvével.

Nem volt egyszerű, és könnyű, az biztos… annyit tennék hozzá, hogy feltétlenül becsülendő (még ha nálam nem is érte el a célját) az a maximalizmus és elhivatottság, amit Innaritu, DiCaprio és Lubezki belepakolt a filmbe. A mániákus munka, a tökéletesség hajszolása, a kizárólag természetes fénynél filmezés, az időrendi forgatás minden nyűgje és zsenialitása meglátszik a filmen, filmkészítési szempontból kétségkívül korszakalkotó mozi ez is – a baj csak az, hogy ez néha már a fogyaszthatóság rovására ment. Néha olyan volt, mintha bekapcsolták volna a kamerát, aztán ott hagyják egy forgó állványon (gyakran az ég felé nézve), néha percekig időznek egy tájon, arcon – miután a film közepe gyakorlatilag egy téli őserdei Apocalypto, a főhős útja az erődbe, bőven van idő lesni szegény Glass megviselt ábrázatát. Mindezt pedig tetézik a sokszor felesleges látomások, amik a főszereplő jellemét, családi kötelékét hivatottak árnyalni – nos, nem mindig sikerült vele a kellő hatást és dinamikát elérni.   No   Gyakran megesett, hogy inkább kizökkentettek a ritmusból, mintsem árnyalták volna a cselekményt.

Ugyanaz a véleményem, mint az Aljas nyolcasról. Ki kéne belőle szórni jó háromnegyed órát, alaposan átgondolni az egészet, mert potenciál van benne: a szenzációs szcénákat viszont elnyomják a már-már művészfilmes beállítások és fényképezés. Kár.

70%


Malick lesz az, de még az ő filmjeire is jobban rá tudtam hangolódni, mint erre. És emiatt nem is nagyon tudom, hogy mit írhatnék többet, pedig illene.

Tudom, hogy töméntelen munka van benne, az egész stáb oldaláról, akik hónapokat töltöttek a zergebaszó hidegben a forgatással... És nem is az tűnt fel, hogy fennakadok azon, hogy nem beargryllsi az a hitelesség ahogy a fagyos vadonban túlélést mutatják, hanem hogy már az idiános támadás sem tolja az adrenalint, pedig ott aztán azt sem tudni, ki és mi honnan csap le. A medvetámadás persze rohadt jó, főleg, ahogy beleliheg a kamerába, de onnantól csak folyt a film, mint a folyó, és én meg csak sodródtam... és ennyi. Hiába volt mű ott, Tarantino havas képei jobban megfogtak, kifejezőbbek voltak, mert itt valamiért az volt a koncepció, hogy a képek jó részét derékmagasságból felfelé nézve kell felvenni. A látomások meg... a templomos még hagyján, bár ötletem sem volt, hogyan kerül indián területre, a semmi közepére templom (értsd: hogy volt annyi idő rá, hogy felépítsék és kipingálják), de a lebegő nőalak, a végén meg a recsegős magnószalagról visszajátszott női hang már kifejezetten béna volt.

És mi lenne az üzenet? A család fontossága? A természet tisztelete és félelmetes szépsége? Vagy az, hogy az ember majdnem bármit kibír, akár azt is, ha egy medve lazán rámancsol? Ja, csak előtte nem árt, ha azért úgy 20 évet eltöltesz a vadont járva...

Jó lesz nekem is az a 7/10, még ha ez talán az én szégyenem is.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptySzer. Jan. 20, 2016 8:08 pm

Niwrok írta:

A visszatérő

Jó lesz nekem is az a 7/10, még ha ez talán az én szégyenem is.

Nnna. Akkor jó. Smile

Akkor már ketten szégyenkezünk. Evil or Very Mad


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 15, 2019 3:42 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Top 10 2015   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyPént. Jan. 22, 2016 3:59 pm

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 QW3UvI1



TOP10 2015



Fura egy év volt az idei… sokan mondják sok helyen, hogy nagyon gyenge felhozatal volt az idén filmekből – amivel nagyjából egyet tudok érteni én is – viszont szépítve a dolgot annyi a megjegyzésem hozzá, hogy számomra inkább a középszerűségről szólt ez az év. 2015-ben az újrázásokkal együtt 152 filmet és 25 sorozat 36 évadát láttam – ebből 74 film a „hivatalos” éves listáról – és a filmek nagy része nem volt több átlagos, egyszeri kalandnál. Amik tetszettek ugyan, jól éreztem magam rajtuk, de az eget rengető katarzis elmaradt esetükben: csak nagyon kevés mozinál éreztem az a „hűha” érzést, ami fix helyet biztosított volna nekik az év végi listámon. A blockbusterek jó részét már nem is nézem, a nagy filmek közül kimaradt a FF7, a Bond24, az MI5, az A hangya – próbáltam inkább olyan filmeket nézni helyettük, amiktől esetleg várhattam valamit – nos ezek összessége az alábbi két lista.

Ide tartozik még, hogy a tavalyi év legmeghatározóbb élménye egyértelműen a Sons of Anarchy sorozat volt: három hónap alatt néztem meg a 7 évadot egyben, s megmondom őszintén (minden közbeni hiányossága ellenére), nagyon nagy hatással volt rám úgy unblock az egész. Ha a közel 100 epizódot egy gigászi filmnek veszem (hisz úgy néztem), akkor egyértelműen az nyerné az évet az egyéb kategóriában. Ugyanis – akárcsak ahogy tavaly – idei évben is két listát tudtam csinálni, s bár tudom, hogy az értékelésbe csak az első számít, a másikon lévő filmeket viszont maximálisan ajánlom megnézésre.

1. Második esély

Suzanne Bier másodszor is elvarázsolt. A tavalyi Egy jobb világ után másodszor is egy kőkemény családi drámával döngölt a fotelbe, aminek néhány jelenete, karaktere egyszerűen gyomorforgatóan brutális. Zseniális mozi, valahogy én a dán rendezőnővel hamar egy hullámhosszra tudok kerülni – viszont lehet, a film igazi mélységeinek átéléséhez tényleg szülőnek kell lenni.

2. Mentőexpedíció

Az A marsi című könyv (épp olvasás alatt) feldolgozása az év legpozitívabb filmélménye, utoljára az Életrevalók volt képes hasonlót nyújtani nekem. Tökéletes keveréke a sci-finek, a drámának és a humornak, a Marson ragadt űrhajós találékonysága és túlélése, a NASA földi tevékenysége, no meg a Hermész legénységének tettei és motivációi szenzációsan hitelessé tették az amúgy teljesen nyilvánvalóan képtelen történetet. Imádtam minden percét és minden színészét.

3. Whiplash

Annak ellenére, hogy utálom a jazzt, már az év elején éreztem, hogy ennek itt a helye. Amit Fletcher művel, ahogy a tanár diák kapcsolat alakul, amilyen dumákat nyomnak a moziban (szinkronnal majdnem jobb, mint eredetiben) azt soha nem feledem, azóta boldog-boldogtalannak ajánlom. Különösen középiskolás tanároknak… nem ártana manapság hasonló szigor a sulikban. Lenne sírás-rívás, meg ombudsman, meg TASZ, meg minden…

4. Everest

Egy kis utánajárással, egy kis kutakodással a Hegy történetéről még jobb az egész, de már moziban is lenyűgözőnek találtam azt az emberi elszántságot, ami ahhoz kell, hogy mínusz negyvenben valaki felmásszon oda. Nagyjából hiteles bámulatosan fényképezett utazás a Világ Tetejére… ahova én akkor sem mennék, ha fizetnének érte. Minek, ha itt van egy ilyen film?

5. Who am I – Egy rendszer sincs biztonságban

Német hackerfilm, ami nagyon jól kapta el a jelen viszonyait, ami a karakterein keresztül és nagyon jó – de nem szürreális – képeivel elvisz minket a Mély Internetbe is. Rettentően aktuális és elgondolkodtató, kiváló castingjával, meglepő fordulataival nagyszerű mozis kaland – csak azt az idióta tuctuc zenét viseltem kicsit nehezebben. De legalább illik a filmhez.  

6. Jurassic World

Az Az ébredő Erő fényében különösen felértékelődött az újranézés során: kérem, így kell tisztelettel hozzányúlni egy előzményfilmhez, így kell izzadtságszag nélkül beemelni a korábbi filmek fontos elemeit és újra elmenni egy már ismert világba. Hihetetlenül szórakoztató, baromi látványos és a maga áltudományosságában, a maga világában még hiteles is. Egy kis (fiktív) őslénytanóra, némi morális tanulsággal, no meg sok-sok sikítással meg futással.

7. Az U.N.C.L.E. emberei

Remek hangulatú kémfilm, ami elsősorban humorával, korrajzával és a szereplők közti kémiájával vett le a lábamról. Guy Richie tőle talán kissé idegen stílusban forgatta le az új filmjét, de ez az új stílus is nagyon bejött nekem – bízom benne, hogy lesz ebből még folytatás, ez sokkal inkább érdekel, mint más több tízrészes hasonló zsánerű franchise.

8. Kódjátszma

Remekbeszabott történelmi tabló, a II világháború talán kevésbé ismert háttéreseményeiről. Izgalmas, hiteles, drámai: az egész történet, az Enigma kód feltörésének kálváriája, annak kegyetlen morális következménye, megspékelve a főszereplő személyes tragédiájával egészen kiváló szórakozást nyújtott. Még úgy is, hogy angyalom homokos volt… még ez sem tudta elvenni a kedvem…

9. Keresztút

Nem mostanában húzott föl film ennyire, mint ez a német alkotás… egy lány önként vállat áldozatának tizennégy állomása, valami elképesztően bigott környezetben és szereplőkkel. Iszonyat erős film, nem is a végkifejlete miatt, hanem mindazon érzelmi sokkok miatt, ami közben éri az embert. Ráadásul a mozi 14 darab snitt, 14 fix kamerás felvétel, amiben a kamera le van téve és a szereplők mozognak, beszélnek előtte. Lehet, tudnék jobb, szórakoztatóbb filmet ajánlani, de hatásosabbat biztos nem.

10. Törésvonal

Ez egy qrva jó és jól megcsinált sablon-katasztrófafilm, ami itthon, BD-n, még a Dolby Atmost sima TrueHD 7.1-re "lekeverve" is brutálisan szólt. Minden percét élveztem, s maxi elismerésem az alkotóknak azokért a jól sikerült trükkökért, amiket az extrákban megmutattak, hogy készültek. A kevésbé sikerültekért viszont ejnye-bejnye!!

Az idei listát érdemben talán a Tangerine tudná befolyásolni, esetleg az Eichman show vagy talán a Victoria. Ezeken kívül szerencsére  nagyjából mindent láttam, ami érdekelt – ezeket meg majd meglesem, ha tudom.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No de megint sokkal izgalmasabb az a kis lista, amit az idén először látott, hivatalosan be nem mutatott idei, vagy régebbi mozikból áll össze. Ezen jobbnál-jobb filmek vannak, igazi kincsek, amiket mindenkinek megnézésre ajánlok.

1. A hulla / El cuerpo

Spanyol (mi más??) film egy halottasházban töltött éjszakáról, ahol a feleség holtestje eltűnik, a férjről meg kiderül, hogy kapóra jött az asszony halála. Zseniálisan nem tudjuk végig, hogy most tényleg megrendezett volt-e a nő halála vagy szelemként életre kelt. És ez még csak az alap szitu…

2. ’71

Sokáig vezette az alternatív listát, aztán jöttek a spanyolok… kiváló film a hetvenes évek Észak-Írországáról, ahol az ellenséges vonalak mögött marad egy angol katona. Izgalmas, menekülős, rejtőzős mozi, baromi jó korrajzzal és karakterekkel.

3. Vágy és vezeklés

Ennek Niwrok örülni fog ... az ő ajánlására néztem meg ezt a filmet és egy hatalmas élménnyel lettem gazdagabb. A romantika álarca senkit ne tévesszen meg, sokkal inkább dráma ez, mint szerelmes film…

4. La cara occulta

Kolumbiai mozi, aminek felénél garantáltan leesik az állad. Az egyik legjobb thriller, és legjobb fordulat/meglepetés, amit manapság láttam. Az eleje egy langyos szerelmi háromszög, fura eseményekkel… no de a második fele!!

5. Eszeveszett mesék

Bazzeg, az autósat azóta már többször újranéztem, sőt megmutattam másnak is. Kiváló argentin antológia film arról, hogy egyszer mindenki bekattanhat. Ld. még Összeomlás

6. Utolsó műszak / Last shift

Az A fekete ruhás nő vagy a Tükrök óta nem láttam még ilyen jó bolyongást egy üres épületben: pedig csak egy rendőrnő vigyáz a kiürült korábbi őrsre. Zseniális kamera használat, félelem minden sarkon.

7. A szem tükrében

Jó kis spirituális mozi, kell hozzá egy kis keleti nyitottság: azt mondják, a szem a lélek tükre. Hááát… itt is. A stáblista utáni jelenetet ne hagyjátok ki!!

8. La casa del fin de los tiempos

A film, aminek már önmagában a címe is egy giga spoiler. Tudom, nehéz úgy leülni egy mozi elé, hogy próbáljuk elkerülni a címét, de itt valahogy próbáljátok meg: akkor fog igazán hatásos lenni a langyos venezuelai családi drámában történő fordulat.


9. Júlia szemei

Egy nő vakságában felakasztja magát, de testvére, aki szintén veszti el látását, nem hisz az öngyilkosságban. Nyomoz, nyomoz, meg is találja a tettest, de arra már ő is megvakul… zseniális thriller, mikor vakon megbízol leendő gyilkosodban. .

10. Úgy fenn, mint lenn

Jó kis parás barangolás a Párizs alatti katakombákban, egy kincskeresés a Pokolban, amiben egy idő után hiába mész lefelé, felfelé jutsz tovább... Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nagyon sok másik mozi is állhatna e helyen, akár az Érzéketlen, akár a NO, akár a Senki többet, akár a Time lapse… mind-mind remek noname mozi. Utóbbiból viszont, az As above… ból  van a cseheknél magyar vonatkozású lemez is.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



És végül szokás szerint jöjjön a legrosszabb filmek listája. Úgy a legrosszabbak, hogy szándékosan kerülök bizonyos zsánereket, szándékosan kihagyok olyan filmeket, amik jó eséllyel felhúzhattak volna… viszont még így is rengeteg filmbe belefutok, amitől vártam valamit, s nem kaptam meg. Ez a legrosszabb film egyben a legnagyobb csalódások listája is lett, aminek győztese már a tavalyi listát is megnyerte volna… nem is kérdés…


1. Snowpiercer
2. Mad Max - A harag útja
3. Poltergeist
4. Elrabolva 3
5. Chappie
6. A fekete ruhás nő 2
7. Automata
8. Blackhat
9. Országúti bosszú
10. Éjszakai hajsza






.


A hozzászólást R2-D2 összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 15, 2019 3:51 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 EmptyPént. Jan. 22, 2016 5:27 pm

R2-D2 írta:

TOP10 2015


Ahogy mondtad, azért a TOP10 az itteni "lenyomat" alapján hellyel-közzel összerakható volt, legfeljebb egy-egy hellyel előrébb/hátrább gondoltam ezt-azt. Az Everest nálam dilemma volt, lehet, hogy egy újranézéssel kiütötte volna a JW-t; most az döntött, hogy alapjaiban ugyanazt tudják, csak a JW szórakoztatóbban, meg az, hogy az elpusztíthatatlan magassarkú rejtélyére azóta kaptam választ, a fagyott hulla felébredésére nem  Smile .

Niwrok valóban örül a Vágy és vezeklésnek, hogy ennyire erős filmnek tartod te is   yeah ! A '71-et kivéve a többiről beszéltünk... de akkor már ide is beszúrom, hogy "Bagoly mondja!"; figyelmeztetésképpen a fejlécbe szépen kirakjuk a 18-as karikát, ahogy nyilvánosan rágcsáljuk majd egymás fülét, mert A hulla és a Júlia szemei is két-három éves homályból kerültek elő, és bár előbbiben nem vagyok biztos, de utóbbit legalább háromszor nyomatékosan is ajánlottam   peace . Persze, tudom én, felkerültek a misztikus "Listára", onnan meg "valahova"   Razz  Very Happy  ...

Egyedül a negatív lista volt nekem hiányos és meglepő  Smile . Az is, hogy a Snowpiercer ennyire mély sebet ütött, ami csaknem két évvel később sem hegedt be Smile , meg elsőre az is, hogy sem a domesztoszbacis-sajtimádó Doboztrollok, sem a Grand Budapest Hotel nem kapott helyet rajta... aztán persze leesett, hogy azért, amiért az enyémen sincs ott a repülő pizzareklámos Anomália... mert Dylan listája alapján írtad  Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 39 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 2.0
Vissza az elejére 
39 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 53 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: