Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 2.0

Go down 
+7
Niwrok
cs-robert
Remo
arzo
Mr. White
tchabee
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: John Wick   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 4:09 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 V2hQ9xZ




John Wick




Nem gondoltam volna, hogy ez tényleg ennyire pocsék lesz… pedig aztán Remo kolléga kendőzetlenül felhívta rá a figyelmemet. Ennyire ötlettelen, érzéketlen, unalmas sablonokat puffogtató agyatlan akciófilmet rég láttam, a főszereplő pedig Kenau Reeves helyett simán lehetne akár Jason Statham is. A John Wick ugyanis összességében sokkal inkább lett egy Staham mozi, mint akár egy újabb Neo klón… kár érte.

Szokták mondani, hogy ha láttad az előzetest, láttad a filmet is. Én eddig még soha egyetlen egy alkalommal nem éreztem ezt ennyire hangsúlyosnak, mint itt, ugyanis itt a trailer képei gyakorlatilag lefedik a film első tizenöt percét. Ezt pontosan úgy kell érteni, ahogy írva vagyon: a film eleje, mikor is a bosszú megalapozását kellene felvezetni nem más, mint egymásra hányt jelenetek halmaza, pont, mint az előzetes rövid képeiben. Olyan szinten nulla kötődést sikerül kiváltani a főhőshöz, hogy már-már szándékosnak éreztem: mintha arra ment volna ki az egész, hogy azt éreztessék, John Wick egyáltalán nem is akar kiszállni, alig várja már, hogy ismét visszatérhessen a Continentálba. Amihez egy postán kapott!! egy-két napot!! vele eltöltő kiskutya halála a konkrét kiváltó ok… Egyszerűen az egész felütés iszonyat felületes, kapkodó, ócska és érzelemmentes. Semmi alapot nem nyújt egy jó bosszúfilmhez – és még megspékelik az egészet két totál idiótasággal. Először is a rendőr és a csendháborítás… na ne má, hogy a kiérkező rendőr csak benéz az ajtón, meglátja a hullát és további szép estét kívánva elmegy. Másodszor pedig, a leendő áldozat, aki egy nagyhatalmú orosz maffiafőnök, békét ajánl Johnnak, aki ezt meg sem hallgatja. Mert megölték a kutyáját…

Itt egyébként felmerül az a kérdés is, hogy milyen múltja van ennek a John Wicknek, aki a legsötétebb maffiaügyekben volt ítéletvégrehajtó, alkalmanként  bérgyilkos-hotelben lakik, ugyanakkor a rendőrség mosolyogva kérdezi a hullahegyek láttán, hogy újra dolgozik-e. Most mi van? Az viszonylag hamar lejön, hogy kvázi legyőzhetetlen, úgy öli az ellenfelét, mint mondjuk Rambo, azonban ezzel a felállással egy percig nem tudunk érte izgulni. Hiába a mozi legelső jelenete, valahol akkor sem, s hiába próbálnak meg sebesülést okozni neki, akkor sem. S ha már sebesülés: már megint milyen idióta dolog egy frissen összevarrt sebbel olyan bunyókat végigcsinálni… Teljesen másodrendű akciófilmmé silányították ezzel az egészet, amiben nem lehet komolyan venni egyetlen sérülést, verést, akciót sem. Pedig akció aztán van bőven: a legnagyobb erényük, hogy tényleg jól megkoreografáltak, de miután szinte számolatlanul hullnak a rosszfiúk (s persze szokás szerint mindig egyesével támadnak a közelharcban), egy idő utána az egész érdektelen lesz. Kicsit nekem néha az Equlibrium féle gun-kata jutott eszembe mindezek láttán, az volt hasonlóan tét nélküli. Az egész film csak újabb eszement lövöldözések halmaza egymás után, egy bárban, egy parkolóban, egy csarnokban. Rendőrség, hatóság sehol, a fél repteret lerombolják, a kutyát nem érdekli, a főhős is és ellenfelei is a legnagyobb ostobaságokat csinálják. Beszélgetnek az áldozattal, hogy az meg tudjon szökni, a korábban milliméter pontossággal célzó főhős egy egész épületen keresztül nem találja el áldozatát, s fordítva is: gépfegyverek sortüzében él túl mindent. Annyira gáz az egész… annyira igénytelen, semmitmondó és buta, hogy fájt.

Miután sem a bosszú érzelmi mivolta nem volt képes megfogni, sem az akciójelenetek nem voltak képesek újat adni, így szinte semmi élvezetes nem maradt a filmben számomra. Nem véletlenül hozta Remo is példának az A védelmezőt, ég és föld a kettő között a különbség. Ott rendesen tudunk azonosulni a főhőssel, veszteségével, motivációival, ott a pusztításának minden perce élmény volt. Itt az égvilágon semmi egyedi és újdonság nem történik, amit egy totál érdektelen, emos(maga elé bámuló)  fasz visz végbe, aki tulajdonképp egy Jolly Joker figura. A 80-as években Charles Bronson, Chuck Norris, Michael Dudikoff volt ilyen, manapság meg Statham. Meg egyre inkább Neeson. S most már Reeves is… pedig bírom a srácot, de ezt nem kellett volna.

Pozitívumként csupán az orosz hülyegyereket, Alfie Allent (Greyjoy a Trónok harcából) tudom megemlíteni, de őt is csak azért, mert ő Greyjoy a Trónok Harcában. A Mustáng, és annak hangja tetszett, a fényképezés néha egész jó és ötletes volt, bár a sokadik mennyezeti városkép után szédültem. Az egész mozi legeslegjobb ötlete viszont nem Wickhez kapcsolódik, hanem a takarítóbrigád az. Az beszarás, azon nagyon jót röhögtem. Az volt az egyedüli jó ötlet a moziban. A többit gyorsan felejtsük el.



50%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 10, 2019 10:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 7:26 pm

R2-D2 írta:

John Wick

Nem gondoltam volna, hogy ez tényleg ennyire pocsék lesz… pedig aztán Remo kolléga kendőzetlenül felhívta rá a figyelmemet. Ennyire ötlettelen, érzéketlen, unalmas sablonokat puffogtató agyatlan akciófilmet rég láttam, a főszereplő pedig Kenau Reeves helyett simán lehetne akár Jason Statham is. A John Wick ugyanis összességében sokkal inkább lett egy Staham mozi, mint akár egy újabb Neo klón… kár érte.

Az egész mozi legeslegjobb ötlete viszont nem Wickhez kapcsolódik, hanem a takarítóbrigád az. Az beszarás, azon nagyon jót röhögtem. Az volt az egyedüli jó ötlet a moziban. A többit gyorsan felejtsük el.

50%

.

Nem áll szándékomban elfelejteni, különösen nem a Continentalt és azt az egész képregény-szagú bérgyilkos-világot, ami ahhoz kötődött, mert ennek csak sovány részei a takarítók. Ezen még az abszurditása, az idétlensége és a futószalagos gyilkolásai sem rontottak, ráadásul ugye én azon "páriákhoz" tartozom, akik nem kapnak kiütést a Golyózápor vagy a Wanted puszta említésétől Razz ... E kettő között elfért nekem a John Wick is Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 7:47 pm

Idézet :
...a film eleje, mikor is a bosszú megalapozását kellene felvezetni nem más, mint egymásra hányt jelenetek halmaza...

Helyes, elég megkeseredett bosszú-alapot láttam már filmeken, pont nincs rá ingerem, hogy fél órán át mutassák mennyire szereti az asszonyt, meg milyen boldog, vidám is az élet, ha úgyis tudjuk, hogy az egész csak alapot szolgáltat a vérontásnak. Nekem bőven elég volt az a pár montázs meg flashback, faszomat se érdekelte volna a feleslegesen elnyújtott bájolgás meg "érzelmi megalapozás", ha úgyis arra megy ki a film, hogy Wick kiverje mindenkiből a szart is. Nekem annyi is elég lett volna, ha a ruszki tahó megkarcolja a kocsiját, pont ugyanannyira elfogadtam volna, mint az ámokfutása kiváltó okát.

Idézet :
John Wick egyáltalán nem is akar kiszállni, alig várja már, hogy ismét visszatérhessen a Continentálba

Ezt szerintem jól gondolod, hiába az idill, meg kiskutya meg szép nő, ez egy kurva jó kis ezerszer eljátszott sablon. A sötété múltú főhős nem tud szabadulni a múltjától, de igazán nem is akar...

Idézet :
na ne má, hogy a kiérkező rendőr csak benéz az ajtón, meglátja a hullát és további szép estét kívánva elmegy

Többször is megemlítették, hogy Wick amolyan élő legenda az alvilágban, meg úgy az egész világban -mert az számomra egyértelműen lejött, hogy az egész John Wick univerzum arra épül, hogy van ez a bérgyilkos-hitman szakszervezet, ami működik a kis saját szabályai szerint, hol az ilyen figuráknak hírneve, presztízse lehet, a világ maradék része meg ehhez idomult és alkalmazkodott- szóval nem elképzelhetetlen, hogy a zsaruk teljesen tisztában voltak vele, ki is ő és miket is csinált, csak amolyan pofavizitre ugrottak be. Talán még ismerték is egymást régebbről. Cool

Idézet :
ugyanakkor a rendőrség mosolyogva kérdezi a hullahegyek láttán, hogy újra dolgozik-e. Most mi van?

Mondom, ne a mi világunkba helyezd bele ezt a filmet. Ez egy teljesen más univerzum. Mint a Marvel, vagy a Strain Twisted Evil vagy akármi. A világunk városai, kultúrái adják az alapot hozzá, de számomra ez amolyan urban-fantasy volt.

Nekem nagyon bejött az egész film hangulata és a tipikus vagány 'szarok én bele' hozzáállása az egészhez. Pörgős volt, látványos, feszült, kurva jól megkoreografált, a halhatatlan Reeves-et meg amúgy is bírom, legyen ő félvér szamuráj, kiválasztott, mnemonikus futár, vagy éppen egy badass ex-hitman.
Simán el tudnék még képzelni pár filmet a John Wick-univerzumon belül, hiszen tele van az egész lehetőségekkel -eme bérgyilkos világ belső szabályai, nagy öregjei, újítói, stb...- sőt, akár még jobban is el lehetne rugaszkodni a realitás talajáról. Bőven szórakoztató, többször élvezhető film volt ez, én azt mondom, úgyhogy várom is a megjelenését.
(Én olyan 7/10-re lőttem be mozi után).
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 8:12 pm

.
R2-D2 írta:

Coherence

Update:

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:24 pm

Niwrok írta:
.

Coherence

Na, akkor ez a különböző értelmezés gyökere Smile

Igen, vélhetően ez. Akkor kiegyezünk döntetlenben? ima

Niwrok írta:
.
Nem porszemek vagyunk a világban, hanem a porszem körme alatti piszok...

Ez viszont sosem volt kérdés számomra...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:29 pm

R2-D2 írta:

Coherence

Akkor kiegyezünk döntetlenben?   ima


Az "update" nélkül én már rég megtettem volna tongue ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:34 pm

Niwrok írta:

John Wick

... ráadásul ugye én azon "páriákhoz" tartozom, akik nem kapnak kiütést a Golyózápor vagy a Wanted puszta említésétől Razz ... E kettő között elfért nekem a John Wick is Smile .
.

Ismét egy eltérés, de sebaj. Annyira nem volt rossz, mint a Wanted, de én gyorsan feledem. Sőt. Az előbb jöttem ki a Taken3-ról, az pl. jobban tetszett, mint ez...  tongue


Weide írta:

John Wick

Nekem annyi is elég lett volna, ha a ruszki tahó megkarcolja a kocsiját, pont ugyanannyira elfogadtam volna, mint az ámokfutása kiváltó okát.


Mondom, ne a mi világunkba helyezd bele ezt a filmet. Ez egy teljesen más univerzum. Mint a Marvel, vagy a Strain Twisted Evil vagy akármi. A világunk városai, kultúrái adják az alapot hozzá, de számomra ez amolyan urban-fantasy volt.


hitman ...- sőt, akár még jobban is el lehetne rugaszkodni a realitás talajáról. Bőven szórakoztató, többször élvezhető film volt ez, én azt mondom, úgyhogy várom is a megjelenését.

Lelked rajta, nekem még ez is kevés volt. Egyszerűen nonszensz az egész.

De hát hova helyezzem? Basszus, nem tudok minden szart azzal kimagyarázni, hogy máshogy kell néznem, más univerzumba helyezni - hogy tetsszen. Egyszerűen ez a a mozi itt játszódik, mert semmi nem utal arra, hogy ne itt játszódna. Urban fantasy... hát persze... Rolling Eyes

Hitman. Kimondtad a másik szitokszót a Wanted mellé. Mad

Amúgy meg ez is egy újabb kibaszott képregényfilm lenne? faceplam


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 14, 2015 9:35 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:35 pm

Niwrok írta:

Coherence
Az "update" nélkül én már rég megtettem volna tongue  ...
.

Na jó, de így tiszta a kép és a nézőpont. Wink Néha eléggé földhözragadott vagyok, tudom...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:52 pm

R2-D2 írta:

John Wick

Az előbb jöttem ki a Taken3-ról, az pl. jobban tetszett, mint ez...  tongue

Amúgy meg ez is egy újabb kibaszott képregényfilm lenne? faceplam


Szűzmáriaidesanyám  Razz  Very Happy ! Az az "akció"film lenne komolyabban vehető (mert ugye ez volt többek között a bajod a John Wickkel), amiben EGYETLEN EGY ütést, rúgást vagy lövést nem látni folyamatában a  fuck off vágás miatt? Jesszusom, ahogy álmosan félrebillent a csávó feje, miközben Mills "fojtogatta" a puskával ...  lol2  lol2 . Oké, jobban tetszett, de ugye ez 50,01%-nál nem jelent többet?

Ahogy néztem, a John Wick nem képregényfilm, de akár az is lehetne Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 10:31 pm

Niwrok írta:


Oké, jobban tetszett, de ugye ez 50,01%-nál nem jelent többet?


Az is több, nem? Egyébként valami hasonlóra lőttem be.

De ha már ez a téma.. ez fordítva is igaz... tongue
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Elrabolva 3   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 9:14 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Y9j2cv3



Elrabolva 3




Amikor kijöttem a filmről, a legelső gondolatom az volt, hogy pont előző nap láttam egy ehhez hasonló ótvar szart (John Wick), de ez valami megmagyarázhatatlan okból kevésbé fájt, mint amaz. A meglehetősen gyengus második rész után, ismerve Bryan Mills karakterét, annak képességeit, ismerve az egész Taken világ szabályait, túl sokat nem vártam el a harmadik nekifutástól – míg a másik film esetében pont varázsolnia kellett volna. Az Elrabolva 3 esetében nem igazán volt elvárás, csupán az volt a kérdés, hogy képes-e saját szabályain belül szórakoztatni, vagy esetleg már az sem sikerül neki.

Képes. De szigorúan önmagához mérve képes. Mr. Megatron, aki olyan emberiség elleni bűntetteket követett már el, mint a Szállító3, no meg a Taken2 semmi mást nem csinált, mint leszállított egy újabb teljesen agyament és hiteltelen akciófilmet – egy szerencséje van, hogy a főszereplő karaktert Bryan Millsnek hívják, no meg hogy azt Liam Neeson játssza. Bááár… meg kell mondjam, Neeson is kezd beleöregedni ebbe a szerepbe, egyre fásultabbnak tűnik az akciónagypapa figurában. Az utóbbi években sorozatban hozta ezeket a  szerepeket, s mára már láthatóan megfáradt – de hát így jár az, aki ilyen későn kezdi. Mindazonáltal a mozi még mindig őmiatta ér egyáltalán valamit, a franchise összeforrt vele – meglehetősen eszement dolog lenne, ha a későbbiekben Bond-szerűen cserélgetnék a színészeket a szerepben.

Jól indult. Kimondottan jól: az első Elrabolva esemény, az orosz maffiózó feltűnése, az egész nyitány nekem nagyon bejött. Volt benne valami félelmetes, izgalmas, titokzatos, csupán az jutott eszembe közben, hogy már megint oroszok. Mindig oroszok. Én nem tudom, ki gyártja Hollywoodban az aktuális ellenségképet, de az elmúlt hónapok filmjeiben minden gonosz orosz ( A védelmező, John Wick, Taken3). De lehet, hogy a helyzet egyszerűbb, mint gondolnánk, lehet, hogy valahol az Álomgyárban van egy naptár, egy poszter, amin évente cserélik a gonoszok származási helyét. 2014-ben épp a ruszkik voltak, de lehet idén már letéptek egy lapot, aztán valami rotáció folytán ismét jönnek az észak-koreaiak, vagy a kínaiak, vagy az arabok… Ki tudja?

A kellemes felütés után aztán közel 20 percig nézhetjük a Mill család gondTERHES napjait, egy idióta plüsspandával az anyósülésen, egészen kínos, semmitmondó és unalmas jelenetekben egymás után. Kissé mondjuk fura is volt, mert én azt hittem, Mills apu, miután Isztambulban megmentette Mills anyut, bűnbocsánatot nyert – de nem. Helyette az azóta eltelt két évben barátok maradtak, önálló élettel, parázsló szerelemmel (WTF? akkor miért nincsenek együtt?). Ebbe az unalomba robban aztán bele, hogy Mills elmegy fánkot venni, miközben anyut megölik a lakásán. A szitu természetesen innentől teljesen felveszi az A szökevény fonalát (már-már gusztustalanul másol), amiben tökös főhősünk menekül a zsaruk elől, hogy saját maga bizonyítsa be saját ártatlanságát. Itt még csak felhúztam a szemöldökömet, hogy ekkora ötlethiány volt az íróknál, mármint hogy gyakorlatilag újraírtak egy korábbi szkriptet, de aztán szomorúan néztem, hogy a mozi teljesen hülyének néz mindenkit. Hülyének nézik a filmben szereplő összes karaktert (mindegy, rendőr, vagy bűnöző), de legfőképp hülyének nézik a nézőt. Ez pedig, barátaim, nem csupán Megatron műve.

Innentől kezdve szinte röhej, amit Mills csinál. Az egész kibaszott filmben mindenki minimum félkegyelmű, hogy nem veszi észre, mikor, hova sétál be. A halottasház, az iskola, minden.  Az X-men teleportáló figurája, Árnyék, kutya fasza Millshez képest, ez simán eltűnik mindenhonnan, ahol szorul a hurok. Az alkotók pofátlanul még arra sem veszik a fáradtságot, hogy megmutassák, mindezt hogyan teszi: hipp-hopp, egyszer csak ott van az autóban, aztán már nincs. Ott van a lány WC-ben aztán már nincs. Ebből a szempontból aztán végképp teljesen lényegtelen, egy verekedésből hogy jön ki, egy lövöldözés hogyan alakul. A rendőrautós üldözés, a liftkanás és a szakadékos jelenet után már tökmindegy, a kinyírni felsorakozott ellenfél épp jobbra alszik-e el Mills kezeiben, vagy balra billen-e a feje. Egyébként arra simán fogadtam volna, hogy a lehető legabnormálisabb módon a végső leszámoláshoz Kimre is szükség van – ha más nem túszként. Ehhh…  faceplam

Megatron és Besson azt hiszi, mindenki komplett idióta, ezért aztán a végén még el kell magyaráztatni egy addig segghülye rendőrrel (Forest Whitaker), hogy mi is történt valójában. Egy fánkból, ami meleg volt – ja, mert itt a gyilkossági helyszínelő rendőr kétpofára zabálja a tetthelyen talált fánkot.  No  Anyám…  mondjuk gusztusa az lehetett, mert az elvágott nyakú feleségből egy csepp!!! vér nem folyt ki. Mint ahogy később sem, soha egyetlen halálesetnél sem. Annyira álszent, dedós és bosszantó az egész – a korhatár besorolás nagy úr bizony, de haza is vágja a filmélményt. Ha így alakul át a világ, a Taken 5 már a Minimaxon megy majd… Sem a célját nem értem az egésznek (mármint a pénzkeresésen kívül), sem Neesont nem értem, miért csinálta meg ezt. A kettesben legalább tényleg ott volt különlegességnek Isztambul, no de ez a Szökevény-koppintás elég ciki az életművében.

Pozitívumként a film védelmében az tudom felhozni, hogy kb. pont erre készültem, így nem fájt. Az új karakterek között volt néhány érdekes figura, de pl. a második epizód Rade Serbedziját nem tudták pótolni. Az alsógatyás orosz jó, Mills segítői jók, a rendőrök viszont totál balfékek. L.A. hangulata messze nem Isztambul, de még csak nem is Párizs, a „Sok szerencsét!” beszólás az jó volt, s ha megerőszakolom a látottakat, akkor három!!! Elrablást is találni benn. Az elején a faszit, később meg Millsnét, a végén meg a szőke ciklont rabolják el. Így a film címe értelmet nyer.  tongue

De ettől még végtelenül buta marad. Tegnap estig még bíztam is benne, hogy tényleg Itt a vége, de sajnos már nem vagyok benne olyan biztos. Mert lehet, mégiscsak jön a Taken 4????....  nono



55%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 10, 2019 10:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 10:00 pm

R2-D2 írta:

Elrabolva 3

55%


Azt a lágy szívedet Very Happy ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyPént. Jan. 16, 2015 12:49 am

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Elrabolva 3

55%


Azt a lágy szívedet Very Happy ...
.

Több, mint az 50, nem? tongue


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 12, 2019 4:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Háborús fenevad   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyPént. Jan. 16, 2015 8:29 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 4ryTzgb




Háborús fenevad





Afganisztán, 1981. A szovjetek épp próbálnak rendet tenni az afgán földön, de ekkor már látszik, hogy a pár hónapos invázió jócskán el fog húzódni, mint ahogy az is látszik, hogy az egyetlen hatékony fegyverviselés a hatalmas haderővel szemben a gerilla hadviselés. A polgári lakosság pedig egyre nyilvánvalóbban szembefordul az agresszorokkal – pláne, ha épp lenulláznak egy települést. A film ugyanis egy afgán kis faluban kezdődik, az idilli képek csendjét lánctalpak dübörgése veri fel, néhány tank aztán szarrá lövi az összes épületet. Majd a katonák kiszállva a tankokból, módszeresen kiirtják a még életben maradtakat – pláne azok után, hogy néhány elszánt mudzsahed molotov koktéllal támadja meg őket. Az egész indítás kísértetiesen emlékeztetett a vietnami háborús filmek jeleneteire – akkor még csak fura áthallás volt, de aztán a később logikus lett az egész.

A brutális akció levonulásába azonban hiba csúszik, az egyik T-62-es tank eltéved az afgán sziklarengetegben. Hamar kiderül, hogy Daskal (George Dzunda), a tank parancsnoka egy kegyetlen, háborúmániás állat, aki betegesen szereti a tankját, valamint az is, hogy a legénységben néhányan hajlandóak szembemenni a szadista parancsnokukkal. Mindenekelőtt a tudálékosnak tűnő, állandóan jegyzetelő Kovarcsenko (Jason Patric), aki aztán egy drámai fordulat után olyannyira konfrontálódik a tiszttel, hogy a tankon kívül találja magát. Innentől pedig – miután az afgánok karmai közé kerül – nem nagyon lehet más célja, mint bosszút állni a volt főnökén, vagy legalábbis megakadályozni az őrült, vérgőzös hadviselését.

Nem véletlen, hogy a film alcíme, a promója az, hogy „A háború kihozza belőled az állatot”. Az eredeti cím, a The Beast of War talán még jobban kifejezi ezt a jelentést, a magyar fordítás sokkal inkább asszociál egy konkrét valamire, mondjuk, talán épp a tankra, vagy a parancsnokra  - pedig a lényeg itt az állapot, a mindenkiben ott rejtőző állati ösztön előtörése. Ebből kifolyólag a mozi hiába tűnik első pillantásra egy tankos akciómozinak, sokkal inkább egy dráma, egy ötfős kis csapat drámája, ahol a tank csupán egy eszköz, egy kellék a karakterek szállítására. No persze, ezek alapján rögtön beugorhat a nem oly rég mozikba került a Harag is, de a kettőt 26 év választja el egymástól. Minden tekintetben. Itt a tét teljesen más, semmi globális, nagyszabású összefüggés nincs a háttérben, az invázió (és annak sikere is) csupán egy homályos hátteret nyújt a történetnek – a lényeg itt az, ki és milyen áron is éli túl az eltévedt tank kálváriáját idegen földön. A mozi legnagyobb részében ugyanis Daskal tankja menekül az őt gyalog üldöző, ám RPG-vel felszerelt afgán felkelők elől, akik egy egészen speciális „fedett ügynököt” tudnak soraik között, magát Sandokant. Mikor Kabir Bedit megláttam, széles mosolyra húzódott a szám…

A Háborús fenevad amerikai film. Egy szovjet tankról szóló, afgán területen játszódó amerikai, szovjet háborús film. Nekem itt bizony rendesen kilóg a lóláb, ugyanis az egész mozi nézőpontja végtelenül amerikai. Egyrészt hiányzik az autentikusság – nekem sokkal jobban tetszett volna, ha oroszul beszélnek benne (ha már a mudzsahidek afgánul karattyoltak), s bizony, ha a szereplőknek szovjet kinézetük lett volna. Amúgy is azon járt az agyam, mennyire lehet hiteles az ellenfél filmje az eseményekről, de aztán szép lassan rájöttem, hogy az egész tulajdonképp tökéletesen beleillik a 80-as évek háború(ellene)s filmjei sorába. A karakterek, azok motivációi, kapcsolati hálói gyakorlatilag szabadon cserélhetőek, behelyettesíthetőek a kor vietnami háborút feldolgozó mozijaiba, a Háborús fenevad egyedüli különlegessége a tank és a sivár környezet. De semmi olyan extra drámai elemet, jelenetet, szemétséget, állatságot nem tartalmaz, amit ne láttunk volna már valamely dzsungelben, a vietkongok között. Így – bár valóban egy kiváló dráma -, tuladonképp csak egy a sok közül.

Ráadásul eltelt 27 év a bemutató óta. Annyira elfeledett film ez, hogy eddig még csak nem is hallottam róla, ha nincs a szíves baráti noszogatás, soha nem kerülök kapcsolatba vele. Lehet, hogy ez akkor, az épp hogy csak befejezett háború árnyékában ez ütős mozi volt, de ma már végtelenül ingerszegény. Valahogy az eltelt idő filmes beállításai, vágásai, finom trükkjei ezúttal hiányoztak nekem, a T 62-es útja, egyszerűen unalmas. Azt érteni, érezni vélem, hogy a kopár táj, a sivatag és a sziklarengeteg is ezt a sivárságot hivatott felerősíteni, de a színtelenség, az élet nélküli környezet nem tett jót érzékszerveimnek. Viszonylag keveset is vagyunk a tankon belül, többet az afgánok között – a kavargó por, a guruló szikla, a nihill eluralkodik. Fura is, hogy az igazi drámai képek mindig vízhez kötöttek , mintha abszurd módon az élet forrása lenne a halál követe…

Ezek figyelembevételével azt kell mondjam, a korához képest ugyan valóban remek, de ma már kevés. Néhány nagyszerű ötlet, esemény tényleg színesíti a történetet (kíváncsi vagyok,ezek mennyire hiteles hadviselési eszközök), de összességében elmarad a hasonló témájú és célzattal készült más háborús eposzok mögött. Talán mert a szakadó eső, meg a dzsungel a maga mozgalmasságával izgalmasabb, mint az afgán sivatag. Vagy talán mert csak azt szoktam meg.



75%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Márc. 28, 2020 7:36 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyPént. Jan. 16, 2015 8:59 pm

R2-D2 írta:

Háborús fenevad


Nem ebben van az hogy a parancsnok már Sztálingrádnál harcolt, gyerekként?

Ha igen akkor ezt láttam, de nagyon régen. Még a nagy tv nézős korszakomból való ennek a filmnek a látása!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 2.0
Vissza az elejére 
4 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» Niwrok írásai 1.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: