Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 2.0

Go down 
+7
Niwrok
cs-robert
Remo
arzo
Mr. White
tchabee
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 35 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Coherence   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 13, 2015 1:03 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 MRpEIwk




Coherence




Ünneprontó leszek… másodszori nézésre sem fogott meg a Coherence, pedig minden esélyt megadtam neki. Ezúttal frissen, kipihenten néztem, rengetegszer megállítottam közben, próbáltam feldolgozni és értelmezni az addig látottakat – de így sem működött. Pontosabban nem úgy működött, mint azt esetleg azt a nagyszerű és felcsigázó ajánló után elvárta az ember.

A már ismertetett alapszitu – négy (házas?)pár összejön egyikük házában – önmagában valóban érdekes és izgalmas. Ha nem röpülne fejük fölött egy éjszakán át!!! egy üstökös az égen, akkor is pikáns alaphelyzetet adhatna a nyolc ember egymáshoz fűződő viszonya, a múlt valós vagy vélt sérelmei. Óriási lehetőség volt önmagában ebben a helyzetben is, kár, hogy a film egészét tekintve ezek a dolgok ismét csak érintőlegesen voltak ábrázolva. Igazándiból senkit nem ismerhetünk meg alaposan – így Emet leszámítva kötődni se nagyon tudunk senkihez -, a később kibontakozó konfliktusok pedig a csavaros történet kellékei csupán, nem pedig a drámai vonal erősítését szolgálják. No persze, ez egy sci-fi, ráadásul egy minimalista sci-fi, így a mélyebb karakterábrázolás, a társas kapcsolatok alapos elemzése nem lehet cél – az embernek mégiscsak hiányérzete van, ha már feldobták a labdát…

De akkor térjünk rá a sci-fi szálra. Első nézéskor semmit nem tudtam az egészről (tán pont azért volt fura kissé), másodjára már alaposabban utánanéztem bizonyos dolgoknak, így nagyjából képben vagyok vele, mi is ez a Coherence. Nos, a film egy James Ward Byrkit nevű rendező első egész estés filmje, aki saját állításai szerint a filmet 5 nap alatt forgatta, mindenféle konkrét forgatókönyv nélkül, a saját házában. Kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, képtelenségnek tartom, hogy mindezt így, improvizáló színészekkel össze lehetett volna hozni – sokkal inkább feltételezek az interjú mögött PR szándékot: vélhetően a Coherence csekély ismertsége ellenére is hamar kultstátuszba fog kerülni, ami folyamatot a hasonló interjúk csak felgyorsítnak. Az már kevésbé fura, hogy a hasonlóan zagyva Találmányhoz hasonlítják sokan, mindkettő a home video szerű, minimalista költségvetése és túlzottan titokzatoskodása áldozata lett, ahol a sztori annyira összetett és/vagy átgondolatlan, hogy az az élvezhetőség rovására ment. Mert bizony kevés ember hajlandó beismerni, hogy annyira balfasz, hogy nem ért meg egy filmet, amit mások értenek, hogy nem kapcsolódtak össze a látott események egy egységes koherens egésszé. Mert ezen események bemutatása, a film kép világa, ritmusa, vágása mindezt (szándékosan) megakadályozza.

Mert mit is látunk itt? Van egy üstökös, aminek hatására fura események történnek a nyolc emberrel. Van egy ház, amit néhányan elhagynak, néhányan maradnak, de egyáltalán nem biztos, hogy azok is jönnek vissza, akik elmennek. Az egész felütés zseniális, jó ideig követhető is, de aztán engem a mozi közepén elkezdett zavarni néhány dolog (erről később spoilerben). Az alkotók túlságosan is nagyot akartak durrantani, így szerintem túlságosan is összekeverték a szálakat. A rulettes központi magyarázat még csak tetszett is, de ahogy haladtunk előre a történetben és szaporodtak a szereplők, egy hatalmas káoszba fullad az egész. Gyakorlatilag semmi támpont nincs, ki hol van, a film pedig egy idő után saját szabályrendszerét is felrúgja. A kezdeti megkülönböztetés, a három színű világító rúdhoz képest később már egy csomó doboz lett különböző kütyükkel, de a legdurvább Em kalandozása megfelelő házat keresve. Úgy éreztem, Byrkitnek semmi nem elég, a még-még-még törekvése viszont számomra önmaga alá temette a filmet. Egyébként pont, mint a Találmányban, okosok ott kilenc idősíkot bogoztak ki, amit én négyig bírtam követni – vélhetően a Coherence ily módú ábrázolása sem jelentene túl sok különbséget. De eddig nem találtam róla valami folyamatábrát, ki és hol is van.

De ez még csak hagyján. Erre rá lehet fogni, hogy az ember hülye, ne nézzen ilyen filmet. Viszont amit a vágással, dialógusokkal, sötétséggel műveltek, az kiakasztott. Először is: itt rengetegszer a történet folyamán egyszerre annyian beszélnek, hogy szinte követhetetlen, ki mit mond, mindeni egymás szavába vág. Totál káosz az egész – vélhetően ez is rendezői fogás -, ami rendesen befolyásolja az élvezhetőséget. A vágást Niwrok már említette, magam sem tudom mire vélni a fekete képernyőt. Ilyet Béla bá szokott csinálni korszakalkotó műveiben – itt, ennek, így semmi szerepe és létjogosultsága nem volt. Ami viszont a legfontosabb: Byrkit mindent megtett, hogy az események és a karakterek követhetetlenek legyenek. Eleve rengeteg sötét jelenet van a filmben, gyakran lófaszt sem látni, ráadásul a szereplőket is (Em és Laurie kivételével) feketébe öltöztette. Így, amikor épp félhomályban jön-megy valaki, képes bizonytalanságban tartani, ki is volt az és mit akart. A szándékosan tudatlanságban tartást ugyanakkor rühellem, sokkal jobb, mikor megmutatnak valamit, csupán én vagyok olyan balfék, hogy nem tudom összerakni a képet. Itt, bármennyit is gondolkodtam rajta, nem tudtam értelmezni a sok világot és azok koherenciáját. Szerintem célszerű és ésszerű lett volna némi támpont a befogadásához, nem pedig szimplán találgatni, mi, miért és hogy is történik.

Félreértés ne essék: ettől még a film jó, kategóriájában (költségvetés/érték) nagyon is jó, de a befogadhatósági indexe meglehetősen alacsony. Ugyanakkor (kétszeri) megtekintése után rengeteget agyalok rajta, a finálét érteni vélem, bár meglehetősen abszurdnak is tartom. Viszont a Triangle-nek nyomába sem érhet.



70%




Spoiler:




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 10, 2019 10:18 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
tchabee

tchabee


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Oct. 12.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 13, 2015 2:41 pm

R2-D2 írta:

Locke


A film végén a feleségemmel egyszerre mondtuk ez XY haverom.
Ő így telefonálva, vezetve éli az életét.
20 éve még én hurcibáltam a kocsimban és hatalmasakat beszélgettünk.
Azóta Őneki nagyon szalad a szekér és soha nem ér rá.
Pár éve hívott , hogy kisérjem el majd dumcsizunk útközben. valami 400 km-re kellett mennie.
Mikor beültem már intett, hogy beszél a telefonon, na szóval reggel 7-től du. 3-ig egy szót sem szóltunk egymáshoz végig pofázta az utat a telefonnal, én meg még a rádiót sem hallgathattam.
Vele esett meg, hogy valami miniszteres konferenciát szervezett, persze telefonon és elfelejtett lehajtani az autópályáról, no gondolta majd a következőn, azután meg a következőn végül is kb. 90 km-t került a pofázása miatt.Smile




.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 13, 2015 10:31 pm

R2-D2 írta:

Coherence

Ünneprontó leszek… másodszori nézésre sem fogott meg a Coherence, pedig minden esélyt megadtam neki. Ezúttal frissen, kipihenten néztem, rengetegszer megállítottam közben, próbáltam feldolgozni és értelmezni az addig látottakat – de így sem működött. Pontosabban nem úgy működött, mint azt esetleg azt a nagyszerű és felcsigázó ajánló után elvárta az ember.

Az már kevésbé fura, hogy a hasonlóan zagyva Találmányhoz hasonlítják sokan, mindkettő a home video szerű, minimalista költségvetése és túlzottan titokzatoskodása áldozata lett, ahol a sztori annyira összetett és/vagy átgondolatlan, hogy az az élvezhetőség rovására ment. Mert bizony kevés ember hajlandó beismerni, hogy annyira balfasz, hogy nem ért meg egy filmet, amit mások értenek, hogy nem kapcsolódtak össze a látott események egy egységes koherens egésszé. Mert ezen események bemutatása, a film kép világa, ritmusa, vágása mindezt (szándékosan) megakadályozza. Mert mit is látunk itt? Van egy üstökös, aminek hatására fura események történnek a nyolc emberrel. Van egy ház, amit néhányan elhagynak, néhányan maradnak, de egyáltalán nem biztos, hogy azok is jönnek vissza, akik elmennek. Az egész felütés zseniális, jó ideig követhető is, de aztán engem a mozi közepén elkezdett zavarni néhány dolog (erről később spoilerben). Az alkotók túlságosan is nagyot akartak durrantani, így szerintem túlságosan is összekeverték a szálakat. A rulettes központi magyarázat még csak tetszett is, de ahogy haladtunk előre a történetben és szaporodtak a szereplők, egy hatalmas káoszba fullad az egész. Gyakorlatilag semmi támpont nincs, ki hol van, a film pedig egy idő után saját szabályrendszerét is felrúgja. A kezdeti megkülönböztetés, a három színű világító rúdhoz képest később már egy csomó doboz lett különböző kütyükkel, de a legdurvább Em kalandozása megfelelő házat keresve. Úgy éreztem, Byrkitnek semmi nem elég, a még-még-még törekvése viszont számomra önmaga alá temette a filmet. Egyébként pont, mint a Találmányban, okosok ott kilenc idősíkot bogoztak ki, amit én négyig bírtam követni – vélhetően a Coherence ily módú ábrázolása sem jelentene túl sok különbséget. De eddig nem találtam róla valami folyamatábrát, ki és hol is van. A szándékosan tudatlanságban tartást ugyanakkor rühellem, sokkal jobb, mikor megmutatnak valamit, csupán én vagyok olyan balfék, hogy nem tudom összerakni a képet. Itt, bármennyit is gondolkodtam rajta, nem tudtam értelmezni a sok világot és azok koherenciáját. Szerintem célszerű és ésszerű lett volna némi támpont a befogadásához, nem pedig szimplán találgatni, mi, miért és hogy is történik.

Félreértés ne essék: ettől még a film jó, kategóriájában (költségvetés/érték) nagyon is jó, de a befogadhatósági indexe meglehetősen alacsony. Ugyanakkor (kétszeri) megtekintése után rengeteget agyalok rajta, a finálét érteni vélem, bár meglehetősen abszurdnak is tartom. Viszont a Triangle-nek nyomába sem érhet.

70%

Spoiler:




Nem vagy ünneprontó, nekem ettől még ugyanúgy tetszett, csak sajnálom, hogy a lelkesedésem nem talált párra... és sajnos nem először  Sad . De van ez így: kinek a Coherence, kinek a Signal Wink .

"Én azt merem bevállalni, hogy elég közel áll ahhoz a léchez, amit a Triangle és az Exam nálam felállított, és legfeljebb annyival másabb ezeknél, hogy az események egymást követő láncolata és annak követése kevésbé hangsúlyos; itt azok "hullámvasútja" az élmény..."

Spoiler:

Ennek nyomán pedig adódik a kérdés: vajon engem vigasztalhat a tudat, hogy van olyan alternatív valóság, amiben te ezt a filmet teljesen kiismerted, még tetszett is, és jót beszélgettünk róla, csak én éppen nem abban élek Smile ?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 13, 2015 11:26 pm

Niwrok írta:


Coherence

Nem vagy ünneprontó, nekem ettől még ugyanúgy tetszett, csak sajnálom, hogy a lelkesedésem nem talált párra... és sajnos nem először  Sad . De van ez így: kinek a Coherence, kinek a Signal Wink .

Te kis hamis. Elsőre nem volt benn a példa, de nekem is ez jutott eszembe. Amúgy ez teljesen normális, attól én még köszönöm az ajánlót - látod, kétszer is megnéztem egy hét alatt. Nem volt rossz, egyáltalán, csupán zavaros.


Niwrok írta:

Ennek nyomán pedig adódik a kérdés: vajon engem vigasztalhat a tudat, hogy van olyan alternatív valóság, amiben te ezt a filmet teljesen kiismerted, még tetszett is, és jót beszélgettünk róla, csak én éppen nem abban élek Smile ?.

Ha ez vígasztal, legyen. Sokszor én is elgondolkodom egy fontos döntés után, hogy biztosan létezik egy másik valóság - végtelen számú másik valóság - bár azok átjárhatóságát kétlem...

Niwrok írta:

Spoiler:

Hehe.. ha ezt leírtad volna előtte, lehet, máshogy értelmeztem volna...

Spoiler:


Nagyjából úgy gondolom, ahogy a Találmánynál. Túlságosan okosat akartak csinálni, de inkább átgondolatlan lett. peace


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 10, 2019 10:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 13, 2015 11:48 pm

R2-D2 írta:

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 13, 2015 11:58 pm

Niwrok írta:

Spoiler:
.

Spoiler:

Update:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: John Wick   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 4:09 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 V2hQ9xZ




John Wick




Nem gondoltam volna, hogy ez tényleg ennyire pocsék lesz… pedig aztán Remo kolléga kendőzetlenül felhívta rá a figyelmemet. Ennyire ötlettelen, érzéketlen, unalmas sablonokat puffogtató agyatlan akciófilmet rég láttam, a főszereplő pedig Kenau Reeves helyett simán lehetne akár Jason Statham is. A John Wick ugyanis összességében sokkal inkább lett egy Staham mozi, mint akár egy újabb Neo klón… kár érte.

Szokták mondani, hogy ha láttad az előzetest, láttad a filmet is. Én eddig még soha egyetlen egy alkalommal nem éreztem ezt ennyire hangsúlyosnak, mint itt, ugyanis itt a trailer képei gyakorlatilag lefedik a film első tizenöt percét. Ezt pontosan úgy kell érteni, ahogy írva vagyon: a film eleje, mikor is a bosszú megalapozását kellene felvezetni nem más, mint egymásra hányt jelenetek halmaza, pont, mint az előzetes rövid képeiben. Olyan szinten nulla kötődést sikerül kiváltani a főhőshöz, hogy már-már szándékosnak éreztem: mintha arra ment volna ki az egész, hogy azt éreztessék, John Wick egyáltalán nem is akar kiszállni, alig várja már, hogy ismét visszatérhessen a Continentálba. Amihez egy postán kapott!! egy-két napot!! vele eltöltő kiskutya halála a konkrét kiváltó ok… Egyszerűen az egész felütés iszonyat felületes, kapkodó, ócska és érzelemmentes. Semmi alapot nem nyújt egy jó bosszúfilmhez – és még megspékelik az egészet két totál idiótasággal. Először is a rendőr és a csendháborítás… na ne má, hogy a kiérkező rendőr csak benéz az ajtón, meglátja a hullát és további szép estét kívánva elmegy. Másodszor pedig, a leendő áldozat, aki egy nagyhatalmú orosz maffiafőnök, békét ajánl Johnnak, aki ezt meg sem hallgatja. Mert megölték a kutyáját…

Itt egyébként felmerül az a kérdés is, hogy milyen múltja van ennek a John Wicknek, aki a legsötétebb maffiaügyekben volt ítéletvégrehajtó, alkalmanként  bérgyilkos-hotelben lakik, ugyanakkor a rendőrség mosolyogva kérdezi a hullahegyek láttán, hogy újra dolgozik-e. Most mi van? Az viszonylag hamar lejön, hogy kvázi legyőzhetetlen, úgy öli az ellenfelét, mint mondjuk Rambo, azonban ezzel a felállással egy percig nem tudunk érte izgulni. Hiába a mozi legelső jelenete, valahol akkor sem, s hiába próbálnak meg sebesülést okozni neki, akkor sem. S ha már sebesülés: már megint milyen idióta dolog egy frissen összevarrt sebbel olyan bunyókat végigcsinálni… Teljesen másodrendű akciófilmmé silányították ezzel az egészet, amiben nem lehet komolyan venni egyetlen sérülést, verést, akciót sem. Pedig akció aztán van bőven: a legnagyobb erényük, hogy tényleg jól megkoreografáltak, de miután szinte számolatlanul hullnak a rosszfiúk (s persze szokás szerint mindig egyesével támadnak a közelharcban), egy idő utána az egész érdektelen lesz. Kicsit nekem néha az Equlibrium féle gun-kata jutott eszembe mindezek láttán, az volt hasonlóan tét nélküli. Az egész film csak újabb eszement lövöldözések halmaza egymás után, egy bárban, egy parkolóban, egy csarnokban. Rendőrség, hatóság sehol, a fél repteret lerombolják, a kutyát nem érdekli, a főhős is és ellenfelei is a legnagyobb ostobaságokat csinálják. Beszélgetnek az áldozattal, hogy az meg tudjon szökni, a korábban milliméter pontossággal célzó főhős egy egész épületen keresztül nem találja el áldozatát, s fordítva is: gépfegyverek sortüzében él túl mindent. Annyira gáz az egész… annyira igénytelen, semmitmondó és buta, hogy fájt.

Miután sem a bosszú érzelmi mivolta nem volt képes megfogni, sem az akciójelenetek nem voltak képesek újat adni, így szinte semmi élvezetes nem maradt a filmben számomra. Nem véletlenül hozta Remo is példának az A védelmezőt, ég és föld a kettő között a különbség. Ott rendesen tudunk azonosulni a főhőssel, veszteségével, motivációival, ott a pusztításának minden perce élmény volt. Itt az égvilágon semmi egyedi és újdonság nem történik, amit egy totál érdektelen, emos(maga elé bámuló)  fasz visz végbe, aki tulajdonképp egy Jolly Joker figura. A 80-as években Charles Bronson, Chuck Norris, Michael Dudikoff volt ilyen, manapság meg Statham. Meg egyre inkább Neeson. S most már Reeves is… pedig bírom a srácot, de ezt nem kellett volna.

Pozitívumként csupán az orosz hülyegyereket, Alfie Allent (Greyjoy a Trónok harcából) tudom megemlíteni, de őt is csak azért, mert ő Greyjoy a Trónok Harcában. A Mustáng, és annak hangja tetszett, a fényképezés néha egész jó és ötletes volt, bár a sokadik mennyezeti városkép után szédültem. Az egész mozi legeslegjobb ötlete viszont nem Wickhez kapcsolódik, hanem a takarítóbrigád az. Az beszarás, azon nagyon jót röhögtem. Az volt az egyedüli jó ötlet a moziban. A többit gyorsan felejtsük el.



50%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 10, 2019 10:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 7:26 pm

R2-D2 írta:

John Wick

Nem gondoltam volna, hogy ez tényleg ennyire pocsék lesz… pedig aztán Remo kolléga kendőzetlenül felhívta rá a figyelmemet. Ennyire ötlettelen, érzéketlen, unalmas sablonokat puffogtató agyatlan akciófilmet rég láttam, a főszereplő pedig Kenau Reeves helyett simán lehetne akár Jason Statham is. A John Wick ugyanis összességében sokkal inkább lett egy Staham mozi, mint akár egy újabb Neo klón… kár érte.

Az egész mozi legeslegjobb ötlete viszont nem Wickhez kapcsolódik, hanem a takarítóbrigád az. Az beszarás, azon nagyon jót röhögtem. Az volt az egyedüli jó ötlet a moziban. A többit gyorsan felejtsük el.

50%

.

Nem áll szándékomban elfelejteni, különösen nem a Continentalt és azt az egész képregény-szagú bérgyilkos-világot, ami ahhoz kötődött, mert ennek csak sovány részei a takarítók. Ezen még az abszurditása, az idétlensége és a futószalagos gyilkolásai sem rontottak, ráadásul ugye én azon "páriákhoz" tartozom, akik nem kapnak kiütést a Golyózápor vagy a Wanted puszta említésétől Razz ... E kettő között elfért nekem a John Wick is Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 7:47 pm

Idézet :
...a film eleje, mikor is a bosszú megalapozását kellene felvezetni nem más, mint egymásra hányt jelenetek halmaza...

Helyes, elég megkeseredett bosszú-alapot láttam már filmeken, pont nincs rá ingerem, hogy fél órán át mutassák mennyire szereti az asszonyt, meg milyen boldog, vidám is az élet, ha úgyis tudjuk, hogy az egész csak alapot szolgáltat a vérontásnak. Nekem bőven elég volt az a pár montázs meg flashback, faszomat se érdekelte volna a feleslegesen elnyújtott bájolgás meg "érzelmi megalapozás", ha úgyis arra megy ki a film, hogy Wick kiverje mindenkiből a szart is. Nekem annyi is elég lett volna, ha a ruszki tahó megkarcolja a kocsiját, pont ugyanannyira elfogadtam volna, mint az ámokfutása kiváltó okát.

Idézet :
John Wick egyáltalán nem is akar kiszállni, alig várja már, hogy ismét visszatérhessen a Continentálba

Ezt szerintem jól gondolod, hiába az idill, meg kiskutya meg szép nő, ez egy kurva jó kis ezerszer eljátszott sablon. A sötété múltú főhős nem tud szabadulni a múltjától, de igazán nem is akar...

Idézet :
na ne má, hogy a kiérkező rendőr csak benéz az ajtón, meglátja a hullát és további szép estét kívánva elmegy

Többször is megemlítették, hogy Wick amolyan élő legenda az alvilágban, meg úgy az egész világban -mert az számomra egyértelműen lejött, hogy az egész John Wick univerzum arra épül, hogy van ez a bérgyilkos-hitman szakszervezet, ami működik a kis saját szabályai szerint, hol az ilyen figuráknak hírneve, presztízse lehet, a világ maradék része meg ehhez idomult és alkalmazkodott- szóval nem elképzelhetetlen, hogy a zsaruk teljesen tisztában voltak vele, ki is ő és miket is csinált, csak amolyan pofavizitre ugrottak be. Talán még ismerték is egymást régebbről. Cool

Idézet :
ugyanakkor a rendőrség mosolyogva kérdezi a hullahegyek láttán, hogy újra dolgozik-e. Most mi van?

Mondom, ne a mi világunkba helyezd bele ezt a filmet. Ez egy teljesen más univerzum. Mint a Marvel, vagy a Strain Twisted Evil vagy akármi. A világunk városai, kultúrái adják az alapot hozzá, de számomra ez amolyan urban-fantasy volt.

Nekem nagyon bejött az egész film hangulata és a tipikus vagány 'szarok én bele' hozzáállása az egészhez. Pörgős volt, látványos, feszült, kurva jól megkoreografált, a halhatatlan Reeves-et meg amúgy is bírom, legyen ő félvér szamuráj, kiválasztott, mnemonikus futár, vagy éppen egy badass ex-hitman.
Simán el tudnék még képzelni pár filmet a John Wick-univerzumon belül, hiszen tele van az egész lehetőségekkel -eme bérgyilkos világ belső szabályai, nagy öregjei, újítói, stb...- sőt, akár még jobban is el lehetne rugaszkodni a realitás talajáról. Bőven szórakoztató, többször élvezhető film volt ez, én azt mondom, úgyhogy várom is a megjelenését.
(Én olyan 7/10-re lőttem be mozi után).
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 8:12 pm

.
R2-D2 írta:

Coherence

Update:

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:24 pm

Niwrok írta:
.

Coherence

Na, akkor ez a különböző értelmezés gyökere Smile

Igen, vélhetően ez. Akkor kiegyezünk döntetlenben? ima

Niwrok írta:
.
Nem porszemek vagyunk a világban, hanem a porszem körme alatti piszok...

Ez viszont sosem volt kérdés számomra...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:29 pm

R2-D2 írta:

Coherence

Akkor kiegyezünk döntetlenben?   ima


Az "update" nélkül én már rég megtettem volna tongue ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:34 pm

Niwrok írta:

John Wick

... ráadásul ugye én azon "páriákhoz" tartozom, akik nem kapnak kiütést a Golyózápor vagy a Wanted puszta említésétől Razz ... E kettő között elfért nekem a John Wick is Smile .
.

Ismét egy eltérés, de sebaj. Annyira nem volt rossz, mint a Wanted, de én gyorsan feledem. Sőt. Az előbb jöttem ki a Taken3-ról, az pl. jobban tetszett, mint ez...  tongue


Weide írta:

John Wick

Nekem annyi is elég lett volna, ha a ruszki tahó megkarcolja a kocsiját, pont ugyanannyira elfogadtam volna, mint az ámokfutása kiváltó okát.


Mondom, ne a mi világunkba helyezd bele ezt a filmet. Ez egy teljesen más univerzum. Mint a Marvel, vagy a Strain Twisted Evil vagy akármi. A világunk városai, kultúrái adják az alapot hozzá, de számomra ez amolyan urban-fantasy volt.


hitman ...- sőt, akár még jobban is el lehetne rugaszkodni a realitás talajáról. Bőven szórakoztató, többször élvezhető film volt ez, én azt mondom, úgyhogy várom is a megjelenését.

Lelked rajta, nekem még ez is kevés volt. Egyszerűen nonszensz az egész.

De hát hova helyezzem? Basszus, nem tudok minden szart azzal kimagyarázni, hogy máshogy kell néznem, más univerzumba helyezni - hogy tetsszen. Egyszerűen ez a a mozi itt játszódik, mert semmi nem utal arra, hogy ne itt játszódna. Urban fantasy... hát persze... Rolling Eyes

Hitman. Kimondtad a másik szitokszót a Wanted mellé. Mad

Amúgy meg ez is egy újabb kibaszott képregényfilm lenne? faceplam


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jan. 14, 2015 9:35 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:35 pm

Niwrok írta:

Coherence
Az "update" nélkül én már rég megtettem volna tongue  ...
.

Na jó, de így tiszta a kép és a nézőpont. Wink Néha eléggé földhözragadott vagyok, tudom...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 EmptySzer. Jan. 14, 2015 9:52 pm

R2-D2 írta:

John Wick

Az előbb jöttem ki a Taken3-ról, az pl. jobban tetszett, mint ez...  tongue

Amúgy meg ez is egy újabb kibaszott képregényfilm lenne? faceplam


Szűzmáriaidesanyám  Razz  Very Happy ! Az az "akció"film lenne komolyabban vehető (mert ugye ez volt többek között a bajod a John Wickkel), amiben EGYETLEN EGY ütést, rúgást vagy lövést nem látni folyamatában a  fuck off vágás miatt? Jesszusom, ahogy álmosan félrebillent a csávó feje, miközben Mills "fojtogatta" a puskával ...  lol2  lol2 . Oké, jobban tetszett, de ugye ez 50,01%-nál nem jelent többet?

Ahogy néztem, a John Wick nem képregényfilm, de akár az is lehetne Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 2.0
Vissza az elejére 
3 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 35 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: