Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Trónok harca kibeszélő

Go down 
+2
Mr. White
R2-D2
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyHétf. Jún. 16, 2014 5:37 pm

mesterjani írta:
Kezdetnek ennyi, nem tudom mennyire lehet egyelőre spoilerezni. Smile

Szerintem nyugodtan írd ki magadból a spoileres dolgokat, csak a megfelelő
Spoiler:
használva, én is szívesen kibeszélnék egy két-részt, amit viszont gondosan el kell rejteni az elmaradottak elől. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 12:10 pm

Végeztem, s rögtön két kérdésem is van:
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 2:29 pm

R2-D2 írta:
Végeztem, s rögtön két kérdésem is van:

Spoiler:
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 2:44 pm

Weide írta:
Spoiler:


Köszi!!!! A vas volt a legfontosabb kérdésem, de így már tiszta. Apropó, Jaqen H'ghar nem jön vissza valamikor???
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 3:04 pm

R2-D2 írta:
Köszi!!!! A vas volt a legfontosabb kérdésem, de így már tiszta. Apropó, Jaqen H'ghar nem jön vissza valamikor???

Nem hiszem. A negyedik kötetben ugyan feltűnik egy aprócska szálban, de annak következményei még tisztázatlanok. Ez a szál viszont, a sorozat szempontjából még várat magára, szóval lehet, hogy a következő évadban tesznek rá utalást, vagy újra behozzák, de nem tudom, annyi már az átírás meg kihagyás, hogy nem merek biztosat mondani.

Kicsit azért is vagyok bajban, mert ugye a könyvek (főleg az utóbbi kettő) már egymással párhuzamosan futnak, de nekem az olvasás és összefüggések keresése terén eléggé össze van mosódva, a sorozat pedig próbálja nem egymás után elmondani az eseményeket egy-egy szereplő szemszögéből (mint a könyvek), hanem egyszerre viszi az összes szálat. Ezért is volt, hogy hiába a negyedik évad, a harmadik, negyedik, sőt az ötödik könyvből is vettek át szálakat az epizódokhoz. Sőt, 1-2 olyat is beleraktak, amit még nem is olvashattunk.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 8:40 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:
Apropó, Jaqen H'ghar nem jön vissza valamikor???

Nem hiszem. A negyedik kötetben ugyan feltűnik egy aprócska szálban, de annak következményei még tisztázatlanok. Ez a szál viszont, a sorozat szempontjából még várat magára, szóval lehet, hogy a következő évadban tesznek rá utalást, vagy újra behozzák, de nem tudom, annyi már az átírás meg kihagyás, hogy nem merek biztosat mondani.

Pedig őt nagyon bírtam, speciel örülnék, ha feltűnne. Smile

Weide írta:

Viszont ezáltal azt nem tudom felmérni, hogy egy ASOIAF-szűz mennyire botránkozik meg ezeken elsőre. Nálam mindenesetre hozta az évad a maximumot, ami kifért a csövön, sőt, még egy-két újítást és új "szálat" is behoztak, szóval párszor engem is sikerült meglepniük. Smile

Ez mindig érdekes kérdés, egy könyv ismeretében nézni annak adaptációját. Ugyanakkor a film(sorozatnak) meg kell állnia saját lábán is - e tekintetben majdhogynem mindegy, mit hagynak ki illetve mit változtatnak meg rajta. A GoT számomra a könyv nélkül is kimagasló élmény, az apró értékelésbeli eltérések az egyes évadok egymáshoz mért viszonyát jelzik. Smile



Weide írta:

Ha érdekel a dolog, mesterjaninak írt spoileres válaszaimból megtudhatod a Hegy jövőjét.

Olvastam, köszi. Ahogy a pincében az ominózus kezelés elkezdődött, tökéletesen megágyaz írásodnak.

Weide írta:

Ebből kicsit azt érzem, mintha katarzist a GoT világában már csak a pozitív szereplők halála okozhatna, vagy csak az döbbenthetne meg, hiszen azokéra kevésbé számítunk, mint az ellenszenves kis gecik kimúlására. Már magával az állításommal is vitába lehetne szállni, de én úgy érzem, a hirtelen, váratlan halálok igenis nagyon okosan és ügyesen voltak megoldva és beépítve a történet folyamába, és itt is csak azt ígérhetem; lesznek még kurva nagy pofáraesések.  Twisted Evil

Azzal nincs gond, hogy okosan és ügyesen vannak megoldva, de azért az is természetes, hogy a pozitív fiurák halála jóval ngyobb érzelmi hatást vált ki. A GoT negatív szereplőinek halála ráadásul egyfajta megváltás a nézőnek - számomra inkább öröm volt nézni őket, mint megdöbbenés.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 8:56 pm

S ha már kibeszélő, néhány dolog, ami vagy nem tetszett annyira, vagy csak szimplán kérdéseket ébresztett bennem... Smile

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 9:42 pm

R2-D2 írta:
Azzal nincs gond, hogy okosan és ügyesen vannak megoldva, de azért az is természetes, hogy a pozitív fiurák halála jóval ngyobb érzelmi hatást vált ki. A GoT negatív szereplőinek halála ráadásul egyfajta megváltás a nézőnek - számomra inkább öröm volt nézni őket, mint megdöbbenés.

Hát, nálam a gecik kimúlása is felér néha egy-egy katarzissal, nem beszélve a látványos tarkóátszúrásokról mondjuk. Very Happy

Spoiler:

Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2014 9:57 pm

R2-D2 írta:
S ha már kibeszélő, néhány dolog, ami vagy nem tetszett annyira, vagy csak szimplán kérdéseket ébresztett bennem... Smile

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 4:05 pm

R2-D2 írta:
S ha már kibeszélő, néhány dolog, ami vagy nem tetszett annyira, vagy csak szimplán kérdéseket ébresztett bennem... Smile

Spoiler:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 4:26 pm

mesterjani írta:
Spoiler:

Nekem a könyvben is és a sorozatban is általában az északi, Falon túli szálak a legélvezetesebbek. Részekből pedig az utolsó három vitte a prímet, de mondom, összességében az egész évaddal meg voltam elégedve. A nyolcadik részt gondolom nem kell kiemelnem, miért is szerettem annyira, a kilencedik pedig visszahozta a blackwater-i csata feelingjét. Itt lepődtem meg a leginkább, hogy mennyi mindent bevállaltak a készítők, nem hagytak ki semmit, mozgalmas és látványos volt. Az utolsó rész pedig szerintem az egyik legintenzívebb volt, elvarrtak pár szálat és bele is kezdtek újabbakba, a zene és a záró kép pedig... borzongatóan jól sikerült.
Halálok... hehe, hát soroljam?

Spoiler:

Akkor már én is feltennék egy kérdést. Nektek mely szálak azok, amiket a legjobban untok, legkevésbé élveztek. Számomra Daenerys szenvedése az araboknál. Annyira unalmas és érdektelen számomra az a szál, a nő egy kész katasztrófa, de olyan szempontból tetszik, hogy legalább annyira fel tudja baszni az agyam a képernyőn is, ahogy a könyvekben. Azért is van vele tán bajom, mert míg mindenhol máshol azért jó nagy szopatások zajlanak, váratlan árulások, kitolások, szenvedés és sanyarúság, ez a kurva szinte semmilyen atrocitással nem találkozik. Jó, leszámítva az első évad első felét, de annyi. Azóta meg csak megy, a könyvben is, sorra hódítgatja meg a városokat, cseszi szét a tradíciókat, meg nyalatja fényesre a seggét. Félő, hogy ez nem is nagyon fog változni, mindenesetre nekem epizódról-epizódra válik egyre ellenszenvesebbé a képe. Azért reménykedek Martin papában, hogy majd vele is jól ki fognak tolni.  fuck off
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 4:52 pm

mesterjani írta:

Spoiler:

Ahogy a kritikámban is írtam, ezen évadban egyételműen az Ayra/Véreb szál lett a csúcs...

Halál meg?

Spoiler:


Weide írta:
Akkor már én is feltennék egy kérdést. Nektek mely szálak azok, amiket a legjobban untok, legkevésbé élveztek. Számomra Daenerys szenvedése az araboknál.

Tessék békén hagyni Daeneryst, az egész GoT legkoolabb figurája. Végre egy figura, aki alapban pozitív.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 4:59 pm

R2-D2 írta:
Spoiler:


Spoiler:

R2-D2 írta:
Tessék békén hagyni Daeneryst, az egész GoT legkoolabb figurája. Végre egy figura, aki alapban pozitív.

Bah, kérlek, a Boltonok a legcoolabbak egész Westeroson.  Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 5:03 pm

Weide írta:


Spoiler:

Spoiler:

Legjobban Oberyn és Tyrion jeleneteit bírtam ebben az évadban, meg Arya és Véreb kalandozásait. Kedvenc részek nekem így sorrendben 8,9,10. Nyolcas végén a párbaj tényleg szemkápráztató és végig erős feszültséggel megnyomva. Oberyn harci stílusát elnéztem volna még egy darabig. Kilences rész pedig teljesen kilépett a sorozatos keretekből. Sok film megirigyelhetné a Fal ostromát mind látványban mind feszültségben. Egyik kedvenc részem, ahogy madártávlatból a Fekete várból átnézünk a fal fölött és látjuk a túloldalt dúló csatát.
Utolsó rész pedig sorozatfinálénak is majdnem elment volna.Szerintem lehetett rajta érezni, hogy egy trilógia lezárásának készült maga a könyv. Csak Martin túl jól érezte magát a világban és még vitte tovább a történetet. Talán egy kicsi hiányérzetem volt, hogy Daenerys szála nem kapott valami ütősebb véget mint a korábbi évadokban.

Weide írta:

"Akkor már én is feltennék egy kérdést. Nektek mely szálak azok, amiket a legjobban untok, legkevésbé élveztek."

Nekem is Daenerys szála a leghaloványabb. Vannak benne jó pillanatok, pl a 2 sárkányos eset a kecskével majd a kislánnyal. De azon kívül olyan mint egy elkényeztetett Disney hercegnő aki szemet szemért elvre hivatkozva osztja az áldást, de gondolkodni már luxus neki. Valamint én a fantasy részeket is szeretem ezért Bran fejezeteiből többet megnéztem volna, ez nálam negatívum, hogy alig kerültek elő az évad alatt, és a legkissebb tesója hova a fenébe tűnt? Smile
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 EmptyHétf. Jún. 23, 2014 5:08 pm

Weide írta:


Bah, kérlek, a Boltonok a legcoolabbak egész Westeroson.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Trónok harca kibeszélő   Trónok harca kibeszélő - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Trónok harca kibeszélő
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 2.0
» 12 majom kibeszélő
» Triangle kibeszélő
» The Strain kibeszélő
» Alien Universe kibeszélő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: