Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mr. White írásai

Go down 
+3
Niwrok
Mr. White
R2-D2
7 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyPént. Okt. 17, 2014 10:50 pm

Már egy ideje szerettem volna ajánlani nektek egy sorozatot!
A sorozat címe: The Good Guys
A történet annyi, hogy van egy középkorú zsaru(Dallasban játszódik és a jelenben) aki a 80-as években nagy sztár volt mert kimentette valami fejesnek a gyerekét egy elrablójától! DE mára inkább egy lesüllyedt zsaru aki nem igazán tud meglenni pia nélkül meg akciózás nélkül! És egyszer csak kap egy új társat még pedig egy fiatalt aki a modern dolgokhoz ért meg minden! Röviden-tömörön ez egy buddy-cop sorozat! Na de olyan, hogy én ilyet még nem is láttam! Megmerem kockáztatni, hogy jobban szórakoztam rajta mint a Halálos Fegyvereken pedig azért azok eléggé mérföldkövek ebben a műfajban!
A Sorozatnak egy hibája van, hogy csak 1 évados de ez nem azért van mert min sorozat hanem mert sajna törölték! De higgyétek el nekem megéri megnézni! a sorozat 2010-es eresztés és 20 epizódos!
Sajnos többet nem tudok írni róla mert már 1 éve láttam, de azt tudom mondani, hogy nagyon jól szórakoztam rajta!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyPént. Okt. 17, 2014 11:14 pm

Mr. White írta:

Már egy ideje szerettem volna ajánlani nektek egy sorozatot!
A sorozat címe: The Good Guys


Köszi az ajánlót, de a látott trailer alapján azt hiszem, ez nem az én sorozatom Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyPént. Okt. 17, 2014 11:15 pm

Mr. White írta:


A sorozat címe: The Good Guys

Még csak nem is hallottam róla, köszi. A leírásod alapján meglehetősen sablonos a felállás, de attól még a történet tényleg lehet jó.

Kár, hogy az elköetkezendő fél évben esély nincs rá megnézni.

Elindult a Homeland S4, Gengszterkorzó S5 (még az S4-et se láttam), a Walking Dead S5, a SupNat S10... Ezeknak ahogy vége, rögtön nézem őket.

De köszi az ajánlót! Wink
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 12:37 am

Mr. White írta:
Már egy ideje szerettem volna ajánlani nektek egy sorozatot!
A sorozat címe: The Good Guys
A történet annyi, hogy van egy középkorú zsaru(Dallasban játszódik és a jelenben) aki a 80-as években nagy sztár volt mert kimentette valami fejesnek a gyerekét egy elrablójától! DE mára inkább egy lesüllyedt zsaru aki nem igazán tud meglenni pia nélkül meg akciózás nélkül! És egyszer csak kap egy új társat még pedig egy fiatalt aki a modern dolgokhoz ért meg minden! Röviden-tömörön ez egy buddy-cop sorozat! Na de olyan, hogy én ilyet még nem is láttam! Megmerem kockáztatni, hogy jobban szórakoztam rajta mint a Halálos Fegyvereken pedig azért azok eléggé mérföldkövek ebben a műfajban!
A Sorozatnak egy hibája van, hogy csak 1 évados de ez nem azért van mert min sorozat hanem mert sajna törölték! De higgyétek el nekem megéri megnézni! a sorozat 2010-es eresztés és 20 epizódos!
Sajnos többet nem tudok írni róla mert már 1 éve láttam, de azt tudom mondani, hogy nagyon jól szórakoztam rajta!

Helló, White!

Hogy ne csak lesajnálást kapj, engem tényleg érdekelt az ajánlott sorozat! Ugyan akármilyen kommersz enkórról nem lehet letölteni, de léteznek spéci sorozatos lelőhelyek is. Lényeg a lényeg, tényleg nagyon jó ez a Good Guys! Minden bizonnyal lesz rá szabad 13 órám, köszi!Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 7:44 pm

téglagyári megálló írta:


Helló, White!

Hogy ne csak lesajnálást kapj, engem tényleg érdekelt az ajánlott sorozat! Ugyan akármilyen kommersz enkórról nem lehet letölteni, de léteznek spéci sorozatos lelőhelyek is. Lényeg a lényeg, tényleg nagyon jó ez a Good Guys! Minden bizonnyal lesz rá szabad 13 órám, köszi!Smile

Először is köszönöm a nem lesajnálást!
2: Szívesen ajánlok sorozatokat, filmeket főleg ahol úgy érzem, hogy nektek is tetszene!
3: Ki látta és hogyan vélekedik az Ember Gyermekéről?
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyHétf. Okt. 20, 2014 10:53 pm

Mr. White írta:

Először is köszönöm a nem lesajnálást!
2: Szívesen ajánlok sorozatokat, filmeket főleg ahol úgy érzem, hogy nektek is tetszene!
3: Ki látta és hogyan vélekedik az Ember Gyermekéről?


"Kevés film mondhatja el magáról, hogy öt éve láttam, és azóta semmit nem vesztett az erejéből. Tulajdonképpen maga az alaphelyzet annyira sokkoló, hogy ha utána egy elfeketedett képernyőt mutatnának másfél órán keresztül, akkor is ki tudnám tölteni azt az időt a gondolataimmal a témáról."

Bővebben itt, R2-é dettó Smile .

Részemről nem változott.
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 23, 2014 1:48 pm

Niwrok írta:


"Kevés film mondhatja el magáról, hogy öt éve láttam, és azóta semmit nem vesztett az erejéből. Tulajdonképpen maga az alaphelyzet annyira sokkoló, hogy ha utána egy elfeketedett képernyőt mutatnának másfél órán keresztül, akkor is ki tudnám tölteni azt az időt a gondolataimmal a témáról."

Bővebben itt, R2-é dettó Smile .

Részemről nem változott.
.

Teljesen egyetértek veled Niwrok! + Nálam ez a film vezeti a legtöbb katarzis egy filmben élmények listáját! Van legalább 5 darab benne!
Spoiler:
+ Nálam ez a film bizonyítottan benne van az ELIT KEDVENCEK listájában!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 23, 2014 1:56 pm

Mr. White írta:


Teljesen egyetértek veled Niwrok! + Nálam ez a film vezeti a legtöbb katarzis egy filmben élmények listáját! Van legalább 5 darab benne!
Spoiler:
+ Nálam ez a film bizonyítottan benne van az ELIT KEDVENCEK listájában!

Én az xpress írás óta megnéztem már, de sokadszorra sem tudtam befogadni. A fentiek rám kevésbé voltak érzelmi hatással, de hét nem vagyunk egyformák - és ez így van rendjén. peace
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyCsüt. Okt. 23, 2014 3:40 pm

Mr. White írta:

Nálam ez a film vezeti a legtöbb katarzis egy filmben élmények listáját! Van legalább 5 darab benne!

Spoiler:

+ Nálam ez a film bizonyítottan benne van az ELIT KEDVENCEK listájában!


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Gone Girl   Mr. White írásai - Page 4 EmptyVas. Dec. 21, 2014 1:45 am


Holtodiglan


Gyerekek én csak most jutottam ahhoz az állapothoz hogy megnézzem a Gone Girl-t! Eléggé kegyetlen film volt. Nincsenek is szavak hozzá, hogy mennyire játszottak a nézőkkel, de mi filmbolondok(mások filmbuzinak illetnek minket) ezt imádjuk ez volt az egyik oka amiért beleszerettünk ebbe a csodálatos készítménybe!

De magáról a filmről. Szerintem írhatom spoileresen az egészet mert mindenki látta már vagy ha nem akkor gondolom nem is kíváncsi rá.
Ugye a történet elején az van hogy egy férj szeretné kinyitni a felesége koponyáját(Jack Torrance is imádná az ötletet!), hogy megtudja mi is jár a neje fejében! Ez a jelenet majd a végén visszaköszön. Nem tudom ti hogy vagytok vele de én imádom amikor a film nyitójelenete nem a történet elejével kezdődik egy zseniális példa erre a Nagymenők!

David Fincher megint remekművet készített. A vágás használatát szerintem tanítani kéne! A zene az elején amikor a megismerkedést mutatják mondhatni romantikus ütemek vannak, de mikor az események kezd bedurvulni úgy lesz a zene is egyre sötétebb. Én nem vagyok az a fajta Néző aki miközben nézi a filmet magában arra gondol, hogy majd mit fog nektek írni fiúk, de ennél a filmnél néha azon kaptam magamat hogy önkénytelenül is írok pár dolgot. Köztük azt hogy ez a film nem más mint egy 21. századi Rózsák háborúja.... legalábbis addig mikor Amy(Rosemund Pike)-t ki nem rabolja a két vidéki tuskó ... csak durvább kiadásban. és ezért valakit föl hív és mit ad isten (R2 miatt azt írom mit nem!) kinek telefonált a drága hát nem annak akinek kicsit furcsa szerepe van az egészben mégpedig egy egykori pasiját akit a filmben úgy ismerünk meg mint aki anno zaklatta őt. Az okos néző maximum ekkor már elkezdi kicsit furcsállni és azt a kibebaszott nagy mozaikot összerakosgatni, hogy hogy is van ez? Most akkor egy olyan embertől kér segítséget aki anno zaklatta(legalábbis ezt híresztelte a csaj) de ahogyan azokat a jeleneteket látjuk ahogyan ketten a pasi(A tudós a Starship Troopersből) lakásában mit lakás az egy kurva nagy ház(!) élik a mindennapokat és a nézők felteszem jogosan kérdezhetik, hogy miért is nem a szüleinek telefonált? Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ezt a tervet amit végrehajtót a "Megmentőjén" mikor tervelte ki? Amikor nézték a tévét és a csávó kikapcsolta és azt mondta neki, hogy engem választottál itt biztonságban leszünk. Aztán egyik nap mondhatni egy átlagos nap a csaj kihasználja a kamerákat fokozatosan és előkészíti a terepet a meséjének, hogy Őt bizony ez a csávó elrabolta. Csak kérdem én a csávó miért nem nézte meg az aznapi felvételeket? De mind1 aztán a csaj hazatér egyértelműen a férjét (Ben Affleck) fölmentik a felesége meggyilkolásának vádja alól(Lol hasonló eset mint a 1936-os Fury-ban-> R2 ha nem ismernéd ez egy mondhatni bíróságon játszódó film). Aztán ők eljátsszák a tökéletes házaspárt. De ami nekem tetszett, hogy ott volt egy női nyomozó aki már az elején azzal a ragasztásaival lehetett érezni, hogy nem egy buta nő(de ebben a filmben mégis csak a 2. legokosabb női karakter díját tudja csak elnyerni!).  Közben meg a férjét ugye megvádolták gyilkossággal aztán meg kiderült,hogy nem ölte meg csak megcsalta, de amíg ehhez oda jutunk eléggé kacifántos a történetvezetés főleg ezzel  asok naplósírásos visszaemlékezéssel. Ne értsétek félre engem nem zavart, de lefogadom, hogy sokan ezeket nem érették, mert az átlag mozinéző már bocsánat de segg hülye! Viszont azt hozzáteszem, hogy az előzetesben már lehetett érezni,hogy ez bizony thriller lesz(na nem Michael Jacksonos, de viszont David Fincheres) és az hogy az aláfestő zene a Her(vagy valami ilyesmi a szám címe) ami a Sztárom a párom filmben hangzik el mindent elárul, hogy itt bizony nem mindenki az akinek látszik!
És a végén amikor a nyomozó csaj szeretné kikérdezni Amy-t  azzal kapcsolatban, hogy miért is csinálta azt a férjével amit tett meg az egész ügyet és a férfiak akik ott voltak vagyis az FBI(Értsd a kormány a társadalom) meg mivel megerőszakolt nőről van szó ezért Őt nem lehet ilyen kérdésekkel bombázni mert az egyértelműen bántásnak minősül aminek ugye eléggé ki volt téve a hölgy.
Aztán a vége, hogy a nőben van egy élet amivel magához láncolja a férjét az fantasztikus mert lévén hogy a társadalomban de legalábbis a Nyugati eszméket vallókban egyre több ilyen van, hogy a gyerek nem más mint házasság mentő! Nem az, hogy újra felfedeznék egymást vagy próbálnának megkeresni a probléma gyökerét és azt kihúzva eltüntetni azt a dolgot.
Na mindegy a filmről még annyit, hogy a stáb élén természetesen Fincherrrel nagyszerű munkát végzett, bár nekem a szerető nem jött be annyira túlságosan azt éreztem hogy csak a dívány miatt kaphatta meg a szerepet, de viszont elég érdekes volt látni a  producereknél Arnon Milchan(Volt egyszer egy Vadnyugat,Szemtől Szemben,Szigorúan Bizalmas, Ha ölni kell) mellett Reese Witsherspoon kisasszony nevét is akinek a Wild c. filmjére nagyon kíváncsi vagyok! Apropó aki nem látta nézze meg a Mud-ot Matthew McConaghey-vel és mellékszerepben Reese-zel és egy nem rossz gyerekszínésszel, legalábbis ott jól játszotta a szerepét.

UI: Bocsi a káromkodásokért de muszáj voltam kiadni magamból!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyVas. Dec. 21, 2014 2:29 am

Mr. White írta:


Holtodiglan

Gyerekek én csak most jutottam ahhoz az állapothoz hogy megnézzem a Gone Girl-t! Eléggé kegyetlen film volt. Nincsenek is szavak hozzá, hogy mennyire játszottak a nézőkkel, de mi filmbolondok(mások filmbuzinak illetnek minket) ezt imádjuk ez volt az egyik oka amiért beleszerettünk ebbe a csodálatos készítménybe!


UI: Bocsi a káromkodásokért de muszáj voltam kiadni magamból!

Huh, elolvastalak, 2x is - nagyon hiányoznak a vesszők a szövegből - de azért azt érzem, ugyanúgy vagy a filmmel, mint ahogy mi voltunk anno: neked is rengeteg kérdésed van. Pontosabban rengeteg logikai bukfenc van első nézésre a moziban...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyVas. Dec. 21, 2014 6:54 am

Mr. White írta:

Holtodiglan

Gyerekek én csak most jutottam ahhoz az állapothoz hogy megnézzem a Gone Girl-t! Eléggé kegyetlen film volt. Nincsenek is szavak hozzá, hogy mennyire játszottak a nézőkkel, de mi filmbolondok (mások filmbuzinak illetnek minket) ezt imádjuk ez volt az egyik oka amiért beleszerettünk ebbe a csodálatos készítménybe!


- A Rózsák háborúja párhuzam nem jutott még eszembe, de egyébként tök jó Smile !
- Hogy ki mikor kezd el gyanakodni, érdekes dolog. Lehet, hogy már túl sok filmet láttam, vagy túl sok krimit olvastam, de gyakorlatilag az elejétől úgy gondoltam, hogy az egésznek fordítva kell lennie, és a totál életszerűtlennek tűnő dulakodási romok bemutatása után már csak arra volt a kíváncsi, hogy a pasi balek vagy zseni. Ebből lett a balek...
- Szerintem te vagy az egyetlen ember a világon, de sokan biztosan nem vagytok azok, akik Neil Patrick Harrisre úgy hivatkoznak 2014-ben, hogy "a tudós a Starship Troopersből" Very Happy .
- A szüleinek két okból sem telefonálhatott Amy, miután kirabolták. Az egyik a film részemről legjobb része, vagyis Csodálatos Amy; lehet, hogy a nő dühös vagy sértődött volt a megcsalás miatt, de hogy amit határtalanul gyűlölt az életében, az az az eszménykép volt, amivel együtt nőtt fel, és amit a halála nélkül sosem tudott volna elhagyni, ellentétben a férjével, az biztos. A másik, hogy önmagában egy hazatelefonálás kevés lett volna; ha akkor a szüleinek telefonál, akkor nem tudott volna a szerepében maradni, akkor csak megvetés lett volna a jussa, mert ha meg is értették volna, hogy mennyi harag volt benne a férje iránt, ezen bőven túlnőtt volna, hogy milyen kegyetlen játékot is űzött vele. Akkor ő lett volna a hisztis, kegyetlen picsa, aki okosnak hitte magát, aztán amikor félrecsúszott a terve, az első alkalommal hazarohan a mamihoz.
- Nekem ugyan még nem volt kamera a lakásomban, de szerintem azt az ember nem nézegeti naponta, csak jól jön, ha valami probléma akad a lakás körül. Szerintem az csak óvintézkedés, egy esetleges nyomozás segítője, és mert Collings minden hazatérésekor rendben levőnek talált mindent, Amy is mosolyogva várta, így nem volt oka gyanakodni.
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: La La Land   Mr. White írásai - Page 4 EmptyPént. Jan. 06, 2017 11:34 pm

Kaliforniai Álom ezt a magyar címet kapta az a film amelyről most fogok írni. A magyar cím annyira nem is áll távol az eredetitől lévén, hogy a La la land jelentése nem más, mint Los Angeles becézése és a valóságtól aló elrugaszkodás idomája.  Amikor megtudtam, hogy Ryan Gosling és Emma Stone újra közös filmben fognak szerepelni ami ráadásul musical is lesz bevallom érdekelt, de kicsit féltem, mert amíg az első közös filmjükben vagyis az Örült, Dilis, Szerelem-ben jók voltak együtt addig a második filmjükben a gengszterosztagban már nem ezt nem lehet elmondani (bár számomra az a film sem jött be hiába kedvelem a gengszterfilmeket), de ebben a filmben a kémia közöttük olyan amilyennek kell lennie vagyis eszméletlen. Soha rosszabb kémiát két főszereplő között! 

Mint ismeretes a történet arról szól, hogy egy nem befutott színésznő és egy jazz zongorista egymásba esnek, de kéretik ezt a filmet ne csöpögős romantikus filmnek venni, mert nem az. Nagyon is nem az. Mármint, hogy nem csöpögős, bár a végén van egy jelenet ami (csak egy)kicsit váratlanul ért, de teljesen megértettem, hogy miért is volt benne a filmben, nagyon is illett a végére. 

Az író-rendező azt mondta, hogy nagyban inspirálták az 50-es 60-es évekbeli musical-ek amiket lehetett is érezni. Ez a film egyszerre él nosztalgiával mármint, hogy bele rángat minket egy szerethető, de egyben nagyon is szemmel látható múltbéli hangulatba , de azért nem ragad benne a múltban, hanem a jelenben marad a film csak átjárja egy 50-es,60-as évekbeli hangulat (számomra egyebek között ezért is volt rajta a listámon, hogy meg kell nézzem). Ez a nosztalgikus charme ami nagyon sokszor átjárja a filmet nagyon bejött. 

A musical nem igazán áll közel hozzám(ellentétben a tánccal) kivéve az Ének az esőben és a Hair cimű filmeket. Az elején amikor a dugóban állunk(azért mondom így, mert egy snittben lett felvéve és ezáltal közelebb hozta a nézőhöz azt a kocsitorlódást) azt hittem,hogy én is ott vagyok, sőt szívesen lennék egy ilyen forgalomálló helyzetben ahol ilyen történik ez a jelenet nézése közben eldöntöttem. Sőt vissza kellett fognom magamat néhány jelenetnél nehogy táncra perdüljek. Itt megjegyezném, hogy a film után nagyon is kedvem támadt megtáncoltatni Stone kisasszonyt, ha lehetőségem akad erre én megteszem. 

A vége nem tipikus happy end, de mégis él egy nagy bravúrral a film mégpedig azzal,hogy a moziból kijöve pár zeneszámot hallgattam, mert (már a film megnézése előtt megtetszettek), annyira jó érzés fogott el ennek ellenére, hogy mosolyogva sétáltam hazafelé.
 
Nekem ez a film felkerült a kedvenceim közé, ha a dvd kiadás méltó lesz a filmre akkor meg is veszem. 

UI: Ez az írás sajnos nem olyan lett amilyennek gondoltam, de ez azért van mert december 30-án láttam a filmet és akkor nem tudtam gép közelben lenni annyi ideig, hogy leírjam az akkor érzéseimet már nem tudom hűen visszaadni csak egy kis darabkáját.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptyPént. Jan. 06, 2017 11:57 pm

Mr. White írta:

Kaliforniai Álom, ezt a magyar címet kapta az a film amelyről most fogok írni. A magyar cím annyira nem is áll távol az eredetitől lévén, hogy a La la land jelentése nem más, mint Los Angeles becézése és a valóságtól aló elrugaszkodás idomája.  

Mint ismeretes a történet arról szól, hogy egy nem befutott színésznő és egy jazz zongorista egymásba esnek, de kéretik ezt a filmet ne csöpögős romantikus filmnek venni, mert nem az. Nagyon is nem az. Mármint, hogy nem csöpögős, bár a végén van egy jelenet ami (csak egy)kicsit váratlanul ért, de teljesen megértettem, hogy miért is volt benne a filmben, nagyon is illett a végére. 

A musical nem igazán áll közel hozzám(ellentétben a tánccal) kivéve az Ének az esőben és a Hair cimű filmeket. Az elején amikor a dugóban állunk(azért mondom így, mert egy snittben lett felvéve és ezáltal közelebb hozta a nézőhöz azt a kocsitorlódást) azt hittem,hogy én is ott vagyok, sőt szívesen lennék egy ilyen forgalomálló helyzetben ahol ilyen történik ez a jelenet nézése közben eldöntöttem. Sőt vissza kellett fognom magamat néhány jelenetnél nehogy táncra perdüljek. Itt megjegyezném, hogy a film után nagyon is kedvem támadt megtáncoltatni Stone kisasszonyt, ha lehetőségem akad erre én megteszem. 


Mr. White írásai - Page 4 1sm007hiya

Idén úgy látom, kicsit később érkezett a karácsony a Filmfórumra, még egy rég látott ismerős  cheers ! Pont eszembe jutottál, hogy ha már Weide visszanézett, akkor jó lenne, ha te is ezt tennéd, és lőn!

De nehogy már magyarázkodással kezd rögtön, ahogy benéztél, csak mert úgy írsz, ahogy Smile ! Tartsd csak meg ezen jó szokásodat Very Happy !

Én a musicalt szeretem jobban, a táncot talán alkati korlátok miatt kevésbé. Jó volt olvasni a lelkes sorokat, mert bármit is írtam a filmről, a zenéje éppúgy bejött (azóta újra is hallgattam párat a youtube-ról), mint külön-külön a rózsaszín-fodrosszoknyás eleje és az egyre drámaibb folytatás. Csak a váltástól végig bennem volt az érzés, hogy ez így olyan, mintha a rendező húsz perc után megijedt volna, hogy tingli-tangli musicalt csináljon, és ezért vitte el egy sokkal érzelmesebb, mélyebb irányba. Nekem AZ nem tetszett.

.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 EmptySzomb. Jan. 07, 2017 12:22 am

Niwrok írta:


Mr. White írásai - Page 4 1sm007hiya

Idén úgy látom, kicsit később érkezett a karácsony a Filmfórumra, még egy rég látott ismerős  cheers ! Pont eszembe jutottál, hogy ha már Weide visszanézett, akkor jó lenne, ha te is ezt tennéd, és lőn!

De nehogy már magyarázkodással kezd rögtön, ahogy benéztél, csak mert úgy írsz, ahogy Smile ! Tartsd csak meg ezen jó szokásodat  Very Happy !

Én a musicalt szeretem jobban, a táncot talán alkati korlátok miatt kevésbé. Jó volt olvasni a lelkes sorokat, mert bármit is írtam a filmről, a zenéje éppúgy bejött (azóta újra is hallgattam párat a youtube-ról), mint külön-külön a rózsaszín-fodrosszoknyás eleje és az egyre drámaibb folytatás. Csak a váltástól végig bennem volt az érzés, hogy ez így olyan, mintha a rendező húsz perc után megijedt volna, hogy tingli-tangli musicalt csináljon, és ezért vitte el egy sokkal érzelmesebb, mélyebb irányba. Nekem AZ nem tetszett.

.

Neked is Hello! Remélem, hogy ez a későbbi karácsony azért nem csak egyszeri alkalom lesz. 
A youtube-ról én is néztem pár zenét a film megnézése előtt sőt azokat hallgattam. A váltásról nem fogok én sem vitát szítani, mert nagyon is igazad van valóban voltak váltások, de jól tette a író-rendező. A tingli-tanglis rész lehet azért jött be, mert táncoltak és bennem régóta van egy ilyen "álmom", hogy majd velem is megfog történni valami hasonló, persze tudom,hogy ez egy film és nem is hiszem el,hogy valaha az életben volt ilyen, hogy az emberek fogták magukat és táncra perdülnek anélkül, hogy az nem flashmob lenne. Nekem ami hasonló hirtelen jövő csoportos táncjelenet az a Meglógtam a Ferrarival c. filmben volt! Az hatalmas! 
Nem szándékoztam magyarázkodással újra visszatérni, de sajnos belekerült.  
Most látom, hogy elfelejtettem osztályozni a filmet nálam egyértelműen 8,5-9 vagy esetleg de az majd az újranézés után dől el,hogy megérdemli-e tőlem a 9,5 pontot.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Mr. White írásai - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mr. White írásai   Mr. White írásai - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Mr. White írásai
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» R2-D2 írásai 4.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: