Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Remo írásai

Go down 
+4
butch
Niwrok
R2-D2
Remo
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyKedd Feb. 03, 2015 7:37 pm

Remo írta:
Vámpírok

John Carpenter a '90-es években egyesek szerint már csak égette magát. A Vámpírok az egyetlen anyagilag sikeresnek bizonyult filmje ebből az évtizedből. A forgatás a hírek szerint problémás volt, a költségvetést az utolsó pillanatban meghúzták, és ehhez kellett igazítani a forgatókönyvet. Így utólag ezt könnyű leolvasni a filmről. A klassz, vérgőzős kezdés után erősen leül. James Woods akármilyen laza vámpírvadász, nagyrészt ő is csak arra vár, hogy végre történjen valami. Carpenter azért nem felejtett el rendezni. A Vámpíroknak van egy hangulata, és ami ennél is többet ér, stílusa. Jók a trükkök és érződik, hogy Carpenter tudja, hogy hová kell tenni a kamerát. A végső leszámolás lehetett volna izgalmasabb, helyenként itt is meglátszik, hogy a készítőknek nem volt elég pénzük. Összességében a film még mindig nézhető, főleg a rendező következő filmjéhez, a maga módján szintén kult státuszba került A Mars szelleméhez képest.

60%

Üdv itthon! Very Happy

Carpentert kimondottan szerettem, gyakorlatilag gyerekkorom meghatározó horrorrendezője volt - viszont már a Vámpírok sem jött be anno, sem az utána készült művei. Egyszer megnéztem őket, de semmi különös.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyKedd Feb. 03, 2015 7:47 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:
Vámpírok


60%

Üdv itthon! Very Happy

Carpentert kimondottan szerettem, gyakorlatilag gyerekkorom meghatározó horrorrendezője volt - viszont már a Vámpírok sem jött be anno, sem az utána készült művei. Egyszer megnéztem őket, de semmi különös.

Carpenter nekem is az egyik kedvencem. Az utolsó filmje, a The Ward se volt tényleg különösebben említésre méltó, de soha rosszabbat.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyVas. Márc. 29, 2015 8:03 pm

Jack's Back / The Ripper

Rowdy Herrington (Árral szemben) '80-as évekbeli thrillerét a legelszántabb James Spader-rajongókon kívül nem sokan látták, akik viszont mégis, azok mind a kellemes csalódás hangján nyilatkoztak róla. Magam a Youtube-on akadtam rá, ahol fent van az egész film gyaníthatóan egy VHS-alapú kópiában. Máshogy nem is adták még ki, ez viszont a hírek szerint idén nyáron változik, igaz csak Amerikában. A film egyfajta modern Hasfelmetsző Jack-történetként indul. A hírhedt sorozatgyilkosnak valaki úgy kíván emléket állítani a 100 éves évfordulón, hogy lemásolja a tetteit. Spader elég szokatlan körülmények között keveredik bele az ügybe és személyes okokból a tettes után ered. Volt egy érzésem, hogy az író-rendező Herrington két különböző filmötletét dolgozta egy forgatókönyvbe, a történet ugyanis valójában két gyilkossági nyomozásról szól. A Hasfelmetsző Jack-szál az első fél órát követően háttérbe szorul és csak az utolsó felvonásban térnek vissza rá. A film kissé lassan indul be, de a fordulatok egyre magabiztosabban terelik előre a történetet. A rendező egy tipikusan '80-as évekbeli, az eszközeit tekintve elég hatásvadász, de a maga módján jól működő atmoszférát teremt. Ami leginkább az átlag fölé emeli és nézésre ajánlatossá teszi ezt a ki a tettes-thrillert az a főszereplő James Spader, aki úgy nyújt rendkívül karizmatikus, szimpátiát keltő alakítást, hogy a megjelenésében van valami sötét és fenyegető. A színészgárda többi tagja is egész korrekt, van pár ismerős arc köztük, mint Robert Picardo a Star Trekből. Herrington bár klisékkel dolgozik, de viszonylag okosan. A rendőrség például most is inkább akadályozza, mint segíti hősünket, azonban legalább úgy tűnik, hogy olykor még gondolkoznak is. A befejezés nem tartogat sok meglepetést és kissé gyorsan is zavarják le, mégis tudok csatlakozni azokhoz, akik ajánlják a film pótlását. Egy üres délutánra a rejtélyek és James Spader kedvelőinek pont megfelel.

70%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyVas. Márc. 29, 2015 8:17 pm

Remo írta:
Jack's Back / The Ripper

Rowdy Herrington (Árral szemben) '80-as évekbeli thrillerét a legelszántabb James Spader-rajongókon kívül nem sokan látták...
70%


Nekem a címe rémlik, meg szerintem valamikor láthattam is, de az agyam véges kapacitása miatt vélhetően már töröltem a memóriámból.


Jack's Back - Laughing Jack Bauer???
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyHétf. Márc. 30, 2015 12:50 pm

Gyilkosság online

A '90-es években még dögivel készülő sorozatgyilkosos thrillerek az új évezredre a mozikban szinte teljesen margóra szorultak. A kevés próbálkozó egyike volt Gregory Hoblit (Legbelső félelem), aki a rosszemlékű Félelem.com által inspirálva megtalálta a modern módját annak, hogy ismét velük riogathasson: gyilkosát az internet világába helyezte, ami, mint tudjuk, mindenféle perverznek a játszótere. Az alkotók meg se próbálják összetettségében kezelni ezt a releváns témát. Meghagyják hát arctalannak azt a milliós tömeget is, mely ráharap a gyilkos honlapjára és így akaratlanul is a bűntársává válik. A hangsúly a jól bevált hajszán és a Fűrészt idéző, kreatívan szadista kínzásokon van. A film néha-néha azért egész okosan érinti azt a kínos kérdést, hogy milyen fogékonyak az emberek az erőszakra. Találó felvezetés, hogy a főszereplő FBI-ügynök (Diane Lane) azért kerül dugóba a történet elején, mivel az autósok az útszéli balesetet kukkolják. Mint thriller, a műfajban rutinos Hoblit megbízható rendezése révén annak ellenére is szórakoztató, hogy fordulatai jó előre kiszámíthatóak, sőt becsúszott pár idegborzoló hülyeség is. Diane Lane tehetségét megint nem használják ki kellőképpen, de, aki hozzám hasonlóan kedveli őt, annak most se kell csalódnia benne. A szereposztás többi része is decens, csakhogy a gárdának alig akad dolga. Ebből annyi hasznos származik, hogy senki sincs többet jelen az indokoltnál. A főszereplő irritálóan cuki kislányát is száműzik, amikor nincs rá már szükség. A Gyilkosság online a jóféle iparosmunka mintapéldánya. Ennél persze több is lehetett volna, viszont van egy érdekes alapsztorija, és tartogat annyi izgalmat, hogy akár többszöri újranézésre is érdemes legyen.

70%


A hozzászólást Remo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 30, 2015 3:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyHétf. Márc. 30, 2015 2:29 pm

Remo írta:

Gyilkosság online

A hangsúly a jól bevált hajszán és a Fűrészt idéző, kreatívan szadista kínzásokon van. A film néha-néha egész okosan érinti azt a kínos kérdést, hogy milyen fogékonyak az emberek az erőszakra.

70%


Szerintem is jó film, bár nálam kb. "a 8-as az új 5-ös" jegyében már annak is tudok örülni, ha egy film egyszer is kellemesen elszórakoztat, ez meg azt tette talán háromszor is, de kétszer biztos. És hogy az emberek mennyire fogékonyak az erőszakra? A film legjobb mondata az utolsó, az ragadt meg a fejemben a legjobban, és az meg is válaszolja ezt a kérdést...

Spoiler:

.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyHétf. Márc. 30, 2015 3:54 pm

Niwrok írta:
Remo írta:

Gyilkosság online

A hangsúly a jól bevált hajszán és a Fűrészt idéző, kreatívan szadista kínzásokon van. A film néha-néha egész okosan érinti azt a kínos kérdést, hogy milyen fogékonyak az emberek az erőszakra.

70%


Szerintem is jó film, bár nálam kb. "a 8-as az új 5-ös" jegyében már annak is tudok örülni, ha egy film egyszer is kellemesen elszórakoztat, ez meg azt tette talán háromszor is, de kétszer biztos. És hogy az emberek mennyire fogékonyak az erőszakra? A film legjobb mondata az utolsó, az ragadt meg a fejemben a legjobban, és az meg is válaszolja ezt a kérdést...

Spoiler:

.

A zárókomment tényleg jól összefoglalja a film lényegét. Kár, hogy legtöbb hozzászólást hamar elkapják, még lehetett volna velük kezdeni valamit.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyHétf. Júl. 06, 2015 12:36 pm

Remo írta:

King Kong


Ejj, de jó, hogy van még valaki, aki képes realistán látni ezt a mozit!!! Gyakorlatilag mindennel egyetértek, esetleg még annyit, hogy a WETA sem végzett mindig tökéletes munkát: a dínók elől futás a vetített háttérrel roppant kínos.


Viszont nem leszel népszerű ezzel az írással, azt tudod-e?  Nails
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyHétf. Júl. 06, 2015 1:39 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:

King Kong


Ejj, de jó, hogy van még valaki, aki képes realistán látni ezt a mozit!!! Gyakorlatilag mindennel egyetértek, esetleg még annyit, hogy a WETA sem végzett mindig tökéletes munkát: a dínók elől futás a vetített háttérrel roppant kínos.


Viszont nem leszel népszerű ezzel az írással, azt tudod-e?  Nails

Örülök, hogy végre ismét egyetértünk. Fanboy-támadásoktól annyira nem tartok. Elég megosztó volt a film a maga idejében, azóta pedig inkább csökkent a népszerűsége, mint nőtt.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptySzomb. Feb. 06, 2016 2:01 pm

Remo írta:


Pán


Bravo Bravo  Bravo


Köszi az írást, egy címet kihúzhatok a listámról. Alapban is ódzkodok manapság a mesefeldolgozásoktól, egyik szarabb, mint a másik, de amiket írtál, az alapján ez a negatív csúcs... Smile

"Ilyenkor bánom, hogy a rendezőknek nincs előírva kötelező drogteszt."   Laughing  Laughing  Laughing

Ezt viszont engedelmeddel megjegyzem későbbi felhasználásra. A múltkor már a Halálvilág kapcsán hasonló előkerült, de ez a kijelentés nagyon egyben van.  egyetért


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptySzomb. Feb. 06, 2016 3:52 pm

R2-D2 írta:

Remo írta:

Pán


Bravo Bravo  Bravo

Köszi az írást, egy címet kihúzhatok a listámról. Alapban is ódzkodok manapság a mesefeldolgozásoktól, egyik szarabb, mint a másik, de amiket írtál, az alapján ez a negatív csúcs... Smile


Azt hiszem, én is megmaradok pusztán az írás élvezeténél Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptySzomb. Feb. 06, 2016 6:30 pm

R2-D2 írta:
Remo írta:


Pán


Bravo Bravo  Bravo


Köszi az írást, egy címet kihúzhatok a listámról. Alapban is ódzkodok manapság a mesefeldolgozásoktól, egyik szarabb, mint a másik, de amiket írtál, az alapján ez a negatív csúcs... Smile

"Ilyenkor bánom, hogy a rendezőknek nincs előírva kötelező drogteszt."   Laughing  Laughing  Laughing

Ezt viszont engedelmeddel megjegyzem későbbi felhasználásra. A múltkor már a Halálvilág kapcsán hasonló előkerült, de ez a kijelentés nagyon egyben van.  egyetért

Kösz! Jó tudni, hogy legalább másokat sikerült megmenteném ettől az élménytől. welcome
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptyPént. Márc. 25, 2016 8:10 pm

Remo írta:


Gyilkos nap


Ejj, de örülök az írásodnak!! yeah

Maximálisan egyetértek, a maga idejében imádtam ezt a filmet, viszont nekem sem jutott eszembe semmi rasszizmus vele kapcsolatban. Szimplán egy qrva jó krimi - nekem egyébként valahol a Fekete eső párja.

Szóval köszi, jó volt olvasni!!!

taps

.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 EmptySzomb. Márc. 26, 2016 8:05 am

R2-D2 írta:
Remo írta:


Gyilkos nap


Ejj, de örülök az írásodnak!! yeah

Maximálisan egyetértek, a maga idejében imádtam ezt a filmet, viszont nekem sem jutott eszembe semmi rasszizmus vele kapcsolatban. Szimplán egy qrva jó krimi - nekem egyébként valahol a Fekete eső párja.

Szóval köszi, jó volt olvasni!!!

Örülök neki. Engem is meglep, hogy bizonyos filmek ellen milyen hadjáratok folytak, pl. az Elemi ösztön meg a leszbikusok tiltakozása. A Fekete esővel nekem idáig nem jutott eszembe párba állítani a filmet, de végülis mindkettőben egy nyugati zsarunak kell boldogulnia keleti körülmények között.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: X-men: Apokalipszis   Remo írásai - Page 18 EmptyHétf. Szept. 12, 2016 9:32 am


X-men: Apokalipszis


Az előző rész után elhatároztam, hogy nekem ennyi elég volt a mutánstörténelemből. A szétkavart idővonal és a számolatlanul bevont, újabb és újabb karakterek miatt soha ki nem teljesedő sztori miatt többé nem tudott érdekelni. Aztán jött egy unalmas délután és gondoltam egye fene, mit veszíthetek? A régi X-men trilógia záró epizódja máig kapja az ívet, pedig egyáltalán nem lett rossz szerintem. Az új trilógia harmadik epizódja se kapott jobb visszajelzéseket némileg elbizonytalanítva azokat, akik váltig állították, hogy, ha Bryan Singer rendezi Az ellenállás végét, akkor mennyivel frankóbb film lett volna. A magam részéről Singer visszacsábítását már Az eljövendő múlt napjainál is rossz ötletnek tartottam. Vele épp az a vérfrissítés veszett el, amit Matthew Vaughn személye hozott. Singer sajnos már korántsem az az iránymutató rendező, aki volt az első X-men idején. A filmre rá is olvasták, hogy képtelen újat mondani, amivel csak részben tudok egyetérteni. A készítők tulajdonképpen a trilógiák szabályait követik, vagyis a harmadik résszel próbálnak visszatérni az alapokhoz, összekötögetni valahogy a sorozat epizódjait. Ezt sajnos inkább kevesebb, mint több sikerrel teszik.

Singer ugyanazokat a hibákat követi el, amiket korábban is, ám most, hogy a képregényfilmek által felállított minőségi léc magasabban van, ezek már jobban szemet szúrnak. Túl sok a karakter és így senkire se jut elég idő. Először is ott vannak a fiatal mutánsok, élükön a visszatérő Küklopsz és Jean Grey, meg az öregek, X professzor és Magneto, akik viszont annyira kiszorulnak a képből, hogy már szinte ott sincsenek. Mivel nagy kedvelője vagyok mind James McAvoynak, mind Michael Fassbendernek, a totális elpocsékolásuk annál jobban fáj. Fassbendert a főgonoszhoz való csatlakozása után egyenesen robotpilóta üzemmódra állítják. Csak álldogál és néz maga elé, mint, akit véletlenül bekapcsolva hagytak. A diákok valamivel jobban jártak, az őket játszó színészek is igyekeznek, ám a kizárólag klisékben gondolkozó forgatókönyv szűk teret kínál nekik. Az ősgonosz Apokalipszis amilyen erős, sajnos épp oly színtelen. Oscar Isaac belekapaszkodik az utolsó szalmaszálba is, de mit tehet, ha a szerepe annyira vékonykára van megírva, hogy azok a szálak óhatatlanul elszakadnak.

Singer lemaradását és arányérzékének elvesztését jelzi, hogy úgy akar lenyűgözni, hogy a filmet telerakta számítógépes effektekkel. Annyi van belőlük, hogy a kidolgozásukra már nem is maradt idő. Ilyen gyenge CGI-t nem is tudom, hogy mikor láttam utoljára nagyköltségvetésű alkotásban. A mértéktelen városrombolás bármily unalmas, a rendező úgy látszik nem tud betelni vele. Higanyszál nagyjelenetét is hiába próbálta legalább háromszor akkorára csinálni, mint előzőleg, a végeredmény sokkalta kevésbé magával ragadó még úgy is, hogy Evan Peters változatlanul szórakoztató jelenség. Azzal se mernek mit kezdeni, hogy ő Magneto fia. A színészek egyetlen rövidke összenézésbe kénytelenek mindent belesűríteni. Hugh Jackman cameója is csak oda van kenve, mint egy kötelező fan service. Farkas hiányában a film leginkább Jennifer Lawrence-t tolja, de annyira, hogy az már nevetséges. Az egy, hogy Mystigue formájában alig látható, mert még nem fogadta el magát, de ez az egész magányos amazon, akiből harcos vezér lesz, már végképp erőltetett. Mikor a befejezésben úgy osztja a diákokat, mint egy őrmester a kiképzésen, akkor már a fejemet fogtam. Az X-men: Apokalipszis újabb bizonyítéka annak, hogy a franchise-nak nem a régi, hanem új alkotókra van szüksége. A Batman Superman ellennél még mindig jobb, azonban ez édeskevés ahhoz, hogy legyen jövője.


50%


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Remo írásai - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 18 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Remo írásai
Vissza az elejére 
18 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: