Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Remo írásai

Go down 
+4
butch
Niwrok
R2-D2
Remo
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyHétf. Jan. 06, 2014 1:21 pm

Írtam egy kimerítő kritikát A Wall Street farkasáról, amit feltoltam a Gamekapocs blogjába.
Az alábbi linken lehet megtalálni. Ha tetszett a cikk, és van hozzá kedved, akkor kommenteld vagy lájkold!

http://www.gamekapocs.hu/tag/maktub/blog/5981/a_wall_street_farkasa_kritika
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyHétf. Jan. 06, 2014 3:17 pm

Remo írta:
Írtam egy kimerítő kritikát A Wall Street farkasáról, amit feltoltam a Gamekapocs blogjába.
Az alábbi linken lehet megtalálni. Ha tetszett a cikk, és van hozzá kedved, akkor kommenteld vagy lájkold!

http://www.gamekapocs.hu/tag/maktub/blog/5981/a_wall_street_farkasa_kritika

LIKE!!!! Smile Smile Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Legénylakás   Remo írásai - Page 11 EmptySzomb. Jan. 11, 2014 12:08 pm

Legénylakás

Billy Wilder 1960-as filmje egyike a megkérdőjelezhetetlen klasszikusoknak, de hadd valljam be szégyenletes bűnömet: nekem nem tetszett. A maga idejében biztos kiválónak meg újszerűnek számított, most viszont a legnagyobb jóindulattal is csak nézhető. A történetben van lehetőség: Egy kishivatalnok (Jack Lemmon) előmenetele érdekében kölcsönadja lakását főnökei légyottjaira, ám azzal nem számol, hogy egyikük épp azt a lifteslányt (Shirley MacLaine) viszi fel oda, akibe ő is szerelmes. A film borzasztó nehézkes. Egy órába is beletelik mire Lemmon rájön, hogy MacLaine a főnöke szeretője - igaz maga a jelenet és a színész arckifejezése emlékezetes. Eddig se a poénok voltak a legerősebbek a filmben, utána pedig mégkevésbé. Ami inkább megfogott, az a fényképezés. Wilder roppant érzékletesen ragadja meg vizuálisan a hivatalok monoton, szürke állapotát. A széles látószögben mutatott, végtelennek tűnő asztalok sorával a hely inkább méhkasra, mint emberi munkhelyre emlékeztet.

Ami a nagy felismerés után történik, az valamelyest beindítja a sztorit. Az egy lakásba kényszerült Lemmon és MacLaine kapcsolata végre alakulni kezd, azonban a filmet gyakran olyan drámaira veszik, hogy vígjátékhoz képest inkább lehangol, mint felvidít. Egyedül a szórakoztató mellékalakok dobják fel. A középpontba lépő szerelmi szál sajnos végtelenül kiszámítható. Párocskánkat másodpercre pontosan szakítják szét, hogy aztán legyőzve az akadályokat egymásra találhassanak. Wilderék itt ugyan elsütöttek egy pompásan időzített félreveztő poént, ám a tipikus hollywoodi zárókép ismét azt a benyomást hagyta hátra, hogy a Legénylakás nem az az időtlen remekmű, aminek a közvélekedés tartja.

50%


A hozzászólást Remo összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 11, 2014 12:29 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptySzomb. Jan. 11, 2014 12:12 pm

Remo írta:
Legénylakás

50%

Halvány emlékeim vannak csak róla, de ezúttal az 50%-oddal egyetértek! Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Egy rossz lépés   Remo írásai - Page 11 EmptyPént. Jan. 17, 2014 11:31 am

Egy rossz lépés

Carl Franklin mifelénk nem túl ismert krimijét eredetileg videós megjelenésre szánták, de az első visszajelzések annyira pozitívak voltak róla, hogy mozikba küldték. Ez ám a jó ajánlólevél, a film nem is okozott csalódást. Az Egy rossz lépés a szűkös költségvetés dacára igényesen van elkészítve, karakterei rendkívül élőek és valószerűek. Egy hátborzongató kegyetlenséggel elkövetett többszörös gyilkosság után a nyomozók arra gyanakodnak, hogy a tettesek egy eldugott kisvárosban fogják meghúzni magukat, melynek lelkes sheriffje (Bill Paxton) élete nagy ügyét látva ebben, már alig várja őket. A színészek egytől-egyig kiválóak, sőt akadnak, akik csúcsformában vannak. Paxton egyik legjobb szerepe ez. Kidomborítja megnyerő, lezser személyiségét, és drámai tehetségét egyaránt. Még nála is jobb Billy Bob Thornton (a film társ-írója), aki olyan elképesztő átéléssel alakítja a bármelyik percben ölésre  kész primitív bűnözőt, hogy csodálkozom mennyi év kellett még, hogy felfedezzék. Az a személyes szál, amit idővel az ügybe kevernek egy picit félreveszi a filmet, de a megalkuvást nem tűrő, nyitott befejezés ellensúlyozza. Érdemes tehát pótolnia szerintem annak, aki még nem látta!

80%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyPént. Jan. 17, 2014 11:44 am

Remo írta:
Egy rossz lépés

Érdemes tehát pótolnia szerintem annak, aki még nem látta!

80%

Úgy lesz! Még csak nem is hallottam róla! Smile
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Vakszerencse   Remo írásai - Page 11 EmptyKedd Jan. 28, 2014 7:41 pm

Vakszerencse

Ben Affleck ugyan rendezőként helyreállította ázsióját, de színészként még mindig céltábla, ezért nem vettem annyira komolyan, amikor elverték a port új filmje felett. A rendező Brad Furman előző munkája, Az igazsága ára korrekt kis zsánerfilm lett, így volt mire megszavaznom legalább egy minimális bizalmat. A Vakszerencse annyira tényleg nem rossz, mint a híre, egy unalmas délutánra éppen elmegy. Az online póker világa sajna csak kiindulópont, pedig ez a legérdekesebb része. A többi a szokásos mese az ambiciózus ifjúról (Justin Timberlake), akit befolyása alá von kétes mentora (Affleck), hogy aztán rájöjjön, vagy ő veri át, vagy ő lesz átdobva a palánkon, de pofával előre. A színészek a nem túl érdekesre megírt szerepeket tisztességgel hozzák. Nem az ő bűnük, hogy a film fokozatosan ellaposodik. Az egyedüli, ami megmaradt belőle az a tolakodó FBI-ügynököt játszó Anthony Mackie beszólása a végén Afflecknek, ami akkora, hogy emiatt majdnem megérte rászánni az időt az amúgy felejthető thrillerecskére.

50%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyKedd Jan. 28, 2014 9:11 pm

Remo írta:
Vakszerencse

Ben Affleck ugyan rendezőként helyreállította ázsióját, de színészként még mindig céltábla, ezért nem vettem annyira komolyan, amikor elverték a port új filmje felett. A rendező Brad Furman előző munkája, Az igazsága ára korrekt kis zsánerfilm lett, így volt mire megszavaznom legalább egy minimális bizalmat. A Vakszerencse annyira tényleg nem rossz, mint a híre, egy unalmas délutánra éppen elmegy. Az online póker világa sajna csak kiindulópont, pedig ez a legérdekesebb része. A többi a szokásos mese az ambiciózus ifjúról (Justin Timberlake), akit befolyása alá von kétes mentora (Affleck), hogy aztán rájöjjön, vagy ő veri át, vagy ő lesz átdobva a palánkon, de pofával előre. A színészek a nem túl érdekesre megírt szerepeket tisztességgel hozzák. Nem az ő bűnük, hogy a film fokozatosan ellaposodik. Az egyedüli, ami megmaradt belőle az a tolakodó FBI-ügynököt játszó Anthony Mackie beszólása a végén Afflecknek, ami akkora, hogy emiatt majdnem megérte rászánni az időt az amúgy felejthető thrillerecskére.

50%

Ezt viszont szerintem kihagyom. Már az előzetese sem keltette fel kellőképp figyelmemet, moziban itt nem volt, egyelőre nem is erőltetetem, hogy bárhogy hozzájussak.

Basszus, annyi más néznivalóm van... Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyKedd Jan. 28, 2014 9:56 pm

Remo írta:
Vakszerencse

50%

Nincs nagyon mit hozzátennem, "+1", még egy felesleges film a világtörténelemben.
.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: U-571   Remo írásai - Page 11 EmptyVas. Feb. 02, 2014 7:45 am

U-571

Most, hogy Matthew McConaughey összeszedte magát, az emberek hajlamosak úgy beszélni róla, mintha régen csak szar filmeket csinált volna. Ennek cáfolata az U-571, mely egy tengeralattjárón játszódó második világháborús kalandfilm. Annó volt egy kis balhé körülötte, hogy az Enigma kódgép megszerzését az amerikai haditengerészet érdemének állítja be, pedig a film végén kiírják, hogy azt az angolok szerezték meg valójában. Mindegy is, a sztori középpontjában nem annyira az Enigma, hanem a túlélés áll. Miután nem kis meglepetésre félidőben leamortizálódik a sztárgárda jelentős része, a túlélőknek McConaughey vezetésével egy sérült német tengeralattjárón kell boldogulniuk. A film akciójelenetei briliánsak. Jonathan Mostow rendező akkora feszültséget képes teremteni, hogy én is kétségbeesve kapaszkodom, amibe csak tudok, miközben bombák potyognak körülöttem.

Az illúziót a fantasztikus hangkeverés teszi teljessé. Az U-571 máig az egyik legalkalmasabb film arra, hogy teszteljük házimozi rendszerünket, és a körülöttünk élők tűrőképességét. A színészeket jól összeszedték: a nagy öregeket, mint Harvey Keitel, és az ifjúkat is egyaránt. A zene néha túl patrióta, de akcióban magára talál. Ami picit idegesített, az az irreálisan sokáig életben hagyott német kapitány. Mostow alkotása a tengeralattjárós filmek között feltétlen a jobbak közé sorolható. Egyszerű, de nagyon hatásos. Szégyen szemre hosszú ideje a multik turis kosarainak állandó darabja. Aki netán egyben rátalál, az csak arra ügyeljen, hogy a Budapest Filmes, és ne a lebutított hangú B-Rollos kiadást vegye ki!

80%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyVas. Feb. 02, 2014 11:06 am

Remo írta:
U-571


Ezt nagyon imádtam én is. A hang meg egyszerűen tényleg bámulatos!!!
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyVas. Feb. 02, 2014 9:10 pm

Remo írta:
U-571

Most, hogy Matthew McConaughey összeszedte magát, az emberek hajlamosak úgy beszélni róla, mintha régen csak szar filmeket csinált volna. Ennek cáfolata az U-571, mely egy tengeralattjárón játszódó második világháborús kalandfilm.


Én ajánlanám tőle a 96-os Ha ölni kell c. filmet. Nekem az egyik kedvencem.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 9:05 am

Mr. White írta:
Remo írta:
U-571

Most, hogy Matthew McConaughey összeszedte magát, az emberek hajlamosak úgy beszélni róla, mintha régen csak szar filmeket csinált volna. Ennek cáfolata az U-571, mely egy tengeralattjárón játszódó második világháborús kalandfilm.


Én ajánlanám tőle a 96-os Ha ölni kell c. filmet. Nekem az egyik kedvencem.

Kösz, régóta megvan, tényleg jó!
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Dredd bíró   Remo írásai - Page 11 EmptySzomb. Feb. 15, 2014 1:45 pm

DREDD BÍRÓ (1995)

Remo írásai - Page 11 1269696601dredd-title_www.kepfeltoltes.hu_


A képregény-adaptációk ’90-es évekbeli, a mostaninál jóval kisebb hullámában jött ki a hírhedten erőszakos Dredd bíró első élőszereplős változata. A többség ekkortájt Tim Burton Batmanjét próbálta lekopírozni, azonban a rendezésre kiszemelt Danny Cannon más irányvonalat kívánt követni. Egy nyers és kemény sci-fi lebegett a szeme előtt, mely hűen visszaadja az alapművet. A gond csak az volt, hogy a főszerepre leszerződtetett Sylvester Stallonének nem tetszettek az ő elképzelései, leginkább az, hogy a karakter védjegyének számító sisak a film nagyrészében a fején maradjon. A Dredd bíró producere, Andy Vajna sztárja kívánságainak eleget téve jóváhagyta az általa igényelt változtatásokat, az alkotásból pedig egy tipikus ’90-es évekbeli, buta akciófilm lett.

A történet szerint a jövőben az emberiség nagyja kizárólag sűrűn lakott metropoliszokban él, melyeket hatalmas falak választanak el attól a kietlen sivatagtól, mellyé a bolygó nagyja vált. Főszereplőnk, Dredd ítéletvégrehajtó hivatását gyakorolva ugyanazt csinálja, amit az akcióhősök általában szoktak, vagyis egy személyben rendet tesz és lelövi a rosszfiúkat. Amikor egy riporter meggyilkolását rákenve lecsukják, hirtelen a rendszer másik oldalán találja magát. Az ebben rejlő potenciált sajnos nem használják ki az alkotók, inkább maradnak a kitaposott ösvényen, tehát Dredd megszökik és kinyírja azokat, akik felültették.

Stallone attól tarthatott, hogy a közönség nem fogja szeretni, ha a törvény merev szolgálójaként jelenik meg, ezért hát az ő Dreddje emberibbé válik (többé-kevésbé) a történet előrehaladtával. Ezt úgy próbálják megvalósítani, hogy adnak mellé egy csajt, akivel a film végére összejöhet és egy viccesnek szánt havert. Az elképzelés, bármily sablonos, akár működhetett is volna, azonban mindkét karakter baromira erőltetett. A Hershey bírót játszó Diane Lane mást se csinál, mint érzelmeket igyekszik kicsiholni a többnyire egysorosokkal kommunikáló Stallonéból, mely akaratlanul is vicces pillanatokat eredményez. Ugyan kap egy saját szálat is, melyben Dredd eltitkolt múltját próbálja feltárni, ám a megszerzett információt fél perccel később egy másik személy mondja el nekünk, szóval nem sok haszna van.

A film igazi rákfenéje a humorért felelős Rob Schneider. Kis szerepekben kifejezetten vicces az ürge, de nagy dózisban már fárasztó, itt pedig sokkal többet van jelen, mint amennyi indokolt. Ott szerencsétlenkedik az akciójelenetekben vagy beletrappol egy amúgy se túl erős drámai pillanatba egy hülye beszólással. Ha valaki idejekorán lepuffantotta volna, a film lényegesen élvezhetőbb lehetne. A szereposztás rosszfiúkat érintő része korántsem ennyire vészes. Jürgen Prochnow és Armand Assante szórakoztatóan túljátsszák vázlatos karaktereiket. Az eszelős tekintetű Assante, mint Dredd gonosz ikre, nagy örömmel gyilkolássza végig a jeleneteit, csodálkozom, hogy megmaradt a maffiózó skatulyában. A filmbe még beletuszkolták az elismert Max Von Sydow-t is, aki ad némi rangot szerepének, de pechjére, amint betölti funkcióját, gyorsan félre is állítják az útból.          

Ami kifogástalan a Dredd bíróban, az a látvány. Mega City égig nyúló, terebélyes felhőkarcolóival és óriási reklámjaival nyíltan idézi meg a Szárnyas fejvadászt. A CGI-t a hagyományos trükkökkel ügyesen vegyítő effektek annak idején kimagaslónak számítottak, azonban az én szememet legalább ennyire megragadták a film díszletei. Kevesebb dicséretet érdemel a bírók ruhája, ami inkább csicsás, mint praktikus. Az akciójelenetek korrektek, nem spóroltak a robbanásokkal. A csúcspontot jelentő siklómotoros üldözésből A klónok támadása is nyúlt.  Kár, hogy A pusztító utóérzetű fináléra nem maradt szufla. A feléledő klónhadsereg éppen csak kimászna tartályaiból, amikor leintik számukra a bulit, és be kell érnünk két gyorsan lezavart bunyóval. A következő pillanatban már a szokásos összeborulás zajlik, melynek során Dreddet egy mondattal tisztázzák az őt ért vádak alól.        

Azt, hogy a Dredd bíró adaptációnak pocsék, nem vitatom, azonban akciófilmként végülis nézhető. A fő, hogy ne vegyük komolyan. Stallone se bírta, ezért vihette a könnyen emészthető, agyatlan szórakozás irányába. A filmnek időközben nagyon rossz lett a híre, a 2012-es, a képregényhez jóval hűbb feldolgozáshoz mérten pedig már szinte csak negatív kontextusban szokás emlegetni. Tény, hogy a szimplán Dredd címre keresztelt Karl Urban-verzióval nincs egy súlycsoportban, de, aki egy átlagos Stallone-filmet vár, azt szerintem nem éri csalódás.

60%
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 EmptySzomb. Feb. 15, 2014 5:20 pm

Remo írta:
Tény, hogy a szimplán Dredd címre keresztelt Karl Urban-verzióval nincs egy súlycsoportban, de, aki egy átlagos Stallone-filmet vár, azt szerintem nem éri csalódás.

60%

Király írás, köszi!!

Ezzel a utolsó gondolattal meg megleptél - egyben örömet is okoztál. Én is így látom! Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Remo írásai - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Remo írásai   Remo írásai - Page 11 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Remo írásai
Vissza az elejére 
11 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: