Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptySzomb. Szept. 15, 2018 1:28 pm

Niwrok írta:
.

Örökség / Hereditary


7/10, ami ezúttal inkább a sokféle pont átlaga, mint stabil szám.
.

Ez ritka szar lett. Inkább Ökörség, mint Örökség. Maximum 50 %, de az is inog.

Ha lesz időm, leírom hosszabban. Wink


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptySzomb. Szept. 15, 2018 6:57 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.

Örökség / Hereditary

7/10, ami ezúttal inkább a sokféle pont átlaga, mint stabil szám.
.

Ez ritka szar lett. Inkább Ökörség, mint Örökség. Maximum 50 %, de az is inog.
Ha lesz időm, leírom hosszabban. Wink


Írtam, hogy a végére a Szent szarvas és az Anyám hasonlít leginkább, így annyira nem lep meg, hogy ez is bekerült a sormintába.
Nem is akartad megnézni. Mi vett rá?

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptySzomb. Szept. 15, 2018 7:47 pm

Niwrok írta:
.

Örökség / Hereditary

Írtam, hogy a végére a Szent szarvas és az Anyám hasonlít leginkább, így annyira nem lep meg, hogy ez is bekerült a sormintába.
Nem is akartad megnézni. Mi vett rá?

.

Pont ez a kettő... tongue

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptySzomb. Szept. 15, 2018 9:54 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Örökség / Hereditary

Írtam, hogy a végére a Szent szarvas és az Anyám hasonlít leginkább, így annyira nem lep meg, hogy ez is bekerült a sormintába.
Nem is akartad megnézni. Mi vett rá?

.

Pont ez a kettő... tongue


Mert? Megint foghíjas a BOTTOM-lista Smile ?

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Keresés / Searching   Moziajánlók - Page 50 EmptySzer. Okt. 03, 2018 11:46 pm

.
Keresés / Searching

Számomra az egymonitoros nézőpont nem újdonság, amiből filmet (Ismerős törlése, Open Windows, stb.) és számítógépes játékot (Orwell) is volt már szerencsém látni. A Searching annyiból volt új, hogy mozis körülmények között, nagyvásznon ez volt az első, és amíg másokat esetleg lenyűgöz az újdonság varázsa, nekem feltűnik, hogy ezt is túl lehet használni, mint a found footage stílust, és hogy nem egyszer válik zavaróvá, hogy egy képernyőre kényszerítik a cselekményt akkor is, amikor ez hiteltelen.

Történetre viszont messze a Searching a legjobb ebből a stílusból. A képek, videók, közösségi oldalak és böngészési előzmények erdejében az eltűnt lánya után kutató apa figurája több szempontból is izgalmas. Nagyon komoly drámai éle van annak, ahogy a fickó a kattingatások közben egyre jobban rájön, mennyire nem ismeri a lányát, mennyire nem tud róla alapvető dolgokat sem, miközben talán ezeken az információkon múlhat minden... de az is lejön belőlük, milyen egy zárkózott, tizenéves lánynak a közösségi média korában megtalálni a helyét a világban. Krimi szempontjából is majdnem ügyesen lett összerakva a sztori, az egyetlen abszurd véletlenen kívül feszült és pörgős, de könnyen megérthető, miért volt arra így szükség. A harmadik szálon meg előkerül az internetet érintően egy kis társadalomkritika, ami még egyik filmnek sem vált kárára.

Hangulatában így lehet, hogy sokakat a különlegessége ragad meg, de szerintem azon túl a sztorija igazán az, amiért érdemes "rákeresni".


7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptyVas. Nov. 04, 2018 7:45 pm

Weide írta:
Meg - Az őscápa (2018)

Elcseszettül buta és kínos. A látvány rendben van. Nem vagyok hajlandó több karaktert áldozni rá. Viszont mialatt néztem, kitaláltam egy szuper jó ivós játékot, amivel tutira feltornázható a film élvezeti értéke. Minden egyes alkalommal, amikor elhangzik a "meg" (akár egy szó részeként is, lsd "Én MEGmondtam, most pedig MEGöljük a halat, nem tudtam őket MEGmenteni, stb...) akkor inni kell egy felest. Hardcore fokozaton pedig minden egyes blőd jelenetnél/kínos egysorosnál is le kell húzni egyet. A film a végére így elég szórakoztatóvá válhat.

Pia nélkül 3/10.
Piával akár 5/10 is lehet.

Niwrok írta:



Nekem úgy a feléig (főleg mondjuk a második mentőakció) egy közepes cápás film volt, rengeteg sablonnal, érdektelen dialógusokkal... kb. mint a Háborgó mélység, csak itt nem intelligens cápa van, hanem egy bazi nagy, ami erőlködés nélkül harapja ketté a bálnákat. Ebben szerepe lehetett annak is, hogy a Statham főszereplésével, kínai pénzből készült cápás filmtől nem is várok sokat... mondjuk csak több cápát a zuhanyjelenetek helyett. A strandos jelenet viszont kritikán aluli (egyértelműen reklámcéllal került csak bele), a gagyi poénokkal teletűzdelt sikongatás képes volt arra, hogy feszült helyett nevetséges legyen, ahogy az óriáscápa nassol egyet a bícsen.

Az 5-öt pia nélkül is megadom, annyit meg nem ér, hogy piával újranézzem, hátha több lenne  Smile .

.

Weide írta:


Látványfilmnek teljesen oké, csak az a baj, hogy ha "kikapcsolod az agyad", és úgy ülsz le elé, még akkor is vérciki, ami néha a vásznon zajlik. Viszont a zenéje meglepően jó lett, simán hallgatom önmagában is.



Kövezzetek Meg, de nekem ez tetszett. Azok után, amit írtatok, ahhoz képest, amire számítottam, ahhoz képest kifejezetten szórakoztatott. Az újkori Piranha filmeknél, meg a Cápa 3-4-nél sokkal jobb...

Amúgy is meglepődtem, hogy az eleje kvázi egy búváros katasztrófafilm, tök jó volt ebben az új közegben ilyen mentőakciót látni. Aztán alapból bírom az ehhez hasonló áltudomáynos maszlagokat, itt a víz alatti záróéteg és a mélyben elterülő új világ nagyon bejött. S igen, ez a cápa is, sokkal butább filmre készültem, olyan Sharknado félére... Laughing

Persze, hülyeség az egész, jelenetről jelenetre szét lehetne szedni, de valahogy a kaland, a látvány, a humor, meg néhány új ötlet pozitív végeredményt hozott. Staham meg Staham, már régóta az új Chuck Norris. Smile De inkább az ő faarca, mint Goslingé... tongue

Nálam simán 70%



.

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptyVas. Nov. 04, 2018 9:49 pm

R2-D2 írta:
Meg - Az őscápa (2018)

Kövezzetek Meg, de nekem ez tetszett. Azok után, amit írtatok, ahhoz képest, amire számítottam, ahhoz képest kifejezetten szórakoztatott. Az újkori Piranha filmeknél, meg a Cápa 3-4-nél sokkal jobb...

Amúgy is meglepődtem, hogy az eleje kvázi egy búváros katasztrófafilm, tök jó volt ebben az új közegben ilyen mentőakciót látni. Aztán alapból bírom az ehhez hasonló áltudomáynos maszlagokat, itt a víz alatti záróéteg és a mélyben elterülő új világ nagyon bejött. S igen, ez a cápa is, sokkal butább filmre készültem, olyan Sharknado félére... Laughing

Persze, hülyeség az egész, jelenetről jelenetre szét lehetne szedni, de valahogy a kaland, a látvány, a humor, meg néhány új ötlet pozitív végeredményt hozott. Staham meg Staham, már régóta az új Chuck Norris. Smile De inkább az ő faarca, mint Goslingé...  tongue

Nálam simán 70%


Kövezz meg, de nekem a Piranha 1. jobban tetszett  Smile . A többi felsorolt persze nem.

Ennek is "csak" annyi volt a baja, hogy Hollywood egyre jobban hajt a kínai jegybevételekre és befektetőkre, így fontosabb volt az úszógumis kiskölyköt mutatni, mint az a kb. fél óra, amit kivágtak a filmből... amennyivel kevesebb a cápa egy elvileg cápás filmben.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptyVas. Nov. 04, 2018 9:56 pm

Niwrok írta:


Kövezz meg, de nekem a Piranha 1. jobban tetszett  Smile . A többi felsorolt persze nem.

Ennek is "csak" annyi volt a baja, hogy Hollywood egyre jobban hajt a kínai jegybevételekre és befektetőkre, így fontosabb volt az úszógumis kiskölyköt mutatni, mint az a kb. fél óra, amit kivágtak a filmből... amennyivel kevesebb a cápa egy elvileg cápás filmben.

.

lol!

Mit gondolsz, miért írtam bele a Piranha 1-et??? tongue

Amúgy jogos az észrevételed a kínai vonalon, ez esetben engem ez most kevesébé zavart. Előzetesen nem is néztem utána, így sokáig nem is kapcsoltam, mit keres a sok kínai a filmben - csak a strandnál kezdett fura lenni. De akkor meg már jól éreztem magam. peace


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Bohém rapszódia   Moziajánlók - Page 50 EmptySzer. Nov. 14, 2018 8:10 pm

.
Bohém rapszódia


Erről is csak röviden (egyelőre): ne higgyetek a negatív kritikáknak, teljesen rendben van ez a mozi is. Nem tudom - és nem is igazából érdekel - mit változtttak Freddie karakterén, de nekem egy percre sem jutott eszembe a dokumentarista hűséget keresni a filmben. Ez egy játékfilm, 1970-től 1985-ig, zseniális korrajztal és díszlettel, néhány ikonikus dal születésének körülményeivel. A film végi Live Aid koncert pedig egyszerűen fenomenális, igazi katarzis - még úgy is, hogy bár ismerem és kedvelem a Queen zenéjét, sosem voltam megrögzött rajongó (nekem ez mindig is túl lightos volt). De minden fontos dal felcsendülésébe beleborzongtam, egyszerűen tök jó volt hallani őket és látni a fiktív zenekart közben.

Rami Maleket ugye mi korábbról ismerjük, az, hogy zseniálisan átlényegült Freddie Mercuryvé, az nem is kérdés. De az elején, nagy hajjal, ahogy kinézett, az alapaján simán eljátszhatná Mick Jaggert vagy Steven Tylert is... rövid hajjal viszont bestzarás, mennyire Freddie. Nekem Brian mayékkle sem volt gondom, sőt... Egyedül talán maga a homokosság volt,a mi megint zavart, néha éreztem azt, hogy Malek túl buzis, túl ripacs a szerepben. El bírtam volna viselni kevesebb melegbárt és férfi csókot (pláne az ACS S2 után), de tudom, hogy ez a karakter velejárója, így kénytelen voltam benyelni. Nem lehet kihagyni egy buziról, hogy buzi (egyébként emlékszem, mekkora csalódás volt, mikor megtudtam róla, hogy az).

De a film tetszett, qrva jók és hangulatosak voltak a zenék és valahol jól visszaadta Freddie személyes dilemmáit is, ami majdnem minden ilyen frontembernél előfordulnak. Azt meg nem is tudtam, hogy majdnem feloszlottak, ez pl nekem új volt... de nemhiába, nem követtem őket annyira figyelemmel. Ellentétben mondjuk a Metallicával, ugye...

Nem mondom, hogy rohannék újranézni, sőt, a tribute koncert jobban tetszik, de moziban, így, két órára tök jó élmény volt. De biztos, hogy BD-n megnézem újra, eredeti nyelven - már csak Kisujj eredeti hangja miatt is. Smile



80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptySzer. Nov. 14, 2018 10:26 pm

R2-D2 írta:
.
Bohém rapszódia

Erről is csak röviden (egyelőre): ne higgyetek a negatív kritikáknak, teljesen rendben van ez a mozi is.

Rami Maleket ugye mi korábbról ismerjük, az, hogy zseniálisan átlényegült Freddie Mercuryvé, az nem is kérdés. De az elején, nagy hajjal, ahogy kinézett, az alapaján simán eljátszhatná Mick Jaggert vagy Steven Tylert is... rövid hajjal viszont beszarás, mennyire Freddie. Nekem Brian May-ékkel sem volt gondom, sőt... Egyedül talán maga a homokosság volt,a mi megint zavart, néha éreztem azt, hogy Malek túl buzis, túl ripacs a szerepben. El bírtam volna viselni kevesebb melegbárt és férfi csókot (pláne az ACS S2 után), de tudom, hogy ez a karakter velejárója, így kénytelen voltam benyelni. Nem lehet kihagyni egy buziról, hogy buzi (egyébként emlékszem, mekkora csalódás volt, mikor megtudtam róla, hogy az).

Nem mondom, hogy rohannék újranézni, sőt, a tribute koncert jobban tetszik, de moziban, így, két órára tök jó élmény volt. De biztos, hogy BD-n megnézem újra, eredeti nyelven - már csak Kisujj eredeti hangja miatt is. Smile

80%


Én is megnéztem már, de valahogy még ennyi gondolatom sem állt össze róla. Nem azért, mert rossz film volt, hiszen szórakoztatott, meg én is megtudtam egy pár plusz dolgot Mercury életéről, néhány anekdotával körítve. Csak nekem nem volt elég jó...

Például arra számítottam, hogy Malek mindenkit le fog játszani a színről, és gesztusaiban, hanghordozásában hozta is, amit vártam (ezért is azt hiszem, eredeti hanggal lesz még egy nézésem nekem is)... de alkatban nem láttam benne Freddie-t, ott nekem Malek volt szinte végig. Lehet, hogy csak háttérembernek szánták itt, de nekem May-ebb volt a May-t játszó Gwilym Lee, mint amennyire Malek átváltozott Mercury-vé. Hogy mennyire volt "túl buzis", azt innen nem tudhatjuk, producernek mindenesetre ott volt May, lehet, tényleg ilyen volt a színfalak mögött, magánemberként, sosem tudhatjuk meg. Meg ez a buzi-kérdés is Rolling Eyes ... oké, hogy ripacs meg nőies volt, mint az állat, akkora egóval, ameddig én fel sem látok, de tulajdonképpen "csak" mindegy volt neki, hogy nő vagy férfi, mert a hódítás izgalmát, az önmagának bizonyítást és a kielégülést mindkettőben megtalálta... Meg hát oda kell nézni, ki rendezte...

A másik ok az volt, hogy nekem a sztori túl "kerek" volt. Túlságosan le volt "sorjátlanítva" az egész, amitől hiányzott belőle valami igazán Queen-es és életszerű... még ha természetesen nem is dokumentumfilmet vártam. Kicsit túl rá lett húzva ez a zenekaros-felemelkedéses sablon, amit például a Mindörökké rock (hangulatában ez a Bohém rapszódia ahhoz állt nekem a legközelebb) egy mellékszálban elmesélt. A másik dolog meg, hogy egy kicsit úgy éreztem magam alatta, mint amikor azt a játékfilmet néztem Julian Assange-ről meg a Wikileaksről (The Fifth Estate), vagyis hogy Brian May nézőpontja uralkodik a filmben, az, amilyennek ő látta Freddie-t és az egész Queen-t, és ez néha rátelepszik a filmre. Ha nem így lett volna, akkor például kevesebb játékidő szólt volna arról, hogy Paul Prenter mekkora egy köcsög kis szemétláda, aki majdnem tönkretette őket és Mercury-t, és több szólhatott volna Freddie-ről. Mert akkor a macskákon, a lámpakapcsolgatáson meg a ripacskodáson kívül is kiderült volna valami arról, hogy milyen volt Freddie Mercury-nak lenni...

Annyi volt összességében a bajom vele, hogy a Queen és Mercury extravaganciájához képest kicsit elnagyolt és közhelyes lett a végeredmény. De jó filmnek jó, remélem a 0,5 pont különbség ezúttal is lehet "semmiség" Smile .

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: X - A rendszerből törölve   Moziajánlók - Page 50 EmptySzer. Nov. 14, 2018 11:14 pm

.
X - A rendszerből törölve

Évát (Balsai Móni) hiába tartják kollégái a Budapesti Rendőr-főkapitányság egyik legjobb nyomozójának, a férje halála óta olyan súlyos pánikbeteg, hogy inkább csak irodai munkára alkalmas... és ez a magánéletére is rányomja a bélyegét, egyre nehezebben találja meg a közös hangot a kamaszodó lányával. Még így is azonban, hogy a munkában sosem engedik terepre, felfedez olyan gyanús körülményeket a közelmúlt néhány, öngyilkosságként vagy balesetként elkönyvelt eseténél, csupán az aktákat olvasva, amik alapján ő arra következtet, hogy ezek valójában gyilkosságok. A kollégák hallani sem akarnak ezekről a "felmelegített" ügyekről, főleg, hogy a rendőrség minden erejét leköti a napok, hetek óta tartó tüntetéssorozat, ami a közelgő országgyűlési választások miatt csak egyre erősödik. Talán a szőnyeg alatt is maradna Éva "különvéleménye", ha nem érkezne az osztályra egy új nyomozó vidékről, Zoltán (Schmied Zoltán), aki esélyt ad Évának, hogy bizonyítson... Csakhogy ezzel mindketten darázsfészekbe nyúlnak.

Az egyik netes írásban olvastam azt a hasonlatot, hogy az "X" tulajdonképpen egy magyar viszonyok között forgatott skandináv krimi, és talán ezzel sikerült nálam megfogni az egésznek a lényegét. Mert egyfelől ott van a mély dráma, ami Éva személyét, a világgal és az emberekkel való kapcsolatának sajátosságát jelenti, másrészt a magyar közelmúlt eseményeinek felhasználásával sikerült egy jó kis politikai thriller hátterét felépíteni, néhány meglepő csavarral, meg egy-két előre leleplezettel is. Az egy más kérdés, hogy filmként annyira nem kellemes nézni. A rendező Ujj Mészáros Károly ugyanis annyira a nézőre akarja erőltetni Éva pánikrohamainak átélését, ami nemcsak az élvezhetőséget rontja (sípolás és zihálás keveréke uralkodik el a hangsávon), hanem néha a történetmesélést is magával rántja (a sípolás és zihálás keverékén keresztül egyszerűen nem érteni, mit beszél a többi szereplő). Szintén furcsa jellegzetességei a filmnek az átvezető képsorok Budapestről, de feje tetejére állítva, ami egy kicsit ugyan öncélú, de nekem alapvetően tetszett a hangulatuk és a mögöttes jelentésük a tótágast álló világról.


7/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Legendás állatok - Grindelwald bűntettei   Moziajánlók - Page 50 EmptyVas. Nov. 18, 2018 10:05 pm

Niwrok írta:

Legendás állatok és megfigyelésük

Bár hihetnénk, hogy egy rakás könyv, novella és nyolc film kellően megalapozott J.K Rowling mágiával teli világának, a Legendás állatok viszont annyira más perspektívából mutatja be a varázslók és a varázstalanok egymás mellett élését, hogy még úgy is csak bevezetőnek tűnik, hogy egy rejtélyes és halálos fenyegetésen keresztül önálló története is van. A már ismert dolgokat csak egy-egy utalás szintjén megtartva akkorát kell szélesítenie a látképen mind helyszínben (Anglia helyett eleve az USÁ-ban vagyunk), időben (a 20-as évek, a szesztilalom ideje) és egyáltalán korban (füstös koboldlebujokat éppúgy bejárunk, mint egy "magánállatkertet"), hogy a pörgős, több társadalmi problémát is fókuszba állító sztori mellett néha tényleg jól esik csak cuki és izgalmasan sokféle lényeket "megfigyelni". Van hova fejlődni, ekkora lehetőség mellett időnként furcsa, hogy csak két-három földi állat "pároztatásából" születtek a lények (nekem a gömbhal-oroszlán és az orrszarvú is kis csalódás volt, főleg a különleges látású "lajhárral" szemben, az remélem még visszatér), és a tolvaj "vakond" utáni kergetőzést meg az állatkerti burleszket is túl elnyújtottnak éreztem, de ez egy jó irány, más franchise-ok is tanulhatnának belőle.

Harry Potter felnőtt, és jól áll neki.

8,5/10
.

Legendás állatok - Grindelwald bűntettei

Csak azért másoltam be a nem túl hosszú, de legalább lelkes írásomat a Legendás állatok első részéről, hogy látható legyen, nem azért fogom a pokolra kívánni a folytatását, mert zavarna, hogy Harry Potter világa kinőtte a Roxfort kereteit, sőt.

A folytatás viszont olyan, mint egy Transformers. Egy rossz Transformers. Az a Transformers, ami a kb. összesen 20 percnyi cselekményt és sztorit cuki varázsállatokkal, a korábban megismert világra való utalások tömkelegével és varázslatos tűzijátékshow-val habosítja fel. Mindezt csak azért, hogy ne tűnjön fel, hogy az első két órában nem történik semmi, csak hoppanálgatnak ide-oda, hogy minél több "varázslat" és "trükk" beleférjen, meg hogy lehessen funkció nélkül bedobálni a morzsákat, az utána következő félben meg összecsapják az egészet, olyan venezuelai szappanoperát előadva a többszörösen elcserélt gyerekekkel, hogy már egyenesen megkönnyebbülés volt, amikor rájöttem, ez egy trilógia középső része, azok meg alapvetően sosem csinálnak mást, mint bevezetésül szolgálnak a harmadik résznek.

Cukiságban, fan-service-ben és látványban továbbra is elismerésre méltó a Legendás állatok, minden másban erőltetett és buta.

6/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptyVas. Nov. 18, 2018 11:29 pm

Niwrok írta:


Legendás állatok - Grindelwald bűntettei

A folytatás viszont olyan, mint egy Transformers. Egy rossz Transformers. Az a Transformers, ami a kb. összesen 20 percnyi cselekményt és sztorit cuki varázsállatokkal, a korábban megismert világra való utalások tömkelegével és varázslatos tűzijátékshow-val habosítja fel. Mindezt csak azért, hogy ne tűnjön fel, hogy az első két órában nem történik semmi, csak hoppanálgatnak ide-oda, hogy minél több "varázslat" és "trükk" beleférjen, meg hogy lehessen funkció nélkül bedobálni a morzsákat, az utána következő félben meg összecsapják az egészet, olyan venezuelai szappanoperát előadva a többszörösen elcserélt gyerekekkel, hogy már egyenesen megkönnyebbülés volt, amikor rájöttem, ez egy trilógia középső része, azok meg alapvetően sosem csinálnak mást, mint bevezetésül szolgálnak a harmadik résznek.

Cukiságban, fan-service-ben és látványban továbbra is elismerésre méltó a Legendás állatok, minden másban erőltetett és buta.

6/10
.

Nekem mondjuk jobban tetszett, de ez nekem leginkább olyan, mint egy trilógia Birodalom visszavágja. Szinte egyáltalán nem vicces, kevésbé szórakoztató, komor és sötét - ami kapaszkodót nyújtott, az a rengeteg apró ötlet, varázslat, részlet, ami a filmben van. Na meg egy pillanatra elgondolkodtam azon (ami felvetést zseniálisnak tartok), mi lett volna ha... ha a varázslók átvették volna az irányítást 1930 körül... hmmm

Nem lesz TOP 10, az biztos... de nem volt ez olyan rossz. peace

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptyHétf. Nov. 19, 2018 1:17 pm

Niwrok írta:

Cukiságban, fan-service-ben és látványban továbbra is elismerésre méltó a Legendás állatok, minden másban erőltetett és buta.

6/10
.


"Szintén erős és bátor vállalás volt kimondani a filmben, hogy Dumbledore meleg, sőt régi szerelmi szál fűzi Grindelwaldhoz, akivel még srácként esküdtek meg, hogy sosem harcolnak egymás ellen. A meleg szálból egyébként nem kapunk sokat, de az kifejezetten zavarbaejtő."

Question Question Question hmmm hmmm hmmm hmmm scratch scratch scratch scratch fuck off

Ez hol volt benn??????
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 EmptyHétf. Nov. 19, 2018 7:25 pm

R2-D2 írta:

"Szintén erős és bátor vállalás volt kimondani a filmben, hogy Dumbledore meleg, sőt régi szerelmi szál fűzi Grindelwaldhoz, akivel még srácként esküdtek meg, hogy sosem harcolnak egymás ellen. A meleg szálból egyébként nem kapunk sokat, de az kifejezetten zavarbaejtő."

Question Question Question hmmm hmmm hmmm hmmm scratch scratch scratch scratch fuck off
Ez hol volt benn??????


Azt én is olvastam, hogy Rowling valamelyik interjújában már "coming out"-olt, még évekkel ezelőtt, hogy "Ő" melegnek képzelte el Dumbledore-t.

Most, hogy a filmben volt egy jelenet, amikor nem csak a furcsa hátterű vérszerződés köttetett meg, ami tétlenségre kárhoztatja Dumbledore-t, de lágyan össze is fonódott két férfikéz Dumbledore tükrös visszaemlékezésénél, az erre fogékonyak meg is látták a bizonyítékot Rowling kijelentésére.

.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 50 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
50 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: