Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 48 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyCsüt. Szept. 01, 2016 5:51 pm

R2-D2 írta:

A barátságos óriás

Az utóbbi években nem csalódtam ekkorát filmben, mint ebben az újabb Spielberg műben. Pedig én aztán a rendező kifejezett rajongója vagyok... de ez... ez egy értékelhetetlen szardarab...

Nem érdekel, hogy hiba volt NEM ISMERNI, mi is az a Habo, ki is az a Roald Dahl, meg hogy miket is írt a faszi. Nem érdekel, hogy hiba volt NEM TUDNI, hogy ez az egész egy idióta, bárgyú és faék egyszerűségű mese... Csak az érdekel, hogy a film felénél odafordultam a barátomhoz, hogy jó filmre ültünk-e be. Ez egy katasztrófa, ez Spielberg legrosszabb mozija. Az a szégyen esett meg vele, hogy az alkotásában a legjobb jelenet, mikor a királyi udvarban zöldet finganak... s azt hiszem ez roppant gáz.

Ez egy mese. Egy kibaszott, 6 éven aluliaknak szóló, idióta mese. Olyan szinten nem tudtam hozzá kötődni, hogy valami hihetetlen. A néhány éve bemutatott Az Óriásölő ennél százszor jobb volt. Itt majd minden jelenet, párbeszéd és karakter kínos, nincs az egész filmben semmi és senki, ami érdekes lenne. Unalmas, idegesítő két óra, amit - az egyébként hibátlan - látvány sem ment meg. A korhatár telitalálat, csak fordítva: egy általános iskola alsó tagozatában már nem ajánlott.

30% Csak a látvány miatt.  Crying or Very sad


Mostanában ez ment előzetesnek nálunk a filmek előtt, Roald Dahlról meg tudtam a Charlie és a Csokigyárat, úgyhogy nekem megvolt, hogy mese... és ennek tudatában nem mentem el rá. Ezzel együtt is azt hiszem, hogy a pont inkább a csalódásnak szól, és kevésbé a filmnek Smile , mert amit láttam, sem rosszabb, mint mondjuk az Artúr és a villangók.
De úgy látszik, mindenkinél eljön az a pillanat, amikor már sok lesz Spielbergből Smile peace .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyCsüt. Szept. 01, 2016 7:15 pm

Niwrok írta:

A barátságos óriás

Ezzel együtt is azt hiszem, hogy a pont inkább a csalódásnak szól, és kevésbé a filmnek Smile , mert amit láttam, sem rosszabb, mint mondjuk az Artúr és a villangók.


Igen, azt hiszem tényleg így van... hmmm

De az Artúr és a villangók jobban tetszett. tongue

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptySzer. Szept. 07, 2016 9:04 pm

.
A mestergyilkos - Feltámadás

Az előzetes még jó volt, a teljes film viszont nem elég, hogy buta és nevetséges, de ráadásul unalmas is, és mert az első kettőt elfogadtam, különben be sem ülök rá, a harmadik a legnagyobb hibája. A belengetett három, balesetnek eladni próbált gyilkosság igazából négy (elvégre bosszút is kell állni a végén), meg az elején van egy bunyó egy étteremben, de köztük csak a nyáladzás meg az idétlenkedés megy a gyönyörű tájakkal a háttérben. Ráadásul a négyből igazán csak a medencés "baleset" volt érdekes, ahogy kedvet is az csinált.

Az elején a sárkányrepülő alapozott meg egy "C" kategóriás akciómesének (Statham ráugrik vagy tíz méterről, de az meg sem billen), amit a végén a golyóálló gumicsónak zárt le.

4/10
.
Vissza az elejére Go down
Tadam

Tadam


Hozzászólások száma : 26
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 38
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptySzer. Szept. 07, 2016 9:22 pm

Holnap megyek 18.20-tól a SULLY című filmre, majd este írok beszámolót!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyVas. Szept. 11, 2016 2:11 am

Niwrok írta:
.
A zátony / The Shallows

Így végül is mondhatjuk, hogy jól szórakoztam rajta.

7/10
.

Nekem határozottan tetszett. A sirály tényleg rejtély, de nekem a "mélypont" nem a medúza volt, hanem a csörlőn húzott Nancy és annak következménye. Először csak azt hittem, a másik szimplán beveri az orrát... de nem.. Laughing

Mindegy, izgalmas és baszott jól fényképezett másfél óra.

80%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyVas. Szept. 11, 2016 8:24 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
A zátony / The Shallows

Így végül is mondhatjuk, hogy jól szórakoztam rajta.

7/10
.

Nekem határozottan tetszett. A sirály tényleg rejtély, de nekem a "mélypont" nem a medúza volt, hanem a csörlőn húzott Nancy és annak következménye. Először csak azt hittem, a másik szimplán beveri az orrát... de nem.. Laughing
Mindegy, izgalmas és baszott jól fényképezett másfél óra.

80%


A medúzákat csak a giccsparádé miatt írtam, a "csörlős" részre a mondat folytatása vonatkozik: "...melyekről így, a Nancy által alkalmazott, kezdetben érdekes és leleményes, majd egyre hihetetlenebb és képtelenebb trükkökkel együtt, egy öblös röhögés keretében alkottam véleményt a katarzist követően.". Szóval nálam is minden szempontból az a legalja, csak van, ami már annyira röhejesen szar, hogy nem felb*szom magam rajta, csak kinevetem, mint ezt (igen, "félreugrott", naná!)... meg mondjuk a tank fejreállását az FF6-ban. Néha meg ösztönösen "máshogy" reagálom le, például a haverjaim a mai napig emlegetik, amikor a Ház a tónál érzelmi tetőpontján "sikerült" a képtelenül giccses (és masszív időparadoxont okozó Smile ) fordulat miatt a teljes nézőtér illúzióját ripityára zúznom egy kellően hangos "De ez így egy szar!" felkiáltással Twisted Evil ... mert akkor éppen úgy jött ki a feszültség.

Nézted, hogy "hívják" a sirályt a stáblistában Smile ? Érdemes Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyVas. Szept. 11, 2016 11:46 am

Niwrok írta:

A zátony / The Shallows

A medúzákat csak a giccsparádé miatt írtam, a "csörlős" részre a mondat folytatása vonatkozik: "...melyekről így, a Nancy által alkalmazott, kezdetben érdekes és leleményes, majd egyre hihetetlenebb és képtelenebb trükkökkel együtt, egy öblös röhögés keretében alkottam véleményt a katarzist követően.". Szóval nálam is minden szempontból az a legalja, csak van, ami már annyira röhejesen szar, hogy nem felb*szom magam rajta, csak kinevetem, mint ezt (igen, "félreugrott", naná!)... meg mondjuk a tank fejreállását az FF6-ban. Néha meg ösztönösen "máshogy" reagálom le, például a haverjaim a mai napig emlegetik, amikor a Ház a tónál érzelmi tetőpontján "sikerült" a képtelenül giccses (és masszív időparadoxont okozó  Smile ) fordulat miatt a teljes nézőtér illúzióját ripityára zúznom egy kellően hangos "De ez így egy szar!" felkiáltással   Twisted Evil ... mert akkor éppen úgy jött ki a feszültség.

Nézted, hogy "hívják" a sirályt a stáblistában  Smile ? Érdemes  Smile ...
.


Láttam. Sully "Steven" Seagull lol!

De nem minden aspektusából értem a poént. scratch
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyVas. Szept. 11, 2016 1:59 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

A zátony / The Shallows

Nézted, hogy "hívják" a sirályt a stáblistában  Smile ? Érdemes  Smile ...


Láttam. Sully "Steven" Seagull  lol!
De nem minden aspektusából értem a poént. scratch


Mármint melyikből nem Wink ? Hogy a "seagull" sirályt jelent, vagy hogy mindez összecseng Steven Seagal nevével Smile ? Más aspektus szerintem nincs a poénnak, de nekem így is faceplam volt Smile .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyVas. Szept. 11, 2016 6:55 pm

Niwrok írta:

A zátony / The Shallows

Mármint melyikből nem  Wink ? Hogy a "seagull" sirályt jelent, vagy hogy mindez összecseng Steven Seagal nevével  Smile ? Más aspektus szerintem nincs a poénnak, de nekem így is   faceplam  volt  Smile .

.

A Sully-t.. Smile

Próbáltam a most futó Sullyhoz kombinálni, de ez szegényem nem köthető a pilótához. A gépnek nem volt eltörve a szárnya. Ha meg a Szörny Rt Sully-jára gondolok, úgy sem megy... scratch
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyVas. Szept. 11, 2016 11:27 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

A zátony / The Shallows

Mármint melyikből nem  Wink ? Hogy a "seagull" sirályt jelent, vagy hogy mindez összecseng Steven Seagal nevével  Smile ? Más aspektus szerintem nincs a poénnak, de nekem így is   faceplam  volt  Smile .

.

A Sully-t.. Smile
Próbáltam a most futó Sullyhoz kombinálni, de ez szegényem nem köthető a pilótához. A gépnek nem volt eltörve a szárnya. Ha meg a Szörny Rt Sully-jára gondolok, úgy sem megy... scratch


Az a sirály igazi neve Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 9:14 pm

.
Jack Reacher: Nincs visszaút

Az első rész szintjét ugyan nem üti meg nálam, kb. azzal párhuzamban, hogy mennyivel lett kevesebb a kiugrott katonai nyomozó sztorijában a nyomozás, de legalább kellemes tudott lenni. A cselekményben így szinte semmi fordulat, az akció meg maradt ugyanolyan jó, és Reacher stílusa is legalább olyan karcosan cinikus, ráadásul most dupla adagot kaptam belőle a Reacherhez csatlakozó csitri személyében. Persze mindehhez el kell mondjuk hinni, hogy ha a kamerákkal és személyzettel figyeltetett, szuperbiztonságos katonai börtönben a néger bekíséri a fehér rabot a cellába, akkor senkit sem zavar, ha csak a fehér törpe jön ki... de legalább olyan jelenetek fűszerezték ezt, mint a sószórós.

Összességében a Wasabira emlékeztetett, azt meg szerettem.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Doctor Strange   Moziajánlók - Page 41 EmptyHétf. Nov. 07, 2016 12:26 am

Doctor Strange


A kövek, megint a kövek...

Nem mondom, hogy rossz volt, de az MCU iránti lelkesedésem mára már alaposan lelohadt, így maradéktalanul ezt sem tudtam élvezni. Leginkább egy fura Eredet-Harry Potter-Mátrix mixként tudnám jellemezni, és még csak azt sem mondhatom, hogy kimondottan minden film egy aspektusában szerepel benne. Rettentő zavaros és értelmezhetetlen zagyvaság az egész háttére, a spirituális szöveg, meg az idő, meg minden valahogy nem áll össze - és nem is illik az eddig megismert korábbi MCU világba. Azt olvasom, ezzel akarnak nyitni más felé, Strange lesz majd Stark utódja - hát, nem tudom. Az mondjuk igaz, hogy ugyanolyan egoista seggfej, mint a Vasember...

A történet rettentően sablonos, nem kevés SW áthallással, kiszámítható figurák és események egymás után. A látvány mondjuk jó, a humor néha kifejezetten jó, a húzónevekre sem lehet panasz. Két órás szórakozásnak talán el is megy - feltéve, ha az ember nem akar a dolgok mögé kukkantani.

70%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Doktor Strange   Moziajánlók - Page 41 EmptyHétf. Nov. 07, 2016 11:45 pm

R2-D2 írta:

Doctor Strange

Leginkább egy fura Eredet-Harry Potter-Mátrix mixként tudnám jellemezni, és még csak azt sem mondhatom, hogy kimondottan minden film egy aspektusában szerepel benne. Rettentő zavaros és értelmezhetetlen zagyvaság az egész háttére, a spirituális szöveg, meg az idő, meg minden valahogy nem áll össze - és nem is illik az eddig megismert korábbi MCU világba. A történet rettentően sablonos, nem kevés SW áthallással, kiszámítható figurák és események egymás után. A látvány mondjuk jó, a humor néha kifejezetten jó, a húzónevekre sem lehet panasz. Két órás szórakozásnak talán el is megy - feltéve, ha az ember nem akar a dolgok mögé kukkantani.

70%


Én sok mindent meg bírok enni, az "Eredet-Harry Potter-Mátrix mix" így nem is fogott ki rajtam, ahogy a mágia részében, a szétroncsolódott kezű sebész sértettséggel leplezett drámájában és a kis doktornővel való kapcsolatában is találtam kapaszkodót.

Abba inkább törik bele a fogam, amikor azzal jönnek, hogy a gerincsérült gyári munkások a TB-juttatásból Katmanduba járnak guruhoz, amikor Strange első utazása látványában egy olcsó, bazári giccs (ez egyébként a tükörvilágra és a Sötét Dimenzióra egyaránt áll), és amikor a fenti mixbe még beledarálódik Casper, a barátságos szellem (az a jelenet a műtőben egyszerűen megbocsáthatatlanul ostoba és gagyi). Az akciójelenetekről egy ismerősöm jegyezte meg, hogy azok a film legunalmasabb részei, mert csak alibik, hogy akkor nem is kell történnie semminek, miközben amúgy elvileg rohanunk a történetben egy ritka pocsék forgató- és szövegkönyvvel (amit meg a pár popkult-poén hivatott takargatni), ami ugyan az időről szól, de az idővel még véletlenül sem törődik (most akkor Strange meddig is volt a suliban, és miért vártak addig Mikkelsenék, hogy támadjanak?). Szintén ő jegyezte meg, hogy mekkora hülyeség, hogy az időtlenségben egy lény VÁR arra, hogy támadhasson.

Nem mondom én sem, hogy rossz, mert az Időkő és a körítés egy nagy része tetszett, de konkrétan a többség által gyűlölt és megvetett Zöld Lámpásnak ugyanilyen sztori mellett sokkal érdekesebb és fantáziadúsabb volt a látványvilága.

6,5/10

Moziajánlók - Page 41 B2684c1ef3a5fbe71afcdd8aa1cb2e22
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyKedd Nov. 08, 2016 12:16 am

Niwrok írta:

Doctor Strange


Én sok mindent meg bírok enni, az "Eredet-Harry Potter-Mátrix mix" így nem is fogott ki rajtam, ahogy a mágia részében, a szétroncsolódott kezű sebész sértettséggel leplezett drámájában és a kis doktornővel való kapcsolatában is találtam kapaszkodót.

Nem mondom én sem, hogy rossz, mert az Időkő és a körítés egy nagy része tetszett, de konkrétan a többség által gyűlölt és megvetett Zöld Lámpásnak ugyanilyen sztori mellett sokkal érdekesebb és fantáziadúsabb volt a látványvilága.

6,5/10



A kövek.. megint azok a kövek... Rolling Eyes már mutattad egyszer ezt, de nem rántott magával akkor sem, meg most sem...

Ellenben a sérült kezű doki figurája visszaköszönt a SoA-ban is, ott egy ügyes kezű sebésznő sérül meg súlyosan és hagyja abba a munkát. Csak ő nem Tibetbe megy, hanem a SAMCRO-ba... Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 EmptyKedd Nov. 08, 2016 5:54 am

R2-D2 írta:

Doctor Strange

A kövek.. megint azok a kövek... Rolling Eyes  már mutattad egyszer ezt, de nem rántott magával akkor sem, meg most sem...


A köves részével én elvagyok, ahogy bővül vele minden irányban a világ, de ha továbbra is a Thor 3. alját akarják célozni a forgatókönyvekkel, nem biztos, hogy az Infinity War és a gárdacsere után is nagyon maradni akarnék. Már előre aggódom az amúgy a magamfajta "gyűjtőnek" egy kánaánnal felérő sztorival, az Infinity Warral mi lesz, ha nem csak Thanos legyőzését akarják egy részbe belepasszírozni, de azt is, hogy hogyan kerülnek hozzá a kövek a kesztyűbe...

Már itt is röhejes volt, hogy a galaxisok százait fenyegető óriáslényt öt perc alatt le lehet nyomni.
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 41 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 41 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
41 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 48 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: