Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 41 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
tchabee

tchabee


Hozzászólások száma : 19
Join date : 2012. Oct. 12.

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 03, 2014 10:36 am

Weide írta:
Fehér isten
De nem kell ennyire messzire menni, a hazai kisebbségekkel szemben támasztott sztereotípiák kifordításának is megágyaz a film, ahogy pár kritikából olvasni véltem. Na, de nem akarom itt szítani a kedélyeket meg tépni a számat, akit érdekel, az úgyis megnézni, és hátha talál benne annyi újat és annyi mélységet, hogy azt mondhassa, megérte meglesnie. Smile

Valamelyik kritikánál írta egy hozzászóló:" -Nem állja meg a helyét a kisebbségi hasonlat, mivel a kutya rgadozó, nem élősködő."
 lol!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Transformers: A kihalás kora   Moziajánlók - Page 27 EmptyPént. Júl. 04, 2014 3:37 pm

Transformers 4

Mielőtt bárki azzal vádolna, hogy nem tudom helyén kezelni a filmet, előre szólok: nem vártam semmi különöset a 4 méter magas, beszélő robotok negyedik zúzásától – csupán annyit, hogy a mindent elsöprő látvány közben ne fogjam a fejemet attól, ami e látványt néha kiegészíti. Úgymint történet, karakterek és dialógusok…

Hát nem sikerült. Meglehetősen hosszú hozzászólásban lehetne sorolni (nagyjából meg is tettem), mennyi idiótaság színesíti a filmet, mennyi olyan dolog, ami – hasonlóan a Godzillához – az őrületbe kergetett nézés közben. Egyszerűen a robotokon kívül SEMMI nem működött nálam a filmben, az új család iszonyat béna és hiteltelen, a szereplők közti dialógusok borzasztóan kínosak (leszámítva talán az apa/udvarló néhány  párbeszédét), néhány karakter meg fájdalmasan egysíkú, ha meg nem egysíkú, akkor meg érthetetlenül áll egyik oldalról a másikra. Még úgy is, hogy a legfájdalmasabb poénforrásokat, a Witwicky szülőket elhagyták… Pedig olyan jól indult: a távoli múlt képei a dínókkal, majd az Északi sarki lelet icipicit megidézte a TR3 zseniális kapcsait a valósághoz. Aztán ahogy bontakozott ki a sztori, úgy éreztem magam egyre kínosabban, az előző film eseményei után csak passogtam, mi miért is történik. Izzadtságszag mindenhol, a legutóbbi szőke csaj helyett pedig sikerült egy ugyanolyat találni… ehhh… A csúnya gonosz CIA meg a pénzéhes cég a történetben még hagyján, de ez a Vesztegzáras figura…. Pontosabban szerepe a sztoriban… nekem nem jött be.

A képi orgia viszont visz mindent. Ha nem kérdezzük, ki, mit, miért csinál, iszonyat szórakoztató tud lenni az egész. Szenzációs autók (mintha a Need for Speedre akartak volna reflektálni velük), brutális küzdelmek, kiváló robotkarakterekkel. Néhány kiszólás, poén zseniális – az elején a moziban "a minden csak folytatás", az nagyon tetszett -, a nagyvászon és a hanghatás kétségkívül hozzátett az élményhez. Ugyanakkor számomra ez volt a leggyengébb TR film, kapcsolatom az univerzummal a nehezen megszerzett barátság előtti szintre zuhant vissza. Nekem a legjobb rész továbbra is a TR3. A TR4 pedig így SZÁMOMRA egy kimondottan ostoba film lett, amit csak és kizárólag a Michael Bay féle zúzda emel nézhető szintre, egy olyan nézhető szintre, ami viszont tökéletesen illeszkedik a franchise-ba. Fájdalmas ugyan, de nézhető…

65%

Spoiler:

Egyelőre ennyi. Smile

Érdekes, hogy tegnap két filmet láttam: a Transformers 4 mellett a gyakorlatilag amatőrfilmet, a Nightwish Imagineariumját. Többszörös költségvetési különbség, de a kis produkció kenterbe verte a nagyot.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyPént. Júl. 04, 2014 7:20 pm

R2-D2 írta:
Transformers 4

Nekem a legjobb rész továbbra is a TR3. A TR4 pedig így SZÁMOMRA egy kimondottan ostoba film lett, amit csak és kizárólag a Michael Bay féle zúzda emel nézhető szintre, egy olyan nézhető szintre, ami viszont tökéletesen illeszkedik a franchise-ba. Fájdalmas ugyan, de nézhető…

65%


Mivel dekára pontosan ugyanennyit éreztem jogosnak, így nincs nagyon mit hozzátenni. Legfeljebb az arányok mások, mert nekem a családi felvezetés nem volt annyira kínos, néha még nevetni is tudtam (ld. ketchup), a robotokat viszont oda nem illőnek éreztem (a láncszakállas törpe katona és a szamuráj az konkrétan WTF?!, de a köpenyes csóka sem volt sokkal jobb... viszont ezerszer inkább ők, mint a 2. részből Bandzsa és Csálé, a fagyiskocsis ikrek).
De ha már a család: ha jut a hülyülésükre fél óra, akkor b*zmeg, jusson már két perc arra, hogy...

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyPént. Júl. 04, 2014 8:17 pm

Niwrok írta:
Transformers 4


Spoiler:
.

Ezzel a gondolatommal pont ezt akartam érzékeltetni én is: Smile

"...de ez a Vesztegzáras figura…. Pontosabban szerepe a sztoriban… nekem nem jött be."


Remo írta:

http://filmekapolcrol.blog.hu/2014/06/29/moziajanlo_transformers_a_kihalas_kora

Örülök, hogy nagyjából egyetértünk. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Majmok bolygója - Forradalom   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 17, 2014 11:15 pm


Majmok bolygója - Forradalom

Jobban tetszett, mint az előző. Ugyan minden egyszerű, mint a százas szög, és még az is szájbarágós (csúnya majom = rossz majom, cuki majom = jó majom, főleg ha kismajom, ezen felül a főbb szereplőknek van 1 darab ismertetőjegye, ami alapján elkülönülnek a tucatkacat-copypaste százaktól), az előző részből pedig örökölte a giccset és a hatásvadászatot, de a majomkolónia bemutatása (ez kb. az első fél óra), a történet íve (még ha kicsit túlnyújtott is) és pár snitt (a körbeforgós az autón) egészen jó. Hülyeség is kevesebb van és kevésbé is foglalkoztattak, mert a film maga is jobban lekötött, említésre méltó talán csak az...
Spoiler:

A legjobban az tetszett benne, ahogy megpedzették, hogyan fog elveszni az emberiség szinte teljes modern kori tudása a digitalizálási mánia miatt.

78%
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Majmok bolygója - Forradalom   Moziajánlók - Page 27 EmptyKedd Júl. 22, 2014 2:21 pm

A majmok bolygója: Forradalom (2014)

Moziajánlók - Page 27 Uh436nira4kej5z6kxz

Eszméletlenül tetszett ez a rész. Lényegében ott folytatják a sztorit, ahol az előző abbamaradt, a nyitójelenetben kapunk egy rövidke utalást, hogyan is taszítódott az emberség egy kvázi poszt-apokaliptikus helyzetbe, illetve a majmok hogyan kezdték el felépíteni a saját kis (egyébként jól működő) társadalmukat. Maga az alapszituáció valóban egyszerű, ahogy a történet menete is, illetve a cselekményvezetés, viszont amint megoldódna egy-egy probléma, rögtön jön egy következő, köszönhetően valamelyik áskálódó, saját eszmerendszert követő szemétládának, akár az emberek, akár a majmok oldaláról.
A film technikai oldala szerintem csillagos ötöst érdemel, a fényképezés valami bámulatosan jól sikerült, a majmok rezidenciája, az erdő közepén felhúzott kis erődjük nagyon szépen fest, ahogy az emberek romos, mocskos, nyomasztó menedéke.
A hangulat végig kifejezetten borús és komor, végig érződik a filmen, hogy valami hatalmas, szörnyű dolog készül kitörni, amire meg is kapjuk a film végén a választ.
mini-spoiler:
Ilyen téren viszont a film címe baromság, nem beszélhetünk semmilyen forradalomról, én inkább a casus belli alcímet adtam volna ennek a résznek.
Személy szerint a karakterekkel semmi gondom nem volt, bár valóban nem voltak túlságosan összetett jellemek, de a saját kis motivációik, céljaik és előítéleteik logikusan voltak felvezetve, és ez a vonal egyszer sem tört meg a film alatt.
Emlékszem, az előző résznél a CGI minősége olyan kapukat döngetett, amikről addig álmodni sem mertünk. Ilyen téren is sokat fejlődött a technika, s bár a távolabbi, majmok mozgásban jeleneteknél azért még mindig szembetűnő a komputergrafika, a közeli, arcokat mutató képek valami eszméletlenek. Nem tudom, használtak e maszkokat, vagy teljesen CGI-jal oldották meg a mimikákat, de sikerült olyan élethű, emberi vonásokkal és érzelmekkel teli majomarcokat generálni, hogy ezért is jár a taps.
A zenével nem vagyok teljesen kibékülve, néhol elég hatásvadászra illetve giccsesre sikeredett, a maradék időbe pedig túlságosan jellegtelenné vált, számomra nagyon a háttérbe szorult, viszont a végfőcím alatti háborús, agresszív, ütemes zene nagyon bejött, ez aztán tényleg előrevetíti, mi is várható a következő részben.
Az is tetszett, hogy sem az emberi, sem a majmos szálak nem nyomtak el a másikat, mindkettő csoport cselekedeteire bőven szántak időt, de sajnos még így is néha vontatottá és döcögőssé vált a cselekmény, egyedül a végig kitörni készülő vihar által keltett nyomasztó, feszült légkör nem engedi meg a nézőknek, hogy elunhassák a történetet, vagy akár csak egy pillanatra is fellélegezzenek.
A kamerakezelés nagyon tetszett, a romos épületben menekülő, vagy éppen a tankos résznél nagyon ügyesen használták a vágás nélküli képeket a pörgős, feszült jelenetek átadásához. A majmok egymás közötti beszélgetése, annak egyszerűsége, lényegre törő jellege is szép volt és letisztult.
- Majom nem öl majmot.
- Te nem vagy majom.  


Egyszóval, egy-kép aprócska hibát leszámítva (amik lehet, csak nekem nem tetszettek), szerintem ez a folytatás bőven túltesz az elődjén, a lehető legtöbb téren, végig hű marad ahhoz, amit elindított, legyen szó a hangulatról, vagy éppen a következetességről. Bátran ajánlom mindenkinek, remélem a CC baszakodásai ellenére minél többen fogtok tudni eljutni egy előadásra. Én -egyelőre- úgy kezelem ezt a részt, mint egy trilógiai középső darabját, ami felkészít arra, ami még ezután következik, mégis önállóan is megáll a lábán, élvezhető marad.

9/10


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Majmok bolygója - Forradalom   Moziajánlók - Page 27 EmptySzer. Júl. 23, 2014 9:45 pm

Majmok bolygója – Forradalom

Sokkal jobban tetszett, mint az első rész, kifejezetten hangulatos, szórakoztató akciófilm lett, eszméletlen profin megcsinált látvánnyal. Ugyanakkor azt az eufóriát, ami a világot belengi ezen epizód kapcsán is, ismét csak nem értem – leszámítva a digitális majmokat, tulajdonképp az egész nem más, mint egy sötétebb hangulatú nyári tucat-blockbuster…

Az már biztos, hogy soha nem kapok kielégítő választ a kérdésemre, hogy alakulhatott ott és úgy ki a majomkolónia, ahogy kialakult. A tíz év ugrásnak is csupán annyi a szerepe, hogy ne kelljen nagyon magyarázkodni semmit: a híradóbejátszások számomra csupán állításokat közöltek az emberiség lejtőjéről, de a fő problémámra továbbra sem kaptam választ. Csak jött hozzá rengeteg más kérdés, ami a majomcivilizáció kialakulásával, annak fejlettségi szintjével kapcsolatos. No meg a medvével, az antilop (vagy mi a tököm) csordával, meg a lovakkal… úgyhogy az első tíz percben szemöldök ráncolva bámultam a filmet. Hogy aztán lassan elmerüljek az új világban, ebben a digitális csodában. Hamu meglövése után meg már nem is figyeltem a hibákra, a mozi lendülete vitt előre. Remek – bár kétségkívül sablonos – karakterek, megfelelő érzelmi ív, kiváló csatajelenetek. A harc kirobbanásáért felelős csoport (személy) kiléte őszintén meglepett, pont ennek fordítottjára készültem. Így viszont az egész mozi mondanivalója teljesen más lett, mint vártam, Cézár megállapítása, viszonya a két fajhoz az események fényében szomorúan megdöbbentő.

A kétségkívüli sötét hangulat remekül passzolt a filmhez és a történethez, a trailer végre nem lőtte el a legfontosabb jelenetet (sőt, meg is vezetett picit) a CGI egyszerűen bámulatos. Gondjaimat nem feledem, de kimondottan tetszett ez az epizód.

80%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 20, 2014 12:01 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 12:21 pm

R2-D2 írta:
Majmok bolygója – Forradalom

Az már biztos, hogy soha nem kapok kielégítő választ a kérdésemre, hogy alakulhatott ott és úgy ki a majomkolónia, ahogy kialakult. A tíz év ugrásnak is csupán annyi a szerepe, hogy ne kelljen nagyon magyarázkodni semmit: a híradóbejátszások számomra csupán állításokat közöltek az emberiség lejtőjéről, de a fő problémámra továbbra sem kaptam választ. Csak jött hozzá rengeteg más kérdés, ami a majomcivilizáció kialakulásával, annak fejlettségi szintjével kapcsolatos.

Hát szerintem az első részben megalkotott szérum hatására növekedett ilyen rohamosan a majmok intelligenciája, a többit pedig vagy "ellesték" az emberektől (vadászat, lovaglás), vagy pedig egyszerűen egy gyorsított evolúciós folyamatként zajlott ne náluk (pl. a hierarchia kialakulása, a kolónia berendezkedése). Az emberiség nagy részének kihalásáról pedig csak annyit tudtunk meg, hogy a majominfluenza vitte el a legtöbbeket. Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy 10 év alatt hogyan sikerült ennyire visszafejlődnie életszínvonalban az embereknek, mármint jó, hogy az adott térségben elvágták őket az áramforrástól, de mi a helyzet a világ többi részével? Ott mi a helyzet a majmokkal, mi a helyzet az emberekkel? Engem is ezek érdekelnének, bár ezek mind csak részinformációk, az ismeretüknek hiánya végül is nem befolyásolta a film élvezetét vagy éppen cselekményét.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 2:06 pm

Weide írta:


Hát szerintem az első részben megalkotott szérum hatására növekedett ilyen rohamosan a majmok intelligenciája, a többit pedig vagy "ellesték" az emberektől (vadászat, lovaglás), vagy pedig egyszerűen egy gyorsított evolúciós folyamatként zajlott ne náluk (pl. a hierarchia kialakulása, a kolónia berendezkedése). Az emberiség nagy részének kihalásáról pedig csak annyit tudtunk meg, hogy a majominfluenza vitte el a legtöbbeket. Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy 10 év alatt hogyan sikerült ennyire visszafejlődnie életszínvonalban az embereknek, mármint jó, hogy az adott térségben elvágták őket az áramforrástól, de mi a helyzet a világ többi részével? Ott mi a helyzet a majmokkal, mi a helyzet az emberekkel? Engem is ezek érdekelnének, bár ezek mind csak részinformációk, az ismeretüknek hiánya végül is nem befolyásolta a film élvezetét vagy éppen cselekményét.

Rohamosan??? 10 év alatt eljutottak a jelbeszédig... mintha csak egy fogyatékos nyári tábort néztem volna...

Mit keres a medve San Franciscoban? Meg az antilopcsorda? Persze, tudom, hogy a civilizáció pusztulásával bejöttek a városba, meg megszöktek az állatkertből, persze van rá logikus magyarázat. Csak SZÁMOMRA filmidegen volt... Egyébként is a majom mióta vadászó lény??? Honnan vannak lovaik és hogy tanultak meg lovagolni - illetve lovakat tartani??? Hogyan lestek el az emerektől mindent, mikor szándékosan kerülték őket??? Ehhh... minél többet gondolkodok az elején, annál kevésbé tetszik.

Még szerencse, hogy utána már nem kell ilyeneken agyalni, visz a lendület.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 2:43 pm

Weide írta:

Majmok bolygója – Forradalom

Arra mondjuk kíváncsi vagyok, hogy 10 év alatt hogyan sikerült ennyire visszafejlődnie életszínvonalban az embereknek, mármint jó, hogy az adott térségben elvágták őket az áramforrástól, de mi a helyzet a világ többi részével? Ott mi a helyzet a majmokkal, mi a helyzet az emberekkel? Engem is ezek érdekelnének, bár ezek mind csak részinformációk, az ismeretüknek hiánya végül is nem befolyásolta a film élvezetét vagy éppen cselekményét.


A világ többi részén szerintem nincs majom, az emberek meg ölik egymást, ahogy szokták a posztapokaliptikus világokban. Azok a majmok, amik okosak lettek, láthatóan együtt maradva alakítottak közösséget, nem hiszem, hogy elszaporodtak volna. A fertőzés viszont a bevezető videó szerint mindenhol elterjedt...


R2-D2 írta:

Rohamosan??? 10 év alatt eljutottak a jelbeszédig... mintha csak egy fogyatékos nyári tábort néztem volna...
Mit keres a medve San Franciscoban? Meg az antilopcsorda? Egyébként is a majom mióta vadászó lény??? Honnan vannnak lovaik? Hogyan lestek el az emerektől mindent, mikor szándékosan kerülték őket??? Ehhh... minél többet gondolkodok az elején, annál kevésbé tetszik.
Még szerencse, hogy utána már nem kell ilyeneken agyalni, visz a lendület.


- Ha jól emlékszem, Cézár és az orángután már az előző részben is jelbeszéddel kommunikált, valszeg ezt adták tovább a többieknek. Nekem sokkal inkább az volt "érdekes", hogy az IQ-turbótól hogyan lett alkalmasak a majmok hangképző szervei az emberi hangzók kimondására (de ez már legutóbb is az volt), hogy az elején még erőlködve elüvöltött "Menj!"-éből hogy lett a film végére összetett mondatokban kommunikáló majomcsapat, és hogy egyáltalán a majmok miért egy tőlük idegen kommunikációs formát választottak... persze azon kívül, hogy az eredeti filmben, a jövőben így volt, és amit ott egy 500 év alatt kialakult kommunikációs-viselkedési struktúra volt, azt itt le kellett zavarni 10 év alatt, mert így látványos. Kb. ugyanez igaz a vadászatra és a lovaglásra is...  sosem fogják nekem tudni megmagyarázni, hogy egy természetvédelmi terület dzsungelében a lovagló majom hogyan lesz gyorsabb, mint a fán ugrálva közlekedő majom... viszont akkor már szívesen megnézném a lovak alól ganyézó majmokat is, meg azt, hogy ezek a látszatra is elkényeztetett lovak patkó nélkül mit csinálnak egy erdőben, mert kovácsmajmok aztán végképp nem láttam, stb., stb...
- A medve Friscoban azt keresi, hogy a város melletti Yosemite Természetvédelmi Parkban (ahova elvileg a majmok menekültek) most is van belőlük olyan 300-400 darab Smile  Razz . Elsőre majdnem én is beugrottam a kérdésednek, de aztán beugrott, hogy California zászlajában eleve ott a medve, tehát csak kell lennie a környéken is, a többi meg Google volt Smile ... Ugyanott szarvasok is vannak Smile ...
- Szerintem nem az emberektől tanultak, hanem Cézártól meg az első részben be-IQ-gázozott majmoktól, akik viszont emberek között nevelkedtek.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 4:27 pm

Niwrok írta:


... viszont akkor már szívesen megnézném a lovak alól ganyézó majmokat is, meg azt, hogy ezek a látszatra is elkényeztetett lovak patkó nélkül mit csinálnak egy erdőben, mert kovácsmajmok aztán végképp nem láttam, stb., stb...

.

A lovakkal kapcsolatban ez is eszembe jutott. Smile




A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 28, 2014 5:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 5:33 pm

Ha már az eredeti regény megemlítődött, érdemes pár szót beszélni arról is.
Alapvető különbség a Heston-féle filmfeldolgozáshoz képest, hogy a regény VALÓBAN egy másik bolygón játszódik, s amikor a végén elmenekülnek onnan és visszatérnek a Földre, a párizsi landolás után egy egyenruhás majom az első látvány, amikor kinyitják az ajtót. Rengeteg jó kérdés merülhet fel az olvasóban: vajon azon a másik bolygón vagy a Földön ment végbe előbb a "hatalomváltás", s ugyan hogyan terjedt el ez egyik planétáról, egyik galaxisról a másikra? Mert ezt ugye nem részletezi a könyv, a befejezés után az embernek fel-alá futnak az agytekervényei, ahogyan ez egy igazán jó sci-fi esetében szokás.
A filmváltozat ennél nagyobbat akart dobni, és ha már amerikaiak az alkotók, nehogy már Párizs legyen a vége, amikor lehet az a Szabadság-szobor is. Smile Igen ám, de így alapjaiban módosul a könyv szerkezete is, s eggyel kevesebb a megoldandó rejtélyek száma, bolygón belül marad az eseménysorozat.
Nekem a könyvváltozat jobban tetszik.


OFF: Párizsban két SW-os élmény is ért, egy rosszabb és egy jobb. Majd jó hosszú fotóriportban beszámolok róla. Smile


A hozzászólást téglagyári megálló összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Júl. 24, 2014 5:43 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 6:13 pm

téglagyári megálló írta:

OFF: Párizsban két SW-os élmény is ért, egy rosszabb és egy jobb. Majd jó hosszú fotóriportban beszámolok róla. Smile

Na, azt viszont majd elolvasom.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 28, 2014 5:03 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
téglagyári megálló

téglagyári megálló


Hozzászólások száma : 116
Join date : 2012. Oct. 04.

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 6:27 pm

R2-D2 írta:

Na, azt viszont majd elolvasom.


Már csak jövő héten lesz rá időm, még a gépben vannak a képek, holnap reggel meg már megint Balaton. Még gondolkodom, hogy hová tegyem be a képeket. Very Happy Rólad is van egy pár! Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 EmptyCsüt. Júl. 24, 2014 7:25 pm

R2-D2 írta:
Rohamosan??? 10 év alatt eljutottak a jelbeszédig... mintha csak egy fogyatékos nyári tábort néztem volna...

Igen, a saját mocskukat dobáló, banánzabáló főemlősökből eljutottak odáig, hogy saját hierarchia szerint élnek, képesek jelbeszéddel és élőszóval is kommunikálni egymással, képesek lovagolni, fegyvert használni, írni(!), szülést levezényelni... az embernek mennyi időbe is telt, míg egyáltalán felegyenesedett, vagy elkezdett eszközöket használni, primitív rajzokat pingálni, tüzet gyújtani? Ha az nem rohamos fejlődés, akkor nem tudom, mi az.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 27 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
27 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 41 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: