Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Moziajánlók

Go down 
+10
mesterjani
Joe Cornelius Hallenbeck
Weide
Mr. White
butch
Niwrok
DragonSlayer
RaptorZ
Remo
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 34 ... 55  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Robotzsaru /RoboCop/   Moziajánlók - Page 14 EmptyCsüt. Feb. 06, 2014 11:28 pm

Robotzsaru /RoboCop/ (2014)

Moziajánlók - Page 14 MV5BMjAyOTUzMTcxN15BMl5BanBnXkFtZTgwMjkyOTc1MDE@._V1_SX214_

IMDB

Oké, kezdem a sablon szöveggel; nagy elvárással voltam a film iránt, illetve féltem is, ugyanis az eredeti nagy kedvencem. Még mai szemmel nézve is durva egy film, mocskos, véres, maga az alaptéma is kényes, nem éppen könnyű feldolgozni, ráadásul Verhoeven zseniális rendezéséhez is nehéz felérni. Az eredeti tele volt erőszakkal, ironikus társadalomkritikával, bizarr alapszituációval... és izgalmas helyzetekkel. Féltem, hogy az új Robotzsaru nem fogja tudni mindezeket teljesíteni. Szerencsére tévedtem.  Smile 

Nem elég, hogy a fenti szempontok szinte mindegyikét teljesíti a film, még új tölteteket, újabb érdekes vonásokat is képes felsorakoztatni. Már maga az altémához új megközelítésből nyúlnak hozzá. Miért jó, ha a rendvédelmi szervek feladatát robotok látják el? Vagy éppen miért nem jó? Mert nem mindegy, hogy egy lelketlen fémszerkezet húzza meg a ravaszt, vagy egy ember, aki mérlegel, tétovázik, dönt, lelkiismerete van... és ugye ezeket a kínos kérdéseket hidalja át maga a Robotzsaru, hisz benne egyesül mindaz, ami alkalmassá teszi/tehetné a feladatra.

Joel Kinnaman remek választás volt a címszerepre, de amúgy az összes színész zseniálisan alakít. A karakterek tényleg egyediek, sajátos jellemvonásokkal rendelkeznek, mindenki remekel. Ez az egyik pont, ahol újat/többet tud adni a film. Alex Murphy-ért valóban izgul a néző, együtt tud érezni vele, félti, kétségbe ejti. Nagyon kifejezőre sikeredtek a drámai pontok, holott Kinnaman lényegében csak az arcát használhatta a játékához, de én teljes mértékig meg voltam vele elégedve.

Dráma. Igen, ez a film kőkemény dráma, mármint erősebben van jelen ez a vonulat, mint az eredetiben. Murphy családjához fűződő viszonya itt sokkal hangsúlyosabb pontját képezi a filmnek. Szinte szörnyű látni, ahogy egy szerető, érző családapából egy rideg, érzelemmentes gépet kreálnak. De ugye vannak olyan érzelmek, amit semmilyen program nem írhat felül.

Akció... van az is dögivel, bár nem olyan véres és kegyetlen módon, mint az eredetiben, de tényleg látványos, ráadásul többféle POV-jelenetet is kapunk, különböző nézőpontokból, amik nekem nagyon-nagyon tetszettek. Epilepsziára hajlamosak azért kerüljék a filmet!

Durvaság... bár ez is jelen van, de nem olyan mértékben, mint a '87-es filmben. Lévén a 12-es karikának, itt nem igen folyik a vér, nincsenek leszakadó végtagok... de ettől eltekintve én nem értek egyet a besorolással. Ennek minimum egy 16-os filmnek kellene lennie. Mikor Murphy megkérdezi a "balesete" után, hogy mi maradt belőle, és a doki megmutatja neki... hihetetlenül felkavaró az a jelenet, talán még durvább is, mint mikor az eredetiben a Robotzsaru leveszi a "sisakját"...
És emocionális téren is súlyosabb ez a film, szóval gyereket szerintem ne vigyetek rá. Egyrészt nem biztos, hogy nekik való ez, sem érzelmi szinten, sem pedig 1-2 jelenet miatt.

Társadalomkritika... zseniális! Először nem értettem Samuel L. Jackson mi a búbánatnak kell ebbe a filmbe, de igazából az ő karaktere az, aki jelképezi az amerikai társadalmat, annak befolyásolhatóságát, mértéktelen patriotizmusát, dekadens mivoltát. Ezáltal ő szolgáltatja a film legfőbb poénforrását, amolyan jacksonosan. Fenomenális. Mellette még Keaton játékát szeretném kiemelni, pazarul alakítja a pasi a hataloméhes, geci főnököt, ráadásul remek szövegeket is kapott a karakter, érdemes odafigyelni.

Maga a cselekmény pedig feszes, kellő mértékben adagolja az adrenalindúsító akciót, a mély érzelmeket, drámát, nyomozást, eleget foglalkozik a címszereplő karakterének változásaival, de még a környezetével is! És, hosszú idő óta most volt először, hogy ténylegesen izgultam karakterekért, ténylegesen paráztam, hogyan fog végződni a jelenet. Ilyen téren, szerintem, nagyon-nagyon ügyes a film.

De hát sajnos semmi sem fenékig tejfel. Ami hibádzik, az bizony az a fajta mocskos, koszos, félelmetes utópia, amiben nem érte utol az eredetit ez a film. Abban a világban ténylegesen összefostam volna a gatyámat, minden annyira nyomasztó volt. Itt ez nem jön át, maximum  Murphy helyzete és sorsa a nyomasztó, de a környezet, a világ az nem, illetve az kirobbanó, sodró erőszak is fájó űrként jelentkezik, ugyanis ilyen nincs.

Összegezve ez egy remek remake lett, ezekért érdemes elővenni régi klasszikusokat. Újat tudott mutatni, hozzá tudott adni a régihez, de nem torzította teljesen el az alapkoncepciót, nem vált öncélúvá és feleslegessé. Mindezek mellett pedig igazodott korunkhoz, nem félt aktuális kérdéseket sem felvetni, ugyanakkor alapvető kérdésköröket is tovább mélyítette/bővítette. Soha rosszabbat idén!

8/10

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyPént. Feb. 07, 2014 1:07 am

Weide írta:
Robotzsaru /RoboCop/ (2014)

Soha rosszabbat idén!


Hmmm... Lehet, mégiscsak megnézem?

Ezt sem terveztem moziban, majd meglátjuk. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyPént. Feb. 07, 2014 7:06 am

Weide írta:

Robotzsaru /RoboCop/ (2014)

Összegezve ez egy remek remake lett, ezekért érdemes elővenni régi klasszikusokat. Újat tudott mutatni, hozzá tudott adni a régihez, de nem torzította teljesen el az alapkoncepciót, nem vált öncélúvá és feleslegessé. Mindezek mellett pedig igazodott korunkhoz, nem félt aktuális kérdéseket sem felvetni, ugyanakkor alapvető kérdésköröket is tovább mélyítette/bővítette. Soha rosszabbat idén!

8/10


Abszolút hidegen hagyott ez a film, de az ajánlód teljesítette a feladatát... Úgysem vetítenek nálunk mást a héten Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyPént. Feb. 07, 2014 11:05 am

Niwrok írta:


Abszolút hidegen hagyott ez a film, de az ajánlód teljesítette a feladatát... Úgysem vetítenek nálunk mást a héten Smile .
.

Detto. Aztán ha nem tetszik, leverjük rajta... Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyPént. Feb. 07, 2014 11:56 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:


Abszolút hidegen hagyott ez a film, de az ajánlód teljesítette a feladatát... Úgysem vetítenek nálunk mást a héten Smile .
.

Detto. Aztán ha nem tetszik, leverjük rajta... Smile

Elég sok kritika nyilatkozik úgy a filmről, hogy sablonos és középszerű lett, és csupán a remake-hullámot lovagolja meg a korrekt iparosmunka szintjén, de szerintem ennél jóval többről van szó. Vagy egyszerűen jó időben kapott el a film, és nálam rögtön betalált, nem tudom. Majd úgyis eldöntitek.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyVas. Feb. 09, 2014 8:22 am

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyVas. Feb. 09, 2014 11:36 am

Remo írta:
Legóztam egy kicsit a moziban:

http://www.gamekapocs.hu/tag/maktub/blog/6137/a_lego_kaland_premier_kritika

Jó írás, viszont nem lehetne, hogy az egészet, vagy egy részét bemásolod ide is? Az elején, mikor indultunk, azt terveztük, nem leszünk linkekkel tele, hanem inkább saját írásokkal.

Ezért is lett az írások listája, meg a kereső is megcsinálva. Smile

Lécci! Köszi!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Robotzsaru   Moziajánlók - Page 14 EmptyHétf. Feb. 10, 2014 9:48 pm

Robotzsaru


Ahhoz képest, hogy úgy kellett elvonszolnom magam a moziba, ahhoz képest, hogy egyáltalán nem szeretem az eredeti Robotzsaru filmet, annak rendezőjét és az egész franchise-ot – nos, ahhoz képest végig bírtam nézni. S ez egy óriási pozitívum a filmet tekintve.

Ugyanakkor az is tény, hogy az égvilágon SEMMIT nem váltott ki belőlem. Néztem a képeket, amik pörögtek előttem, néztem, hogy lesz Murpyből Grevious, néztem, hogy mit keres a Gengszerkorzó Chalky White-ja Murphy társaként a történetben, néztem a… csak néztem. Érdektelenül, érzéketlenül, néha kínosan mocorogva: már az elején felhúztam a szemöldökömet, mekkora ökörség helyszínként Irán, majd Kína. Az iskorakerülő gyereknél majdnem feröhögtem, mint ahogy a motorozáson, a Kawasaki Z1000-es kiszámított röppályás  repülésén is. Azzal, hogy a ’87-es film teljesen idegen tőlem, azzal egyébként még jót is tettem magammal: lényegesen kevésbé zavart az a közeg, ahova a Bádogembert belehelyezték -simán befogadtam azt. Így lett nekem az újkori Robotzsaru egy tipikusan hollywoodi tömegtermék, egy stílus és szív nélküli akciófilm, amiket jobb pillanatokban kertévék is adnak, de amit végig lehet nézni maradandó károsodás nélkül.

Sem a családi szál, sem a társadalomkritika, sem Murphy sorsa nem érintett meg, a főbűnöző súlytalan, az igazgató szerintem szintén - egyedül a doki volt jobb egy fokkal, de ő meg túlságosan is kiszámítható. A film akciójelenetei azért rendben vannak, lőnek jó sokat, bár a kiképző faszi váza ismerős volt az Elysiumból. De nem volt egyetlen egy jelenet sem a két óra alatt, ami icipicit is kimozdított volna a holpontról pozitív irányban. Pont olyan voltam, mint Murphy, mikor csökkentették a f*szom se tudja már milyen szintjét.

50% Mert nem fájt. Smile



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 11, 2014 6:11 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyKedd Feb. 11, 2014 9:33 am

R2-D2 írta:
Robotzsaru


50% Mert nem fájt. Smile


.


Gondolkodtam rajta, hogy megnézem, de akkor ráérek vele.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyKedd Feb. 11, 2014 9:40 pm

.
Robotzsaru

Én valahova kettőtök közé lőttem be az élményszintet Smile (és a betűméretet Smile ). Amik iránt teljesen közömbös voltam, azok az akciójelenetek, ott én is átváltottam robotba, és csak vártam, hogy leperegjen a digi-dara. A családi vonal már egy fokkal jobban megfogott, voltak pillanatok, amikor még rá is tudtam hangolódni arra a gondolatra, hogy milyen szar lehet egy robot tartozékának lenni, amit bárki kénye-kedve szerint lekapcsolhat vagy manipulálhat. A film tetőpontjai meg a propagandavideós részek lettek, az utolsó kettőn már hangosan nevettem (főleg a Túlélőről nemrég olvasottak tükrében volt érdekes).

68%

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyKedd Feb. 11, 2014 9:45 pm

Niwrok írta:
.
Robotzsaru

68%

Spoiler:
.

Azt hittem, elvesztél. Smile

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyKedd Feb. 11, 2014 9:56 pm

R2-D2 írta:

Robotzsaru

Spoiler:

Spoiler:


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptyKedd Feb. 11, 2014 10:56 pm

Niwrok írta:
Spoiler:

Kőolaj...  Twisted Evil 
Erről eszembe jutott egy vicc.

Moziajánlók - Page 14 Hungaryball
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 EmptySzer. Feb. 12, 2014 11:41 am

Niwrok írta:


Spoiler:

Nem tudom, persze hogy nem. De jelenleg ez a legéletszerűtlenebb elképzelés - az általad említettekben talán még el is lehetne képzelni egy bizonyos mértékű (robot) rendfenntartó erő állomásoztatását, ha már az USA-honlegények végeztek. Itt még el se kezdték...


No de milyen siralmas, hogy ezt kellett beleerőltetni a sztoriba, így aktualizálni az egészet 2014-re... Sad
Vissza az elejére Go down
Joe Cornelius Hallenbeck




Hozzászólások száma : 27
Join date : 2014. Jan. 02.
Age : 36
Tartózkodási hely : Budapest

Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Robotzsaru   Moziajánlók - Page 14 EmptySzer. Feb. 12, 2014 1:38 pm

Robotzsaru (Robocop) (2014)

Alapvetően remake ellenesnek mondom magam, hiszen az üzleti haszonszerzésen kívül mi értelme van filmeket újra elkészíteni? Persze, néhány film esetében próbálják a mai trendeket követni, hogy a mai fiatalok is kapjanak egy szeletet a régmúlt mozijaiból - de van-e ennek értelme, ha már a klasszikus változat ugyancsak teljesen rendben volt. Számos példát fel lehetne sorolni, igen a technológia is rengeteget fejlődött és manapság már könnyű szerrel létre tudják hozni látványban azt, amit 30 évvel ezelőtt nem. De talán a technikai korlát miatt jobban odafigyeltek a forgatókönyvre. Talán hálivúd kreatív válságban van és már nem tudnak mit kitalálni.
Rendben, itt van esetünkben a Robotzsaru. Az előzetes baromira nem volt meggyőző, aztán mégis elmentünk megnézni moziban. Meglepő, de talán ez az első eset, amikor azt mondanám, hogy igen, ez egy jó remake lett! Tele van társadalomkritikával az ember és gép témakörben, de valahol Amerika külpolitikájával szembe is görbe tükröt tart. Az akciójelenetek mellett rengeteg témát érintett a film, meglepően gondolatébresztő tudott lenni és szerencsére szájbarágós sem volt. Nem ez lesz az év filmje, de bőven "tudományosabb" volt, mint a Prometheus bármelyik pillanata. Igazából ebben a témában még benne lenne simán két film, amit szívesen megnéznék. Végre láttam egy jó remake-t, ami még az eredetit is felül tudta múlni egy picit. Nem beszélve arról, hogy nézzük meg milyen színészeket tudtak egy tető alá hozni... Michael Keaton, Gary Oldman, Samuel L. Jackson, mindannyian brillíroztak szerepükben.

10/8
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Moziajánlók - Page 14 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Moziajánlók   Moziajánlók - Page 14 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Moziajánlók
Vissza az elejére 
14 / 55 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 34 ... 55  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Előzetesek, moziajánlók-
Ugrás: