Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Kettő / Two / Dos   Általános film topik - Page 57 EmptySzer. Dec. 22, 2021 8:28 pm

.
Kettő / Two / Dos

Egy férfi és egy nő ébred együtt egy ágyban, de hogy mennyire együtt, arra csak akkor ébrednek rá, amikor a fájdalom hatására rájönnek, valaki összevarrta őket a hasuk egy részén.

Így indul, és nagyjából ennyi is mondható el nagyobb spoilerek nélkül Mar Targarona filmjéről, akihez ugyan csak producerként, de olyan filmek kötődnek, mint a Júlia szeme, az Árvaház, vagy az El cuerpo. Hangulatban sok minden visszaköszön azokból ebben a 65 percben, de sokkal bizarrabb és egyben intimebb formában. Szabadulószoba az Emberi százlábú stílusában, ahol az ötletek jók, de a végén egy nagy kérdőjel is megjelenhetne a "2"-es helyett.

7/10

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 57 EmptyHétf. Jan. 24, 2022 2:06 pm

Niwrok írta:

A bűnös 2021

Elkészült... de nem hiszem, hogy oda fogom tenni.

A sztorit nem kell bemutatni, mert az annyira nem változott, hogy néhány nevet és a telefonos párbeszédek jelentős részét is megtartották, és hangulatban is ugyanúgy működött "Asger" kálváriája, bezárva a segélyhívós irodába. Jake Gyllenhaal is jól vitte a hátán a karaktert, bár nem ez volt nálam a legjobb alakítása.

A fő változás, hogy a rendező (Antoine Fuqua; A védelmező, Mélyütés, A kiképzés) feldúsította a hátteret Hollywood ízlésének megfelelően, amivel sajnos pont azt a közvetlenséget, a kompaktságot vette el kicsit, ami annyira székbe szögező volt a dán eredetinél. Legalábbis nem emlékszem, hogy ennyit foglalkoztak volna ott "Joe" elvált feleségével, hogy percekre "átkapcsol" a sztori rájuk, pedig akkor már rég az elrabolt nővel kéne foglalkozni, ahogy tak-tak-tak, jönnek a hívások egymás után... de ez legalább ad egy plusz réteget a végéhez. Ami nekem csak lógott a filmen, mint tehénen a gatya, az az erdőtüzes adalék, ami csak azért kell, hogy legyen oka mindenkinek lerázni Joe-t, aki így "kénytelen" egymaga megküzdeni mindenkivel. És nem lenne igazán Hollywood, ha nem nyúltak volna bele a végébe is, aminek még a megkönnyebbülés mellett sincs sok értelme.

De ez is olyan film, hogy annyira jó az alapanyag, hogy nehéz lett volna nagyon elrontani.

8/10

.


Háát, nem tudom. Ez nekem tök nagy csalódás volt... mert amellett, hogy szinte tényleg szóról szóra újraforgatták a dán eredetit, sikerült az amerikanizálással el is rontani...

És nem csak a tűzről van szó, azt még valahogy el is viseltem volna, mint háttér - bár nehéz elképzelni, hogy a 911 központban TV-t néznek az operátorok - sokkal inkább arról, amit írtál, hogy belenyúltak a végébe, illetve Joe karakteréről. Nekem sem jött be a feleséges, telefonálós szál, de ami leginkább nem jött be, az Joe maga. Én nem emlékszem, hogy az eredetiben a dán rendőr ennyire hisztis, elmebeteg figura lett volna (nem az, belenéztem a filmbe), itt Gyllanhall szerintem rendesen túljátssza a szerepét - sokszor az ő idegbeteg viselkedése zökkentett ki a feszültségből és az izgalomból. Annyira gáz, annyira ripacsnak tűnik, hogy számomra borítja az egész film hangulatát.

Ezért az egészért kár volt - de nem az első eset, hogy Hollywood bicskája beletörik egy európai/ázsiai remake-be.


60%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 57 EmptyHétf. Jan. 24, 2022 5:29 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

A bűnös 2021

De ez is olyan film, hogy annyira jó az alapanyag, hogy nehéz lett volna nagyon elrontani.

8/10
.


Háát, nem tudom. Ez nekem tök nagy csalódás volt... mert amellett, hogy szinte tényleg szóról szóra újraforgatták a dán eredetit, sikerült az amerikanizálással el is rontani...

És nem csak a tűzről van szó, azt még valahogy el is viseltem volna, mint háttér - bár nehéz elképzelni, hogy a 911 központban TV-t néznek az operátorok - sokkal inkább arról, amit írtál, hogy belenyúltak a végébe, illetve Joe karakteréről. Nekem sem jött be a feleséges, telefonálós szál, de ami leginkább nem jött be, az Joe maga. Én nem emlékszem, hogy az eredetiben a dán rendőr ennyire hisztis, elmebeteg figura lett volna (nem az, belenéztem a filmbe), itt Gyllanhall szerintem rendesen túljátssza a szerepét - sokszor az ő idegbeteg viselkedése zökkentett ki a feszültségből és az izgalomból. Annyira gáz, annyira ripacsnak tűnik, hogy számomra borítja az egész film hangulatát.

Ezért az egészért kár volt - de nem az első eset, hogy Hollywood bicskája beletörik egy európai/ázsiai remake-be.


60%


Látom, két hét alatt hozod be, ami korábban elmaradt Smile .
Igen, Joe is más, de nem lehet mindenki skandináv Smile . Sok az idegroham, de ezt is hihetőnek éreztem, hogy így jön ki a rendőrön a tehetetlenség és a hallottak brutalitásának feszültsége.

Spoiler:

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Szerelem és szörnyek / Love and Monsters   Általános film topik - Page 57 EmptySzomb. Jan. 29, 2022 10:51 pm

.
Szerelem és szörnyek / Love and Monsters

A huszonéves Joel néhány társával együtt már hét éve él egy bunkerben, amióta egy katasztrófa következtében a Föld felszínét hatalmas, mutáns állatok vették birtokukba. Hiába a hosszú lét a járatokban bujkálva, egyfelől a srácnak nem sok hasznát látják a társai, mert vészhelyzetben pánikrohamai vannak, másrészt még mindig az "esemény" előtti barátnője, Aimee után epekedik, akivel ha máshogy nem is, de a kolóniák között kiépült rádiókapcsolatnak köszönhetően gyakran tud beszélgetni. Amikor aztán egy félresikerült akció miatt Joel úgy érzi, a többiek még a szokásosnál is jobban neheztelnek rá, ez megadja neki a végső lökést, és úgy dönt, hogy akár egymaga is nekiindul a veszélyes útnak, Aimee-ék táborába, hátha ott szívesebben fogadják.

A Love and Monsters nem tud, és nem is akart más lenni, mint egy Zombieland, csak óriás hangyákkal meg csigákkal az élőhalottak helyett... és ez többé-kevésbé működik is benne. Rengeteg az onnan átvett stílusjegy, a karakterektől kezdve a narráción át a hangulatig (még a világ szabályait is ugyanúgy elmondják, számozottan, mint ott), csak itt nem a már kipróbált túlélő Columbust követjük, hanem az életképtelen Joel felnövéstörténetét is, aminek a végén ő lesz a túlélés záloga. Noha csak mellékszál, de a legjobban Mav1s és Joel jelenete jött be, szerintem az egy kiváló epizód lett volna valamelyik "Love, Death & Robots" évadba (itt legalább tényleg mindhárom ott van Smile ).

Szegény Rickék, ha tudták volna, hogy hippi kolóniák meg nyugdíjasklubok is ennyire életképesek egy apokalipszis után, biztosan nem kínlódtak volna annyit...

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: The Parts You Loose    Általános film topik - Page 57 EmptyHétf. Jan. 31, 2022 10:50 pm

.
The Parts You Loose

A tizenéves Wesley számára az élet nem sok örömet tartogat. Bár az anyja és a húga nagyon szeretik, de az apja könnyen elveszti a türelmét vele kapcsolatban, plusz távol mindenkitől, a kanadai határvidék egyik kis farmján nem nagyon lehetnek barátai, a kisegítő iskolában pedig, ahova a süketsége miatt járni kényszerül, a Down-szindrómás bully napi rendszerességgel keni a fikáját Wesley hajába, megpecsételve, hogy ott se nagyon akarjon haverkodni vele senki. A dolgok akkor változnak meg számára, amikor egy nap egy sebesült, ájult férfit talál a házukhoz vezető jeges úton, Wesley pedig -ki tudja, milyen indíttatásból- elvonszolja a testet a közeli romos istállóba. Ugyan gyorsan kiderül számára, hogy a férfinak köze van egy közeli bankrabláshoz, a srác egyre több időt tölt a férfival, kaját csempészik ki neki meg kötszereket, és lassan megtalálja benne azt, akit régóta szeretett volna, egy barátot.

Kicsit Megszólít a szörny, kicsit Tökéletes világ, és talán kicsit még Zuhanás is. A lassúsága ellenére sem volt rossz élmény, köszönhetően néhány kiemelkedő jelenetnek, és a két színésznek, akik elviszik a hátukon a filmet (Aaron Paul, Scoot McNairy). Az alaphelyzet végig döcög, mert nehéz elképzelni, hogy a srác hazaviszi magával afféle kis háziállatnak a vérző bankrablót, mintha egy magára hagyott kiscicát talált volna az út szélén, nem egy harmincas férfit... de ha már hazavitte, onnantól szépen épül fel a dráma, ahogy Wesley megkapja azt a figyelmet és útmutatást, amit az apja elmulasztott, és ahogy egyre erősebb lesz a kötődés, aminek érezhetően nem lehet boldog vége. Nagyon tetszettek az elmondott nagymacskás sztorik, jó a dámás jelenet, és jót mosolyogtam azon a pár percen, ahogy a Wesleyt játszó, nem mellesleg tényleg süket Danny Murphy és Aaron Paul jelelve mondják el az állampolgári esküt.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Red Notice, Kings'man – A kezdetek   Általános film topik - Page 57 EmptyCsüt. Feb. 24, 2022 12:25 am

.
Red Notice

Megint majdnem kényelmetlenül érzem magam, ugyanis a net tele van ennek a filmnek a földbe döngölésével… én meg pironkodva vallom be, hogy ez engem veszettül szórakoztatott…

Igazi, tipikus – fizikai túlzásoktól és ökörségektől természetesen nem mentes – idióta heist-mozi, amin lehet izgulni, meglepődni, de mindenekelőtt szórakozni. A Ryan Reynolds/Dwayne Johnson páros egymás folyamatos szívatásával tökéletesen működik, jó benn Gal Gadot is, a dupla, tripla csavarok pedig egyszer sem tűnnek izzadtságszagúnak. Sőt, kifejezetten jó volt, hogy ugyan végig benn volt a filmben, hogy bizony semmi nem az, aminek látszik, de a végén mégis csak meglep az egész. A helyszínek, díszlet, környezet hibátlan – az meg, hogy épp milyen agyatlan háttértörténet miatt kell bármi műkincset elrabolni – nos, az meg azt hiszem valahol ezen filmek velejárója.

Nem egy Indiana Jones, nem is egy Nemzet aranya, de teljesen nézhető és vállalható.


80%


Kings'man – A kezdetek


Mikor vége lett, azon tűnődtem, erre mi szükség volt… magához a franchise-hoz szinte semmit nem tett hozzá, az egész egy közepesre sikeredett kalandfilm, kingsmanes stíluselemekkel. Végig vártam, hogy megalakuljon benne a Kingsman, de ez az utolsó perce marad csak – addig meg mintha csak egy Ifjú Indiana Jones epizódot néztem volna (nem, bocsi, azok jobbak voltak). Van itt minden és mindenki: I. VH, Raszputyin, Lenin, Miklós cár, Ferenc Ferdinánd, Gavrilo Princip – egy teljesen átvariált motivációjú történelemben. Amit amúgy még élvezhettem is volna, de valahogy ez, itt, így számomra most nem működött. Egyszerűen túl nyakatekert és erőltetett volt minden (a stáblista utáni jeleneten meg fogtam a fejemet), az akciójelenetek –ahogy amúgy már a másodikban is – túlmentek jó néhány határon, néhány jelenet meg szabály szerint kínos volt.

Aztán lehet, eme kínos jeleneteken nekem nevetni kellett volna, de nem igazán sikerült… mer csak vártam és vártam a megalakulást, de valahogy az 1917 poklában mászkálva csak nem akart jönni. Meg lehet nézni, de sokat nem kell tőle várni.

65%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Skyline / Skylines   Általános film topik - Page 57 EmptySzomb. Márc. 19, 2022 10:10 am

Niwrok írta:
R2-D2 írta:
.
Beyond Skyline

Ilyenkor van az, hogy milyen jó, ha egy franchise egy ember fejében áll össze, ha az alkotók tudják, mit akarnak, ha az oda vezető út nem ad-hoc ötleteléssel van kirakva. Ha a második epizód rendezője nem vágja félbe az első rész ötleteit és szereplőit, ha van egy célja az egésznek. Már csak az kellett volna, hogy komolyabb pénzcsapok is megnyíljanak ezen franchise-nak, hogy legyen elég forrás normális és élvezhető képi világra, látványra. S ugyan vélhetően megint csak kisebbségbe kerülök az értékelésemmel, de bízom benne, hogy O’Donell le is tudja egy harmadik részben zárni a történetét.

75%


Skyline

Újranéztem, hogy jobban képbe kerüljek a Beyond eseményeivel kapcsolatban, ha már félig párhuzamosan fut a két film, félig meg folytatás a Beyond.
Az biztos, hogy a bevezető nekem ebben a formában továbbra sem jött be különösebben (de akkoriban ez még emlékeim szerint jobban zavart), ahogy az épületbe szorult nyomorultak vergődésére is túl sok időt szánt a forgatókönyv (ahhoz képest meg nem látszik, hogy igazán be lennének fosva)... a többi meg alapvetően ugyanúgy tetszett, a maga CGI-orgia szintjén. A költségvetésből fakadóan mondjuk feltűnt egy-két olcsóbb látványelem (pl. a papírra rajzolt robbanások), de a szörnyek érkezésének rejtélyessége, a csillagközi fényporszívó beindítását követő pánik képei, a szörnyek animációja, majd a vége felé az űrhajó belseje szépen ki lettek dolgozva... nem lehet véletlen, hogy a stáb tagjai alapvetően ezzel keresik a kenyerüket.

Nem rossz film ez, inkább az a kategória, aminél a pozitívumai mellett sem tudok teljesen szemet húnyni a hibáinak.

6,5/10

****************************

Beyond Skyline

A folytatással együtt nézve egészen kellemes kis szinergia lett a filmek között; az átkötések a bevágott jelenetekkel és a két film szerves összeillesztése a visszatérő szereplőkkel tetszettek. De már az egy jó pont volt, hogy beképzelt aranyifjak és a féltékenykedő babáik helyett egy sokkal értékelhetőbb csapat verődik össze a szörnyek elől való menekülésre, akik között jobban megvannak a drámai helyzetek vagy a kapcsolat, mint az előzőben volt nekem. Azzal, hogy titokzatos és halálosan pusztító, legyőzhetetlen űrfenyegetés helyett az "idegenek" egyre inkább kijátszható ellenfélként jelennek meg, a háttértörténethez pedig jócskán belekanalazott a stáb a Prometheusba, a cselekmény valamit vesztett az újszerűségéből, de legalább ennyivel is gördülékenyebb lett. A "Renesmee"-vonalat illetően egyetértek, a látvány meg nem sokat változott, az szerencsére eddig is jó volt. Nekem jobban bejött a folytatás, az valahogy kiforrottabb, de ahogy a szinergiával utaltam rá, a két film együtt többet ért, mint külön-külön bármelyik.

7/10

Együtt 7,5/10
.

Skylines

Bár most nem néztem újra az első két részt, de a harmadikra rászántam az időt, már csak a nosztalgia miatt is, hogy ilyen régóta húzódik ennek a csillagközi inváziónak a története. Szerencsére nagyon nem is kellett felzárkózni, mert a film elején van egy pár perces, pont elegendő "előző részek tartalmából", ami felelevenítette, hogy a Beyondban megismert Rose az örökölt különleges képessége segítségével hogyan győzte le a Hangy... azaz az Aratóknak nevezett lényeket.

Nagyjából öt év telt el azóta, hogy az emberek, illetve az invázió hagyatékaként a Földön maradt rengeteg "pilóta" békében élnek egymással, próbálva újjáépíteni a világot. Rose számára azonban nem volt könnyű ez az időszak, még mindig nyomja a lelkiismeretét a végső csata során elszenvedett veszteségek terhe, így inkognitóban, egy menekülttábor lakói között rejtőzködik ahelyett, hogy ünnepelt hőse lenne a világnak (...Honnan is ismerős ez a sztori Smile ... ?). Csakhogy minél több idő telik el, annál valószínűbbnek látszik, hogy Rose megoldása nem bizonyul véglegesnek, mert az embereken furcsa mutációk jelennek meg, a "pilóták" közül pedig egyre több mutatja megint az Aratók kontrolljának jeleit, újra az emberek ellen fordulva. Az egyik emberi vezető, Radford úgy gondolja, ennek a vírusnak a megállítására a legnagyobb esély akkor van, ha sikerül eljutni az idegenek anyabolygójára, és onnan elhozni egy különleges erőforrást... és ebben Rose segítségére is számít, mégiscsak ő képes leginkább megérteni az idegenek viselkedését (...Ezt is mintha hallottam volna már valahol Smile ...).

Liam O'Donell ugyan nem zárja le ezzel a Skyline-sagát, de szépen továbbviszi, és az első két rész ismeretében nem is vártam a filmtől többet, mint kaptam. A földi sztori tisztára District9, és rettentő olcsó is a három szakadt sátorral meg a két traktorgumival, és hiába a rengeteg CGI, ezúttal az űrbeli belső jelenetekben is kicsit sok a gumimaszk meg a fröccsöntött műanyag. Az erőforrás sztorija elmegy egy délutáni sci-fi sorozat egyik epizódjának, van benne akció és egy-két fordulat is, de a legjobban talán Trent beszólásai tetszettek, le sem tagadhatná, hogy egy kamaszfiú agya van a zord külső alatt.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
TimKing




Hozzászólások száma : 3
Join date : 2021. Apr. 14.

Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 57 EmptyCsüt. Feb. 09, 2023 8:52 pm

"KATA rokkantnyugdíjas" azt jelenti, hogy ez a személy az A kategóriás (KATA), azaz a legkeresettebb fogyatékossági kategóriaként elismert fogyatékossága miatt kap jövedelmet. Ez felfedhet egy olyan azonosított vagy hosszú távú egészségügyi problémát, amely megakadályozza Önt abban, hogy dolgozzon és normális életet éljen. A nagybátyám sajnos ilyen fogyatékosságot kapott. Azért, mert a háború után nagyon megromlott a látása. Nem hoztak semmilyen intézkedést. De van egy megelőző kezelési módszer a számára. A https://www.arcpa.hu/optivision/ weboldalon mindig veszek neki olyan gyógyszert, amely javítja a látását. Az eredmények pozitívnak tűnnek.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 57 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 57 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
56 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: