Kritikák, gondolatok a filmek világából

HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Általános film topik

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2914

TémanyitásTárgy: Errementari: The Blacksmith and the Devil   Szer. Nov. 07, 2018 9:52 pm

.
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy kis falu. A helyet évekkel korábban háború dúlta fel, aminek sérelmeit a mai napig nem sikerült elfeledni, a titkait a mai napig felderíteni. Amikor egy hivatalnokforma ember érkezik a faluba, ő is azért jön, mert a háború idején egy nagyobb aranyszállítmány elveszett, és egyesek szerint azt a környéken rejthették el, mégpedig azon a helyen, ahol egy korábban kovácsként dolgozó férfi régóta remeteként él. A falusiak nem is mennek arra a helyre, mert félnek a kovácstól, aki állítólag megőrült, de még olyan pletykák is terjednek, hogy lepaktált a Pokol teremtményeivel. Volt azonban ebben a faluban egy árva kislány, aki mindennap kénytelen volt a falubeli többi gyerek gúnyolódását, szekálását elviselni, és akik miatt egy napon a hatalmas, szöges kapun átmászva bemerészkedik a kovács területére.

Egyszer volt, hol nem volt, volt vagy harminc évvel ezelőtt a tévében egy mesefilm-sorozat, a Mesemondó (eredeti nevén Jim Henson's The Storyteller), amiben John Hurt egy kandalló előtt ülve mesélt az öreg kutyájának. Azt nagyon szerettem gyerekként. Az Errementari erre a sorozatra emlékeztetett, mint történetében, mind hangulatában és látványában is. Csak annyi volt vele a bajom, hogy a Mesemondó egy-egy epizódja fél óra volt, ez meg háromszor annyi, és az elején nagyon nem sikerült hasznosan kitölteni ezt az időt. Túl hosszú a felvezetés, amikor támpontok nélkül az ember még csak találgatja, hogy ki kicsoda, de onnantól, hogy Usue beszökik, és amit az a faluban a pletykák és a babonák hatására elindít, az már jó volt.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 4007

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Szer. Nov. 14, 2018 7:55 pm

Niwrok írta:
.
The Belko Experiment

A Belko Társaság kolumbiai kirendeltségének dolgozói meglehetősen furcsa dolgokat vesznek észre, ahogy reggel bemennek az irodába. Többen gyanúsnak találják az állig felfegyverzett őröket, vagy azt, hogy a helyi dolgozókat visszafordítják a kaputól, de ott, ahol az állandó emberrablási kockázatok miatt a dolgozókba nyomjelzőt ültetnek a szerződésük aláírásakor, ezek még nem zavaróak annyira, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítsanak nekik. Annak már sokkal inkább, amikor a kávészünet környékén megszólal a hangosbemondó -amiről nem is tudták, hogy létezik-, és azon egy hang szenvtelenül bejelenti, hogy az épületben tartózkodó 80 emberből kettőnek fél órán belül halottnak kell lennie, különben súlyos következményekkel kell számolnia mindenkinek. És hogy nyomatékosítsa bejelentését, a hang nyomán fémlapok ereszkednek le az ajtókra és az ablakokra, szinte hermetikusan lezárva az eléggé isten háta mögötti épületet.

6,5/10
.

Ilyenkor sajnálom igazán, hogy gyakorlatilag esélyem sincs hosszabban írni a filmekről, mert aztán erről is tudnék... Sad

A lényeg, hogy nekem ez is máshogy jött le: jól el is felejtettem, miket írtál róla, úgyhogy a mozi minden perce, a rendező személye, minden újdonság volt. Tök tetszett az egész, már maga az eszement ötlet is a Dredd-házban, hogy x idő alatt meg kell halnia x számú embernek. Tök jó volt megint látni, hogy fordulnak egymás ellen a dolgozók, ki mit tesz meg a túlélésért. Jó kis minidrámák ( a liftes csajon kínomban felnevettem), valahol kiszámíthatatlan és váratlan végkifejlettel. Legalábbis nem ennyi túlélőre tippeltem volna. Az tény, hogy egy idő után inkább trancsírfilm, de most pont olyan hangulatban voltam, hogy ez kellett.

Szóval, most ez is jobban bejött, mint neked.

80%

.
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2914

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Szer. Nov. 14, 2018 9:49 pm

R2-D2 írta:

The Belko Experiment

Ilyenkor sajnálom igazán, hogy gyakorlatilag esélyem sincs hosszabban írni a filmekről, mert aztán erről is tudnék... Sad

A lényeg, hogy nekem ez is máshogy jött le: jól el is felejtettem, miket írtál róla, úgyhogy a mozi minden perce, a rendező személye, minden újdonság volt. Tök tetszett az egész, már maga az eszement ötlet is a Dredd-házban, hogy x idő alatt meg kell halnia x számú embernek. Tök jó volt megint látni, hogy fordulnak egymás ellen a dolgozók, ki mit tesz meg a túlélésért. Jó kis minidrámák ( a liftes csajon kínomban felnevettem), valahol kiszámíthatatlan és váratlan végkifejlettel. Legalábbis nem ennyi túlélőre tippeltem volna. Az tény, hogy egy idő után inkább trancsírfilm, de most pont olyan hangulatban voltam, hogy ez kellett.

Szóval, most ez is jobban bejött, mint neked.

80%

Annak idején nem volt visszajelzés, nem nem számítottam rá, hogy ez is felkerült "A Listára"  Smile .

Lehet, hogy tényleg nekem nem volt hangulatom a trancsírra (általában nincs), de az alapötlete vitán felül bejött. Jó, hogy tetszett  Smile .

.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   

Általános film topik
Vissza az elejére 
43 / 43 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 23 ... 41, 42, 43
 Similar topics
-
» Nariko - Avagy a verebek újra szállnak