Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 48 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Feloldozás / Resolution   Általános film topik - Page 40 EmptyKedd Aug. 14, 2018 11:11 pm

.
Feloldozás / Resolution

Mike egy napon videoüzenetet kap egy régi barátjától, Christől, aki mindig is balhés figura volt, de mostanra végleg le- és szétcsúszott. A "bemindenezett" Chris a felvételeken egy kutyával beszélget, képzeletbeli madarakra lövöldözik, és láthatóan hónapok óta nem volt egy józan pillanata sem, Mike pedig úgy érzi, ez a "segélykérés" lehet talán az utolsó alkalom, hogy még ki tudja hozni Christ a gödörből. Mike az üzenethez mellékelt térkép segítségével eljut ahhoz a düledező házhoz egy puszta közepén, amiben Chris elvackolta magát, de mielőtt a most is kába srác észbe kaphatna, Mike egy sokkolóval lebénítja, és a falhoz bilincseli a barátját. Chris persze magához térve felháborodik, de Mike szerint ez az egyetlen módja, hogy tisztán tudja tartani Christ, akivel végül alkut kötnek: Mike egy hétig vigyáz Chrisre, segít neki az elvonási rohamok alatt, amennyire tőle telik, és ha Chris egy hét után sem érzi úgy, hogy drog nélkül jobb lenne az élete... akkor a sorsára hagyja. Azt viszont ők, és főleg Mike csak utólag tudja meg, hogy erre ez a ház a lehető legalkalmatlanabb, mert nem elég, hogy a környék tele van bizarr figurákkal, de a házról magáról, annak a múltjáról is egyre több derül ki, amik együtt egyre kétségesebbé teszik nemhogy a házibarkács drogelvonó sikerét, de azt is, hogy Chris és Mike ép ésszel, vagy akár élve megússzák ezt az egy hetet.

Erre már azért nem szánok olyan sok szót, mert egyfelől ma már egyszer körbenyaltam a Moorhead/Benson duót a The Endless szimpatikussága miatt... másrészt ezt nincs is annyira miért. Mert az a része, ami összeköti a két filmet, az alapvetően tetszett, ahogy Chris és Mike barátságában, az elvonó során lezajló beszélgetésekben is akadtak mélyebb pillanatok (ebben nagy szerepe volt Chris karakterének és Vinny Curran alakításának)... de az az egyre kaotikusabb busójárás, ami a ház körül zajlik, így halmozva egyre idétlenebb volt, csúcsán azzal, amikor befutott az ingatlanügynök. Félúton aztán itt is bejött a misztikum a fényképekkel, naplókkal és a videókkal... de itt ez kellemetlenül zavarosra sikerült. Közben a megvalósításban is az a fejlődés volt figyelemfelkeltő, hogy honnan jutott el a stáb öt év alatt hova, nem maga a film látványvilága; mert bár tetszett a sok kellék, szimpatikus volt a lelkesedés itt is, de a Resolution azért nekem sem forgatókönyvben, sem technikai részleteiben nem jött be annyira.

Inkább néztem volna egy sima elvonós filmet Mike-kal és Chrisszel, rejtélyek nélkül... főleg, hogy a The Endlessből már tudtam, mire fut ki az ő történetük.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Harc a boldogságért / Fort Bliss   Általános film topik - Page 40 EmptyCsüt. Aug. 16, 2018 7:14 pm

.
Harc a boldogságért / Fort Bliss

Maggie Swann őrmester, aki 15 hónapig teljesített Afganisztánban felcserként szolgálatot, végre hazatér a kisfiához, az öt éves Paulhoz. A fiúcska azonban nem igazán tud mit kezdeni az idegen nénivel, akit eddig csak párszor látott, és akkor is kamerán keresztül; ő sokkal inkább kötődik Almához, az apja új barátnőjéhez, akik gondját viselték Maggie missziója alatt. Maggie nehezen viseli, hogy a fia mennyire elhidegült tőle, és azt is, hogy Paul esetében a parancsolgatás nem a leghatékonyabb eszköz, de nincs is nagyon idő összeszokni, mert Maggie-t hamarosan helyettes kiképzőnek jelölik az egyik osztag újoncaihoz, akiknek pár hónap múlva bevetésük lesz.

Bár alapvetően katonás-háborús filmre készültem, ez sokkal inkább egy Családi kör katonanős kiadása, amiben Maggie egyensúlyozása a munka és a család között a fő téma. És hiába választott hősies foglalkozást, vagy tesz magához képest rengeteg erőfeszítést a kettő összehangolására, néha annyira érzéketlen és türelmetlen Paullal, hogy sokáig nem tudtam együtt érezni vele. Már hogy nulla átmenettel elráncigálja abból a házból, amit a fiú életének jelentős részében otthonának tekintett, az is elég lett volna, de ahogy még Almára meg az exférj Richardra dühös azért, mert "nem készítették fel" Pault eléggé ahhoz, hogy szeretettől mosolyogva ugorjon az anyja nyakába... ott azért csak megkérdeztem volna, "Nooooormális?!". Aztán ahogy bővülnek a szálak, akkor is zavaró volt néha a Maggie-ben meglevő empátia és annak a hiánya (az jutott eszembe, hogy ha a fia érzéseivel csak fele annyira törődne, mint a katonáiéval, máshogy alakult volna az első pár hét), de az is látszik, hogy egy nagyon összetett kapcsolati hálóban kell nagyon nehéz döntést hoznia. Ez a film gerince, amit színesítenek még az olyan mellékszálak, mint a románc az autószerelővel, vagy a misszió alatt elszenvedett zaklatás, de Maggie és Paul drámája önmagában is elég volt ahhoz, hogy ajánlani tudjam a filmet.


7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptyCsüt. Aug. 16, 2018 7:55 pm

Niwrok írta:
.
Feloldozás / Resolution


Inkább néztem volna egy sima elvonós filmet Mike-kal és Chrisszel, rejtélyek nélkül... főleg, hogy a The Endlessből már tudtam, mire fut ki az ő történetük.

5,5/10
.

Akkor ez kimarad, úgysem szeretm az elvonós filmeket... hmmm


Niwrok írta:
.
Harc a boldogságért / Fort Bliss

Ez a film gerince, amit színesítenek még az olyan mellékszálak, mint a románc az autószerelővel, vagy a misszió alatt elszenvedett zaklatás, de Maggie és Paul drámája önmagában is elég volt ahhoz, hogy ajánlani tudjam a filmet.


7,5/10
.

Vettem, vettem. De jó lenne, ha leállnátok picit, mert nehéz tartani a tempót. Általános film topik - Page 40 3603792908 Laughing

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptyPént. Aug. 17, 2018 11:48 pm

Niwrok írta:
.
Extinction

Különösebb elvárásaim nem lévén azt kell mondanom, nálam ez a film teljesen jól elfér a Skyline és a Cloverfield által kijelölt koordináta rendszerben. Ez főleg azért volt mert a film nem a nyilvánvaló csavarra van felépítve (az gyakorlatilag a 20. percben kiderül), így a későbbiekre is tartogat izgalmat és meglepetést... a maga tévéfilmes lehetőségei és eszközei között.


7/10
.


Egyetértek, egy újabb inváziós sci-fi (a felszínen), nagyjából így értékelem én is. Nekem ugyan nem jött le a 20-ik percben a csavar - vélhetően nem figyeltem eléggé - így az még ütött is, de amúgy nagyon időhúzósnak, sehova nem tartónak éreztem az egészet.

Ha lesz időm (nem valószínű), bővebben is kifejtem, de nekem már magával az egész alaptörténettel is vannak fenntartásaim... már csak az 50 év miatt is, és hogy az alatt egyik főszereplő sem jött rá semmire... scratch


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptySzomb. Aug. 18, 2018 7:08 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Extinction

Különösebb elvárásaim nem lévén azt kell mondanom, nálam ez a film teljesen jól elfér a Skyline és a Cloverfield által kijelölt koordináta rendszerben. Ez főleg azért volt mert a film nem a nyilvánvaló csavarra van felépítve (az gyakorlatilag a 20. percben kiderül), így a későbbiekre is tartogat izgalmat és meglepetést... a maga tévéfilmes lehetőségei és eszközei között.

7/10

Egyetértek, egy újabb inváziós sci-fi (a felszínen), nagyjából így értékelem én is. Nekem ugyan nem jött le a 20-ik percben a csavar - vélhetően nem figyeltem eléggé - így az még ütött is, de amúgy nagyon időhúzósnak, sehova nem tartónak éreztem az egészet.

Ha lesz időm (nem valószínű), bővebben is kifejtem, de nekem már magával az egész alaptörténettel is vannak fenntartásaim... már csak az 50 év miatt is, és hogy az alatt egyik főszereplő sem jött rá semmire... scratch


Spoiler:

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptyVas. Aug. 19, 2018 11:25 am

Niwrok írta:

Extinction


Spoiler:

.

Na, mégegyszer, mert tegnap már írtam egyet, de minden eltűnt, mielőtt posztolhattam volna....

Szóval, :



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Downrange   Általános film topik - Page 40 EmptyKedd Aug. 21, 2018 9:47 pm

.
Downrange

Engem kicsit a The Wallra emlékeztetett, csak itt egy lerobbant SUV helyettesíti az omladékony kőfalat, és nem egy Isaac nevű tengerészgyalogos fickó kerül szorult helyzetbe egy mesterlövész miatt, hanem egy csapat fiatal, akik még csak nem is nagyon ismerik egymást.

Annyiból kettősség jellemzi a filmet, hogy nagyon házibarkács a maszkmesteri munka, hogy a szövegkönyvnek vannak nagyon gyenge szakaszai, és hogy a színészek is inkább lelkes amatőröknek tűnnek, így látványban és minőségben nem sokat nyújt a film, aminek 90%-ában a srácok és a csajok hullanak el hatalmas vérfröccsök kíséretében, vagy ugyanezek az emberek csak gubbasztanak az egyre jobban lepusztuló kocsi takarásában. Viszont voltak kifejezetten ötletes részei is, például az, ahogy a fiatalok próbáltak kreatívan mindent kihozni a rendelkezésükre álló eszközökből (a karpáncél zseniális!), meg ahogy időnként még erkölcsi dilemmák is előkerültek... de talán még az is belefér ide a drámaiság miatt, ahogy az egyik srác a barátnőjéről beszél, és amit utána tesz.

Tényleg nem kellett sokat várni tőle, de voltak jelenetei, amik a megmosolygáson és a kínos feszengésen túl is tetszettek... a befejezés viszont nagyon kretén nono .

6/10
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptySzer. Aug. 22, 2018 10:35 am

Niwrok írta:
.
Downrange


Tényleg nem kellett sokat várni tőle, de voltak jelenetei, amik a megmosolygáson és a kínos feszengésen túl is tetszettek... a befejezés viszont nagyon kretén   nono .

6/10

Valami ilyesmire számítottam a véleményed kapcsán. A vége meg pont olyan kretén, mint az egész film. Nekem hiányérzetem maradt volna, ha valaki végül csak úgy elsétál. lol!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Az alapító   Általános film topik - Page 40 EmptyPént. Szept. 07, 2018 7:01 pm

R2-D2 írta:
.
Az alapító

Kétlem, hogy aki ezeket a sorokat olvassa, még ne hallott volna a McDonalds gyorsétterem láncról, azonban biztos is vagyok benne, hogy velem együtt sokan nem tudták, hogy a ma látott franchise rendszer nem is a McDonalds testvéreknek köszönhető, hanem egy Ray Crock nevű jóembernek. Az Az alapító az ő története, aki többek között turmixgép-ügynökből avanzsált franchise hálózat építővé - és aki a film szerint meglehetősen egy nagy geci volt. Több nézőpontja és olvasata lehet ugyan a sztorinak (úgy igazából nem is foglal állást a film egyik felé sem), de nekem egyértelműen az jött le, hogy Crock lenyúlta az ötletet és a hálózatot a testvérektől, s gyakorlatilag kisemmizte őket. Oké, hogy nélküle most kevesebb lenne (??)  a világ, de azért az én értékrendemben nem kicsit gusztustalan az, amit a faszi művelt.

Érdekes és kifejezetten jó film az Az alapító, de a jó filmeknek azon csoportjából, amit bőven elég egyszer látni. Nincs benne semmi olyan mondat, jelenet, gondolat, érzelmi töltet, ami miatt bármikor is szívesen venné le az ember a polcról újra. Olyan langyos az egész, talán túlságosan is tárgyilagos és szenvtelen - ismeretbővítésnek  viszont teljesen jó.

75%


Talán Michael Keatonért megadnám rá a 8-at, de lényegében ugyanazt láttuk, hiszen egy ilyen "illusztrációt" nagyon nem lehet máshogy nézni. Ja, meg a teniszpálya és az egész konyha működése is plusz pont, az baromira tetszett.

A legjobb addig a film, amíg a testvérek mesélik, hogy hogyan jutottak el egyáltalán az első büféjükig, és onnantól a film "csak" egy vendéglátóiparra hangszerelt Közösségi háló. Krok viszont legalább nem volt akkora genny végig, mint Zuckerberg. Lehet, hogy ő is csak kifosztott egy jobb sorsra érdemes családi vállalkozást és egy testvérpárt, és a végére már tényleg azt sem lehetett neki elhinni, amit kérdez, de az ő személyiségének legalább volt valami íve, nem volt szociopata már az elejétől, csak amire befutott. Jól végigkövette a film, hogy frusztrált utazó ügynökként indulva hogyan látott ebben a rendszerben lehetőséget, milyen nehézségekkel küzdött meg; az a rész például külön tetszett, ahogy a gazdag kapzsi vén pöcsökből kiábrándulva, akik ebben csak egy kis mellékest láttak nyugdíjas korukra, hogyan találta meg a fiatal, még épp csak a megélhetésüket kereső párokban azokat, akikre az üzlet általa elképzelt része épülni tud. Persze aztán megrészegítette a hatalom és a friss hús, és ő maga is kapzsivá, zsarnokivá vált, olyanná, aki semmilyen engedményre, semmilyen könyörületre nem képes, de legalább egy kicsit árnyaltabb volt a kép, mint ha csak egy törtető seggfej törtetését kellett volna végignézni.

8/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Hülyék paradicsoma / Idiocracy   Általános film topik - Page 40 EmptyHétf. Szept. 10, 2018 6:47 am

.
Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Az átlagos intelligencia folyamatos csökkenésével a 26. századra az emberiség sok egyéb kreténség mellett eljutott arra a szintre, hogy a legtöbb Oscart egy olyan film nyeri, amiben 90 percig csak egy fingó segg látható. Most a félresikerült hibernálási kísérletből hátramaradt Átlag Joe-ra és a korábban a legősibb foglalkozást űző, bájos asszisztensére vár a feladat, hogy visszavezesse az embereket abba a korba, amikor ha egy segg is volt a filmben, de a nézőket érdekelte, hogy az kinek a segge, és miért fingik... de persze csak a közvetlen kihalási veszély elhárítása és a korabeli igazságszolgáltatási rendszer túlélése után.

Ezen akkor ugye nincs is nagyon mit ragozni...

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Tébolyult / Unsane   Általános film topik - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 5:58 pm

.
Tébolyult / Unsane

Sawyert, a magányos, fiatal nőt olyan szintű zaklatásnak tette ki egy távoli ismerőse, aki többet látott a kapcsolatukba, mint amennyi abban volt, hogy Sawyer mindenféle rendőrségi és jogi ügyek után sem látott megoldást, mint hogy másik városba költözzön. Az új helyen viszont nem igazán találja a helyét, nehezen alakít ki új kapcsolatokat és barátságokat, és ha ritkán össze is jön egy-egy randi, az átélt traumák mindegyiket tönkreteszik. Sawyer ezért nem lát más megoldást, mint hogy pszichiáter segítségét vegye igénybe... csakhogy a várt segítség helyett a kiválasztott intézetben a "Csak formaság..." felkiáltással aláírt dokumentum egy még kilátástalanabb helyzetbe taszítja.

"Bolondokat a bolondokházába...", volt olvasható itt már nem egyszer, de én azért mindig óvatosabban álltam a kérdéshez, mert rengeteg visszaélésre ad lehetőséget ez a fajta "kezelés". Nem csak azért, mert a történelemben lehetett éppen elég példa rá, hogy egyesek a nemkívánt rokonságot állították ilyen módon félre, de mert ha valakit normálisként valamilyen okból bolondnak bélyegeznek, és ezen való felháborodásában dühöngeni kezd, akkor már meg is van a bizonyíték, hogy "bolond"... igazi 22-es csapdája. Nem véletlenül van a kényszer-gyógykezeléseknek szigorú jóváhagyási és ellenőrzési folyamata, de persze ez is, mint minden rendszer annyit ér, amennyit a benne érintett emberek foglalkoznak vele.

Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.


6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 7:58 pm

Niwrok írta:
.

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Az átlagos intelligencia folyamatos csökkenésével a 26. századra az emberiség sok egyéb kreténség mellett eljutott arra a szintre, hogy a legtöbb Oscart egy olyan film nyeri, amiben 90 percig csak egy fingó segg látható. Most a félresikerült hibernálási kísérletből hátramaradt Átlag Joe-ra és a korábban a legősibb foglalkozást űző, bájos asszisztensére vár a feladat, hogy visszavezesse az embereket abba a korba, amikor ha egy segg is volt a filmben, de a nézőket érdekelte, hogy az kinek a segge, és miért fingik... de persze csak a közvetlen kihalási veszély elhárítása és a korabeli igazságszolgáltatási rendszer túlélése után.

Ezen akkor ugye nincs is nagyon mit ragozni...

.

Niwrok írta:
.

Tébolyult / Unsane

"Bolondokat a bolondokházába...", volt olvasható itt már nem egyszer, de én azért mindig óvatosabban álltam a kérdéshez, mert rengeteg visszaélésre ad lehetőséget ez a fajta "kezelés". Nem csak azért, mert a történelemben lehetett éppen elég példa rá, hogy egyesek a nemkívánt rokonságot állították ilyen módon félre, de mert ha valakit normálisként valamilyen okból bolondnak bélyegeznek, és ezen való felháborodásában dühöngeni kezd, akkor már meg is van a bizonyíték, hogy "bolond"... igazi 22-es csapdája. Nem véletlenül van a kényszer-gyógykezeléseknek szigorú jóváhagyási és ellenőrzési folyamata, de persze ez is, mint minden rendszer annyit ér, amennyit a benne érintett emberek foglalkoznak vele.

Ez a film ezt a témát járja kicsit körbe egy thriller keretei között, és ez számomra talán félelmetesebb is volt, mint a démonszállta apácák tegnapról, mert ez olyan hétköznapi. Az egy más kérdés, hogy az viszont látványosabb volt, mert itt tényleg csak kihalt folyosókon van a hangsúly az idő 80%-ában, a rendező meg jó ötletnek tartotta, hogy a mindennapiságot fokozva kb. egy mobillal vették fel a filmet, a belső felvételeknél szinte mindig statikus kamerával. Nekem annyira nem, de nem is volt zavaró különösebben, úgyhogy a tegnapi pont jó lesz erre is.


6,5/10
.


lol!

Mi van, bolondnapokat tartasz??? tongue

Előbbiről két dolog:

1. Hiányzik a pontszám... Általános film topik - Page 40 3603792908
2. Annyira nem is utopisztikus a fingó segg+Oscar kombináció. Az emberiség leépülését látva - már ha megéri - 500 év alatt simán eljuthatunk oda. Laughing

A másodikra tetszett volna több pontot adni, akkor felvettem volna a végtelen listára. tongue


.

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 8:21 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Átlag Joe-ra és bájos asszisztensére vár a feladat, hogy visszavezesse az embereket abba a korba, amikor ha egy segg is volt a filmben, de a nézőket érdekelte, hogy az kinek a segge, és miért fingik...

Ezen akkor ugye nincs is nagyon mit ragozni...


Előbbiről két dolog:
1. Hiányzik a pontszám...  Általános film topik - Page 40 3603792908
2. Annyira nem is utopisztikus a fingó segg+Oscar kombináció. Az emberiség leépülését látva - már ha megéri - 500 év alatt simán eljuthatunk oda.  Laughing


Erősen bennem volt, hogy még odaírom a "...ragozni..." után, hogy "... talán csak a készítők végtelen optimizmusát", de végül csak odaképzeltem. A film tíz éves, akkor még talán jogosnak tűnhetett az 500 év, de ha engem kérdezel, 500 év múlva jelenlegi formájában már nem lesz sehol az emberiség, másrészt már éppen elég "segg" van most is a filmekben, és alig valakit érdekel, hogy az kinek a segge, és miért fingik. Szép új világ...
Lemaradt a pont, valóban... Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed tongue ?

A második alapvetően jó, a témája miatt tetszett, van benne egy frankó kis csavar, az sokat dob rajta, meg mert Soderbergh rendezte, egy jópofa Matt Damon cameo is elfért... de ez az egykamerás, "beszűkült" kép, még ha a forgatókönyvhöz illett is, nekem nem jött be. Különösen olcsó az a trükk, amikor Sawyer-t elkábítják, és ezt úgy érzékeltetik, hogy két képet (egyet elölről, egyet hátulról felvéve) egymásra vetítenek.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 8:24 pm

Niwrok írta:

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed   tongue ?

.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Helent is megnéztem... tongue


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 EmptyCsüt. Szept. 13, 2018 8:33 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

Hülyék paradicsoma / Idiocracy

Ha elég magas pontszámot adok rá, akkor megnézed   tongue ?

.

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Helent is megnéztem... tongue


Megígértük Weidének, hogy nem tépjük fel többet ezt a sebet... nono
Mondjuk pillanatnyilag eléggé úgy tűnik, hogy elijesztettük ezzel a sok Helenezéssel. Sad

,
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 40 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
40 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 48 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: