Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 30 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 4:30 pm

R2-D2 írta:
Darwin rémálma

Mivel 17 éve forgalmazom a nílusi sügért - amiről kijelenthetem, hogy egészen kiváló minőségű hal -, ezért kicsit többet vártam a mozitól.

Néhány képsora nagyon erős, különösen a kukacok között levágott halfejeket pakoló nő interjúja, de összességében is gyomorszorító és dühítő az egész.

Ugyanakkor -ahogy a rendező is mondja: "ugyanezt a filmet le lehetett volna forgatni Sierra Leonéban is halászat helyett gyémántbányászatról, Hondurasban banántermesztésről, Líbiában, Nigériában vagy Angolában nyersolajkitermelésről". Szomorú, de ez a mai valóság, ez a világ...

A leges legnagyobb bajom azonban az ilyen filmekkel, hogy az égvilágon semmi hatásuk nincs. Nem fognak odarohanni a világ pénzemberei, hogy lakóparkot és civilizációt építsenek szegény tanzániaiaknak. Így a Darwin rémálma (és a hozzá hasonló mozik) csak részben éri el célját. Kár. Sad

Majd forgatnak filmet a pangasiusról, és akkor attól majd megkapod a "többletet" Smile.

Meg az AK-k ellen az íjacskájával felfegyverzett biztonsági őr, meg a tanárnak készülő kisfiú, meg a közelharc a rizsért, meg a billencses halszállítmány, meg a sajnálkozó pap, meg... meg... meg.... Isten bizony, szinte sajnáltam, hogy a fegyverkereskedelmet ennyit nyomják a filmben, szinte elvesztegetettnek tűnt az erre szánt idő. Alapból is elkeserítő és dühítő ilyeneket látni, de igazán akkor szorult ökölbe a kezem, amilyen nagyképűen, pökhendien és kioktatóan nyilatkoznak azok, akik mindennek a haszonélvezői, mint a gyárvezető és az EU-delegáció.

Meg Kínában rizsről, Etiópiában kávéról, Indiában teáról, stb..

Nem, sőt annyira nem, hogy a film 2004-es, és azóta is minden ugyanúgy pusztul, ahogy akkor. És leginkább azért nem, mert mindennek a kulcsa az önmérséklet lenne...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzomb. Feb. 22, 2014 6:36 pm

Niwrok írta:
Majd forgatnak filmet a pangasiusról, és akkor attól majd megkapod a "többletet" Smile.
Ja, már csináltak olyat... Smile Meg annak a cáfolatát is.

Niwrok írta:

Meg az AK-k ellen az íjacskájával felfegyverzett biztonsági őr, meg a tanárnak készülő kisfiú, meg a közelharc a rizsért, meg a billencses halszállítmány, meg a sajnálkozó pap, meg... meg... meg.... Isten bizony, szinte sajnáltam, hogy a fegyverkereskedelmet ennyit nyomják a filmben, szinte elvesztegetettnek tűnt az erre szánt idő. Alapból is elkeserítő és dühítő ilyeneket látni, de igazán akkor szorult ökölbe a kezem, amilyen nagyképűen, pökhendien és kioktatóan nyilatkoznak azok, akik mindennek a haszonélvezői, mint a gyárvezető és az EU-delegáció.

Igen, ez így van, de olyat már láttam, de ez a kukacos/halfejes most megrázott.

Niwrok írta:

És leginkább azért nem, mert mindennek a kulcsa az önmérséklet lenne...  
.

Ami nem jön el soha. De ezt tudjuk mindketten. Bosszantó, hogy megint láttunk valamit, de semmit nem tehetünk a változásért: igazándiból az összes ilyen tényfeltáró dokufilmnél ezt érzem. Sad
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 27, 2014 11:37 pm



Ezen mit röhögtem!!!

Buzz Lightyear, Gus Fring, Wall-E... Smile

Hülyék.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptyVas. Márc. 02, 2014 8:10 pm

Hajnalban Oscar-díj Gála... ki fogja nézni? Én már izzítom az asszonyt, kíváncsi vagyok, nem is feltétlen a filmek miatt, hanem hogy mennyi jön be számításaimból.  bounce 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptyVas. Márc. 02, 2014 8:13 pm

Weide írta:
Hajnalban Oscar-díj Gála... ki fogja nézni? Én már izzítom az asszonyt, kíváncsi vagyok, nem is feltétlen a filmek miatt, hanem hogy mennyi jön be számításaimból.  bounce 

És úgy mégis, hol? Surprised Question 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptyVas. Márc. 02, 2014 8:42 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Hajnalban Oscar-díj Gála... ki fogja nézni? Én már izzítom az asszonyt, kíváncsi vagyok, nem is feltétlen a filmek miatt, hanem hogy mennyi jön be számításaimból.  bounce 

És úgy mégis, hol? Surprised Question 

Live stream.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzer. Márc. 12, 2014 9:18 pm

Tegnap hajnalban meglestem az Insidious-t, és meg kell mondjam, hatalmasat csalódtam benne, de pozitív értelemben. Nem azt mondom, hogy az utóbbi idők egyik legjobb horrorja lett, de alműfaján belül simán benne van a top-ban. Minden további sallang és fecsegés nélkül kérdezném, hogy aki látta már a második részt, azoknak hogy tetszett? Folytatja az előző film által kitaposott utat, esetleg egy teljesen új megközelítést nyújt a film? Ajánlanátok megtekintésre?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzer. Márc. 12, 2014 9:24 pm

Weide írta:
Tegnap hajnalban meglestem az Insidious-t, és meg kell mondjam, hatalmasat csalódtam benne, de pozitív értelemben. Nem azt mondom, hogy az utóbbi idők egyik legjobb horrorja lett, de alműfaján belül simán benne van a top-ban. Minden további sallang és fecsegés nélkül kérdezném, hogy aki látta már a második részt, azoknak hogy tetszett? Folytatja az előző film által kitaposott utat, esetleg egy teljesen új megközelítést nyújt a film? Ajánlanátok megtekintésre?

Mondd, minek vannak az írások, ha nem olvasod? Smile

Igen, ajánljuk, mindketten. Szerintem sokkal jobb mint az első és nincs benne Darth Maul sem.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzer. Márc. 12, 2014 9:30 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Tegnap hajnalban meglestem az Insidious-t, és meg kell mondjam, hatalmasat csalódtam benne, de pozitív értelemben. Nem azt mondom, hogy az utóbbi idők egyik legjobb horrorja lett, de alműfaján belül simán benne van a top-ban. Minden további sallang és fecsegés nélkül kérdezném, hogy aki látta már a második részt, azoknak hogy tetszett? Folytatja az előző film által kitaposott utat, esetleg egy teljesen új megközelítést nyújt a film? Ajánlanátok megtekintésre?

Mondd, minek vannak az írások, ha nem olvasod? Smile

Igen, ajánljuk, mindketten. Szerintem sokkal jobb mint az első és nincs benne Darth Maul sem.

Kurva jó írás, remek, remek, akkor hamarosan erre is sort kerítek. Darth Maul...  Laughing Hát komolyan, én is fogtam a fejem miatta.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzer. Márc. 12, 2014 10:46 pm

Weide írta:

Darth Maul...  Laughing Hát komolyan, én is fogtam a fejem miatta.


Nekem Darth Maul helyett még mindig inkább egy Argento-hommage-nek tűnik, és noha nekem sem tetszett, de elfogadtam, hogy miért került bele.

A 2013-as TOP10-listám 5. helye elég jó ajánlólevél a második részhez Smile ?
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzer. Márc. 12, 2014 10:51 pm

Niwrok írta:
Weide írta:

Darth Maul...  Laughing Hát komolyan, én is fogtam a fejem miatta.


Nekem Darth Maul helyett még mindig inkább egy Argento-hommage-nek tűnik, és noha nekem sem tetszett, de elfogadtam, hogy miért került bele.

A 2013-as TOP10-listám 5. helye elég jó ajánlólevél a második részhez Smile?

Nem a miérttel, hanem a hogyannal van inkább bajom, de részemről még ez a kissé elbaltázott figura sem húzza le a filmet.

Hogy jó ajánlólevél-e? Meglássuk, általában tetszenek a meglátásaid a filmek kapcsán, illetve az alap hozzáállásod és mélyebb gondolatmeneteid, úgyhogy bizakodó vagyok. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptyVas. Márc. 23, 2014 6:23 pm

No, Niwrok, van felirat a The philosophers-hez!!!!  cheers 

Hamarosan megmondom, milyen. Aztán ha kell, el is küldhetem.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Halo 4   Általános film topik - Page 4 EmptyPént. Márc. 28, 2014 11:56 am

Halo 4

Először azt hittem, ez csak nekem lóg a levegőben, csak én nem értek belőle semmit - aztán kiderült, hogy ez tulajdonképp nem más, mint egy promofilm a játékhoz. Az imdb szerint meg egy pilot egy sorozathoz...  Viszont mivel jómagam nem ismerem ezt a játákot sem, így nem tudtam másként értelmezni a mozit, mint önálló alkotásnak.

Olyan, mint ha a Végjátékot ötvöznéd a Predatorral. Vagy a Csillagközi invázióval. Nem volt rossz, a másfél óra ugyanakkor talán egy picit sok volt belőle: a nemtudom én milyen osztag gyerek katonáinak gyakorlását nézzük a film háromnegyedében, míg a végén jön a nagy invázió meg az igazi csata. Olyan vérbeli B film, inváziós mozi, PG-13-as besorolással, meglepő módon egy Susan Pevensie-vel a Narniából, viszonylag tisztességes látvánnyal, néhány logikátlan eseménnyel meg sok-sok utánérzéssel. Nem éreztem kárbaveszett időnek, hogy láttam, de azért megnéznék egy normális költségvetésű mozit belőle.

Vagy a sorozatot...


65%


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 30, 2014 11:57 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Vagyunk, akik vagyunk / We Are What We Are   Általános film topik - Page 4 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 10:56 pm

.
Vagyunk, akik vagyunk / We Are What We Are

Az itt ajánlott előzetesek közül a felsőről, pontosabban annak mexikói eredetijéről lenne szó. Röviden, mert annyira mély hatást nem tett rám, még ha kannibálos drámaként egyedi is volt. Kb. úgy kell elképzelni, mint az Engedj be!-t, csak itt a latino nagyvárosi környezetben élő húsevők veszítik el a családfőjüket, aki eddig a napi betevőről gondoskodott, ezért a többieknek újra kell szervezni a család (az anya, a két fia és a lánya) hatalmi viszonyait és a "vadászatokat". A szereplők személyisége és (belső) konfliktusai a fő téma, meg az apa hiánya okozta fájdalom és kétségek, amikből némi feszültség is ered (például hogy az idősebbik fivér viszolyog a gyilkosságoktól), így hentesmunka meg nagyobb akciózás is csak az utolsó húsz percre jut. A gond az, hogy a hidegrázást -ami abból ered, hogy ezek a csóringerek úgy, olyan szenvtelenül és ridegen beszélnek az emberölésről, mintha csak le kéne szaladni a boltba egy kiló farhátért- "remekül" oldja a két, előléptetésre hajtó balfék zsaru és a két idióta kórboncnok hülyülése...

Spoiler:

Az amcsi változat így utólag jobbnak tűnik. Ha valaki megnézi, meséljen már róla egy pár mondatot Smile.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 11:02 pm

Niwrok írta:

Az amcsi változat így utólag jobbnak tűnik. Ha valaki megnézi, meséljen már róla egy pár mondatot Smile.

Rajta van a listámon az amcsi remake, majd egy rövid szösszenetet rittyentek róla, az eredetit viszont -ezek után végképp- nem szándékozom megnézni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
4 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 30 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: