Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 38 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 20 EmptyKedd Júl. 05, 2016 8:08 pm

Oroszország titkos aktái

Baráti ajánlásra néztem meg ezt a dukumentumfilmet, ami igazából egy NGC-n adott TV adás volt... semmi extra nem is lenne benne, ha nem foglakozna fél órás terjedelemben egyik tavalyi mozinkkal, az Halálhegy: A Dyatlov retéllyel. A film első fél órája alaposan körbejárja az 1959-es eseményeket, elég sok korhű képpel és felvétellel próbál fényt deríteni a titokra... természetesen sikertelenül. Annyiban mindenképp korrekt, hogy nem foglal egyértelműen állást, inkább próbálja a legvalószínűbb megoldást megkeresni: leginkább titkos szovjet katonai kísérlet állhatott a hegymászók tragédiája mögött. Más különben minek kellett volna átrendezni a helyszínt?? hmmm

A dokumentumfilm további részében többek között egy sivatagi óriásféreggel, az orosz hegyi emberrel és - ez meglepően érdekes!! - titkos emberkísérletekkel foglalkozik. Utóbbi különösen megdöbbentő, ha igaz a teória, kíváncsi lennék, mi történhetett valójában, ha leálltak a halottak felélesztésével... Basszus, tisztára Frankenstein/Trónok harca feelingem volt. Rolling Eyes

Inkább csak érdekes, fenn van az ncoreon. Wink

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Demolition   Általános film topik - Page 20 EmptySzer. Júl. 06, 2016 9:01 pm

.
Demolition

A befektetési bankárként dolgozó Davis autóbalesetben elveszíti a feleségét. Bár mindenki tudja, hogy a gyász váratlan, szélsőséges érzéseket, reakciókat is előhozhat az emberből, de ezzel együtt is egyre csökkenő türelemmel, és egyre növekvő értetlenséggel és dühvel figyelik a családtagok, ahogy Davis élete elkezd széthullani, és nem igazán lehet tudni, mi állíthatná meg.

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen illusztris társaságot (rendező: Jean-Marc Vallée (Mielőtt meghaltam), színészek: Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper) felvonultató, ennyire sokrétűen drámai helyzetű film ennyire vacak lehet, aminek még azok a jobb részei, amik csak unalmasak. Annyira jó gyászfilmet el tudtam volna képzelni a kissé bizarr, de kifejezően drámai alaphelyzetből (Davis hosszú leveleket kezd írni az életéről és a házasságáról egy csokiautomatákat üzemeltető cégnek, annak kapcsán, hogy a gép elnyelte másfél dollárját), legalább olyan jót, mint a Holdfényév volt, és Davis útkeresésében is van valami megkapó... Vagy lehetett volna egy Összeomlás-szerű totális szétcsúszás, amihez a veszteség az üzemanyag. De nagyjából az éttermes jelenet környékén derült ki, hogy a film inkább egy idétlen közhelylimonádé akar lenni, amiben Davis kétségbeesetten küzd azért, hogy bármit is érezni tudjon a házasságának tompa, kiüresedett évei után (és mondjuk visong az örömtől, amikor belelépve egy szögbe az legalább fáj neki), és akivel egymásra talál ebben, az egy szétszívott agyú vevőszolgálati munkatárs és annak tinédzser fia, akinek a legfőbb jellemvonása, hogy kötőszóként használja a "fuck" szót. Aztán elkezd mindez átcsúszni az Amerikai szépségbe, többek között azzal a konklúzióval, hogy a gyászból az a legtutibb kivezető út, ha egy ötkilós kalapáccsal szétbaszol mindent magad körül.

Van néhány egészen érzelmes jelenet arról, hogy Davist hogyan kísérti Julia emléke, ahogy a drámájából is ki lehet kotorni némi aranyport, és technikai szempontokból is jó. A banánhéj az író volt, aki a dráma felépítésénél fontosabbnak tartotta, hogy Jake Gyllenhaalt mutogassa a zuhany alatt.

4,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 20 EmptyHétf. Júl. 18, 2016 1:19 pm

Szíven szúrt ország

Nem is igazán értem, miért csak most kerítettem rá sort, hisz a feldolgozott esemény és maga a film is immár 7 éves, viszont ennyi idő távlatából talán még érdekesebb volt látni. A legfontosabb, hogy még most is felkavar, a bennem időnként nyugovóra térő rasszista jellemvonást rendesen felébresztette - az ezzel kapcsolatos gondolataimat viszont szerintem jobb, ha nem itt és most fejtem ki. Az ítéletek ( Rolling Eyes ) ismeretében, no meg az azóta eltelt idő, kormányváltás tükrében kicsit más szemmel is lehet nézni az egészet: a vízionált polgárháború elmaradt, valamint fura látni egy már megszűnt pártocska képviselőjének vinnyogását is. Sőt, visszaolvasva az akkori főbb értékeléseket Kálomista Gábor filmjéről, rögtön helyére kerül minden netes média - pedig aztán akkor még más vezetőség volt ...

Az talán aláírható, hogy maga a dokumentumfilm kissé "hamari", talán egy picit tényleg nagyvonalú - de Marian Cosma meggyilkolása, az e felett érzett harag, megdöbbenés, felháborodás és keserűség nagyon jól átjött belőle. Talán tényleg foglalkozhatott volna többet az áldozattal és a tettesekkel egyaránt, de előbbihez talán az időpont volt még túl korán (egyedül Ender tud a temetésen valakiről mélyrehatóan megemlékezni tongue ), utóbbihoz meg nem volt elég bátor. Báááár... így is manipulatívnak és cigányellenesnek gondolják néhányan a filmet - mi lett volna, ha tényleg elkezd mélyebbre ásni az enyingi bodzakirályok viselt dolgaiban...

Na mindegy. Maga a Szíven szúrt ország egy korrekt esemény mementó, egy örök emlék és figyelmeztetés, kik is élnek/éltek közöttünk. Akik hamarosan szabadulnak. No


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 20 EmptyHétf. Júl. 18, 2016 6:34 pm

R2-D2 írta:

Szíven szúrt ország

Nem is igazán értem, miért csak most kerítettem rá sort, hisz a feldolgozott esemény és maga a film is immár 7 éves, viszont ennyi idő távlatából talán még érdekesebb volt látni. A legfontosabb, hogy még most is felkavar, a bennem időnként nyugovóra térő rasszista jellemvonást rendesen felébresztette - az ezzel kapcsolatos gondolataimat viszont szerintem jobb, ha nem itt és most fejtem ki.
Az talán aláírható, hogy maga a dokumentumfilm kissé "hamari", talán egy picit tényleg nagyvonalú - de Marian Cosma meggyilkolása, az e felett érzett harag, megdöbbenés, felháborodás és keserűség nagyon jól átjött belőle.
Na mindegy. Maga a Szíven szúrt ország egy korrekt esemény mementó, egy örök emlék és figyelmeztetés, kik is élnek/éltek közöttünk. Akik hamarosan szabadulnak. No


Annak idején sokat olvastam az ügyről, de az ítéletre magára már nem emlékeztem, és mert így hirtelen korainak tűnt az a "hamarosan", utánaolvastam most is egy kicsit... még majdnem tíz év.

És a filmmel is nagyjából így vagyok. Akkoriban minden csatornán reklámozták, de mostanra teljesen kikerült a látókörből. Bár tudom, hogy tiszteletadás meg mementó, akként biztosan megnéztem volna, de az egészből csak a rém bénán eljátszott illusztrációk maradtak meg, ezért nem került lejátszóba azóta sem. A "hamariságát" meg azzal indokolták, hogy lesz majd egy második rész, ami az első és az ítélethozatal közötti időszakot dolgozza fel... kár, hogy az nem készült el, legalábbis nem tudok róla.

Nagyon benne vagy a témában, azt látom Wink ... Mi lesz a következő, a "Csak a szél" Smile ?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 20 EmptyHétf. Júl. 18, 2016 7:55 pm

Niwrok írta:

Szíven szúrt ország

Annak idején sokat olvastam az ügyről, de az ítéletre magára már nem emlékeztem, és mert így hirtelen korainak tűnt az a "hamarosan", utánaolvastam most is egy kicsit... még majdnem tíz év.

És a filmmel is nagyjából így vagyok. Akkoriban minden csatornán reklámozták, de mostanra teljesen kikerült a látókörből. Bár tudom, hogy tiszteletadás meg mementó, akként biztosan megnéztem volna, de az egészből csak a rém bénán eljátszott illusztrációk maradtak meg, ezért nem került lejátszóba azóta sem. A "hamariságát" meg azzal indokolták, hogy lesz majd egy második rész, ami az első és az ítélethozatal közötti időszakot dolgozza fel... kár, hogy az nem készült el, legalábbis nem tudok róla.

Nagyon benne vagy a témában, azt látom  Wink ... Mi lesz a következő, a "Csak a szél"  Smile ?
.

Laughing Most, hogy mondod... egyébként az, hogy így "benne vagyok a témában" az nagyrészt véletlen. Mostanában olyan kevés időm van, hogy kimondottan másfél órás néznivalókat kerestem - ez meg ott volt a polcon. Az már megint más kérdés, hogy az extraként a DVD-n terjeszkedő interjúk még egy napomat elvettek, mert azok hosszabbak, mint maga a film.

Igen én is olvastam, hogy terveztek második részt, kíváncsi is lettem volna rá, de valahol megértem, hogy nem készült el. Túl nagy lett az egésznek a gyújtóbomba szerepe... és a politikai hozadéka.

Sztojka 13 évéből egyébként már nincs is olyan sok hátra... scratch


Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Janus   Általános film topik - Page 20 EmptyHétf. Júl. 25, 2016 12:49 am

.
Janus

Két régi ismerős, akik még a nyolcvanas évek közepéről, Nagyváradról ismerik egymást, találkoznak napjainkban Budapesten. A beszélgetés hamarosan az akkori, majd a romániai rendszerváltás környéki eseményekre terelődik, leginkább abból a szempontból, hogy milyen módszerekkel és milyen mélyen tudott gyökeret verni akár egy családon belül is a besúgás.

A Kabay-Gyöngyössy páros neve nekem egyet jelent a filmre vitt szeméttel (Szuperbojz, csak hogy az utóbbi évtized legfeleslegesebb magyar filmjét mondjam), ezért is lepett meg, hogy ez a film is az ő munkájuknak köszönhető. Az alapanyagot egy dokumentumfilm kutatómunkája során szedték össze, így valós eseményeket (mint például egy igencsak brutális híradós montázs) felhasználva készítettek egy családdrámát, a beszélgetős kerettörténetet leszámítva nagyjából öt év eseményeit feldolgozva. Nekem egyszerre volt érdekes és kellően drámai, főleg amilyen jól működött a vége felé a szavahihetőség aláásása, ismeretterjesztésnek is jó volt, a minőségére, hangulatára sem nagyon lehet panasz; ennél én egy tévéfilmtől nem is nagyon várok többet.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Parallels   Általános film topik - Page 20 EmptyCsüt. Júl. 28, 2016 11:31 pm

.
Parallels

Ez a Lost Room stábjának új sztorija, amiben egy testvérpár (Ronan és Beatrix) az apjuk meglehetősen bizarr üzenete nyomán egy fura, üresen álló épületbe jutnak, amiről aztán kiderül, hogy ez valami teleport-gép, ami képes váltani a Föld alternatív valóságai között. A tesóknak, valamit a hozzájuk csapódó szomszédjuknak, (Harry) és egy váratlanul felbukkanó, az "ugrásokban" kellően tapasztaltnak tűnő ázsiai csajnak (Polly) együtt kéne megtalálniuk a fatert, legalábbis a válaszokért, de első körben a túlélésükre kéne gondolni, mert az első világot éppenséggel fegyveres bandák uralják egy nukleáris támadástól lepusztult városban.

Azon kívül, hogy ez mekkora Sliders-koppintás, és hogy milyen amatőr és kaotikus az egész, a fő probléma az volt, hogy ennek még a Lost Roomnál is szerencsétlenebbül alakult a sorsa. Azt ugye hat rész után kaszálták, pedig a teremtett világ maga tök érdekes volt, és ebben is lett volna potenciál, de ez még a hat részig sem jutott el. Eredetileg sorozatot szerettek volna csinálni belőle, aztán amikor a pilot elkészült, azt látva a megrendelő Fox dobta a projektet, a kész anyagot viszont, hogy nem menjen teljesen kárba, kiadták önálló filmként... Olyan is. Pár jobb ötletért nem bánom, hogy láttam, de ilyen formában túl sok szál vezet a semmibe.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: A kígyó ölelése   Általános film topik - Page 20 EmptySzomb. Júl. 30, 2016 11:48 pm


A kígyó ölelése

Kizárt dolog, hogy erről tudnék nagyobb lélegzetvételű írást produkálni, úgyhogycsak röviden. Ugye ez volt a negyedik ellenfele a Saulnak az idegen nyelvű Oscar versenyében, így gyakorlatilag március óta várom, hogy láthassam - nos, kár volt annyira sietni. Nem állítom, hogy annyira nézhetetlen lenne, de sok mindent elárul róla az, hogy 4 (!!!) este alatt néztem végig, mert minduntalan bealudtam rajta.

A film fekete fehér, de ez a kisebb baj. Története szerint egy amerikai kutató érkezik az amazonas egyik partjára, ahol segítséget kér az ott tanyázó benszülött indiántól - a fehér faszi beteg, nagyon beteg, és az indiánt kéri meg, hogy vigye el egy helyre, ahol meg tudják gyógyítani. Egyúttal meg kell keresni valami növényt, ami csak itt terem. Útnak indulnak hát egy kenun, be az amazonas mélyébe, találkoznak mindenféle őslakosokkal, a film pedig szép szájbarágósan felhívja a figyelmet az erőszakos civilizálásra illetve a környezetpusztítására egyaránt.

Van még egy másik szál, harminc évvel később egy másik fehér faszi ugyanennél az indiánnál köt ki - aki ezek szerint visszatért kiindulópontra - és ugyanazt az utat járja végig, mint elődje. Majdnem szó szerint, mindkét szál dinamikájának egyik eleme maga az indián és a fehér szereplő vitája, azokon keresztül juthatunk magvas gondolatokhoz. Ezen gondolatok amúgy tényleg érdekesek (bár néha közhelyesek), a baj az, ahogy ez tálalva vagyon.

Sajnos a film néha túlságosan lassú, merengő, művészi: az amazonas fekete-fehérré csupaszítása mint kifejezési eszköz érthető talán, de rengeteget el is vesz az élvezetből. Nagyon sok kitartott jelenet, üres nézés, kenuzás meg miegymás van a filmben, ami nem igazán pörgeti az eseményeket. A spanyol és a bennszülött nyelv viszont kifejezetten tetszett, kicsit olyan Apocalyptos volt...

Végül is ne bántam meg, hogy láttam, de ehhez bizony hangulat kell. Meg türelem.




65%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Isteni műszak   Általános film topik - Page 20 EmptyVas. Júl. 31, 2016 11:28 pm

.
Isteni műszak

- De ez egy kupleráj!
- Fodrászat.
- Ott van két kurva nagy neon cici!
- Topless fodrászat.

- Két sérültet jelentettek a Kozma utcai állatkertből. Neonáci Kovács Tibor és kisebbségi Góman Jónás. Kovácsot egy kihegyezett fogkefével nyakon szúrták... úgy látszik, mégsem nyújt háromszoros védelmet a Blend-a-med. Gómannak csak az okos kis buksija van összeverve, de az nagyon.

- És ha nem repedt be a burok?!
- De ez most sajnos berepedt!
- Honnan tudod?
- Tegnap olvastam a Kurírban!


A délszláv háború idején Milán, a fiatal ápoló átszökik Magyarországra, hogy innen készítse elő a menyasszonya, Tánya kimenekítését Szarajevóból. A véletlen és némi orvosi műhiba következtében egy mentőscsapatba kerül, és bár a mentőorvos, Dr. Fék el tudja intézni Tánya útját a határon át, és azt is, hogy Milán ehhez elég pénzt szerezzen, a srác nehezen dolgozza fel, hogy ez általában némi passzív eutanáziát és egyéb törvénysértéseket foglal magába.

Az író-rendező Bodzsár Márk véleményem szerint túl sokszor nézte meg a Kontrollt, és túl tarantinósra akarta venni a figurát, de egyébként első nagyjátékfilmjeként egészen jó kis retró-szerű fekete komédiát hozott össze. A szövegeket, még a durvábbakat is bírtam (és például kifejezetten jó lett volna, ha normálisan érteni a diszpécser dumáit, mert azok között is vannak jó beszólások), jók voltak a mentős "esettanulmányok" (főleg a "morfinisták szépségkirálynője" az aluljáróban meg a börtönös), de tetszett az is, ahogy Milán és Tánya szerelmi drámája alakult a telefonbeszélgetések során. A karakterek többsége is illett ebbe az elborult történetbe (akik közül leginkább Papeszt bírtam a cinizmusával és a sajátos kommunikációs fordulataival), kivéve Tamáskáét, akit nagyon különlegessé akartak tenni, de túlságosan kilógott a lóláb, hogy egy semmire nem jó idióta veszkócsizmában meg nindzsakarddal, akinek a mentőzés legnagyobb öröme, hogy korlátlan mennyiségben szívhatja a kéjgázt. És ugyanilyen bénára sikeredett a finálé az egész karácsonyi sírásással meg a dombon legurulós, idétlen csetlés-botlással. Kibírtam volna, ha ez a két dolog hiányzik a filmből, ezért csak ennyi.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Holidays   Általános film topik - Page 20 EmptySzomb. Szept. 03, 2016 11:56 am

.
Holidays

Nyolc filmecskéből álló horror-antológia, amiben az író-rendezők (köztük mondjuk Kevin Smith) az amcsik nyolc legfontosabb ünnepét veszik sorra, és fordítják ki önmagukból az ünnepi hangulatot egy-egy groteszk "meghökkentő mesévé":

Valentin Nap
Az osztálytársai által állandóan szekált középiskolás lány titokban szerelmes a tornatanárába, ezért Valentinkor szeretne neki valami igazán szívből jövőt adni.
5/10, egycsattanós sztori, közepesen unalmas.

Szent Patrick Nap
Egy általános iskolai tanár egy olyan bizarr rituálé áldozatává válik, aminek az eredete évszázadokra nyúlik vissza.
3/10, oltári nagy baromság, idióta történettel, idegrohamot okozó vágással, és konkrétan beletekertem, mert végig sem bírtam nézni, pedig alig van 10 perc.

Húsvét
Egy kislány összezavarodik a sokféle legendával, történettel kapcsolatban, amiket a húsvétról és kellékeiről ismer, ezért az anyukájától kér magyarázatot.
7/10, mert az nagyon jó, ahogy a kislány próbálja fejben összerakni a dolgokat, és ettől egyre jobban beparázik, a második fele meg éppen annyira beteg, amit még elviseltem.

Anyák napja
Egy nőnek, aki átokként éli meg, hogy számára semmilyen fogamzásgátlási módszer nem működik, "alternatív" segítséget ajánl az orvosa.
6/10, a megvalósítás jó, de a sztori nem egy nagy dobás.

Apák napja
Egy nő egy csomagban kap egy kazettát az évek óta nem látott apjától, amiben az apa azt kéri, ha a lány meg tud neki bocsátani, keresse meg.
8/10, messze a legjobb, az ötlet rohadt jó, a hangfelvétel hátborzongató, és több is lenne, ha ezekhez képest a végkifejlet nem lenne túl lapos.

Halloween
Három szexmunkás csaj összeveszik a nagydarab stricijével Halloweenkor, és a "boszik" úgy döntenek, bosszút állnak a tuskó fickón.
6/10, nem véletlen, hogy ez Kevin Smith filmje, zakkant az elejétől (a srác kinézetétől) a végéig, morbid, szadista humornak éppen megfelel.

Karácsony
Egy apa szeretné megvenni karácsonyra az új "kütyüt" a fiának, de ez nem várt áldozatokkal jár.
6/10, egy kis Hull a pelyhes, egy kis Black Mirror, de mindkettőtől nagyon messze van, és a két csavar sem működik igazán.

Szilveszter
Egy sorozatgyilkos egy netes randioldalon szemeli ki új áldozatát, megbeszélve egy találkát szilveszterre, de szinte biztos, hogy az új évet már nem együtt kezdik.
7/10, ennek sem túl eredeti a sztorija, de talán éppen azért, mert kicsit elaltatta a közepén levő unalmas csevegés a figyelmem, akadt benne egy-két meglepetés.

Külön jók a kis üdvözlőlapok a fejezetek végén, meg a kígyósat leszámítva egyik sem volt nézhetetlenül rossz, legfeljebb unalmas, úgyhogy összességében is elfogadható élmény volt.

6,5/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 03, 2016 12:17 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 20 EmptySzomb. Szept. 03, 2016 12:06 pm

Niwrok írta:
.
Holidays

Nyolc filmecskéből álló horror-antológia, amiben az író-rendezők (köztük mondjuk Kevin Smith) az amcsik nyolc legfontosabb ünnepét veszik sorra, és fordítják ki önmagukból az ünnepi hangulatot egy-egy groteszk "meghökkentő mesévé":

6,5/10

Köszi! Megnézem majd, ha a Tales of Halloweennél nem rosszabb, akkor már jó. egyetért
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Zootropolis - Állati nagy balhé   Általános film topik - Page 20 EmptyVas. Szept. 04, 2016 8:33 pm


Zootropolis - Állati nagy balhé


Sokan, sok helyen dicsérték, és azt kell mondjam, mindenkinek igaza van. Itt látszik, mennyire nem mindegy, hogy egy MESE hogyan van tálalva: ez a Disney rajzfilm messze szórakoztatóbb és jobb lett, mint mondjuk Spielberg új műve. Aranyos, vicces, izgalmas, pörgős - és szokás szerint ugyanúgy szól gyerekhez és felnőtthöz egyaránt. Tele rengeteg poénnal, nagyszerűen használták ki az állatok tulajdonságait a munkájukban, az egész Állatfarm (bocsánat, Zootropolis) hibátlan. Az most egyáltalán nem zavaró, hogy rutinos nézőként azért nagyjából kitalálhatóak a fordulatok, sokkal fontosabb az, hogy ezúttal úgy szól a békés egymás mellett élésről valami, hogy nem érezni kényelmetlenül magad rajta.

Ez még alapból is jó kis kalandfilm lehetne (végre az ember nem fogja a fejét a forgatókönyvtől), de azáltal, hogy az állatok a főszereplők, egészen külöleges hangulata van. A rengeteg kiváló helyszín, a karakterek sokszínűsége, a méretkülönbségek okos alkalmazása, a nagyon sok pozitív üzenet, a jó értelemben alkalmazott sztereotípiák használata (lajhár lol2 ), valamint a jó érzékkel és jókor alkalmazott humor egy nagyszerű mesét eredményezett - az utóbbi idők legjobbját.



85%

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 20 EmptyHétf. Szept. 05, 2016 11:56 pm

R2-D2 írta:

Zootropolis - Állati nagy balhé

A rengeteg kiváló helyszín, a karakterek sokszínűsége, a méretkülönbségek okos alkalmazása, a nagyon sok pozitív üzenet, a jó értelemben alkalmazott sztereotípiák használata, valamint a jó érzékkel és jókor alkalmazott humor egy nagyszerű mesét eredményezett - az utóbbi idők legjobbját.

85%


Nekem mondjuk "csak" 8-as lett volna, ha írtam volna róla, de tényleg így is az utóbbi idők legjobbja lett.
.

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: A dzsungel könyve (2016)   Általános film topik - Page 20 EmptyKedd Szept. 06, 2016 8:32 pm


A dzsungel könyve (2016)


Megmondom őszintén, nekem valahol sosem volt szívem csücske ez az egész Maugli töténet. Szerintem az eredeti novelláskötetet sem olvastam, valószínűleg csak és kizárólag a korábbi rajzfilm volt az egyetlen kapocs Kipling művéhez - így az a nevetséges helyzet fordlt elő velem, hogy a film nagy része totál ismeretlen volt. Csupán néhány névre (Maugli, Bagira, Ká, Balu, no meg ugye Akela a zenekar miatt) emlékeztem, másra egyáltalán nem... szégyen, nem szégyen, ez van. A gyerekeim amúgy még rosszabb helyzetben vannak, mert ő még ennyit sem tudnak az egészről.

Az élőszereplős feldolgozásról sokat lehetett olvasni, agyba-főbe dicsérik mindenhol, de engem nem fogott meg különösebben. Eleve már a film elején a mezítláb rohanó kisfiú valahol túl életszerűtlen volt, de aztán mikor megszólaltak az állatok, akkor majdnem kikapcsoltam az egészet a francba. Oké, tudom, hogy ez alap dolog, de valahol egy rajzfilmben ez máshogy hat, mint egy élőszereplős moziban - amiben amúgy a kisfiú az egyetlen ÉLŐ szereplő. Nagyon-nagyon nehezen szívott be az egész, rettentő lassan barátkoztam meg a beszélő dzsungellel (amúgy ez is szelektív, mert mégsem beszél mindegyik), de a végére összeállt a kép és egy izgalmas kis kalandfilmet kaptam. Tekintve, hogy CGI az egész, összességében rendben van, de azért néhány állaton még dolgozhattak volna - mindenek előtt Sir Kánon és Balun.

Viszont merő nagy baromság ebbe a mesébe is belemagyarázni a manapság oly divatos elfogadást, rasszizmust meg ilyesmit... Rolling Eyes


70%


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Mielőtt felébredek   Általános film topik - Page 20 EmptyCsüt. Szept. 15, 2016 1:01 am



Mielőtt felébredek



Terveztem, hogy hosszabban is írok róla... de aztán rájöttem, hogy nem tudok. Egyészt annyira semmilyen a film, hogy az utóbbi idők legkevesebb inspirációját adta (volna), másrészt meg... töredelmesen bevallom, nem értem. Láttam egy 90 perces, horrorfilmnek titulált családi drámát és értetlenül álltam fel a fotelből utána... scratch

A sztori annyi, hogy a 8 éves Cody (a fenébe, erről a névről mindig a klón parancsnok jut eszembe) épp új nevelőszülőkhöz kerül, akik épp kilábalófélben vannak egy tragédiából. Persze, megint csoportterápia...  Rolling Eyes  A kisfiú aranyos, kedves - egy baj van vele: nem akar aludni. Ő ugyan tudja miért, de az ifjú pár csak később szembesül vele: ha Cody elalszik, az álmai életre kelnek - először csak a kedves és szeretetteljes álmai, később azonban rémálmai is. Pillanagók tűnnek fel (valóságosak!!), aztán a múlt emlékei jelennek meg az ifjú szülők előtt - materializált formában. Ha azonban Codynak rossz passza van, egy lárvaember is előjön, aki lepkékből áll és aki gonosz, aki valahová elviszi a karaktereket...

Hülyeségnek tűnik, de nem az, valahogy az egész működik. A film természetesen jump scare elemekre épül, van benn némi feszültség is, ahogy pedig a főszereplő csaj visszafejti a lárvaember eredetét, az kifejezetten jó. Viszont... most vagy én vagyok hülye, vagy csak annak néznek, de semmi épkézláb magyarázatot nem kaptam arra, hogy a Cody fejében lévő képek hogy voltak képesek fizikailag is megjelenni, továbbá hova tűnt az a sok karakter, akit lárvaember elvitt. Ja, de, kaptam egy magyarázatot, valahol azt olvastam, Cody egy mutáns. Akinek az a képessége, hogy álmainak lényei manifesztálódnak... faceplam

Mindegy, nem volt annyira rossz, vannak benn jó képek, friss, modern családi thriler/dráma, némi horror beütéssel. Másfél órát megér, ha '"valaki" megnézi, magyarázza el nekem, mi is történt a végén.


70%



.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 20 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 20 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
20 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 38 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: