Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 37 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: By The Sea   Általános film topik - Page 18 EmptyHétf. Márc. 21, 2016 8:48 pm

.
By The Sea

Valahányszor hallottam erről a filmről, nem tudtad szabadulni a gondolattól, hogy Angelina Jolie ezzel a filmmel próbálta feldolgozni és megérteni a  Brad Pitt-tel való házasságuk válságát. Persze nem feleltethető meg teljesen a filmbeli helyzet a valóságnak, de mégiscsak Jolie írta és rendezte a By The Sea-t egy középkorú házaspárról, akik hivatalosan azért utaznak a filmbeli dél-francia tengerpartra, hogy a férj, Roland megpróbáljon túljutni az írói válságán, de aztán lassan kiderül, hogy a mindenben unott és megkeseredett Vanessával, a feleséggel vannak a nagyobb gondok. Különösen azzal kerülnek felszínre a problémák, amikor a szomszéd szobába beköltözik egy nászutas fiatal pár (Lea és Francois)...

Egyszer azt olvastam Jolie-ről, hogy csak az aláfestőzenével megtámogatott, néma maga elé meredésben tud értékelhetőt nyújtani, de most láttam először, mire is gondolhatott, aki ezt írta. Ugyan néha borzasztó lassú a film, és néha túlságosan el is kalandozik, maga az alaphelyzete és a cselekménye egy széthulló házasság romjainak ábrázolásaként egészen találó és jó. Két ember története, akik szeretik egymást és szeretnék ebben a kötődésben újra megtalálni a boldogságukat, de egyre elkeseredettebbek és nyomorultabbak attól, hogy ez mennyire nem jön nekik össze... Csak éppen a női karakter, Nessa van gyengén megírva és igazából eljátszva is ehhez; Brad Pitt Rolandja mellett rikító a kontraszt. Jolie ezúttal rendezőnek a legjobb, utána írónak, és lehet, hogy jobban járt volna, ha másnak adja le Vanessa szerepét, mert az több érzelmet kívánt volna meg, mint amit Jolie talán meg mert mutatni Vanessán keresztül... csak persze akkor nem lett volna meg a párhuzam...

6,5/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Dec. 08, 2016 8:13 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyHétf. Márc. 21, 2016 8:54 pm

R2-D2 írta:
3096 nap

65%


Niwrok írta:
.
By The Sea

6,5/10

lol! Megírom helyetted is, jó: Akkor ezt most kihagyom. tongue
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyHétf. Márc. 21, 2016 9:02 pm

R2-D2 írta:

R2-D2 írta:

3096 nap

65%


Niwrok írta:
.
By The Sea

6,5/10

lol!  Megírom helyetted is, jó: Akkor ezt most kihagyom. tongue


Deal peace !
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyHétf. Márc. 28, 2016 12:29 pm


A passió - Recut

Mel Gibson rengeteg kritikát kapott az A passiójáért, hogy túlontúl explicit az erőszak benne, ezért nagyon gyorsan alkalmazkodott a helyzethez és újravágta a filmet. 7 percnyi vér és húscafat hiányzik belőle, ezzel viszont szerintem kiherélte az eredeti filmet, annak koncepcióját. Nekem legalábbis hiányoztak azok a jelenetek, amitől igazán össze tudtam rándulni, amik igazán fájni tudtak. Mindegy, nagyon rég láttam a mozit, ez jó volt így is, de legközelebb (10 év múlva??) inkább a moziváltozatot nézem. A másik kritikával, miszerint antiszemita lenne a film viszont nem tudok mit kezdeni... ezek szerint, ha a zsidókat valaki nem a haláltáborok szenvedő alanyainak ábrázolja, már antiszemita.. faceplam

Írni viszont sajnos nem fogok róla, mert képtelen lennék kordában tartani az indulataimat az egész keresztény hittel, Krisztussal és eseménylánccal kapcsolatban. Jobb mindenkinek, ha nem írom le, amit gondolok. Szegény bolondot két órán keresztül ütik-verik, aztán fölszögezik egy keresztre... ehh.. Általános film topik - Page 18 3603792908 ... s mondd csak kedvesem, miért is?

A film viszont még mindig nagyon jó.

90%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 8:49 pm

.
Southbound

Egy frissebb és kellemesebb horror-antológia került tegnap lejátszóba, amiben négy történet szálai kapcsolódnak egymásba, és amiben további összekötésként a filozofikus narrátor szerepét egy rádió bemondója látja el. A helyszín Kalifornia sivatagos része, és mindössze egy nap története az egész, amely során egy csajbanda három tagja szeretne megoldást találni a defektes kisbuszuk problémájára, aztán egy autós próbálja az általa elgázolt áldozatot kórházba juttatni, ami átköt egy idősebb férfinak a húga utáni keresésébe, végül egy mindentől távol eső nyaralóban éjszakázó családon üt rajta három maszkos férfi.

Keveset árultam el a történetről, mert a kellemes vizuális megvalósítás mellett a film legnagyobb vonzereje a misztikus-nyomasztó hangulaton túl, hogy a stílusváltások és a többféle horrorzsáneren (ha úgy tetszik, sablonon) keresztül gyorsan felkelti, és fenn is tartja az érdeklődést, nagyjából az "ez most mi?" és a "hogyan tovább?" között pattogva. Más körülmények között talán zavarosnak találtam volna, ami történik, de igazából most pont jól esett, és bár a "bosszú angyalait" már kicsit soknak találtam a vége felé, szinte minden jelenetben találtam kapaszkodót. A legjobban a kórházas jött be, pedig nem is szeretem a trancsírt... igaz, ez annak azért elég lightos Smile .

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 8:55 pm

Niwrok írta:
.
Southbound

7,5/10
.

Jó. Akkor ezt feljegyeztem. egyetért
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 9:04 pm

R2-D2 írta:

Jó. Akkor ezt feljegyeztem.  egyetért


BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 9:18 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Jó. Akkor ezt feljegyeztem.  egyetért


BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.
.

Hát, az Unfriended, A The Uninvited, A Green Inferno meg a Karmpus van csak rajt. Smile

Ne tudom, melyik mennyire jó... még az ABC-s halálok, de azt már láttad.

Én ma befejezem a Különvélemény sorozatot, aztán szombattól partra szállok Nassauban harmadszor. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Márc. 31, 2016 9:28 pm

R2-D2 írta:

Én ma befejezem a Különvélemény sorozatot, aztán szombattól partra szállok Nassauban harmadszor. Smile


Hát, bizony, a jövő hetet már én is a karibi partokon tervezem tölteni Smile ...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Momentum   Általános film topik - Page 18 EmptyVas. Ápr. 10, 2016 10:39 pm


Momentum

Azt nem tudom, mit keres ez most a mozikban, kinn már BD megjelenés is van belőle, no meg a nettéka is tele van vele - elsősorban emiatt tudtam megnézni én is. Az elősztes pontszámok, írások alapján sokkal rosszabbra számítottam, a havi VOX is lehúzta (mit nem??), de én kifejezetten élveztem.

Egy sima akciófilm, amin egy percig nem lehet unatkozni. Kicsit talán Lucys, kicsit John Wickes, de mindenképp jobban a földön jár mindkettőnél. Egyedül a parkolóházból tolatva lejövetelnél futott át az agyamon, hogy ki kéne kapcsolni, a többi jelenete nem fájt.. sőt. A sztori nagyjából anyni, hogy egy - újszerű dizájnú!! - bankrablás után kiderül, hogy a tét jóval nagyobb, mint azt gondolták, így a bankrablóknak bérgyilkosok elől kell menekülni. A lány (Kurnyenko) meglepően profi - ki is derül, majd miért - a férfi (Purefoy) szokásosan geci, a megszerezni kívánt dolgon levő információ pedig kegyetlen jó fricska. Izgalmas, sodró lendületű, pörgős film, néhány egészen jó ötlettel... ha lesz időm, a héten bővebben is írok róla.

75%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Mr. Heineken elrablása   Általános film topik - Page 18 EmptySzer. Ápr. 13, 2016 10:00 pm

.
A Heineken emberrablás / Kidnapping Mr. Heineken

A film egy "sima" emberrablás története (nahát!), kevés karakterdrámával, viszont a vélt költségvetéshez képest elég pörgős és látványos akciójelenetekkel (inkább a film elején), amiben a legérdekesebb vonás az volt, hogy 1983-ban játszódott, Amszterdamban. Pár, a 20-as éveiben járó srác a központi szereplő, akiknek befuccsol az építőipari vállalkozása (maximálisan ajánlott a "kilakoltatási" jelenet  Smile !), a bankok elhajtják őket (a szokásos duma: "Gyere vissza akkor, amikor annyi pénzed lesz, hogy már nem is lenne szükséged arra a pénzre, amit adnánk!"), ezért úgy döntenek, hogy máshonnan kerítenek pénzt, és könnyű kitalálni, hogy ez az emberrablást is (másik ajánlott jelenet a bankrablásos) magába foglalja. Elterveznek mindent, szépen felkészülnek, de egy dologra nem számítanak... és ez elég lesz arra, hogy szétzilálja a csapatot, és az addigi krimi-akciófilm pszichológiai drámába forduljon.

Jók a színészek (Jim Sturgess, Sir Anthony Hopkins, de mondjuk szerintem Sam Worthington is az), és mind a történetben, mind a megvalósításban vannak egészen jó vonások a pár középszerű mellett, de sajnos sok szempontból felszínes maradt a sztori (hatalmas hiba volt szerintem a családi hátteret egy-két emberre korlátozni, utána viszont félbehagyni például az apa szálát, ami baromi ütős is lehetett volna). A leggyengébb láncszem éppen a címszereplő, akinek a "követelései" egészen komikusnak hatnak ebben a szituban, utána viszont teljesen abszurd a "bekattanása". Egy estére mindennel együtt is jó volt.

Viszont DVD-transzferből rég láttam ilyen mocskos szart, az egész olyan, mintha homokot szitáltak volna a képre...

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyKedd Ápr. 26, 2016 11:47 pm

Ez most nagyon kellett... folytatják a Libabőrt... What a Face



A képen egyébként a "vámpírzombi levitáló fehér kutya". Wink
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:26 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Jó. Akkor ezt feljegyeztem.  egyetért


BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.
.

The vvitch. Bár szerintem nagyobb volt a füstje, mint a lángja, már ami a fesztiválvetítéseket, meg a kritikákat illeti, azért korrekten darkos, nyomasztó, lassan építkező, nyugtalanító horror. Egy próbát megérhet. Vagy itt van a legújabb antológia, a Holidays. Ebben meg aztán van minden, a test-horroron át az elvont baromságig a groteszk túltolt hülyeségen keresztül minden. 1-1 szegmens tuti fog tetszeni. Nekem a The Boy (amit a mozikban is adtak) is bejött a maga módján, talán mert az egésznek volt egy ilyen oldschool-feelingje. Nem csak a környezetre gondolok, hanem ahogy építkezett a film. Ha home invasion horrora vágysz, ott van a Hush, egy siketnéma csajjal, akit elkezd basztatni valami beteg állat. Kurva jó megoldásokkal operál a film, hogy teljesen bele tudd élni magad a nő helyzetébe. Plusz kifejezetten reálisra sikeredett az egész, nincs benne eltúlozva a gore meg az általában unalmas macska-egér kergetőzés. Vagy akár a Cabin Fever remake, amit mindenki olt, de igazából pont ugyan az, mint az eredeti, csak sokkal durvább és kihagyták belőle a poénkodást. Vagyis kurva jó, szerintem. Ha meg valami folkos fertőzéses mókázásra vágysz, ajánlom a The Hallow-ot. Egyiket se mondanám világmegváltó horrornak, de a maguk alműfaján belül teljesen korrekt alkotások, amiken én teljesen jól el tudtam szórakozni. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:41 pm

Weide írta:

Niwrok írta:

BTW, nincs a listádon valami jófajta horror Smile ? Mostanság megint rám jött a hangulat, de nem nagyon találok olyan, amit még nem láttam, viszont úgy jobban megfogna.


The vvitch. Bár szerintem nagyobb volt a füstje, mint a lángja, már ami a fesztiválvetítéseket, meg a kritikákat illeti, azért korrekten darkos, nyomasztó, lassan építkező, nyugtalanító horror. Egy próbát megérhet. Vagy itt van a legújabb antológia, a Holidays. Ebben meg aztán van minden, a test-horroron át az elvont baromságig a groteszk túltolt hülyeségen keresztül minden. 1-1 szegmens tuti fog tetszeni. Nekem a The Boy (amit a mozikban is adtak) is bejött a maga módján, talán mert az egésznek volt egy ilyen oldschool-feelingje. Nem csak a környezetre gondolok, hanem ahogy építkezett a film. Ha home invasion horrora vágysz, ott van a Hush, egy siketnéma csajjal, akit elkezd basztatni valami beteg állat. Kurva jó megoldásokkal operál a film, hogy teljesen bele tudd élni magad a nő helyzetébe. Plusz kifejezetten reálisra sikeredett az egész, nincs benne eltúlozva a gore meg az általában unalmas macska-egér kergetőzés. Vagy akár a Cabin Fever remake, amit mindenki olt, de igazából pont ugyan az, mint az eredeti, csak sokkal durvább és kihagyták belőle a poénkodást. Vagyis kurva jó, szerintem. Ha meg valami folkos fertőzéses mókázásra vágysz, ajánlom a The Hallow-ot. Egyiket se mondanám világmegváltó horrornak, de a maguk alműfaján belül teljesen korrekt alkotások, amiken én teljesen jól el tudtam szórakozni. Wink


Az A fiú jó tipp volt, valami hasonlóra gondoltam, csak azt éppen láttam, pár mondat van is róla a Moziajánlók között. Igazából a Conjuring 2. jöhetne már, de a hátralevő másfél hónapot már csak kibírom Smile .

A többieket is köszönöm. A Hush listán van, a Witch és a Holidays meg látókörben Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 EmptyCsüt. Ápr. 28, 2016 12:00 am

Niwrok írta:


Az A fiú jó tipp volt, valami hasonlóra gondoltam, csak azt éppen láttam, pár mondat van is róla a Moziajánlók között. Igazából a Conjuring 2. jöhetne már, de a hátralevő másfél hónapot már csak kibírom  Smile .

A többieket is köszönöm. A Hush listán van, a Witch és a Holidays meg látókörben Smile .
.

Tényleg, rakhattam volna a Cloverfield-et a Moziajánlók topikba... Olyan rég voltam már itt, azt se tudom mi-merre van. Very Happy
Amúgy elolvastam a mini-kritikád róla, igazából maximálisan egyetértek vele. Megérte végül is a mozijegyet.

Az viszont számomra egyelőre lehetetlennek tűnik, hogy visszaolvassam az elmúlt idők történéseit, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy mostantól igyekszem felvenni a fonalat a jövőbeli ajánlások meg kritikák tekintetében. egyetért

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Általános film topik - Page 18 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   Általános film topik - Page 18 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
17 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 37 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: