Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Általános film topik

Go down 
+8
Niwrok
Mr. White
Weide
Joe Cornelius Hallenbeck
butch
Remo
LordPicard
R2-D2
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 35 ... 57  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 9:46 pm

" ... az epizódban elsütötték az űrbéli cápavadászatot, mely során az Ian Zering által játszott főhős lézer motoros fűrészt használt, hogy azt követően a terhes Ashley egy űrben lebegő cápa gyomrában szülje meg a gyerekét..."


lol! Na vajon melyik filmből írtam eseményt????


tongue
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 9:57 pm

R2-D2 írta:

" ... az epizódban elsütötték az űrbéli cápavadászatot, mely során az Ian Zering által játszott főhős lézer motoros fűrészt használt, hogy azt követően a terhes Ashley egy űrben lebegő cápa gyomrában szülje meg a gyerekét..."

lol!   Na vajon melyik filmből írtam eseményt????

tongue


Mi az? Készül valami Machete Kills Again in Space - Sharknado crossover Smile ?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptyCsüt. Júl. 23, 2015 10:40 pm

Niwrok írta:


Mi az? Készül valami Machete Kills Again in Space - Sharknado crossover Smile ?
.


Langyos...

Sharknado 3 Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Hellride - Pokoljárás / Feltámad a Vadnyugat / Earth to Echo   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzer. Júl. 29, 2015 2:19 pm

Hellride - Pokoljárás

A legjobb példa arra, hogy nem minden film jó, amiben motorok vannak, nem minden film jó, amihez kötik Tarantino nevét, s önmagában a színészgárda sem garancia semmire.

Egy gigászi (röhejes) bosszútörténet, amiben a nulla cselekményt szexxel próbálják feldobni. A szürreális orgiák, a kimondottan nevetséges - vélhetően szándékosan túlzó - jelenetek és párbeszédek (amik túlnyomó többsége szimpla káromkodás) teljesen hazavágják az amúgy hiteles és jó hangulatú motoros filmet. Értsd: nem motoroznak háztetőkön, vonat tetején, no meg nem lőnek első kerékre állított motorról... de még így is katasztrófa.

30%


Feltámad a Vadnyugat

Hatalmas gyerekkori kedvenc, A YUL BRYNNER FILM. Egy jó kis sci-fi, Michael Crichton rendezésésben. Az alapötlet a három "vidámparkkal" a három stílusú, droidok által nyújtott élményparkkal zseniális, 1973-as kora ellenére már foglakozik a gépek lázadásával. Egy icipicit eljárt felette az idő, néha kimondottan lassú, unalmas, és technikailag is elavult - viszont van néhány erős, feledhetetlen momentuma, ami miatt szívesen néztem újra.

75%


Earth to Echo

Először hosszan akartam írni róla, de aztán az égvilágon semmi nem jutott eszembe hozzá. Sem rá-, sem lebeszélni nem tudok senkit, akit érdekel egy kézikamerás E.T., vágjon bele. Egy lakóparkot a közeli autópálya-építés miatt épp kilakoltatnak, mikor is három srác kapcsolatba kerül egy pici, bagolyszerű űrlénnyel. Az autópálya építés persze kamu, a hatóság emberei is a kis kékszemű lényt keresik (eléggé bénán), a fiúk meg segítenek neki hazajutni. Nagyjából ennyi, kimondottan aranyos minimálköltségvetésű sci-fi. A kézikamerát okosan használja, a gyerekek jók, a behozott tini-love szál nem erőltetett, viszont az egész háttér rendesen megkérdőjelezhető... szülők, hatóség, egyebek. Rolling Eyes

De jó kis mese volt, van benn néhány nagyon jó és ötletes jelenet, soha rosszabbat!

75%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Nov. 29, 2015 7:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzer. Júl. 29, 2015 5:02 pm

R2-D2 írta:

Hellride - Pokoljárás
30%

Feltámad a Vadnyugat
75%

Earth to Echo
75%


A Hellride-ot valamikor évekkel ezelőtt ajánlották, megkaptam, aztán az első öt perc után gyorsan át is tekertem, mert vacaknak és uznalmasnak találtam.

Az Echo tetszik, a plakátját láttam, és így ösztönzés és emlékeztető is lesz majd Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Szárnyas fejvadász - Végső vágás   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptyVas. Aug. 30, 2015 5:07 pm

.
Szárnyas fejvadász - Végső vágás

Mivel egy bő 30 éves filmről meg aztán végképp nem lehet semmi újat mondani, így csak röviden a véleményem, most, hogy az új kiadás kapcsán megnéztem... újra, de sok ebből sem maradt. A film gyönyörű, láthatóan rengeteg energia ment el az aprólékosságra és azok összehangolására, és még a technikájában sem az elavultságot láttam, hanem hogy az ilyen makettek és trükkfelvételek "egyszerűségük" ellenére is mennyivel élettelibbek, mint az agyon-CGI-zett látványorgiák. Az már más kérdés, hogy ezek a képek, a művészi igyekezet nekem mostanra teljesen maga alá gyűrte a filmet, és mert maga a történet... valljuk be, nem egy nagy szám (kb. ötmondatnyi erotikus krimi-thriller), az élethű robotokról való filozofálás, a hol kezdődik az élet és "élhet-e" egy robot kérdéseket pedig előtte és utána is százával feldolgozták, ez a része annyira nem jött be. Nem mondanám öncélúnak a vizualitást, hiszen a világhoz és a hangulathoz illik, nagyon kifejező és érdekes, ezzel együtt sem untam a filmet... csak azért több sztorit várnék el.

7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptyVas. Aug. 30, 2015 10:02 pm

Niwrok írta:
.
Szárnyas fejvadász - Végső vágás
7,5/10

Jó! peace

Én nem igazán mertem hangoztatni a véleményemet, de ez nekem sem ér többet. Sőt...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Housebound / Csadoros vérszívó / A Girl Walks Home Alone at Night / Emanuel másik élete / The Truth About Emanuel   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzomb. Szept. 05, 2015 11:54 am

.
Housebound

Kylie-t néhány elég buta véletlen folytán letartóztatják egy ATM kifosztása után. A bíró -tudatában annak, hogy a lány visszaeső, és hogy az eddigi elzárások és rehabok nem jártak számára eredménnyel- az otthon biztonságában látja a választ, ezért arra ítéli Kylie-t, hogy költözzön haza, és az anyja házában legyen házi őrizetben, egy jeladóval a bokáján... pedig csak egy dolgot rühell jobban annál a régi, nyikorgó, szúette háznál: az anyját. Így aztán ha az egymás közti surlódások nem lennének elegen, a házban furcsa dolgok zajlanak; telefonok tűnnek el, rendszertelenül elmegy az áram, tárgyak kerülnek arrébb, és folyamatos recsegést is hallatszik éjszakánként, amikről Kylie anyja meg van győződve, hogy szellem csinálja, amit egy koszos lepedőbe burkolódzva mintha látott is volna egyszer. Kylie-nak fogalma sincs, hogy hogyan fogja elviselni ezt a nyolc hónapos bezártságot... pedig egyre inkább úgy látszik, sorstársa akadt, és nem csak ő foglya a háznak.

Nem véletlen a szoros kapcsolat az új-zélandiaknál, ha angolok csinálták volna ezt a filmet, azon sem lepődtem volna meg. Szórakoztató kis kísértetházas komédia (annyi poén azért nincs benne, hogy vígjátéknak mondjam), amiben a karakterek éppúgy remekelnek, mint a több érdekességgel is szolgáló sztori az egy nagyobb csavarjával (én mondjuk már láttam ilyet, de attól még ugyanolyan bizarr a dolog). A macis részen nevettem a legjobbakat, Kylie pár epés megjegyzésén, meg a végén a nagy összecsapásnál, és továbbra is inkább nevetségesnek tartom a sugárban spriccelő málnaszörpös vért, de az volt talán az egyetlen kellemetlen rész. Valahogy mindig kiderül, hogy nem érdemes olyan régi házat venni, bármilyen olcsón adják is, ahol előtte gyilkosságot követtek el, a szomszédban meg egy fura öregember lakik, aki a fregolin szárítja a lenyúzott oposszumbőröket Smile .

8/10

****************

Csadoros vérszívó / A Girl Walks Home Alone at Night

Arash és a heroinista apja, Hossein együtt élnek a srác lakásában. Miközben Arash büszke az apránként összespórolt pénzéből vett kocsira, tudtán kívül az apja tetemes adósságot halmozott fel, és amikor a díler/strici Saeed eljön a pénzért, elviszi cserébe az autó kulcsait. Hogy visszaszerezze a féltett kincsét, ellop egy drága fülbevalót, amire viszont elvinné azt Saeednek, a férfi már holtan fekszik, mellette egy táska tele droggal és pénzzel. Arash "neki már úgysem fog hiányozni" alapon magához veszi a cuccot, és elindul egy buliba ünnepelni, ahol megismerkedik egy érdekes lánnyal... egy lánnyal, aki magában járja a város utcáit, hosszú köpenyében, és így vagy úgy, de minden útba kerülő ember életére hatással van.

Jókat olvastam erről a filmről, amikor a Titanicon vetítették, és érdekesnek is tűnt, amit láttam belőle... de végül sajnos csak az érdekes jött össze. Az USÁ-ban, de perzsa nyelven, fekete-fehérben forgatott filmnél ez a minimum, főleg, hogy egy vámpír van a középpontjában, mert ugye a magyar cím nem sok kétséget hagyott ezt illetően. A történetet pedig ez a különleges és sok utalással, szimbólummal átszőtt film meg is eszi reggelire, ahogy "Bad City"-ben a bűn, a magány és a reménytelenség az úr, a csadoros lány pedig egyszerre lelkiismeret, sors és halál, ezzel együtt sincs túl sok erőszak vagy vér a filmben, az nem illene a koncepcióba. Egyszerre jutott eszembe róla az Engedj be! és a Sin City, és ezzel még meg is barátkoztam volna, de voltak jelenetek, amik csak a művészi kifejezésmód miatt kerültek a filmbe, mint pl. a fal előtti gördeszkás gördülés, viszont nem tudtam mit kezdeni az olyan képekkel, mint a cowboyruhás, a kezében lufival táncoló travi. Tipp Smile ?

5/10

****************

Emanuel másik élete / The Truth About Emanuel

A 18. születésnapjára készülő Emanuel súlyos terhet cipel, amit az évnek ebben a szakában csak még nehezebb viselnie, mégpedig hogy az anyja a születésekor halt meg, és ennek bűntudata miatt csak gyilkosként tud magára gondolni. Emiatt az emberi kapcsolatai is nehezebben alakulnak ki, az apjával még csak-csak jó viszonyban van, de a kissé sznob nevelőanyja, a kollégái vagy a barátai (már ha vannak) olykor csak egy-egy csípősen szakrasztikus megjegyzést kapnak tőle. A helyzet akkor látszik megváltozni, amikor két új ember is belép az életébe, a buszon megismert Claude, az első románc Emanuel életében, és a még pólyás kislányával a szomszéd házba költöző Linda. Utóbbival a lány egyre több időt tölt együtt, főleg mert Emanuel úgy érzi, sok közös van bennük... pedig akkor még nem is tudja, hogy mennyi...

Ez még annyira sem horror, mint a többi, inkább pszicho-dráma, ami két tragikus élethelyzetet hoz párhuzamba, és abból próbál feszültséget generálni... kisebb-nagyobb sikerrel. Az elején kicsit megijedtem, hogy a nemrég megírt Helen tér vissza, amikor két perc után már azt is tudtam, az orvos milyen ütemre maszturbál, de a sértődött tini korszaknak Linda érkezésével vége lett. Emanuel egy kölcsönös pszichológiai "játékba" bonyolódik vele, és ennek mindkét oldalon lehet gondolkodni az okairól, aggódni a lehetséges kimenetelei miatt és lefagyni egy-egy ilyen helyzetben is furcsa reakción. Tetszett, és hülyeség inkább csak egy volt, hogy a szinkron fordítója következetesen "Klaad"-ozta "Klód"-ot, pedig szerintem nincs az a hely, ahol ezt a nevet így ejtenék.

7/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzomb. Szept. 05, 2015 12:27 pm

Köszi az ajánlókat, talán az elsővel valamikor teszek egy próbát. De a múltkori gyűjtés után tele van a cetlim... scratch

Egyébként első blikkre a harmadik filmet nem horrornak gondoltam. Érdekes, hogy az Emanuelle név mennyire összekapcsolódott a másik franchise-zal, az ember, ha csak meghallja, szőrös muffot lát mag előtt... Laughing
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzomb. Szept. 05, 2015 12:34 pm

R2-D2 írta:

Egyébként első blikkre a harmadik filmet nem horrornak gondoltam. Érdekes, hogy az Emanuelle név mennyire összekapcsolódott a másik franchise-zal, az ember, ha csak meghallja, szőrös muffot lát mag előtt... Laughing


Akkor te jobban jártál "Emanuellel", és hogy mihez kapcsoltad... Nekem végig Gergely Robi visszhangzott a fülemben faceplam .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzomb. Szept. 05, 2015 10:27 pm

R2-D2 írta:

Köszi az ajánlókat, talán az elsővel valamikor teszek egy próbát. De a múltkori gyűjtés után tele van a cetlim... scratch


Csak hogy nyoma legyen: ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a Housebound helyett a The Pact c. filmet írd majd a cetlire, HA sor kerül a próbára.
Hasonló az alapjuk, de az komolyan és elég parásan építkezik rá, míg ez inkább csak elmókázza.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Isteni színjáték / A megváltás / Extintion   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptyPént. Okt. 16, 2015 1:21 pm

Nagyon szeretnék róluk bővebben is írni, de egyelőre elképzelésem sincs, mikor és hogyan... scratch

Isteni színjáték

6 ember ül egy körasztalnál, elvileg mindenki önként vesz részt a játékban, de természetesen ennek az "önkétességnek" azért fura motivációi vannak. 10 percenként az ún. "Játékmester", a meghívójuk egy dobókockát dob az asztalra, az azon kipörgetett szám birtokosa pedig szabadon lelőhet valakit az asztalnál. Sőt, le kell lőnie... már ha nem üres a tár: a pisztolyban egy golyóval kevesebb van.

Nem hiszem, hogy ennél több ajánló kell... Orosz rulett 6 fővel, a film közben természetesen egy bonyolult kapcsolatrendszer is kibontakozik a szereplők között, és természetesen az sem véletlen, hogy kik és miért ülnek az asztalnál. Zseniális feszültségkeltés, néha kissé ripacs játék, de maradandó filmélmény

85%


A megváltás

Dán!!! western, amiben két dán migráns katonatestvér próbál boldogulni Amerikában a Vadnyugat idején. Egyikük családja épp kiküöltözni készül, a film alapkonfliktusát pedig pont ez adja. Jó kis bosszútörténet, néhol szenzációs színvilággal és képekkel, no meg Mads Mikkelsennel. Egyik bajom pont vele van, lassan már Ryan Gosslingos némaságba és egyenarcba burkolózik - filmtől függetlenül. A sztori semmi eleme nem újdonság, az érzelmi kapcsok megvannak, látvány rendben, simán nézhető kategória.

75%


Extintion


Ennek van a legkisebb imdb pontszáma, de nekem nagyon bejött. Posztapokaliptikus túlélőmozi a Kolónia stílusában/világában, kicsit Legenda vagyok beütéssel. A vadak viszont sokkal vadabbak, a Wayward Pines vonalát viszik tovább - evolúció tekintetében. Két gyerekkori jóbarát a hóval borított kihalt földön halálos ellenségek, egyikük 9 éves lányával él, másikuk pedig ősember módjára a szemben házban rádióadásokat küld szét. Roppant feszült az egész, csak lassan sejlik fel a múlt, miért is utálják egymást ennyire, közben a vadak egyre nagyobb veszélyt jelentenek... qrva jó. Pszicológiai drámának, világvége filmne, és zombifilmnek egyaránt.

80%



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptyPént. Okt. 16, 2015 2:11 pm

R2-D2 írta:

Nagyon szeretnék róluk bővebben is írni, de egyelőre elképzelésem sincs, mikor és hogyan... scratch

Isteni színjáték
85%

A megváltás
75%

Extintion
80%


Az elsőt már "leszedtem", ahogy elsőre is ajánlottad, mert ezekből a szűk teres - pár emberes thrillerekből még az olyan kevésbé jók is jók, mint az egy oldallal előrébb megírt Would you rather, vagy a korábbi évek terméséből mondjuk a Fermat's Room. Azt biztosan nézem Smile .

A másik kettő így hirtelen nem csigázott fel annyira, de ahogy néztem, mindkettő megjelent mostanában nálunk is, szóval könnyen szemmel tarthatom őket, ha arról van szó. Azokat nem ígérem.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzomb. Okt. 17, 2015 2:02 pm

Who Am I - egy rendszer sincs biztonságban

Benjamin egy hacker. Nem is akármilyen, belső frusztrációit a programok feltörésében éli ki. Egy napon összekerül egy kisstílű anarchista csapattal, akik (szellemi) élére állva hamarosan komoly tekintélyt vívnak ki maguknak a kiber alvilágban. A csúcs azonban az lenne, ha a Király, egy MRX nevű csúcshacker is elismerné munkájukat... Ezért aztán mindent megtesznek, olyannyira, hogy a végén még vele is konfrontálódnak.

Nagyon jó volt. Ha ilyen lett volna a Blackhat, hogy örölhettünk volna: a Who Am I egy újabb német gyönygszem, remek forgatókönyvvel. A főszereplő srác szerintem nem véletlenül hasonlít Edward Nortonra, tuti, hogy emberi hackelés (ha már volt róla szó benne) eszköze, hogy a fináléban egy másik filmhez kössük az egészet. Sokcsavaros, lendületes történet, amiből engem egyedül az idióta technozene/party világa zökkentett ki, de még így is zseniális.

85%
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 EmptySzomb. Okt. 17, 2015 6:29 pm

R2-D2 írta:

Who Am I - egy rendszer sincs biztonságban

Nagyon jó volt. Sokcsavaros, lendületes történet, amiből engem egyedül az idióta technozene/party világa zökkentett ki, de még így is zseniális.

85%


Érdekes, hogy ez a film kerül elő, mert az idei sorozatok közül, amit nagyon nyomtak szinte mindenhol, az a Mr. Robot volt, és az is hackeres, bár az inkább monodráma, mint egy ilyen thrilleres felemelkedéstörténet. Amúgy is tetszik az ötlet (ahogy egyébként az Ich Seh, Ich Seh is jó lehet, az alapján, amit az imdb-n olvastam róla), és arra ráhangolódásnak biztos abszolút jó lesz.
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Általános film topik   anarchia - Általános film topik - Page 13 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Általános film topik
Vissza az elejére 
13 / 57 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 35 ... 57  Next
 Similar topics
-
» Általános sorozat topik
» Filmzene topik
» Könyvajánló topik
» R2-D2 írásai 3.0
» Weide írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: