Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Könyvajánló topik

Go down 
+2
purple rain
Ferrari-Fan
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: John Jackson Miller: Kóbor lovag   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyCsüt. Jan. 01, 2015 9:32 pm


John Jackson Miller: Kóbor lovag



A yavini csata előtt 1032-ben járunk… Még nem tűnt föl Darth Bane, még nem él a Kettő Szabálya. Nem állunk le időben messze, de még a Jedik és Sithek között dúló 1000 éves háború napjait éljük. A Köztársaság határain kívül létezik egy, a szenátus számára felderítetlen Sith Űr, ahol a különböző Sith Nagyurak és Úrnők hatalmi belharcaival telnek a mindennapok, a különböző szektorok a hadi szerencse épp aktuális állása alapján cserélnek gazdát. A Köztársaság szerencséje is egyben ez, hisz a megosztott erejű Sötét Oldal kisebb eséllyel támadja meg a Coruscanti központú szövetséget.

Kerra Holt egy fiatal lány, s nem mellesleg Jedi lovag. Egy küldetés során elszenvedett súlyos vereség után egyedül marad ebben a Sith űrben, magányos ügynökként, egyfajta partizánként rejtőzködve próbál minél nagyobb kárt okozni a  különböző rendszerek különböző vezéreinek. A kezdésben épp Daiman Nagyúrnak, aki maga szerint az Univerzum teremője, a bolygóján élő lények pedig csupán az ő akaratának megvalósítói. Kerra azonban Daiman ősi ellenségére, Oidon nagyúrra vadászik, aki felelős családja kiirtásáért – a két Sith testvér halálos ellenségei egymásnak. A Jedi lány minden lehetőséget megragad, hogy minél nagyobb pusztítást okozzon – de aztán egy gigászi ütközet közepében tallja magát, ahonnan 1700 gyerekkel kénytelen menekülni egy zsoldos tüzér, Rusher hajóján, a Diligence-n. Menekülésük közben aztán eltévednek a Byllurrára, egy olyan Sith világra, amit két gyerek Sith irányít, majd egy nagy hatalmú Sith Úrnő, Arkadia fagyos világába is. Kerra pedig a sajt bőrének mentése mellett gondolnia kell a menekült porontyokra is, meg rendszeresen küzd a lelketlen, kreditekért bármire képes Rusherrel (tiszta Solo, mi?)

Ez qrva jó volt. Az utóbbi időben úgyis jobban érdekel a régi világok korszaka, legyen az a Revan/Satele Shan vagy a Bane-féle korszak. Mindig is jobban bírtam, mikor sok Jedi és sok Sith futkos az Univerzumban – márpedig itt hemzseg a világ a Sithektől. Minden karakter hihetetlenül jól kidolgozott, a bemutatott világok újszerűek és izgalmasak, de az egész könyv számomra leglenyűgözőbb értéke a háromféle diktatúra bemutatása volt: ugyanis ahány fajta Sith uralom, annyifajta elnyomás forma. Az egyik bolygón a totális személyi kultusz, a félelem által irányított népességgel, a másikon egy gigászi mentális terror, ahol minden elmét egy központi hatalom irányít, míg a harmadikon egy érdekes hibrid rendszer egy jónak tűnő Úrnővel. Tök érdekes és izgalmas világok, jó kis kalandregénybe ágyazva – a végére meg egy nagy globális történelmi áttekintést is kapunk az adott korról. Nem maradhat el a fénykardpárbaj sem, de értelem szerint a történet miatt a rejtőzködő aknamunkának egy ideig nagyobb szerepe van – egészen addig, míg Kerra úgy dönt, hogy nem rejtőzködik tovább.

John Jackson Millert eddig nem nagyon ismertem, de a képregények világából kiemelkedve igazán remek regényt írt a kis főhősnője köré. Megmondom őszintén, ezek után szívesen venném Kerra további történeteit – ugyanis ez a könyv egyértelműen kiragadott esemény a Jedi lány életéből. Ja, meg ő írta a Kenobi regényt is, ami remélhetőleg hamarosan idehaza is megjelenik.



.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Orson Scott Card: Végjáték   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 1:51 pm


Orson Scott Card: Végjáték



Igazából sosem volt kérdés, hogy a kiváló film után valamikor el fogom olvasni a könyvet is – annyian mondták, írták, hogy klassziskülönbség van kettő között, hogy egyszerűen tudni akartam, mi maradt ki belőle, mitől lenne jobb az írott anyag, mint a mozgókép. Niwrok könyvajánlója remekül összefoglalja a lényeget, kiemeli a lényegi eltéréseket, így inkább benyomásaimat, élményeimet jelenteném ezen poszt keretében.

Qrva jó volt. Borzasztóan tetszett (kimondottan felüdülés is volt egy „csak” 217 oldalas könyvet olvasni a sok maratoni SW regény után), ugyanakkor úgy érzem, úgy gondolom, a két mű, a könyv és a film együtt, egymást kiegészítve adják a maximális élményt. Alapban tök jó volt, hogy volt egy elképzelésem arról, ki és mi hogyan néz ki (e szempontból Graff meglepően sovány is volt a képi anyagban), a csarnok, a súlytalanság, valamint a finálé látványos csatája sokkal élvezhetőbb volt olvasva azok után, hogy már láttam moziban annak képeit. Persze, lehet ezt szimplán kényelemnek nevezni, a fantázia hiányának, de számomra akkor megfelelő pluszt biztosított: miután pedig a könyv lényegesen több harccal operál, kimondottan jó támpontokat nyújtott Ender és csapata mindennapos bevetéseihez.

Sokkal logikusabb és érthetőbb a könyv. Először is, nem kellett lóhalálában végigvinni Ender karakterét a történeten, a könyvben 5 év alatt történik mindaz, amit a filmen látunk. A Végjáték az első perctől kezdve Ender lelkivilágát boncolgatja, sokkal hangsúlyosabb minden egyes „kínzás”, elkülönítés, ami vele történik. Minden egyes megnyert ütközete, kiharcolt pozíciója, minden egyes verejtékcseppje kemény munka eredménye. A könyvbéli ellenfelei nem egysíkú papírfigurák, s Ender sem olyan nyuszi, mint ahogy az a moziban esetleg tűnt. Eleve már a két gyilkossággal: ha jó emlékszem, a filmben egyik áldozata sem halt meg, itt viszont mindkettő - de épp ez kellett ahhoz a gyilkos ösztönhöz, ami a sikert hozta neki. Jó mélyen belemegyünk Ender jellemébe, amit valóban nehéz lett volna vászon ábrázolni, ugyanakkor sokkal több súlytalanságos csarnokban eltöltött idő: az edzések, a játék, a rangsor, minden.

Rengeteg új, eddig hiányzó, háttérbe tolt karakter is van, valamint a meglévők is átértékelődnek. Kezdve ugye Bonzoval, de nekem legjobban mégiscsak a Peter és Valentine szál tetszett a Földön. Az egyszerűen zseniális volt, millió háttérgondolattal, Varsói Szerződés kontra NF, s önmagával azzal a vízióval, amit Card 1985-ben elképzelt a nettel kapcsolatban. Akkor azért qrva messze voltunk a mai viszonyoktól, s ma olvasva az egész olyan, mint egy reality show, szinte minden úgy lett, ahogy az író azt megálmodta – más:külön megdöbbentem az Iszlám Állam név szerinti említésén. Sajnálom, hogy Locke és Demoszthenész komplett története kikerült a filmből, de egyben meg is értem azt – a felturbózott, felgyorsított, látványos akcióscifibe nagyon nem illett volna bele két gyerek netes akciója. Az ansimble-vel sem tudott volna mit kezdeni a nézőközönség, mint ahogy Rackham figuráját is célszerűbb volt leegyszerűsíteni. S még valami, a legvégéről: a filmben borzasztóan zavart Ender és a tojás esete, valahogy egyáltalán nem is értettem, mit keres az Eroson az a lény, meg utána hogyan megy vele bolygóról bolygóra. No, itt, a könyvben totál életszerű az egész, azzal, hogy telepessé vált, egy másik világban találja meg azt, s 50 évvel később rejtegeti majd csak Ráadásul Val tudtával. Ez, így teljesen más.

Magam részéről értem a változásokat, valóban húzni kellett rajta, valóban leegyszerűsödött az egész – de hát azért van a könyv, hogy az ilyen dolgokat kiegészítse. Először sajnáltam, hogy nem a filmes borítóval kaptam a könyvet, de aztán majdnem hogy jobb is ez így. Kifejezi a különbözőséget.



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Márc. 28, 2016 2:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 6:37 pm

R2-D2 írta:


Orson Scott Card: Végjáték

Qrva jó volt. Borzasztóan tetszett (kimondottan felüdülés is volt egy „csak” 217 oldalas könyvet olvasni a sok maratoni SW regény után), ugyanakkor úgy érzem, úgy gondolom, a két mű, a könyv és a film együtt, egymást kiegészítve adják a maximális élményt.
Magam részéről értem a változásokat, valóban húzni kellett rajta, valóban leegyszerűsödött az egész – de hát azért van a könyv, hogy az ilyen dolgokat kiegészítse.


No comment, hiszen abszolút egyetértünk Smile .

Nem is ez volt nekem a kérdés, mert a Végjátéknál a film azért előrevetítette a pozitív véleményt, hanem inkább a Holtak szószólója és főleg a Fajirtás... Már ha folytatod persze...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyCsüt. Jan. 15, 2015 6:41 pm

Niwrok írta:


Nem is ez volt nekem a kérdés, mert a Végjátéknál a film azért előrevetítette a pozitív véleményt, hanem inkább a Holtak szószólója és főleg a Fajirtás... Már ha folytatod persze...
.

Ezek után természetesen. Még az idén. Laughing
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptySzomb. Jan. 17, 2015 7:40 pm

Niwrok írta:

Orson Scott Card: Végjáték

Nem is ez volt nekem a kérdés, mert a Végjátéknál a film azért előrevetítette a pozitív véleményt, hanem inkább a Holtak szószólója és főleg a Fajirtás... Már ha folytatod persze...
.

Ma próbálatam venni itthon Holtak szószólóját, de természetesen nem kaptam... viszont legnagyobb megdöbbenésemre belefutottam két másik könyvbe, az Ender árnyéka meg a Hegemón árnyéka címűbe. Hát ennek sem lesz vége????

Kicsit elment a kedvem az egésztől, nincs időm egy új Univerzumban elmerülni. Épp elég a SW is. scratch
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptySzomb. Jan. 17, 2015 11:58 pm

R2-D2 írta:

Ma próbálatam venni itthon Holtak szószólóját, de természetesen nem kaptam... viszont legnagyobb megdöbbenésemre belefutottam két másik könyvbe, az Ender árnyéka meg a Hegemón árnyéka címűbe. Hát ennek sem lesz vége????

Kicsit elment a kedvem az egésztől, nincs időm egy új Univerzumban elmerülni. Épp elég a SW is. scratch


Ha jól olvastam, hivatalosan az Ender-sorozat négy könyvből áll, illetve egy ötödik novelláskötetből, ami a Végjáték és a Holtak szószólója közti háromezer év eseményeiből szemezget. Ezen kívül van jó pár spin-off a regények szereplőivel (az Árnyék-sorozat egy párhuzamos regényfolyam a Végjátékban megismert Beannel), meg vannak mondjuk novellák, amiket később összeszőtt valamelyik regényben.

Ha ez megnyugtat, én sem szándékszom ezeket mind végigolvasni, nekem a Fajirtással úgy ahogy van Cardtól ment el egy kicsit a kedvem. Az Elme gyermekeit még elolvasom majd, hogy hátha abból végre kiderül, mi lett azzal a tetves flottával. Aztán egy időre búcsút veszünk, én és Card.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyVas. Jan. 18, 2015 12:03 am

Niwrok írta:

Ha jól olvastam, hivatalosan az Ender-sorozat négy könyvből áll, illetve egy ötödik novelláskötetből, ami a Végjáték és a Holtak szószólója közti háromezer év eseményeiből szemezget. Ezen kívül van jó pár spin-off a regények szereplőivel (az Árnyék-sorozat egy párhuzamos regényfolyam a Végjátékban megismert Beannel), meg vannak mondjuk novellák, amiket később összeszőtt valamelyik regényben.

Ha ez megnyugtat, én sem szándékszom ezeket mind végigolvasni, nekem a Fajirtással úgy ahogy van Cardtól ment el egy kicsit a kedvem. Az Elme gyermekeit még elolvasom majd, hogy hátha abból végre kiderül, mi lett azzal a tetves flottával. Aztán egy időre búcsút veszünk, én és Card.
.

Megnyugtat. Smile

A Holtakat meg a Fajirtást megveszem xpressen, de nem tudom, mikor állok neki.

Most csináltam rendet a könyvespolcon, kb 15 SW regény vár a sorára, meg a Leslie L. Lawrence könyvek (mind megvan) közül legalább 30... hmmm
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Orson Scott Card: Fajirtás / Végjéték 3   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyVas. Jan. 18, 2015 12:32 am

.
Fajirtás - Végjáték 3.


A Holtak szószólója, a Végjáték-sorozat előző kötete kapcsán említettem Orson Scott Card előszavát, amiben arról írt, hogy eredetileg csak egy könyv (a Holtak szószólója) volt tervben, és az Ender's Game csak azért született meg, mert sok ötlet annyira megtetszett neki a történetből, hogy úgy döntött, rövid és zavaros visszautalgatások helyett inkább külön történetben meséli el Ender és a hangyok történetét. Ugyanebben az előszóban szerepel az is, hogy kiadói döntésre született végül a harmadik kötet, aztán Card annyira belelkesedett, hogy akkor már írt egy negyediket is, mert a szereplői önálló életre keltek, és többet akartak a tervezettnél mesélni magukról.

Kell-e mondanom, általában milyen eredménnyel jár az, ha egy egykötetes regényből végül négy lesz?

Pedig az alap ígéretesnek hangzott, és amúgy is követelte a folytatást. Annyi spoilert megint meg kell engednetek, máshogy nehezen tudnék írni bármit, hogy a Holtak szószólója végén a Lusitania bolygó kolóniáján olyan események történtek, különösen ami a malackák lehetséges űrbéli utazását, és létfenntartásukhoz kötödő, az emberi élet számára viszont végzetes descolada "vírus" elterjedését illeti, hogy a Csillagközi Kongresszus, a kolóniákat felügyelő fő kormányzati szerv egy hatalmas flottát rendelt a Lusitania mellé, titkos rakományaként egy "Kis Doktorral". Az út azonban -a már korábban ismertetett szabályok szerint- több évtizedig tart, és ez pont elég idő arra, hogy Ender magához hívja a nővérét, Valentine-t a helyzet megoldása érdekében, illetve hogy a letelepített Boly Királynője a malackákkal és az emberekkel együtt kultúrák és technológiák érdekes keveredését hozza össze, amit állandó feszültségben tart a mindössze Ender által kikényszerített és felügyelt szövetség.

Card maga sem tagadja, hogy ez a műve sokkal filozofikusabb, mint a másik kettő. Ez az én tapasztalatom szerint azt jelenti, hogy sokkal kevesebb benne a valódi esemény, a szereplők viszonyával és személyiségükkel is kevesebbet foglalkozik. Az első két könyv inkább volt pszichológia és elméleti biológia, új bolygókkal, új fajokkal, új szervezetekkel, akcióval. A Fajirtás a korábban kialakult karakterekkel dilemmázik a lusitaniai helyzeten, amiben az eltelt idő mindenkinek más szerepet szánt, ezért mindenki más oldalról látja ugyanazt a problémát: a descoladát. Van, aki fél tőle, és elpusztítani akarja, van, aki az adaptáló képessége miatt élőlénynek tekinti, és kommunikálni tervez vele, van, aki szerint elegendő lenne karantén alá helyezni a Lusitaniát, van, aki szerint a descolada miatt el kell pusztítani, csak az jelentene ellene teljes biztonságot. Csak ez utóbbi egyszerre két, de inkább három idegen faj teljes kihalását jelentené, amik közül kettő raman, és csak egy varelse (a felosztást már linkeltem a korábbi írásban... meg emlegettem máshol is). Aztán még ott van a fajok és azok egyedeinek eltérő vélekedése erről a kérdésről, és így a Lusitania flotta érkezése mellett ott van annak a veszélye, hogy nem érkezik meg elég korán, és növekszik descolada más bolygókra való átterjedésének veszélye. Az emberek számára ideális megoldás az lenne, ha sikerülne "kiherélni" a descoladát, azaz elvenni a képességét, hogy Lusitania bioszféráján kívüli lényeket megfertőzzön, csak ehhez idő kell, amihez csak átmeneti időnyerés, hogy Jane, Ender rejtélyes segítője blokkolni tudná a flottával a kommunikációt, még ha ez önmaga lelepleződését is jelenthetné. Szóval van mindenkinek min agyalni bőven, sokszor oldalakon keresztül csak az új kockázati tényezők felderítése és a megvitatásuk zajlik... és bár úgy tűnhet, ez csak felesleges elméleti fejtegetése egy fiktív problémának, állandóan visszatérve ugyanazokhoz a kérdésekhez, anélkül, hogy igazából bármi történne, azt kell mondjam, ez volt a könyv nekem jobban tetsző része. Igen, ez egy ilyen könyv...

A történet másik fele, noha éppen ez jelentette az újdonságot, már okozott kellemetlen perceket, és nem mondom, hogy nem személyes okokból. Ezek a szakaszok Ösvényen játszódnak, egy archaikus szellemiségű és berendezkedésű kínai kolónián messze Lusitaniától, de egy ottani, különleges képességű lánynak és a körülötte levő embereknek mégis fontos szerep jut a descolada-probléma bonyolításában. Szinte a gyermekkorától kísérjük végig, hogy hogyan jut félárvaságra, hogy hogyan kerül a kolónia kiválasztottai közé, és hogy egyáltalán milyen mélyen vallásos áhítat kapcsolódik egy olyan dologhoz, amit mi -balga és istentelen földi halandók!- esetleg pszichológiai betegségnek gondolnánk (OCD). Maga Ösvény, Csing-csao és Vang-mu története igazából érdekes... lett volna, ha nem azt éreztem volna, hogy állandóan kizökkent a descolada-problémából, hogy csak időhúzás vagy "faér-követgetés" arra az időre, amíg fel nem áll a teljes színpad. Ha tudtam volna...

Azt így a harmadik Card-regény után nagyjából megszoktam, hogy Card -nem kell ezt finomítani- szarik arra, hogy mekkora időtávokkal dolgozik, és hogy a pár tucat mozgatott szereplőjén kívül is léteznek emberek, mert mindig megoldja, hogy átugorhasson akár évtizedeket vagy -századokat, előkészítendő az előzményektől pont az akaratának megfelelő mértékben független katartikus eseményeket. Ez a Fajirtásnál konkrétan úgy néz ki, hogy a sztori a Holtak szószólójához képest előreugrik 15 évet, aztán van kb. 100 oldalnyi előkészítés, aztán ugrás megint 15 évet, aztán jön a már említett dilemmázás bevezetője meg a tárlatvezetés a megváltozott Lusitanián, plusz a kiemelt státuszú Ribeira-család változásainak bemutatása, köztük a már 60 körüli Enderrel... és akkor jött a teljes agybaj! Olyan, hogy kétszer félre is dobtam a könyvet, akkora baromságok vannak benne! Másfél oldalak alatt, mindenfajta előkészület nélkül oldódnak meg korábban egész fejezeteken át dagasztott kérdések vagy zajlanak le nagy horderejű események, ráadásul többször csak a háttérben, utalásként, mintegy varázsütésre! Többen teljes meghasonuláson esnek át, évtizedes doktrínáikat söprik félre percek alatt, miközben a hangnem a korábbi elmélkedős helyett a sok veszekedés miatt a brazil szappanoperák hisztérikusabb jeleneteit kezdi idézni!! Annyira durván és erőszakosan, minden korábban lefektetett szabály felrúgva kavarja fel Card a sok dilemmázásban megülepedett szart, hogy ezt a részét konkrétan utáltam a könyvnek! De amikor lecsillapodott, akkor sem lett sokkal jobb. Bár elkezdtek haladni az események, de közben borzasztóan zavart, hogy a karakterei egyszerű szócsövekké lesznek, akiken keresztül az író saját teremtett világáról, életről, halálról, álmokról, teremtésről, genetikáról, evolúcióról, vallásról, elhivatottságról, dicsőségről, szeretetről agyal, aztán ostorral meg hülye "véletlenekkel" hajtja tovább és rángatja őket, hogy behozza a lemaradást, amit ő maga okozott, akik meg nem kellenek, azokat leadja a "ruhatárba", és egyáltalán nem foglalkozik velük. A vége meg a "holság"-gal meg az "ezség"-gel...

Nem tudok mit kezdeni azzal a könyvvel, amelyiknek azok a jobb szakaszai, amik legalább csak unalmasak lesznek, mert a kezdeti érdeklődést kiöli belőlük a hol meddő, hol dagályos filozofálás elnyújtása, amit aztán kb. öt isteni sugallat vagy deus ex machina rugdal tovább, hogy végül igazából csak a közepénél kezdődjön el valami. A Végjáték és a Holtak szószólója is azért tetszett meg, mert felvázolt jellemeket és történéseket, majd ezeket következetesen és követhetően végigvitte; a Fajirtásban ilyen csak nyomokban lelhető fel. Közben meg elképesztő, hogy felöleli vagy 15 év eseményeit, de az a tetves flotta olyan, mintha beleragasztották volna az űrbe, és a könyv végén pontosan ugyanott tart, mint amikor elkezdtem. Csalódottságomnak azzal adtam hangot, hogy egyetlen nap alatt elolvastam a könyv felét, mert még a gondolatot is taszított, hogy még egy napomnál többnek legyen részese ez a könyv. Egyetlen egy dolgot vártam, hogy kiderül a Fajirtásból, hogy mit tesz a flotta, amikor megérkezik, de mert nem érkezett meg 500 oldal alatt sem, így kisnyúl. Illetve de, az kiderült, hogy harminc év alatt éppen elég dolog történhet a külvilágban, hogy a flotta útja teljesen értelmetlenné váljon.

Érdekes, de nem jó könyv volt.
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Okt. 28, 2018 11:23 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyVas. Jan. 18, 2015 11:31 am

Niwrok írta:
.
Fajirtás - Végjáték 3.

Érdekes, de nem jó könyv volt.
.

Most mondjam azt, hogy nem csináltál túl sok kedvet hozá??? No
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyVas. Jan. 18, 2015 12:09 pm

R2-D2 írta:

Fajirtás - Végjáték 3.

Most mondjam azt, hogy nem csináltál túl sok kedvet hozzá??? No


Mivel sok része nem tetszett a könyvnek, így nem is ez volt a célom, csak leírni, hogy az én szempontomból mire számíthat, aki a kezébe veszi.

Ha így teszel, lehet, hogy téged kevésbé fog zavarni, hogy Csing-csao oldalakon keresztül a deszkapadló faerezetének követésével vezekel és "imádkozik", hogy aztán a könyv közepétől hostess-szé degradálódjon, mert kiderül, a szerepe csak annyi volt, hogy a képbe hozzon egy másik, az igazán fontos szereplőt, Vang-mut. Lehet, hogy kevésbé fognak befolyásolni a vélt fontossági sorrendek, és jobban elfogadod azt, hogy Card az írás évei során ezeket hogyan váltogatta. Lehet, hogy téged jobban megfog a könyvbeli alternatív teremtésmítosz a filótákkal, és az, ahogy az űrutazás szinte már mesébe illő módját bemutatják, vagy éppen az, amilyen meglepetésekkel szolgál Card ennek kapcsán Enderre vonatkozóan.

Azzal is tisztában vagyok, hogy nehezebben tudok majd kedvet csinálni a Holtak szószólójához, ha egyszer a közvetlen folytatásáról ilyeneket írtam. Ez van, csak ezért nem fogok (el)hallgatni vagy kamuzni silent .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyVas. Jan. 18, 2015 1:58 pm

Niwrok írta:


Azzal is tisztában vagyok, hogy nehezebben tudok majd kedvet csinálni a Holtak szószólójához, ha egyszer a közvetlen folytatásáról ilyeneket írtam. Ez van, csak ezért nem fogok (el)hallgatni vagy kamuzni silent .
.

A Holtakat ez nem befolyásolja, viszont a Fajirtást egyelőre hátrébb sorolom.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyVas. Jan. 18, 2015 2:34 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Azzal is tisztában vagyok, hogy nehezebben tudok majd kedvet csinálni a Holtak szószólójához, ha egyszer a közvetlen folytatásáról ilyeneket írtam. Ez van, csak ezért nem fogok (el)hallgatni vagy kamuzni silent .


A Holtakat ez nem befolyásolja, viszont a Fajirtást egyelőre hátrébb sorolom.


yeah Smile
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Joe Schreiber: Maul - Vesztegzár   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyCsüt. Feb. 12, 2015 3:58 pm


Joe Schreiber: Maul - Vesztegzár



Kb. egy évvel járunk Naboo blokádja előtt. A sithek titkos hatalmi játszmái kezdenek beérni, de Palgeueis és Sidious között még nem került sor arra a bizonyos kenyértörésre. Darth Maul pedig – aki ekkor még két lábbal jár a földön -, az állandóan bizonyítani akaró sith tanítvány, börtönben van. Fura ez így leírva, én sem tudtam az elején ezzel mit kezdeni, de tényleg ott van. Sőt, a könyv első fejezetében épp élethalál harcot vív egy másik rabbal, ráadásul úgy, hogy nem használja az Erőt – csupán kivételes fizikai adottságait és szarvacskáit a feje tetején…

Persze, nem sokáig hagynak minket bizonytalanságban: Maul szándékosan van ott, Sidious nagyúr utasítására egy bizonyos fegyverkereskedőt, Iram Radiqe-t keresi, aki a Hetes Kaptár nevű büntetés végrehajtási műintézmény mélyére rejtőzött el álnéven az őt üldöző Bando Gora bűnszövetkezet elől. Szóval Maulnak őt kell megkeresnie, hogy mestere üzlet tudjon vele kötni egy bizonyos atomfegyver vonatkozásában – legalábbis a vörös fejű zabrak ezt így tudja. Miután azonban határozott utasításra nem használhatja az erőt, Maulnak duplán kihívás a feladat, hisz rövid idő alatt kénytelen beépülni a rabok közé, sőt, ha lehet, tekintélyt is ki kell vívnia magának. De a határokat sem lépheti át, mert a börtönbe érkezésekor minden rab egy mini detonátort kap a szívébe, ami gombnyomásra kivégzi az elítélteket – a gombok meg persze az őröknél vannak. Maul legjobb esélye a rabok között időszakonként kiírt gyilkos küzdelmek megnyerése, ezekkel a sikerekkel aztán hamar átveszi az irányítást a börtönben a rabok között – s egyre közelebb kerül céljához.

Eddig egyszerűen zseniális. Képzeljétek el a Kockát, aminek szobái mind egy-egy börtöncella. A rabok egy jelzésre visszavonulnak a celláikba – aki késik, annak felrobban a szíve -, majd az egész épület, a Kockához hasonlóan újrakonfigurálja magát. Az igazgatói székből (egy fura algoritmus által) irányított átrendeződés célja pedig kizárólag az, hogy két kiválasztott rab cellája egymás mellé kerüljön, aztán az ajtók kinyílása után a csak egyikük jöjjön ki onnan élve. Azonban ez még nem elég: képzeljétek el mindehhez a Halálfutam közegét, ahol is Galaxisszerte közvetítik ezeket a párharcokat, s természetesen fogadni is lehet a győztesre. Nos, Maul kapásból bekerül a fogaskerékbe, szegényemnek háromszor is harcolnia kell (egyszer egy wampával is  Laughing ), de persze jó sok pénzt hoz az igazgatónak. Az egész koncepció, amire a történet épül, a legjobb börtönös filmek hangulatát idézi, itt is megvannak a börtönön belüli csoportok, a kis bandák, a korrupció, a szökési kísérlet, minden. Egy bizonyos pontig marhára élveztem az egészet, ahogy Maul haladt előre a nyomozásban, ahogy vonta be az újabb és újabb fajokat, aztán ahogy a végére kezdett az egész összeburulni, az nagyon bejött.

Az icipici bajom megint a befejezéssel volt. Megint muszáj volt valami gigászi finálét köríteni, amiben aztán a fél galaxis részt vesz. Megjelenik Jabba, aztán egy bukott jedi, aztán a bankárklán egy muunja, a háttérben meg Plageueis és Sidious is szövögeti terveit. De ez még csak hagyján, de a börtön szellőzőjében egy öt méter hosszú syrox is éldegél, egy úgynevezett monsolari farkasféreg, ami az elfogyasztott élőlények szellemeit beépíti saját tudatába…  faceplam … no, Maulnak is és az ifjú bukott jedinek is meg kell küzdeni ezzel a valamivel. Kár, mert az egész lénynek semmi szerepét nem éreztem az egészben, mintha csak a Tremors szörnyét beengedték volna a börtönbe. Valahogy totál kilógott a sorból, az egész izgalmas kis történetből – mintha csak a hatásfokozás miatt lett volna benne. Hát persze, hogy azért volt…

Mindazonáltal Joe Schreiber második itthon is megjelent SW könyve ismét egy jó kis kalandregény lett. A Halálosztag zombis története után most írt egy börtönös SW könyvet, amit néhány túlzó szereplője se tud lehúzni. Bírom ezt az írót, tágítja a SW univerzum határait rendesen – de még bőven tűréshatáron belül. Soha rosszabbat.



.
Vissza az elejére Go down
purple rain

purple rain


Hozzászólások száma : 81
Join date : 2012. Oct. 17.
Age : 42
Tartózkodási hely : Budapest

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyPént. Márc. 20, 2015 7:19 pm

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy ebből hiányzik-e még valami?


Duplázni már nem akarok semmiből. A kérdés, hogy minden könyv itt van-e ami megjelent Középföldéről?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 EmptyPént. Márc. 20, 2015 8:46 pm

purple rain írta:
Tudnátok nekem segíteni abban, hogy ebből hiányzik-e még valami?


Duplázni már nem akarok semmiből. A kérdés, hogy minden könyv itt van-e ami megjelent Középföldéről?

Én nem, de mestejani, vagy TM esetleg igen.

De szép kollekció! taps
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Könyvajánló topik - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyvajánló topik   Könyvajánló topik - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Könyvajánló topik
Vissza az elejére 
5 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Filmzene topik
» Általános film topik
» Általános sorozat topik

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: A mozitermen kívül :: Könyv, játék, zene-
Ugrás: