Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban

Go down 
+10
Weide
RaptorZ
John Williams
kimi007
DragonSlayer
tzoli
mesterjani
butch
Tadam
R2-D2
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Júl. 30, 2014 8:13 pm

R2-D2 írta:

Tessék jobban figyelni, már meg is történt! Smile

Amikor írtam aközben lett megteremtve a topic!
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Júl. 30, 2014 9:12 pm

R2-D2 írta:
Tessék jobban figyelni, már meg is történt! Smile

Kösz, Mester, hálám jeléül már fel is avattam.  Cool 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptyKedd Nov. 18, 2014 8:10 pm

Miután napok(hetek) óta csak ketten maradtunk, én és Niwrok, muszáj megkérdeznem (ismét):

Van értelme ennek az egésznek? Mármint a Filmfórumnak...

Vissza az elejére Go down
purple rain

purple rain


Hozzászólások száma : 81
Join date : 2012. Oct. 17.
Age : 42
Tartózkodási hely : Budapest

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptyKedd Nov. 18, 2014 8:32 pm

R2-D2 írta:
Miután napok(hetek) óta csak ketten maradtunk, én és Niwrok, muszáj megkérdeznem (ismét):

Van értelme ennek az egésznek? Mármint a Filmfórumnak...


Bár nem én lettem megszólítva, azért belepofázok Smile Engem egy dolog zavar a fórumban, de kibaszottul. Kurvára keszekusza, átláthatatlan a főmenü, hogy hol mi van, ezekkel az almenükkel... Másrészt, szájbalököttül bosszantó egyrészt, hogy a legfrissebb hozzászólások leghátul vannak (nem is értem hogy lehet ilyen aberráltan programozni valamit Smile) és kurva idegesítő, hogy ha 5-6 beszélgetés-reagálás van, akkor hozza az előzőket ha én nem törlöm ki. Én ezt utálom csinálni, a faszom se akarja. Az Xpress vagy a Kritikus Tömeg felülete hibátlan. Olyasmit nem lehetne összehozni?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptyKedd Nov. 18, 2014 8:54 pm

purple rain írta:


Bár nem én lettem megszólítva, azért belepofázok Smile Engem egy dolog zavar a fórumban, de kibaszottul. Kurvára keszekusza, átláthatatlan a főmenü, hogy hol mi van, ezekkel az almenükkel... Másrészt, szájbalököttül bosszantó egyrészt, hogy a legfrissebb hozzászólások leghátul vannak (nem is értem hogy lehet ilyen aberráltan programozni valamit Smile) és kurva idegesítő, hogy ha 5-6 beszélgetés-reagálás van, akkor hozza az előzőket ha én nem törlöm ki. Én ezt utálom csinálni, a faszom se akarja. Az Xpress vagy a Kritikus Tömeg felülete hibátlan. Olyasmit nem lehetne összehozni?

Mindenki meg lett szólítva, aki idetéved és veszi a fáradtságot, hogy reagáljon. Köszi! Bow

Nem tudom, többen is áttekinthetetlennek mondják, szerintem nem az: a főmenüt lehet egyszerűsíteni, a témák felét kiszórni, de mivel ez egy kész ingyenes sablon, túlságosan nem tudok belenyúlni.

A sorrendet meg lehet fordítani, az nem gáz, viszont az idézés szerintem sokkal jobb így, mint az xpressen. Sokkal jobban, lényegretörőbben lehet egy-egy mondatra válaszolni. Ez FÓRUM, az xpress egy weboldal.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptyKedd Nov. 18, 2014 9:12 pm

R2-D2 írta:
Miután napok(hetek) óta csak ketten maradtunk, én és Niwrok, muszáj megkérdeznem (ismét):

Van értelme ennek az egésznek? Mármint a Filmfórumnak...


Persze, hogy van. Én még mindig feljárok olvasgatni, meg kigyűjtögetni a filmeket, amiket jónak találok a kritikák alapján, de hosszabb elemzését írni mostanában nincs erőm. Lényegében nagyon filmeket sem néztem mostanában, legalábbis újabbakat. Moziban a legutolsó két filmem a Védelmező meg az Interstellar volt, pedig azóta nem tudom már hány olyan vetítés volt, ami amúgy érdekelt volna (Drakula, Harag, Éjjeli féreg, John Wick stb...). Nem a kedv hagyott alább, hanem az időm lett kevesebb. Inkább megnézek 1-1 részt egy éppen futó sorozatból vagy pár anime epizódot. Egész múlt héten akartam amúgy házi mozizni, lecsekkolni bár újonnan vett BD-t, aztán az lett belőle, hogy szombat délután, mikor éppen nyugi volt, megnéztem újra a Kolóniát (DVD-n), és ennyi. Sad

Maga a felület amúgy szerintem teljesen átlátható, a spoiler és idézés gombok kifejezetten hasznosak és egyszerűen kezelhetők, a többit meg nem nagyon használjuk.
Minden új felület olyan, hogy meg kell szokni, akár a beírások sorrendjét, akár a hátteret, a formákat stb., de kb. három-négy nap huzamosabb használat után rááll az ember, és onnantól már az lenne a fura, ha valami másképp lenne.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptyKedd Nov. 18, 2014 11:04 pm

R2-D2 írta:

Miután napok(hetek) óta csak ketten maradtunk, én és Niwrok, muszáj megkérdeznem (ismét):
Van értelme ennek az egésznek? Mármint a Filmfórumnak...


Sajnálom, de nem tudok újat mondani ebben a kérdésben...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptyKedd Nov. 18, 2014 11:06 pm

Niwrok írta:


Sajnálom, de nem tudok újat mondani ebben a kérdésben...
.

Tudom. Nem is igazándiból Téged kérdeztelek... Crying or Very sad
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptyKedd Nov. 18, 2014 11:22 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:


Sajnálom, de nem tudok újat mondani ebben a kérdésben...


Tudom. Nem is igazándiból Téged kérdeztelek... Crying or Very sad


Tudom. Csak jeleztem, hogy itt vagyok...
.
Vissza az elejére Go down
purple rain

purple rain


Hozzászólások száma : 81
Join date : 2012. Oct. 17.
Age : 42
Tartózkodási hely : Budapest

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Nov. 19, 2014 4:58 pm

R2-D2 írta:
purple rain írta:


Bár nem én lettem megszólítva, azért belepofázok Smile Engem egy dolog zavar a fórumban, de kibaszottul. Kurvára keszekusza, átláthatatlan a főmenü, hogy hol mi van, ezekkel az almenükkel... Másrészt, szájbalököttül bosszantó egyrészt, hogy a legfrissebb hozzászólások leghátul vannak (nem is értem hogy lehet ilyen aberráltan programozni valamit Smile) és kurva idegesítő, hogy ha 5-6 beszélgetés-reagálás van, akkor hozza az előzőket ha én nem törlöm ki. Én ezt utálom csinálni, a faszom se akarja. Az Xpress vagy a Kritikus Tömeg felülete hibátlan. Olyasmit nem lehetne összehozni?

Mindenki meg lett szólítva, aki idetéved és veszi a fáradtságot, hogy reagáljon. Köszi!  Bow

Nem tudom, többen is áttekinthetetlennek mondják, szerintem nem az: a főmenüt lehet egyszerűsíteni, a témák felét kiszórni, de mivel ez egy kész ingyenes sablon, túlságosan nem tudok belenyúlni.

A sorrendet meg lehet fordítani, az nem gáz, viszont az idézés szerintem sokkal jobb így, mint az xpressen. Sokkal jobban, lényegretörőbben lehet egy-egy mondatra válaszolni. Ez FÓRUM, az xpress egy weboldal.

Azt mondod, hogy a főmenü sokak szerint is átláthatatlan, meg lehet fordítani a hozzászólást könnyedén mégis minden ugyanúgy van a kezdetektől. Akkor miért kérdezel bármit is? Razz Razz What a Face
Vissza az elejére Go down
purple rain

purple rain


Hozzászólások száma : 81
Join date : 2012. Oct. 17.
Age : 42
Tartózkodási hely : Budapest

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Nov. 19, 2014 5:00 pm

R2-D2 írta:
purple rain írta:


Bár nem én lettem megszólítva, azért belepofázok Smile Engem egy dolog zavar a fórumban, de kibaszottul. Kurvára keszekusza, átláthatatlan a főmenü, hogy hol mi van, ezekkel az almenükkel... Másrészt, szájbalököttül bosszantó egyrészt, hogy a legfrissebb hozzászólások leghátul vannak (nem is értem hogy lehet ilyen aberráltan programozni valamit Smile) és kurva idegesítő, hogy ha 5-6 beszélgetés-reagálás van, akkor hozza az előzőket ha én nem törlöm ki. Én ezt utálom csinálni, a faszom se akarja. Az Xpress vagy a Kritikus Tömeg felülete hibátlan. Olyasmit nem lehetne összehozni?

Mindenki meg lett szólítva, aki idetéved és veszi a fáradtságot, hogy reagáljon. Köszi!  Bow

Nem tudom, többen is áttekinthetetlennek mondják, szerintem nem az: a főmenüt lehet egyszerűsíteni, a témák felét kiszórni, de mivel ez egy kész ingyenes sablon, túlságosan nem tudok belenyúlni.

A sorrendet meg lehet fordítani, az nem gáz, viszont az idézés szerintem sokkal jobb így, mint az xpressen. Sokkal jobban, lényegretörőbben lehet egy-egy mondatra válaszolni. Ez FÓRUM, az xpress egy weboldal.

És persze lehet, hogy az Xpress más, de a Kritikus Tömeg például fórum és sokkal átláthatóbb. Én járnék ide, de most ez egy borzadály... tongue Dance
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Nov. 19, 2014 6:34 pm

purple rain írta:


Azt mondod, hogy a főmenü sokak szerint is átláthatatlan, meg lehet fordítani a hozzászólást könnyedén mégis minden ugyanúgy van a kezdetektől. Akkor miért kérdezel bármit is? Razz Razz What a Face

És persze lehet, hogy az Xpress más, de a Kritikus Tömeg például fórum és sokkal átláthatóbb. Én járnék ide, de most ez egy borzadály... tongue Dance

Azt nem mondhattam, hogy a sok hüle, aki nem érti, annak áttekinthetetlen... nem olyan nehéz ebbe belejönni, csak gyakrabban kell itt lenni. Ez meg a Te döntésed. Wink

Amúgy meg nekem meg a Kritikus Tömeg nem tetszik, ez sokkal színesebb, tartalmasabb. peace

Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Nov. 19, 2014 7:07 pm

R2-D2 írta:

Nem tudom, többen is áttekinthetetlennek mondják...


Ki és hol? Csak mert itt nem olvastam ilyet...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Nov. 19, 2014 7:36 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Nem tudom, többen is áttekinthetetlennek mondják...


Ki és hol? Csak mert itt nem olvastam ilyet...
.

Dragonslayer is mondta, meg TM is panaszkodott. Még az elején. Sad
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 EmptySzer. Nov. 19, 2014 9:01 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Nem tudom, többen is áttekinthetetlennek mondják...
Ki és hol? Csak mert itt nem olvastam ilyet...
Dragonslayer is mondta, meg TM is panaszkodott. Még az elején. Sad

Akkor már igazából csak két kérdés maradt, és ez a kettő együtt ki fogja adni a választ a te kérdésedre is.

1. Akik ide járnak legalább olvasni ezt a fórumot, lennének-e kedvesek megosztani velünk, mint adminokkal az észrevételeiket, amiket a Fórum két éves használata során eddig magukba fojtottak, és amiken új gondolják, hogy a fórum szűkös erőforrásai és lehetőségei segítségével javítani lehet? Jelenleg ugyanis nehezen tudom építő jellegű kritikának venni azt, hogy "Ja, hát úgy szar az egész, ahogy van!", de ez legalább van.

2. Véleményetek szerint tud-e bármi olyan történni, tehető-e bármi olyan a Fórummal, ami az írási kedvet valamennyire meghozza, figyelembe véve mindenkinek a szűkös időkeretét, családi állapotát, stb.? Többségében ugyanis, ne tagadjuk, az X-ről érkeztünk, és a Fórum létrehozásának elsődleges motivációja az a hit volt, hogy az X-en azért nem rendesen beszélgetni a filmekről, mert ennek technikai feltételei ott nem adottak: nincs lehetőség topikokat nyitni egy-egy aktuális mozibemutató vagy más film kapcsán, amire meg adatlapja lesz ezeknek, már mindenki unásig rágta a filmeket, nincs igazi lehetőség, de legalábbis macerás a film tartalmi részébe jobban, spoileresen belemenni, és így tovább. A hit abban, hogy a "Read-Only" probléma oka a "készülékben" keresendő. És ez alkalmanként, a két év alatt működött is, de többségében a fórum blogként viselkedik, "élménybeszámolóként", amire viszont ez a formátum nem túl hatékony, de még így is annyival több, mint az X. volt, hogy legalább a "vendég"-ek nullától eltérő számában és egy-egy "lesajnáló" megjegyzésben van visszajelzés. Az is lehet, hogy zsinórban olyan filmekről írunk, amik mindenkit hidegen hagynak, azért találkoznak tömeges érdektelenséggel... nem tudom.

Szóval vannak lehetőségek a Fórum átszervezésére, de fórumként csak haldoklón lesz a smink (úgy, hogy ráadásul előtte Frankensteinként fog szétesni az egész a kereszthivatkozások miatt), ha nincs igény az életben tartására, és azt minimum kétirányú kommunikációval lehet megtenni. Félreértés ne essék, örülök én a csak olvasóknak is, de ahol egy nagyobb írást legfeljebb pár észrevétel követ, az a blog, amivel láttuk, szép sikereket lehet még most is elérni, nulláról indulva alig fél év alatt lehet Index-címlapra kerülni velük...
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban   Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ötletek, javaslatok a fórummal kapcsolatban
Vissza az elejére 
7 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: A filmfórumról :: Beszélgetőszoba-
Ugrás: