Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Hajnali láz   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptySzomb. Feb. 13, 2016 8:32 am

.
Hajnali láz

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 6tmhpt

Gárdos Péter filmrendező (Szamárköhögés, A Skorpió megeszi az Ikreket reggelire) az édesanyjától kapott két csomag levél alapján 2011-ben írt egy könyvet, abból pedig négy évvel később film készült. Mindezt arról, ahogy a szülei -stílszerűen- regénybe illően megismerkedtek 1945-ben, a világháborút követő hónapokban.

Miklós, a 25 éves volt debreceni újságíró, sok más magyarhoz hasonlóan, a koncentrációs táborok felszabadítása után Svédországba kerül egy kórházba, majd egy rehabilitációs táborba gyógykezelésre, ápolásra. Hogy a kapcsolatot fel tudja venni a többi túlélővel, később pedig az otthoniakkal, Miklós a társaihoz hasonlóan kap egy listát a lehetséges ismerősökkel, nagyjából aszerint, hogy a nyilvántartott adataik alapján ki származik Debrecen környékéről. Ő azonban az időt eltöltendő azt teszi, amit szeret, azaz ír, és a listán szereplő összes nőnek ír egy levelet, mert úgy érzi, közöttük rátalálhat a szerelem is. És valóban, bár nagyjából tucatnyian válaszolnak az ismeretlenül érkező levelekre, a férfi figyelmét Lili levele kelti fel leginkább, aki onnan 400km-re, egy nőknek fenntartott kórházban gyógyul. A levelezésük egyre gyakoribb és érzelmesebb lesz, és Miklós szeretne mindent megtenni azért, hogy találkozhassanak, de az orvosa hajthatatlan, és nem is nagyon érti Miklós igyekezetét a nősülésre, hiszen jól érthetően megmondta neki már jóval az első levél megírása előtt, hogy a TBC-je és annak szövődményei várhatóan súlyosbodni fognak, így valószínűleg már csak hat hónapja van hátra.

Szokatlan nézőpont volt, hogy egy ennyire meghatározó esemény, mint a holokauszt inkább csak előidézőjeként és kísérőjeként jelenik meg a történetnek. Gárdos ragaszkodott hozzá, hogy ő nem akar még egy holokauszt-filmet, ezért is indul az már a kórházba érkezést követően... de teljesen ő sem tudta mentesíteni az elbeszélést annak következményei alól. Minden ott levő, minden szereplő magában hordozza ennek egy részét, legyen az Miklóshoz hasonlóan egy betegség vagy akár csak egy tünet, egy akaratlan mozgás, mint a kézremegés, de lehet akár egy leengedhetetlenül szorossá vált kötelék két ember között, vagy akár a bizonytalanság, hogy mi lehet a többi elhurcolt családtaggal vagy az otthon maradottakkal. Ráadásul a film egy kis politikai kikacsintást is megenged, így azt, hogy Hitler bukásával sem változtak meg gyökeresen a nézeteivel kapcsolatos vélemények, és ez is egy ok, hogy a kerítések után a túlélők újabb kerítések között találják magukat, és van, aki csak annyit mond erre, "de legalább ebben nincs áram". A megviselt, végletekig legyengült, mély traumákat átélt emberek között azonban a Miklóséhoz hasonló helyzetben levők sorsát éreztem a legtragikusabbnak, akiknek az állapota már nagyjából visszafordíthatatlan volt, így épphogy megúszva egy halálos veszedelmet már a következővel néztek szembe. Mindezek az egyéni drámák segítenek mélységet adni a történetnek, igazán érdekes volt például a fentiek eredőjeként Lili dilemmája, így az is, hogy ki hogy találta meg a helyét az új helyzetben, ki hogy tudott és akart továbblépni, tovább élni. Ez volt az író-rendezői koncepció, hogy a film ne az elmúlt dolgokkal, azok fájdalmával vagy dédelgetésével teljen el, hanem amiről az élet szól, és annak a minél gazdagabb megéléséről, bármi is akadályozná vagy előzte meg ezt. Ez pedig egy sokkal általánosabb, és fontosabb téma, és bár nem láttam a filmeket, de az ajánlókat olvastam a "Csillagjainkban a hibá"-ról és a "Me, Earl and the Dying Girl"-ről (bocs, nem áll a számra a magyar címe), és ha jól sejtem, alapjaiban azok is erről szóltak, ahogy még sok más film is... de talán magyar filmek kevésbé.

Ennek a szemléletnek gyorsan megkedvelhető képviselője volt Miklós. Lili szerepét sem szeretném hanyagolni, de mert egy 19 éves lányról van szó, akit a betegsége sokkal inkább ágyhoz köt, és akinek egy teljesen új helyzetben, sok félelemmel kell megbirkóznia, ezek mellett ő ennek a kapcsolatnak, a szerelmüknek inkább befogadója és visszatükrözője, mint alakítója. A Hajnali láz nekem ezzel együtt is igazából Miklós filmje volt, és külön tetszett, ahogy a film címe két szempontból is rá utal, egyszer a reggeli rosszulléteire, amiben az orvosok folyamatos megerősítést kapnak, hogy gátolniuk kell Miklóst a Lilivel való találkozásban, "a beteg érdekében", de áthallás van a szerelem vonatkozásában is, a "hosszú éjszaka" után nyiladozó érzelmek hevességében. Miklós az, akinek minden apróságba, reménysugárba belekapaszkodva kell ezt csinálnia, ragaszkodva az elhatározásához, hogy feleséget találjon magának, bármit is mondanak vagy tesznek az orvosok, bármennyire is fulladva ébred éjszakánként vagy vért köpve reggelenként, miközben körülötte sorra halnak meg a sorstársai. Bármilyen nehéznek tűnik már akár csak az is, hogy találkozzanak Lilivel, de persze mivel a fiukon keresztül ismerjük meg a sztorit, tudható, hogy legalább ez összejött nekik. Eleve a száztízen-akárhány levél megírásából mennyire sugárzik, hogy mennyi csibészség van a fiatalemberben, de később is nem egyszer adja ennek bizonyságát, mert ha át kell "szökni" egymáshoz, akkor azt kell tenni. Lehet azt mondani, hogy ilyen szerelem csak a filmekben van, hogy egy kicsit naiv a története, még ha rá is vetül a haláltáborok árnyéka, és hogy az akadályok, amiket Lili oldaláról le kell küzdeni, a sok félreértés, az eltűnt levelek és a szétszaggatott ruha a drámával együtt is picit meseszerű, de legalább ők ketten élővé, hitelessé teszik azáltal, hogy Gárdos rajtuk keresztül a családjuk történetét, a valóságot meséli el, még ha hol egyszerűsítve, hogy színezve, hol kipótolva is a masnival átkötött levélváltást.

Na igen, a levélváltás... Arról már olvastam korábban is, hogy van egy kerettörténete a filmnek, amiben "Lili", már idős asszonyként, átadja a leveleket a fiának, így tudtam, hogy lesz ilyen, de valahogy ez a része több szempontból sem jött be a filmnek. Biztosan nagy teljesítmény volt a szerepre megnyerni Gila Almagort, az elismert izraeli színésznőt, de miatta ezt a részét a filmnek "szinkronizálni" kellett, és az új hang nagyon nem illett hozzá, ahogy igazából a jelenetek súlyához, hangulatához sem. Pedig a színészválasztás a film egyik nagy erőssége. A Miklóst alakító Schruff Milán a Kalandorok óta nagy kedvencem a fiatal magyar színészek közül, külön sajnálom, hogy eddig más filmben nem is igazán láthattam, pedig kijárna neki, annyira jól birkózik meg a szerep fizikai és drámai kihívásaival is, és amúgy is megvan benne az a fent említett csibészség, ami szükséges volt a karakterhez. Hasonlóan jó Piti Emőke alakítása, de mindenkiről lehetne a kevésbé ismert, ezért frissnek ható, néhány népszerű arccal (Gyabronka József, Máté Gábor, Scherer Péter) fűszerezett színészgárdából pár jó szót szólni, amit jócskán megkönnyített volna, ha hozzáférhető lenne egy normális stáblista bárhol a neten.

A nemzetközi felkapottság miatt érthető, hogy a magyar filmek kapcsán most rendszeresen a Saul fia kerül elő, de jó lenne, ha a Hajnali láz sem tűnne el a süllyesztőben. Lehet, hogy nincs olyan szuggesztív, kifejező képi világa, mint Nemes Jeles filmjének, egyszerűbb eszközeivel csak el akar mesélni egy szép szerelmi történetet, aminek csak a háttere, kiindulópontja a holokauszt, a sztori a személyességével és az általánosságban is értelmezhető útmutatásával és tanulságával viszont nekem túlmutatott azon. Azt a filmet elismerem; ezt megszerettem.


8/10
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: A nagy dobás / The Big Short   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyHétf. Feb. 15, 2016 7:10 pm

.
A nagy dobás / The Big Short

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 2vx24ww

"Úgy magyarázd el, mintha egy komplett idiótának magyaráznád!"

Az elmúlt hét évben készült jó pár film a 2008-cal kezdődő gazdasági válságról és annak az előzményeiről, csak én láttam vagy négyet, de azért még mindig van mesélnivaló a témáról. Ebben a filmben éppen az a része kerül sorra, hogy páran (pontosabban egy ember, és azok, akik rácsimpaszkodtak az ötletére) hogyan ismerték fel már jó előre, hogy milyen hibák vannak az egész jelzáloghitel-rendszerben, amit rajtuk kívül minden érintett elpusztíthatatlannak tartott... éppen, mint a Titanicot.

A zsenialitása a dolognak, ahogy az a filmből gyorsan kiderül, hogy Burry (Christian Bale) nem hitt a rendszerben, ahogy mások, hanem megvizsgálta, hogy mennyire működnek és valósak azok az elvek, amik alapján az emberek meggyőződése kialakult, és tette mindezt 2005-ben... és azt találta, hogy az akkori trendek szerint annyira nem működnek, hogy kb. két év múlva az egész kártyavárként dől össze. Nem kell alapvetően csalásra gondolni, csak olyan emberi jellemvonásokra, hogy az emberek leginkább azt hiszik el, amit el szeretnének hinni, mások meg szeretik ezt nekik megadni, főleg, ha ebből nekik is hasznuk származik; nem kell feltétlenül rosszindulatot keresni ott, ahol a hozzá nem értés, a kapzsiság, a lustaság és a felelőtlenség is éppen elegendő magyarázattal szolgál. Aztán Burry, mint egy befektetési alap vagyonkezelője, elment pár bankba, hogy ő akkor ennek a folyamatnak a beteljesülésébe szeretne befektetni, kvázi fogadva arra, hogy az USA gazdaságának biztonsági hálóját jelentő jelzálog-rendszer egy fos (ne tessék megrökönyödni, ez a második legenyhébb szó, amit a film során használnak rá!). Miután majdnem az összes bankár kiröhögte, a maradék kevés meg köszönettel elfogadta az ingyen pénzt, ahogy ők gondolták, természetesen elmesélték minden ismerősüknek, micsoda agyalágyult szédült be hozzájuk, hadd röhögjenek ők is egy jót... de közülük 4-5 embernek csak szöget ütött ez a fejében, és elkezdtek ők is kis tétekben ugyanerre "fogadni", ami az esetükben rongyos párszázmillió dollárt jelent. Onnantól igazából csak várnak és izgulnak, miközben egyre többen röhögnek rajtuk, aztán egyre többen próbálnak hasznot húzni belőlük; Burry Metallicát hallgat meg dobol, miközben a sosem látszó feleségével beszélget (tisztára Mrs. Columbo...) a többiek meg egyre mélyebbre búvárkodnak a szarban, hogy megtalálják a pöcegödör alját... Így elmesélve talán még nekem is tetszene, még ha nem is érződik ki, hogy akkor most mi is akar ez lenni, például minek a drámai vonások, ha semmi szerepük...

A gond csak az, hogy amilyen stílusban mindezt a rendező Adam McKay tálalta, azt egyszerűen rühelltem, legalábbis az elején, és onnantól csak azért nem, mert a stílusjegyek kezdtek elmaradozni. Megnéztem utólag, hogy mégis ki ez a muksó, és látva, hogy eddig leginkább olyan filmekkel gazdagította többek között Will Ferrell életművét és az egyetemes filmtörténetet, mint a Tesó-tusa, a Taplógáz és a Pancser police, már nem is volt több kérdésem. Nemhiába, gyöngyöt a disznók elé... Én nemhogy nem értékeltem a nagyképű bankárok kamerából kiszólogatását, a folyamatok szemléltetésére használt mindenféle animációs spotokat, Burry és a "tanítványainak" kivétel nélkül elmeroggyant és/vagy geek csodabogárnak beállítását, és az epilepsziáig gyorsított videóklippes bevágásokat, amivel a kor hangulatát és az idő múlását érzékeltették, de a béna kamerakezeléssel (baszki, hogy egy operatőr ennyire ne találja a fókuszt, vagy hogy ezt bárki kifejezőnek vagy viccesnek tartsa...) odáig fajult a dolog, hogy fél óra után egyszerűen elnézést kértem a mellettem ülő páromtól, hogy miattam szükségét érezte eljönni erre a filmre... Nem mondom, hogy nem volt egy-két jobb hasonlat vagy idézet, de voltak elképesztő és dühítő mélypontjai is, például az a rész, amikor az egyik fickó kifordult a jelenetből, és a vászonról leszólva közölte, hogy a jelenet, amit az elmúlt öt percben láttunk, az nem is úgy volt, csak így jobban hangzott, aztán elmondta, hogyan történt. W... T... F...?!?! Pamela álmodik a gazdasági válságról, vagy mi?! Tudom én, hogy mondjuk meg lehet ezeknek is a helye, például a kiszólásoknak, Francis Underwood nem is lenne az igazi a "kihallatszó" szarkasztikusan gondolatai nélkül, de ott a csatái eredményeibe és a terveibe nyerünk ezekkel betekintést, és nem ostoba poénok miatt kerültek ezek a filmbe, ahogy nem is azért, hogy lábjegyzetek és definíciómagyarázatok legyenek a filmben történtekhez... ráadásul sok, hogy az elmúlt ötven, de legalábbis tíz évet egy barlangban töltöknek is érthető legyen a nulláról és ádámévától indulva, mi és miért történt.

Merthogy lehántva a színészeket és a parasztvakítást róla, A nagy dobás tulajdonképpen egy "Pénzügyi válság for dummies", kb. olyan mint amit teszemazt az egyik bank csinált nálunk gyerekeknek, Egérváros lakóival elmagyarázva a kis lurkóknak, hogy hogyan működik az adózás, mire való a jegybank, és miért fektetik be az emberek a pénzüket. Biztos, hogy hasznos lenne egy ilyen felnőtteknek is, mert példákkal özvegy Marika néni a földszinti garzonból is megérti, hogy a jelzáloghitel-csomag az az, amikor a hentes az állott húst is a frissekhez méri (és ezt világhíres séf kell ám elmagyarázza!), a CDU az, amikor már büdös a tálcás hús, de ez nem látszik rajta, mert el van dugva a friss hús alá, a szaga meg nem jön át a fólián, a szintetikus CDU meg az, amikor mindezt "Egyet fizet, hármat vihet!" akció keretében árulja a bolt, és az eladó azt mondja, azért sárga, mert tanyasi... Nem éppen egy hollywoodi filmben várnám ezt, ami körül ekkora a felhajtás, és ami sallangok tucatjaival próbálja leplezni, hogy nem több egy pénzügyi gyorstalpalónál. Miközben én elég kényelmetlenül feszengtem a székben, hogy ekkora idiótának néznek, a szívem mélyén azért tudtam, hogy sajnos igen, van, akinek az kell, hogy Selena Gomez meg Anthony Bourdain magyarázza el a pókerasztal meg a konyhapult mellett, hogy ha rúdtáncosként, bazmeg, öt ház meg egy lakás után fizeted a hiteleket, és úgy játszol a lakásárak emelkedésére, akkor annyi eszed sincs, mint a rúdnak, amin pörögsz! Pedig az egy stabil szakma, nem úgy, mint a bróker meg a szalagmunkás, mert olyan még nem hallottam, hogy érdeklődés hiányában bezárt volna bármelyik csöcsölde.

De végülis nem mondhatom, hogy a film nem informatív. Hallottam, olvastam és tanultam eleget a témáról, de nekem a válság még így is valahol 2008 közepén kezdett látható tüneteket produkálni, így igazából a legérdekesebb a 2007-2008-as szakasz volt. Azért, mert 2007 előtt még lehetett pár tudós fantazmagóriájának tartani a tutibiztos-gránitszilárdságú biznisz porrá zúzódását a valóság kőfalán, de 2007-től jött az önámítás és az egymás seggének mentegetése, amikor a többség megpróbált úgy tenni, mintha attól, hogy nem foglalkoznak a problémával, az megszűnik, a többiek meg gyávák voltak ahhoz, hogy egy erősebb kijelentéssel bevigyék a kegyelemdöfést a sminkkel vastagon vakolt leprásnak. Igaz, ez a második fele volt a filmnek, amikor már "no hehe" van, amikorra már gondolhatnánk, talán a legreménytelenebbeknek is beleverték a fejébe, hogy ne vágj bele olyan üzletbe, aminek legalább érintőlegesen nem érted a szabályait, különben jó eséllyel át leszel verve... én pedig majdnem biztos vagyok benne, hogy azt a szakaszt a többség unta. Nem volt már látványos vagy vicces, nem jöttek a sztárfellépők, nem volt lószarba csomagolt, macskaszarral töltött kutyaszar, csak a mocskos, száraz pénzügyi valóság volt tényekkel és elrettentő példákkal körítve, amire már a szereplők is csak értetlenkedni tudtak meg miafaszezozni, a közönség rajtam kívüli része meg erősen ásítozni. Na nem is véletlen, hogy a filmnek azzal a konklúzióval van vége, amelyikkel! Aki tud, döbbenjen meg rajta...

Mindezzel együtt az a véleményem, hogy ez a film maga a bemutatott bankrendszer szimbóluma: ennyi jó színésznek (nem írtam róluk, de ismerem őket, és nem csak beleéléssel, de biztosan hitelesen is játszottak, megformálva az eredeti személyeket), egy ilyen mélyreható témáról, ami ennyire közvetlenül érintette a nézői életét, ugyan ki merné megmondani, hogy egy hol szájbarágós, hol nevetséges, a végére meg túlbonyolított katyvasz, ami tele van felesleges jelenetekkel? Amin az emberek nevetnek, mint a Wall Street farkasán, miközben szörnyülködniük kéne, hogy anyám, tényleg ekkora idióták vagyunk?! "Too Big to Fail", ez lehetne ennek is a szlogenje... és így meg sem állt az Oscar-jelöltségig...


6,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyHétf. Feb. 15, 2016 9:04 pm

Niwrok írta:

A nagy dobás / The Big Short

Az elmúlt hét évben készült jó pár film a 2008-cal kezdődő gazdasági válságról és annak az előzményeiről, csak én láttam vagy négyet, de azért még mindig van mesélnivaló a témáról. Ebben a filmben éppen az a része kerül sorra, hogy páran (pontosabban egy ember, és azok, akik rácsimpaszkodtak az ötletére) hogyan ismerték fel már jó előre, hogy milyen hibák vannak az egész jelzáloghitel-rendszerben, amit rajtuk kívül minden érintett elpusztíthatatlannak tartott... éppen, mint a Titanicot.

6,5/10


A Bennfentesek után is? Vagy az nem számít?

Kíváncsi vagyok, nekem is ennyire negatív lesz-e a végítélet... hamarosan megátjuk.  Wink


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyHétf. Feb. 15, 2016 9:29 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

A nagy dobás / The Big Short

Az elmúlt hét évben készült jó pár film a 2008-cal kezdődő gazdasági válságról és annak az előzményeiről, csak én láttam vagy négyet, de azért még mindig van mesélnivaló a témáról. Ebben a filmben éppen az a része kerül sorra, hogy páran (pontosabban egy ember, és azok, akik rácsimpaszkodtak az ötletére) hogyan ismerték fel már jó előre, hogy milyen hibák vannak az egész jelzáloghitel-rendszerben, amit rajtuk kívül minden érintett elpusztíthatatlannak tartott... éppen, mint a Titanicot.

6,5/10


A Bennfentesek után is? Vagy az nem számít?
Kíváncsi vagyok, nekem is ennyire negatív lesz-e a végítélet... hamarosan megátjuk.  Wink


Persze, számít, és valamennyire az után is. Ott szinte kizárólag a pénzügyi világ nagykutyái voltak az inkvizíció elé citálva, itt pedig éppen azok vannak előtérben, akik kontrollt jelenthettek volna felettük (a pénzügyi felügyelet, a többi bank, a biztosítók, a szakmai újságírók, és maguk a hitelesek), de "valamiért" nem voltak alkalmasak "féknek". Visszaolvastam, hogy arról mit írtam, és ez a film éppen azt a hiányosságot foltozza be (a maga... "sajátos" módján), amit akkor is felemlegettem: ez továbbgondolásra ösztönöz, és nem csak az a "küldetése", hogy "célkeresztet rajzol pár drága öltönybe bújtatott, löttyedt, kopaszodó vén trotty mellkasára"... az nem a film hibája, hogy már a saját konklúziója is az, hogy mindez falra hányt borsó...

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Deadpool   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptySzer. Feb. 17, 2016 6:09 pm

.
Deadpool

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 2rgjpeb

"Úgy nézel ki, mint egy avokádó, amit megdugott egy nagyon öreg avokádó... de nem szeretettel, hanem dühből!"

Ahogy a képregényhősös zsáner eddigi nagyágyúi kezdenek kifáradni, a színészek pedig egyre nehezebben (és drágábban) állnak kötélnek, az eddigi fő forrás Marvel inkább a kisebb, gazdaságosabb főhősök felé látszik fordulni. A tévé jó kiegészítése a mozik közti űrnek, de utóbbit is olyanok hódították meg vagy készülnek meghódítani, mint a Hangya, Doctor Strange, Black Panther vagy -igaz, másik stúdiótól- a Deadpool. Mondjuk amennyire hallottam, a kész film inkább Ryan Reynolds és (bűn)társainak érdeme/bűne, akik a "véletlen" kiszivárgásoknak hála éppen eléggé tudták feltüzelni a rajongótábort ahhoz, hogy a Fox zöld utat adjon a piros ruhának... és ahogy Reynolds mondta, 70%-ban biztos benne, hogy nem ő szivárogtatott. Na, kb. ilyen komolysággal kezelhető a film is Smile .

Deadpool ugyan már szerepelt az X-Men Origins: Wolverine-ben, én nagyjából egy fél évvel ezelőttig kb. annyit is tudtam róla, de arra itt csak egy gúnyos kiszólás erejéig utalnak, egyébként egy "normál" eredettörténetet kapunk. Wade Wilson valaha kommandósként kereste a kenyerét, de mostanra bármit elvállal, amiben az erőszak megoldásként szerepel, legyen az bérgyilkosság vagy egy tolakodó srác lekoptatása a volt csajáról. A magányos halál- és pofonosztó élete akkor változik meg, amikor megismerkedik a prosti Vanessával, akivel heves és a kölcsönösen sajátos humoruktól fűtőtt szerelembe bonyolódik (a plakátok egy része kifejezetten Valentin-napra ajánlotta a filmet Smile ... megnézném, aki beugrott ennek Smile ), és már éppen a közös életüket tervezik, amikor Wade-ről egy rosszullét után kiderül, gyógyíthatatlan rákos. Wade úgy érzi, nem akarja végignézetni és végigszenvedtetni Vanessával a leépülését, ezért "elhagyja" (igazából megszökik), és minden mindegy alapon vállalja, hogy részt vesz egy titkos kísérletben... persze akkor még nem tudja, hogy abban, ahol embereken tesztelik a mindenféle mutagén kotyvalékokat, aztán, ha máshogy nem megy, akkor válogatott kínzásokkal aktiválva az esetleges rejtett képességeket. Amire Wade-del végeznek, csak néhány dolog marad biztos az életében: a bosszúvágy a "kezelését" irányító Francis iránt, ami legalább annyira olthatatlan, mint a szerelme Vanessa felé, a leprásokhoz képest is hamvas babapopsinak tűnő bőre, na meg az öngyógyító képessége.

Azonban mindez visszaemlékezésekből derül csak ki, mert már rögtön akció közben kapjuk el Wade új alteregóját, Deadpoolt, ahogy éppen egy autópálya aszfaltját keni össze a válogatott rosszfiúkkal, és már az lefektette a film alapjait. Mondjuk hogy végre a sok családbarát képregényfilm után mennyire frissítő volt olyan akciójeleneteket látni, ahol létezik a vér fogalma, ahol bizony szakadnak le a végtagok, sőt, a fejek is, ha arról van szó. Még így is kicsit szemérmes a film (nem is baj, nem kell, hogy állandóan felhasított sebeken, a szétzúzott csontokon és a húspépen időzzön a kamera), és két-három nagyobb bunyót leszámítva nincs is túl sok ezekből, de legalább az "R"-besorolás is bizonyította a saját létjogosultságát. Évek óta azt hallani a producerektől, hogy nem éri meg így filmet kiadni, mert túl szűk a piac, túl sok tini-néző szorul ki a filmről, ez meg az első hétvégén megduplázta a belefektetett pénzt. Remélem ez elég vígasz lesz a pénzembereknek, hogy cserébe Deadpool-embémával nem készül tolltartó, lecsókolbász meg mázas bögre...

A másik a humor, amitől már a főcímnél fájt az arcom a röhögéstől. Mintha a Lokiba oltott Starlord Adam Sandler filmeken nőtt volna fel, de még a korai, jobb filmjein. Nem volt hiány obszcén élcekben és spontán poénokban éppúgy, mint a két vendégszereplő X-Men (Kolosszus meg valami noname tinicsaj) oda-vissza cinkelésében és persze tengernyi kikacsintásban. Kétségkívül vannak közte túl idétlenek, és nem kevés az altesti humor, lévén az egész figura egy infantilis bohóc, de vannak olyan abszurd benyögései, amin már tényleg csak fetrengni lehetett a székben (mondjuk a "T-Rexes" ilyen...). Végülis érthető, Wade amúgy is elég szabad- és nagyszájúnak tűnt, Vanessával partnerre is talált ebben, utána meg a rák kilátástalansága csak fokozta ezt, végül meg egy kvázi halhatatlan mutáns miért aggódjon... Naná, hogy poénra veszi a dolgokat, ha egyszer akár szitává is lőhetik az ugrabugra közben, attól ő még megy tovább, míg a többiek kevésbé, és figyelemelterelésnek is jó, ha teljesen kiszámíthatatlan, mert mondjuk a piros rucijáról kezd beszélni, meg az egyik arctalan fegyveres barna nadrágjáról, akiket akár az asszonyról meg a gyerekekről is kikérdez, mielőtt leütné őket. Mit is lehetne mást várni attól a karaktertől, aki úgy várja a rosszfiúkat, hogy dudorászva lóbálja a lábát egy felüljáróról, miközben lerajzolja, hogyan fog mindenkit elintézni?

Közben ahogy a Deadpool köpi a savat mindenkire, akit csak ér, azt a Marvel rég kiérdemelte, és remek, hogy van bennük annyi önreflexió, hogy legalább ilyen formában hangot is adjanak ennek, például hogy "Oké, tudjuk, hogy tök nevetséges, hogy a jogok és a színészek miatt a csapattagok nem vagy keveset szerepelnek a többiek filmjében, de ez van.". Az alázásban Reynolds külön figyelt rá, hogy kapjon az előző Deadpool, a Zöld Lámpás, de ő maga is színészként, nehogy hiányérzete legyen. Mellette megvan az összes kellék, amit az ilyen filmekből megszokhattunk, és Stan Lee is beugrik a szokásos, a film stílusához illő cameojára.

A Deadpool a képregényvilág Movie 43-a. Nem tudom, mennyire és hova kell elhelyezni a Marvel-univerzumban (utalás nem csak az X-menre, de a Bosszúállókra is van), de amúgy is lehetetlennek tartom azt a filmet bármelyik univerzum részének tekinteni, ahol a főhős lakótársa egy kokainista, vak, feka vénasszony, aki legszívesebben IKEÁ-s bútorokat rak össze a szabadidejében Very Happy ...


9/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptySzer. Feb. 17, 2016 6:27 pm

Köszi! Smile

De szerintem nem nekem való...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: A hátrahagyottak / The Leftovers S1   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyPént. Feb. 19, 2016 6:32 pm

.
A hátrahagyottak / The Leftovers S1

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 2udx3ch

Amikor elkezdtem nézni a Hátrahagyottakat, az első képsorok alatt a FlashForward ugrott be. Látva, ahogy az irányításukat vesztett autók összeütköztek, ahogy rémült kiabálás töltötte meg a levegőt, ahogy az emberek tanácstalanul álltak... tisztára mint amikor a világon mindenki elájult 137 másodpercre, és közben álomszerűen belenézhetett a jövőjébe. Az a maga módján egy remek összeesküvéses-akciós-időkavarós sci-fi volt, míg a Hátrahagyottak az ehhez hasonló sokk veszteségének, bizonytalanságának a drámai oldalát próbálja kihangsúlyozni.

A Hátrahagyottakban nincs villanás, ájulás meg ilyesmi, csak maga a száraznak tűnő tény: a Föld lakosainak 2%-a 2011. október 14-én eltűnik. Nem meghalnak, nem porlanak el, nem nyúlik le értük fénysugár, egy hang sem kíséri, az emberek egyszerűen csak vannak, aztán meg már nincsenek. A dolog ráadásul teljesen véletlenszerűnek látszik, semmifajta kapcsolat az eltűntek között, filmsztár és koldus, sorozatgyilkos és óvódás kislány egyaránt akadt. Semmilyen szelekciós szempont sem mutatható ki statisztikailag, sőt, aszerint nem is jelentős az arány, "egy átlagos focicsapatból például senki sem tűnne el", vigasztalják magukat az emberek... de ahogy a munkanélküliség is 100%-os, ha te vagy munka nélkül, úgy a statisztika sem ad megnyugvást annak, akinek esetleg három közeli rokona tűnt el, míg másnak esetleg "csak" egy sógor, egy barát vagy egy kolléga. Instant Utopia... huss 140 millió ember!

Nem mondom, hogy nem néztem volna meg egy tanulmányt arról, hogy egy ilyen... "katasztrófa" után hogyan szerveződik újjá a világ, hogyan pótolják a hézagokat, hogyan gyászolnak és dolgozzák fel a veszteséget, akik maradtak, de a Lostot is jegyző Damon Lindelof inkább csavart még kettőt a sztorin. Ennek keretében a rövid bevezető után ugrik a sorozat három évet előre az időben, a tér pedig beszűkül egy mindössze pár tízezer lakosú kisvárosba, Mapletownba, hogy ezen a közösségen keresztül nézhessük meg, hogyan él azóta a világ. Azon belül is kiemelt szerepet kap a városi rendőrfőnök, Kevin Garvey, akinek nem csak a belső, időnként tettlegességben vagy akár gyilkosságban is kicsúcsosodó ellentétektől feszített városkát kéne egyben tartania a polgármester-asszony óvó, de azért néha rosszalló tekintetétől kísérve, hanem a családi gondjait is kezelnie kéne. Azt, hogy a felesége már nincs vele, hogy a pubertás lánya nehezen és ritkán tudja rávenni magát arra a szívességre, hogy legalább együttműködő legyen, és hogy a fiáról hónapok óta nem hallott, amióta a srác elköteleződött egy "gyógyító" szekta mellett.

Leginkább ez utóbbira van egyébként kiélezve a Hátrahagyottak. A kispolgári élet nyűgjei, az egyéni veszteségek feldolgozása is eredményez erős drámai helyzeteket, mégis néha lassú felvezetésnek tűnnek csak. A nagy egész, a világ általános nyomott és nyomasztó hangulatát viszont jól kiegészítik és kihangsúlyozzák, és nekem ez a vonása volt a legkellemesebb meglepetése a sorozatnak. A meghatározó érzés ugyanis három év után már egyre kevesebbeknél a gyász vagy a remény, hanem a kiábrándultság. Alapvető dogmák dőltek meg az "Eltávozással", akár a tudományos életet (amelyik képtelen magyarázatot találni az eltűnés lehetőségére is, nem hogy az okára vagy arra, hogy akkor hova is kerültek az eltávozottak), akár a különféle egyházakat, hitrendszereket nézzük. Bizarr belegondolni, még ha többször is csak utalás szintjén kerül is elő, hogy milyen lehet(ne), amikor mondjuk ott a keresztény vallás évezredes tanítása, hogy Isten majd kiválasztja a jókat, az arra érdemeseket, erre megtörténik a "csoda", de nem az "elvárások" szerint... arról nem is beszélve, hogy maga a pápa is csak egy az "eltávozottak" között. Az emberek ettől persze továbbra is válaszokat akarnak a kérdéseikre, megnyugvást találni egy eszmében, sőt, még inkább az új helyzetben. A hagyományos vallásoktól elfordulással párhuzamosan gombamód szaporodnak a kisebb mozgalmak, szekták. Közülük amelyikkel a Hátrahagyottak legtöbbet foglalkozik, az a Bűnös Maradvány, akik azzal mennek mindenki agyára, hogy teljesen elfordulva korábbi életüktől és a magántulajdontól, hófehérben, némán állnak mindenhol, követik az embereket, és közben folyamatosan ott ég a szájukban a cigi. Illetve emberi szokás szerint a sokkból is egyre többen ocsúdnak fel, és persze beindul az össznépi egymásra mutogatás, azt meg már épp csak megemlítem, hogy az állami bürokráciában, a politika is egészen döbbenetes dolgokat produkál az egyre fokozódó feszültség fedő alatt tartására.

Ahogy ebben a néha irreálisan szűknek tűnő, önmagába többször visszatérő közösségben kezd minden szétesni, ahogy Kevin egyre jobban fél attól, hogy az apja sorsára jut, és ahogy a Bűnös Maradvány is egyre közelebb jut, hogy megvalósítsa legőrültebb tervét, úgy tetszett egyre jobban a Hátrahagyottak, még úgy is, hogy az őrület és a szarvas ilyen kombinációja egy másik sorozatot juttatott eszembe, és ebben a környezetben az csak felesleges parasztvakításnak hatott.


8/10


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 19, 2016 11:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyPént. Feb. 19, 2016 7:49 pm

Niwrok írta:
.
A hátrahagyottak / The Leftovers S1

Ahogy ebben a néha irreálisan szűknek tűnő, önmagába többször visszatérő közösségben kezd minden szétesni, ahogy Kevin egyre jobban fél attól, hogy az apja sorsára jut, és ahogy a Bűnös Maradvány is egyre közelebb jut, hogy megvalósítsa legőrültebb tervét, úgy tetszett egyre jobban a Hátrahagyottak, még úgy is, hogy az őrület és a szarvas ilyen kombinációja egy másik sorozatot juttatott eszembe, és ebben a környezetben az csak felesleges parasztvakításnak hatott.


8/10
.

hmmm Augusztusban jön a harmadik évad... addig szerintem megnézem az első kettőt. Köszi!!!

Az mondjuk kicsit zavarni fog, hogy írásod alapján semmit nem tudunk meg a miértekről, de majd meglátjuk. scratch


Niwrok írta:
... Isten majd kiválasztja a jókat, az arra érdemeseket, erre megtörténik a "csoda", de nem az "elvárások" szerint... arról nem is beszélve, hogy maga a pápa is csak egy az "eltávozottak" között.

egyetért Ez már önmagában tetszik. Lehet, Istent meg már korábban elrabolták az UFO-k. Wink



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyPént. Feb. 19, 2016 9:17 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
A hátrahagyottak / The Leftovers S1

Ahogy ebben a néha irreálisan szűknek tűnő, önmagába többször visszatérő közösségben kezd minden szétesni, ahogy Kevin egyre jobban fél attól, hogy az apja sorsára jut, és ahogy a Bűnös Maradvány is egyre közelebb jut, hogy megvalósítsa legőrültebb tervét, úgy tetszett egyre jobban a Hátrahagyottak, még úgy is, hogy az őrület és a szarvas ilyen kombinációja egy másik sorozatot juttatott eszembe, és ebben a környezetben az csak felesleges parasztvakításnak hatott.

8/10

hmmm   Augusztusban jön a harmadik évad... addig szerintem megnézem az első kettőt. Köszi!!!
Az mondjuk kicsit zavarni fog, hogy írásod alapján semmit nem tudunk meg a miértekről, de majd meglátjuk. scratch


A bizonytalanság kulcselem az egészben, amitől nem csak hogy nincs jelentősége annak, hogy mi magyarázza az Eltávozást, hanem annak van jelentősége, hogy nincs. Három év kutatás után sem tudott senki felállítani egy "függvényt", és mint ahogy nem egyszer beszéltünk már róla, ahol még nem lettek feltárva a tudományos hátterek (persze esetleg azok is töredékesen), ott nem marad más, csak a hit és a meggyőződés, ok és okozat összefüggésére. Ahogy a mondás szerint egy dugóhúzóban került repülőgépen nincsenek ateisták, úgy lehet, hogy csak babona, és hogy "komplett idióta mindenki, aki ebben részt vesz", de ha mondjuk van beteg a családban, és valaki azt mondja, hogy ha elmondasz egy imát, akkor nagyobb eséllyel fog meggyógyulni (és ebben már rég nem az ima a lényeg, hanem az, hogy az illető a beteg jobb-létére koncentrál), akkor vajon hányan merik, tudják megkockáztatni, hogy ne így tegyenek? Az imától az esőtáncon át a fekete kakas háromszori megköpködéséig mindnek az alapja az, hogy az ember hinni akar abban, hogy befolyásolni tudja, amit fizikailag vagy a meggyőződése szerint képtelen befolyásolni. Az Elhagyatottak annyiban új, hogy a klasszikus vallások már nem adják meg azt a következetességet, összefüggésrendszert és biztonságot, amit az emberek várnak, és így széthullik az egész, és kvázi hajótöröttként minden embernek újra meg kell találnia azt, amiben a tudásán kívüli meggyőződése, a reménye, a látható, tapasztalható világon kívüli világra hatása gyökeret tud verni.

Minél többször gondolok bele, a vallási vonatkozása, a hit egy érdekes újrafelfedezési folyamata sokkal érdekesebb, mintha simán lenne megint valami összeesküvéses sci-fi kavarás, és ha megpróbálod majd ezt is figyelembe venni, ezzel a részével nem hiszem, hogy gond lesz. Én sokkal inkább attól tartok, hogy az erősen tölteléknek ható meg a haluzós jelenetek miatt fogod dobni, "de majd meglátjuk"  Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyPént. Feb. 19, 2016 9:35 pm

Niwrok írta:

A hátrahagyottak / The Leftovers S1

Én sokkal inkább attól tartok, hogy az erősen tölteléknek ható meg a haluzós jelenetek miatt fogod dobni, "de majd meglátjuk"  Smile .
.


Menet közben biztos nem "dobom", maximum a második évad elmarad. Majd meglátjuk. Wink

Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyVas. Feb. 21, 2016 2:32 am

Niwrok írta:
.
The Fades S1

Mac jelenléte, és az állandó filmes utalásai

1. Nem mondtad hogy ENNYI!!!!!  yeah

2. Nem mondtad, hogy Natalie Dormer!  love

Ha ezt megírod, már korábban elkezdtem volna...  Wink

Niwrok írta:

Ha én gonosz akartam volna lenni, akkor beleírom, hogy a szinopszis és a történet menete mennyire emlékeztet arra az Odaátra, amit nem is láttam, de az elmondásaidból simán olyan, mint annak a tiniverziója Smile ! Az lett volna csak a "jó kis kedvcsináló" Smile !


Laughing Tényleg olyan. De azért nem egészen. tongue

Az Odaát jobb. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyVas. Feb. 21, 2016 8:34 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
The Fades S1

Ha én gonosz akartam volna lenni, akkor beleírom, hogy a szinopszis és a történet menete mennyire emlékeztet arra az Odaátra, amit nem is láttam, de az elmondásaidból simán olyan, mint annak a tiniverziója Smile ! Az lett volna csak a "jó kis kedvcsináló" Smile !


1. Nem mondtad hogy ENNYI!!!!!  yeah
2. Nem mondtad, hogy Natalie Dormer!  love
Ha ezt megírod, már korábban elkezdtem volna...  Wink

Laughing Tényleg olyan. De azért nem egészen. tongue  Az Odaát jobb. Smile


Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked   Shocked

Te ENNYIRE leástál a múltba Smile ?! yeah yeah yeah

A "Natalie Dormer"-fiaskó esetében kérem figyelembe venni enyhítő körülményként, hogy csaknem egy év eltelt, amire egyáltalán elkezdtem volna a Trónok harcát  Smile . Még JCH emlegette fel, amikor erről a sorozatról írtam, én előtte talán csak egy filmben, egy Agatha Christie feldolgozásban láttam... igaz, már ott is életre szóló kedvenc lett  Smile .

De most tényleg: talán a 24-en kívül mi lehetne jobb neked, mint az Odaát  Razz  Wink ?!
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyVas. Feb. 21, 2016 2:57 pm

Niwrok írta:

The Fades S1

Te ENNYIRE leástál a múltba Smile ?!   yeah   yeah   yeah


Le ám! Smile

Mondtam, van a cetli, arra mindig felírom, amit megnézésra gondolok menet közben, és abból hangulat és idő függvényében szemezgetek. Az In the flash is rajta van. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Absolutely Anything   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyKedd Feb. 23, 2016 10:32 pm

.
Absolutely Anything

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 2ibnfw4

Az emberiséget mindig foglalkoztatta a kérdés, hogy egyedül vagyunk-e a világegyetemben, a XX. századra  pedig eljutottunk oda, hogy az űrbéli palackpostáinkat ki is tudjuk küldeni, jelezve, itt vagyunk. A régi álom teljesülni látszik, amikor egy ilyen szonda négy űrlényhez kerül, de pechünkre ők a galaxis egyfajta rögtönítélő bizottsága, akik eldöntik, hogy az általuk felfedezett fajok méltóak-e a befogadásra, ill. a létezésre... és túl sok fajt eddig nem minősítettek erre alkalmasnak. A bevett módszerük, hogy a bolygó uralkodó faja közül egy véletlenszerűen kiválasztott egyednek teljeskörű hatalmat adnak, egy kívánságteljesítő tündért csinálva belőle, és vizsgálva, hogy azt mennyire használja jóra vagy rosszra. A Föld sorsa így kerül -szó szerint- a beugrós tanárként dolgozó Neil kezébe, aki közben írói karrierről ábrándozik, és arról, hogy lesz bátorsága a szomszédban lakó Catherine-t elhívni randira, de a nő gondolatait teljesen kiöltik a munkahelyi kudarcai, és hogy megszabaduljon a kullancsként akaszkodó volt pasijától, Granttől. Miután Neil kezdi felfedezni a képességet, aminek valahogy a birtokába jutott, természetesen próbálja azt az emberiség javára fordítani... de legalábbis a sajátjára... vagy hogy azért kárt ne tegyen másokban... vagy legalább ne haljon bele senki.

Van abban valami megmosolyogtató, hogy már nem először tudok visszautalni mostanában az Élet-mentésre, hiszen Neil alig csinál mást, mint annak idején Karcsi, igaz, sokkal nagyobb léptékben. Hiszen minek akarná elnöknek jelöltetni magát bárki, ha egyszer egy kézsuhintásával rögtön azzá is válhat? Mégis ugyanúgy nem nagyon tud mit kezdeni a beépített varázspálcájával, kishitűségéből eredően szinte csak reagál az eseményekre, és miközben oly könnyű lenne akármit kérnie, nem lát túl a régi céljain, kívánságain, így csak azokat akarja és próbálja elérni, például Catherine-t. De hogyan is nézhetne távolabb, ha azoknál is a saját bőrén kell megtapasztalnia, hogy azért a teljhatalom sem fenékig tejfel, hogy a kívánságait többszörösen összetett mondatokban megfogalmaznia, ha nem akar globális katasztrófákat előidézni, és még így sem mindig sikerül, például azért, mert az emberek olyanok, amilyenek. Ugyan ki számítana például arra, hogy miután egy varázsütésre minden ok megszűnt a háborúkra, az emberek ok nélkül kezdenek értelmetlen háborúkba, mondjuk Új-Zéland hadat üzen Izlandnak. Mivel a kívánságok közé tartozik az is, hogy Neil mindent visszacsinál, így ezek csak átmenetiek, az ügyetlensége és a kapkodása miatt viszont így a film kellemesen pörgős, állandó meglepetéseket okozva. Még ha a sztori maga természetesen aligha szolgálhat fordulatokkal, a kívánságokon és az eredményükön sokat nevettem; a sofőrön, akinek vezetés közben hirtelen "nagyon jó" lesz, a rasszista csontvázon, ahogy Dennisen, Neil kutyáján keresztül betekinthetünk a kutyalélektan rejtelmeibe, ahogy Neil próbálja egy kicsit megkukkolni Catherine-t, vagy éppen ahogy egy kicsit félrecsúszik, amikor Neil Rayt, az egyik kollégáját akarja vonzóbbá tenni egy kolléganőjük szemében.

Néha kicsit erőltetett, abszurd meg csapongó, de ezt végülis hihetővé tudta tenni, hogy Neil abszolút nincs felkészülve arra, hogy a szavainak milyen súlya van. Az nagyobb baj, amikor a forgatókönyv túlságosan manipulált; tipikusan ilyen a hirtelen elromló kívánsággép, olyan helyzetben dobva mentőövet Neilnek, aminek semmi szerepe nincs azon kívül, hogy lehetővé teszi a hepiendet a film végén. Igazán azonban csak Grant figurája volt negatív élmény, mert amellett, hogy egy tolakodó, önhitt fráter, eltelve attól, hogy ő amerikai, katona és persze kőgazdag, de ráadásul infantilis is, mint a fene... Amikor így az ő kívánságairól van szó, azok egy része -a puszta önzés mellett- együgyű cikizések, csúfolódások, ami hiába eredményez egy-két vicces helyzeteket, önmagában a figura nem volt az, ami zavarni kezdett, mert képtelenebb volt még a beszélő kutyánál is.

Részemről hiába van itt Kate Beckinsale, a film igazi jokere nekem Simon Pegg, akit vagy tíz éve tartok remek komikusnak, és mintha sportot űzne abból, hogy stílusokat, zsánerfilmeket parodizál (és inkább a Cornetto-trilógiára gondolok és a The Fantastic Fear of Everythingre, kevésbé a Paulra). Aki pedig egy kicsit jobban megtúrja a stáblistát (vagy tüzetesebben megnézi a fenti képet), az más ismerősöket is találhat a filmben, még ha csak a hangjukat is. Az űrlényeket ugyanis a Monty Python tagjai szinkronizálják, Dennis pedig Robin Williams hangján szólal meg, sajnos az utolsó szerepeként.

Egy kis Galaxis útikalauz stopposoknak, egy kis Minden6ó és egy kis Bájkeverő jelentik az alapját ennek a könnyed romantikus vígjátéknak, ami pusztán azáltal tud végig szórakoztató lenni, hogy tényleg bármi megtörténhet benne. Az egy "Kula bácsit" és Grantet leszámítva nagyon idétlen poénok sincsenek benne, az altestiekből meg talán egy, ami manapság nagy szó.


8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 EmptyKedd Feb. 23, 2016 11:26 pm

Niwrok írta:
.
Absolutely Anything

Egy kis Galaxis útikalauz stopposoknak, egy kis Minden6ó és egy kis Bájkeverő jelentik az alapját ennek a könnyed romantikus vígjátéknak, ami pusztán azáltal tud végig szórakoztató lenni, hogy tényleg bármi megtörténhet benne. Az egy "Kula bácsit" és Grantet leszámítva nagyon idétlen poénok sincsenek benne, az altestiekből meg talán egy, ami manapság nagy szó.


8,5/10
.

taps

Köszi! A széles olvasótábor nevében! Wink


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 62 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
62 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: