Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Vissza a jelenbe    Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptySzomb. Nov. 23, 2013 11:00 pm

.
Vissza a jelenbe / Hot Tub Time Machine


Az "időutazó jakuzzi"... Na most ehhez, meg a fenti "egyenlethez" mit lehet még hozzátenni?! Mit mondhatnék, amitől vonzóbbá tehetném ezt a filmet, vagy amivel kevésbé nagy marhaságnak tűnne? Utóbbihoz nincsenek ötleteim, az előbbivel azért megpróbálkozom Smile.

Mert persze az alapötlet blőd, de attól még szimpatikus ezzel a 3+1 szerencsétlennel (három régi haver -akik egy kicsit távol sodródtak az évekkel egymástól- egészül ki egyikük kocka unokaöccsével), akiket megkeseredett, félrecsúszott életükben egy tragédia kovácsol össze, hogy aztán nem sokkal később egy váratlan lehetőséget kapjanak életük legjobb éjszakájának újraélésére... és esetleg megváltoztatására. Igazából ennyi, egy fejesugrás a rossz házasságokból és a döntések rossz következményeiből a 80-as évek féktelen síparadicsomi bulijába.

Mindezt szerencsére egész fogyaszthatóan és humorosan teszi a film, legfeljebb egy kicsit morbidra véve a figurát (mint a már említett tragédiánál), vagy éppen visszafogottan ordenáréra (a lehányt mókus után most már tényleg kénytelen vagyok új hollywoodi fétisre gyanakodni). A poénok egy része, a legtöbb természetesen a két korszak különbözőségéből adódik, mert mondjuk két évtizede még egy kicsit több kellett a "lájk"-nál egy kapcsolat beindításához, ahogy az időutazóknak meg az megdöbbentő, hogy valaki nemcsak tudja, mi az a walkman, de használja is. Ezen felül vannak vicces jelenetek a szereplők múltjának kissé másmilyen újraéléséből, a maradék meg jön a helyzet abszurditásából.

Érthető módon a húzóneveknek John Cusacknek meg a kb. három jelenetben felbukkanó, a rejtélyes és talányos gondnokot alakító Chevy Chase-nek kéne lennie... de nálam szinte ők voltak a legérdektelenebbek, mert a showt totál elrabolta Rob Corddry! Még csak idén kezdtem felfigyelni a fickóra, szerintem nagyon jó komikus, de itt még a karaktere is annyira tökéletesen seggfej, hogy talán minden percet végigvigyorogtam, amikor a képernyőn volt. Ő a történet kiindulópontja, az ő élete van a legmélyebb gödörben, mégis ő mondja a legjobb poénokat (egyet, Nick "hazatelefonálását" leszámítva), és tök jól áll neki a cinizmus meg a szarkazmus is, miközben neki ez az éjszaka nem is volt olyan kellemes élmény, lévén kétszer is összeverték... amit az események vonalához hűen újra is kell élnie. Na és hát a vége, az mindent visz Very Happy!

Röviden: Lehet ez akármilyen baromság, szinte végig jól szórakoztam, még ha múltidézésből többet is el tudtam volna képzelni. Alig várom, hogy belecsobbanhassak a folytatásba Smile !

8/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:18 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptySzomb. Nov. 23, 2013 11:23 pm

Miért is gondolom, hogy egyik sem az én filmem???? Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyVas. Nov. 24, 2013 9:30 am

R2-D2 írta:

Miért is gondolom, hogy egyik sem az én filmem???? Smile

Mert talán úgy érzed, hogy mostanában túl sokszor bíztál a véleményemben Smile. Pedig a zsenicsajt leszámítva a Statham-film semmivel sem tűnik rosszabbnak, mint a The Rock mozi, amiről múltkor írtál, a jakuzzis hülyülést, csetlés-botlást meg tényleg végigröhögtük, és gondoltam, hogy hátha az időutazós dolog kiegyenlíti a vígjátékokkal kapcsolatos fenntartásaidat Smile.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Sleeping Beauty   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyPént. Dec. 13, 2013 9:23 pm

.
Sleeping Beauty, avagy "Jelige: perverzek se kíméljenek!"


Istenbizony, én elolvastam, miről szól, hogy van egy csaj, aki vállalja, hogy miközben ő aléltan fekszik, pénzért egy elit klub tagjai kedvüket tölthetik rajta. Persze elhamarkodottan, de ebből egészen érdekes drámát tudtam volna elképzelni, hiszen azért eddig eljutni bármelyik félnek, és ezt megélni... vagy lehetett volna akár egy még érdekesebb thriller, az ájultság alatt történtek rejtélyével. Ehelyett enervált életeket láttam... meg más enervált dolgokat, amik nélkül bőven meg tudtam volna lenni ebben a másfél órában.

Ez megint az a típusú film, aminél talán értem és érzem, mi miért van, de a film maga annyira kevés kapaszkodót ad hozzá, hogy az idő jelentős része azzal telt, hogy egyáltalán az eseményeket egy életbe tudjam rendezni. Merthogy ez a Csipkerózsika (Emily Browning számomra továbbra is értékelhetetlen alakításával) nem csak a klubban ernyedt és alélt, hanem a fennmaradó időben is. Semleges guminő-arckifejezéssel tűr és csinál szinte mindent, az egyik munkahelyéről való kirúgására például csak egy "köszönöm" a válasza. Sőt, pontosabb az a jellemzés, hogy hagyja, hogy mindenki azt csináljon vele, amit akar. Talán ha három olyan szitu volt, ami megrökönyödést vagy szabad szemmel látható érzelemmegnyilvánulást eredményezett nála; példaként: ebből az egyik az, amikor a klubban megkérik, hogy a "felső" ajkait rúzsozza pont olyan színűre, mint amilyenek az "alsók"... hagyok időt, hogy leessen... Egyébként csak éber kómában tengette napjait, rakosgatta a lapokat a fénymásolóba vagy törölgette a kocsmaasztalt. Biztosan okkal csinálja mindezt, de a háttérbe az író/rendező asszony nem kívánt betekintést adni.

Pedig hatásos szereplőből, sokkoló vagy éppen megbotránkoztató jelenetekből, mondatokból nincs hiány, de ezek pillanatnyi felvillanások csak, egyre gyarapodó kérdések, amik között az ájult lányon kéjelgő vén kecskékre már-már alig kaptam fel a fejem. Helyette ott volt az elégetett pénz, a lecserélt albérlet, a család jelenlétére utaló egyetlen telefonhívás, a "fogyaszt-e drogot?" kérdés után a visszakérdezés, és mindezeken koronaként a vodkás müzli. Csak a kérdések, válasz sehol; találd ki! Egyedül a végén sejlik fel Csipkerózsika életének szerteágazó szálai között valamiféle kapcsolat, csak akkor már túl későn.

Minden negatívuma ellenére azt kell viszont mondanom, hogy ha egy élet, életek értelmetlenségéről, kilátástalanságáról akarnék filmet látni, akkor ezt nézném meg ismét, annak elgondolkodtató és frappáns. Az egy más kérdés, hogy most ezt az egyszeri alkalmat is túl soknak tartom.

Röviden: Mintha a Sucker Punch-ot nem Zack Snyder, hanem teszemazt Lars von Trier vagy Michael Haneke rendezte volna; szinte ugyanaz az öncélú húspiac az egész, csak a sci-fi-fantasy akcióorgiát felváltotta a melankolikusan drámai művészkedés (ennyivel tekinthető talán többnek annál), célközönségnek pedig a pubertás geek-ek helyett a sznob, de kellően kanos öregurakat képzelhették el.

6/10

U.i.: Nem kell semmit mondanod Smile.
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:20 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyPént. Dec. 13, 2013 9:27 pm

Niwrok írta:
.
U.i.: Nem kell semmit mondanod Smile.
.

Akkor nem mondok. Smile Nem terveztem megnézni.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyPént. Dec. 13, 2013 9:55 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
U.i.: Nem kell semmit mondanod Smile .
.

Akkor nem mondok. Smile Nem terveztem megnézni.


Igen, pont erre gondoltam Smile ... hiszen az eleve fel sem merült bennem, hogy esetleg a pinaárnyalatú rúzs szimbolikáját szeretnéd kifejteni Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Kick/Ass 2   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyKedd Dec. 17, 2013 11:28 pm

.
Kick/Ass 2.


Ritka, hogy egy sorozat részei között ekkora véleménykülönbség legyen nálam, főleg pozitív irányban. A Kick/Ass elsőre abba a zsákutcába futott bele, mint oly sokan, vagyis hogy az egyébként elméletben remek alapötletet, a kicsit gúnyolódó-morbid hangvételt és a hétköznapi hősök sztorit nem tudta a gyakorlatba átültetni. Hiába ütős egy mondattal is a kamerásmobil- és a közöny-kritika, hiába remek figura az apa-lánya igazságosztó erőszak-duó, és a lelke mélyén még Kick/Ass is, de sajnos túlsúlyban van a tinigeek-hangulat, Frank D´Amico időhúzó gengszterkedése és a Vörös Köd nevű szánalomhalmaz. A második részre igazából csak ezen az arányon változtattak, és ez is pont elégnek bizonyult.

Szerencsére maradt az egy pillanatig sem komolyan vehető, ripacskodós-képregényes stílus, a filozofálás a média torzulásairól és a közbiztonság visszásságairól, és mellé jött egy csomó olyan dolog, amit már korábban is hiányoltam. Említés -ha jól emlékszem, egy darab híradórészlet meg egy darab utánzó- szintjén került például eddig csak szóba Kick/Ass, mint jelenség, vagyis hogy Dave "munkásságát" hányan tekintik ösztönzésnek, hogy új alteregót alkotva maguknak segítsenek másokon, vagy éppen hányan találnak menedéket egy maszk mögött saját személyes tragédiáik elől. A dráma új műfaj ebben az elegyben, de jól áll neki.

A JF és benne Jim Carrey igazi plusz, főleg mert ahol a jófiúk csapatba verődnek, ott a rosszak érkezésére sem kell sokat várni, a Vörös Köd satnya lárvájából kibúvó "Muterbe/Ver" és gonosz csatlósai (Zdrasztvujtye, gyévocská!) pedig pont annyi vérfröcskölést, morbiditást és idétlenkedést adnak a filmhez, amennyit az jó szívvel elvisel. A Kick/Ass 2. tele szájjal röhögve gúnyolja ki és vágja gyomorszájon Hollywood összes szuperhősmoziját, amelyek vért izzadnak azon, hogy fenntartsák az illúziót, és a néző ne jelmezes színészek kalimpálását lássa. Ez meg nem pusztán bevállalja a "jelmezes színészek kalimpálását", de még ki is kacsint a "valóságra", a maszkon túli világra, ahol a vér az vér, a veszteség az veszteség, és ahol a "következményeket" nem tünteti el a digitális varázspálca, a félrenéző kamera és az amnézia. A film csúcsa volt nekem, hogy minden abszurditása és a kib*szott színpadiassága ellenére is negyed órára (a temetői jelenet és az azt követő üldözés idejére) képes volt valószerűbb lenni, mint az idén júniusig általam látott akciófilmek kábé összesen! És nahát, így rögtön tudtam izgulni rajta, rögtön jött az akciófilmeknél régen tapasztalt érzelmi hatás, például egy kis beleborzongás a Ralph bácsinál tett látogatás rideg kegyetlenségébe vagy a szaporább légzésszám és pulzus!

Abban persze még lett volna mit javítani, hogy a történetszálak egy kicsit jobban összefonódjanak, hogy kevésbé legyen olyan érzete a nézőnek a film kétharmadában, mintha három különböző film snittjei keveredtek volna össze a vágóasztalon. Különösen igaz ez Hit Girl mellékvágányára, ezúttal ugyanis ő a soros, hogy a tinivilág kihívásaival szembenézzen egy kis Bajos csajok utánérzésben. Remek paródia ez is, csak Chloë Grace Moretz találhatta furcsának, hogy idén kétszer is kijutott neki ebből a "kiközösített középiskolás kiscsaj különleges képességekkel"-szerepből (a másik ugye a Carrie).

Ha pont ez utóbb említett szakaszból a "rókarudi" kimaradt volna (azt már azért kicsit soknak éreztem a fricskából, meg mostanában amúgy is feltűnően sok a hányás a filmekben), akkor talán járna a maradék pont is, mert a Kick/Ass 2. nekem emlékezetesen szórakoztató élmény volt, de így "csak"...

9/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:20 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptySzer. Dec. 18, 2013 12:01 am

Niwrok írta:
.
Kick/Ass 2.

9/10
.

Erre viszont elkergetni sem tudsz, bármennyire is dícséred. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Upside Down   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyCsüt. Dec. 26, 2013 1:06 pm

.
Upside Down, avagy "Erősebb-e a szerelem a gravitációnál?"


Végre! Végre egy olyan film, ami nem pusztán megteremteni és felvázolni képes egy izgalmasan valószerűtlen, mégis valós társadalmi problémákat leképező világot, hanem meg is tölteni tartalommal, és nem csak tíz percnyi izgalomra meg pár utalásra futja az ötletből.

Mint több társának (pl.: Lopott idő) az alapja ennek is a gazdasági egyenlőtlenségek bemutatása, és ehhez a "segédlet" egy világpár, két, saját gravitációval rendelkező földszerű bolygó, melyek különleges szabályok szerint összekapcsolódtak, és állandó távolságot tartva egymástól keringenek a Napjuk körül. A világok anyagaira csak a saját gravitációjuk hat, az vonzza őket, legyen az szerves vagy szervetlen, ezért ember és anyag normál erőbefektetéssel (nem nagyobbal mint mondjuk felmenni egy lépcsőn) szabadon mozoghat Fent és Lent között, a másik világ gravitációjának erőterében azonban csak rövid időt bírnak ki, mert felizzanak és végül elégnek. Aztán persze az emberi korlátok is kialakultak, Fent világa ugyanis a saját kiváltságait és gazdagságát (amely egyébként Lent erőforrásainak kiszipolyozására épül) féltve erőszakkal fogja vissza a "beszivárgókat", legyenek azok tolvajok... vagy olyan "távkapcsolatban élő" szerelmesek, mint Adam és Eden. A gravitációk és annak korlátai a kulcsai a film mindkét szálának, izgalmas vagy éppen megmosolyogtató jeleneteket és fantasztikus látványvilágot teremtve.

Utóbbi az, ami egy pillanatra sem engedi el a néző figyelmét. Két föld egymás felé fordítva, épp csak egy kis természetes fénysávot beengedve a köztes térbe, Fent mesterséges fényekkel élénkké és vibrálóvá tett világa, mely fakó Napként világítja meg a szivárgásoktól amúgy is folyamatos olajesővel szennyezett és mocskos Lentet. A TransWorld központja, ahol "padló" és "plafon" csak viszonyítás kérdése (...lenne, ha érezhetően nem lenne Fent-központú a világnézet, még az olyan egyszerű dolgokban is, mint a lift), és emiatt az emberek egymás feje felett dolgoznak a peremvidéken, jelezve a gravitációk éles határát. Egy pohár ital, egy étterem, egy mosdó, egy régi léghajó roncsa... legyen az monumentális vagy éppen egy gombnyi apróság, a tárgyakkal és a kameranézet váltogatásával (nehezen megszokható, de tökéletesen érthető eszköz a sok fejtetőn álló felvétel) emlékezteti a film a nézőket, hogy hol is járunk... már ha ehhez a rengeteg "hideg", kék filter, a stilizáltan idilli hegyvidéki tájak vagy a tonnányi CGI nem lenne elég.

Tulajdonképpen ezek a film legerősebb eszközei, nekem a szerelmi szál már csak hab volt a tortán, ami képes volt egy kis mesét és "rózsaszínt" csempészni ebbe az amúgy meglehetősen rideg és érzéketlen világba. Az ilyen filmeknél mindig megvan az a hiányérzet, hogy az izgalmas világból lásson az ember többet, és ennek ellentételezésére a forgatókönyvírók általában két eszközt szoktak használni: a romantikát és/vagy a világmegváltó küldetést. Az Upside Down a messiáskodást hivatalosan is eltette az elméleti folytatásra, a szerelmi szála a maga bohóságával, az érzelmei tisztaságával és egyszerűségével, a lelkesedésével, a kitartásával és a furfangosságával viszont pont az, amit bárki szívesen megtapasztalna, ahol érdemes a szereplőkért izgulni, drukkolni nekik, hogy egymáséi lehessenek, még ha egy világ választja el is őket egymástól. Éppen ezért az egyetlen dolog, amin megbicsaklott nálam a film, az az amnézia-szál felesleges időhúzása volt. Adamet és Edent a film kb. húsz percére ugyanis nem két világ, "csak" némi emlékezetvesztés távolítja el egymástól, mintha a "két világ" nem lenne amúgy elég, aztán pár kínos közjáték után hopp!, vissza is térnek az emlékek.


8,5/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:21 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyCsüt. Dec. 26, 2013 1:57 pm

Niwrok írta:
.
Upside Down

Hurrá! Ennek kimondottan örülök, hogy neked is bejött. SmileSmile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyCsüt. Dec. 26, 2013 4:21 pm

R2-D2 írta:

Upside Down

Hurrá! Ennek kimondottan örülök, hogy neked is bejött. SmileSmile


Köszi, bár én ebben azért olyan nagy kockázatot az első plakátképek óta nem láttam Smile.

Jó volt, hogy a készítők tényleg majdnem végig figyeltek arra, hogy betartsák a saját maguk által felállított szabályokat, ami számomra minden filmnél a "varázslat" kulcsa, és majdnem minden képkockára tettek valami kis utalást, érdekességet. A "majdnem" az igazából egy kis következetlenség volt, legalábbis ha jól értettem, hogyan működik Fent és Lent, akkor...

Spoiler:

És az általánosságokon túl is volt jó pár jelenet, amit biztosan megjegyzek:

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyCsüt. Dec. 26, 2013 4:43 pm

Niwrok írta:
A "majdnem" az igazából egy kis következetlenség volt, legalábbis ha jól értettem, hogyan működik Fent és Lent, akkor...

Spoiler:
.

Spoiler:

Nem vitás, valamikor újra fogom nézni. Jó lenne, ha megjelenne itthon is.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyCsüt. Dec. 26, 2013 5:14 pm

R2-D2 írta:

Spoiler:

Nem vitás, valamikor újra fogom nézni. Jó lenne, ha megjelenne itthon is.


Na, hát ezért (is) vagyok én itt, hogy az általam észrevett apróságokra felhívjam a figyelmet Very Happy.

Spoiler:

Azt meg már többször átrágtuk, mennyire herótunk van mindkettőnknek azokból a filmekből, amik csak parasztvakításnak teremtenek szabályokat, hogy utána hatásvadász módon felrugdalják azokat.
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Az acélember    Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyVas. Dec. 29, 2013 5:38 pm

.
Az acélember / Man of Steel


Nekem kb. így fest egy izgalmas és érdekes szuperhősös film! Azt nem mondanám, hogy túl sok újszerű vagy annyira kiváló elemmel rendelkezik, de néha elég annyi is, hogy egy filmben mindenki azt csinálja, amihez ért, és nem kontárkodik bele másba.

Nolan eddig -minden előzetes hireszteléssel ellentétben- semmi mást nem írt és forgatott, mint pszichodrámát, függetlenül attól, hogy azt thrillernek vagy akciófilmnek "álcázta". A legtöbb filmjének azok a legjobb részei, amikor a szereplői jellemén, a félelmeiken, kétségeiken, motivációikon, az ezekből következő tetteiken és azok járulékos áldozatain agyal, amit az utóbbi időben kiegészített az emberiség kollektív tudatának és önpusztításhoz vezető cselekedeteinek elemzésével és kritizálásával. Superman figurája és eredettörténete is érezhetően az ő világlátásának lett alárendelve, és nekem tetszett, hogy sokkal színesebb és árnyaltabb lett a Superman-univerzum, mint eddig, bár ez persze azt is jelenti, hogy a klasszikus elemeknek nem vagy csak alig jut szerep. Ezúttal a kyriptoniak nem csak tehetetlen szemlélői saját világuk összeomlásának, hanem aktív résztvevői, és Superman sem az az eltévedt árva űrkisfiú, akinek a mamája varrt piros palástos ruhácskát, hogy abban röpködjön, hanem hogy a ruháján levő szimbólum földi megtestesítője legyen, a rossz döntések két lábon járó mementója, okulásul. A küldetése azonban nem könnyű, eleve onnantól, hogy meg kell győznie az embereket, bár egyetlen szempillantással meg tudná ölni bármelyiküket, de nem fogja, hogy a tisztelet és a jószándék legyen az, amin keresztül hat az emberekre, ne a félelem, és akkor a származásának kérdéseit éppcsak megemlítem. Ezért aztán nem volt nehéz elhinni, még ha Henry Cavill játéka és a jól letesztelt érzelmi sablonok a színfalak mögé kényszerítették is ezeket, hogy az igazi harcok odabent zajlanak, és az egész hacacáré Zoddal meg az egész űrt végigguberáló kryptoni sittesekkel csak ennek kivetülése.

Ez a kivetülés persze nem baj, mert Nolan steril, csekély dinamikát és fantáziát felvonultató akciójelenetei után jól esett, hogy Snyder -aki ha másban nem is, ebben szerintem profi- olyan látványvilágot teremtett, amin azért rendesen kellett kapkodnom a fejem. Önmagában a látványtervezők munkája is tetszett, a védőruhák és a tengeri állatokra hajazó űrjárművek megalkotója különdíjat is érdemelne tőlem, de az igazi vizuális élményt az összecsapások jelentették. És úgy, hogy ezúttal térkapukon át érkező inváziós seregek sem kellettek hozzá, csak féltucatnyi kryptoni, akik a hadsereg asszisztálásával gyepálják egymást. Megvannak a maga botlásai, mondjuk nehezen hihető, hogy Smallville nem vált a földdel egyenlővé úgy a negyedik-ötödik lángcsóva és lezuhanó repülő után, de ha nagyon akarom, ez még magyarázható sok-sok véletlen egybeeséssel...

...a néha kínosan hangzó párbeszédek és az időnként giccsparádé viszont nem. Gondolom ez az a rész, ami Goyernek "köszönhető", mert a másik kettőből nem nézem ki (Nolan legalábbis biztosan tud ennél jobbat). Nem rossz, csak tele van közhelyekkel és bakikkal. A mélypont a kutyás-tornádós jelenet, ahol a főszereplő tragédiáját sikerült teljesen nevetségessé és ostobává tenni, az nyugodtan végezhette volna a vágóasztalon.

Spoiler:

De aztán ennyi, és ahhoz képest, hogy Hollywood negyvenes generációjának két ellentétes pólusa hozta össze a sablonkirállyal kötőanyagként, akinek már nem egy popkult-ikont sikerült a sárban meghempergetnie (csak annyit mondok: Szellemlovas 2.), nekem kétszer megméretve is tetszett.

8,5/10

U.i.: Tudom, ezt sem Smile...
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:21 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 EmptyVas. Dec. 29, 2013 5:46 pm

Niwrok írta:
.
U.i.: Tudom, ezt sem Smile...
.

Jól tudod!  Wink 

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
6 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 36 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: