Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 45 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: The Fades S1   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptySzomb. Aug. 09, 2014 9:50 pm

.
The Fades S1

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 103x4ea

A dolgok rendes menete szerint miután valaki meghal, a lelke, kiszabadulva a testéből, elhagyja a Földet. Azonban a dolgok most nincsenek rendben, és egyre több lélek ragad itt, arra kárhoztatva, hogy örök vándorai és nézői legyenek a materiális világnak, anélkül, hogy bármi módon hatni tudnának rá, vagy akár hogy pár emberen kivül bárkivel kapcsolatba tudnának lépni, hogy bárki látná őket és tudna a "létezésükről". Vannak azonban páran, a "látók", különleges képességekkel, akik közül néhányan egy titkos, saját szabályok szerint működő, underground csapatot alkotnak, az Angelic-et, és akik vállalták, hogy szemmel tartják az általuk csak Fade-eknek, Fakóknak nevezett lelkeket. Erre most nagy szükség is van, mert egyszerre két dolog is aggasztja az Angelic tagjait. Egyfelől az, hogy egyik legerősebb közülük (Sarah) apokaliptikus álmokat kezdett látni arról, hogy a Föld elpusztul, és mindent hamu terít be. Másrészt hogy a Fakók között felbukkant egy (eltart egy ideig, amire kiderül a neve, de ő John), aki nem pusztán képes materializálódni, vagyis láthatóvá válni, érinteni, fogni, de ezt a tudását leginkább egy dologra akarja használni: megölni az összes Angelic-et, és elsőként rögtön Sarah-t sikerül kiiktatnia. A kényes helyzetben úgy tűnik, hogy döntő szerep fog jutni egy problémás tinédzsernek, Paulnak, aki ugyan véletlenül szemtanúja lesz Sarah halálának, de akit jelenleg jobban lekötnek a családjával, a csajokkal és a legjobb barátjával (Mac) levő gondok, mint hogy mit is látott igazából vagy hogy mit is jelentenek az utóbbi időben felbukkanó apokaliptikus álmai arról, hogy a Föld elpusztul, és mindent hamu terít be...

Felemásra sikeredett ez a sorozat, de legalább több dolog tetszett benne, mint ami nem. Jó volt végre egy olyan "élőholtas" darabot látni, ami nem csak felvázolni tud egy remek alapötletet, egy sajátosan komor világot, egy inváziót helyezve az események középpontjába, hogy közben a szereplők a saját személyes problémáikkal küzdenek, hanem mindezt olyan ötletekkel, fordulatokkal és jelenetekkel teszi, amiktől hol az állam esett le, hol csak nevetni tudtam... hol pedig a fejem fogtam.

Spoiler:

Ami pedig még az egyedi ötleteknél is jobb, és rálicitál akár az In The Flesh-re, akár/főleg a The Strainre, ha már ezeket láttam ebben a műfajban mostanában: semmi olyan nem történt, még a legnagyobb marhaságok alatt sem, ami ne következne a korábbi eseményekből. Ha egy szereplőnek megváltozik a viselkedése, akkor annak mindig van oka (még ha néha csak halvány is, de legalább van); ha egy kérdés felmerül, akkor arra többnyire lesz válasz is. Nem lép ugyan ki a The Fades a helyszínül szolgáló kisváros kereteiből, tehát ebben a sorozatban sem kell várni, hogy mondjuk felbukkan a hadsereg, és elkezdene rendet tenni, vagy hogy bármilyen külső erő befolyásolná a dolgokat a megismert szereplőkön kívül, de legalább ezen szűk világon belül majdnem minden a helyén van. Miért is ragadtak a Fakók a Földön? Miért és milyen változásokon mennek keresztül? Hogyan kapcsolódik mindez a kisvároshoz? Kérjetek és kaptok...

Bármilyen hibái is vannak, bármennyire öncélúnak is hat néha a váratlanság, a The Fades az egyéni drámákban, a karakterek bemutatásában igazán ütősre sikerült, és a sablonokat is elkerüli. A legjobban Sarah és a volt férje, Marc kapcsolata tetszett, hogy honnan indul az ő történetük, milyen események változtatják meg... és ha a lezárás nem lenne ennyire suta, még jobb lehetett volna. Szorosan a nyomukban ott van Mac, aki próbál viccelődni, de a poénokkal csak leplezni próbálja, hogy egyetlen ember van, aki úgy érzi, törődik vele, és állandóan retteg, hogy ezt az egy embert elveszítve az élete pillanatok alatt üresebb lenne még a mostaninál is. Ráadásul Mac az, aki a részek elején elmondja "Az előző rész tartalmából..."-t, és ez sokszor megmosolyogtatott, az utolsó részben viszont, a szorult helyzet ellenére -sőt, talán éppen azért!-, meg is nevettetett. Az Angelicből Neil volt a központi szereplő, és az ő megítélése változott talán legtöbbet az évad alatt, hiszen kezdetben kifejezetten pozitív figuráról van szó, elszánt és hősies katonáról, de lassan kiderül, ő katona, semmi több, és ahogy egyre jobban magára marad, ahogy egyre kevesebben vannak, akik utasításokat adnának neki vagy megerősítést a döntései helyességében, úgy lesznek egyre elkeseredettebbek a cselekedetei, és azt csinálja, amihez ért: katonaként old meg mindent, bármi áron. De nem maradnak ki a jellemrajzból a Fakók sem, közülük is leginkább John, aki úgy képes bemutatni a Fakó-lét hátulütőit, mint az egyik legelső Fakó, hogy a tettei ellenére is átélhető volt, mennyire kilátástalan a rengeteg korlát által bezárt puszta létezés (a Fakók nem "köznapi" szellemek, így a közlekedésükben az olyan egyszerű dolgok is akadályt jelentenek, mint egy ajtó), hogy ezek nyomán hogyan jelenik meg a fájdalom, és az hogyan erjed idővel haraggá. És kettejük között ott van Paul, akinek a saját problémái mellett úgy kell megoldásokat találnia az éppen aktuális helyzetekre, ami akár a világ megmentését is magába foglalhatja, hogy Neil és John "segítségével" mindkét oldal céljaiba, motivációiba betekintést nyerhet, és vele együtt én is, amit tökre élveztem az összefüggések miatt... csak elég zavaró, hogy Paul viszont jórészt tojik ezekre.

Persze, még csak egy kamasz, de néha azért nem könnyű így, hogy Paulnak mindig vannak fontosabb dolgai, mint hogy a világ megmentésével foglalkozzon, nem véletlenül mondtam már az elején is. Amíg a felvezetés és a bemutatás tart, még érthető is, hogy Paul anyja, testvére és a pszichológusa a főbb szereplők, és hogy az a téma, hogy ez az igencsak magának való srác és "hűséges fegyverhordozója" milyen kalandokat él át a matek- és a törióra között, vagy hogy hogyan küzd meg Paul a saját nővérével, hogy helyük legyen az iskolai táncmulatság szervező bizottságában. Na de amikorra már eltűnések és gyilkosságok borzolják a kedélyeket, és sejthető, hogy Paul olyan erők birtokában van, hogy még az Angelic sokat látott és egyre fogyatkozó tagjai is lehidalnak tőle, csak nem annak kéne a legfontosabbnak lennie, hogy az új barátnőjével egyengesse a kapcsolatát, és az sem lehet mindenre válasz, hogy Paulban annyi az önbizalom, mint mackósajtban a brummogás, így az egyre gyakrabban megmutatkozó képességeiben is bizonytalan. Nem mintha romantikus drámaként rossz lenne a film, néha simán hozza mondjuk az Eleven testek szintjét, csak szokatlan, hogy egy apokaliptikus fantasy felét ez teszi ki.

Nekem spec. a 4. és az 5. rész jött be a legjobban, addigra már a történet is kellően kibontakozott, de még nem jött el a végső csatára felkészülés lassúsága és a muszáj-cliffhanger az epilógusban, ami a soha el nem készülő második évadot vezette volna fel. Így meg legfeljebb a néző találgathatja, hogy mit is jelentenek a sárga felhők...

78%
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 10, 2014 7:40 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptySzomb. Aug. 09, 2014 11:24 pm

Niwrok írta:

The Fades S1
78%


Hogy Te miket nézel... Wink de köszi, érdekesenk hangzik. Jó kis kedvcsináló.


Niwrok írta:

... ami a soha el nem készülő második évadot vezette volna fel...

Hogy gonosz legyek: így már értem. Smile 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 12:46 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

... ami a soha el nem készülő második évadot vezette volna fel...


Hogy gonosz legyek: így már értem. Smile 


Ha én gonosz akartam volna lenni, akkor beleírom, hogy a szinopszis és a történet menete mennyire emlékeztet arra az Odaátra, amit nem is láttam, de az elmondásaidból simán olyan, mint annak a tiniverziója Smile ! Az lett volna csak a "jó kis kedvcsináló" Smile !
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 11:48 am

Niwrok írta:


Ha én gonosz akartam volna lenni, akkor beleírom, hogy a szinopszis és a történet menete mennyire emlékeztet arra az Odaátra, amit nem is láttam, de az elmondásaidból simán olyan, mint annak a tiniverziója Smile ! Az lett volna csak a "jó kis kedvcsináló" Smile !
.

Nem is nagyon kellett beírnod, én is ezt olvastam ki belőle. Bár az Odaát jóval komplexebb ennél.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 12:02 pm

R2-D2 írta:

Bár az Odaát jóval komplexebb ennél.


Gondolom annyival, amennyivel hosszabb Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 12:12 pm

Niwrok írta:
.
The Fades S1

Ez igazából tetszik, meg is hoztad volna a kedvem, ha le lenne zárva a sztori, vagy legalábbis nem úgy érne véget, hogy az egy második évad nélkül nem élvezhető/értékelhető teljes egészében. Egyelőre nem hiszem, hogy bevállalnám, majd ha ínségesebb időket élünk sorozatok terén.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Nader és Simin - Egy elválás története / A Separation   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 12:15 pm

.
Nader és Simin - Egy elválás története / A Separation


A cím miatt, és mert a kevésből, amit tudtam a filmről, az egyik az volt, hogy egy házaspárról szól, azt hittem, hogy magának a válásnak lesz központi szerepe, és mert iráni filmről van szó, így adta magát az a feltételezés is, hogy a mienktől eltérő vallási és kulturális környezet kulcsfontosságú lesz. Ahogy viszont néztem a filmet, kiderült, hogy a válás igazából "csak" kiváltó oka és kerete az eseményeknek, a vallási kérdéseknek pedig csak átmenetileg jut váratlanul csekély szerep, és ettől a legjobb hivatkozási alap tényleg a Családi kör, mert ha nem is így, de ez a történet bárhol játszódhatna, ami az alaphelyzetet illeti, és legfeljebb az utóhatásai, a következményei igazodnának jobban az adott ország kultúrájához.

A fő szál az, hogy a súlyos beteg apját otthon ápoló férj (Nader) kénytelen új megoldást találni az apja ellátására és felügyeletére, miután a felesége (Simin) beadja a kérelmet a válásra és el is költözik otthonról. Mivel ez egy bizalmi állás, ezért próbálnak ismerőst felvenni, így esik a választás Simin egyik kolléganőjének egy rokonára (Razieh), aki fenntartásokkal és kifogásokkal ugyan (messze lakik, így nehézkes az utazás, ill. hogy az amúgy munkanélküli férje esetleg rossz szemmel fogja nézni, hogy ő idegen férfiaknál vállal munkát), de elfogadja a felkérést, már csak azért is, mert sok az adósságuk. Razieh azonban nem sokat ért az ápoláshoz, így többször is olyan helyzetet okoz a viselkedésével, ami akár az öregúr sérülésével, akár halálával is végződhetne, és amikor Nadernek egy ilyen a tudomására jut (és csak azért, mert korábban ért haza a munkából), dühében gyakorlatilag kidobja az "ápolónőt" a lakásukból. Ez a kidobás lesz a konfliktus igazi forrása, mert Razieh utána fájdalmakra panaszkodik, kórházba kerül, a látogatásra érkező, bűntudatos Nader pedig megtudja, hogy a nő elvesztette a babáját, akivel állapotos volt. Amikor pedig Razieh férje, Hojjat tudomást szerez az egész munkavállalásról és lökdösésről, beperli Nadert azzal, hogy miatta halt meg a gyermekük.

A film jó kétharmada így ennek a bírósági tárgyalásnak az előkészítésével, előzményeivel foglalkozik, valamint, hogy hogyan derülnek ki az egyre újabb és újabb részletek a körülményekről. Mert ugyan a néző is sok mindent lát, ahogy a szomszédok is, de magát a végzetesnek kikiáltott pillanatot senki magán az áldozaton és Razieh hatévesforma kislányán kívül, így a per tárgya igazából csak vallomásokból, egyéni emlékekből és benyomásokból áll. Így leginkább tárgyalótermi kriminek tűnik maga a film, és ezt csak erősítik a nyomozások és a háttérben zajló kis machinációk, ahogy persze mindenki igyekszik az eseményeket a saját szájíze szerint bemutatni, magyarázni, és erre lehetősége is van, mert a tárgyi bizonyíték szinte nulla... és ez egy kicsit zavaró is lehet a bűnügyi regényeken és CSI-n felnőtt nyugatiaknak... nekem legalábbis az volt. Mert egyébként lehetne, és hiába próbálta kideríteni a hatóság, hogy az ajtón kilökött Razieh a taszítás következtében eshetett-e oda, ahol később megtalálták, ha egyszer ennél ezerszer fontosabb kérdések is elsikkadnak.

Spoiler:

Viszont a tudomásul vételen kívül engedékenyebb is vagyok ezzel a kis "titkolózással", mert mégiscsak ez teremt alapot arra, hogy ezt a sajátos, de mégis bármikor, bárhol elképzelhető helyzetet minden részletében, sajátosan iráni környezetbe helyezve bemutassa, és mondjuk olyan témákkal hozakodik elő, mint a családon... azaz bocsánat, a "kapcsolaton" belüli erőszak, aminek a megítélése jócskán más ott, mint nálunk, vagy hogy egy válás lehetőségét melyik érintett (férj, feleség, gyerek) hogyan éli meg. Kezdődik már rögtön az egész Nader és Simin válóperének egy tárgyalásával, ahol megismerhetők az ország ítélkezési szokásai, vagyis hogy igazából nincs jogi környezet és jogszolgálat, magát a törvényt (a Koránt) mindenki ismeri, és így csak a bizonyítékokon, a felek által feltárt és elmondott vallomásokon és a bíró megítélésén múlik az egész, a súlyosbító és enyhítő körülmények figyelembevétele... és ugye itt bizonyítékokról nem nagyon beszélhetünk. Ettől a tárgyalóterem nem is a per, hanem tényleg a perlekedés színtere lesz, ahol ha a bíró nem elég körültekintő, tényleg annak lesz "igaza", aki hangosabb. Az is egy sajátos réteget ad a történetnek, hogy tényleg egy olyan szeletét mutatja be Iránnak, ami "túl" ismerős nekünk... csak épp nem Iránról jutna eszünkbe. Az állandóan jelen levő csadorokon és az arab nyelven kívül csak esetenként bukkannak fel olyan dolgok, amik utalnának rá, hol is vagyunk, és néha olyan apróságokra kaptam csak fel a fejem, hogy milyen állati olcsó a benzin. Iránhoz képest váratlanul "nyugatias" minden, mert Nader és Simin nagyvárosi értelmiségi családot alkotnak (Nader banki alkalmazott, Simin tanár), a lakásukról a berendezés alapján meg nem mondaná senki, hogy az nem teszemazt Pesten van, és az utcán közlekedő autók is a legújabb nyugati modellek (feltűnően sok Peugeottal), nem a várt leharcolt arab csotrogányok. A vallás pedig, aminek én ugye meghatározó szerepet vártam, a gyakori Koránra meg mártírokra való esküdözés mellett igazából egyetlen egyszer kerül előtérbe, de annyira -nekem- abszurd módon, hogy az egyik kedvenc jelenetem lett.

Spoiler:

És ha már kedvenc jelenetek. Már a főcím utáni első nagyon tetszett, ami egy jó pár perces vágatlan jelenet, azokat meg szeretem, és a szituáció is gyorsan megalapozza a hangulatot, ahogy Simin próbálja a bíró előtt kellően alátámasztani a válási kérelmét. Nekem az érzelmek bemutatása is elegendőnek bizonyult, hiszen a szenvedélyes viták, az egyéni drámák, a szinte minden oldalról felmerülő titkolózások és hazugságok, a fokozatosan előkerülő új körülmények, az egyre jobban elfajuló és elmérgesedő helyzet éppen elég szenvedélyességet és feszültséget hozott magával... mégis, engem leginkább az a jelenet sokkolt, amiben gyakorlatilag semmi ilyen nincs, csak a gyerek játszik zavartalanul a "buborékokkal". Mindezek mellett pedig ott egy kapcsolat megszakadásának keserűsége is, egy olyan csapdahelyzetben, amikor a nő arra vár, hogy a férfi kérje meg, hogy maradjon, a férfi meg a nőre hagyja a döntést, mert nem akarja még a legenyhébb erőszakkal sem maga mellett tartani. A tinédzser lányuk meg csak pattog Nader és Simin között, hiszen bár mindketten azt mondják, hogy az ő érdekében teszik a dolgokat, de mégis a lányt viseli meg a legjobban az egyre fenyegetőbben közelgő válás... nem is véletlen, hogy a filmnek ott van vége, ahol. Szereplők közül pedig, hiába kap dühében vagy tehetetlenségében többször is dührohamot, hiába látszik/mutatják/mondják agresszívnek és bosszúszomjasnak néha, talán Hojjat volt az, akiben nem kellett csalódnom (a szimpátia azért elég erős kifejezés lenne a karakterrel kapcsolatban), mert mondjuk nem próbálta elmaszatolni a dolgokat, nem próbálta a helyzetet hazugságokkal és titkolózással a maga javára fordítani; inkább "csak" egy apa volt, aki elvesztette a gyermekét.

Szóval jó a bemutatott családok többszörösen összetett drámája, jó a rendezés, nagyon jók és hitelesek a színészek, maga a környezet és pár vonás az egyediségével tudja megfogni a nézőt, úgyhogy én mindenképpen megnézésre javaslom.

82%
.


A hozzászólást Niwrok összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 17, 2019 9:01 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 12:21 pm

Weide írta:

The Fades S1

Ez igazából tetszik, meg is hoztad volna a kedvem, ha le lenne zárva a sztori, vagy legalábbis nem úgy érne véget, hogy az egy második évad nélkül nem élvezhető/értékelhető teljes egészében. Egyelőre nem hiszem, hogy bevállalnám, majd ha ínségesebb időket élünk sorozatok terén.


Az a történet, amiről az évad szól, tulajdonképpen le van zárva, csak ez a lezárás olyan erőket hoz működésbe, olyan következményei mutatkoznak meg az utolsó fél percben(!), amik tényleg csak arra jók, hogy nyitva hagyják a folytatás lehetőségét, és előtte utalás sem nagyon volt rájuk, mondjuk pár figyelmeztetésen kívül, hogy "Ne buzerálj olyan dolgokat, amiket nem ismersz!".

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 12:37 pm

Niwrok írta:
Weide írta:

The Fades S1

Ez igazából tetszik, meg is hoztad volna a kedvem, ha le lenne zárva a sztori, vagy legalábbis nem úgy érne véget, hogy az egy második évad nélkül nem élvezhető/értékelhető teljes egészében. Egyelőre nem hiszem, hogy bevállalnám, majd ha ínségesebb időket élünk sorozatok terén.


Az a történet, amiről az évad szól, tulajdonképpen le van zárva, csak ez a lezárás olyan erőket hoz működésbe, olyan következményei mutatkoznak meg az utolsó fél percben(!), amik tényleg csak arra jók, hogy nyitva hagyják a folytatás lehetőségét, és előtte utalás sem nagyon volt rájuk, mondjuk pár figyelmeztetésen kívül, hogy "Ne buzerálj olyan dolgokat, amiket nem ismersz!".

Spoiler:
.

Na, ez így már sokkal barátságosabban hangzik. Igazából már megszoktam, főleg az animéknél, hogy a teljes sztorinak csak egy arcja van általában lezárva, vagyis egy aktuális konfliktus/probléma feloldásra kerül, de az összetettebb, nagyobb szálak lógnak a levegőben, az árnyak tovább sűrűsödnek, sok karakter indítéka, múltja kifejtetlen marad, szóval ezzel annyira nincs gondom, inkább csak azzal, ha konkrétan semmilyen szál nincs elvarrva, és így önmagában sem értékelhető az évad. Szóval lehet, felkerül a tervezett listába. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 2:10 pm

Niwrok írta:
.
Nader és Simin - Egy elválás története / A Separation

Szóval jó a bemutatott családok többszörösen összetett drámája, jó a rendezés, nagyon jók és hitelesek a színészek, maga a környezet és pár vonás az egyediségével tudja megfogni a nézőt, úgyhogy én mindenképpen megnézésre javaslom.

82%
.

 egyetért 

Na, akkor ez sem volt egy rossz ajánlat. Egyébként neked látókörödbe került volna, ha nincs a baráti ajánlás? Nekem biztosan nem.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 6:36 pm

R2-D2 írta:

Nader és Simin - Egy elválás története / A Separation

Na, akkor ez sem volt egy rossz ajánlat. Egyébként neked látókörödbe került volna, ha nincs a baráti ajánlás? Nekem biztosan nem.


Rossz ajánlat sosincs... legfeljebb rossz hangulat vagy másfajta nézőpont Smile .

Valamennyire a látókörömben volt előtted is, hallottam róla az Oscar kapcsán, meg van magyar kiadás is belőle, tehát boltban már többször is szembe jött. Időnként azért olvasgatok a keleti filmgyártásról is, ennek az eredménye volt jó múltkor az Asszonyok kútja, és most is akad pár, amit figyelek, vagy más a szekrényemben is van.
Viszont pont azért, amit írtam is, mert egy sima válási drámának gondoltam, lehet, hogy nem siettem volna még ennyire sem a megnézésével, bármennyire is "egzotikus". Ahhoz mindenképpen te kellettél Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Joe Cornelius Hallenbeck




Hozzászólások száma : 27
Join date : 2014. Jan. 02.
Age : 36
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 7:41 pm

Niwrok írta:
.
The Fades S1


78%
.

Én azóta szerelmes vagyok Sophie Wu-ba, mióta láttam ezt a sorozatot Smile Nem mellesleg ez a csajszi a Fresh Meat 2-3. évadjában is szerepel, ami egy sorozat fiatal egyetemistákról és azok mindennapjairól abszurd angol köntösben Smile

Ó és persze Natalie Dormer-rel is itt találkoztam elsőként még a Trónok harca előtt.

Kár, hogy nem folytatták, kíváncsi lettem volna egy második évadra is ebben a témában.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 10, 2014 8:29 pm

Joe Cornelius Hallenbeck írta:

The Fades S1

Én azóta szerelmes vagyok Sophie Wu-ba, mióta láttam ezt a sorozatot Smile Nem mellesleg ez a csajszi a Fresh Meat 2-3. évadjában is szerepel, ami egy sorozat fiatal egyetemistákról és azok mindennapjairól abszurd angol köntösben Smile
Ó és persze Natalie Dormer-rel is itt találkoztam elsőként még a Trónok harca előtt.
Kár, hogy nem folytatták, kíváncsi lettem volna egy második évadra is ebben a témában.


Ja, cuki kis vagányka Smile . Arcokat általában felismerek, de mostanáig eszembe sem jutott, hogy láttam már a Kick-Ass-ekben.
Natalie Dormer meg "megvolt már nekem" Smile a Miért nem szóltak Evansnak?" c. Agatha Christie feldolgozásban, őt már onnan is név szerint megjegyeztem, és egy igen nyomos érv volt amellett, hogy látatlanul, csak egy előzetes és a szinopszis alapján belevágtam a The Fadesbe. A Trónok harca meg még csak ezután jön Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyHétf. Aug. 11, 2014 8:09 pm

Niwrok írta:
Joe Cornelius Hallenbeck írta:

The Fades S1

Én azóta szerelmes vagyok Sophie Wu-ba, mióta láttam ezt a sorozatot Smile Nem mellesleg ez a csajszi a Fresh Meat 2-3. évadjában is szerepel, ami egy sorozat fiatal egyetemistákról és azok mindennapjairól abszurd angol köntösben Smile
Ó és persze Natalie Dormer-rel is itt találkoztam elsőként még a Trónok harca előtt.
Kár, hogy nem folytatták, kíváncsi lettem volna egy második évadra is ebben a témában.


Ja, cuki kis vagányka Smile . Arcokat általában felismerek, de mostanáig eszembe sem jutott, hogy láttam már a Kick-Ass-ekben.
Natalie Dormer meg "megvolt már nekem" Smile a Miért nem szóltak Evansnak?" c. Agatha Christie feldolgozásban, őt már onnan is név szerint megjegyeztem, és egy igen nyomos érv volt amellett, hogy látatlanul, csak egy előzetes és a szinopszis alapján belevágtam a The Fadesbe. A Trónok harca meg még csak ezután jön Smile .
.

Én Natalie-t a Tudorokból ismerem! Ami valamiért félbe szakadt a 2. évadnál valahol. De az is jó sorozat!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 EmptyVas. Aug. 31, 2014 11:53 pm

Niwrok írta:
.
The Philosophers

Másodszor is ugyanolyan jónak tartom, mint először volt. Kicsit természetesen más élmény, már tudtam, mi fog történni, de pár dolog eszembejutott - amin anno akkor tuti átsiklottam:

Spoiler:

S végül: a nyúlfarknyi extrából (interjúdarabok) egyébként azt szűrtem le, hogy az alkotók és a gyerekek egyáltalán nem tervezték ezt olyan komoly filmnek, mint azt mi gondoljuk. Mindegyik elsősorban a romantikát emelte ki - ami nekem ismét csak másodlagos volt.

Másodszorra is. Smile


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 26 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
25 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 45 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 3.0
» Niwrok írásai 2.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: