Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 1.0

Go down 
+5
Weide
Mr. White
Remo
R2-D2
Niwrok
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 38 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Előttünk nincsenek titkok - A Wikileaks története / We Steal Secrets - The Story of Wikileaks   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyKedd Márc. 04, 2014 12:09 am

.
Előttünk nincsenek titkok - A Wikileaks története / We Steal Secrets - The Story of Wikileaks


Előrebocsátom, a filmről magáról ezúttal keveset fogok írni, egyszerűen azért, mert egy dokumentumfilm nem arra való. Persze számít a szerkesztés, és az, hogy a rendezőnek kiket sikerült kamera elé ültetnie, és azokból hogyan és miket sikerül kihúznia, legyen az akár egy tény, egy beismerés vagy bármilyen érzelemnyilvánítás -de ettől még egy doku lelke a téma, amit feldolgoz. Nekem ennél a filmnél a az elsőként említett szerkesztéssel voltak gondjaim, mert bár a szűk társaságból szinte minden fontosabb embert sikerült megszólaltatni, igazi bennfenteseket is, de elég "ugrálósan" lett összevágva, gondolom, az időrendiség miatt; még úgy is, hogy csak három szálat kellett kézben tartani. A lényegi rész igazából a 2010-es év krónikája, alig pár képkockányi kitekintéssel a szereplők múltjára (mintegy megalapozandó a motivációikat), és kb. egy rövid epilógus van a film lezárásáig történtekről. Szó van a kiszivárogtatott dokumentumok főbb csoportjairól, magának a Wikileaksnek a felemelkedéséről, majd széthullásáról, és mindennek felett szó van arról az emberről, aki az egészet lehetővé tette... és aki nem Julian Assange.

Inkább arról szeretnék írni, ami érdekessé tette a témát: a Wikileaks, azon belül is a titkok lélektana.

Spoiler:

A film rövid távú hatása az lett, hogy egy fokkal jobban érdekel, hogy ugyanezt egy játékfilm (The Fifth Estate) hogyan dolgozza fel.
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:34 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyKedd Márc. 04, 2014 11:49 am

Niwrok írta:
.
A film rövid távú hatása az lett, hogy egy fokkal jobban érdekel, hogy ugyanezt egy játékfilm (The Fifth Estate) hogyan dolgozza fel.
.

Esetleg a következő csomagból megtudod. Smile

Jó írás, érdekes gondolatok. De ez már tényleg nem csupán Wikileaks-szint.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyKedd Márc. 04, 2014 11:57 pm

R2-D2 írta:

Jó írás, érdekes gondolatok. De ez már tényleg nem csupán Wikileaks-szint.


Az egész Wikileaks-filmből egyre inkább csak a "Collateral Murder" tűnik maradandónak, de az piócaként tapadt meg, az összes körülményével együtt. Nem mintha nem lett volna éppen elég brutális az a pár perces kivonat és a helyszínről készült fotósorozat, ami benne van a filmben, de kíváncsiságból megnéztem a bővebb felvételt.

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: V/H/S 2   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyPént. Márc. 07, 2014 5:39 pm

.
V/H/S 2.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Dbm5ad

Hát... ez qrvajól esett!

Az első rész bizonyos részeit untam, mások egyszerűen irritáltak, és csak elvétve találtam benne olyat, amiért egyáltalán érdemesnek tartottam végignézni. A V/H/S 2. -amit az első rész tapasztalatai miatt meg sem néztem volna, ha R2 nem "tukmálja rám" Smile (amiért ezúton is szeretném kifejezni a hálámat Smile )- ezzel szemben az egyik legszórakoztatóbb amatőr-kézikamerás film volt, amit valaha láttam! Számomra már eleve az mutatja a két rész közti különbséget, hogy míg az elsőnél épphogy reagáltam valamit R2-D2 írására, a második simán kiérdemelte a "külön véleményt" Smile .

Mitől is lett ez annyival jobb nekem? Könnyebb lenne azt összeszedni, hogy miben maradt ugyanolyan vagy rosszabb, mert az kb. egy üres lista lenne. Már eleve a nyitás sokkal jobb, és itt nem az a lényeg, hogy két perc után már egy csöcsön időzik a kamera, hanem a keretsztori miatt, ugyanis nem sokkal, de még mindig jobban elhiszem, hogy "két magánnyomozó egy eltűnt srác után kutat egy házban, és közben videókazettákat nézegetnek", mint az "egy csapat huligán megbízást kap, hogy egy házban megkeressenek egy videókazettát, és közben megnéznek párat az ott levőkből"-blődséget. Aztán elkezdődtek a filmecskék, és rögtön hálát adtam az égnek, hogy 2013-ban valaki végre rájött, hogy a FullHD-kézikamerák és mobilok korában baromira nem attól lesz egy "found footage" film autentikus, hogy szemcsés, életlen, fakó és idegbeteg módon remeg. Az egy más kérdés, hogy éppen ezért nem is igazán hozza a V/H/S 2. a véletlenül előkerült felvételek érzetét, hiszen némelyik epizód tucatnyi kamera képeiből van precízen összevágva; inkább csak az események "belső nézetből" mutatását tartották meg annak jellemzői közül. Aztán az is gyorsan kiderült, hogy ez a stáb sokkal kreatívabb, és vélhetően az anyagi lehetőségeik is egy "kicsivel" bővebbek voltak, mert a minimáldizájn és a gyengécske utóeffektezés helyett itt igen kemény maszkmesteri és díszletes/jelmezes munka látható, ami már-már túlzás is egy ilyen (fél)amatőr filmhez képest...

Na és az egyes sztorik, azok is toronymagasan jobban tetszettek: pontosabban összerakottak, érdekesebb fordulatokkal operálnak, jobban tudják közvetíteni a megteremteni kívánt atmoszférát, legyen az a borzongás, az iszony, a félelem... vagy éppen az alhastájékról felszakadó röhögés Very Happy ! Ezúttal leginkább az utóbbit Smile . Már az elsőt, az "implantost" is megmosolyogtam, hogy effajta előkészület után a biciklist vinnyogva röhögjem végig, ami után éles váltás volt a szektás szakasz igencsak nyomasztó felvezetése, és bár remek munka volt az inváziós is, nekem az jött be a legkevésbé. A kezdeti csínytevések ellenére is az lógott ki a legjobban abból a horrorparódia-antológiából, ami a másik három "novella", és amikben olyan filmes igazgyöngyszemek vannak, hogy alig tudnék sorrendet állítani közöttük Smile .

Spoiler:

Igen, talán ezért jobb, mint az első, mert az megpróbálta magát komolyabban venni, mint amit a történetek indokoltak volna, míg ez egy kacsintással "bevallotta", hogy arra úgysem képes, így inkább csak szórakoztatni akart. Az amatőr filmeket amúgy is mindig érték/ár arányban nézem, de itt még ez a cinkos összenevetés is rátett egy lapáttal az élményre Smile .


82%
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:36 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyPént. Márc. 07, 2014 7:50 pm

Niwrok írta:
.

82%
.

Örülök, hogy tetszett. Tulajdonképp nekem is, csak nekem alapban bajom van a kézikamerás mozikkal.

No persze a fejkamera a biciklisen az más téma.  lol! Az a zombis rész egy külön mozit megérne.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Időről időre / About Time   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 8:40 pm

.
Időről időre / About Time


Kezdetektől egy aranyosan bolondos romantikus komédiának gondoltam ezt a filmet, amit még jobban megbolondít az időmanipulálás, de önmagában nem volt elég vonzó... már csak azért sem, mert akkoriban lefoglalt egy másik időmanipulálós romantikus komédia Smile. Bár magamtól most sem kerestem volna, de örültem, hogy láthattam.

A film kevés zsákbamacskát árult, plusz a helyi moziban hetekig játszott előzetes sem túl sok teret hagyott a meglepetésnek és a csalódásnak. Adva van egy kicsit beltenyészet-jellegű cornwall-i udvarház a tengerparton, ahol a maguk rituáléiba és rigolyáiba beleszokott család tagjai éldegélnek, a bogaras anyával, a könyvmoly apával, a kötelező kellék szórakozott nagybácsival, a hiperaktív hippi húgival... és Timmel, aki 21 évesen is nagyjából ugyanúgy él, mint ahogy 6 évesen tette, távol a tinédzser lázadásoktól és a nagy szenvedélyektől. Olyannyira kényelmesen érzi magát ebben a környezetben, hogy szinte zavarja, amikor évente egyszer ki kell szakadnia belőle, a szilveszteri buli erejéig. Mígnem betoppan a házba az első szerelem, az első csalódással és kudarccal karöltve... ja, és közben az apja is hadovál valami múltbautazós képességről, ami a család férfitagjai közt öröklődik, de ez Tim számára sokkal kevésbé izgalmas, mint a tény, hogy kitágult számára a világ.

Furcsa volt egy olyan filmet látnom, ami ugyan tartalmazza az időmanipulálás lehetőségét, de ennyire nem használja. Nem számoltam össze, és korántsem biztos, hogy ez volt az összes, de Tim talán ha ötször-hatszor vált, igazából mintha pusztán kísérletezne, és legtöbbször csak annyi eredménnyel, hogy rájön, hiába. Sőt, jókat mosolyogtam, hogy kétszer is szeretné használni a "múltidézést", "lebeszélik" róla (az esküvőnél) vagy megakadályozzák benne (a vitánál).  Nem érződik, hogy ez valódi képesség lenne, csak poénforrás, és ami még fontosabb, eszköze a tanulságok, életbölcsességek és közhelyek kimondásának, amiket az író az időről és annak haladásáról elmondani kívánt. Mert így utólag a cím, az eredeti, nekem ezt jelentette. Az "Időről időre" jól mutat a plakátokon meg "szájra áll", de eredetileg az "About Time" jelentése kettős: mint egy értekezés címe az időről, annak természetéről, kihasználásáról, de kifejezésként jelenti azt is, hogy "épp itt az ideje".

Inkább erről szólt Timnek ez a film, és emiatt nekem is. Időutazás nélkül szinte ugyanaz a kedves, romantikus komédia maradt, ahogy Tim folyamatosan megéli azokat a dolgokat, amik hozzátartoznak egy élethez, leginkább a párkapcsolatok és a családalapítás témakörében. Az Időről időre Tim felnövéstörténete, a már említett első szerelemmel, ami ösztönzi az oly megszokott és biztonságosan unalmas fészek elhagyására, hogy jöjjön az első kölcsönös szerelem, az első találkozás a párja szüleivel, aztán az első lánykérés, az első veszekedés, és így tovább. Közben alakulnak a családja dolgai is, problémák és betegségek, amiket szintén meg kell tanulnia kezelni és feldolgozni. Mindezt azért, hogy a tengerparton teát szürcsölgető gyerekes kamaszból családfővé váljon, vagy tíz év alatt.

Az aprócska döccenők nálam ezen a ponton kezdődtek, vagyis hogy a film tíz évet ölel fel, és ehhez rendesen sminkelni kellett a szereplőket. Domhnall Gleesonnál ez tökéletesen működött, ahogy a mellékszereplők mindegyikénél is, Rachel McAdamset viszont bármennyire kedvelem, egyszerűen túl öreg már kamasznak. Ami pedig inkább a film vége után kezdett zavarni, hogy a nagy örömködés végkicsengése azért mégsem annyira lett pozitív.

Spoiler:

Mindezek a kérdések, aggályok azonban nem rontották le magát a filmélményt, legfeljebb egy kicsit fakítottak rajta. Jópofa, a nehéz témák ellenére is vidám filmként marad meg, okulásul pedig tartalmaz pár tanulságot az életről, mint minden jó történet.

8/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:37 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 13, 2014 8:56 pm

Niwrok írta:
.
Időről időre / About Time

8/10
.

Köszi. Mármint hogy írtál róla. Örülök neki, hogy összességében pozitív az élményed, a felvetett kérdéseiden, problémáidon viszont el kéne gondolkodnom, mert most hirtelen nem tudok rájuk válaszolni. Smile

De minhta a gyerekszületéssel függött volna össze az egész. Ígérem, hamarosan újranézem (megvettem BD-n) és értekezhetünk róla. Mondjuk jövő héten. Legalább van inspiráció az újranézéshez.

Mindenestre nekem az időutazás és az általa felvett gondolatok hangsúyosabbak voltak.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptySzomb. Márc. 15, 2014 3:20 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Időről időre / About Time

8/10
.

De minhta a gyerekszületéssel függött volna össze az egész.

Azzal függött össze. Ha megszületett a gyerek akkor az azelőtti időkre nem lehetett menni. Amúgy nekem a film nagyon bejött.
Az apa kapcsolat meg leginkább azért volt benne mert ez a film igazság szerint egy apa-fiú kapcsolatot mutat be(részben) ami az író-rendezőnek köszönhető aminek van egy kis előtörténete:
Ritchard Curtis-nek mikor meghalt az apja(nem rég) akkor ő a gyászát forgatókönyvbe fektette aminek ez lett az eredménye. Gondolom azért mert arra gondolt ilyenkor, hogy milyen jó lenne legalább egyszer találkoznia az apjával.
Valamint nekem az időutazás témája miatt is tetszik(meg Rachel McAdams miatt). Egyszerűen oda vagyok mindkét dologért!
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: 12 év rabszolgaság / 12 Years a Slave   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyVas. Márc. 16, 2014 9:46 pm

.
12 év rabszolgaság / 12 Years a Slave


Hollywood annyira kimeríthetetlen témának tartja a rabszolgaságot, a feketék elnyomását, hogy pár éven belül a sokadik nagyköltségvetésű filmet tárja róla az Akadémia elé, mint hálás hallgatóságnak, akik mindig megszórják ezeket két-három díjjal és 5-6 jelöléssel. Django elszabadul, Lincoln, A segítség, és most a 12 év rabszolgaság; talán mind közül A segítség mutatta meg számomra a leginkább, hogy miért is lehet ez: mert hozathat bármilyen törvényt a Kongresszus, lehet róla bármilyen papír, a mindennapokban és egyénenként ennek bőven nem automatikus az elfogadottsága, a megszokás és a gazdasági meg a lélektani előnyök kiélvezése bőven a törvények felett állhat... csak legfeljebb titokban kell csinálni, elzárt területeken, közönyös hatóságok "felügyelete" alatt. Talán már nem dívik a száz korbácsütés meg a gyapotszedés, de ki sem kell lépni a határon, ha "csicskáztatást" akar valaki látni.

Solomon Northup a saját bőrén kénytelen ezt megtapasztalni, vagyis hogy milyen helyzetbe kerülhet az ember, ha a szabadsága csak egy papírlaptól, egy ígérvénytől és az emberek jóindulatától függ. Solomon takaros házat és családot hátrahagyva, egy jól fizető zenészi munka reményében indul útnak, hogy napok múlva, elrabolva, megtörve már urak licitáljanak rá, és vigyék a földekre dolgozni. Maga a film címe elárulja kálváriájának időtartamát, a feszültség így az ezen idő alatt átélt eseményekből, a megismert emberekből ered, akik hol az emberiességet jelentik ebben a világban, hol hatalomvágytól megrészegült vagy megkeseredett félőrültek, de éppúgy vannak olyanok, akik az apátiába menekülnek a veszteség és az erőszak elől, mert ha megpróbálnák felfogni a "nigger" élet kilátástalanságát, búcsút is mondhatnának a józan eszüknek. Solomon "csak" krónikása mindennek.

Ez megint egy erős film lett Steve McQueentől. Túl két filmjén, úgy, hogy az első (Éhség) rögtön letaglózott (igaz, a második, a Szégyentelen nem jött be annyira), már nagyjából tudtam, hogy mire számíthatok tőle, és mi az, ami esetleg kizökkent majd a filmélményből. Markáns stílusjegynek ott van a nehéz téma, mély emberi drámákkal, amiket nem fél a maguk naturális durvaságában, olykor iszonyában vagy brutalitásában a néző elé tárni, mindehhez jönnek a feszült párbeszédek, melyek mintha egy vita álláspontjai lennének és a kiváló jellemrajzok. Nagyon szeretem tőle a lenyűgöző, sok kihívást rejtő, hosszú snitteket, ugyanakkor McQueen olykor ragaszkodik a statikus beállításokhoz, amik nélkül meg tudnék lenni. Meg persze ott van Michael Fassbender, mint állandó főszereplő... illetve tudom én, hogy Chiwetel Ejiofor játssza a címbeli Solomon Northupot, de a történet sokkal összetettebb és érdekesebb figurának mutatja nála Epps gazdát.

Ebből a világból viszont biztos, hogy a nőket fogom leginkább megjegyezni. Ők azok, akik ennek a korszaknak a korbácsnál is durvább sebeket ejtő tragédiáiba és kegyetlenségébe betekintést engednek, akik még a férfiaknál is jobban megszenvedik a rabszolgaságot, vagy akik a háttér és a távolságtartás kényelmébe húzódva még a férfiaknál is kevésbé szembesülnek ennek áldozataival. Ők voltak azok, akiken keresztül igazán megmutatkozott nekem, hogy a rabszolga mennyire tulajdonnak, lábasjószágnak volt tekintve. Nincs az a csontfehérig hatoló nyílt seb, ami nálam erősebb lenne, mint amikor egy anya azzal "vigasztalja" a másik anyát, hogy ne sírjon, majd úgyis elfelejti a gyerekeit. Amikor egy nő arról győzködi a másik nőt, hogy nyugodtan és türelemmel hagyja, hogy a gazda a kedvét töltse rajta, hiszen szerencsés esetben akár jól tartott házikedvenc is lehet belőle, aki maga is parancsolhat majd a szolgáknak. És ha már korbács: annak a jelenetnek inkább a vágatlansága maradt meg, nálam a whiskey-s üveg sokkal váratlanabbul és keményebben csattant.

9/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 11:37 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyVas. Márc. 16, 2014 9:55 pm

Niwrok írta:
.
12 év rabszolgaság / 12 Years a Slave

9/10
.

A különbség neve (és oka) Steve Mc Queen? Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyVas. Márc. 16, 2014 10:17 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
12 év rabszolgaság / 12 Years a Slave

9/10
.

A különbség neve (és oka) Steve Mc Queen? Smile


Igen... nem, talán inkább Éhség. Én már ott és akkor elfogadtam, sőt, megnyert magának a stílusával, de nem mondom, hogy ez mindig könnyű, és nem hathat öncélú köldöknézésnek. McQueen nagyon ért hozzá, hogy monotóniával és lassúsággal érzékeltesse azt, amit más szavakba öntene... csak néha túlzásba viszi, és nem a kellő helyen használja. A 12 évnél ilyen probléma nem volt.

Spoiler:

Anno mondtad, hogy jó lenne beszélni erről a filmről. Maradt még kitárgyalnivaló, vagy mindent kiolvastál az írásomból, amit akartál Smile ?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyVas. Márc. 16, 2014 11:19 pm

Niwrok írta:


McQueen nagyon ért hozzá, hogy monotóniával és lassúsággal érzékeltesse azt, amit más szavakba öntene... csak néha túlzásba viszi, és nem a kellő helyen használja. A 12 évnél ilyen probléma nem volt.

.

Én ezt pont nem így láttam.Nekem pont ez volt a baj...

Az említett jelenetnél is pont az zavart, hogy a háttérben sétáló figurákat, meg minden mást kellett néznem percekig, miközben a főszereplővel az történik, ami. De több ilyen is volt még, a rendező látásmódja nekem nagyon nem jön be.

Nem tisztem ítéletet mondani McQuenről, szimlán csak rögzítettem magamban, hogy az ő képi világa nekem túl művészies és lassú. Egyébként az Éhségben még talán több "megrázó" képsor is volt - ezekkel a szegény feketékkel ebben a moziban nem tudtam azonosulni - így nem is fájt annyira szenvedésük.


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: +1 / Plus One   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 6:50 pm

.
+1 / Plus One


A fősulis David igencsak elszúrja a dolgokat a barátnőjével, Jill-lel, ezért legjobb haverjával, Teddel, és a félénk Allisonnal kiegészülve arra készül, hogy az esti vakációindító bulin, amire mindannyian hivatalosak, megpróbálja helyrehozni a dolgokat. A terv végrehajtása során azonban váratlan akadály (vagy éppen lehetőség) merül fel: egy fura meteor zuhan le a buli helyszínétől nem messze, aminek a kisugárzása megzavarja az elektromos hálózatot, és még annál is többet...

Sajnos a filmről spoilermentesen kb. ennyit tudtam érdemlegesen elmondani, két okból is.

Az egyik, hogy a film borítója már eleve hivatkozik a Project X-re és a Testrablók támadására, mint viszonyítási alapokra, és szerintem már ezek is túl sokat árulnak el a filmből. Persze az előbbi adja magát a buli miatt, mert bár ez nem fajul el annyira, de azért itt is vannak meglepő vagy éppen elborult dolgok. A házigazda igen látványos bulit szeretne csinálni, így aztán az egész helyszín inkább hasonlít néha egy szürreális revüre, mint egy házibulira, főleg onnantól, hogy előkerül a "szusi-tál" meg a hátsó színpad a sztripper csajokkal. A másodikat viszont készséggel elhiszem, mert az eredetit, ha láttam is, nem emlékszem rá, és a Nicole Kidman-féle remake-re is csak alig... csak hát ezzel rögtön megpróbálja elvenni a titokzatosságot, kapásból magyarázatot próbálva adni az események hátterére, miközben az első fél órában alig köti le más a figyelmet, mint hogy milyen következményei lesznek és miért a meteornak. Addig ugyanis annyi történik, hogy David Jillt keresi kóvályogva a buliban, hogy Teddy próbál megfektetni egy bögyös szőkét, és hogy Allisont szívatják meg unottan kucorog a fal mellett.

Ez a másik ok: hogy ez alapvetően nem más, mint egy romantikus tinifilm, három kvázi-sztereotíp lúzerrel a főszerepben, akikről nincs mit írni, mert nagyjából érdektelenek és unalmasak. Nem az a fontos bennük, hogy milyenek, hanem hogy amikkel szembesülnek ezen az estén, az milyen cselekvésekre ösztönzi őket. Sőt, a szereplőktől kicsit elvonatkoztatva ez leginkább egy filozófiai gondolatjáték a "meteorról", és nem egyszer igencsak idétlenül hangzik, ahogy két riszálás között a tinilányok nietzsche-i mélységbe mennek az élet értelméről, a tapasztalatok személyiségben betöltött szerepéről és jelentőségéről, és azok hatásáról az egyén nézőpontjaira és későbbi cselekedeteire.

Spoiler:

Így igazából három dolog is volt, amiért tetszett ez a film: a) a buli igazán látványos, már-már hihetetlenül is egy házibulihoz; b) a kérdések, amiket felvet, jó táptalajt jelenthetnek egy kis agyaláshoz; c) az utolsó fél óra az addigra eluralkodó teljes tanácstalanság miatt abszolút izgalmasra és feszültre sikerül. Csak valahogy a koherencia nincs meg ezen elemek között, Dennis Iliadis filózása a tapasztalatok hatalmáról nehezen és csálén tud kibontakozni az egyébként frappáns ötlet ellenére ebben a környezetben, ezekkel a szereplőkkel.

8/10
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 10, 2019 12:08 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 8:59 pm

Niwrok írta:
.
+1 / Plus One

8/10
.

Csak ismételni tudom magam: hogy Te miket nézel... Surprised  

Szerinted ez nekem kell???  Idea 
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 EmptyHétf. Márc. 24, 2014 9:09 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:
.
+1 / Plus One

8/10

Csak ismételni tudom magam: hogy Te miket nézel... Surprised 
Szerinted ez nekem kell???  Idea 


Nem pontosan értem a három kérdőjelet... de szerintem igen Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 1.0   Niwrok írásai 1.0 - Page 11 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 1.0
Vissza az elejére 
11 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 38 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: