Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 53 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Da Vinci démonai S2   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 18, 2014 8:06 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 StXG5UI



Da Vinci démonai S2



Mintha Hollywood, illetve az általam nézet sorozatok showrunnerei figyelnének rám: a Hannibal S2 után a Da Vinci Démonai S2 is pont azokon a változtatásokon esett át, amik az egész évadot egy szinttel magasabbra emelték. Kicsit változtattak az arányokon, kicsit módosítottak az összetevőkön – elvégezték a finomhangolást – és szinte egy csapásra eltűnt az első évad majd összes negatívuma… No persze a hajmeresztő cliffhangert  a végén csak képtelenek elhagyni, meg a sok pozitív változás mellé egy új bosszantó dolog is belopódzott – de mindezek nem akadályoznak meg abban, hogy meleg szívvel ajánljam a második évadot. Mindenekelőtt természetesen azoknak, akik már végigülték az elsőt, de aki ez alapján kap hozzá kedvet, bátran kezdheti az elsővel is: nem volt az sem rossz. Csak más.

Legutóbb ugyebár a Pazzi vs. Medici család gyilkos küzdelmének kellős közepén hagytuk abba a történetet: az első évad egyértelműen inkább volt egy történelmi sorozat, benne az epizódszereplő Da Vincivel. Az indulásnál azonban már az első epizódban középpontba kerül Leo, s hatalmas szerencsére egész évadon át kitart ez a lendület. A S2 legjobb és legfontosabb változtatása, hogy a Firenze birtoklásáért folytatott gigászi küzdelem mellett egyre nagyobb szerep jut Da Vinci zsenialitásának: a korhű történelmi tabló előtt egyre inkább egy kegyetlen jó kalandfilm(sorozat) bontakozik ki. Bőven övezi az egészet ugyan a misztikum, de sokkal inkább egy Tulipános Fanfan/Zorro/Három testőr szerű kosztümös-kardozós mozi pereg tíz órán át. Aztán ahogy Leo elhagyja Itáliát, még inkább ez az érzés kerít hatalmába, az Új Világban tett látogatása, ottani kalandjai pedig a legjobb Indy filmek hangulatát idézik meg. Mindezt amolyan Sherlockos módon…  Smile 

Lehet, kicsit keszekusza így, de úgy gondolom, a példaként felhozott filmek remekül prezentálják a hangulatot, képi világot, stílust, amit ezen évad felvonultat. A történetbe igazándiból nem is célszerű belefolyni, kellően meglepő fordulatokkal és rejtélyes karakterekkel terhes, a globális politikai és hatalmi játékokba új szereplők és szervezetek lépnek be. Alaposan kitágul a világ, Firenze, Róma mellé bejön a képbe Nápoly, Konstantinápoly, no meg Dél-Amerika is: ezen változás pedig kimondottan pozitív irányba billenti a mérleget. Az új karakterek is szenzációsak, legyen az akár Amerigo Vespucci (a legjobb beszólás az ő nevéhez fűződik), Machiavelli, de akár Carlo Medici is. Nem sok üresjárat van a sorozatban, a több szálon futó cselekmény kiválóan van egybefűzve, néha még a vágások, hangulati elemek is ezt a célt szolgálják: az egyik szál egyik mozdulatára esetleg a másik szál másik mozdulata a válasz és fordítva… zseniális (ld. még Felhőatlasz).

Legnagyobb örömömre a sok felesleges szex és dugás is kikopott a sorozatból: az első 5 részben jóformán semmi sincs, ami meg utána van, az végre nem öncélú. A történet íve, a kalandok, a feszültség mellett végre nem volt idő és szükség ilyesmire. A korrajz, a díszlet egyszerűen parádés, imádok elmerülni a filmes világokban: ráadásul most nem csak a középkori Firenzét kellett megteremteni, hanem minimum két másik – ettől totál eltérő – világot. A hajókról nem is beszélve. Mindezen pozitívumok mellett ugyanakkor a legfontosabb az, hogy a címszereplő végre súlyt kapott: végre róla szól az egész. Leo zsenialitása, annak egy-egy szelete minden epizódban megjelenik, legyen az akár egy vérátömlesztés, akár egy kis autó, akár egy csillagászati felfedezés. Zseniálisan van keverve a misztikum a valósággal, a fikció a tényekkel – ugyanakkor Leo látomásai, halál közeli élményben látott víziói (van belőle több is) korántsem annyira szürreálisak, mint mondjuk az első évadban voltak. Riario és Leo viszonya pedig, kettejük Jin és Jang kapcsolata nagyon tetszett, kellően drámai és bizony néha felemelő is volt. Ahogy írtam, tök jól eltalálták az arányokat, mindig mindenből annyi van, hogy tökéletes legyen az elegy: tökéletesen megfeleljen önmagának a címnek is. Egy polihisztor története, aki a saját vízióit követve elmegy a világ másik felére, keresve egy minden tudást feltételező könyvet – mindezt pedig egy hatalmi harcokkal fűszerezett Itáliai történelmi tabló előtt. Amiben a pápát simán pofán vágják, amiben egy őrült király boncolásokat végez a pincében… Innentől kezdve a történelmi hűség természetesen erősen megkérdőjelezhető, de azt hiszem, aki pont az ilyen sorozatoktól vár hasonlót, az valamit nagyon benézett. Korrajznak ugyanakkor mégiscsak zseniális.

Csupán egyetlen dolog lett, amit negatívumnak fel tudok hozni (a finálé cliffhangere mellett): bizony, ahogy haladunk előre a történetben, ahogy tágul ki a sorozat, úgy vesztik el az írók az időérzéküket. Talán az első percektől látni lehet ezt, de nekem a 7-8-ik epizódra vált csak igazán zavaróvá. Leo útja nem volt elég egy gyerek megszületésére, egy török napok alatt eljut Rómába, a Firenze-Nápoly út sem tartott tovább néhány napnál, ráadásul a bennszülöttek karmaiból való szökés, majd az ejtőernyős kaland… khmmm... hogy is mondjam… meglehetősen hiteltelen és nevetséges. Minden nem tudható be a sorozat, mint műfaj szükséges velejárójának, a félbehagyott cselekmények, el- és feltűnő karakterek mellett igenis odafigyelhettek volna néha a következetes idővonalra. Aztán az is lehet, hogy ez csak „darálva” szembetűnő, lehet, hogy heti bontásban nézve ezt észre sem lehetett volna venni – de hát mit csináljak, engem nagy, egész filmként nézve zavart.

De ettől még qrva jó volt.

" - Lehet, hogy az egészet magamról nevezem el!!!! Vespucciának!!!"



85%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:05 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 18, 2014 10:01 pm

Szuper-szuper, most véget ért a GoT és a Fargo is, úgyhogy van hely egy új sorozatnak, de még nem döntöttem el, hogy a Hannibalt vagy a Da Vincit tegyem be a sorba. Haverom nagy győzköd az előbbiről, ugyanakkor az írásod meg arra késztet, hogy az utóbbit is kerítsem már sorra.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 18, 2014 10:27 pm

R2-D2 írta:

Da Vinci démonai S2

Minden nem tudható be a sorozat, mint műfaj szükséges velejárójának, a félbehagyott cselekmények, el- és feltűnő karakterek mellett igenis odafigyelhettek volna néha a következetes idővonalra. Aztán az is lehet, hogy ez csak „darálva” szembetűnő, lehet, hogy heti bontásban nézve ezt észre sem lehetett volna venni – de hát mit csináljak, engem nagy, egész filmként nézve zavart.
De ettől még qrva jó volt.

85%


Jó is az, amikor egy film vagy sorozat stábja -ha nem is mindenben, de- a folytatásra tanulni tud a hibáiból, és ennyire szembetűnőek a fejlődés jelei.
Bár elmondható lenne ez arról a folytatásról is, amit most nézek  Neutral  ... (majd megtudod, de amúgy sem a te műfajod Wink )
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 18, 2014 10:44 pm

Weide írta:
Szuper-szuper, most véget ért a GoT és a Fargo is, úgyhogy van hely egy új sorozatnak, de még nem döntöttem el, hogy a Hannibalt vagy a Da Vincit tegyem be a sorba. Haverom nagy győzköd az előbbiről, ugyanakkor az írásod meg arra késztet, hogy az utóbbit is kerítsem már sorra.

Mindkettőt. Egyértelmű.... Smile

Niwrok írta:



Jó is az, amikor egy film vagy sorozat stábja -ha nem is mindenben, de- a folytatásra tanulni tud a hibáiból, és ennyire szembetűnőek a fejlődés jelei.
Bár elmondható lenne ez arról a folytatásról is, amit most nézek  Neutral  ... (majd megtudod, de amúgy sem a te műfajod Wink )
.

Azért kíváncsian várom, mi is az... Smile

Remélem, hamarosan Te is elmerülsz Leonardo elméjében és a Levelek Könyve utáni hajszájában....
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptySzer. Jún. 18, 2014 11:23 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Szuper-szuper, most véget ért a GoT és a Fargo is, úgyhogy van hely egy új sorozatnak, de még nem döntöttem el, hogy a Hannibalt vagy a Da Vincit tegyem be a sorba. Haverom nagy győzköd az előbbiről, ugyanakkor az írásod meg arra késztet, hogy az utóbbit is kerítsem már sorra.

Mindkettőt. Egyértelmű.... Smile

Sajnos a Crossbones gyorsan befoglalt már egy szabad helyet. Razz
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 7:43 am

Weide írta:

Sajnos a Crossbones gyorsan befoglalt már egy szabad helyet. Razz


Én mondjuk a Black Sailsról jobbakat olvastam, még ha ott nincs is egy Malkovich-kaliberű színész. Vagy azon már túl is vagy?
.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyCsüt. Jún. 19, 2014 10:37 am

Niwrok írta:
Weide írta:

Sajnos a Crossbones gyorsan befoglalt már egy szabad helyet. Razz


Én mondjuk a Black Sailsról jobbakat olvastam, még ha ott nincs is egy Malkovich-kaliberű színész. Vagy azon már túl is vagy?
.

Már túl vagyok rajta, és felemás érzésekkel fejeztem be az első évadot. Jól indult, de aztán egy olyan irányba ment az egész, amivel nem tudtam mit kezdeni. Ha most megkérdeznétek, mi tetszett a leginkább az egész sorozatban, valszeg azt mondanám, hogy az intro. :/
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Trónok harca S4   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyVas. Jún. 22, 2014 2:10 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 ANmFEYd



Trónok harca S4



Mindenhol azt olvasom, hogy ez az eddigi legjobb évad, szabályos ódákat zengenek róla netszerte – nálam azonban maximum egyenértékű lehet az előző szezonnal. A harmadik évad kilencedik epizódjában történtek ugyanis oly magasra tették a lécet a GoT események láncolatában, hogy azt a szintet megütni nagyon nehéz lesz. Amik akkor, abban történtek, meghatározóak voltak számomra a sorozat egész eddigi történetét, megítélését tekintve – a negyedik évad hasonló indíttatású eseményei viszont apró szurkálódásnak tűnnek ahhoz képest. S még valami: mindenki el van ájulva tőle, hogy ebben a sorozatban bárki meghalhat  (ha már az évad alcíme is az) … nos, akkor mit szóljanak a 24 fanok??? Mert ha valahol, akkor abban nincs biztonságban senki…

Most kb. 10 percbe telt, míg belerázódtam a GoT világába. Rögtön magával ragadott az ismert helyszínek és karakterek színes és lenyűgöző világa, a korábban felvett szálak nyílegyenes folytatásaként most kevésbé kellett gondolkodni, ki kicsoda és honnan is jött. Egy icipicit úgy éreztem egyébként – különösen igaz ez az egész évad tükrében – hogy összement a GoT Univerzum. Érezhetően kevesebb szálon futnak az események, érezhetően többet időzünk egy-egy helyszínen, egy-egy karakteren: ez egyébként még üdvözítő változás is volt számomra, így kevésbé éreztem magam elveszettnek a térképen. Az első két epizód egyértelműen Királyvárra koncentrál – no de hát egy királyi esküvő bármilyen filmben vagy sorozatban központi helyet érdemelne. Itt egyébként meg kell jegyeznem, hogy a netet böngészve idő előtt tudomást szereztem az eseményekről - kéjes örömmel néztem is végig azokat –, és bármennyire is nincs spoilerfóbiám, a vélt katarzis ez esetben (de nem csak e miatt) elmaradt. Ugyanis én erre már régóta számítottam, nagyon rég vártam is, így a meglepetés amúgy sem működött volna teljes erejében: maximum egy vágy teljesedett be.  Nem egyszer éreztem azt egyébként az évad alatt, hogy a karakterek elvesztése korántsem vált ki belőlem akkora megdöbbenést, mint ahogy azt esetleg szánták: részben mert örömömet leltem benne, részben meg, mert a felépített viszonyok, az oda vezető út után törvényszerű voltak. Összehasonlítva az előző évaddal: a meglepetés, a megdöbbenés ereje hiányzott. Pontosabban nem volt akkora átütő erejű az egész, mint amire előzetesen számítani lehetett: bizony más egy utálatos f*szt elveszteni, meg megint más egy szerethető figurát. Úgy érzem, a S03E09-ben felülírtak mindent, elsütötték a legnagyobb fegyvert, innentől csak kisebb pukkanásokra telik.

Mindazonáltal hatalmas élmény volt ez a 10 óra is. Daenerys déli menetelése a Makulátlanokkal és az egyre kezelhetetlenebb sárkányokkal továbbra is kedvencem (kicsit meg is lepődtem, miért is torpant meg), de e mellé ebben az évadban szorosan felzárkózott Ayra Stark és a Véreb útja Sasfészekig. Ez a két figura egyszerűen zseniális: minden párbeszédük, tettük önmagában egy könyvnyi érzelmet, indulatot rejt. Ahogy Ayra bosszúját félretéve majdhogynem megkedveli Vérebet, ahogy pedig fordítva a gyilkos a kislány pártfogója lesz – nos ennek az évadnak toronymagasan legjobb pillanatai voltak. A Lannisterek világa ugyanakkor semmi újat nem hozott – a tárgyalás ellenére sem, bár az kétségkívül izgi lett -, a Királyvárban egyedül Oberyn Martell feltűnése vitt új színt. Hogy aztán a Grand Fináléban egy ötperces jelenetben vége is legyen az egésznek: sokkal többet vártam a két karakter küzdelmétől. A Hegynek nevezett faszi (Véreb tesója, akit immár harmadik színész játszik) a maga 206 centijével és 183 kilójával nevetségesen kevés szerepet kap az évadban, ennél sokkal töbre számítottam – már csak az előzetes hype és az epizód címe alapján is. A Baratheon-vonal végre nem terhes a Vörös Papnő varázslataitól, sőt, Stannis Baratheon az egész évad legnagyobb meglepetését szolgáltatta a vége felé.

Mindezek mellett – legnagyobb örömömre – a negyedik évad egyik központi szerepet kapó helyszíne, karaktere és eseményei a Fekete Várban játszódnak, Havas John szereplésével. Az az ostrom nagyon állat volt, a sarló meg egyszerűen mindent vitt. Qrva jó lett a komplett Észak, beleértve Brandon útját is: Hodor, Hodor – erre meg nem tudok mit mondani, őt meg fogom könnyezni, ha valaha elveszítjük. Martint ismerve van rá esélyünk. S ha már Martin: én nem tudom, ez a faszi honnan szedi mindazt az aljasságot, gonoszságot, amit itt néhány karaktrer szájába ad, amivel néhány karaktert felruház, de én még ennyi szemétséget életemben nem láttam. Már-már túlzó is, a politikai-hatalmi harcok velejárójaként néha már sokknak éreztem a gyilkosságokat, illetve az az iránti vágyat. Szóval, valami gond lehet Martin fejében, mert talán az egész sorozatban nem tudok mutatni olyan embert, szereplőt, aki még nem ölt meg valakit, aki nem gyilkos és/vagy nem használta ki a másik gyengeségét. Iszonyat mocsok világ ez – talán túlzóan is az.

A vásznon felállított háttér továbbra is hibátlan: hatalmas világ, a sokrétűség megjelenítse példa értékű. Északot járva fagy költözik a szobába, délen a sárkányokkal és a meztelen nőkkel pedig forróság. A kiherélt srác körüli események, a Véreb és Ayra road-mozija a maga mocskosságukkal pedig már-már takarítást igényelnek a lakásba. Mintha ebben az évadban a céltalan erotika kissé háttérbe szorult volna, helyét átvette az obszcén szöveg, ami viszont jól áll néha a sorozatnak. Azon megint csak nem érdemes fennakadni, hogy néhány szál lógva marad a levegőben, néhány figura parkoló pályán van epizódokon kerseztül – egyrészt ez ugyebár a sorozatjellegből adódó szerkesztés, másrészt meg a GoT óriási világát nem is lehetne máshogy bemutatni. Összességében iszonyat jó volt az egész, a harmadik évadtól egy árnylattal marad csak el. Az az árnyalat pedig az a bizonyos epizód.


95%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:16 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyVas. Jún. 22, 2014 2:51 pm

R2-D2 írta:

Trónok harca S4


Örülök, hogy összességében ez az évad is tetszett. Nálam kicsit más a sorozat megítélése, lévén olvastam a könyveket, ezáltal a legtöbb csavaron már meglepődtem egyszer, így maximum azt mondhatom, durva még egyszer átélni őket a képernyőn is. Viszont ezáltal azt nem tudom felmérni, hogy egy ASOIAF-szűz mennyire botránkozik meg ezeken elsőre. Nálam mindenesetre hozta az évad a maximumot, ami kifért a csövön, sőt, még egy-két újítást és új "szálat" is behoztak, szóval párszor engem is sikerült meglepniük. Smile

R2-D2 írta:
Hogy aztán a Grand Fináléban egy ötperces jelenetben vége is legyen az egésznek: sokkal többet vártam a két karakter küzdelmétől. A Hegynek nevezett faszi (Véreb tesója, akit immár harmadik színész játszik) a maga 206 centijével és 183 kilójával nevetségesen kevés szerepet kap az évadban, ennél sokkal töbre számítottam – már csak az előzetes hype és az epizód címe alapján is.

Az epizódok címei nem az egész részre utalnak általában, hanem csak annak egy főbb elemére/elemeire. És azon szerintem kár is vitatkozni, hogy a nyolcadik rész csúcspontja az említett küzdelem volt. Amúgy a Gregort alakító "színész" egy izlandi erőember, bármiféle színészi múlttal vagy tapasztalattal, úgyhogy egyrészt nem bánom, hogy nem adtak neki több szerepet és szöveget, másrészt ne aggódj, nem ennyi volt a GoT-os pályafutása. (Ha érdekel a dolog, mesterjaninak írt spoileres válaszaimból megtudhatod a Hegy jövőjét.) Amúgy még a királyvári küzdelem előtt is lettek volna szálai a karakternek, csak azt a történetrészt teljesen átírták a könyvhöz képest, már az évad elején, szóval az sajnálatos módon kimaradt. Pedig ott is lettek volna finomságok, nekem elhiheted.

Lényeg a lényeg, részemről ez volt a leginkább könyvhűbb, mozgalmasabb és legjobban kivitelezett évad, szóval panaszkodni nem fogok.

R2-D2 írta:
Nem egyszer éreztem azt egyébként az évad alatt, hogy a karakterek elvesztése korántsem vált ki belőlem akkora megdöbbenést, mint ahogy azt esetleg szánták: részben mert örömömet leltem benne, részben meg, mert a felépített viszonyok, az oda vezető út után törvényszerű voltak.

Ebből kicsit azt érzem, mintha katarzist a GoT világában már csak a pozitív szereplők halála okozhatna, vagy csak az döbbenthetne meg, hiszen azokéra kevésbé számítunk, mint az ellenszenves kis gecik kimúlására. Már magával az állításommal is vitába lehetne szállni, de én úgy érzem, a hirtelen, váratlan halálok igenis nagyon okosan és ügyesen voltak megoldva és beépítve a történet folyamába, és itt is csak azt ígérhetem; lesznek még kurva nagy pofáraesések.  Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyVas. Jún. 22, 2014 8:28 pm

Weide írta:

Trónok harca S4

Örülök, hogy összességében ez az évad is tetszett.  

Ebben azért nem volt túl nagy rizikó... Smile

Többi gondolat a kibeszélőben.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:17 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyVas. Jún. 22, 2014 8:48 pm

Nekem nem is kell mondanod, hogy a 24 fanok mit is mondjanak az árulásokról és katarzisokról hisz én is az vagyok!

ÉS amit a 9. epizodókat illeti
Spoiler:
és annál nagyobbat nem tudnak létrehozni!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyVas. Jún. 22, 2014 8:59 pm

Mr. White írta:
Nekem nem is kell mondanod, hogy a 24 fanok mit is mondjanak az árulásokról és katarzisokról hisz én is az vagyok!

ÉS amit a 9. epizodókat illeti
Spoiler:
és annál nagyobbat nem tudnak létrehozni!

Igen, ez után az ember már picit csak legyint az adott "váratlan" fordulatra...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Az időutazás nagy kérdései   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 3:04 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 5YlNHAs



Az időutazás nagy kérdései




Újabb rég tervezett hiánypótlásra került sor a felszabaduló éjféli meccsek időpontjában – a film 83 perces hossza, no meg a késői időpont ideális volt egy laza, lefekvés előtti kis szórakoztató mozira. Bár Niwrok ajánlója alapján egy picit inkább vígjátékra számítottam, a mozi közben azon vettem észre magam, hogy inkább gondolkodok rajta, mint nevetek. Sőt… az egész tekintetében egy kifejezetten agyalós időutazásos mozit kaptam, aminek különlegességét, fűszerezését a filmes kiszólások (ld. még Odaát) és a három idióta főszereplő adja.

Nagyon tetszett. Az eleje, a vidámparkos szerencsétlenkedés még nem jött be annyira, de aztán ahogy Ray (Chris O’Dowd), Toby (Marc Wootton) és Pete (Dean Lennox Kelly) leül a tipikus brit kocsmában elfogyasztani a tipikus brit fekete sörüket, onnantól kezdve szinte hiba nélküli. Az a duma a sci-firől, a Star Warsról, Star Trekről, azok a mozis kiszólások zseniálisak. Mindig is imádtam, mikor is egy filmben/sorozatban savazzák vagy dicsérik a többi filmet – ez itt is nagyon bejött. Már itt széles vigyorra görbült a szám, aztán mikor Pete kimegy pisálni és egy alternatív jövőben tér vissza a WC-ből, a vigyor szinte ráfagyott az arcomra. Egy WC, mint időgép!!!! Zseniális…no persze nem egészen az minden, aminek látszik, a nemzeti vizelde sem, de a film ezen szakaszában ez még nem derül ki. A teljesen törvényszerű hitetlenkedés után a csoportos vizelés mókás produkciója következik, majd elszabadul a pokol: ahány WC ajtónyitás, annyi időugrás a jövőbe. És ahány időugrás, annyi bonyodalom: a srácok saját jövőjükkel, saját magukkal való találkozása (a „megsemmisül a világegyetem” tudatában) az egészen kiváló helyzetkomikumok mellett bizony komoly agyalásra is adhat okot.

Mert előjönnek az ilyenkor örök gondolatok, amik az időutazáshoz kötődnek. A GY.I.K, ahogy a cím is sugallja. Ha itt vannak, akkor az most mit jelent? A festmény a falon az mikori? Akkor most átadta a cetlit egy másik idősíkban? S ha most nem, akkor eltűnik az a jövő??? Mint a doki sírköve a fényképről a BttF-ben?? Akkor nem lesz az utópisztikus világ? Vagy az mindenképp lesz? Egyébként is, Pete hogy jött vissza tiszta szarosan a múltból? Milyen időkaput használt ott? Ott nem volt WC… Aztán a két csaj a jövőből… Az időrés-kereső még oké, de a másikra tulajdonképp mi szükség is van? Mert így – tekintve, hogy a jövőből jött -, bármikor beavatkoztat főhőseink életébe, nem???  A finálé meg… önmagában is zseniális. Na, húzzunk innen… hehe…

Az időutazás nagy kérdései kimondottan szórakoztatóan bánik a témával, ahol tulajdonképp a vicces szituk és a vicces karakterek mellett végig átgondoltság és komolyság érezhető. A három srác kimondottan jól hozta a „gyökér” figurát, valahogy hitelesen és hihetően reagáltak az eseményekre – egyébként is, a mozi úgy egészében is próbál a Földön járni. Mindemellett pedig a Pillangó-hatás, a Vissza a jövőbe, és a többi időutazásos mozik legjobb pillanatait idézi meg, 80 percbe és egy kocsmába, annak WC-jébe sűrítve azokat. Ez utóbbira vélhetően a minimál költségvetés miatt is szükség volt - nem találtam róla adatot, de nem lehetett túl nagy a büdzsé…

S ha már mindenképp valami negatívumot kell keressek a filmmel kapcsolatban, akkor az pont a költségvetésből ered: elnézve a CGI-jövőt, meg azt a hangyás jelenetet, ez ( mármint a pénzhiány) a mozi leggyengébb pontja. Ráadásul az az egész poszt apokaliptikus jövő számomra nem is illett a képbe, különösen nem azzal a jelenettel: maximum poénként tudom felfogni. De még annak is gyenge volt…

Más nincs. Remekül éreztem magam, nem egy világmegváltó alkotás, de kifejezetten szórakoztató mozi. Nekem meg, aki eszméletlenül bírom az időutazásos filmeket, pláne.  Soha rosszabbat!


80%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 22, 2018 1:19 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 5:17 pm

R2-D2 írta:

Az időutazás nagy kérdései

Niwrok ajánlója alapján egy picit inkább vígjátékra számítottam, a mozi közben azon vettem észre magam, hogy inkább gondolkodok rajta, mint nevetek. Sőt… az egész tekintetében egy kifejezetten agyalós időutazásos mozit kaptam, aminek különlegességét, fűszerezését a filmes kiszólások (ld. még Odaát) és a három idióta főszereplő adja.
Remekül éreztem magam, nem egy világmegváltó alkotás, de kifejezetten szórakoztató mozi. Nekem meg, aki eszméletlenül bírom az időutazásos filmeket, pláne.  Soha rosszabbat!

80%


Nekem majdnem bármilyen film vígjátékká válik attól, hogy Anna Faris szerepel benne Smile . Engem ez a film kevésbé ösztönzött az agyalásra, inkább csak élveztem a sörös-időutazós hullámvasutat Smile .
Örülök, hogy tetszett. A részletekbe már nem tudnék belemenni, mert már majdnem azt is elfelejtettem, hogy láttam.

Ha már időutazós vígjátékok is előkerülnek a listádról, ez azt is jelenti, hogy a jakuzzis is felkerült rá?
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 EmptyKedd Jún. 24, 2014 5:21 pm

Niwrok írta:


Ha már időutazós vígjátékok is előkerülnek a listádról, ez azt is jelenti, hogy a jakuzzis is felkerült rá?
.

Az melyik is? Valami rémlik, de most nem tudnám megmondani, melik az...  Wink 
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 40 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
39 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 53 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: