Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 49 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: 211-es cella   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 2:05 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 HK3dCCk]




211-es cella




Először is köszi fiúk, hogy képbe hoztátok ezt a filmet. Előbb-utóbb biztosan rátaláltam volna magam is (Luis Tosar miatt 100%), de az ajánlás megtette hatását. Egy újabb zseniális spanyol mozit láttam, ami egészen kiválóan ötvözi a börtönös, börtönlázadásos filmeket a beépülős-titkosrendőrös thrillerekkel. A Szigorúan piszkos ügyek rácsos változta, annak minden izgalmával és megdöbbenésével – a párhuzam pedig nincs hiába, az sem amerikai mozi.

Megmondom őszintén, edzettnek tartom magam, de az első képkockáktól a hideg rázott. Egy férfi épp az ereit vágja föl egy általa készített éles eszközzel. Hosszanti irányban, ahogy kell, premier plánban. Egészen megdöbbentő indítás, a valóság, elkeseredettség arcunkba tolása iszonyat hiteles módon – pedig tulajdonképp ezekből a képsorokból nem is igazán tudhatjuk még, hol is vagyunk… így tulajdonképp a helyszínt sem. Pedig a film egészének szempontjából fontos lesz majd, de erre nagyon okosan csak később derül fény: kissé olyan volt, mint egy prológus, az ezt követő eseményekhez szorosan nem kötődik, a mozinak mégis megadja az alaphangot. A történet szerint Juan (Alberto Amman), a kezdő börtönőr, munkába állása előtti nap bemegy körbenézni a leendő munkahelyére, azonban egy baleset és a véletlenek szerencsétlen összejátszása miatt egy börtönlázadás közepén találja magát. Mivel azonban mázlijára civilben van, így sikerül elhitetni a rabokkal, s mindenekelőtt azok vezetőjével Malamadreval (Luis Tosar), hogy közéjük tartozik. Így, akaratán kívül egy olyan szituba kerül, ami a lázadás, s annak leverésének szempontjából kulcsfontosságú: információt szolgáltathat a vezetőségnek belülről, hogy az egész balhé a lehető legegyszerűbben végződjön.

Nos, ennyi akár már elég is lehetne, de az írók beletettek a történetbe még egy terhes feleséget, no meg három bebörtönzött ETA-tagot is. Ők lesznek majd az események igazi katalizátorai, a miattuk és általuk elkövetett tettek pedig gyökeresen megváltoztatnak mindent, amit erről a filmről elsőre felépítettünk magunkban. Az egész értékrend, a karakterek tettei, a finálé borzasztóan tetszett, mert borzasztóan messze van a hollywoodi giccstől (legalábbis annak mainstream vonalától). A kialakuló események – egyfajta bajban ismeri meg a társát az ember módon – alaposan felborítják a szerepeket, Juanból Malamadre méltó (vetély)társa lesz, tettei pedig sokkolóan hitelesek és felülírnak mindent. Mindezek mellett pedig iszonyat erősen jelen van a „csak ne bukjon le” érzés is, a beépült zsaru szitujának érzése: ez, keveredve a borzasztó erős karakterdrámával, valamint a börtönlázadásos háttérrel, kiváló mozit eredményezett. Amiben kivételes módon eltalálták az arányokat, miből mennyi is kell, meddig marad hiteles az egész. Amiben egyre inkább nincs jó vagy rossz, a lázadást vezető rab talán emberségesebb és becsületesebb, mint a reá vigyázó őrök, a kényszerűségből beépült őr pedig a körülmények hatására egyre inkább olyanná válik, akikre vigyáznia kellene.

A film címe a végére fontos szereplője lesz az eseményeknek – akár egy harmadik katalizátor -, ekkorra áll össze a kép a prológussal. A mozit egyébiránt már csak a karakterek (a Juanon és Malamadren kívüli karakterek) miatt is érdemes megnézni. Egyszerűen mindenki zseniális, ilyen szuper mellékszereplős, statiszta castingot ritkán látni. Személyes kedvencem, az a rab, aki megtalálja Juant először a cellában: nos, az a figura akkora tapló bunkó paraszt, hogy már a kitalálásáért külön dicséret az íróknak (kis képen jobb szélén). A színésznek, aki játszotta, meg pláne. De mind a börtön lakói, mind az őrök szinte hibátlanok, s a film lényegi mondandója kiválóan jön át rajtuk keresztül: hogy emberek vagyunk, hibákkal, s a minket őrzők, felügyelők semmivel sem biztos, hogy jobbak nálunk. Börtönszinten és társadalmi szinten egyaránt. Az élet pedig kényszeríthet mindenkit olyan tettre, amivel könnyen – és jogosan – átkerülhetünk az egyik csoportból a másikba. Ahogy azt a finálé is bizonyította.

Niwrok írta, hogy készül belőle remake. Ahogy ismerem őket, totál kiherélik a sztorit – de a Celda 211 zsenialitását nem fogják tudni elvenni. Ez így szinte tökéletes, ahogy van: a legszőrösebb szívvel is talán egy icipicit a feszességen változtatnék, no meg talán Malamadre karakterébe mennék bele mélyebben. De ezek csupán icipici okoskodások. Mindenestre e mozi után ismét fellángolt bennem a lelkesedés, hogy újranézzem a német A kísérletet.



90%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptyHétf. Ápr. 21, 2014 6:09 pm

R2-D2 írta:

211-es cella

90%


Nekem mondjuk a "lebukik/nembukikle" izgalma miatt volt érdekes, és találtam kisebb hibákat (magát a börtönépületet elég jellegtelennek tartottam, a börtöntiszteket meg irritálóan közönyösnek), de a prológus a maga rideg, precíz kegyetlenségével akkorát ütött, mint rég semmi. Önmagában azért is megérte, de a film is jó volt.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: A vég   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptyKedd Ápr. 22, 2014 12:30 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 ZYIFhSM



A vég




Totál véletlenül kerültem kapcsolatba ezzel a spanyol mozival is, de a címét és a borítóját meglátva nem sokat teketóriáztam a megnézésével: egy újabb jó kis apokaliptikus sztorit vártam, amolyan spanyol módon, amolyan hollywoodi kliséktől mentes módon. Igazából meg is kaptam mindezt – sőt, bizonyos szempontból sokkal többet is -, csak egyáltalán nem úgy, ahogy vártam.

A szinopszis megint csak borzasztó nagyvonalú. Valóban egy negyvenes csapat találkozik egy hétvégi házban, távol a falutól, azonban ez a találka sokkal többet rejt, mint azt gondolnánk. A mozi első harmadára épp ezért egy nagyszerű feszültségekkel terhes thrillerként tekintek elsősorban, ugyanis a nyolc ember (tulajdonképp 6+2) közös múltját sötét titkok és mély ellentétek feszélyezik. Az első negyed óra eseményei a legjobb ilyen zsánerfilmek hangulatát idézi meg, mikor is a tábortűz mellett szinte várható, mikor robban a bomba. Sejtelemes és izgalmas felütés – ugyanakkor kissé csalóka is: a reggeli ébredés után a történet teljesen más irányba megy tovább. A sejtelmesség és az izgalom megmarad, de a film átvált egy kevés szereplős túlélő mozivá: ha jól számolom, összesen 10 karakter szerepel a filmben (leszámítva az első percek spanyol nagyvárosi képeit). Ez pedig, az olyanoknak, mint én, maga a kánaán: a szorult helyzetbe kerülő társadalmi csoportok viselkedésére épített filmeket alapból bírom.

Miután valami eltüntette a komplett elektromosságot a környékről, a kis csapat elindul gyalog a hegyről lefelé a távoli faluba segítségért. Útjuk folyamán aztán egyre több minden derül ki róluk, ki, miért is van a csapatban, s kinek mi a valódi motivációja. Ahogy a 211-es cellánál is írtam: bajban ismeri meg az ember a társát, így nagyon hamar kiderülnek a régi sérelmek, féltékenységek – mindamellett pedig a csapat elkezd fogyatkozni is. Kimondottan ütős és megdöbbentő események tarkítják a road moviet, egy száguldó kos-falka vagy egy éhes kutyacsapat pedig hihetetlen feszültséget képes generálni a moziban. A sejtelmesség ugynakkor végig megmarad, soha nem tudhatjuk, ki is lesz a következő, s hogy mikor - a film egyik legütősebb jelenete egyébként az egyik friss karakter elvesztése, az eltűnő árnyék a falon megdöbbentően érzelmes és hatásos lett. Szinte az utolsó percig izgulni lehet rajta, s nekem nagyon tetsző módon az utolsó percig sem derül ki, mi is okozta a világvégét…

Mert a karakterek útja tulajdonképp séta egy újabb világvége moziban. Séta egy spanyol tájban, ahonnan minden ember eltűnt. A kihalt utcák, a kihalt városok, a félbehagyott ebédek, a konyhaasztalon trónoló keselyűk, a városban kóborló oroszlán remek hátteret adnak e sétához, a biciklis rész pedig kimondottan újszerű és ötletes. A finálé viszont icipicit rontott nálam az összképen: egyszerűen nem igazán tudtam az egészet másképp értelmezni, mint egy vallási szimbólumként. Elhúztam a számat, mert nem gondoltam volna, hogy az egész filmben erre megy ki a játék – jómagam sokkal jobban örültem volna akár egy horroros beütésnek, akár egy sci-fi magyarázatnak. No, mindegy, az alkotók nem így gondolták, a mozi ettől még egy izgalmas és sejtelmes történet marad. Az imdb és más egyéb „mérvadó” portálok értékelésére ezúttal sem kell adni, mert sokkal többet ér ez a film, mint 5 csillag. Kétségkívül vannak gyengeségei, de ez inkább – és elsősorban annak köszönhető, ahol, amennyiből, és akik által készült…

Mert bizony Jorge Torgerossa rendező első egész estés filmjének minden percén érződik a minimálköltségvetés. Néha ezen ok miatt pedig inkább lehet rá egy B filmként tekinteni, az a kevés CGI is bizony hagy kivetnivalót maga után. Gondolok itt mindenekelőtt a hegyen rohanó csordára, de az oroszlán is inkább egy távoli paca a képernyőn. A nem látunk semmit egy ideig jól szolgálja a sejtelmességet, de a végére azért legalább egy „eseményt” illett volna mutatni. A karakterek legjobb erénye, hogy borzasztó hétköznapiak, nincsenek hősök, mindegyik esendő ember – viszont meglehetősen nehéz is azonosulni velük, így elvesztésük sem tud igazándiból fájni. Ráadásul Clara Lagot (Eva) leszámítva szegény női főszereplők inkább csak átlagosak (kis jóindulattal) de nem szépek. Ugyan ez is egy újabb álomgyári sablon kikerülése, de azért nem mindegy, hogy 90 percen keresztül milyen nőket nézünk a képernyőn…

Más bajom nincs vele. Ateistaként ugyan bosszantó az egyik vélt megoldás, viszont mivel mégsincs szájba rágva semmi, mégsincs egyértelműen kimondva, mi, miért is történik – talán épp ez az általános negatív megítélés egyik oka -, a Vég messze túlteljesít azokon az elvárásokon, amik a lehetőségeiből adódnak. Nem egy világmegváltó, új, zseniális mozi, de kimondottan kellemes szórakozás, egy újabb jó kis ismeretlen film a félszigetről. Elvégre nem lehet minden spanyol film sem tökéletes…


80%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:27 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptyKedd Ápr. 22, 2014 12:50 pm

R2-D2 írta:


Totál véletlenül kerültem kapcsolatba ezzel a spanyol mozival is, de a címét és a borítóját meglátva nem sokat teketóriáztam a megnézésével: egy újabb jó kis apokaliptikus sztorit vártam, amolyan spanyol módon, amolyan hollywoodi kliséktől mentes módon. Igazából meg is kaptam mindezt – sőt, bizonyos szempontból sokkal többet is -, csak egyáltalán nem úgy, ahogy vártam.

80%

.

Kár hogy nem vagy budapesti mert ez már legalább a 2. film(amiben biztos vagyok hogy volt és te írtál róla az a +1) amit leadtak októberben egy filmfesztiválon ahol Weide és jómagam is részt vettünk!
Akkor lett volna lehetőségünk találkozni egyes filmen röhögni, ha azt választottad volna mint mi(most az Asylum filmre a sharknado-ra gondoltam).
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Herkules legendája   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:02 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EbgXv6n



Herkules legendája



„Atyám, hiszek benned! Adj erőt, hogy győzhessek!!”


Atyám én is hiszek benned! Mondd meg a lottószámokat, lécci-lécci!! Ha már ilyen egyszerű… no persze engem nem egy láthatatlan hatalom nemzett a takaró alatt – legalábbis nem hiszem, mert akkor máshogy alakult volna életem -, mint ezt a csodálatos izomkolosszust, aki aztán a papírsziklákkal csapdosva tesz rendet az ellen között, úgyhogy túl sok esélyem úgy sincs…

Weide írása csodálatosan hatott rám: kb. olyan volt, mint egy lórúgás szerű nyugtató egy elmegyógyintézetben. Teljesen leszedált, a mozival szemben támasztott elvárásaimat Mória bányáinak mélyére száműzte – így elérve azt, hogy végig bírtam nézni ezt a baromságot. Néhány helyen ugyan hangosan felröhögtem (talán mégsem volt annyira hangos, mert nem ébredt föl rá a család), de úgy összességében elvoltam ezzel a mozival. S hogy némi viszonyítási alapot mondjak: a Halhatatlanok illetve a Titánok harca/haragja e témában sokkal jobban megviselt. A Herkules legendája nézése közben végig valami ősi mozifilm, illetve a Kevin Sorbo féle TV-sorozat járt az eszemben, mintha azok folytatását látnám. Ez persze sok mindent elárul a mozi minőségéről, önmagában már ezért is lehetne rá haragudni – 2014-ben ez a látványvilág, CGI borzasztóan gagyi. Mindezen állítás abszolút koronája az állatok koronázatlan királya, a neimoidiai (bocsánat nemeai) oroszlán – borzasztó régen láttam ennyire pocsék CGI állatot. Film+-ra való ócskaság…

Én nem hiszem, hogy ez viccnek készült. Szerintem ezt az alkotók halál komolyan gondolták (abba megint nem érdemes belemenni, hogy Hollywood egy éven belül ismét ismétli önmagát, mert ez már lassan trend lesz), ugyanis egyetlen egyszer nem éreztem a szándékosan elrejtett forrását bármi humoros dolognak. Ami viszont úgy sült el, az meg tuti, nem annak készült: sem az oroszlán, sem a kardostor… kardostor… anyám… A legenda kiherélésére én nem igazán tudok haragudni, mert qrvára nem ismerem azt és nem is érdekel. Volt valami Héraklész nevű szupermanus az ókorban, Zeusz fia (no, persze), aki erős volt és mindenkit legyőzött. Különféle próbákat kellett kiállnia (ebből az elsőt megmutatják itt), a neve meg sok-sok filmváltozatban fennmaradt. Kb. ennyit tudtam róla, úgyhogy engem abszolút nem zavart, amit itt műveltek: csupán furcsálltam, hogy a fiatalember a mozi a nagy részében semmiféle rendkívüli képességeket nem mutat. Fut a szerelme után, gladiátorokkal küzd, műugrást mutat be egy szikláról – és kedvesen mosolyog. Igazi énje és hatalma csupán a mozi utolsó harmadára kerül előtérbe, addig az egész semmivel nem több egy átlagos szandálos filmnél.

Amire így már viszont kimondottan lehet haragudni. Ugyanis a Herkules legendája olyan szinten pofátlanul koppint stílusokat, hogy az botrányos. A 300 lassításai, a Gladiátor tájai és csatajelenetei, a Spartacus aréna harcai, a Halhatatlanok képi világa minden egyéni jelleg hozzáadása nélkül csupán egy üres kópiává teszi ezt a hogyismondjam... alkotást. Komolyan: egy elég ügyes kezű vágó simán összevághatta volna a négy moziból ezt az egyet, feltéve, ha nem ragaszkodunk a főszereplő színészhez. Igen, hozzá, az Alkonyat Emmet Cullenéhez – nekem a sráccal egyébként semmi bajom nem volt, maximum furcsa volt melegnek látni a vámpír lét oly sok évnyi hidegsége után… No, nem úgy melegnek, hanem csupán embernek… A rengeteg utánérzés ugyanakkor totál kiölte a mozi minden eredetiségét (alapból sem volt neki sok), úgyhogy tényleg semmi értelme nincs megnézni: az nem zavar, hogy ha egy mozi felhasznál bizonyos elemeket máshonnan – no de ha az egész film másokra épül, az gáz.

Az egyetlen eredetiség a valóban rengeteget hulló nyárfavirág, ami Weidét az őrületbe kergette. Pechükre tavasszal forgathattak és nem volt megfelelő erőforrásuk egyenként eltüntetni a képernyőről őket.


30%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:41 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:23 pm

R2-D2 írta:

Herkules legendája

Én nem hiszem, hogy ez viccnek készült. Szerintem ezt az alkotók halál komolyan gondolták (abba megint nem érdemes belemenni, hogy Hollywood egy éven belül ismét ismétli önmagát, mert ez már lassan trend lesz), ugyanis egyetlen egyszer nem éreztem a szándékosan elrejtett forrását bármi humoros dolognak.

Haha, ha csak meglátom a film címét, már elkezdek önkéntelenül röhögni magamban. Na, de szerintem ezt senki sem gondolhatta komolyan. Egyszerűen -számomra- sütött az egész filmből, a színészekről, a a CGI-felelősről, a rendezőről, mindenkiről, hogy úgy szartak bele az egészbe, ahogy csak tudtak, minimális erőfeszítést nem tettek sem a sztori, sem a karakterek, sem a látvány, sem az akció... semmi tekintetében. Vicc volt az egész, egy hatalmas összelopás, amit nyíltan fel is vállaltak, sőt, egy karakter szájába adták, hogy az utánzás mekkora tiszteletteljes dolog amúgy.  Very Happy Azon csodálkozom, hogy nem röhögte közben el magát az egész stáb.

Amúgy egyértelmű, hogy csak amiatt készült ez a film, hogy meglovagolja a The Rock-os Hercules-t. Szerintem ezt eleinte ugyanolyan mockbuster-nek szánták, mint az Atlantic Rim-et, az Android Cop-ot, vagy éppen az Apocalypse Pompeii-t a közelmúltból, csak valahogy túl sok pénz került a kezükbe, és volt merszük moziba küldeni. Na meg megnyertek pár színészt (igen, rendes színészt, nem random utcai statisztákat/lecsúszott Zs-kategóriás ex-színészeket), így úgy gondolták, mocsok módon ezt nem csak only-to-DVD formában szabadítják a világra. Ahogy nézem, bejött a számításuk. Ez számomra mindig is egy Asylum film lesz, csak egy költségesebb fajtából.


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:26 pm

Weide írta:
Ez számomra mindig is egy Asylum film lesz, csak egy költségesebb fajtából.

Ebben nem fogunk egyetérteni: szerintem van annyira korlátolt és öntelt Hollywood, hogy ezt ők komolyan gondolták...  Rolling Eyes 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:29 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Ez számomra mindig is egy Asylum film lesz, csak egy költségesebb fajtából.

Ebben nem fogunk egyetérteni: szerintem van annyira korlátolt és öntelt Hollywood, hogy ezt ők komolyan gondolták...  Rolling Eyes 

Szerintem vannak kifejezetten buta filmek (lásd a mostani Transzcendens vitátokat Niwrok-kal, amikor igen is komolyan gondolták volna a dolgokat), meg vannak önironikus, cinikus filmek, és ez a Hercules szerintem abszolút ez utóbbi.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 8:34 pm

Weide írta:
R2-D2 írta:
Weide írta:
Ez számomra mindig is egy Asylum film lesz, csak egy költségesebb fajtából.

Ebben nem fogunk egyetérteni: szerintem van annyira korlátolt és öntelt Hollywood, hogy ezt ők komolyan gondolták...  Rolling Eyes 

Szerintem vannak kifejezetten buta filmek (lásd a mostani Transzcendens vitátokat Niwrok-kal, amikor igen is komolyan gondolták volna a dolgokat), meg vannak önironikus, cinikus filmek, és ez a Hercules szerintem abszolút ez utóbbi.

Lehet, igazad van, de ez megszépíti a filmet.

A Transzendens nem vita ám, inkább össznépi bosszankodás... Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 9:31 pm

Idézet :


Teljesen leszedált, a mozival szemben támasztott elvárásaimat Mória bányáinak mélyére száműzte

-> Ez akkora szöveg, hogy majd muszáj valahol felhasználnom. Ezúton kérek engedélyt a felhasználására.

Idézet :

Titánok harca/haragja
->Az eredeti filmet láttad? Ami asszem a 80-as években készült (talán 81-ben)?

Idézet :

Kevin Sorbo féle TV-sorozat járt az eszemben
Film+-ra való ócskaság…

->Film+ Azért ezt kikérem!
-Kevin Sorbo féle Herculet kisgyerekkoromban *urvára imádtam valamiért a mai napig emlékszem, hogy a tv2-ön ment kedden este 8-tól!

Idézet :


a kardostor… kardostor… anyám…

->Kardostor  MI A F*SZ? Szerintem ezek után már pláne nem akarom megnézni!

Idézet :


Igen, hozzá, az Alkonyat Emmet Cullenéhez – nekem a sráccal egyébként semmi bajom nem volt, maximum furcsa volt melegnek látni a vámpír lét oly sok évnyi hidegsége után… No, nem úgy melegnek, hanem csupán embernek…


->NEM!!!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzer. Ápr. 23, 2014 9:44 pm

Mr. White írta:


-> Ez akkora szöveg, hogy majd muszáj valahol felhasználnom. Ezúton kérek engedélyt a felhasználására.

Engedély megadva!!  egyetért 

Idézet :

->Az eredeti filmet láttad? Ami asszem a 80-as években készült (talán 81-ben)?

Nem, sajnos nem, de a két folytatás/feldolgozás el is vette tőle a kedvem.


Idézet :

->Film+ Azért ezt kikérem!
-Kevin Sorbo féle Herculet kisgyerekkoromban *urvára imádtam valamiért a mai napig emlékszem, hogy a tv2-ön ment kedden este 8-tól!

Bocsi, nem akartam rosszként beállítani a sorit. Én is néztem hébe-hóba, csupán viszonyítási pontként használtam. Egy 2014-es mozifilmnek nem olynnak kellene lennie, mint az.


Idézet :


->Kardostor  MI A F*SZ? Szerintem ezek után már pláne nem akarom megnézni!

Spoiler:


Idézet :


->NEM!!!


Mit NEM???? Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Éhezők viadala – Futótűz   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptySzomb. Ápr. 26, 2014 1:43 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 8ocVOS4



Éhezők viadala – Futótűz



Kissé tovább tartott a kaland a Kapitóliumban, mint terveztem, de hát ha már a BD-n van 2 és fél órányi magyar feliratos extra, akkor azokat is illik megnézni a mozival egyetemben. Legalábbis én meg szoktam nézni: hátha tudnak annyi pluszt hozzátenni a filmélményhez, hogy érezhetően befolyásolják a végső ítéletet. Néha sikerül, néha nem: jelen esetben utóbbiról van szó. Úgyhogy véleményem az egész filmről sem a másodszori megtekintés, sem az extrák leküzdése után jottányit sem változott: itt elolvashatjátok, mit gondoltam róla még novemberben.

„Pontosan annyival több és jobb az első résznél, amennyivel nagyobb benne a tét.”

Nos, igen. Katniss és Peeta csodálatos különszámuk miatt rendesen Snaw elnök bögyébe kerül, a film ugyanakkor egy évvel az első epizód eseményei után játszódik, mikor is a páros az ún. győzelmi körútra készül. Itt rögtön két apró probléma merül fel számomra: mi a f*szt csináltak egy évig, győztesként a lepukkant 12-es körzetben, másrészt meg megint csak a 12-esből indul a film, kvázi ismétli önmagát. Snaw elnök látogatása Katnissnél – hol is volt a múlt évben??? -, a körútra való egyértelmű útmutatás ugyanakkor kétségkívül nagyobb feszültségszinttel indítja a mozit, mint az első epizód – a tét lényegesen nagyobb. A két győztes naivsága azonban, ami a történet ezen szakaszában jellemzi őket, engem kissé zavart: 74-ik viadal és az azt követő események nem nyitották fel Katniss szemét, milyen nyomorult diktatúrában él és az a diktatúra mit is képes megtenni az általa elképzelt rend fenntartásáért???  Számomra legalábbis ez jött le, miután olyan hiszti rohamot kapott a kisöreg kivégzése után…

A 75-ik játék pedig… oké, hogy a filmsorozat címe az Éhezők viadala (hmm… egyes, kettes körzet, mint éhezők…), de remélem nem lesz minden epizódban egy viadal. Itt még elment, kissé nyakatekert módon, de illeszkedett a sztoriba. A bajom ezzel megint csak az, hogy ezt már láttam: a versenyzők ott vannak a körzetben, jön Effie, jön a kiválasztás, ugyanott, ugyanúgy, aztán megint jön a Kapitólium, jön a kiképzőközpont,  jön a felvonulás, jön a „lány a tűzben” jelenet, jön az az idióta TV show, majd a verseny. Persze, érezhetően vannak változások, kimondottan pozitív változások, de akkor is úgy éreztem, a karakterek ugyanazt az utat járják be még egyszer. Csak nagyobb a tét. Maga a viadal egyébként sokkal jobb, mint az első, nincsenek benne pl. vezényszóra beillesztett digitális kutyák - amik materializálódva ölni tudnak -, viszont vannak benne jól megtervezett és valóban életveszélyes körülmények… no meg majmok…

„Pontosan annyival több és jobb az első résznél, amennyivel nagyobb benne a tét.”

Nos igen. Lényegesen többet látunk magának az egész rendszernek a működéséből, Snaw elnök hatalmából, a körzetek elégedetlenségéből. Ugyanakkor még mindig nem éreztem a mozinak, a történetnek azt a forradalmi hangulatát, amit esetleg kellett volna. Katniss egyelőre totál alkalmatlan vezetőnek, a saját irháját menti, a fecsegő poszáta szimbóluma pedig, amivel az ő lényét kötötték össze egyelőre egy szárnyaszegett madár. Számomra a történetből nem jött át az az elégedetlenség, ami majd a felkeléshez vezet, a száguldó vonaton ellesett híradóbejátszások, néhány graffiti az alagútban kevés ehhez. Oké, az is tény, hogy Katniss szemszögéből látjuk az egészet, az ő nézőpontjából esetleg tényleg ilyen az egész – a naivság és a butaság itt újból visszaköszön. Viszont akkor meg nem értem, miért is kellene elvárni a mozitól mindazt a társadalomkritikát és forradalmi helyzetet, amit belelátnak. Ez még számomra mindig nem az a hangulat, állapot, ami egy esetleges forradalomhoz vezethetne: vagy Katnissal kellene több mindent megismertetni, s akkor maradhat az ő nézőpontja, vagy pedig az egész koncepciót felülírva, kívülről kellene nézni a játszóteret, ahol Katniss az egyik szereplő…

Ha elmélkedésemből bármennyire is úgy tűnne, ez egy rossz film, korántsem az. Kimondottan jól megcsinált, látványos, izgalmas, tinifilm, ahol az akció és a sci-fi egy nagyon jól megcsinált jövőbeli háttér előtt játszódik. Képi világa hibátlan, borzasztóan jó a körzetek közti kontraszt. Néhány egészen kiváló ötlet, technikai kütyü tűnik fel, különösen az Arénában, de már a kiképzőközpontban is. Amúgy mag a Viadal is sokkal jobb lett, mint az első, életszerűbb, hitelesebb, már magával a helyszínnel, de a különféle események rendszere is tetszett. A már megismert szereplők mellé izgalmas újak jöttek, Plutarch (P.S. Hoffmann) figurája meg ugyebár az azóta történt események miatt különlegessé válik. Jó volt az új arénás koncepció is, ezzel a szövetségesdi rendszerrel – bár azért azon el lehet gondolkodni, kit mivel lehetett rávenni, hogy áldozza föl magát a poszátáért -, pedig néhány igazán jó új figura jött be a képbe. Külön kedvencem az új csaj, Johanna (Jena Malone) – kár, hogy a kamera rossz oldalon volt a liftben -, no meg Finnick (Sam Claflin), aki mintha a Narniából jött volna át. Az öregasszony szerepét egyáltalán nem értettem, már a bekerülése is életszerűtlen (tipikusan azért volt ott, hogy drámát okozzon), viszont Cinna, Haymitch és Effie újfent parádés volt. Tetszik ez a kavalkád, ez a különféle stílusok, helyszínek és karakterek halmaza, még akkor is, ha a finálé komplett eseménysora, az abban részvevő figurák viselkedése totál légből kapott – látványosan csak a csavarhoz kellett.


Továbbra is 80%


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:42 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: True Detective S1   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptyHétf. Ápr. 28, 2014 9:23 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 FXl6fwk




True Detective S1




Már az első két rész után gyanús volt, hogy ez nem az én sorozatom lesz, de akkor még bíztam benne, hogy a hátralévő hat epizód megváltást fog hozni. Mondjuk, ha tipikus sorozatjunkie lennék, vélhetően két rész után elkaszáltam volna az egészet, de mivel amibe belekezdek, azt végig is nézem, így érdeklődéssel vártam, hogy történjen valami – amikor azonban meg ténylegesen történt, akkor már késő volt. Így hát láttam az eddigi leggyengébb HBO sorozatot, aminek ha nem ez a két színész lenne a főszereplője, a földbe lehetne döngölni. Én minden bizonnyal meg is tenném…

De így nem kell. Számomra egyértelműen Woody Harrelson és Matthew McConaughey menti meg a True Detective-t a süllyesztőtől (utóbbi játéka a Mielőtt meghaltam fényében egyáltalán nem meglepő, sőt, megkockáztatom, hogy az Oscarnak e sorozat is alaposan megágyazott), az évtizedeken átívelő figurák megjelenítése e két rendkívüli alakítás keretében ölt testet. A True Detective (TD) szerkezete, történetvezetése ugyanis három idősíkot felölelve zajlik, ehhez pedig a két kiváló színész kinézetének lényegi átalakulására is szükség lett – lenyűgöző módon.
Egy kihallgatással/meghallgatással indítunk, ahol Marty (Harrelson) és Cohle (McConaughey) 2012-ben egymástól függetlenül mesél a közös múltjukról, munkájukról, egy 1995-ös bűnügyről. 1995-ben a két zsaru, az öntörvényű, hirtelen haragú, alkoholista Marty és a drogos múlttal rendelkező, félig őrült, félig zseni Chole már partnerekként nyomoznak egy rituális női gyilkosság ügyében. Chole persze jóval többet lát az ügybe, mint amit az elsőre mutat, a sorozatban végig lebegtetett rejtély nagyszerűen van felvezetve – hogy aztán a karakterdráma miatt teljesen háttérbe szoruljon.

A tipikus buddy movie-s alapfelállás ugyanis a megszokott poénos, bajtársias hangulat helyett borzasztó sötétté válik. Az évad gyakorlatilag végig a családi drámákra, és a tönkrement baráti kapcsolatra fókuszál a nyomozás helyett: teszi mindezt úgy, hogy megint csak nincs egyetlen szereplő, akit igazán szívünkbe fogadhatnánk. Itt bazzeg mindenki vedel (megint – mintha a nélkül nem lenne élet), seggrészegen autózik, jelvényét mutogatva visszaél hatalmával. Nem egyszer jutott eszembe Robertson őrmester a Mocsokból, de itt a szereplőket nem a bolondokházába küldeném, hanem az elvonókúrára. Szóval 5-6 részen keresztül nézzük, hogy Marty hogyan kúrja szét az életét, hogyan csalja meg a feleségét, milyen nagyképűen, bunkó és agresszív módon utasít rendre mindenkit maga körül: számomra kimondottan undorító figura – bár azt nem kétlem, hogy tömegével van ilyen. Chole viszont, a maga zsenialitásával detto ugyanezt csinálja, az arroganciája, felsőbbrendűsége, a mindenkit elüldöző életstílusa ugyanakkor még mindig szimpatikusabb volt, mint társa önpusztítása. DE. Mivel a sorozat a jelenben indít, s ott meg pont ő az alkoholista, így rögtön az elején utálat tárgyává vált nálam.

Van tehát két kimondottan unszimpatikus főhősöm, akik nyomoznak egy rejtélyes gyilkosságban – ha a gyilkosság lenne a fő motívum, egy szót sem szólnék. Helyette azonban van sok-sok végtelen hosszúságú, unalmas beszélgetés, rengeteg légi felvétel Louisiana mocsaras vidékéről, s az úton haladó autóról. Három részen keresztül jóformán SEMMI nem történik, némi kötelező HBO-erotika, rengeteg filozofálás, „okos” gondolatok az életről, no meg a családi perpatvarok. Nem egyszer a Homeland és a Breaking Bad kimondottan lassú epizódjai ugrottak be – de már azoknál is kapartam a falat: itt ugyanúgy jártam. Szerencsére aztán a félidőben egy intenzív másfél órás rendőrös-elkapós jelenetsort kapunk, akkor érezni igazán, mi lehetett volna ez az egész, ha ezt tolják előtérbe. A sorozat második fele (ahogy a kihallgatáson a visszaemlékezések közben eljutunk 2002-be) újfent visszafordul a karakterközpontú drámákhoz, Chole és Marty viszonya, annak megromlása gusztustalanul életszerű. Egyszerűen nem volt kedvem nézni – alig vártam már a finálét. Azt a finálét, amit meg összecsaptak egy részben. Egyszerűen túl gyorsan és életszerűtlenül oldják meg az ügyet, azt az ügyet, ami 17 évvel ezelőttben gyökeredzve tönkretette a karakterek – különösen Chole – életét. Megint azt kell mondjam, amit a TD első felére: ha a sok emlékezős-veszekedős piálós szarság helyett a thriller került volna előtérbe, imádnám az egészet. De így…

Még ezek ellenére is kétségkívül rengeteg erőssége van a TD-nek. Az idősíkok váltakozása kissé zavaros, de nagyon jó. A kihallgatásokon elhangzó hazugságok, a ferdítések nagyon tetszettek – érdekes azonban, hogy senki nem köpködte a másikat az idegenek előtt, ez mindenképp jó kis csavar -, mint ahogy baromi jó volt a két főszereplő metamorfózisa a múlt és jelen kinézete között. A gyilkosság (sorozat) izgalmas, több más moziból és sorból merít ugyan hangulatot, de jó: Chole nem egyszer juttatta Will Grahamet eszembe a Hannibálból… Ahogy a két színész megjeleníti a karaktereket az pedig parádés, kár, hogy ezek a karakterek nekem nem fértek bele a szívembe. S kár, hogy összesen csupán 2 és fél résznyi intenzív detektívesdi volt a nyolc epizódban. Többet vártam.

Nem értem és nem is osztom tehát sem az imdb 9.4-es pontozását, sem azt a szakmai és rajongói hype-ot, ami körüllengi a TD-t. Meg lehet nézni – sőt a két színész miatt ajánlott is megnézni -, de a cím sejtetésével ellentétben egy unalmas lelkizős történetet kapunk, amiből tulajdonképp semmi jelenet nem maradt meg bennem. Hacsak az nem, hogy Chole egyfolytában bagozótt. No meg a főcím és annak zenéje. Az tényleg jó volt. Sajnálom. Sad

65%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2018 12:41 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptyHétf. Ápr. 28, 2014 9:54 pm

R2-D2 írta:

True Detective S1

65%


Nincs nagyon mit hozzáfűznöm. Csak a színészei és a felhajtás miatt kaptam fel rá a fejem, de eddig is úgy gondoltam, hogy vannak a felhozatalból engem sokkal jobban érdeklők is... az írásod alapján meg még inkább úgy gondolom.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 EmptyHétf. Ápr. 28, 2014 10:17 pm

Niwrok írta:


Nincs nagyon mit hozzáfűznöm. Csak a színészei és a felhajtás miatt kaptam fel rá a fejem, de eddig is úgy gondoltam, hogy vannak a felhozatalból engem sokkal jobban érdeklők is... az írásod alapján meg még inkább úgy gondolom.
.

Annyi előnyöd lehetne, hogy te jobban befogadod ezeket az önpusztító hősöket.

De valóban van sokkal több sokkal jobb.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 32 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
31 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 49 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: