Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 35 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Az éhezők viadala   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptySzer. Dec. 26, 2012 11:21 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Z32umpl



Az éhezők viadala




Mindenekelőtt Running Man és Battle Royale. Sőt, talán még Ház az erdő mélyén is… No meg Disney.

Ezek ugrottak már be a film megtekintése kapcsán már kilenc hónappal ezelőtt is: hangulatuk, cselekményük, esetleges jeleneteik miatt. Meg most is – bár kétségkívül ezúttal sokkal jobban tetszett a mozi. Vélhetően mert már tudtam, mire számítsak, valahogy sokkal jobban elfogadtam ezt a korhatáros gyilkolászós világot, csakúgy, mint a vérmentes vámpírvilágot a másik sorozatban. A Hunger Games (továbbiakban HG) szerencsére sokkal jobb annál, pláne nyitófilmnek: ha már egyszer elfogadjuk és megértjük az alkotók szándékát, egy kimondottan élvezetes kis mozit kapunk, amiben mindenki megtalálhatja a maga kis kapaszkodóját. Az akcióra vágyók az aréna küzdelmeit, a szerelemre vágyók Katniss és Peete románcát, a sci-fire vágyók a Kapitóliumot, a posztapokaliptikus képekre vágyók meg a körzeteket. Ezáltal lesz a HG egy többrétegű - elsősorban azonban mégiscsak a tiniknek szóló -, élvezhető film.

Az Aratás, a körzetek megjelenítése, a Kiválasztás drámaisága nekem nagyon tetszett. A szürkeség, a pusztulás, az egyszerűség képeibe bombaként robban a pink lady, Effie, először komikusnak tartottam látványát, mára inkább fenyegetőnek gondolom: a hatalom képviselőjének, aki egy felsőbbrendű világ követe, annak minden külső megnyilvánulásával együtt. Nem kevés drámaiság is szorul ezekbe a képsorokba, Katniss döntése simán képes könnycseppeket csalni a szemünkbe.
A Kapitólium, a felkészülés egy más világ. A sci-fik világát megidéző város lenyűgöző, a maga monumentális épületeivel, a hi-tech berendezéseivel. Emellett, minden hasonló, küzdősportos filmekben hatásos és hangulatos a felkészülés a versenyre, itt sincs ez máshogy. Az idétlen show-t leszámítva tetszettek az erőpróbák, a pontozások, minden.
Mint ahogy nagyjából az Arénában is tetszettek a dolgok: jó volt a háttér, az erdő, kellően ötletes és/vagy kegyetlen leszámolások, valahogy a love story sem tűnt erőltetettnek. A legjobb jelenet azonban mégiscsak az volt, mikor Katniss kiint a kamerába – az érzelmileg nagyon üt, ráadásul a film komolyabb, társadalompolitikai részébe is kiválóan illeszkedik.

Összességében tetszett az egész, azonban néhány dolog még mindig zavar… Azon már túl vagyok, hogy a PG 13-as karika miatt totál feláldozták a filmet, ezért soha nem lesz olyan, mint mondjuk a Battle Royale volt. Tulajdonképp még értem is a döntés lényegét, hisz ezt elsősorban ismét a középiskolásoknak készítették – akik amúgy is a rajongóbázist alkotják. Az más kérdés, ez mennyire álszent dolog: ugyanezen a középiskolások kedvence Jigsaw is… A túl színes, nevetséges kinézetű karakterek Kapitóliumban csak elsőre okoztak megdöbbenést és visszatetszést, másodszorra már közönyösek voltak – szimbolizáltak valamit, s én elfogadtam azt. Ugyanakkor a mozi néha valóban túl lassú tempóján, valamint a kutyák és a tűz megjelenésén nem tudok napirendre térni… Hogy azok miből, hogyan???? Szerintem nem illettek bele egy olyan TV-showba, ahol valóságot, valós halált és üldözést néz a néző…

A karakterek viszont zseniálisak. Tök jó a 24 gyerek, igaz, néhányukat csak pár másodpercig látjuk. Katniss, az erdő lánya kiváló figura, tényleg szerethető, ahogy társa, Peete is. A felnőttek egész parádés szereposztásban veszik őket körül, Haymitch (Woody Harrelson) és Cinna (Lenny Kravitz) kib*szott jó figura. Gale-re sokáig azt hittem, ő Thor, de aztán kiderült, csak a testvére. Az öreg Donald Sutherlandnak meg jól áll ez a fehér hajú és szakállú elnökösdi…

A HG képi világa, látványa, effektjei hibátlanok. A mozi e tekintetben simán képes varázsolni, ha kel, a 12-es körzetben, ha kell, az Arénában, ha kell, a vezérlőteremben vagyunk. Nincs baj a sztorival sem, a színészekkel sem – talán legnagyobb baj megint velem, a nézővel volt: felnőtt fejjel többet vártam egy tinimozitól…

Tudnom kellett volna helyén kezelni: a HG elsősorban ifjúsági film, gyerekekről szól gyerekeknek.




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 18, 2018 2:12 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Harry Brown   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptySzer. Dec. 26, 2012 11:22 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 G2RaxN7



Harry Brown



Mielőtt bárki az gondolná, hogy ez szimplán egy bosszúfilm, ahol egy nyugger fegyvert ragad, hatalmasat téved. Ez a mozi sokkal több annál, sőt, számomra Harry Brown szerepe és története totál másodlagos. A lényeg az utcán és az aluljáróban történik…

Már a kezdő képsorok is brutálisak. Szinte Isten városa szint, a két fiatal motorozása sokkoló. A mozi úgy kezd, hogy gyakorlatilag gyomorszájon vág… Hogy aztán sokáig ne is történjen semmi, elmerülhetünk Harry Brown magánéletében, a kis sakkjátszmáiban, személyes tragédiájában. A külvilág nem is nagyon létezik, az egész olyan, mint mikor egy erdőben, egy bezárt házban békességet találsz – csupán az ablakod alatt hallod a fenevadak morgását... Altat a film rendesen, hogy aztán a kihallgatással az arcodba robbanjon.
Az állat. Amit azok a kölkök, de főleg Noel ott produkál, az kegyetlenül üt. Abban minden benn van, ami manapság a túlliberalizált, civilizáció és személyiségi jogok mögé búvó töketlen igazságszolgáltatást jellemzi… Ott, akkor simán pofán kellett volna lőni a gyereket, hogy ne tudjon olyanokat mondani, amiket. Szinte forr a gyűlölet és a harag az ember vérében – aminek a szelepje természetesen Harry Brown lesz… Az öreg átveszi az ítész szerepét, s módszeresen igazságot szolgálat a maga módján. Teljesen jogosan és indokolhatóan.

Ugyanakkor az egész mozi, több mint egy bosszúfilm. Nem is igazán jó rá a bosszúfilm kifejezés, inkább használnám az önbíráskodó filmet. Ez a film ismét rápillant a mai Anglia drogoktól és erőszaktól terhes ifjúságára, az utcagyerekek kegyetlenkedésére, ismét megkongatja a vészharangot. Amit mutat, az könnyen lehet, hogy nem a valóság pontos mása, de nagyon közel állhat ahhoz, ezt az állati létet, ami már az utcán van mindenhol a világban, nagyon nehéz lesz korlátok közé szorítani. A lángoló utca Franciaországot és Németországot idézte, de önmagában a fiúk viselkedése bárhol a világon tetten érhető. S igen, ami múltkor az Eden Lake-ben nem jött le, az itt hatványozottan mellbe vágott, azzal szemben itt sokkal valószerűbb volt hozzá a környezet, a karakterek, a szitu, minden.

Mert szerencsére Harry Brownból nem csináltak szuperhőst. Sőt, inkább egy gyenge öregember, egy tüdőbajos, megtört valaki, aki részben szerencsével is végzi a dolgát. Michael Caine brillírozik a szerepben – ő magam mondta, hogy ez különleges alkalom volt, gyakorlatilag önmagát játszhatta… Nagyon jól felépített forgatókönyv, ami számol azzal is, hogy az öreg nem bírhatja végig, ezért a végén onnan nyújt neki segítséget, ahonnan nem is várni. Végre egy mozi, ami szikrázik a valóságtól, ami nincs tele hiteltelen túlzásokkal, ahol a valóság mocskos bűze facsarja az orrunkat. Közben megszeretünk egy nyugdíjas tengerészgyalogost, szurkolunk neki a sok g*ci gyerekkel szemben, együtt sírunk és könnyebbülünk meg vele. A finálé meg néhány epizódjában bármennyire is teátrálisnak és hollywoodinak tűnik – nekem nagyon bejött: a két piros pont a mellkason tovább erősítette a hitelességet.

A mozinak csak elenyésző része nem tetszett: amellett, hogy Brown jelenetei kimondottan lassúak (amik egyébként önmagában a személyiségét, állapotát kiválóan kifejezik), leginkább a pisztolyvásárlós jelenet nem jött be. Azt nagyon hosszúak és erőltetettnek éreztem – azt én feszesebbre vágtam volna.  Végére már én is belőve éreztem magam... Talán ennyi is a negatívum – no meg a DVD minősége, de az más tészta.

Az egész környezet, a londoni lakótelep (gyakorlatilag egy lakótelepen játszódik az egész) nagyon jó, Caine mellett az ifjú szereplők kiválóak. Kissé lassú, ámde kemény film a Harry Brown, aminek a lényege nem a bosszú, hanem az, ami azt kiváltja…



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 18, 2018 2:13 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 12:02 am

R2-D2 írta:


Az éhezők viadala

Mindenekelőtt Running Man és Battle Royale. Sőt, talán még Ház az erdő mélyén is… No meg Disney.

Tudnom kellett volna helyén kezelni: a HG elsősorban ifjúsági film, gyerekekről szól gyerekeknek.



...de nem tudjuk, mert van annyi tapasztalatunk a filmekből és az életből is, hogy nem nyalunk be mindent csont nélkül, amit és ahogy felkínálnak.

Hihetetlen, hogy mennyire szeretném szeretni ezt a filmet, akár a színészek, akár az ötletek, akár a történet, akár a látvány miatt, sőt, ha csak a kenyeres jelenet tetszett volna, akkor is azt mondanám, hogy megérte megnézni (nekem az volt a film csúcsa)... de még mindig megkeseríti az egészet, ahogy felváltva kerültem epilepszia-közeli és katatón állapotba az Arénás rész alatt, miközben szinte éreztem, ahogy moha nő a zoknim északi oldalára az unalomtól.

Oké, hogy nekem is herótom volt a PG-13-tól, de a Battle Royalt én spec. nem sírom vissza, ott meg a túljátszott operetthalálok mentek az agyamra. Tudom, nekem semmi se jó Smile ...

Ezt az egy mondatodat nem értem csak: "Szerintem nem illettek bele egy olyan TV-showba, ahol valóságot, valós halált és üldözést néz a néző…". Jaj, hát te magad írtad oda a Ház az erdő mélyént az "összetevők" listájára Smile , de ennyi erővel az X-Faktort vagy a Truman-showt is odaírhattad volna. Az Arénában azon kívül, hogy a fiatalok tényleg meghalnak, az égvilágon semmi sem valóságos, sem a környezet, sem az esélyek, sem a népszerűség. Minden manipulált a nézőszám érdekében, legyen szó frissen bematerializált kutyaszörnyekről, fegyverekről vagy perceken belül kétszer változó szabályokról. Ott is van egy stáb, amelyik nyomogatja a gombokat, ahogy a Cabinban is volt. Katniss románca Peetával így sokkal többet nyomott a latba a győzelménél, mint az íjásztudása.

*********************

A Harry Brownhoz is szívesen reagálnék, de mert éppen a polcomon vár a sorára, így most kivételesen nem olvastalak el.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 12:50 am

Niwrok írta:


Ezt az egy mondatodat nem értem csak: "Szerintem nem illettek bele egy olyan TV-showba, ahol valóságot, valós halált és üldözést néz a néző…". Jaj, hát te magad írtad oda a Ház az erdő mélyént az "összetevők" listájára Smile , de ennyi erővel az X-Faktort vagy a Truman-showt is odaírhattad volna. Az Arénában azon kívül, hogy a fiatalok tényleg meghalnak, az égvilágon semmi sem valóságos, sem a környezet, sem az esélyek, sem a népszerűség. Minden manipulált a nézőszám érdekében, legyen szó frissen bematerializált kutyaszörnyekről, fegyverekről vagy perceken belül kétszer változó szabályokról. Ott is van egy stáb, amelyik nyomogatja a gombokat, ahogy a Cabinban is volt. Katniss románca Peetával így sokkal többet nyomott a latba a győzelménél, mint az íjásztudása.


De hogy lehet bematerializálni a kutyaszörnyet?????

A Házban is pont akkor kezdődött a bajom, mikor belenyúltak az egészbe. Itt a kutya meg a tűz nélkül olyan valószerű, de megendezett környezet volt. Amit még elfogadtam.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 7:21 am

R2-D2 írta:


De hogy lehet bematerializálni a kutyaszörnyet?????


De racionális kedvedben vagy ma Smile . Persze egy cső a Föld két átellenes pontja között az tök cool Laughing ... "...lehet, hogy pont az eget rengető képtelensége miatt, de újszerű és hatásos..."

Nekem három lehetőség is eszembe jutott:
- Ha a kutyákat valóságosnak fogadjuk el, akkor eszembe jutnak a 3D-s nyomtatók. Párszáz év múlva akár ott is tarthat a technológia, hogy szerves anyagból is tudnak ilyet csinálni, akár csak úgy is, hogy egy meglevő vázra fröccsöntik rá az éppen igényelt formát. Rejtélyes és izgalmas szörnyek minden adásban jól jöhettek, és csak harapniuk meg futniuk kellett tudni (vagy egy másik Viadalon esetleg repülni), ezt a funkciót elláthatja egy állandó váz, a többire meg úgyis csak átmenetileg van szükség.
- Ha a kutyák nem valóságosak, akkor lehet, hogy maga az Aréna sem az. Miért ne lehetne az egész egy virtuális valóság fizikai formájában is, aminél a kedves versenyzők öntudatlanul fekszenek egy tepsiben, és legfeljebb az agyukban megy a vetítés? Úgy sem valóságos semmi, akkor miért pont ez lenne az, ráadásul irdatlan költségek árán?!
- Végül van a hibrid, Cabin-féle megoldás, vagyis hogy az Aréna valóságos, a kutyák nem, de mindenféle levegőbe sprickolt hormonokkal meg vegyszerekkel behülyítik a játékosokat, hogy a kutyák is valóságosak... a nézőknek meg a tévére megy a CGI, valós időben.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 10:36 pm



Köbüki már elhozta múltkor - ha elfelejtette volna... Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 10:51 pm

Niwrok írta:


Nekem három lehetőség is eszembe jutott:
- Ha a kutyákat valóságosnak fogadjuk el, akkor eszembe jutnak a 3D-s nyomtatók....

- Ha a kutyák nem valóságosak, akkor lehet, hogy maga az Aréna sem az. ....

- Végül van a hibrid, Cabin-féle megoldás, vagyis hogy az Aréna valóságos, a kutyák nem...


Ej, de megmagyarázós kedvedben vagy... Smile

- A 3D nyomtató élő szövettel semmivel nem kisebb ökörség, mint a Lift. Ha meg igaz lesz egyszer, sajnálhatjuk majd, hogy vén faszok leszünk, felesleges lesz a havi Playboyt kinyomtatni.

- Valóságosnak kell lenniük, mert valóságosan megölik a szereplőket. Vagy valami Forráskódos megoldásra gondolsz??? De akkor a következő két résznek nem lesz majd értelme...

- No, attól kapnék a legjobban hülyét... Smile


Szóval a kutyák hogy is kerültek be az Arénába? Digitálisan megcsinálták őket, majd egy asztalnál beillesztették a térképre. Ez sajnos pont az a Cabin-mód, amitől kiráz a hideg. A hitelesnek feltüntetett valóság és a sci-fi ilyen mérvű összemosását nem szeretem. És igen: a Liftet simábban befogadom, mert az a film alapban sci-fi, amibe gyakorlatilag minden belefér.

De ez... Erről végig azt sugározták, hogy egy posztapokaliptikus, de valószerű történet, valós szereplőkkel, valós veszélyekkel. A dokumentumfilmben a rendező arra volt a legbüszkébb, hogy minden valószerű: a körzet, az erdő, a figurák, a fegyverek. Erre jönnek a kutyák... Eh...

Ja, és ő maga mondta, hogy felvetődött benne, hogy mik ezek kutyák és honnan jöttek, de úgy döntött, inkább nem magyarázza meg, csak ott vannak. Köszönöm... Sad
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyCsüt. Dec. 27, 2012 11:44 pm

R2-D2 írta:


Ej, de megmagyarázós kedvedben vagy... Smile
- A 3D nyomtató élő szövettel semmivel nem kisebb ökörség, mint a Lift. Ha meg igaz lesz egyszer, sajnálhatjuk majd, hogy vén faszok leszünk, felesleges lesz a havi Playboyt kinyomtatni.
- Valóságosnak kell lenniük, mert valóságosan megölik a szereplőket. Vagy valami Forráskódos megoldásra gondolsz??? De akkor a következő két résznek nem lesz majd értelme...

- Nem szeretnék olyan öreg lenni, hogy ne tudjak értékelni egy élőszövetes 3D playmatet... ha csak a látvány miatt, akkor is Very Happy;
- A Forráskódos megoldás lehet, hogy csak az Arénára korlátozódik, vagyis csak a Viadal virtuális, minden más valós, még a szereplők halála is. Nem tudom, ez mennyire borítja fel a folytatásokat, azokat nem ismerem...

Hasonlóképpen nem ismertem a werkben mondottakat sem, így ha a rendező úrnak is csak egy "Csak mert!" a reakciója az egész film általa hangoztatott realizmusát (azt a keveset, amit a képmutatás meghagyott...) nekifutásból felrúgó jelenetre (vagyis a digi-dogoknak Smile ), akkor nincs mit hozzáfűznöm.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 28, 2012 12:18 am-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Sherlock S1   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2013 10:10 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 HMQIgkw



Sherlock S1



A látatlanban vásárlás ezúttal nem hordozott akkora anyagi kockázatot, mint esetleg egyéb más esetben, hisz egy normál film áráért gyakorlatilag három filmet kapunk, három lemezen. Ráadásul önmagában Sherlock Holmes neve garancia lehet egy jó kis bűnügyi történetre, a sztori jelenkorba helyezése pedig érdekes változatosságot ígért. Ezek fényében – no meg Niwrok ajánlásával – bátran vágtam bele a kalandba, amit egyáltalán nem bántam meg. Szinte minden percét élveztem, legyen szó akár az elengedhetetlen humorról, akár a briliáns logikai okfejtésről, akár a kortárs London megjelenítéséről..

Aki a legutóbbi Guy Richie feldolgozásokat szerette, annak szerintem ez is be fog jönni. Egyszerűen tagadhatatlan a párhuzam, nekem végig a két mozifilm hangulata, eseményei jártak a fejemben. Az új, mai Londont Holmes és Watson környezetének egy kicsit valóban szokni kellett, de miután az agyam átállítottam a friss háttérre, semmi gondom nem volt vele. Tetszettek az aktualizálások, a napló helyett a blog, az okostelefonok, az új Sherlock és az új Watson is. Közben azonban nagyon nehezen vonatkoztattam el Robert Downey Jr-tól és Jude Lawtól, a sorozat közben szinte végig viszonyítottam a karakterek és eseményeket… S hogy miért is? Mert Guy Ritchie filmjeit nagyon kedvelem, azokat láttam előbb, ráadásul annyira hasonlított a kettő: a zene hangulata, hangszerelése baromi hasonló, a rejtélyek megoldása, annak nézők elé tárása szintúgy. Mindkét Holmes őrülten zseniális elme, korának különce – már csak a figuráért bármikor megéri megnézni a történeteket. Az egész hangulat, környezet nagyon rendben van, ugyanúgy végigmegyünk London ikonikus helyszínein, mint a XIX-ik századiban - csak itt már ugyebár kész állapotban láthatjuk azokat a műremekeket, amik a mozifilmekben még csak épültek…

Természetesen a sorozat sok mindenben más is lett – szerencsére. Holmes és Watson közt lényegesen kevesebb civódás van (egyelőre), az akciójelenetek kevésbé, vagy egyáltalán nincsenek előtérbe tolva. Persze a sorozathossz jóval több szabadságot enged a készítőknek, a háromszor másfél órás játékidőbe több dolog is belefér. Már a Válaszcsapásnál is tetszett ez a duplaepizódos történetfelosztás, mikor is a két rész alkot egy sztorit – Holmes kalandjainak meg egyértelműen ez kell. Három lemez, három történet – amiben talán valóban a második egy icipicit gyengébb – három kiváló szórakozás. A rózsaszín rejtély remek felütés, jó a sorozatöngyilkosságok titokzatossága, s van idő a két főszereplő összeboronálására is. A vak bankár nekem tetszett, a kínai vonal jó volt benne, Watson is nyomoz keveset, a műkincses-múzeumos résznek volt hangulata. A vége kissé valóban banális, de még így is bejött. A nagy játszma ezek után meg maga a kánaán. Összetett, csavaros, pörgős és izgalmas másfél óra, a nagy ellenfél színre lépésével. Kiváló, ugyanakkor egy valóban bosszantó cliffhangerrel a végén…

Benedict Cumberbatch, mint az ifjú Holmes telitalálat, nagyon jól hozza az őrült zseni figuráját. Martin Freemanról viszont csak Bilbo jut eszembe, szoknom kell Watsonként, s el is gondolkodtam, hogy volt ideje mindkét projektre. A többiek, a többi brit szintén nagyszerűen illenek bele a rebootolt Holmesba, legyen szó akár Ruper Gravesről, mint Lestrade, vagy Andrew Scottról, mint Moriarty. Az egész sorozat frissítő újdonsága a háttérrel, a színészekkel nagyszerűen működik, minden Doyle rajongó elégedetten csettinthet. Már ha képes elfogadni a 2010-es évekbe helyezett történetet…



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 18, 2018 8:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Börtönregény   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2013 10:11 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 BO5bjLj




Börtönregény




Mel Gibson az utóbbi időben mindent megtett, hogy beszéljenek róla… Pedig sokkal jobban tenné, ha botrányai helyett újra a vászonra koncentrálna – ugyanis még mindig egy karakteres, kiváló színész. Amit – megmondom őszintén, legnagyobb meglepetésemre – a Börtönregény című mozival is bizonyított.

Nem vártam túl sokat ettől a filmtől. Volt másfél órám, kéznél volt a tékában, Gibsont a Mad Max óta bírom – gondoltam, nagy bajom nem lehet. Aztán meg néha szájtátva, néha széles vigyorral bámultam a képernyőt, s állapítottam meg: öregember nem vénember. Pontosabban öreg gringo nem vén gringo. Ez már az elején is látszik, a felütés az üldözéses jelenettel Gibson aranykorszakát idézi… Aztán utána, ahogy és ahova kerül – nos az már önmagában megéri a filmet.

Ugyanis ez állítólag igaz. Állítólag valóban volt ilyen hely Mexikóban, valóban volt egy börtön, ami inkább volt pláza, ahol a családtagok beköltözhettek az elítéltekhez, ahol üzletek, vendéglők működtek, ahol boltban árulták a drogot. Aminek a felszámolásához a hadsereg kellett…. Mikor ezt a közeget megpillantottam a vásznon, egyszerűen nem hittem el. Még morogtam is magamban, mennyire hiteltelen a környezet, ahova Driver (Gibson) kerül. Az igazi megdöbbenés tulajdonképp a film után ért, mikor is utánanéztem a dolgoknak – ez itt, így, ehhez hasonlóan létezett… No persze az ember csak akkor néz utána ilyeneknek, ha tetszett a film, amit látott. Akkor van kedve kicsit kutakodni utána, akkor nézi meg az extrákat is. Szerencsére a mozi történetével, fordulataival, karaktereivel megfogott, át tudtam lépni a háttér okozta kétségeimet – hogy annál nagyobb legyen a megdöbbenés utána…

Driver zseniális figura. Imádom, mikor valaki ennyire okosan, magabiztosan építi fel minden tettét, mikor a veszettnek tűnő helyzetben is tudja a megoldást. Sőt, a veszett helyzet esetleg magának a megoldásnak a része. Nagyon bírom ezt az egész stílust, ezt az átverős-kib*szós-megbosszulós műfajt, ahol a főhős tetteire, tervezésesre nem győzünk rácsodálkozni, ahogy felépíti és kivitelezi az egészet, az brilliáns. Ráadásul filmünkben egy bűnöző teszi ezt, aki ugyebár csak a környezete fölött állhat erkölcsileg magasabban, valahol ő is velejéig romlott, mégis végig képesek vagyunk szurkolni neki, mert tettei alapján megérdemli. Gibson pedig nagyon jól megfogta a szerep lényegét: maga mellé állítja a nézőt, szerethetővé teszi magát, közben pedig egy igazán tökös, kőkemény börtöntölteléket játszik. Nem ildomos itt most felsorolni tetteit, de már első akciója, ahogy pénzt szerez, már az élményszámba megy. Aztán a többi, a tűz, a kinti ügy elintézése, no meg a végén a mentőautó… ezek a jelenetek a legjobb hasonló filmek legjobb pillanatait idézik. Nyakon öntve egy mexikói börtön kegyetlen mocskával, annak minden hangulatával.

Kegyetlen jók a Gibsont körülvevő karakterek is – annak ellenére, hogy a film egyértelműen Gibson filmje. A kissrác, annak anyja, a börtönmaffia tagjai, a két mexikói zsaru, no meg ugye Frank, akit az a Peter Stormare játszik, aki az egyik legjobb alak a bármikori gengszterfőnök szerepére, de még a statiszták is, akik a börtön szereplőit alkotják.

A Börtönregény – szórakoztató mivolta mellett – ugyanakkor kemény film is. Véres és brutális, hisz nem egy golyózáporos leszámolás van benn, a mexikói börtönkörnyezet már önmagában elég kemény, ráadásul vásznon ritkán látni dohányzó tízéves kisfiút. Sőt manapság már dohányzást is alig látni a vásznon – köszönhetően ennek az idióta dohányzásellenes kampánynak… Mindezek ellenére nem értem, ez a film miért kerülte el az USA mozikat, ott rögtön csak lemezen, meg on demandon jött. Talán büntiben van Gibson, talán csak a cenzúra volt túl nyers, nem tudom. Ez a film lényegesen többet érdemel, mint amit kapott.




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 18, 2018 8:13 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: TED   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2013 10:12 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Nl0nAG4



TED




Mit is lehet várni egy trágár, narkós plüssmacitól? Pont annyit, mint amit a feltett kérdés önmagában jelent… Nem sokat.

Azért bökte a csőrömet rendesen. Évi egy, maximum két vígjátékkal én jól elvagyok, a Ted körül meg akkora felhajtás volt alapban, hogy mégiscsak bevállaltam. Kb. pont olyan szar lett, mint amit vártam tőle, s kb. pont annyira szórakoztatott, mint amennyire számítottam. E tekintetben tökéletesen az elvárásaimnak megfelelően alakultak a történések, mint ahogy a végső konklúzió is: egy tahó, iszonyat trágár, kokaint szívó plüssmaci és dumája számomra nem jelenti az év vígjátékát, sőt, a mértéktelen káromkodás pont az ellenkezőjét váltotta ki, mint azt esetleg az alkotók tervezték...

De kezdjük az elején: a már-már E.T. szintű aranyos kis kezdés, az amerikai kertvárossal, a nyolcvanas évekbeli hangulattal tetszett. Ártatlan és ártalmatlan képsorok, az az egy apró fuck pont annyi volt, ami a jól állt a filmnek… hogy aztán utána az egész a feje tetejére álljon. John és Ted kapcsolata betegesen életszerűtlen, még akkor is, ha a plüssmackó helyébe hús-vér embert képzelünk: tesót, vagy barátot, mindegy. A válogatott trágárság, ami a két főszereplő – de főleg a maci – szájából elhangzik, az nem más, mint polgárpukkasztás, a totális szellemi leépülés mintapéldája. Sajna tisztában vagyok azzal is, hogy ennek a dumának is megvan a célközönsége, ami ezek szerint megintcsak nem én vagyok: a mértéktelenül és rossz dramaturgiával adagolt káromkodás számomra pont az ellenkezőjét érte el – én biza’ nem mindegyiken tudtam röhögni. Sőt. A „villám jóbarátos” szöveg kifejezetten irritált. Egyébként is túl sokat akar markolni a film: egyszerre akar filmes paródia lenni, tele utalással és poénnal, ugyanakkor „jön a nő, aki szétválasztja a barátokat” élethelyzetre is megoldást nyújtani. Ezt nyakon öntik az elmebeteg apa/fia párossal, akik bármit megtennének egy beszélő plüssmaciért, no meg a legvégén ezzel az erőltetett zárással. Ha egyébként menet közben tetszett is volna, azzal végleg elintézték volna számomra a mozit…

Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka… mondhatnánk. És még így is voltak egészen kellemes pillanatai a filmnek. Volt, mikor képes voltam rajta mosolyogni, sőt olyan is volt, mikor felröhögtem. Néhány filmes poén tényleg ült, néhány jelenet valóban szellemes és poénos volt. Azonban a Flash Gordon vonal számomra totál mellényúlás és iszonyat kínos volt. A házibuli, ahova John átment az egész film legkínosabb öt perce, egyszerűen borzalmas. Akárcsak a vége – de az egészen más miatt.

Azt sem vitatom, hogy a maci animálása zseniális, de egyben meg is idézte a Mesterséges értelem Maciját – hogy ez most jó vagy rossz, mindenki döntse el maga. Mostanában amúgy el vagyunk kényeztetve jobbnál-jobb CGI-lényekkel, Ted pedig kiválóan beleillik a sorba. Ugyanakkor persze nem lehet egy lapon említeni sem Cézárral, sem Richard Parkerrel, de ebbe a filmbe több, mint tökéletes. Mark Wahlberg komikusként sem rossz, de én szívesebben nézem akciófilmben, Mila Kunis pedig csini, mint mindig, s hiteles is volt a szerepében. Sam J. Jones szereplése jó poén lett volna, ha a jelenet nem válik totális undorba nálam, illetve önmaga paródiájává…

Aztán persze lehet, megint csak bennem van a hiba. Való életben nem vagyok fanyar pofa, de engem nagyon rég tudott vígjáték szívből megnevettetni, mint ahogy ez a Tednek sem sikerült.



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Okt. 18, 2018 8:14 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2013 10:32 pm

No látom, nem csak nekem okozott kellemes meglepetést a Börtönregény. Kár, hogy a film hazai kiadása olyan szegényes lett.


A hozzászólást Remo összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jan. 01, 2013 10:37 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2013 10:33 pm

Remo írta:
No látom, nem csak nekem okozott kellemes meglepetést a Börtönregény. Kár, hogy a film hazai kiadása olyan szegényes lett.

Igen, olyan provideós...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2013 11:03 pm

R2-D2 írta:


Sherlock S1

Benedict Cumberbatch, mint az ifjú Holmes telitalálat, nagyon jól hozza az őrült zseni figuráját. Martin Freemanról viszont csak Bilbo jut eszembe, szoknom kell Watsonként, s el is gondolkodtam, hogy volt ideje mindkét projektre. A többiek, a többi brit szintén nagyszerűen illenek bele a rebootolt Holmesba, legyen szó akár Ruper Gravesről, mint Lestrade, vagy Andrew Scottról, mint Moriarty. Az egész sorozat frissítő újdonsága a háttérrel, a színészekkel nagyszerűen működik, minden Doyle rajongó elégedetten csettinthet. Már ha képes elfogadni a 2010-es évekbe helyezett történetet…

.


A végén a világ kibillen az egyensúlyából, annyi filmnél voltunk egy véleményen mostanában Very Happy... de hát ami jó, az jó, ugye. Örülök hogy tetszett Smile .

A Freeman-rejtélyre pedig a válasz: Jackson pont azért választotta Freemant, amit a Sherlock első évadában látott tőle, az volt a belépőjegye a szerepbe. Aztán kiderült, hogy a második évad forgatása ütközik a Hobbitéval, de Jackson a lecserélése helyett inkább átszervezte a forgatást, hogy Freeman el tudjon menni Watsonkodni. Nem lehetünk neki elég hálásak ezért a tettéért, mert Freeman mellett olyan "sztárok" bújhattak volna Bilbo bőrébe, mint Daniel Radcliffe, Shia LaBeouf, James McAvoy vagy Tobey Maguire... Na, hogy jártunk jobban Smile ?

Lehet, hogy szerencsém van, hogy Freemant már előtte elég sok szerepben láttam, így nem kötöm egyikhez sem, de bennem fel sem merült, hogy mit keres Watson Középföldén Very Happy ...
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 EmptyKedd Jan. 01, 2013 11:09 pm

R2-D2 írta:


TED

Mit is lehet várni egy trágár, narkós plüssmacitól? Pont annyit, mint amit a feltett kérdés önmagában jelent… Nem sokat.

.

Nekem a film legkínosabb jelenete a szar összeszedése körüli hisztéria volt, és mert ismerem a Family Guy stílusát, a trágárság és az elborultság nem okozott meglepetést, úgy hogy én inkább untam, de amúgy 81%-ban Smile most is egyetértünk... csak mert annyira szereted a százalékaimat Smile


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
3 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 35 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: