Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 44 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: 1984   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 2:37 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 RV6EO9F



1984




Mikor tegnap vége volt, az jutott eszembe, hogy ez egy roppant fontos mondanivaló volt egy roppant unalmas filmben. A filmet még a múlt században láttam ugyan, de vontatottságára már nem emlékeztem, sőt mi több, a lány szőrös muffjára sem (ez a nagyobb baj, azt hiszem).

Szóval Orwell könyvének harmadik megfilmesítése 1984-re datálódik (mily érdekes), az által a Michael Radford által, aki számomra teljesen ismeretlen rendezőként gyakorlatilag semmi fontosat nem tett le az asztalra. Nem állítom, hogy a film azért olyan, amilyen, mert ő dirigálta, de valami szerepének csak kellett benn lenni. Hamarosan megnézem majd ennek a műnek egy másik megközelítését, a Brazilt is, kíváncsi vagyok, Terry Gilliam hogy nyúlt hozzá a témához… az orwelli témához, az 1948-ban megírt disztópikus világkép témájához. 65 évvel később egyébként megdöbbentő, hogy a könyv mekkora jelentőségű lett, mennyi hivatkozási alapot nyújt még ma is különféle feldolgozásokban – no meg hogy mennyire képes mai is aktuális lenni. A diktatúra torz tükörképeként örökérvényű alkotás – s bár alapja írásakor a hitleri és sztálini hatalom volt aktuális, érdekes volt a mai viszonyokra kivetíteni az egészet…mindenekelőtt természetesen Észak-Koreára.

Ahogy kezdődött a film, az archív képsorok, a propagandaszöveg a TV-ből (bajszos bácsi=Sztálin?) elgondolkodtatott, mit is nézek… a sztálinizmust? A hazai Rákosi-érát? A náci ideológia sajátosan továbbfejlesztett változatát? Esetleg Kínát, pár évtizeddel ezelőtt? Észak-Koreát egyfajta zseniális jövőbeli látomás keretében??? Tulajdonképp mindegy is: az 1984 egy kórkép a diktatúráról, függetlenül időtől és helyszínektől. Az állam, annak pártja, az Ingsoc (nyilvánvaló brit áthallással) saját képére formálja az állampolgárait. Annak főnöke, a Nagy Testvér pedig a gyakorlatilag minden háztartásban elhelyezett TV-készüléken keresztül, visszacsatolt módon mindent figyel. Tilos a gondolkodás, a szerelem, a szabadság, a társadalom tele van besúgókkal és árulókkal, az elkapott gondolatbűnözőket pedig kivégzésük előtt agymosásnak vetik alá… Főszereplőink, Winston és Julia szerelme így totál drámára van ítélve – tudják ezt ők is -, mégis, a lopott együttlétek szabadsága miatt az életüket is kockáztatják. Hiába írta Winston:  
"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy. Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik."
- ennek ára van. Ebben a világban ez következik belőle.

Ezek után nem is csoda, hogy a film csak 1993-ban jutott el hozzánk.  Kizárt dolog, hogy akár a gulyáskommunizmusban is ezt itthon le lehetett volna vetíteni: már csak a folyamatos elvtársozás miatt sem. Érdekes mindazonáltal, hogy egy angol író a háború után ír egy művet gyakorlatilag a kommunista diktatúráról, amit mintha az akkori vezetők tananyagnak is tartottak volna: a rengeteg elhurcolt ember, az ÁVH, sok minden bizonyíték erre. Lehet, Rákosi apánk szekrényén ott állt a könyv és gyakran forgatta? De mindegy is: elmélkedésem tárgya mindösszesen az, hogy – akárcsak manapság -, a nyugati világ politikusai, nézői az otthonuk melegéből mosolyogva nézték/nézik ezt a mozit, értékítéleteket mondanak egy rendszerről – aminek soha nem voltak átélői… Az 1984 (s továbbiakban maradjunk a filmnél) a keleti blokk országaiban sokkal nagyobb hatást kellett volna, hogy kiváltson, sokkal mélyebben kellene, hogy megérintse a nézőket. Ahogy engem: mondanivalójával sikerült is – kár, hogy monotonitása miatt az egész meglehetősen nehezen befogadhatóvá sikerült.

A minimalista színvilág, a pusztulat képei, a rengeteg híradóbejátszás, még a szöveg, annak hanghordozása is ezt erősíti. A két főszereplő, a lány és a férfi végtelenül unalmas figura, nagyon érzelemmentes játékkal, még O’Brian, a hatalom embere talán a legemocionálisabb mind közül. Az egész mozi egy végtelenül szürke, monoton képi világú látomás, ahol még a szerelmi légyott hangulata is nyomasztó - ebbe hoz üdítő színfoltot Julia (Suzanne Hamilton meztelenkedése, a 80-as évekbeli dizájnnal). Nem tudom, szükséges volt-e ennyire deprimálóvá tenni a film stílusát, viszont a végig inkább egy művészfilmben éreztem magam. Hosszú snittek, lassú kamera- és ember  mozgás, az egész nekem úgy hatott, mint egy hangoskönyv. Mintha a látott képi világ csupán illusztrációnak szolgálna a mondanivalóhoz, mintha nem is lenne más dolga egy filmnek, mint gondolatokat közvetíteni. És ez azért nem egészen van így…

Az 1984-et mégsem írom le teljesen. Borzalmasan erősek azok a gondolatok, amiket közvetít, ezek képi világa is megfelelően van alátámasztva. Richard Burton, John Hurt kiválóan játssza szerepét, az egész mozi egy bizonyos koncepció mellett remekül össze van rakva. Kár, hogy önmagában ez a koncepció számomra meglehetősen unalmas mozit eredményezett. A gondolatisága ugyanakkor átjött – értem, részben átéltem.

Küldök is egy példányt Kim Dzsongun-nak... Smile



Film: 60%

Tartalom: 100%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 06, 2018 8:05 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 4:37 pm

R2-D2 írta:

Insidious 2

Azt még ugyan nem döntöttem el, hogy a komplett első részes szereplőgárdát jó volt-e belesűríteni a moziba, de ha úgy vesszük, hogy a Chapter3 egy új fejezetet nyit és ez egy kerek duológia a Lambert családról, akkor talán érthető. Ha viszont az új csapásirányt nézzük, s Elise lesz a sorozat lelke, ebből még bármi kisülhet. A Chapter2 mindenesetre lezárt valamit, különösen előzménye tekintetében kiválóan tette, s kedvet csinált a folytatáshoz is.

80%


Mivel közvetlen folytatás, és a két epizód között kb. másfél óra telik el, így nem is nagyon volt más választásuk, mint visszahozni a teljes csapatot Smile . Az Intercom meg részemről tehet egy szívességet, ha a DVD-kiadásra sem pótolják az első részt, mert bár a film jelentős része megáll magában, de pont az apró átkötések, megmagyarázások, az ismerős arcok teszik a kettőt szerves egésszé.

Ha még neked is 80%, akkor talán már nem kérdés, hogy nekem miért TOP10-es Smile . Nekem még az antológia-jelleg is bejött, mint egy kis horror-panoptikumban kísérjük végig a klasszikus helyszíneket és sztorikat, amiből még olyanok is visszaköszönnek, mint a Psycho vagy a Ház a Kísértet-hegyen.
.


A hozzászólást Niwrok összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 01, 2014 4:41 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 4:37 pm

R2-D2 írta:

1984

Film: 60%
Tartalom: 100%


A filmhez nem csináltál kedvet. A könyvhöz igen Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 5:30 pm

Niwrok írta:

A filmhez nem csináltál kedvet. A könyvhöz igen Smile .
.

Picit meglep, hogy nem ismered/ismerted. Tökéletesen Neked is való - mármint a téma. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 9:09 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:

A filmhez nem csináltál kedvet. A könyvhöz igen Smile .


Picit meglep, hogy nem ismered/ismerted. Tökéletesen Neked is való - mármint a téma. Smile


A 1984-et MINDENKI ismeri Smile ! Legfeljebb nem olvasta.
Tényleg kimaradt, de Orwell úgy cuzammen, az Állatfarmból is csak a rajzfilmet láttam Smile .

Nekem a "társadalmi sci-fi" az Ray Bradbury volt, és húsz év távlatából, újra felfedezve is ugyanazokat az érzelmeket, hangulatokat hozza elő. Tőle általában a Marsbéli krónikákat és a Fahrenheit 451-et ismerik, pedig azoknál vannak sokkal jobbak is...
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 9:24 pm

Niwrok írta:

Nekem a "társadalmi sci-fi" az Ray Bradbury volt, és húsz év távlatából, újra felfedezve is ugyanazokat az érzelmeket, hangulatokat hozza elő. Tőle általában a Marsbéli krónikákat és a Fahrenheit 451-et ismerik, pedig azoknál vannak sokkal jobbak is...
.

Ahogy olvasom a wikin, akkoriban ez gyakori téma volt...

"Ray Bradbury 1953-ban készült Fahrenheit 451 című művében a disztópia az 1984-ben megjelenőhöz hasonló elemekből épül fel. Elég valószínű, hogy a híres lengyel sci-fi-író, Stanisław Lem az 1984 hatása alatt írta Éden című regényét. Ez a mű ihlette továbbá Gheorghe Paun 1994 c. regényét, amely az eredeti parafrázisának is tekinthető."


Na mindegy, a film olyan lett, amilyen - hiába kult, attól még nehezen élvezhető. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptySzomb. Feb. 01, 2014 10:19 pm

R2-D2 írta:

Ahogy olvasom a wikin, akkoriban ez gyakori téma volt...


Mivel a világ alig jött ki egy ideológia által manipulált háborúból, de már mentek bele a paranoia által manipulált (hideg)háborúba, így ez végülis érthető.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: You're next   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 12:28 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 MY38gpA



You're next




Ha Weide nem ír róla ajánlót, a büdös életben nem kerülök kapcsolatba ezzel a mozival: szóval ezúton is köszi, mert ugyan nem egy világmegváltó filmet láttam – nem is ígérte senki, hogy az lesz -, de másfél órára kellemes szórakozást nyújtott.

Már a film közben sem, meg azóta sem megy ki a fejemből, hogy milyen jó lett volna(milyen jó lenne), ha a You're next lenne a Bűn éjszakájának betétje: nevezetesen ha azok helyett az idióta családi jelenetek helyett ezen film eseményei zajlottak volna a lezárt házban. Sőt, még a motiváció is stimmelhetne, hisz az Irtás éjszakáján kvázi büntetlenül véghez lehetne vinni azt, ami itt történik – no meg persze a többszörös gyilkos túlélő „jó” is feloldozást nyerhetne… Egyszerűen ez a mozi sokkal jobban össze van rakva minden szempontból: bár ez csak egy vérbeli mészárlás, ami azonban szerencsére nem megy el a feleslegesen hatásvadász vérözönbe és nevetséges hentelésbe, a karakterek közti kapcsolatok pedig életszerűek és működnek. Az ugyan való igaz, hogy mindegyikük tulajdonképp csak mozgó célpont/áldozat, de ez meg már a film történetéből adódik.

Mert bizony meglepő módon van történet is. Bár a felütésnél, a faszi meg lány esetében még inkább csak a meglepetés ereje működik, sztoriból semmi nem látható előre – tetszett a maszk a machetés jóemberen -, de aztán a családi összejövetel utáni események már jól felépített logika szerint működnek. Nekem az egész összejövetel tetszett, jók voltak a testvéri és szülői kapcsolatok felvillantásai, a veszekedés az asztalnál meg kimondottan életszerűvé sikeredett. Ahogy a filmes srác feláll az asztaltól, annak a jelenetnek a sejtelmessége kimondottan tetszett – mint ahogy lezárása is. Kimondottan ütős, meglepő és hihető események: végre rendesen be van szarva mindenki – ahogy kell -, végre kb. mindenki úgy viselkedik, ahogy egy ilyen szituban elvárható lenne. Még a női hiszti és visítgatás sem tűnt túlzónak, talán csak a megsebzett srác emberfeletti ereje volt picit sok.

Ez idő tájt egyébként volt egy olyan érzésem, hogy a klasszikus 10 kicsi néger történetét látjuk újraértelmezve. Érezhetően volt valami rejtély, volt valami titok a karakterek körül, de aztán ahogy bontakozott ki a cselekmény, ahogy hullottak az emberek, ahogy nevesítve lettek a gyilkosok, ahogy arca lett a gonosznak, úgy aludt el gyanakvásom. Kíváncsi voltam ugyan, hogy milyen apropóból irtanak ki egy 10 fős családot, de tulajdonképp sikerült meglepniük a csavarral. Mindkettővel. Mert már majdnem el is felejttettem, ki mikor miért került ki a körforgásból, így váratlan – és hihető volt a telefonáló. Persze, sokan fogják azt mondani, hogy kiszámítható volt a dolog, de én csak abban voltam biztos, hogy valamit fognak még kezdeni vele...  A zárójelenet meg – ami egyébként a legszebb Home Alone jeleneteket idézi – szó szerint ütős. De így kellett lennie. Talán egyedül Erin figurája a kétséges, mármint az, amit kezdtek vele, én lehet, szomorúbbra és megdöbbentőbbre csináltam volna a finálét.

Spoiler:


Apropó Erin és a többiek. A számomra jóformán teljesen ismeretlen színészgárda becsületesen hozza a karakterét, amíg az életben van. Sajnos tényleg nem nagyon van idő megismernünk őket, pedig egy-kettő közülük érdekes jellemrajzott villantott meg: mondjuk kíváncsi lettem volna a lányra, aki a „Dugj meg a halott anyád mellett!” mondatot mondta, de a filmes srácról is szívesebben megtudtam volna többet. Az, hogy ez nem így történt, a mozi jellegéből adódott: azt a célt, amire szánták, maximálisan teljesíti. Néhány dologba valóban bele lehet kötni, többek között, hogy miért voltak ilyen lightosak a halálesetek, a lány hogyan lehetett ennyire jó Rambo, a maszkosokból miért kellett ennyire béna gyilkosokat csinálni – de mindezek ellenére a You’re next számomra teljesen élvezetes mozi volt. Nem is igazán horror, inkább egy átlagnál véresebb thriller, ami a maga módján a maga feladatát tökéletesen betöltötte nálam. Soha rosszabbat!


75%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 06, 2018 8:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 2:58 pm

R2-D2 írta:

You're next

75%

Örülök, hogy tetszett, és hogy te is egyetértesz mindazzal, amiket én is a film gyengébb pontjainak tartok (maszkos gyilkosok karaktereinek elrontása, kevés családi konfliktus, kicsit egysíkú szereplők, stb...).

Akkor, jöhet az Akira és a Big Bad Wolves, előbbiről mindenképpen számítok tőled egy kiadós kritikára!
Amúgy jó látni, hogy kezded utolérni magad a filmekkel!  Very Happy
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 3:08 pm

Weide írta:


Akkor, jöhet az Akira és a Big Bad Wolves, előbbiről mindenképpen számítok tőled egy kiadós kritikára!
Amúgy jó látni, hogy kezded utolérni magad a filmekkel!  Very Happy 

Utolérni???? Soha... Smile

Akira most biztosan nem, másik lehet. De jelenleg vannak annál is fontosabb terveim.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 3:14 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:


Akkor, jöhet az Akira és a Big Bad Wolves, előbbiről mindenképpen számítok tőled egy kiadós kritikára!
Amúgy jó látni, hogy kezded utolérni magad a filmekkel!  Very Happy 

Utolérni???? Soha... Smile

Akira most biztosan nem, másik lehet. De jelenleg vannak annál is fontosabb terveim.

Például? Te hogy csinálod? Van egy filmes listád a megtekintendő alkotásokról, amik rangsorolva vannak, hogy melyeket akarod minél előbb megnézni? Vagy csak ömlesztve felirkálod a címeket, aztán éppen amihez kedved van - és ha van rá időd - azt megnézed?
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 4:39 pm

Weide írta:

Például? Te hogy csinálod? Van egy filmes listád a megtekintendő alkotásokról, amik rangsorolva vannak, hogy melyeket akarod minél előbb megnézni? Vagy csak ömlesztve felirkálod a címeket, aztán éppen amihez kedved van - és ha van rá időd - azt megnézed?

A kettő vegyesen. Vagy egy kis cetli is, amikre felírkálom a címeket, azon belül természtesen van egyfajta fontossági sorrend. De általában igyekszem azt nézni, amihez kedvem van, vagy amit épp megvettem, stb...

Tulajdonképp ezzel a hülye torrenttel borult fel az életem fél éve, addig tök jól elvoltam a havi megjelenésekkel a tékából meg xpressről. Most meg hirtelen annyi pótolnivalóm lett. Smile

Például?

AHS S1-3, Touch S1-2, SoA S1-7, Hannibal S1, Dracula S1, Sleepy Hollow S1, Taken S1, Rubicon S1, egy csomó film majd letöltve + amik még a polcon állnak, de még nem is láttam őket (mindjuk olyan nincs sok).
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyHétf. Feb. 03, 2014 7:29 pm

A Sleepy Hollow szerdán indul a hazai FOX-on, a Da Vinci Démonaival egyetemben, én ezeket tuti a TV-ben fogom nézni!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: V/H/S   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyKedd Feb. 04, 2014 6:09 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 PAT318M




V/H/S




Hááát… Ez iszonyat gáz volt…

Amióta csak megláttam első előzetesét pár éve, azóta meg akartam nézni ezt a mozit. Úgyhogy jó pár éves „álmom” vált valóra ezzel a hiánypótlással – s bár nagyjából tudtam, mit várhatok, mégis az egyik legnagyobb csalódásom lett az idén. Igaz, még csak február van…

No. A helyzet az, hogy alapban nem szeretem ezeket a kézikamerás filmeket. Nagyon kevésnek sikerült hitelesen és hihetően bevonni a kamerát a történetbe, inkább volt mindig is olyan érzésem, hogy a kamera(man) valami idióta és felesleges módon keresi a veszélyt – e tekintetben a V/H/S egyébként még meglepően jól is teljesített: két epizódban ugyanis a szereplőn volt a rögzítő, tehát a karakter balfasz viselkedése legalizálta az esetleges bacaságot, amit láthatunk. De a folyamatos rángatózással továbbra sem tudok kibékülni – magam is rengeteget filmezem, mégsem ilyenek a felvételek -, az az idegbeteg kapkodás, amit meg egy futó figura mozgása vált ki, az meg szabályosan felidegesít. Már pedig jó néhány hasonló ilyen van a moziban. S még valami: míg nem láttam a filmet, talán még el is hittem a marketing szöveget, miszerint a mozibemutatón ketten is rosszul lettek, olyan erős horrorfilm lett a V/H/S. Anyám… Ki lehetett az? Két óvodás tán?

Minden nekem nem tetsző stíluselem mellett ráadásul ez a mozi egyszerűen unalmas. Unalmas és érdektelen. Az égvilágon SEMMI félelmetes nincs benn, pontosabban, ami lehetne, azt a stílus rendesen hazavágja. Az őrült rohangálás felvétel közben ugyanis nem adja meg a filmnek azokat a jól kiaknázható hatásvadász elemeket, amitől működhetne a horror szekció. Gondolok itt többek között a zenére, de pl. egy jól időzített hangeffekt egy szellem felbukkanásánál vagy egy váratlan vágóképnél kimondottan hatásossá tud tenni egy szcénát. Máshol. Mert itt erre nincs lehetőség… a történet szerint egyébként a V/H/S a film a filmben elvet követi, mikor is felbérelt betörők kazettákat néznek a házban, ahova egy titokzatos megbízó küldi őket. Természetesen éjszaka, természetesen zseblámpával járják be a házat(jaj, már megint): ez egész addig életszerű, míg meg nem találják az aszott hullát a fotelben – emberek, onnantól lámpa föl! S nem a halottal a hátam mögött kezdek el videót nézni, hanem fogom a szajrét, bepakolom egy kib*szott hátizsákba és tűzök onnan … áááá… baromság. Az egész mozinak ez a legidegesítőbb, leghiteltelenebb, legélvezhetetlenebb része: a keret történet. Ráadásul a (fő)kazettán bosszantóan sok össze-vissza törölt baromság van, ami egyáltalán nem illenek bele a filmbe, jelentősen rontják a horrorfilm élvezhetőségét: az első tíz percben csak néztem, ez mi a f*sz is akar lenni. A karakterek megismeréséhez semmit nem tett hozzá (amúgy sincs az egész moziban senki, akit meg lehetne kedvelni – egyik hülyébb, mint a másik), olybá tűnt, mint egy sötétben vagdalkozás, mint egy szándékos időhúzás…

Az egyes történetek (szám szerint öt darab) valamivel jobbak és egy ideig talán életszerűbbek is, mint a fő szál. Viszont addig, amíg bármi is történik bennük, addig lehet egyet bóbiskálni. Az első epizódban a csaj valódi énjének feltárulkozásáig három hülyegyereket kell lesni, ahogy buliznak, majd dugni akarnak, majd a leharapott farok után (aka Piranha) egy Evil Dead2 finálét. Fájt. A nászutasban nulla parafaktor volt, ökörség az egész, inkább egy nyakon szúrós thriller, mint horror: abszolút kilóg a sorból. A következő epizód, az erdőben bóklászó négy fiatal már önmagában ötlettelenségével picit kiakasztott – viszont a preadator szerű vérengző valami érdekes kísérletnek bizonyult. A paranormal activityre hajazó laptopos-szellemes epizód nagyjából rendben volt – leszámítva, hogy abszolút nem tudtam értelmezni. De biztos én vagyok hülye. A finálé volt a legjobb, az elvarázsolt kastélyra emlékeztető ház, a démonok tevékenysége kimondottan tetszett: ide kellett volna egy igazán ütős zene, nem pedig a lihegés. Ugyan mindegyik epizódban volt valami értékelhető jelenet/ötlet, de míg odáig eljutunk, nagyrészt idétlenkedést kell néznünk, valóságnak beállított jeleneteket – amatőrnek látszani próbáló színészekkel, ahol sem az amatőrség nem jön át, sem a színészség.

Azt olvastam valahol a neten: „Ha legurulok a dombról, fejemen egy kamerával, az is van annyira izgalmas, mint ez a mozi.” Akárki is írta, azt hiszem, az írónak igaza van. Sajna.

Ma jön a V/H/S 2, lényegesen kisebb elvárásokkal. Meglátjuk, mi sül ki abból.



50%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 06, 2018 8:14 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 EmptyKedd Feb. 04, 2014 8:24 pm

R2-D2 írta:

V/H/S

Jó kis ajánló volt, még ha nem is nagyon értek vele egyet. A kerettörténet amúgy baromság, csak azért kellett, hogy valahogyan összefogja a különálló, kisebb sztorikat, ez a második részben sem lesz másként, erre készülj fel! Viszont a második felvonás sokkal-sokkal jobb történetekkel operál, tele kreatív ötletekkel, parádés horror-alapanyagokkal (klisékkel?). Ott 4 felvonás lesz, abból nekem csak az utolsó nem jött igazán, olyan semmilyen volt, átlagos unalmas, jól ismert... Viszont a Safe Haven nevezetű, harmadik felvonás az valami zseniális. Önmagában megállná a helyét, tényleg kemény horror, ráadásul a végére tartogat egy akkora poént, amin hangosan felnevettem! Sőt, még a kézikamerás megoldásokat is ötletesen oldották meg, de erről nem spoilerezek, majd meglátod.

Az első rész engem igazából az újdonságával és a nyers mivoltával vett meg magának, szerintem igenis voltak durva para-faktorok benne, meg húzós részek. De az tény, a második rész sokkalta ötletesebb és parádésabb, kreatívabb (leszámítva a kerettörténetet), és ami a legfontosabb: sokkal inkább horror, mint az első rész. Lehet, újra is nézem este, legalább friss lesz az élmény, hogy aztán könnyebben el tudjunk dumálni róla!  Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 21 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
21 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 44 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: