Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 1.0

Go down 
+7
tchabee
Joe Cornelius Hallenbeck
Mr. White
Weide
Niwrok
Remo
R2-D2
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 42 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Túl a fenyvesen   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyKedd Jan. 14, 2014 11:10 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 VnPVqXu




Túl a fenyvesen




Valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag ezt a filmet régóta kerülgettem, mint macska a forró kását. Olvastam róla, hallottam róla, de a látott képek alapján csak nem vitt rá a lélek, hogy meg is nézzem. Olyan szürkének, semmilyennek gondoltam (picit bejött), s bizony ilyenkor erőltetnem kell, hogy elkezdjek nézni egy ilyen mozit. Hangulat kell hozzá, de ha ami megjön, általában gond nélkül tudok élvezni egy ehhez hasonló filmet is – mindezek ellenére itt ez mégsem működött maradéktalanul.

Ryan Gosling. Azt hiszem ő az oka. Egyre inkább nem szeretem ezt a faszit, ezzel a kihidrogénezett Scooter-fejjel pedig talán az utolsó szöget is beverte a képzeletbeli koporsójába nálam. Annyira nulla mimikája van angyalomnak, hogy a Madame Tussauds palotában akár beállhatna a bábuk közé is – ezen „jó” szokásán pedig itt sem változtatott. Borzasztóan unalmas, idegesítő figurát közvetít a néző felé – Luke, a motoros kaszkadőr élete pedig sokkal több izgalmat kellett volna, hogy rejtsen. Az indulás (a fenébe azzal a karaktert követő kamerával) még jó, az a produkció, a cirkuszi világ még tetszett is. Az ecebóca, igénytelen tetkókkal is megbékéltem, de az, hogy sokadszorra is se feszültség, se egy mosoly nincs az arcán, az már zavart… nem is beszélve az ezt követő agyament viselkedéséről. Annyira erőltetett és hatásvadász ez a „megtudom, hogy gyerekem van és mindent felborítok” életérzés, ebben a szituban annyira hiteltelen volt, hogy bizony fájt. De ez még nem elég: szőke hercegünk összejön egy hajléktalannak kinéző ex-bankrablóval (hát persze), aztán csodás együttműködésük keretében maga is bankot rabol. Még mindig érzelem nélkül az arcán…

Nem elég, hogy gagyi eddig ez a történet, de az első órában senki nincs, akit igazán szeretni lehetne. Az kétségkívül jó, hogy itt valóban senki nem csak fehér és fekete, de a szürkeség meg elborít mindent. Luke viselkedése (különösen a napszemüveg nélküli topázása) katasztrofális, a mozi pedig szépen átmegy altatóba… egészen az ötvenedik percig. Na, ott, akkor én speciel annyira meglepődtem, hogy elkezdett érdekelni az egész. Ahogy a történet felveszi a másik szálat, a zsaru, Avery ( Bradley Cooper) fonalát, az végre életszerű és érdekes lesz. S bár utána ismét csak egy kliséhalmazt kapunk a szokásos korrupt rendőrös körítéssel, mégis a fiatal rendőr kontra Luke kapcsolata nagyon megfogott. Az összes érzelmet, amit a film első harmadából hiányoltam, Avery karaktere bőségesen pótolja. Még akkor is így gondolom, hogy egy rendőrnek nem szabadna ennyire maga alá kerülni egy lövöldözés után – basszus, ez a dolga, erre képezték ki, erre készítették fel. A másik, ami icipicit zavart: már megint Ray Liotta játszotta a korrupt figurát, talán kezd egysíkúvá válni a szerepválasztása. Mindenesetre a tetszési index görbéje emelkedni kezdett…

Aztán egyszer csak jön a film harmadik szakasza – szintén jól elkülöníthetően a többitől. A két fiú története volt messze a legjobb az egészben, mint ahogy messze a két fiatal színész volt a legjobb az egészben. Emory Cohen (AJ) borzasztóan jól hozza a drogos, piás milliomos csemetét, szinte kedvem lett volna pofán vágni, azonban még nála is jobb Dane Dehaan Jason szerepében. A legutóbbi Metallica filmben már iszonyat tetszett a srác, itt nemkülönben: érdemes lesz rá figyelni a közeljövőben. A felvetés, az újabb bedobott életérzés: „nem ismertem apámat, de most, hogy tudom, ki volt, hirtelen ő lesz a minden számomra” ugyan ismét csak egy klisé, de valahogy ettől a sráctól, a környezetétől, a figurájának kisugárzásából hiteles volt. Az pedig, hogy sikerült neki szinte egyedüliként fehérnek maradni, számomra az egész film legjobb karakterévé tette.

A Túl a fenyvesen leggyakrabban dicsőített értékeként a drámaiságát hozzák fel (Gosling fapofája mellett). Nem vitatom, e tekintetben valóban remekül teljesít a mozi, az életből kiragadott sablonos szituációk mögött valóban néha szívszorító, néha megrázó drámai események zajlanak. Azonban ezek közvetítői nálam kissé lehúzták a filmet, a 140 perces játékidő pedig mindenre alkalmas, csak a feszültség fenntartására nem. A sok felesleges bámulás, a néha túl hosszú beállítások miatt elveszettnek érzi az ember magát, sokkal gyakrabban kellett volna, hogy a mozi – már csak témái miatt is felkavarjon. Ez nem történt meg, az első etapban a szőke motoros topaságát kell nézni, a másodikban a zsaru szenvedését, egyedül a harmadik szakasz, a két fiú kapcsolata hordoz olyan érzelmi töltetet, ami megérintett.

S még valami: sajnos túl sok választásom nem volt - tekintve hogy pendrive-on kaptam a mozit -, de a magyar szinkron kritikán aluli. Állítom, nagy mértékben hozzájárult nálam az élvezhetőség csökkenéséhez: ilyen unott, élettelen pocsék magyar hangot rég hallottam. Szó szerint kihallatszik a szövegből, hogy a szinkronszínészek legalább annyira unták a filmet, mint én, teljesen mellényúlás az egész. Talán Gosling hangja stimmelt egyedül: a fapofa fahangja.

Az utolsó harmad miatt, meg a néha működő dráma miatt talán mégis:



70%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 05, 2018 7:58 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptySzer. Jan. 15, 2014 8:31 am

R2-D2 írta:

Túl a fenyvesen

70%
.

Türelmesebb voltál nálam. Én már a Goslingos résznél feladtam. Jó színésznek tartom, de úgy benne ragadt a Drive óta ebben az arcizmom se rezdül és ettől laza vagyok figurában, hogy tényleg a falra lehet mászni tőle.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptySzer. Jan. 15, 2014 11:30 am

Remo írta:


Türelmesebb voltál nálam. Én már a Goslingos résznél feladtam. Jó színésznek tartom, de úgy benne ragadt a Drive óta ebben az arcizmom se rezdül és ettől laza vagyok figurában, hogy tényleg a falra lehet mászni tőle.

Örülök, hogy ezt írod, néha már én éreztem kényelmetlenül magam, ha róla olvastam hozsannákat valahol (mindenhol)... Ugyanakkor a filmmel tegyél még egy próbát (kezdheted a 45-ik perctől is), mert a végére egész jó lesz. Ott már Gosling csak minimális szereplő. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Machete kills   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptySzer. Jan. 15, 2014 1:35 pm

.
R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 IMnAXVp



Machete kills




„Machete nem dohányzik”

Itt van hát újra. Itt van a kamuelőzetesekből kinőtt franchisefigura (érdemes elgondolkodni rajta, mennyivel kevesebb ő - ha egyáltalán kevesebb - a képregényhősöknél) újabb fejezete, a második rész, a Machete-trilógia Birodalom visszavágja. Ugyanolyan  szerethető módon elmebeteg, ugyanolyan sztárparádéval bír, mint az első epizód, mégis valahogy máshogy…

Miközben ugyanis kimondottan jól éreztem magam a film nézése közben, néhány jelenetet leszámítva végig úgy éreztem, ezt már láttam. Az első epizód abszurd humorával, elmebeteg jeleneteivel, kiváló castingjával új színt vitt a filmes palettára, Danny Trejo másodszori ökörködése viszont az égvilágon semmi újdonságot nem tartogatott. Nem éreztem benn azt a kreativitást, azt az elsöprően pofátlan ötletességet, ami miatt az első részt kedvelem. Ráadásul ez a fejezet jól láthatóan csak felvezetés a fináléhoz, telepakolva a majd csak akkor értelmet nyerő féleseményekkel. Kicsit talán lóg a levegőben az egész, a történet itt is kb. egy óvodai mesekönyv prológusában elférne, az akciójelenetek nevetségesen és szándékosan eltúlzottak, a mozis kiszólások/kikacsintások meg egy idő után fárasztóak voltak…

„Machete nem adja fel”

Hát nem, az biztos. Történetünk úgy indul, mint egy EX film: mintha csak Stalonne rendezte volna azt a lövöldözést. Csupán csak a kettévágott testek, lerepülő fejek, no meg a fröcsögő CGI vér jelzi, hogy itt most más univerzumban vagyunk. Aztán ahogy a halhatatlan mexikói főhősünk elvállalja a lehetetlen küldetést, miszerint a rettegett Kartell egyik vezetőjét kell likvidálnia – merthogy a jóember nukleáris rakétát céloz Washingtonra -, szóval mikor elindul, kő kövön nem marad. Az ellenség katonái hullnak, mint a legyek, a főhős szorult helyzetében is feltalálja magát – hogy aztán egy még nagyobb összeesküvésbe csöppenjen, egy még erősebb ellenféllel szemben. A maga módján talán még izgulni is lehet az egészen, holott minden percben éreztetik velünk, hogy az egész tulajdonképp egy vígjáték. A Machete Kills-t ezáltal a helyén kell kezelni, tulajdonképp egy különálló filmes műfaj ritka képviselőjeként: a képi világ, a rodrigezesen elvont látvány és mexikóis hangulat stílusjegyeivel a beteg filmek között…

Mert mi mást is lehet mondani egy olyan moziról, ahol a melltartó egyben mini gépágyú, sőt, farokfegyvert is használnak? Mi mást lehetne mondani, ahol (a korábbi kórházi jelenet megidézéseként) bizonyos belső szervek tekerednek a helikopter rotorjára? Vagy ahol a főhős egy bizonyos szituációban csak üres szemmel bámul, mert erős a nyaka??? Ahol a Kaméleon nevű bérgyilkos akció után simán arcot cserél??? Ahol a filmek tömkelegét idézik meg? A kerekeken guruló homoksikló, a lézermachete, a maszk, a szívre kötött bomba, a gramoton papokra emlékeztető katona, önmagában a Fehér ház millió kedves filmes emlék (én egyedül a Star Warshoz kötődést sokalltam benne), amik használata abszurd módon nevetséges és jó. Csupa olyan beteg jelenet, ami miatt érdemes megnézni a filmet – s ha valaki nem látta volna az elsőt, akkor garantáltan elszáll az agya. Aki viszont látta, az csupán egyre fárasztóbb és erőltetettebb poénokat lát benn, a sokkolás/polgárpukkasztás önismétlő fejezeteit.

„Machete nem twitterezik”

Nem, de már az SMS-t használja… Nem is akárkik mellett… A film számomra egyik legnagyobb erénye továbbra is a castingja: a jelenkori divatot meglovagolva szintén elképesztő színészgárdát sikerült összetoborozni Rodrigeznek. Én jól elvagyok ezekkel a sztárparádés filmekkel, valakit mindegyikben találok, aki miatt érdemes megnézni. Itt természetesen Mel Gibson vitte a prímet nálam, de a rövid időre feltűnő „mellékszereplők” is nyerők voltak. Bandreras, Sheen, Rodrigez, Savini… no meg Lady Gaga. Jó filmben kezdett…

Összességében kb. azt hozta a mozi, amit várni lehetett tőle. A forradalmi újdonsága elszállt, a még agyamentebb jelenetek néha visszaütöttek – de még így is kiváló szórakozás, egy bolond világ képe. Amilyen abszurd volt mag az egész keletkezése, pont olyan lett a film is.



70%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 05, 2018 7:59 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptySzer. Jan. 15, 2014 8:08 pm

Remo írta:

R2-D2 írta:

Túl a fenyvesen

Türelmesebb voltál nálam. Én már a Goslingos résznél feladtam. Jó színésznek tartom, de úgy benne ragadt a Drive óta ebben az arcizmom se rezdül és ettől laza vagyok figurában, hogy tényleg a falra lehet mászni tőle.


Gosling nálam kedvenc, de a Gengszterosztag és a Csak Isten bocsáthat meg esetében már én is kezdtem besokallni Smile  .
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptySzer. Jan. 15, 2014 8:17 pm

R2-D2 írta:

Machete kills

(én egyedül a Star Warshoz kötődést sokalltam benne)...

És most mind meglepődtünk Very Happy  .

A Machete gyilkol szerintem mindenben több akart lenni, de csak az aranyere bukkant elő a nagy erőlködéstől Smile  . Az első nekem jobban bejött, itt fél óra után már az órámat nézegettem, ill. vártam a motorcsónakos jelenetet, mert annál már az előzetesben is nyerítve röhögtem Smile  . Lady Gaga szerintem sem volt rosszabb, mint várható volt (Rihanna, Csatahajó... brrr.... ), viszont a film idétlenebbre sikerült, mint amit jó néven szoktam venni, de ahogy a Movie 43-nál is mondtam, ez sem azért készült, hogy bárki is jónak tartsa.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptySzer. Jan. 15, 2014 8:57 pm

Niwrok írta:
Az első nekem jobban bejött, itt fél óra után már az órámat nézegettem, ill. vártam a motorcsónakos jelenetet, mert annál már az előzetesben is nyerítve röhögtem Smile .

Akkor jó, nagyjából egyetértünk. Az első nekem is jobban bejött - már ha nem lett volna kiolvasható az írásból -, ugyanakkor mndketten jól látjuk a film készültének szándékát és célját. Smile

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Top 10 2013   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 12:59 pm

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 TLjMlPq




TOP10 2013


Iszonyat jó filmes év volt. Talán még soha nem volt ilyen nehéz a helyzetem a helyezésekben – köszönhető ez annak, hogy korábban soha ennyi friss filmet nem láttam még az adott évben. Meglepően sokszor jutottam el moziba is, a helyi téka bezárása miatti kényszerlépés pedig kitágította a világot rendesen. Cseppet sem bánom, legalább mindig volt mit nézni.

1.   A lehetetlen

Tulajdonképp egész évben nem is volt kérdés az első helyezett. Ennyire realista, hiteles, egyúttal borzasztóan megható történetet ritkán látni. A cunami képei, annak pusztítása letaglózó látvány, a család elszakadása, majd egymásra találása talán szülőként még inkább hatásos. Ja, és az ifjú Lucas szerepében Tom Holland játéka fenomenális.

2. Hajsza a győzelemért

Csak halvány emlékeim vannak Lauda balesetéről, a Hunttal való párharcáról meg jóformán semmit sem tudtam. A Rush visszarepített abba a korba, hitelesen és meghatóan tálalta a két gigász csatáját – Daniel Brühl spanyol színész pedig örök élmény nyújtott Laudaként. Borzasztó jó volt a háromnyelvű film , felirattal, sokat hozzátett az élményhez. A látvány hibátlan, nincsenek klisészerűen kihegyezett érzelmi csúcspontok, Lauda kórházi kezelése meg egyszerűen brutális.

3. Django elszabadul

Tarantino sokadszorra is levett a lábamról. Számomra a Django lényege az első perctől kezdve a széles mosolyra görbülő száj, a feledhetetlen szórakoztató mozi élmény átélése, amiben tökéletes arányban keveredett a vér, humor, dráma, történeti tabló, zene, minden. A Mesternek nem először sikeredett így egy olyan mixet létrehozni, amit akár évente képes újranézni az ember – hol a zenéje, hol a beszólásai, hol maga a film miatt.

4. Tűzgyűrű

Szerintem ezt sem kell túlmagyaráznom: az év legjobb, legnagyszabásúbb látványfilmje. Holmi Autobotok meg Álcák eltörpülnek a Jaegerek és a Kaijuk mellett, ráadásul Del Toronak sikerült az agyatlan látvány mellé megfelelő arányban keverni a családi és a szerelmi szálat is. Gigászi méretek, hatalmas zúzda, kedvelhető karakterek, minimális amerikai pátosz. Imádtam minden percét, mind a négyszer.


5. Metallica – Through the never

Sokak számára lehet értetlen helyezés ez a film itt, de én kevés filmen éreztem ilyen jól magamat tavaly, mint ezen. Rajongóként mindent megkaptam, amit csak lehetett, a régi idők zenéjére olyan színpadképeket, amitől leesett az állam. Láttam már pár koncertet tőlük, voltam is kétszer, de ami ebben a moziban van, az maga a csúcs. S bár a Trip nevű főhős – új felfedezettem, Dane DeHaan -  útja az anarchiában kissé felületes, de maga az anarchia mindig is kedvenc témaköröm, ráadásul itt nem ez számított. Csak a zene.


6. Lincoln

Elsősorban az fogott meg benne, hogy témája, mondanivalója örök és megkérdőjelezhetetlen. A világ semmit nem változik évszázadok óta, a hatalmi harcok ábrázolása a rabszolgaság intézményének felszámolásáért kötött alkuk, a mozi mélysége lenyűgöző. Daniel Day-Lewis maga Lincoln, Spielberg pedig megint megcsinálta.

7. Zero Dark Thirty

Fura volt nézni egy olyan mozit, aminek átélted a történetét. Lassú, de végletekig feszült darab, aminek hiába tudjuk a végeredményét, az oda vezető út legalább annyira lenyűgöző. Kathryn Bigelow sokadik nagyszerű filmjét csinálta, Jessica Chastain pedig szenzációs a CIA ügynök szerepében.

8. Szemfényvesztők

Ha az utolsó harmada nem olyan, amilyen, megnyerhette volna az idei szavazást: zseniálisan felépített heist mozi, ami legnagyobb sajnálatomra átmegy akciómoziba. Mindazonáltal még így is iszonyat tetszett, a színészgárda parádés, a sztori kellően csavaros, a látvány és a trükkök ámulatba ejtőek.


9. Star Trek - Sötétségben


2013 egyértelműen a sci-fi éve volt, jobb-rosszabb filmekkel. A ST nálam mindent vitt a műfajban, mert én az ilyen nagyszabású, látványos űreposzokért vagyok oda. Mivel nem vagyok ős-trekkie (sőt, semmilyen nem vagyok), ezért számomra ez a tökéletes ST film, egy új korszak tökéletes folytatása. Egyszerre sequel és remake és reboot, Abrams pedig kiválóan ért ehhez a világhoz.


10. Gravitáció

Élet az űrben. Ennél valósabb nem dokumentumfilmes bemutatása nem is lehetne ennek a világnak, a minimálszereplős  kamaradarab néhány apróbb bosszúságtól eltekintve végig lekötött, a 3D a moziban elképesztő volt. Én a végét máshogy csináltam volna, de nem én voltam a rendező. No majd ha én leszek, sokminden másképp lesz…


Ami a listáról pedig lemaradt: A Smauggal továbbra sem vagyok maxi kibékülve, az első epizód varázsa elszállt. Korrekt folytatás parádés helyszínekkel, de idegesítő szereplőkkel, Jacksonos időhúzással meg egy idióta beszélgető sárkánnyal. Remélem, az utolsó részben minden helyére kerül.

Gyengébb évben simán felkerülhetett volna a Phillips kapitány, a Végjáték, a Jack Reacher, a Hitchcock, a Gru 2, az A Szörny Egyetem, az A repcsik, az A démonok között is… E szempontból örülhetünk, hogy ilyen erős évünk volt.

A másik, amit talán dobogóra is tettem volna, mert én idén láttam, az a Triangle. Sajnos nem szerepel a listán, de az év egyik legjobb mozija volt számomra.





BOTTOM TOP10 = A LEGNAGYOBB CSALÓDÁSOK



Ezen legalább annyit gondolkodtam, mint a TOP 10-en. Egész évben próbáltam kerülni azokat a filmeket, amikről tudtam, hogy úgysem jönnének be (Die Hard5, Halálos iramban 6, Acélember) de még így is belefutottam néhány címbe, amiktől vártam valamit, aztán a vége a koppanás lett… Túl sok magyarázatot nem akarok fűzni hozzá, íme a lista:

1. A rajtaütés
2. G.I. Joe  
3. A Föld után
4. A magányos lovas
5. RED2
6. Riddick
7. A bűn éjszakája
8. Gengszerosztag
9. Pain&Gain
10. Támadás a Fehér Ház ellen


És természetesen – versenyen kívül – A torinói ló. Jó, mondjuk attól nem vártam semmit (meg az 2014.01.01-én volt)



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Nov. 05, 2018 8:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Remo

Remo


Hozzászólások száma : 351
Join date : 2012. Oct. 08.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 1:46 pm

R2-D2 írta:

TOP10 2013
.


Sok meglepetés nem ért az év közben olvasott kritikáid után, de szép kis lista. A lehetetlen első helyezésével annak ellenére nem tudok vitatkozni, hogy nekem túl sok(k) volt a film.
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 7:35 pm

R2-D2 írta:
R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Tqig0scc0h5d360mesvj

Korrekt listának tűnik, attól függetlenül, hogy a lista felét nem láttam még. Mondjuk ezeknek egy részét még mindig nem is szándékozom meglesni, de a maradékhoz kedvet kaptam.

Viszont ez a Top Bottom lista... ráadásul annak is az első helyezettje...  Evil or Very Mad 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 7:41 pm

Weide írta:

Viszont ez a Top Bottom lista... ráadásul annak is az első helyezettje...  Evil or Very Mad 

De azért nem lep meg túlságosan, ugye? Laughing 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 7:51 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Viszont ez a Top Bottom lista... ráadásul annak is az első helyezettje...  Evil or Very Mad 

De azért nem lep meg túlságosan, ugye? Laughing 

Ennél jobban meglep, hogy pár film végül nem került fel a listádra, ellenben a Szemfényvesztők mondjuk igen. Mondjuk nem emlékszem minden mozis kritikádra, de valahogy úgy rémlett/úgy éreztem, a Végjáték, vagy a Hobbit 2 csak elő fog fordulni a Top 10-ben, a Gravitáció is nagyon az aljára került... mondjuk az enyémre már fel se fért.  Laughing 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 8:00 pm

Weide írta:


Ennél jobban meglep, hogy pár film végül nem került fel a listádra, ellenben a Szemfényvesztők mondjuk igen. Mondjuk nem emlékszem minden mozis kritikádra, de valahogy úgy rémlett/úgy éreztem, a Végjáték, vagy a Hobbit 2 csak elő fog fordulni a Top 10-ben, a Gravitáció is nagyon az aljára került... mondjuk az enyémre már fel se fért.  Laughing 

Ja, sokat agyaltam rajta. A Smaugban biztos voltam, hogy nem, a Végjátékon filóztam. Viszont mivel a Szemfényvesztőket újra tudtam nézni, másodszori nézésre még jobban megfogott: ha a Végjáték is meglesz, lehet, változna a sorrend. De akkor már nem számít.

Szeretem a Szemfényvesztőket, irtó erős az eleje, a Hobbit 2-re viszont még mindig "haragszom". A Gravitációval kapcsolatban is vannak fenntartásaim, de ÉLMÉNY szinten valóban feledhetetlen volt. Feledhetetlenebb, mint a kihagyottak. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 8:24 pm

R2-D2 írta:

TOP10 2013

Iszonyat jó filmes év volt. Talán még soha nem volt ilyen nehéz a helyzetem a helyezésekben – köszönhető ez annak, hogy korábban soha ennyi friss filmet nem láttam még az adott évben. Meglepően sokszor jutottam el moziba is, a helyi téka bezárása miatti kényszerlépés pedig kitágította a világot rendesen. Cseppet sem bánom, legalább mindig volt mit nézni.


Amióta beírtad az én listámhoz, hogy te "nem olyat fogsz írni", azóta tűkön ültem, hogy miben lesz a listád annyira "más" Smile . Most már tudom, túl sokban nem  Razz  . Nézzük csak, hadd írjak egy kis "elemzést"  Very Happy   :

- 3 film megegyezik, és még ha nem is mind ugyanazt a helyezést kapta, de a TOP10 sorrend már csak kozmetika az amúgy jóval bőségesebb QRVAJÓFILMEK-kategóriából. A háromból amúgy a maradék kettő is ugyanoda került volna, ha nem látom azt a két filmet a dobogómról, amit te sem;
- 3 film olyan a listádon, amiket én nem láttam, de vélhetően bele tudtak volna szólni a versenybe, ha igen (na jó, a Metallica-film nem Smile  ).
- 6 olyan film is van a listámon, amiket viszont te nem láttál, hol "elvből" (Az acélember, Kick/Ass 2. és a "romik"), hol a kezdeti érdeklődés hiánya miatt (ld. Mocsok, de továbbra is úgy gondolom, hogy mivel ezt "nemszereted-karakteres" filmnek érzem az esetedben... na, mindegy, majd meglátjuk Smile  );
- Ami lemaradt a listádról, vagy rajta van, de az enyémen nem, azokkal kb. ugyanúgy vagyunk: egy kevésbé jó évben simán listára kerülhettek volna. A Djangoban és a Star Trekben sokáig biztos voltam, hogy a listámra kell kerülniük, de "sajnos" túl sok nekem tetsző filmet láttam 2013-ban.

Szóval lehet, hogy más listákat írtunk, de ez szinte csak az érdeklődési körük különbözősége miatt van. A "kevés", amit viszont mindketten láttunk, ott nagyon nem érzek vitát Smile  .

Ami jó, az jó, ugye Smile ....
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 8:32 pm

Niwrok írta:


Amióta beírtad az én listámhoz, hogy te "nem olyat fogsz írni", azóta tűkön ültem, hogy miben lesz a listád annyira "más" Smile . Most már tudom, túl sokban nem  Razz  . Nézzük csak, hadd írjak egy kis "elemzést"  Very Happy   :

- 3 film megegyezik, és még ha nem is mind ugyanazt a helyezést kapta, de a TOP10 sorrend már csak kozmetika az amúgy jóval bőségesebb QRVAJÓFILMEK-kategóriából. A háromból amúgy a maradék kettő is ugyanoda került volna, ha nem látom azt a két filmet a dobogómról, amit te sem;
- 3 film olyan a listádon, amiket én nem láttam, de vélhetően bele tudtak volna szólni a versenybe, ha igen (na jó, a Metallica-film nem Smile ).
- 6 olyan film is van a listámon, amiket viszont te nem láttál, hol "elvből" (Az acélember, Kick/Ass 2. és a "romik"), hol a kezdeti érdeklődés hiánya miatt (ld. Mocsok, de továbbra is úgy gondolom, hogy mivel ezt "nemszereted-karakteres" filmnek érzem az esetedben... na, mindegy, majd meglátjuk Smile );
- Ami lemaradt a listádról, vagy rajta van, de az enyémen nem, azokkal kb. ugyanúgy vagyunk: egy kevésbé jó évben simán listára kerülhettek volna. A Djangoban és a Star Trekben sokáig biztos voltam, hogy a listámra kell kerülniük, de "sajnos" túl sok nekem tetsző filmet láttam 2013-ban.

Szóval lehet, hogy más listákat írtunk, de ez szinte csak az érdeklődési körük különbözősége miatt van. A "kevés", amit viszont mindketten láttunk, ott nagyon nem érzek vitát Smile .

Ami jó, az jó, ugye Smile....
.

Köszi az "elemzést"!

Végül is igazad van, de hát nekem is. Mégsem azok a címek, na. Smile

A Mocsok-ot mindenképp meglesem, mihelyst fenn lesz ncore-on. Figyelem már egy ideje, de még nem sikerült megszereznem. Mindenesetre pont a vélhetően "nemszeretem" jellege miatt mertem nélküle összeállítani a listát.

A Lincolnra kíváncsi vagyok, mit mondasz, mert kevés embernek tetszik ennyire, mint nekem...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 1.0   R2-D2 írásai 1.0 - Page 19 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 1.0
Vissza az elejére 
18 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 42 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: