Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 3.0

Go down 
+7
Gyulus
Dylan83
andrew1975
téglagyári megálló
mesterjani
Mr. White
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptyHétf. Jan. 30, 2017 6:45 am

.
R2-D2 írta:

És ha ez így, ennyire szar volt, képzeld, mi lett volna, ha az XXX 3-ra ülünk be???  tongue


Megnézzük  Razz ?! Kihívásszagot érzek a levegőben  tongue ??
Neeeeeem, nézd meg inkább a Nine Deadet   egyetért .

Mondjuk én még lehet megnézem a XXX-et, ha hiány lesz a BOTTOM-listán  Very Happy .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Ördögi kör   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 8:58 pm

.
R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 65jCO9Z




Ördögi kör




Mindenekelőtt azt hiszem, a köszöneté kell, hogy legyen az első szó, mégpedig duplán: köszönöm kedves lenti barátaimnak, hogy lehetőséget adtak arra, hogy második filmjüket is megnézhessem lemezről – de mindenekelőtt köszönöm, hogy megajándékoztak ezzel a mozival. Ez egyszerűen remek volt, anélkül, hogy tudtam volna róla, kellemes meglepetésemre kedvenc témámban alkottak egy kifejezetten jó és jól összerakott amatőr filmet – ami most már korántsem annyira amatőr, mint elődje, a Zártosztály volt: az alkotók pedig gyakorlatilag minden hibát kijavítottak, ami az első közös projektjük alkalmával felmerült. Csak így tovább, srácok!!

A lenti Gönczi Ferenc Gimnáziumba új lány érkezik, egy bizonyos Hanna (Pap Martina), aki kihasználva az udvari bunyó miatti kényszerbüntetés alkalmát, meghívja hétvégére egy ottalvós buliba osztálytársait az erdei pihenőházukba. Azt hiszem, nem sértődik meg egyik alkotó sem, ha azt mondom, számomra az egész film leggyengébb láncszeme egyébként ez a felütés, ami keretében bemutatják a szereplőket – ugyanis számomra ez olyan… kicsit olyan erőltetett lett. Amellett, hogy értem az egész logikáját, sőt rendezési szempontból is lényegesen könnyebb volt így egy térbe hozni a későbbi karaktereket, nekem mind a bunyó, mind a tanulószoba picit életszerűtlen lett. Nem mondom, hogy nem történik meg esetenként az iskolákban egy-egy verekedés, de valahol nekem túlságosan is megrendezettnek és kiszámítottnak (visszafogottnak?) tűnt az egész…  hmmm   nem is beszélve a tanulószobáról. Srácok, van még ilyen egyáltalán??  A színészpalánták mindazonáltal minden tőlük telhetőt megtesznek a jelenet hitelességéért, és már itt, ezen a ponton feltűnt, mennyivel is összeszedettebb a színjáték, mennyivel jobb és profibb minden, mint korábban. Különösen a Lucát játszó Burinda Borbálán látszott az egyfilmnyi tapasztalat, ő viselkedett a legtermészetesebben a kamera előtt. És hogy a dicséret teljes legyen: egészen jó és kreatív ötlet volt a képregényesített karakterbemutatás, látszik, mennyi ötlet és filmszeretet szorult az alkotó triumvirátusba… de talán mégis, így, hogy ekkor még az ember semmit nem tud a sztori teljességéről, a részletekről – az ördög ugyebár a részletekben lakozik – kissé suta lett a nyitány. Míg Hanna átvág a kisvároson, arra a zenére, addig nincs is baj (a zenére majd még kitérek, érdemes), sőt, elégedetten mosolyodtam el magamban, hogy lám, a fiúk szereztek egy drónt is forgatni… de aztán az udvari jelenet túlságosan emlékeztet a Zártosztályos múltra – hogy utána szinte csodát lássak.

A Kocsmazaj zenéjére magában morfondírozó lányról ekkor még nem tudjuk, mit miért is csinál, nem is igazán értjük mondandója lényegét – érdemes a film után a nyitójelenetet újranézni, menyire más is az egész – és ez jó, ez simán bármelyik nagy moziban megállná a helyét. Kár, hogy nem írhatom le spoileresen, miről is van szó – de hadd legyen meglepetés mindenkinek, aki először látja a filmet –, mindenestre a forgatókönyv alaposságát és átgondoltságát jelenti már a nyitó képsor is. És ebből az átgondoltságból aztán bizony később is bőven kijut: az erdei házas rész (a mozi háromnegyede) egy kiválóan felépített, remek kis drámába oltott sci-fi lett. Igen, senkit ne tévesszen meg az első pillanatra a tiniszerelem és cicaharc álcájába bújt sztori: miután kiderül, kicsoda Hanna és mit is akar, szintet képes lépni a film… legalábbis nálam így volt, de hát én rajongok ezért a műfajért. Egyébként meg, amíg nem tudjuk, mi a történet lényege, addig sem unatkozunk, ugyanis az alkotóknak sikerült azt a kötelező feszültséget és bizonytalanságot fenntartani, amit ilyenkor elvár az ember egy filmtől. Ja, és bocsi, itt már teljesen úgy beszélek és gondolkodok a moziról, hogy az amatőrfilmből az amatőr szót teljesen el lehet hagyni: a kiváló, remek és remekül időzített poénokkal, filmes kiszólásokkal operáló forgatókönyv mellé egyre magabiztosabb színészi játék társul.

És akkor itt két dolog miatt is meg kell álljak. Az egyik a gyerekek: ahogy haladunk előre a történetben, úgy válik egyre hitelesebbé, életszerűbbé minden egyes karakter, minden egyes gyerek játéka. Emma (Maturicz Vanda) különösen a szívem csücske – bazzeg, bárcsak lennék 25-tel fiatalabb, rohannék Lentibe!!    Embarassed    – az ő vagánysága, lazasága, introvertáltsága a csinossága mellett roppantul bejött. Hanna és Emma között nagyfilmeket megszégyenítő módon képes volt izzani a levegő, a két lány viszonya, rivalizálása nagyon jó – jók és életszerűek a dialógusok, és ezúttal a fiatalok tényleg úgy beszélnek, ahogy a fiatalok. Sőt… ha az extrák bakijait nézem, még talán visszafogottabban is, mint az átlag. Robika (Kunos Máté) illetve az egyértelmű kockának szánt Botond (Iván Soma) párosa meg más miatt volt érdekes a filmben. Ők szolgáltatták azt nagyon jól átgondolt humort, ami gyakorlatilag végig kíséri a sztorit – a „Na, ezt már nem iszom meg!”-en jót nevettem – Botond pólója meg ugyebár… No1. És még valami: ami miatt az Odaát sorozatot különösen nagyra tartom és kedvelem, az a frenetikus zenéje mellett az állandó filmes poénok, kiszólások kimeríthetetlen tárháza – az Ördögi kör készítői pedig nem is egyszer leütik az ebben rejlő magas labdát. Gonosz halott, Eredet, A tökéletes trükk, Csillagok között – mi is szar, fiúk??  tongue  – emlegetésével tök jó feelinget adtak a mozinak. Ahogy mondtam, erről az egészről süt a filmek szeretete, azok ismerete – no meg az, hogy Hollywooddal ellentétben itt volt MEO a forgatókönyvvel kapcsolatban…

Ha idáig eljutottatok, észrevettétek, hogy magáról a történetről túl sokat nem árultam el. A lényeg úgyis benn van a szinopszisban, Hanna okkal és céllal hívta bulizni az osztálytársait és a vidéki faház eseményei egyre komorabbra fordulnak… a kérdés már csak az, ki is ez a Hanna és mit is akar a többiektől… különösen Luca barátjától, Alextől (Markó Róbert). Tapasztaltabb néző talán kezdhet gyanakodni menet közben, de valahol biztos mindenkit meglep, mikor a puzzle darabjai a helyükre kerülnek: tök jó – és ezért is mondom, hogy átgondolt – hogy a korábban elejtett mondatoknak, tetteknek utólag értelme lesz. Sőt, aki igazán figyel, még Emma könyvéből is következtethet, picit még talán rá is lehetett volna játszani erre az egészre. A film egyértelmű csúcspontja pedig, az a jelenet, mikor mindenki egy terembe kerül a végére több szempontból is bámulatos: először is nagyon jól felépített és megalapozott csavar következménye, szép érzelmi ívvel és töltettel, remek poénokkal („… ezt meglátod, beszarsz…”), másodszor meg, azzal a bizonyos trükkel. Srácok, földig hajolok előttetek, a múltkori horror trükkök után egy ilyen vizuális megvalósítás megcsinálása, egyáltalán használatának bátorsága minden tiszteletet megérdemel. Egyébként is, óriási elismerésem az operatőrnek/vágónak, baromi jó és ötletes felvételek sorozata színesíti a filmet, nagyszerű ütemű vágással. Én biztos nem tudnék ilyet, úgyhogy még egyszer óriási gratula!!!

Persze, tűnhet ez az egész egy nyalizós, baráti vállveregetős kritikának, de higgyétek el, nem az. Amúgy is megfogadtam már a film előtt, hogy másodszorra már nem kell annyira jóindulatúnak lennem, no meg a srácok is csak elvárják az építő jellegű kritikát – de megmondom őszintén semmi plusz szépítgetésre nem volt szükség. A kezdeti bizonytalanság után szépen magával ragadt a film, a szimpatikus szereplők és a sztori totál berántott magával – minderre pedig feltette a koronát a zene. Óriási ötlet – és amúgy nagy dolog – volt felkérni egy kevésbé ismert zenekart a dalszerzésre, a Kocsmazaj nevű formáció pedig rendesen feltette a pontot az i-re. Mindkét daluk egészen kiváló – képes voltam dúdolni másnap – az egész mozi ezzel a Szerelem első vérighez hasonló hangulatot kapott (vagy Utánam srácok, szabad a választás)… és a végén még valami. Ugye, ahogy vége lett, az maga egy külön misét megér, viszont van az Ördögi körnek egy egészen különleges olvasata is: Luca naplója tartalmaz olyan eseményeket is, amik összefüggése hozva a megtörténtekkel, egészen érdekes gondolatokat vet fel…

Részemről mély elismerés egész az egészért, messze jobban éreztem magam rajt, mint mondjuk az elmúlt hét két hollywoodi produkcióján a moziban. Itt látszik, mennyit számít egy jól átgondolt forgatókönyv, mennyit számít, ha valaki azért forgat filmet, mert szereti azt csinálni – nem pedig pénzért. A pontozástól viszont engedelmetekkel ezúttal is eltekintenék, úgy érzem, nem lenne korrekt egy ilyen „amatőr”filmet semmi máshoz mérni. Legyen elég annyi, hogy az én kis lelkembe nagyon befészkelte magát.



A DVD-ről


És akkor a dicséretnek még nincs vége. A helyzet az, hogy ezen a hazai döglődő lemezpiacon valami egészen extrém minőséget képvisel a kiadványotok, annak tartalma. Ilyet utoljára pont a ti DVD-teknél, a Zártosztálynál tapasztaltam, ennyire tartalmas, informatív anyag nagyon rég jött ki hivatalos stúdiótól. Viszont… megint jól kicsesztetek velem, mert plusz másfél napom ráment, mire végeztem mindennel, de nem bántam meg: az extrák minden egyes perce kincs volt. Már a két videoklip is zseniális, az meg, hogy arról is van werkfilm, külön jó. Hihetetlen, a film után még képesek voltatok klipet is forgatni… s ha már werk. Másodszorra már talán lehet azt mondani, hogy szokásosan informatív és nagyszerű anyag, de azon speciel meglepődtem, hogy az a bizonyos drón, amit én annak hittem, az Gyulus volt a háztetőn… ugye? Nagyon jó, hogy megmutattátok A TRÜKK készítését, és külön kiemelném Luca naplóját. Ez nagyon kevés filmnél van, hogy az adott mozi egy-egy eleme az extrák között önálló életre kel – Ridley Scott szokott ilyet csinálni – és itt a naplóval az történt. Qrva jó volt olvasni… és qrva jó volt nézni a tablóképet, mindkét változatát.  De kedves Erős Arnold  úr, nem arról volt szó, hogy a másodikon – amin amúgy Borbála képhez más név van írva – eredeti neveken szerepelnek az emberkék???  tongue

Ez most már nem csak kategóriájában, hanem szélesebb körben is nagyszerű anyag: jó film, osztályon felüli kiadványon. Csak így tovább!!!




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 18, 2019 6:33 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 9:13 pm

R2-D2 írta:

Ördögi kör

A lenti Gönczi Ferenc Gimnáziumba új lány érkezik, egy bizonyos Hanna (Pap Martina), aki kihasználva az udvari bunyó miatti kényszerbüntetés alkalmát, meghívja hétvégére egy ottalvós buliba osztálytársait az erdei pihenőházukba. Azt hiszem, nem sértődik meg egyik alkotó sem, ha azt mondom, számomra az egész film leggyengébb láncszeme egyébként ez a felütés, ami keretében bemutatják a szereplőket – ugyanis számomra ez olyan… kicsit olyan erőltetett lett. Míg Hanna átvág a kisvároson, arra a zenére, addig nincs is baj (a zenére majd még kitérek, érdemes), sőt, elégedetten mosolyodtam el magamban, hogy lám, a fiúk szereztek egy drónt is forgatni… de aztán az udvari jelenet túlságosan emlékeztet a Zártosztályos múltra – hogy utána szinte csodát lássak.

Részemről mély elismerés egész az egészért, messze jobban éreztem magam rajt, mint mondjuk az elmúlt hét két hollywoodi produkcióján a moziban. Itt látszik, mennyit számít egy jól átgondolt forgatókönyv, mennyit számít, ha valaki azért forgat filmet, mert szereti azt csinálni – nem pedig pénzért. A pontozástól viszont engedelmetekkel ezúttal is eltekintenék, úgy érzem, nem lenne korrekt egy ilyen „amatőr”filmet semmi máshoz mérni. Legyen elég annyi, hogy az én kis lelkembe nagyon befészkelte magát.

Ez most már nem csak kategóriájában, hanem szélesebb körben is nagyszerű anyag: jó film, osztályon felüli kiadványon. Csak így tovább!!!


Ehhez talán csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy szerintem Hanna nem csak kihasználja a verekedést, hanem előidézi, azt sugallva Gebrának, hogy Botond "engedély nélkül" stírőli a nőjét, de ennyi.

A többiről meg abszolút egyezik a véleményünk cheers .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 9:15 pm

Niwrok írta:

Ördögi kör

Ehhez talán csak annyi hozzáfűznivalóm van, hogy szerintem Hanna nem csak kihasználja a verekedést, hanem előidézi, azt sugallva Gebrának, hogy Botond "engedély nélkül" stírőli a nőjét, de ennyi.

A többiről meg abszolút egyezik a véleményünk  cheers .
.

Igen, ezért is írtam, hogy utólag teljesen más az értelmezése, nekem elsőre ez nem tűnt fel.

Szóval jó volt, na. Nagyon jó. És nem is gondoltam, hogy erről fog szólni!!! yeah



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 9:22 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Ördögi kör

A többiről meg abszolút egyezik a véleményünk  cheers .


Szóval jó volt, na. Nagyon jó. És nem is gondoltam, hogy erről fog szólni!!! yeah


Nekem valahol maga a cím és a borító kicsit előrevetítette, hogy mire fog kimenni...

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
andrew1975




Hozzászólások száma : 6
Join date : 2012. Oct. 24.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 9:32 pm

Váó! Köszi, nagyon jó volt olvasni a soraidat! Még párszor átrágom magam rajta aztán reagálok bővebben is, de nagyon örülök, hogy tetszett, megérte akkor ez a rengeteg meló, úgy látom! Smile
Vissza az elejére Go down
Dylan83




Hozzászólások száma : 6
Join date : 2012. Oct. 23.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 9:39 pm

Srácok!

Köszönjük a tartalmas kritikákat! Mindig öröm ilyen mélységű véleményt olvasni, függetlenül az előjeltől!

Annak meg még inkább örülök, ha el is nyerte a tetszéseteket! Ahogy olvastam R2-D2 már-már túlzóan pozitív kritikáját, arra gondoltam, talán elsőre le sem esett neki, hogy az iskolaudvaron játszódó jelenetet nem véletlenül mesterkélt, mivel egy manipuláció eredménye. De látom másodikra már feltűnt! Smile

A Csillagok között meg tényleg nem szar, ebben minden stábtag egyetért, nem is volt jó érzés beleírni a forgatókönyvbe, de muszáj volt! Szóval ettől most hivatalosan is elhatárolódunk! Smile
Vissza az elejére Go down
Gyulus
Admin
Gyulus


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 47

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 10:05 pm

R2-D2 írta:
De kedves Erős Arnold úr, nem arról volt szó, hogy a másodikon – amin amúgy Borbála képhez más név van írva – eredeti neveken szerepelnek az emberkék???

Én is köszönöm ezt a tartalmas írást, azt meg külön köszönöm, hogy a DVD-re is kitértél benne. Azt azért nem hiszem, hogy ne lehetett volna csiszolni rajta, de annak nagyon örülök, ha tetszett a film.

Ha nem bánjátok, kitenném majd ezt a két írást a film honlapjára.

Az idézethez:

Nem eredeti nevekről, hanem vicces és valódi nevekről van szó. Nyilván Bori képe alá mindenképpen Lucát kellett, hogy írjunk, az András és az én képem alatt nem változott a név, a többi, a filmben egyébként nem szereplő diák fotója alá viszont azoknak a nevei kerültek, akik részt vettek a filmben. Így az én nevem is ott van valaki képe alatt, a Borié is valaki másé alatt. A másik változatban ezek a nevek voltak vicces nevek. Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 10:09 pm

Gyulus írta:

Nem eredeti nevekről, hanem vicces és valódi nevekről van szó. Nyilván Bori képe alá mindenképpen Lucát kellett, hogy írjunk, az András és az én képem alatt nem változott a név, a többi, a filmben egyébként nem szereplő diák fotója alá viszont azoknak a nevei kerültek, akik részt vettek a filmben. Így az én nevem is ott van valaki képe alatt, a Borié is valaki másé alatt. A másik változatban ezek a nevek voltak vicces nevek. Wink


Ezt nem is figyeltem a film közben (ezt az extrát még nem láttam), de azon jót mosolyogtam, hogy Bori lett a saját anyja Smile .
.
Vissza az elejére Go down
Gyulus
Admin
Gyulus


Hozzászólások száma : 4
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 47

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptySzer. Feb. 01, 2017 10:29 pm

Niwrok írta:
Gyulus írta:

Nem eredeti nevekről, hanem vicces és valódi nevekről van szó. Nyilván Bori képe alá mindenképpen Lucát kellett, hogy írjunk, az András és az én képem alatt nem változott a név, a többi, a filmben egyébként nem szereplő diák fotója alá viszont azoknak a nevei kerültek, akik részt vettek a filmben. Így az én nevem is ott van valaki képe alatt, a Borié is valaki másé alatt. A másik változatban ezek a nevek voltak vicces nevek. Wink


Ezt nem is figyeltem a film közben (ezt az extrát még nem láttam), de azon jót mosolyogtam, hogy Bori lett a saját anyja Smile .
.

Ó, a zárójelentés tele van ilyen csemegékkel, lévén azt is nulláról kellett összerakni! Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 02, 2017 1:59 am

Dylan83 írta:


Ahogy olvastam R2-D2 már-már túlzóan pozitív kritikáját, arra gondoltam, talán elsőre le sem esett neki, hogy az iskolaudvaron játszódó jelenetet nem véletlenül mesterkélt, mivel egy manipuláció eredménye. De látom másodikra már feltűnt! Smile


Pont ez benn a szép (meg a nagy), hogy az ilyen zsánerű filmekhez hasonlóan az, ami elsőre fel sem tűnik, a film megtekintése után nyer értelmet - vagy új értelmet. Nektek könnyű, mert ti találtátok ki, de számomra a puzzle egy darabja volt.  egyetért


Gyulus írta:

Nem eredeti nevekről, hanem vicces és valódi nevekről van szó. Nyilván Bori képe alá mindenképpen Lucát kellett, hogy írjunk, az András és az én képem alatt nem változott a név, a többi, a filmben egyébként nem szereplő diák fotója alá viszont azoknak a nevei kerültek, akik részt vettek a filmben. Így az én nevem is ott van valaki képe alatt, a Borié is valaki másé alatt. A másik változatban ezek a nevek voltak vicces nevek. Wink


Gyulus írta:

Ó, a zárójelentés tele van ilyen csemegékkel, lévén azt is nulláról kellett összerakni! Smile

Na ezeket majd leellenőrzöm, csak most kölcsönadtam a DVD-t egy filmes barátomak. Smile


.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Aznap éjjel S1   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptyPént. Feb. 03, 2017 12:35 am

.
R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EQpIMie




Aznap éjjel S1




Az Aznap éjjel egy nyolcrészes HBO-minisorozat, ami az angol BBC-n futott, kétszer ötepizódos Criminal Justice című sorozat amerikai feldolgozása. Bár ez utóbbit nem láttam (még), de a végeredmény ismeretében nagyjából úgy képzelem el a szitut, mint mikor a Válaszcsapást átvette a Cinemax az angoloktól: az amerikanizálásban valami elveszhetett, és talán a színvonal is eshetett (ha viszont így gondolkodom, érdemes lenne belevágni a Criminal Justice-ba is, abban vélhetően nem lesz ceruzával lábat vakaró idegesítő ügyvéd figura…   hmmm  ). Több helyen is olvastam, hogy az Aznap éjjel kilencrészes, az imdb-n is így szerepel, de senkit ne tévesszen ez meg: azt hiszem, a kilencedik – kvázi nulladik – rész még az időközben elhunyt James Gandolfini főszereplésével készített pilot lett volna. A sorozatnak ugyanis meglehetősen hányattatott sorsa volt, az HBO berendelte, majd visszalépett, majd berendelte, majd meghalt a főszereplő, aztán jött volna De Niro, aztán ő ment, végül John Turturro lett az ekcémás ügyvéd.

A baj megint azzal van, hogy én a nagy-nagy nemzetközi szakmai és közönségsiker ellenére csak egy erős közepes sorozatot láttam (néha szenvedtem végig), aminek ugyan a pilotja valóban a valaha látott legjobbak közé tartozik, de aztán azt azt követő 7 órának a felében én is mindenemet vakartam – a főszereplővel együtt. Nem véletlenül írom ezt ennyiszer, engem egy idő után kifejezetten idegesített az ügyvéd ezen tevékenysége: az égvilágon semmi szerepe nem volt a történetben, csupán az időt húzták vele… úgyhogy mikor 3 epizódon keresztül a gyilkosság ügyében SEMMI NEM történik, csak és kizárólag a faszinak a szandálos lábszagát kellett néznem, nos, az kissé megviselt. De vicces semmiképp nem volt. A sori alaphelyzete ugyebár az, hogy egy amerikai, pakisztáni származású fiú, Nasir „Naz” Khan (Riz Ahmed) egy buliba eljutáshoz ellopja apja taxiját – ld. még Utolsó éjjel monológ, pakisztáni taxisok – ami ráadásul nem is csak apjáé, hanem egy másik két faszival közösen fenntartott kocsi. Az jó kérdés, hogy ha már hárman vannak egy munkaeszközre, akkor az autó épp miért áll, de legyen épp mindenki aznap éjjel szabadnapos… Szóval Naz elviszi a kocsit, de elkeveredik a belvárosban, és a szabadot jelző taxi lámpát sem tudja lekapcsolni – egyszer csak azt veszi észre, hogy egy csinos lány ül be mögé, akit nem igazán érdekel, hogy Naz nem taxis és aznap éjjel nem dolgozik. Mert aznap éjjel aztán úgy álltak a csillagok, hogy Naz hamarosan Andreánál (Sofia Black D’Eila) köt ki, először annak konyhájában, majd jó sok drog meg pia után annak ágyában. Másik jó kérdés – és ez később el is hangzik – hogy ha valaki annyira nem tudja, hol van és mit csinál(t), hogy van annyi esze és lélekjelenléte, hogy az általa is használt, rá nézve terhelőnek tűnő bizonyítékokat eltüntesse… de bennem az is felmerült, egyáltalán vezetni, beszélni hogy tud.

Ha jól gondolom, két-három órát aludt ugyanis Naz, viszont később a részegségnek semmi nyoma, úgy néz ki, Hollywoodban ez totál érdektelen téma, nem az első alkalom, hogy a főszereplőnek menni sem kellene tudnia, mégis kész akcióhős… de mindegy. Szóval, Naz felébred a konyhában, és kicsit később rájön, hogy az aznap éjjeli játszópajtása vérben fekszik: valaki jó sok késszúrással megölte. Naz pedig mit csinál? Te mit csinálnál kedves néző? Pánikba esnél mint ő, és hanyatt-homlok menekülnél?? Talán… talán, lehet.  scratch  Miután Naz nem tudja, mi történt, így tesz, sőt elvisz egy kést, amit betesz a kabátja belső zsebébe, majd nemsokára egy rendőrautó hátulján találja magát. De nem ám a gyilkosságért… egy teljesen más dolog miatt. No. Az a helyzet, hogy ha mindezt a rengeteg – szerintem ökörségek – balszerencsés dolgot feldolgozzuk, akkor utána tényleg egy olyan fél órát kapunk, ami bármelyik nagy film bármelyik nagy rendezőjének becsületére válna: Naz, késsel a kabátja alatt a rendőrőrsön – szinte robbanásig nő a feszültég a képernyőn. Egyszerűen zseniális ez a szakasz, Riz Ahmed parádés, az egész pilot, ezzel a hangulattal, feszültséggel, önálló filmként simán maximális pontszámot érne. Az eseményekben kellően bizonytalanok vagyunk, de kellően Naz mellett állunk (amúgy szerintem ez lesz majd a sori legnagyobb hibája, engem igazából egy pillanata sem tántorított el mellőle), annak ellenére, hogy simán benn van a pakliban, hogy módosult tudattal ő a gyilkos.

És akkor belép a képbe John Stone (John Turturro), a kisstílű, ekcémás lába miatt késő ősszel is mezítláb, szandálban járó ügyvéd. Annyira tipikus és kiszámítható a figurája, ami vele, rajta keresztül történik, hogy szinte fájt. Hát persze, hogy lecsap a fiúra, hát persze, hogy többre hivatott, mint ami jutott neki, hát persze, hogy lesz egy nagy ügyvédi iroda, akivel konfliktusba kerül – és hát persze, hogy zavarja az a qrva ekcéma. A pilotot követő 3 epizód megy el arra, hogy a sorozat érdemi nyomozás nélkül, a többi karakter megismertetése mellett Stone lábkiütésére keressünk gyógymódot. Amíg viszont az nincs, addig ceruzával vakarja a lábát… ja, meg van egy macska, akit annak ellenére magához vesz, hogy nyilvánvalóan allergiás rá. Aztán leadja, aztán visszaveszi, aztán leadja...  Rolling Eyes  Nem tudom, én képtelen voltam megbékülni ezzel a figurával (nem a színésszel, őt bírom), és az eseményekkel, egyszerűen három epizód erejéig kiült az unalom az arcomra és lóbálta a lábait.  R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 3603792908  Ezen még az sem segített, hogy szerencsére nem csak a vakaródzó ügyvédre fókuszált a történet, hanem a vád, a védelem, a börtön és némileg a család szálait váltogatták a képernyőn – viszont valahogy ekkor semmi sem működött. Mintha pause gombbal megállították volna az eseményeket, mintha minden csak arra várt volna, hogy az évad második felében induljon be – no de akkor mi szükség is volt egy nyolcrészes évadban a töltelékepizódokra? Gyerekek, ez egy egészen kiváló hangulatú és témájú FILM lehetett volna… mondjuk kettő, maximum kettő és fél órában…

Mert a hangulata bizony nagyon rendben van, a gyilkosság, a lassan feltáruló indítékháló, az egyre csak szaporodó kérdőjelek nagyon jók, a  9/11 mintájára megvillantott társadalmi reakció, mondanivaló pedig nagyszerűen illeszkedik a történetbe. A börtönös szál, amiben Naz egyre határozottabb és egyre keményebb lesz, szintén nagyon jó – bár nekem azért fura volt, ahogy a jellemfejlődését ábrázolták: a kissé suta, nyámnyila pakiból tetovált (SIN – mekkora idiótaság, olyan, mint az ÜSS), kopaszra borotvált kisgengszter lesz benn. Jók a „mellék” szereplők, is, mindenekelőtt ugyebár Freddy (Michael Kenneth Willimas), a Gengszterkorzó Chalkyja, aki a börtönben egyengeti Naz útját, illetve Box nyomozó (Bill Camp), aki számomra annak ellenére volt a sorozat talán legnormálisabb, leghitelesebb figurája, hogy a „rossz” oldalon állt. S ha már itt (jó és rossz oldal) tartunk: valahol az Aznap éjjel legeslegnagyobb problémáját – az unalma mellett – pont az jelentette, hogy igazándiból egyetlenegyszer sem tudtak megingatni abban, amit elsőre gondoltam a gyilkosságról, hiába tett meg a forgatókönyv mindent, hogy Nazt rosszabb színben tüntesse fel, egy üres lufi lett az egész. Jól csűrték-csavarták a dolgokat, próbáltak mindent bevetni, hogy kétséget ébresszenek bennem az események, illetve Naz iránt, de nem igazán sikerült… értetlenséget és ellenszenvet ellenben igen. Előbbit a kis ügyvédnő iránt (el nem tudom képzelni, hogy van ekkora ökör, mint ő  faceplam  ), utóbbit meg az ügyésznő iránt: hááát, szegény Jeannie Berlin minden volt csak nem dekoratív.  Evil or Very Mad

A hagyományosan amerikai tárgyalótermi rész nem rossz, a tanúvallomások, az előkerülő bizonyítékok pro és kontra lendületesen viszik előre a történetet, az egészet leginkább az O.J. Simpson tárgyaláshoz tudom hasonlítani – az pedig tetszett. Szerencsére Stone is tudott már cipőt húzni a végére, úgyhogy nagy örömömre ő is megoldást talált bajára. Viszont nem hagy nyugodni maga a befejezés: az oké, hogy ennek, így, ilyen formában nagyjából vége van, de ugye egyértelmű, hogy nyitva hagyták a történetet – ez viszont aljasság, ugyanis folytatásnak se híre, se hamva. Legalábbis hivatalos berendelés nincs, úgyhogy meg kell egyelőre azzal elégednünk, ami ítélet ez úton született Naz büntetőperében… márpedig én nem tudok elájulni attól a választól, hogy „Nem tudom.” Másnak lehet, hogy ettől lesz jó a finálé, én inkább melegebb éghajlatra küldöm az írókat… mert én tudom. Én végig tudtam, az Aznap éjjel pont azt a hatást nem érte el nálam, amire szerintem tervezték. Mármint hogy bizonytalanságban tartsanak órákon át, ki is ölte meg 22 késszúrással szegény Andreát.





70%




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 18, 2019 6:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptyPént. Feb. 03, 2017 6:41 am

R2-D2 írta:

Aznap éjjel S1

Az Aznap éjjel egy nyolcrészes HBO-minisorozat, ami az angol BBC-n futott, kétszer ötepizódos Criminal Justice című sorozat amerikai feldolgozása. Bár ez utóbbit nem láttam (még), de a végeredmény ismeretében nagyjából úgy képzelem el a szitut, mint mikor a Válaszcsapást átvette a Cinemax az angoloktól: az amerikanizálásban valami elveszhetett, és talán a színvonal is eshetett.

A baj megint azzal van, hogy én a nagy-nagy nemzetközi szakmai és közönségsiker ellenére csak egy erős közepes sorozatot láttam (néha szenvedtem végig), aminek ugyan a pilotja valóban a valaha látott legjobbak közé tartozik, de aztán azt azt követő 7 órának a felében én is mindenemet vakartam – a főszereplővel együtt. Nem véletlenül írom ezt ennyiszer, engem egy idő után kifejezetten idegesített az ügyvéd ezen tevékenysége: az égvilágon semmi szerepe nem volt a történetben, csupán az időt húzták vele… úgyhogy mikor 3 epizódon keresztül a gyilkosság ügyében SEMMI NEM történik, csak és kizárólag a faszinak a szandálos lábszagát kellett néznem, nos, az kissé megviselt. A pilotot követő 3 epizód megy el arra, hogy a sorozat érdemi nyomozás nélkül, a többi karakter megismertetése mellett Stone lábkiütésére keressünk gyógymódot. Amíg viszont az nincs, addig ceruzával vakarja a lábát… ja, meg van egy macska, akit annak ellenére magához vesz, hogy nyilvánvalóan allergiás rá. Aztán leadja, aztán visszaveszi, aztán leadja...  Rolling Eyes  

Viszont nem hagy nyugodni maga a befejezés: az oké, hogy ennek, így, ilyen formában nagyjából vége van, de ugye egyértelmű, hogy nyitva hagyták a történetet – ez viszont aljasság, ugyanis folytatásnak se híre, se hamva. Legalábbis hivatalos berendelés nincs, úgyhogy meg kell egyelőre azzal elégednünk, ami ítélet ez úton született Naz büntetőperében… márpedig én nem tudok elájulni attól a választól, hogy „Nem tudom.” Másnak lehet, hogy ettől lesz jó a finálé, én inkább melegebb éghajlatra küldöm az írókat… mert én tudom. Én végig tudtam, az Aznap éjjel pont azt a hatást nem érte el nálam, amire szerintem tervezték. Mármint hogy bizonytalanságban tartsanak órákon át, ki is ölte meg 22 késszúrással szegény Andreát.

70%


Amúgy is "fekete ló" volt ez a sorozat, azért is halogattam, most lehet, hogy egy kicsit hátrébb sorolódik. A nyomozás meg a tárgyalótermi rész nyilván jól hangzik, a macskás résznél meg azt hittem, hogy a fickó azzal vakartatta a lábát   faceplam ...

Nem baj, néztem nekem qrvára bejövő sorozatévadot mostanában, a hét végén meg is próbálok jelentkezni vele.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptyPént. Feb. 03, 2017 4:17 pm

Niwrok írta:

Aznap éjjel S1

Amúgy is "fekete ló" volt ez a sorozat, azért is halogattam, most lehet, hogy egy kicsit hátrébb sorolódik. A nyomozás meg a tárgyalótermi rész nyilván jól hangzik, a macskás résznél meg azt hittem, hogy a fickó azzal vakartatta a lábát   faceplam ...


Laughing Nézd meg csak az első és az utolsó két részt. Úgy is jó, arra meg már van cipő a faszin...
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: TOP10 2016   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 EmptyVas. Feb. 05, 2017 2:07 pm

R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 CG8qTyr



TOP10 2016



Annak ellenére, amennyi minden történt körülöttem az évben, viszonylag sok filmet (és sorozatot) tudtam idén is megnézni, kár, hogy ezek döntő többsége a tavalyi évhez hasonlóan ezúttal is a középszerűségbe süllyedt. Megint csak több olyan alkotásba is belefutottam, ami ugyan akkor, adott pillanatban tetszett, de aztán arra már egyik sem volt érdemes, hogy akár újranézzem, vagy listára tegyen őket. Kicsit nehezebben is alakult ki ez a TOP 10, a sok egyforma mozi közül nem igazán volt kiemelkedő, csontig ható mozgókép, a nagy többség közötti sorrend szinte teljesen véletlenszerű. 2016-ben az újrázásokkal együtt 171 filmet és 22 sorozat 23 évadát láttam – ebből 82 film a „hivatalos” éves listáról – ami talán egyéni rekord is... ezer köszönet érte a nettékának. Jó néhány nagy csalódás is ért – annak ellenére, hogy a megtekintett filmek más egy szűkített lista eredményei –, de legnagyobb örömömre ismét egy Star Wars mozit ünnepelhetek a dobogón.

S ha már tavaly tettem egy ilyen irányú kitekintést, ezúttal a sorozatok világából ki kell hogy emeljem a Kincses sziget című ifjúsági kalandregény felnőttfilmes előzményét, a Fekete vitorlákat, az idén egyértelműen ez a sorozat, ennek három évada volt legnagyobb hatással rám. Egy hónapig kalózokkal feküdtem és keltem, Vane kapitány pedig talán az idei év legjobb karaktere lett nálam… Az meg immár harmadik éves hagyomány, hogy két lista készül: az egyik a hivatalos, hazánkban 2016-ban bemutatott alkotásokból válogatva, a másik viszont az alapján, amiket én idén láttam először és/vagy nem értek el a magyar mozikba. Ja, meg van egy Bottom lista is, ami mint mindig, nálam egyben a legnagyobb csalódások összesítése is egyben. És megint csak elmondom, hogy a második listán vannak az igazi kincsek…

1. Sully - Csoda a Hudson folyón

Azt hiszem, ebben voltam a legbiztosabb. Rettentő módon megérintett már a moziban is az egész, Eastwood egészen kiváló érzékkel szedte szét az eseményt és rakta több ízben, különböző nézőpontokból össze. A sok amerikai hős története után most először éreztem azt, hogy Sullenberg kapitány picit az én hősöm is lett.

2. Egy háború

Ez egy dán film, a tavalyi év idegennyelvű Oscar indulója, amiben egy dán alakulat balul sikerült afganisztáni akcióját, illetve annak következményeit boncolgatják egy tárgyalótermi dráma keretében. Súlyos kérdések, amerikai cukormáz nélkül: egy kőkemény háború, kőkemény valóság, aminek keménységét a hitelesség és a helyzet abszurditása egyaránt adja.

3. Zsivány Egyes – Egy Star Wars történet

Végre…a tavalyi blama után végre egy SW mozi a TOP 10-ben, ami simogatta rajongói lelkemet: a kissé szétszórt és csapongó kezdés után lehengerlő intenzítású és képi világú alkotást kaptam. Zseniális easter eggek, a film pedig szerves és borzasztóan alaposan átgondolt része az egész Sagának, rajongói szemmel kész kánaán – ami egyszerre remek megalapozása az EU Zsivány Kommandójának, valamint magyarázata annak az eddig megmagyarázhatatlan ténynek, hogy hogy a francba sikerült a nagy, gazdag, precíz és könyörtelen Birodalomnak egy olyan bolygópusztító fegyvert létrehozni, amit két, egy X-szárnyúról kilőtt protontorpedóval meg lehet semmisíteni…

4. A fegyvertelen katona

Annak ellenére, hogy nekem a film igazából csak a partszakasz eseményeitől értékelhető, a Gibson által vászonra vitt háborús jelenet örök életre bevéste magát az emlékezetembe. A Ryan ehhez képest mesefilm, annyira intenzív, brutális és hiteles az egész, hogy döbbenettel néztem a háborús szakaszt. Ha az elején nem lett volna az a „vallásos cukormázzal” leöntött bevezető, no meg ha a főszereplő az elején nem lett volna annyira bárgyúan idióta, az év(tized) filmje is lehetett volna. De még így is brutálisan jó.

5. Creed – Apollo fia

Rockyt nem kell bemutatni senkinek, ezzel a filmmel pedig méltó módon adta át a stafétát egy fiatal néger bokszolónak. A tipikus és kiszámítható sportfilmek kliséit néha felrúgva a Creed hemzseg a kapcsolódási pontoktól és kikacsintásoktól, teszi mindezt pedig úgy, hogy az égvilágon semmin nem érződik az a bizonyos izzadtságszag. Remek érzelmi töltet, jó poénok, nagyszerű alakítások – talán csak Ivan Drago cameoja hiányzott picit.

6. Nézd ki van itt

Hitler 70 évvel később visszatér népéhez és hihetetlen kalandokba keveredik – ez önmagában egy sima vígjáték alapja lenne… amit azonban ez a mozi nyújt, az sokkal több ennél. A rendező már korábbi filmjében (Kriegerin) is erős és kompromisszummentes módon ábrázolta a migrációt és annak hatását a német társadalomra, de ezzel a szatírával megelőzte korát. Két-három évvel a sáskajárás eseményei előtt járva készített egy vicces köntösbe öltöztetett, de véresen komoly kórképet Németországról – nekem meg ugye ez az egész német nyelvterület kissé különleges foglal el a szívemben, hát nem is volt kérdés, hogy itt köt ki a film.

7. Legendás állatok és megfigyelésük

Ahhoz képest, hogy egy történet nélküli könyv adaptációja, egészen kiválóra sikeredett: kifejezetten vicces, rengeteg izgalmas, ötletes és látványos Legendás állattal, no meg egy bámulatosan kitalált (és eljátszott) muglival… és… egy kizöldült bébi Groottal. Rowling parádésan nyúlt saját univerzumához, amiben immár Potter nélkül is van bizony élet.

8. A zátony

Nagyon jó fényképezéssel operáló, egyszemélyes túlélődráma, amiben egy fiatal lány csapdába esik egy öbölben. Baromi izgalmas, egy bizonyos pontig hihető és hiteles az egész… kár, hogy az a jelenet a nyolcadik helyre rántotta magával a filmet. Mindenestre a Cápa 1-2 óta a legjobb cápás film…

9. Assassin’s Creed

Tudom, hogy a nagyvilág kifejezetten utálja ezt a filmet, de nekem rohadtul bejött – főleg a XV századi Spanyolország, de a jelen Anibusa, az egész összeesküvéses-templomos dolog is tetszett. Ráadásul van egy rövid párbeszéd benn, ami eléggé éles és cinikus kiszólás a jelen civilizációjának, annak irányításáról. AC szűzként ültem neki, de AC kedvelőként álltam föl a székből.

10. Amerika Kapitány: Polgárháború

Annak ellenére, hogy nem igazán terveztem képregényfilmet listára venni – kifejezetten csömöröm van tőlük – nem mehetek el szó nélkül a Civil War mellett. Talán az egész Marvel Univerzum második legjobb filmjét láttam, egy olyan eszement szórakozást, ami majdnem felér a nálam etalon Bosszúállók első részéhez… igaz, ez is inkább Bosszúállók film, mint CA mozi. Mindegy, látványos, vicces, izgalmas, az a bunyó pedig a szuperhősök között… nos, az mindent vitt.

Nagyjából mindent láttam, ami érdekelt, a lista végére simán oda lehetne biggyeszteni, mondjuk az A szobát, a Spotlightot, az A fiút, a Démonok között2-őt, The Purge3-at… mindegyik hasonlóan teljesített. Mindegyiknek van olyan aspektusa, ami kifejezetten nem jött be, de összességükben remek filmek. A Gagarint meg csak azért nem tettem a listára, mert tavaly már írtam róla… mondjuk az simán TOP 10 lenne idén is.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

És akkor jöjjön az a kis lista, amit az idén először látott, hivatalosan be nem mutatott idei, vagy régebbi mozikból áll össze. Ezen jobbnál-jobb filmek vannak, igazi kincsek, amiket mindenkinek megnézésre ajánlok.

1. Az ismeretlen / El desconocido

Megint csak egy spanyol mozi nyerte ezt a válogatást, amiben mesteri módon keverték össze az A fülkét, a Locke-ot és a Féktelenült: egy BMW-be bombát rejtettek, ha pedig bárki kiszáll, vagy akár felemeli a valagát, levegőbe röpül az autó. Aztán jön egy telefon, a sofőrnek meg nem nagyon van más választása, mint követni az utasításokat… elvégre a két gyereke is vele van.

2. Under sandet

Picit hazabeszélek ezzel a filmmel, mert jó sok időm ráment a fordítására, de annak ellenére is zseniális: a dánok a háború végén németekkel szedették fel a tengerpart aknáit…ami valahol nem is baj, a baj az, hogy ezek a németek gyerekek voltak, közük nem volt mindahhoz az ideológiához, ami miatt vezérük háborút indított. A film néha szétrobban a feszültségtől, mikor is a kis csapat a homokban kúszva, étlen-szomjan, megalázva bökködi a talajt taposóaknákat keresve.

3. 13 óra – Bengázi titkos katonái

Michael Bay talán legjobbja: egy éjszaka története, mikor is Líbiában egy titkos CIA bázist megtámadják az arabok, egy maréknyi katonának pedig védekeznie kell az óriási túlerővel szemben. Bayhez hűen látványos, pörgős és izgalmas a film, meglepően brutális is – de azt hiszem, nagyjából végig hiteles marad. Kár,  hogy magával a CIA bázis létével Líbiában nem foglalkozik, így csak egy nagyon jó háborús film…de lehetett volna több is.

4. Circle

50 ember „ébred” egy teremben, mindegyikük egy piros világító körön állva. Fogalmuk sincs semmiről, az viszont hamar kiderül, hogy egy titokzatos szerkezet kb. kétpercente kijelöl valakit közülük, aki meghal – hacsak az illető, vagy a tömeg kollektíve nem választ maga helyett mást. Zseniális, egy komplett társadalmi metszet az egész, amiben mindenféle előítéletek felszínre kerülnek, amiben az empátiának, a meggyőzésnek óriási szerepe van abban, hogy épp ki haljon meg.

5. A szüfrazsett

Ha ezt időben látom, feltettem volna a tavalyi TOP 10-be: kiváló film a szüffrazsett mozgalomról, remek korrajzzal, nagyszerű színészekkel…no meg ez meglehetősen elgondolkodtató és sokkoló felsorolással a végén.

6. Az utolsó napok / Los últimos días

A posztapokaliptikus filmeknek nagy rajongója vagyok, ha meg valami újat tud mutatni ebben a témában, annak külön örülök: a Los ultimos dias úgy közelíti meg ezt a világképet, amint eddig tán semmi. Az emberiség ugyanis gyakorlatilag bezárkózott, a föld alatt, vagy saját otthonában él, anélkül, hogy el tudná hagyni azt – ha kimegy a szabadba, meghal. A főszereplők tehát az alagútrendszeren át próbálnak eljutni szeretteikhez, egy zseniális (és látványilag is rendben lévő) háttér előtt.

7. Otthon / дом

Az egyébként zseniális Augusztus Oklahomában vacsorajelenete kb. egy órásra bővítésre, megfejelve egy igazi vérgőzös, oroszos leszámolással. Talán a felvezetés hozzá picit hosszú és lassú, talán európai szemmel kissé fura ez az orosz lakóközösség, de a fináléja mindent visz. Nem lepődnék meg, ha ezek éles lőszert használtak volna…

8. Anthropoid

Ez a cseh-angol-francia mozi egy náci tiszt, Heydrich elleni prágai merényletről szól, amit anno az emigrációban lévő cseh kormány rendelt el – viszont a központi kérdés a filmben és a szereplők fejében az, hogy megéri-e egy mészáros halála, mikor véres bosszúra lehet számítani miatta?? Cillian Murpy és Jamie Dornan a két merénylő, a mozi a merénylettől elképesztően feszült és izgalmas – tényleg nem tudni, valaki túléli-e a kalandot.

9. ARQ

Ha már kedvenc zsánerek… ezúton említeném meg ezt az időhurkos filmet, ami költségvetése miatt természetesen nem versenyezhet a nagyokkal, de amit egy pincéből, 5-6 szereplővel ki lehetett hozni, azt maximálisan kihozták. Egy teljesen új koncepcióra húzták föl az egészet: mi van akkor, ha a hurokban nem csak a főszereplő, hanem egyre többen emlékeznek az eseményekre – a feltétel csak annyi, hogy ahhoz egyszer meg kell halniuk??

10. Maradj íven

Ha ki is lóg egy kicsit, úgy gondolom, a saját kedveltségi listámból nem hagyhatom ki a Brad Pitt által narrált dokumentumfilmet. 2011-től 2013-ig követi nyomon a MotoGP eseményeit, benn van Simoncelli halála és Marquez első VB címe is. Nekem, aki megrögzött MotoGP fan, hatalmas élmény minden egyes ilyen dokumentumfilm minden egyes perce, ilyenkor újraélem a versenyeket, úgyhogy ha lett is volna más mozi erre a pozícióra, ennek úgy éreztem, helyet kell biztosítani.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



És végül akkor a BOTTOM TOP 10.  Alapból szándékosan kihagyok olyan filmeket, amik jó eséllyel felhúzhatnak, de még így is rengeteg filmbe belefutok, amitől vártam valamit, s nem kaptam meg. Ez a legrosszabb film lista így egyben a legnagyobb csalódások listája is lett, aminek győztese egy percre sem volt kérdés…


1. Egyiptom istenei
2. Az ötödik hullám
3. A barátságos óriás
4. Támadás a Fehér Ház ellen 2: London ostroma
5. Tripla kilences
6. A függetlenség napja: Feltámadás
7. Jégkorszak: A nagy bumm
8. Szemfényvesztők 2
9. Inferno
10. A látogatás






.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 05, 2021 6:41 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   R2-D2 írásai 3.0 - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 3.0
Vissza az elejére 
4 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 35 ... 66  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai
» Niwrok írásai 3.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: