HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

R2-D2 írásai 3.0

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2412

TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   Pént. Okt. 13, 2017 6:37 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Szárnyas fejvadász 2049

Pedig eredendően is valahogy így keletkezett az élet, hogy a sok vízben úszkáló szar egyszer csak elkezdett sejtként viselkedni   hmmm ...
Futószalagon őssejtből vagy akár DNS-ből növeszteni sem más...
.

Akkor én az egész koncepciót rosszul értelmeztem. Számomra egy gyártott - emberfeletti erővel rendelkező - replikáns egy szimpla android (volt mindig is), ami nem tudhat szülni és szarni sem.

Ha klónok, akkor oké. hmmm

Mondjuk az én fejemben az sem egyben történik, hanem éppen úgy, mint ahogy autót raknak össze, csak ott az alkatrészeket az előre legyártott szervek jelentik.
De ugye ez csak találgatás, mert ezeket nem volt idő megmutatni Rolling Eyes ...

.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3537

TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   Pént. Okt. 13, 2017 11:25 am

Niwrok írta:

Szárnyas fejvadász 2049

Mondjuk az én fejemben az sem egyben történik, hanem éppen úgy, mint ahogy autót raknak össze, csak ott az alkatrészeket az előre legyártott szervek jelentik.
De ugye ez csak találgatás, mert ezeket nem volt idő megmutatni  Rolling Eyes ...

.

Ebben kétségkívül van ráció, de a kérdés továbbra is fennáll: minek? Ezzel akarják pótolni/kiegészíteni az emberiséget? Ha ilyen szintű szervgyártás van - mert akkor ezek szerint kivétel nélkül minden szervnek kell lenni,hogy összerakjanak egy replikánst - miért nem az embereket javítják meg?
Ezért írtam (immár többször, máshol is), hogy manapság úgy működik Hollywood, hogy fogadd el, amit kitalálunk, és ne kérdezősködj... de hát nekem ez a szülő replikáns csak nem megy ki a fejemből. Miért csak ő? Egy kettőbel korábbi modell? Amúgy is a szervekből összerakott modellek miért sorszámozottak? Az új szív a régi továbbfejleszett válozata???

A másik, ami úgy szöget ütött a fejemben: egy hologramm hogy tud belemászni egy replikáns (ugye, így élő szövet!!!!) testébe?
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2412

TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   Pént. Okt. 13, 2017 4:52 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Szárnyas fejvadász 2049

De ugye ez csak találgatás, mert ezeket nem volt idő megmutatni  Rolling Eyes ...

.

Ebben kétségkívül van ráció, de a kérdés továbbra is fennáll: minek? Ezzel akarják pótolni/kiegészíteni az emberiséget? Ha ilyen szintű szervgyártás van - mert akkor ezek szerint kivétel nélkül minden szervnek kell lenni,hogy összerakjanak egy replikánst - miért nem az embereket javítják meg?
Ezért írtam (immár többször, máshol is), hogy manapság úgy működik Hollywood, hogy fogadd el, amit kitalálunk, és ne kérdezősködj... de hát nekem ez a szülő replikáns csak nem megy ki a fejemből. Miért csak ő? Egy kettőbel korábbi modell? Amúgy is a szervekből összerakott modellek miért sorszámozottak? Az új szív a régi továbbfejleszett válozata???

A másik, ami úgy szöget ütött a fejemben: egy hologramm hogy tud belemászni egy replikáns (ugye, így élő szövet!!!!) testébe?

- Talán van egy fél mondat róla, hogy az emberiség elkezdte meghódítani a világűrt, a szomszédos bolygókat, szerintem arra kell leginkább a munkaerő. És ahogy a Föld egyre élhetetlenebb lett, gondolom helyben is elkezdték emberszerű gépekkel pótolni azt a maradó kényelmére... Így inkább a "dolgozó emberek" vannak kevesen, ezért nem opció a szimpla "javítgatás", hiába vannak szervek, amivel ez megtehető lenne.
- Azt is említik -talán Wallace-, hogy az új modellek legfőbb "erénye" a korábbiakhoz képest az engedelmesség, vagyis a szabad akarat hiánya. Eszerint akkor ezek tudatilag robotok, vagyis munkaeszközök, tulajdonok, biogépek... akkor meg az ember, védve a tulajdonát, nyilván szeretné azt ellátni valami gyártási számmal. Ezért a sorszám, mint az alvázszám Smile ...
- A hologrammot nem értem scratch ... Joi nem mászik be sehova, senkibe, csak átvéve annak a mozdulatait, "rávetíti" magát a másik testre...

A szülésnek ettől még nincs továbbra sincs értelme, részemről nem is lesz Smile ...
.
Felhasználó profiljának megtekintése
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 3.0   

R2-D2 írásai 3.0
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
20 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20