Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 2.0

Go down 
+6
Remo
R2-D2
Niwrok
Gyulus
andrew1975
mesterjani
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 53 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyVas. Márc. 25, 2018 1:27 pm

Niwrok írta:


Hogy Peter úgy indul, hogy megmarja egy radioaktív pók, és attól lesz emberfeletti ereje, az még lehet hülyeség, de hát így indul a sztori, ennek lenyelése nélkül csak a köpet fog gyűlni, bármit is csinál szegény...


Akkor gondolom a Párduc nem mostanában fog jönni nálad... de ennyi fenntartással talán nem is baj... peace

.

Ebben a két mondatodban benn van minden lényeges viszonyom az MCU-hoz. peace
Ami még mindig jobb és megengedőbb, mint a Supermanes kapcsolat... scratch

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyVas. Márc. 25, 2018 4:35 pm

R2-D2 írta:

Niwrok írta:
.
The Wall

Bár annak is megvolt a feszültsége, ahogy Mike a Mine-ban leginkább önmagával volt kénytelen harcolni, a kitartását véve leginkább igénybe, Isaac és Juba párviadala, mind fizikailag, mind szellemileg is próbálva a másik fölébe kerekedni, egy hasonlóan szűk területre szorulva is izgalmasabb volt minden szempontból; kicsit úgy, mint ahogy a sakk is érdekesebb, ha ellenfél is van hozzá.


8/10
.


El is felejtettem múltkor kérdezni: háborúra készülsz valakivel? Csak mert hogy ilyen filmdömping van nálad... igaz, ez totál hangulatfüggő, egyszer én is 4 napig tengeralattjárós filmeket néztem. Utána jó volt kimenni a szabad levegőre. Laughing

No. Köszi az ajánlást, ez qrva jó film volt!!! Minden igaz, amit írtál, az első perctől az utolsóig feszült és izgalmas, zseniális, ahogy kapcsolatba kerülnek, s bár folyamatosan elhangzik a filmben, Juba mit és miért csinál, valahogy az emberben mégsem tudatosul. Így a finálé rendesen megdöbbentő... Egy apró dolog, ami viszont elkerülhetetlen, ha írsz róla: még jobb lett volna, ha a fal mögé kerülésükről sem tudok semmit, tehát ha úgy ülök neki, hogy nulla információm van a mozival kapcsolatban. Így azért azt a bizonyos lövést is vártam az elején, talán jobb lett volna, ha az is sokkol - de hát ha meg nem olvaslak el és nem tudom, miről szól a mozi, akkor nem nézem meg. Mindegy, így is simán

80%

de talán ennek még föle is van nálam. Wink


Nem, nem készülök, de már én is csak mosolyogni tudok rajta, hogy rábukkanok egy katonás filmre, és nem bírom otthagyni Smile . Most is még kettő van a tarsolyban.

Pedig ennél aligha lesznek jobbak... Igen, a Fülke nekem is eszembe jutott, de nyilván nem írhattam le, hogy arra emlékeztet... És igen, azt is tudtam, hogy az alaphelyzetről túl sokat írok le, de hát el kellett lőnöm az egyik csavart, hogy a másikat legyen alkalmad megnézni... de talán olyan sokat nem rontottam ezzel az élményen.

Örülök, hogy ennyire tetszett, és hogy azért még tudok ajánlani olyat is, ami bejön Wink .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Tomb Raider   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyKedd Márc. 27, 2018 9:50 pm

.
Tomb Raider

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Tomb-r10


Közhely, hogy mennyire nem könnyű számítógépes játékból jó filmet forgatni; olyat, ami megtalálja az egyensúlyt a rajongók aprólékosan kőbe vésett elvárásai és a laikusok korlátozott ismeretei között, és nekem ilyenkor mindig ott van az is, hogy ez a két médium nincs is annyira messze egymástól, mint a könyv és a film. Ma már sok játék igazából interaktív mozinak is elmenne, az átvezető animációk meg alig gyengébbek minőségben, mint egy CGI-látványvilág, így egyre nehezebb egyszerre a nosztalgiára és a kíváncsiságra építeni, ami mindkét oldalnak megelégedettségére válik. Tizenöt éve például még elég volt annyit vászonra vinni egy Tomb Raiderből, hogy egy nagymellű csaj ugrabugráljon meg lövöldözzön, ami alapvetően nem is volt rossz, de azért azóta a játék is sokat fejlődött a harmadik újrakezdése után, ezért reméltem, ha már reboot lesz a filmvásznon is, csak tanultak már valamit az eddigiekből, és a bögyöknél meg a pisztolyoknál többet kívánnak nyújtani vele.

A játékadaptációk első csapdáját ügyesen elkerülte az új Tomb Raider azzal, hogy a stáb nem fárasztotta magát új történet írásával. Mindössze a világot átvenni, és arra új mellékszereplőkkel új történetet írni elég kockázatos, túl mély ismeretet kíván meg az íróktól, amivel azok általában nem rendelkeznek, így felszínes lesz a dolog (ld. Assassin's Creed), vagy éppen fordítva, túl sok információt akarnak belepasszírozni két órába, és a végén már senki nem érti, a kik mit miért csinálnak hol (erre meg jó példa nálam a Warcraft). Az évszázadokkal korábban a titokzatos Yamatai-szigetre száműzött hercegnő, Himiko misztikus erejéről szőtt legenda viszont szinte egy az egyben átveszi az új trilógia első játékának sztoriját. Lara ezúttal fiatalon kerül bemutatásra (ami valahol vicces, Angelina Jolie ugyanis fiatalabb volt az első film bemutatójakor, mint Alicia Vikander most), ekkor még nem gyakorlott sírrabló, sőt, éppen az itt szerzett élmények, tapasztalatok és sebek hatására lesz belőle az, akinek a régészet nem csak pár romos épület meg csorba tárgy, de ugyanúgy nem is puszta kaland, hanem felelősség. Ez a része pedig filmen sem rosszabb, mint a játékban volt, teret engedve annak, amikor egy vagány, sportos lány először kénytelen éles helyzetben, a vadonban, a szintén a sziget titkára vadászó, állig felfegyverzett zsoldosokkal szembeszállni, túlélni, és hogy milyen mondjuk megölnie az első embert, még ha önvédelemből is. Nyilván aki nem játszott ezzel a résszel (sem), az nem fog ezekre külön figyelni, hogy mi származik onnan, de nekem sem volt problémám ezekkel... a bevezető-, eredettörténet-jelleggel már a játéknál el kellett számolnom, ezt is csak örökölte a film.

Inkább azzal voltak gondjaim, amiket az írók mindehhez hozzátoldottak, hogy Lara története valamennyire kerek egész legyen, és mondjuk legyen benne vicceskedő, de felesleges mellékszereplő, amire a játék szűk tere, és benne a túlélésért folyó nyomasztó küzdelem nem adott lehetőséget. Az elején még teszett is az, ahogy az arisztokrata és vagyonos családi hátterével Lara boxklubokban lejmol haladékot a bérlet kifizetésére meg biciklisfutárként teper, és ahogy ennek a magyarázatát érzelmileg felépítették, de ennek elég gyorsan vége szakadt, ahogy sokadszor is újragondolták Lara apjának halálát (szerintem csak Bruce Wayne szülei haltak meg többféleképpen, mint Richard Croft), és ugyan a Hong Kong-i kikötőben zajló fogócska is pörgős volt, de nem különösebben érdekes. Fél óra volt legalább amire a film elkezdett egy Tomb Raiderhez hasonlítani, de egy olyan Tomb Raiderhez, aminek a forgatókönyve összemosódott az Indiana Jones és az Utolsó kereszteslovagéval... Ráfeküdve a túlélős sztorira, Larából inkább női akcióhőst próbáltak csinálni, aki szembeszáll a pontos lelőhely ismeretének hiányában hét éve csak sziklákat robbantó zsoldosokkal, próbálva kideríteni az apjával történteket és kimenteni a szigeten rekedteket... és az utolsó fél órát leszámítva nagyjából ennyi a történet. Nem túl acélos, jobban ki van tömve kincsvadászos klisékkel, mint Vikander kisasszony melltartója, de eltelt vele a játékidő... És akkor már inkább fájt a szívem a színes kristályos csapda gagyiságától, a belengetett, aztán a végére elfelejtett próbatételektől, a "sereg" céltalanságától, és attól, hogy a film kényszeredetten próbál lehámozni mindent a Tomb Raiderről, aminek a misztikumhoz és a természetfelettihez köze lenne, miközben ez a sorozat egyik építőköve.

A látványban is a játék volt a meghatározó. Lehet a kötődés miatt, de azok a jelenetek tetszettek a legjobban, ahol gyakorlatilag még a kameranézeteket is átvették; a viharban hánykolódó hajó, a sebes folyó és a rozsdás repülőroncs jellegzetes, ügyesen vászonra vitt helyszínek és akciók (mondjuk az az ejtőernyőzés elég bénácskára és meseszerűre sikerült így)... de ezen kívül a nézőpont beszűkül a fogolytáborba és a barlangokba, rengeteg lehetőséget elvesztegetve. Yamatai a játékban éppen azért tudott változatos lenni a terület korlátozottsága ellenére is, mert valószerűtlenül sok kort idézett meg, és Lara hol sziklatemplomok körül kavart, hol romos pagodák között rohangált (Himiko sírkamrája ugyanis nem két nap alatt épült fel, az embereknek addig is lakni kellett valahol), hol a roncsokból épített hulladékvárosokban kellett kavarni, és ami megindokolta az itt is felbukkanó repülőt, az a II. világháborús támaszpont volt. Ebből mind sikerült berakni egy fél helyszínt, én pedig hiányoltam, hogy ezzel együtt kevés a rom, a rejtély és az ősi titkok utáni kutakodás; az az egy nyomi kis barlang a három-négy csapdájával nekem nem igazán volt elég, főleg nem a két órás játékidőre vetítve.

Az új Tomb Raidernek azok voltak a legjobb részei nekem, amik simán lemásolták a játék vonatkozó jeleneteit, de ezzel együtt sem mondanám, hogy csak ennyi a jó benne. Nem az volt a baj, amit hozzátettek, hanem amit kihagytak belőle... ami persze csak azt fogja zavarni, annak lesz csalódás, aki ismeri a teljesebb képet. Egyébként akciódús kalandfilmnek így sem rossz.


7,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyKedd Márc. 27, 2018 11:46 pm

Niwrok írta:
.
Tomb Raider

Az új Tomb Raidernek azok voltak a legjobb részei nekem, amik simán lemásolták a játék vonatkozó jeleneteit, de ezzel együtt sem mondanám, hogy csak ennyi a jó benne. Nem az volt a baj, amit hozzátettek, hanem amit kihagytak belőle... ami persze csak azt fogja zavarni, annak lesz csalódás, aki ismeri a teljesebb képet. Egyébként akciódús kalandfilmnek így sem rossz.


7,5/10
.

Gratula az íráshoz! taps

Ha "akciódús kalandfilmnek így sem rossz", akkor lehet, még moziban megnézem. A másik kettőt nem láttam, a játékot nem ismerem, ez nekem az előzetesek alapján nagyon erdei Halálos iramban-nak tűnt, de akkor lehet, megnézem. peace

Köszi!


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptySzer. Márc. 28, 2018 6:30 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Tomb Raider

Az új Tomb Raidernek azok voltak a legjobb részei nekem, amik simán lemásolták a játék vonatkozó jeleneteit, de ezzel együtt sem mondanám, hogy csak ennyi a jó benne. Nem az volt a baj, amit hozzátettek, hanem amit kihagytak belőle... ami persze csak azt fogja zavarni, annak lesz csalódás, aki ismeri a teljesebb képet. Egyébként akciódús kalandfilmnek így sem rossz.


7,5/10

Ha "akciódús kalandfilmnek így sem rossz", akkor lehet, még moziban megnézem. A másik kettőt nem láttam, a játékot nem ismerem, ez nekem az előzetesek alapján nagyon erdei Halálos iramban-nak tűnt, de akkor lehet, megnézem.  peace


Nos scratch ... Akkor azért kiegészítő információnak elmondom, hogy háromszor is eszembe jutott közben a Halálos iramban Smile . Egyszer a bicikliverseny miatt, de ott inkább még csak azért, mert ott is ilyen eszközökkel próbálták már az elején felnyomni a nézőben az adrenalint. A másik kettőnél viszont "kissé" megszaladt az írók ceruzája, és mindenképpen überelni akarták azt a veszélyt is, ami a játékban sem volt csekély. Így lett a viharban a zátonyokon szétszakadó hajó egyik feléből a másikba való átugrásból (úgy, hogy ott volt társa is, aki elkapja) a sziklák közé való vetődés, de ami már fájt, annyira rossz, az a fent is említett ejtőernyős jelenet. Már az is gagyi, hogy a játékkal ellentétben Lara nem felveszi azt a hátára, úgy hellyel-közzel, hanem átkarolja, amely módszer szerintem simán kitépné azt a karjaiból, ahogy az ernyő kicsapódik, de még ennél is rosszabb, ahogy eközben vagy száz méteren letaroltatják a csajjal a fenyvest, pattan háromszor a földön, és ahelyett, hogy tisztességgel elájulna -vagy legalább megszédülne- egy ilyen után, szisszen egyet, feláll és elbiceg faceplam ...

Ennyit kell "túlélni" a filmből úgy igazán Smile .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Coco   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptySzer. Márc. 28, 2018 8:00 pm

Niwrok írta:
.

Coco

Szerintem a Coco az egyik legjobb Pixar-film... ami mondjuk csak annyit jelent, hogy inkább a Dreamworks mozijait preferálom, de még talán a Pixar-rajongóiknak is belefér egy kellemes és tanulságos, bár kicsit felnőttes szórakozásnak. Ha már tavaly elkezdtem: 2017-re tőlem a "Strange Magic"-Díjat a Coco kapja.


8,5/10
.

R2-D2 írta:


Na, jó. A gyerekek már kinőttek belőle, a múltkor már TM is megbirizgálta a fantáziám, és ha ennyire mondjátok, hogy jó, valamikor titokban majd éjjel meglesem, ha lesz a tékában.  peace



Éésss... tegnap, titokban meg is lestem. cheers

Köszi az inspirációt mindkettőtöktől, valóban nagyszerű kis mozi volt ez a Coco. Nálam ugyan nem a legjobb Pixar film (a Lecsó az), de tényleg széles vigyorral, nagy empátiával voltam képes végignézni. Jó kis kalandtörténet egy számunkra fura és ismeretlen kultúrában, remek karakterek, egy kis meglepő fordulat is a végére - tökéletes animációs szórakozás.

Nem lett annyira darkos, mint vártam, és szerencsére annyira musicalos sem. Tetszett a lendülete, a humora, képes volt érzelmeket kiváltani belőlem, a kis Miguel figurája, egész lénye meg annyira jól sikerült, hogy akár élőszereplős filmbe is elmenne. Az elején tartottam tőle (meg hát a poszter is ezt sugallta), hogy túl csicsás, színes lesz az egész, de menet közben egyáltalán nem zavart. Jók voltak a dalok, kicsit fura volt ugyan, hogy a szinkronos verzióban néha magyarul énekelnek, néha spanyolul, de még így is tetszettek. Ezek után viszont azt hiszem úgy illik, hogy valamikor megézzem az Élet könyvét is - ha már hivatkoztál rá. Wink


80%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyPént. Márc. 30, 2018 7:48 am

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.

Coco

Szerintem a Coco az egyik legjobb Pixar-film... ami mondjuk csak annyit jelent, hogy inkább a Dreamworks mozijait preferálom, de még talán a Pixar-rajongóiknak is belefér egy kellemes és tanulságos, bár kicsit felnőttes szórakozásnak. Ha már tavaly elkezdtem: 2017-re tőlem a "Strange Magic"-Díjat a Coco kapja.

8,5/10

Köszi az inspirációt mindkettőtöktől, valóban nagyszerű kis mozi volt ez a Coco. Nálam ugyan nem a legjobb Pixar film (a Lecsó az), de tényleg széles vigyorral, nagy empátiával voltam képes végignézni. Jó kis kalandtörténet egy számunkra fura és ismeretlen kultúrában, remek karakterek, egy kis meglepő fordulat is a végére - tökéletes animációs szórakozás.

80%


Örülök, hogy tetszett, és hogy még ha a gyerekek ki is nőttek belőle (erről amúgy ők is tudnak Razz ?), te azért nem hagyod magad Smile .

A L'ecsó nálam is nagy kedvenc, eleve mert tudhatod, hogy állok a filmekkel, amiben konyha is van Smile , meg az egyik legjátékosabb lett mind közül... bár ahhoz is kell ám nyitottság, mert mind a mai napig olvasok olyan véleményeket, hogy mekkora baromság már abból filmet csinálni, hogy egy patkány turkál az ember kajájában, csak mert a "liberálfasiszta", az egyént minden fölé helyező világban akár a patkány is lehessen szakács, ha ez az álma Smile .

A Coco meg igazán az emberi kapcsolataival fogott meg, egy kiváló családdráma és egy pszichológiai tanulmány lapul a rajzok mögött.

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyPént. Márc. 30, 2018 11:56 am

Niwrok írta:


Coco

Örülök, hogy tetszett, és hogy még ha a gyerekek ki is nőttek belőle (erről amúgy ők is tudnak  Razz ?), te azért nem hagyod magad  Smile


Szerintem igen, én mondtam nekik, hogy nézzük, nézzék meg, de nem érdekli őket. Szerintem pont most akarják levedleni a gyerekbőrt... hogy aztán majd később vissza akarjanak bújni bele... Smile

Niwrok írta:


.... mind a mai napig olvasok olyan véleményeket, hogy mekkora baromság már abból filmet csinálni, hogy egy patkány turkál az ember kajájában, csak mert a "liberálfasiszta", az egyént minden fölé helyező világban akár a patkány is lehessen szakács, ha ez az álma  Smile .


faceplam

Tudod, hogy én sem vagyok túlságosan nyitott, de ez már beteg, aki ilyet kombinál bele. Nekem ez edig eszembe se jutott....


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyPént. Márc. 30, 2018 12:17 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:


Coco

Örülök, hogy tetszett, és hogy még ha a gyerekek ki is nőttek belőle (erről amúgy ők is tudnak  Razz ?), te azért nem hagyod magad  Smile


Szerintem igen, én mondtam nekik, hogy nézzük, nézzék meg, de nem érdekli őket. Szerintem pont most akarják levedleni a gyerekbőrt... hogy aztán majd később vissza akarjanak bújni bele... Smile


Na igen... úgy lehet Smile .

.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Stranger Things S2   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyPént. Márc. 30, 2018 12:43 pm

.
Stranger Things S2

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Strang10


Az első évadot úgy néztem meg ebből a retró antológiából, hogy akár közvetlenül is folytathattam volna a másodikkal, amire a természetfeletti képességekkel rendelkező El, jópofa kis társasága a négy "kocka" sráccal, meg a titkos dimenziós, összeesküvős sztori minden alapot meg is adott. De azért még az ennyire jó sorozatoknál sem árt egy kis szünet nálam a kellő kíváncsisághoz... még ha az talán hosszabb is lett az előre tervezettnél.

Bármennyire is örült mindenki, hogy Willt sikerült kimenteni az egyfajta negatív tükörszerű dimenzióként létező "Tótágasból", az eközben elszenvedett áldozatok fájdalma és a szőnyeg alá söprésről szóló alku (hogy a labor békén hagyja Hawkins érintett lakosait, ha azok cserébe nem hozzák nyilvánosságra a labor módszereit és hibáit) sok feszültséget hagyott az emberekben és közöttük. Még nagyjából egy évvel az incidens után is ott van Mike-ban El eltűnése miatt, ott van Nancyben a bűntudat okán, ott van Joyce aggodalmában, és ott van egy csomó titokban, ami az egészet körbelengi, és aláássa... de ekkor még senki nem is tudja, hogy mennyire. Tótágas félelmetes lényei ugyanis a nyitva hagyott, bár kordában tartottnak gondolt (Malcolm prof a Jurassic Parkból elnézően mosolyog egyet...) Kapun keresztül továbbra is fenyegetést jelentenek, és "fű alatt" a kezdetektől készítik elő az inváziót, a Föld birtokba vételét. Úgy néz ki, megint Mike-ra és kis társaságára vár, hogy megpróbálják meggátolni ezt a tervet, de ők is tudják, hogy El nélkül erre sokkal kevesebb esélyük van... de nem is biztos, hogy nélküle kell próbálkozniuk.

A Stranger Things alkotógárdájának majdnem mindent sikerült megtartani azokból a pozitívumokból, amik az első évadot olyan hangulatossá és izgalmassá tették... bár mintha mindenből egy kicsit kevesebb lenne benne, talán a korrajzot maximálisan élvezetessé tevő zenéken kívül. Bőséges kínálat áll rendelkezésre persze a 80-as évekből, amiből lehet válogatni, és a korábbi szerepjátékos pince helyett igazi klasszikus közösségi tér lett a játékterem a sok arcade géppel, de nagyon jópofa lett a srácok jelmeze is, amivel a Halloweenre készültek. Az ifjak továbbra is remek csapatot alkottak, tetszett, ahogy az eseményeket még mindig az ő sajátos nyelvezetükkel magyarázzák (bár a Star Wars tényleg furcsán hiányzik), és továbbra is okosan színesítik a cselekményt azok a problémák, amik az ő korukban, szörnyinváziótól függetlenül is együtt járnak a kamaszodással... amikről azt hiszem, Hopper sheriff tudna a legtöbbet mesélni  Smile . Nekem tetszett a három-négy új szereplő is, például Max és Billy párosa, akik közül előbbi a csapat hiányzó lánytagjának pótlásaként a szerelmi rivalizálást hozta magával (mondjuk ez a Nancy-Steve-Jon trió mellett inkább csak vicces volt, mint hogy hiányzott volna), utóbbi pedig a kötelező "bully" figuráját, miután Steve erre az évadra igencsak megszelídült... de jó volt Baumann is, aki hidegháborús paranoiával és szovjet összeesküvés-elméletekkel fűszerezte a sztorit. Így ami a külsőségeit és a drámáját, az érzelmeit, a szereplők közti kapcsolatait illeti ennek az évadnak (is), abban nem nagyon találni kivetnivalót.

Ezt a kavalkádot mégis talán azért éreztem mégis kevesebbnek mint a múltkor, mert a meglepetés kényszerű elmaradása mellett is soknak éreztem az újrahasznosított elemeket, amiktől a ritkás negatívumok is jobban feltűntek... mintha Tótágas fakósága, szürkesége magára a sorozatra is kifejtené a hatását. Mert az egy dolog, hogy nekem a múltkori misztikus sztori jobban bejött, mint ez az inváziós, de nem is annyira éreztem kidolgozottnak, és talán az is közrejátszik ebben, hogy kevesebb a karakterek között az interakció. Például szemben a múltkori együttműködéssel, ahol a szálak lassan összefonódtak, így tárva fel a történet újabb rétegeit, most öt-hat szál fut teljesen külön, elaprózva a csapatot, és ennek nem egyszer a karakterek maguk is hangot adnak. Az például, hogy megint Will van a középpontban, a múltkori események után érthető (a "kémkedéses" vonal és az arra adott reakciók remekek voltak), de az már kevésbé, hogy ehhez megint Byers-ék házát kell kidekorálni, mint múltkor a villanyfüzérrel, ami nekem egy sokkal érdekesebb és érzelmesebb ötlet volt, mint ez a rajz. Az is jó ötlet, hogy kicsit tudjunk meg többet El hátteréről, mind az ő személyét, mind a labor kísérleteit illetően, de hogy ehhez a legképtelenebb, legértelmetlenebb helyről kerül elő egy aktákkal teli doboz, mindenféle magyarázat nélkül, azért már majdnem dühös voltam... így pedig a Nyolcas-féle kitérőnek sem tudtam igazán örülni. Az egyedüli pedig, ami nagyon nem jött be, az az volt, hogy Dustin bolondos, de bölcs haspókját sajnos egy buta, öntelt, és leginkább kínos figura irányába vitték el... mert annyira nem lehet valaki hülye, hogy a tavalyi eseményeket teljesen figyelmen kívül hagyva hazavisz egy fura kis lényt, ami két nap után lábakat növeszt magának, azzal a mesével győzködve magát, hogy ez csak valami ritka gyík meg ebihal, csak mert cukin eszi a nugátot  faceplam   faceplam ...

Leginkább az volt nekem a két évad között a különbség, hogy ez kevésbé összeszedett és aprólékos, mint az volt. Nem annyival, hogy kevesebbet adjak rá, de annyira igen, hogy úgy érezzem, nem volt elég az évadok közötti egy év arra, hogy a sztori hiányosságait ne sablonokkal kelljen pótolni.


8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Tomb Raider   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptySzomb. Márc. 31, 2018 12:31 am

Niwrok írta:
.

Tomb Raider



Fél óra volt legalább amire a film elkezdett egy Tomb Raiderhez hasonlítani, de egy olyan Tomb Raiderhez, aminek a forgatókönyve összemosódott az Indiana Jones és az Utolsó kereszteslovagéval... Ráfeküdve a túlélős sztorira, Larából inkább női akcióhőst próbáltak csinálni, aki szembeszáll a pontos lelőhely ismeretének hiányában hét éve csak sziklákat robbantó zsoldosokkal, próbálva kideríteni az apjával történteket és kimenteni a szigeten rekedteket... és az utolsó fél órát leszámítva nagyjából ennyi a történet.

A látványban is a játék volt a meghatározó. Lehet a kötődés miatt, de azok a jelenetek tetszettek a legjobban, ahol gyakorlatilag még a kameranézeteket is átvették; a viharban hánykolódó hajó, a sebes folyó és a rozsdás repülőroncs jellegzetes, ügyesen vászonra vitt helyszínek és akciók (mondjuk az az ejtőernyőzés elég bénácskára és meseszerűre sikerült így)... (Himiko sírkamrája ugyanis nem két nap alatt épült fel, az embereknek addig is lakni kellett valahol),

Az új Tomb Raidernek azok voltak a legjobb részei nekem, amik simán lemásolták a játék vonatkozó jeleneteit, de ezzel együtt sem mondanám, hogy csak ennyi a jó benne. Nem az volt a baj, amit hozzátettek, hanem amit kihagytak belőle... ami persze csak azt fogja zavarni, annak lesz csalódás, aki ismeri a teljesebb képet. Egyébként akciódús kalandfilmnek így sem rossz.


7,5/10
.

Jól döntöttem,hogy megnéztem, tényleg egy akciódús kalandfilmnek elment... teszem hozzá, úgy, hogy semmi konkrét ismeretem nem volt Lara Crofttal kapcsolatban. Baromi jó volt a látvány, ötletesek a helyszínek, a díszlet, s valóban nekem is végig Indiana Jones (EPIII) járt a fejemben közben. Meg talán kicsit Nemzet aranya is...

Összességében nem fájt, és ha ma lennék 15 éves, talán nem Sophie Marceau poszterrel nenne tele a szobám, hanem Alicia Vikanderrel... love  Kicsit gebe ugyan, de rohadt jól néz ki a csaj. Apropó, gebe: néha már annyira az volt, hogy magukat az erőnléti jeleneteket is megkérdőjelezte fizikuma. A sztori rendben volt, nekem az eleje, a biciklis üldözéses, Londonos rész kifejezetten tetszett, jó pörgős volt a mozi. Igaz, arra nem kaptam választ, hogy Lara tulajdonképp hogy lett biciklis futárból dzsungeles akcióhős, de mindegy. Valahogy úgy éreztem, nincs rendesen megalapozva a karaktere...  scratch

Szóval, fel voltam készülve az agyatlanságra - ahhoz képest még szolid is volt a film. Igazából három dolgot tudok mondani, ami picit talán fájt (ebből kettőt írtál Te is): az egyik a hajós-zátonyos szakasz, az totál baromság és hiteltelen, a másik a repülőgépes-ejtőernyős... ott lengett ki jobban a mérce. Még a repülő hagyján (qrva jól nézett ki), de az a leérkezés... anyám.  faceplam  Végig a fák között, gyakorlatilag nulla karcolással... csupán egy lágyékérülés, amivel viszont sziklát lehetett mászni. WTF???  Rolling Eyes

A harmadik a sírkamra:

Ez a szakasz volt amúgy leginkább Indy copy és a leginkább túlzó: a kevesebb talán itt is több lett volna. De végül az egész nem volt rossz, összességében elvoltam vele, a várakozásaimnak tökéletesen megfelelt.


75%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptySzomb. Márc. 31, 2018 8:01 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Tomb Raider

Az új Tomb Raidernek azok voltak a legjobb részei nekem, amik simán lemásolták a játék vonatkozó jeleneteit, de ezzel együtt sem mondanám, hogy csak ennyi a jó benne. Nem az volt a baj, amit hozzátettek, hanem amit kihagytak belőle... ami persze csak azt fogja zavarni, annak lesz csalódás, aki ismeri a teljesebb képet. Egyébként akciódús kalandfilmnek így sem rossz.

7,5/10

Jól döntöttem,hogy megnéztem, tényleg egy akciódús kalandfilmnek elment... teszem hozzá, úgy, hogy semmi konkrét ismeretem nem volt Lara Crofttal kapcsolatban. Baromi jó volt a látvány, ötletesek a helyszínek, a díszlet, s valóban nekem is végig Indiana Jones (EPIII) járt a fejemben közben. Meg talán kicsit Nemzet aranya is...

Igaz, arra nem kaptam választ, hogy Lara tulajdonképp hogy lett biciklis futárból dzsungeles akcióhős, de mindegy. Valahogy úgy éreztem, nincs rendesen megalapozva a karaktere...  scratch

Spoiler:

Ez a szakasz volt amúgy leginkább Indy copy és a leginkább túlzó: a kevesebb talán itt is több lett volna. De végül az egész nem volt rossz, összességében elvoltam vele, a várakozásaimnak tökéletesen megfelelt.

75%


A nemlétező meg a negatív várakozásaidnak  Smile ...

Pedig mind közül még itt volt a legjobban felépítve a karakter háttere, nem csak a filmet, de a játékokat illetően is... ami ettől még mindig lehet kevés persze   peace . A játékban Lara Croft sokáig csak a két pisztollyal szaladgáló csöcs volt, utána kezdték el kialakítani az egész arisztokrata-dúsgazdag vonalat, hogy legyen miből finanszírozni a  családi hagyományként megjelenő "sírrablást". Nekem ezért a futáros rész volt meglepőbb, de az tetszett, ahogy ezt ráépítették arra, hogy Lara nem akarta az eltűnt apja halottá nyilvánítását, így a vagyon meg vélhetően zárolva lett... meg gondolom ezzel akarták érzékeltetni, hogy Lara pénz nélkül is milyen talpraesett. Aztán ahogy rábukkant az apja papírjaira meg naplójára (na, nekem annál a mondatnál villant be nagyon erősen Sean Connery, hogy "De hát azért küldtem el neked, hogy ne jusson a kezükre!"), és elindult kideríteni, hogy mi történt vele, a "dzsungeles akcióhős"-részt már tulajdonképpen a túlélési ösztön tette hozzá... nem volt ott túl sok választás az évekig tartó rabszolgamunka lehetősége és a felfegyverzett zsoldosok között.

Amit meg spolier! alatt írtál, azt kb. mindegyik Tomb Raidernél fel lehet tenni kérdésként Smile . Az egy dolog, hogy a játékban a sziget a sok helyszín miatt nagyobbnak érződött, simán lehetett vagy 100km2, de itt épphogy reálisabbá tették a kamrát azzal, hogy kicsit összenyomták, mert kivették belőle az ügyességi-ugrálós részeket, ahogy Lara fél órát tököl akár egy teremben is, amire megtalálja az összes kapcsolót meg kart, és sziklákon egyensúlyozik meg ilyesmik... Meg hát nekem éppen több Nemzet Aranya hiányzott az egészből, de majd talán a folytatásban  Smile ...

...már ha lesz belőle valami, mert amellett, hogy a film az USÁ-ban kisebb bukás volt, többen úgy gondolják, Vikander nem fog elköteleződni friss Oscar-díjas, elfoglalt színésznőként egy ilyen franchise mellett. Bár lehet, elég lesz csak megkérdeznie a kedves férjét otthon arról, hogy hogyan kell összeegyeztetni a mélyen drámai szerepeket a populáris-képregényes vonallal, Fassbender ugyanis ezt tíz éve zseniálisan csinálja  Smile .

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyHétf. Ápr. 02, 2018 7:26 pm

Niwrok írta:
.
Akna

A Fabio-testvérek ugyan kezdők a nagyjátékfilmek között, de az Akna kvázi egyszereplős cselekményével rögtön elég kemény fába vágták a fejszéjüket. Talán ebből is kifolyólag megvannak a maga hibái, például ami a sablonokat illeti, de volt nem egy olyan kimagasló ötletük, amivel mégis sikerült egy kicsit lenyűgözniük.


7,5/10
.

Sajnos nekem a végére totál összeomlott az egész koncepció. Ahogy jöttek a látomások, ahogy egyre vadabb és vadabb események történtek Mike-kal, úgy vesztettem el a fonalat, hogy mi a valóság és mi nem... scratch

Pedig nem lett volna rossz, a sivatagnak, a homoknak mindig van hangulata. Jó volt maga a szitu, ahogy abba a helyzetbe kerül, annyira nem is zavart, hogy hogy lehet két napig alvás nélkül térdelve lenni. Az is megfordult a fejemben, miért nem húzza oda a másikat és Indiana Jones módon kicseréli a nehezéket, vagy csak simán elugrik onnan és így lett volna valami, ami felfogja a bummot. Jó volt a berber, az tetszett, egy ideig képes volt fenntartani a feszültséget is a film. Az írók túl sok hülyeséget nem írtak bele... hacsak nem számolom ezt a roppant banális véget.

Komolyan, a felénél megfordult a fejemben, hogy ez lesz, de elhessegettem a gondolatot, hogy ennél azért csak kreatívabbak. De nem... Rolling Eyes


65%


.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyHétf. Ápr. 02, 2018 10:45 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:
.
Akna

A Fabio-testvérek ugyan kezdők a nagyjátékfilmek között, de az Akna kvázi egyszereplős cselekményével rögtön elég kemény fába vágták a fejszéjüket. Talán ebből is kifolyólag megvannak a maga hibái, például ami a sablonokat illeti, de volt nem egy olyan kimagasló ötletük, amivel mégis sikerült egy kicsit lenyűgözniük.


7,5/10
.

Sajnos nekem a végére totál összeomlott az egész koncepció. Ahogy jöttek a látomások, ahogy egyre vadabb és vadabb események történtek Mike-kal, úgy vesztettem el a fonalat, hogy mi a valóság és mi nem... scratch Pedig nem lett volna rossz, a sivatagnak, a homoknak mindig van hangulata. Jó volt maga a szitu, ahogy abba a helyzetbe kerül, annyira nem is zavart, hogy hogy lehet két napig alvás nélkül térdelve lenni. Az írók túl sok hülyeséget nem írtak bele... hacsak nem számolom ezt a roppant banális véget. Komolyan, a felénél megfordult a fejemben, hogy ez lesz, de elhessegettem a gondolatot, hogy ennél azért csak kreatívabbak. De nem... Rolling Eyes

65%


Csak nem írhattam le mindent Wink .

A flashbackek meg a hiénák nekem is jobban bejöttek, mint a vége... de azért azzal együtt sem volt talán olyan rossz élmény... peace

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 EmptyHétf. Ápr. 02, 2018 10:55 pm

Niwrok írta:

Akna


Csak nem írhattam le mindent  Wink .

A flashbackek meg a hiénák nekem is jobban bejöttek, mint a vége... de azért azzal együtt sem volt talán olyan rossz élmény...  peace

.

Annyira nekem sem, az értékelés inkább a csalódottságomat fejezi ki. A feléig, kétharmadáig tök jó volt (még az eleje is tetszett), de aztán a végére összeomlott. Ez olyan, mint mikor eszel valami finomat, de az utolsó falat keserű/savanyú... peace
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 40 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 2.0
Vissza az elejére 
40 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 53 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: