Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Niwrok írásai 2.0

Go down 
+6
Remo
R2-D2
Niwrok
Gyulus
andrew1975
mesterjani
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 38 ... 66  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Ősök gyűrűje / Kingsglaive: Final Fantasy XV   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 10:00 pm

.
Ősök gyűrűje / Kingsglaive: Final Fantasy XV

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 2qmeupt

Lucis királysága évtizedek óta háborúban áll a Niflheim Birodalommal, ami az eltelt időben felőrölte a Lucisszal szövetséges országok haderejét. Hiába a királyságban őrzött kristály mágikus ereje, amiből a lakosok némelyikének varázsereje származik, a Birodalom technológiai fejlettsége bőven meghaladja a lucisiakét, és mára szinte csak Lucis fővárosa, Insomnia maradt érintetlen, köszönhetően Regis király varázslatának, amivel áthatolhatatlan védőburok került a város fölé. De ez is csak ideig-óráig jelent védelmet, a hadsereg és a király több nemzetből válogatott elit osztaga, a Kingsglaive (közülük is kiemelkedően Nyx Ulric) minden erőfeszítése ellenére az ostromgyűrű egyre szorosabb lesz. Ezért is jelent meglepetést, hogy egy niflheimi követ békeajánlattal áll elő, mely szerint ha Regis király feladja az összes Insomnián kívüli területét, akkor a város sértetlen marad, de feltétel még, hogy Noctis herceg, a király egyetlen fia vegye nőül a Niflheim által korábban meghódított Tenebrae egykori hercegnőjét, Lunafreyát. Azon kívül, hogy Regis túl sokat nem ad Iedolas Aldercapt uralkodó szavára, a békeajánlat már csak azért is veszélyes, mert könnyen a királyi család ellen fordíthatja a lakosságot... de úgy látszik, a királynak nincs más választása.

Magyarországon nem túl ismert a Final Fantasy sorozat, ami Japánban közel 30(!) éve töretlen népszerűségnek örvend, nem is véletlenül szerepel a címben is a 15-ös szám. Ezek azonban sokáig csak játékkonzolokra készültek, azon belül is a keleti piacokra (az ízlésbeli különbségek miatt); nyugatra, még Európába is csak késve jutottak el, a legnagyobb sikert hozó FF7 például csak a 90-es évek végén, bemutatkozásképpen. Szerencsére a sorozatnak megvan az a "jó" szokása, hogy az egyes sorszámú részek nem nagyon függnek össze, jellemzően nem is ugyanabban a világban játszódnak, de a hangulat és a stílus, meg pár visszatérő motívum mégis zseniálisan köti ezeket össze egy egésszé. A játékok mellé (amiből én is inkább csak a VII.-et, a VIII.-at és a XIII.-at ismerem) a gyártó cég elvétve csatolt egyéb szórakoztatóipari termékeket, rajzfilmeket illetve animációs filmeket, és azért elvétve, mert bár rengeteg pénzt emésztettek fel, a bevételek és az elismerések ehhez képest elmaradtak. Utóbbiakat lehet jobban ismerni itthon, mert mind a kettő darab megjelent nálunk is, a Spirits Within és az Advent Children is, bár igazán csak az előbbi volt önálló film (az AC az FF7 folytatása volt, így annak ismerete nélkül nem is sokat lehetett érteni belőle), korának technikáját bőven meghaladó minőségű animációjával és a mondanivalójával nálam nagy kedvenc lett.

Ha a Final Fantasy, és ezen keresztül a Kingsglaive stílusát kéne valahogy meghatároznom, akkor azt mondanám, hogy olyan lenne, mint a Trónok harcába oltott Csillagközi invázió, némi keleti-ázsiai beütéssel: a világnak éppúgy része egy sajátos feudalizmus, mint a varázslatok, a hatalmas és változatos szörnyek, vagy éppen a modern technika, ami a Kingsglaive-ben földi vonásokat is hordoz, például a járművek szempontjából (az Audi tuti szponzora volt a filmnek!). Az épületek egyszerre középkorian monumentálisak és díszesek, ugyanakkor jól megférnek mellettük az acél és üveg felhőkarcolók, és még ez az egy város meg a pár külső felvétel is lenyűgöző változatosságot kínál, ahol az öltözékeknek, de még az autók dísztárcsáinak is sajátos ornamentikája van. Hogy ezt bemutassák, a Square Enixnek több évtizedes tapasztalata van, az animációi mindig is az adott kor csúcsát jelentették már a játékokba illesztett, esetenként több órányi átvezető animációk tekintetében is (csak példaképpen érdemes megnézni ezt a kettőt itt és itt, amik a XIII.-ból nekem a legjobban tetszettek), és bár ezúttal néha túl kopárnak tűnnek egyes hátterek, fakónak a színek (ettől egy kicsit sajnos egybe is mosódnak néha a dolgok), illetve néha döcögős az animáció, részletgazdagságban kevés riválisa akad. Ugyanez igaz a karakterekre, azaz a színészek modellezésére is: külső megjelenítés és testmozgás szempontjából teljesen élethű, majdnem filmszerű az egész, de nem ártana, ha a "face capture"-ről konzultálnának a Quantic Dream-mel, mert a szájmozgás és a mimika a Kingsglaive egyik nagy gyengéje (a másik nálam a tolakodó, állandóan duruzsoló zene volt), aminek "köszönhetően" mindenki elég rezignált, kőarcú, botox-túladagolást sejtetően, amitől az érzelmek is úgy látszanak csak az arcukon, mintha gyurmából gyúrták volna meg azokat. Így sajnos a hangjukat kölcsönző színészek is csak korlátozottan tudnak kiteljesedni, pedig olyan, aktuálisan nagy neveket sikerült megnyerni a három fő szereplő szinkronjához, mint Sean Bean, Aaron Paul és Lena Headey (már ha valaki az angol verziót nézi, a magyar változatban -mert készült magyar szinkron a kiadványhoz!- ugyanők Csernák János, Szabó Máté és Bertalan Ágnes hangján szólalnak meg). Kiemelném még a szörnyekkel való harcokat, amikből ezúttal nincs sok, talán három-négy, de dinamikájukban, és ahogy a méret- és erőkülönbségek megjelennek, az megint csak hatalmas plusz.

Eos világa ugyan elég szűk, de mégis elég összetett ahhoz, hogy csak a fő szálakat megalapozó bevezető vagy öt perces legyen, és még csak utána kap szerepet -egy 12 éves ugrást követően- a címadó Kingsglaive... ami a magyar fordításban nem értettem, miért lett "Ősök gyűrűje" lett, amíg bőven túl a film felén elő nem került egy gyűrű, ami amolyan light-"Egy Gyűrű". A politikai helyzet és annak történelmének jó részéből csak ízelítőt kapunk, de ez is a Final Fantasy sajátossága, nem egy történet évszázadokat és idősíkokat átívelően alakult már eddig is, amiből két órába ennyi fér bele. A történetnél megint csak a Trónok harcára tudok hivatkozni, legalábbis ami a politikai machinációkat illeti, mert sok szereplő egyéni céljaira, múltjára és motivációira kitérnek, egészen érdekes árnyalatokat adva a cselszövésekhez és az árulásokhoz, de csak nagy vonalakban, mert a játékidő csaknem felét az akciójelenetek teszik ki, a fent már méltatott minőségben.

Én eddig is szerettem a Square Enix játékait és filmjeit, és ebbe a sorba a Kingsglaive is remekül beleillik. Ha látványfilm, akkor már inkább ez az etalon, nálam az összes eddig idén látottat lenyomja, így az esetleges hibái felett is könnyebben hunyok szemet. Például afelett -aminek a tudomásul vétele nélkül sajnos nem is érdemes leülni elé-, hogy ez a film egy "pilot"; bevezető, kedvcsináló a hamarosan megjelenő játékhoz, így bár maga a fő cselekmény Insomniában lezárul, a történet közel sincs befejezve. De így is egy olyan világot és akciójeleneteket mutat be, amire érdemes rászánni a két órát.

8,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 10:10 pm

Niwrok írta:


Nálad ki a tipp?
.

Spoiler:

Hétfőn 10 kor legkésőb megtudom. Smile
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 10:22 pm

Niwrok írta:
.

Én eddig is szerettem a Square Enix játékait és filmjeit, és ebbe a sorba a Kingsglaive is remekül beleillik. Ha látványfilm, akkor már inkább ez az etalon, nálam az összes eddig idén látottat lenyomja, így az esetleges hibái felett is könnyebben hunyok szemet. Például afelett -aminek a tudomásul vétele nélkül sajnos nem is érdemes leülni elé-, hogy ez a film egy "pilot"; bevezető, kedvcsináló a hamarosan megjelenő játékhoz, így bár maga a fő cselekmény Insomniában lezárul, a történet közel sincs befejezve. De így is egy olyan világot és akciójeleneteket mutat be, amire érdemes rászánni a két órát.

8,5/10
.

Köszi, most azonnal nekilátok a filmnek. Smile
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 10:26 pm

R2-D2 írta:
Niwrok írta:


Nálad ki a tipp?
.

Spoiler:

Hétfőn 10 kor legkésőb megtudom. Smile

Én Glennre tippelek, van egy olyan érzésem, hogy
Spoiler:
valahogy a Trónok harcánál is megéreztem.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 11:27 pm

Niwrok írta:
.
Ősök gyűrűje / Kingsglaive: Final Fantasy XV

De így is egy olyan világot és akciójeleneteket mutat be, amire érdemes rászánni a két órát.

8,5/10

Köszi az írást, ez nekem teljesen vakfolt. Lehet, egyszer majd teszek velük egy próbát.... scratch
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 11:40 pm

R2-D2 írta:

Ősök gyűrűje / Kingsglaive: Final Fantasy XV

Köszi az írást, ez nekem teljesen vakfolt. Lehet, egyszer majd teszek velük egy próbát.... scratch


A Spirits Withint, a Harc szellemét sem láttad?
Tizenöt éves film, de még azért ma is megteszi.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptySzomb. Okt. 22, 2016 11:54 pm

Niwrok írta:

A Spirits Withint, a Harc szellemét sem láttad?
Tizenöt éves film, de még azért ma is megteszi.
.

Csak részleteket belőle. Annak ellenére idegenkedem kicsit a stílustól, hogy a SWTOR Cinematic trailerei ugyanilyenek.. Embarassed .
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyVas. Okt. 23, 2016 12:51 am

mesterjani írta:
Niwrok írta:
.

Én eddig is szerettem a Square Enix játékait és filmjeit, és ebbe a sorba a Kingsglaive is remekül beleillik. Ha látványfilm, akkor már inkább ez az etalon, nálam az összes eddig idén látottat lenyomja, így az esetleges hibái felett is könnyebben hunyok szemet. Például afelett -aminek a tudomásul vétele nélkül sajnos nem is érdemes leülni elé-, hogy ez a film egy "pilot"; bevezető, kedvcsináló a hamarosan megjelenő játékhoz, így bár maga a fő cselekmény Insomniában lezárul, a történet közel sincs befejezve. De így is egy olyan világot és akciójeleneteket mutat be, amire érdemes rászánni a két órát.

8,5/10
.

Köszi, most azonnal nekilátok a filmnek. Smile

Meg is volt, hát huhhh. Pörgős két óra volt az biztos. Bár a két korábbi FF film sem volt túl lassú. Ez mindkettőnél jobban bejött.
Amik nagyon tetszettek, hogy a politika és a mesterkedések olyan szintre jutottak amik sokszor tényleg megidézték a Trónok Harcát. A békeszerződés aláírásának pillanataiban olyan feszültség volt amit már régen láttam.
A filmet nyitó ostrom és a záró epic harc a székbe szegezett. Néha elég gyors volt sajnos a vágás ezért nagyon kellett figyelni, mert könnyen le lehetett maradni akár egy végtagvesztésről is.
Középkorias modern társadalom is eléggé betalált. Főgenya páncéljáról és harci stílusáról pedig állandóan a Dark Souls 3 ugrott be.

Talán negatívumként említhetném a film hosszát, jó másfél órát még adtam volna a világnak. Kicsit jobban megismerni az ottani életet, főbb karakterek múltját.
Összességében nagyon bejött nálam is 8,5
Aki nem látta a filmet ne nyissa meg de:
Spoiler:

Egyébként a hazai BD megvan neked? Jövő hét elején lesz egy xpress csomagom, ha jó a kiadvány akkor ezt még beleteszem. Smile
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyVas. Okt. 23, 2016 1:19 am

mesterjani írta:

Ősök gyűrűje / Kingsglaive: Final Fantasy XV

Talán negatívumként említhetném a film hosszát, jó másfél órát még adtam volna a világnak. Kicsit jobban megismerni az ottani életet, főbb karakterek múltját.
Összességében nagyon bejött nálam is 8,5  

Egyébként a hazai BD megvan neked? Jövő hét elején lesz egy xpress csomagom, ha jó a kiadvány akkor ezt még beleteszem. Smile


Örülök, hogy ennyire tetszett, és hogy érdemes volt ajánlanom yeah ! Ilyen gyorsan rég néztek meg bármit is az ajánlásomra egyetért .

Igen, hát volt ebben még szufla, de akkor ugye mi jutna a játék 100 órájára (JRPG-nél az a minimum) Smile ? Ez tényleg csak egy prológus, sok minden nyilván ott fog kiderülni, még a múltról is. Ilyen bevezetővel talán még neki is állnék, ha lenne PS4-em, meg ha a bossharcokon kívüli küzdelmek nem lennének minden Final Fantasyban bődületesen repetitívek és unalmasak.

BD-m még nincs, de erősen gondolkodom a megvételén. Kevés BD-im egyike a Spirits Within, amellett jól mutatna, hátha szebb is lemezről, mint a 720p, amiben láttam, és különösen azért venném meg, hogy szinkronnal újranézzem Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyHétf. Okt. 24, 2016 10:54 pm

Niwrok írta:
.
R2-D2 írta:

The Walking Dead S6

Az biztos, hogy az S7E1-et megnézem... aztán az évadot meg majd csak szokás szerint, darálva.


Nálad ki a tipp?
.

Aztaqrva. Shocked Shocked

Erre, így nem számítottam.

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyHétf. Okt. 24, 2016 11:35 pm

R2-D2 írta:

The Walking Dead S7

Aztaqrva. Shocked Shocked
Erre, így nem számítottam.

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyHétf. Okt. 24, 2016 11:54 pm

Niwrok írta:

The Walking Dead S7

Spoiler:
.

Ketten érünk egyet tippelésben... közösen kéne lottóznunk. Te is mondasz 2,5 számot, meg én is.... Laughing

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
mesterjani

mesterjani


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2012. Oct. 07.
Age : 35
Tartózkodási hely : Szentgotthárd

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyKedd Okt. 25, 2016 3:25 pm

R2-D2 írta:

Erre, így nem számítottam.

Spoiler:

Én remélem, hogy Negan sokáig lesz a széria része. Nagyon bejött a karakter és Jeffrey Dean Morgan, jól hozza a szerepet.
Benne a szemében az őrület és tényleg nem tudod előre, hogy mi a következő lépése. Igazából még csak 1 teljes részben szerepelt, de engem nagyon meggyőzött.
Attól félek, hogy viszont ezután kicsit megint le fog ülni a sorozat.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: A hangok / The Voices   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyCsüt. Okt. 27, 2016 7:25 pm

.
A hangok / The Voices

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 2qiy8b4

Jerry, a kissé együgyű, de jólelkű srác egy Milton nevű kisváros fürdőszobai berendezéseket gyártó cégénél dolgozik. A kollégái kedves, szorgalmas embernek ismerik a visszahúzódó fiút, aki a maga egyszerű feladatait elvégzi, de komolyabb munkákat nem nagyon bíznak rá, és nem is igazán barátkoznak vele. Valószínűleg még annyira sem keresnék a társaságát, mint most, ha tudnának Jerry múltjáról, a szülei tragédiájáról, az elmegyógyintézetben töltött évekről és a pszichiáternél töltött órákról. De igazán csak akkor akadnának ki, ha megtudnák, hogy Jerry nem szedi az előírt gyógyszereit, amitől a világról alkotott képe is jelentősen megváltozott mostanában, például sokat beszélget a bumfordi és kissé tompa agyú kutyájával, Boscoval, illetve a cinikus és bunkó macskájával, Bajusz Úrral... és a baj az, hogy válaszolnak is neki. Az események végül akkor zökkennek ki unalmas egyhangúságukból, amikor Jerry-t az igazgató bevonja a céges piknik szervezésébe, és a srác ennek során megismerkedik a könyvelésen dolgozó fiatal nőkkel, köztük az Angliából származó Fionával, a szelíd Lisával és a kövérkés Alisonnal.

Van a romantikus filmeknek egy olyan típusa, amik arról szólnak, hogy lelkileg, érzelmileg sérült emberek hogyan találják meg a szerelmet, a boldogságot egymásnál, egy esélyt a normálisabb életre, még ha nem is úgy, ahogy azt az általános társadalmi elvárások meghatározzák, megküzdve a félelmeikkel, a gátlásaikkal vagy a bűneikkel. Lehetnek akár köztörvényes bűnözők, élhetnek egy élethű gumibabával vagy verhetik véresre a feleségükkel rajtakapott szerető arcát egy dühroham során a fürdőszoba csempéjén, önmagában ez a tény nem befolyásolja az irántuk érzett szimpátiámat, még ha nem is mentesítő körülmény a tetteikre, és általában meg is kapják a jogos büntetésüket. Láttam elég filmet ilyen emberekről, és ismerek is jó párat ahhoz, hogy képes legyek és akarjak is együtt érezni velük. Amikor Jerry története elkezdődött, egy ilyen filmet láttam benne, még ha a borító már előre is vetített némi vért, azaz valakinek a halálát, de a csalódásokkal és kis hazugságokkal színesített romantikus történet jó felvezetés volt. Reménykedtem egy pozitív végkifejletben... de ezúttal nem kellett volna illúziókba ringatnom magam, és akkor nem esek annyira pofára.

Lehet, hogy az én toleranciaküszöböm túl nagy, de azért még senkit sem köveznék meg, mert olyan a múltja, mint Jerrynek, mert vannak fura szokásai, agyturkászhoz jár vagy mert beszélget az állataival; talán mondható, hogy nem normális, de ezekkel ártani magán kívül nem árt senkinek. Még az első gyilkosság is tekinthető balesetnek, amihez szerencsétlen körülmények vezetnek, az első döfésig... de ahogy Jerry hisztérikusan újra és újra lesújtott a késsel, nekem a film azzal nagyjából véget is ért. Onnantól -főleg a béna vérfröcsögéssel kísérve- részemről a srácot menthetetlennek ítéltem, és mindaz, amit a kutya és a macska utána beszéltek, jelentőségét és értelmét vesztette. Pedig még csak az után következett volna a morális ingadozás, hogy a két kivetített személyisége közül Jerry melyikre kezd inkább hallgatni, így aztán a film bő fele egyszerűen kuka. Nem érdekelt, Jerry hogyan merül el egyre inkább a dobozolt húsok, angyalszárnyak és beszélő állatok övezte örvénybe, legfeljebb az, hogy ennek hány áldozatot követően lesz vége. Láttam már ilyen filmet is, a Műanyag szeretőt, de azt izgalmassá tudta tenni a lány küzdelme a támadója ellen, és fel tudott háborítani a fináléja, itt viszont az áldozatok puszta szenvedésében és kínzásában csak sajnálat és unalom akadt... és ez az érzés ki is tartott a végéig.

Az az ironikus ebben, hogy az illúzió egyébként nagyon fontos eleme a filmnek, talán az egyetlen értékelhető pontja... látványra ugyanis szokatlanul színes és játékos a film, de nem csak céltalanul, hanem ez fejezi ki Jerry állapotát, egyfajta fordított valóságot. A pszichiátriai eseteket általában azért gyógyszerezik, hogy leszedálják őket, hogy nyugodtabbak legyenek, hogy tompuljanak az érzékeik, vagy hogy ezzel okozzanak egyfajta csendes boldogságot nekik, hogy csökkenjenek a kitöréseik. Jerrynek azonban ez az alapállapota, egyfajta rózsaszín mesevilágban él, pillangókkal, napfénnyel, ahol minden kedves, tiszta, szép és kényelmes, és a "gyógyszerek" azok, amik megmutatják neki a tükör másik oldalát. Na, abból kellett volna például sokkal többet mutatni, ebből a kettősségből, megmutatva ténylegesen azt, amit Jerry szemén keresztül már láttunk. És az lehet, hogy a színészeknek is nagyobb kihívás lett volna, mint ez a néha idétlenségbe forduló bohóckodás, amiben Ryan Reynoldsnak volt a legnehezebb dolga, mégiscsak négy szerepet játszott, de igazán a nők alakítása jött be, Gemma Artertoné és Jacki Weaveré.

A hangok fekete komédiának humortalan és lapos (három "poént" számoltam össze: a színvilágot, a beszélő fejeket meg a mocskos szájú macskát), drámának a viccesnek beállítani próbált sorozatgyilkosság miatt groteszk, a közvetített üzenetének negatív töltetén pedig az sem nagyon segít, ha a stáblistában a mennyországi táncdalénekesek húzzák a talpalávalót. Magányosnak lenni lehet, hogy szar, de tudtommal nem kell minden átmenet nélkül pszichopata gyilkossá válni miatta. Szívem szerint kevesebbet adnék, de az Agyarra, a mostanában (tavaly... azért nem mindennap készül ekkora böszmeség) látott hasonló filmre is adtam 5 pontot "valamiért", ez meg mindennel együtt sem volt annyira beteg, mint az.

5,5/10
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 EmptyCsüt. Okt. 27, 2016 8:54 pm

Niwrok írta:
.
A hangok / The Voices

A hangok fekete komédiának humortalan és lapos (három "poént" számoltam össze: a színvilágot, a beszélő fejeket meg a mocskos szájú macskát), drámának a viccesnek beállítani próbált sorozatgyilkosság miatt groteszk, a közvetített üzenetének negatív töltetén pedig az sem nagyon segít, ha a stáblistában a mennyországi táncdalénekesek húzzák a talpalávalót. Magányosnak lenni lehet, hogy szar, de tudtommal nem kell minden átmenet nélkül pszichopata gyilkossá válni miatta. Szívem szerint kevesebbet adnék, de az Agyarra, a mostanában (tavaly... azért nem mindennap készül ekkora böszmeség) látott hasonló filmre is adtam 5 pontot "valamiért", ez meg mindennel együtt sem volt annyira beteg, mint az.

5,5/10
.

Köszi, hogy cipeled kicsit a "zongorát" helyettem, amíg nem találom meg az egyensúlyt jelenleg elégg feldúlt életemben... cheers

A filmről: színvonalas a "nemajánlód", ez nekem amúgy is kimaradt volna, de így legalább lelki nyugalmam sem borult fel. Egyetlen egy dolog vonzhatna a filmbe: Gemma Arterton... hmmm ... de majd nézem máshol. Wink


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Niwrok írásai 2.0   Niwrok írásai 2.0 - Page 10 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Niwrok írásai 2.0
Vissza az elejére 
10 / 66 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 38 ... 66  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» Niwrok írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» R2-D2 írásai 2.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: