Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 2.0

Go down 
+7
Niwrok
cs-robert
Remo
arzo
Mr. White
tchabee
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 35 ... 65, 66, 67
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 EmptySzer. Júl. 19, 2017 2:20 pm

R2-D2 írta:

X-men: Apokalipszis


„Magam sem tudom, miért, de még ennyi negatívum ellenére sem tartom csapnivalóan rossz filmnek az Apokalipszis-t. Talán Singer elég profi, hogy elfedje az ordító hiányosságokat, vagy elég dörzsölt, hogy kiszúrja a szemem egy-két emlékezetes jelenettel.” – ez a két mondat az origóról való, és vagyok olyan kényelmes, hogy simán bemásoljam ezt a konklúziót. Pontosan így érzem én is: látom, érzékelem a film ürességét és hibáit, látom rajta, hogy tulajdonképp motivációk nélküli figurák futkosnak össze-vissza, hogy a fő gonosz az egyik legidiótább és képességét legkevésbé kihasználó karakter az összes közül – mégis jól éreztem magam a mozin.  


80%



No. Újranézéskor kissé nehezebb volt mindezeket benyelni, de még mindig működött. Minden olyan, ami nem a főgonoszhoz kapcsolódott, az most is tetszett... de ez a szürkéskék majom... ez most fájt. Az egész karakter, amit írtak mellé/köré, kong az ürességtől és irtó gagyi, motivációja, a négy lovas összeszedése, minden fájdalmasan elnagyolt (nem is értem, ekkora erejű mutánsnak minek segítő). De miután maguk az alkotók mondták, hogy az volt a cél, hogy még több, még nagyobb legyen minden, nem is csoda - közben még böszmébb is lett. Mindegy, időnként elő lehet venni, Higanyszál jelenete mindig zseniális lesz.

Dicséretes dolog viszont a BD extratartalma: kb két óra, amiből fél óra kimaradt/bővített jelenet (az összes elején Singer csak sajnálkozik, hogy túl hosszú a film eleje), jó pár perc bakiparádé, és egy több, mint egy órás werkfilm, minden magyar felirattal.


Lecsúsztunk 75%-ra... Crying or Very sad



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 29, 2019 9:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 EmptyHétf. Aug. 21, 2017 3:02 pm

R2-D2 írta:

Kémek hídja


A lerombolt Berlin nagyszerű, mint ahogy a film humora is az: a „Miért, az használ?” sokadszorra sem volt fárasztó, vagy unalmas – a mondat, bizonyos szitukban simán elmehetne valami korai Hofi kabaréba. Összességében nem éreztem magam kellemetlenül abban a két és fél órában – de engem ezúttal Spielberg mester nem varázsolt el. Kifejezetten erőtlen, átlagos filmet tett le az asztalra, amiből nekem pont azok az igazi spielberges szentimentális finomságok hiányoztak, amiket divat szidni. No meg a kicsit mélyrehatóbb és pontosabb törióra – bár aztán az is lehet, hogy a mai Észbontóknak még ez is sok. Stephen apura viszont én nem tudok kevesebbet adni:


80%



Az a helyzet, hogy szinte szóról-szóra ugyanazt tudnám leírni, mint másfél éve. Nem éreztem ezen a mozin annyira a kedvelt Spielberg-ízt, valahol, valami elveszett. Aztán hogy ebben mennyi a Coen fivérek sara, nem tudom: nekem ez az egész olybá tűnt, mint ha üvegfal mögött láttam volna csak egy Spielberg művet... scratch

Most is úgy érzetem, hogy túlságosan amerikai (nagyvilági) a mozi, ami alapból teljesen érthető - de nekünk, európaiaknak ez így egy teljesen nagyvonalú és felületes időutazás lett csak. A két és fél óra ellenére rengeteg mindenre nem jutott idő, olyan kapkodós és rohanós lett az egész. Ha pedig azt is hozzávesszük, hogy nagyrészt Lengyelországban forgattak, Kaminski is lengyel, meg hát biztosan volt a stábban, aki pontosabb információkat és hangulatjelentést is adott volna a kor keleti blokkjáról, még érthetetlenebb az egész.

A werkfilm sem magyarázza meg ezt a furcsaságot, inkább csak több kérdést vet fel, aztán lehet, hogy csak az én európai nézőpontom rossz. Én több Falat, Stasit, stb... vártam volna... ja, igaz, nézzem az A mások életét.

Ugyanakkor Abel karaktere másodjára is zseniális.  Wink


.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 29, 2019 9:10 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 EmptyKedd Jan. 16, 2018 9:24 pm

R2-D2 írta:

Jason Bourne

...ugyanis én simán várom a folytatást. Talán jól teljesít a kasszáknál annyira, hogy belevágnak még egy fejezetbe, talán lesz annyi eszük, hogy összefésüljék a Hagyatékkal is. Azért egy Aaron Cross/Bourne összjátékot megnéznék szívesen – bármennyire is próbálták ignorálni a negyedik filmet.

80%


Pár napja (ismét) adta valamelyik csatorna a trilógiát - és ismét sikerült ott ragadnom előtte. Nem tudom, de ez a karakter, ez az egész történet, ez a zene mindig annyira beszív, akárhányszor nézem, hogy mindig maradok a képernyő előtt. És ebből az apropóból vettem elő a BD-t (már csak 50 film vár sorára), és merültem el újra JB kalandjaiban.

Nem szaporítom a szót, teljesen elégedett vagyok a korábban leírtakkal, minden gondolatát ma is vállalom: ha nem lenne a las vegasi autós őrület benne, közel tökéletes JB film lenne. Így viszont marad a "negyedik" helyen, ugyan benn van minden olyan elem, amiért én szeretem ezt az egészet, de ez a FF pár perc nem kellene bele. Na, jó, meg picit talán Athén is sok még, de az a tűréshatáron belül van. Ugyanakkor még másodszor is fura és új volt az "aktualizálás", a világpolitikai helyzetekre való reflektálás - az extrákat nézve, tervezett és logikusnak tűnő irányvonal... csak eddig ez sem volt.

BD kép, hang beszarás, megint folyamatosan a hangerőgombon volt a kezem, azt hitem, felébred a család. Laughing

Marad a 80%


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 67 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 2.0
Vissza az elejére 
67 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 35 ... 65, 66, 67
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» Niwrok írásai 1.0
» Remo írásai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: