Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 R2-D2 írásai 2.0

Go down 
+7
Niwrok
cs-robert
Remo
arzo
Mr. White
tchabee
Weide
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 58 ... 67  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Deadpool   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyHétf. Május 16, 2016 10:51 pm

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 UitLO7e




Deadpool




Ahogy tegnap az A hangyánál is írtam, az Amerika kapitány: Polgárháború című rettentő szórakozató mozi valamit ismét megmozdított bennem a képregény filmekkel kapcsolatban – aminek az lett az eredménye, hogy mindkét, korábban eddig elutasított szuperhős (?) filmet is pótoltam … és csak halkan jegyzem meg, remélem, a Rouge One is visszaad majd valamit a SW rajongásomból, mert az jelenleg a béka segge alatt van az EP VII után. Szóval: amit eddig olvastam a Deadpoolról, amennyire idiótának és feleslegesnek gondoltam az egészet, amennyire irritálónak tűnt az előzetese alapján ez a száj nélküli maszkos, káromkodós, duplakardos pókember klón, azzal egyenes arányban okozott kellemes meglepetést a tegnap éjjeli mozizás. Idiótának valóban idióta, de tényleg szórakoztató.

Egyébként azt hiszem, a főcím dumájával sok minden eldőlt: melyik másik film kezdődne ugyanis úgy, hogy „Bemutatjuk egy seggfej filmjét. Főszerepben: Isten barma.” Először nem is akartam hinni a fülemnek, de ez annyira tetszett, hogy kétszer is meghallgattam, sőt gyerekeknek is megmutattam (ezt még, legalábbis) – mindemellett persze az is tény, hogy tényleg egyedi ez a képsor ezzel a lassított akciójelenettel. Még ha nem kicsit Wantedos is, akkor is… amúgy nekem pont ez volt a félelmem az egész Deadpoollal kapcsolatban, hogy túlságosan (még képregényfilmekhez képest is) eltúlzottak lesznek az akciók, hogy nem fogom örömöm lelni csupán a be- és kiszólásokban. Nos, mindenki megnyugtatására mondom, nem ez a fő csapásirány, pontosabban nem csak ez: ha jól belegondolok, a gigantikus kezdő- és a záró akció között jóformán alig van zúzás, a film, kissé meglepő módon egy sérült (bolond?) személyiség problémáira fókuszál. Anélkül, hogy a már máshol milliószor olvashatott történetbe belefolynék – így jár ugye az, aki hónapokkal később ír egy blockbusterről – annyit a talán új keletű nézőknek el kell mondjak, hogy ez a film egy jól kidolgozott eredettörténet, egy rákos fasziból mutánssá alakított ember története, s egyben tulajdonképp egy vérbeli bosszúfilm is. Olyan, mint mondjuk egy Frankenstein mozi, amiben az alkotók magukra haragítják teremtményüket, ráadásul balga módon még személyessé is teszik az egészet.

A nagyobb akciójelenetekről túl sokat nem akarok írni: mindkettő meglehetősen agyatlan, természetesen hiteltelen és életszerűtlen volt – az, hogy mégsem idegesített föl, pontosan a főszereplő maszkos figura dumájának köszönhető. Nem tudom miért, nekem valahogy bejön ez a stílus, ez az akció közbeni pofázás, itt is roppant élveztem az összes geget, amit elsütöttek. Egyrészt ugye az egész tömve van mindenféle filmes kiszólással, sőt a főszereplő képes saját magát, és azt az egész filmes univerzumot savazni, aminek ő is részese. Kap itt mindenki rendesen, a mutánsok, a Marvel, a producerek, Hollywood, Ryan Reynolds, mindenki – ám mindez úgy, hogy cseppet sem idegesítő vagy fárasztó: mindig jókor, jó ütemben van elhelyezve az aktuális poén. A Francis Underwoodhoz hasonló kibeszélés a nézőkhöz is működik – nekem legalábbis 4 évad Kártyavár után egyáltalán nem volt fura. S ha már geg és akció: kifejezetten jók voltak a bunyó közbe illesztett burleszkszerű humorforrások, amik elsősorban Kolosszushoz kötődtek: ezek a jelenetek éppúgy működtek, ahogy anno a Bosszúállók első részében is… örök kép maradt emlékezetemben a Hulk vs. Loki jelenet – nos, itt is van ilyesmi.  Érezni lehet a filmen, hogy az ezeket az idétlen, eltúlzott akciójeleneteket egy percig sem kell komolyan venni, hogy a Bosszúállók akciózásaihoz hasonlóan itt is elsősorban a szórakoztatás a cél – más franchise vért izzad, hogy elhitesse a nézővel azt, amit láttat, itt inkább kicsavarják az egészet.

Egyébként én azon is meglepődtem, hogy ez kvázi egy X-film. ( Twisted Evil majdnem XXX, de most nem erről van szó.) Szóval, igaz, hogy olvastam róla, és tudtam is, hogy néhány mutáns fel fog tűnni a moziban, de azon kifejezetten meglepődtem – és így, a jövő heti új X-men előtt örültem is neki – hogy ennyire kötik az egész X-men Univerzumhoz a történetet és a szereplőket. Hogy képesek elmenni Xavier birtokára, hogy nem csak szóban és dumában kapcsolják össze a filmeket. Látjátok, ennyit értek az egészhez – ennyire érdekel csak az egész – hogy mezei felhasználóként meglepődök egy Deadpool filmben, mikor a kardos Pókember Xavier mutánsaival találkozik. De ez jól sült el, nekem nagyon tetszett, Kolosszus figurája kifejezetten jó, de a XXI-ik századi törpe Sinead O’Connor karaktere is jó. Deadpool meg ugye külön kategória, képességei alapján hasonlít Farkashoz – csak sokkal csúnyább szegényem. Azt egyébként nem értem, miért csak a mosópor nevű faszi tudná rendbe hozni az arcát, miért nem keresett egy plasztikai sebészt angyalom – igaz, akkor meg fele ennyire sem lett volna az egésznek értelme. Akkor nem lenne maszk, maradna csak a duma: márpedig e figuránál a kettő együtt hatásos csak.

Az a baromi nagy helyzet ugyanis, hogy nekem a Deadpool létforma előtti élet, Wade Wilson élete kevésbé tetszett. Ryan Reynolds ugyan tényleg mindent megtesz azért, hogy igazán tökösnek és kellően nagyszájúnak állítsa be a figurát – de nekem valahogy az egész exkatonásdi, bérgyilkososdi vonal, annak figurája nem jött be. Nem mondom, hogy nem volt néha vicces, meg hogy nem drámai a rákkal, meg hogy nem jön át az icipici (eszement) romantika, de az egész karakter nekem sokkal jobban bejött pókember-latexben/textilben. Arról meg nem is beszélve, hogy az átalakulás utáni kinézetéről folyamatosan a 2005-ös Fantasztikus négyes Ben Grimmje, a Kőarc jutott eszembe: valahogy nekem a Wade arcán eszközölt torzítás mindig Sziklaembert juttatta eszembe ( Smile ,  az már csak hab a tortán, hogy közvetlenül a film előtt a darts versenyt, amit néztem, egy Wade nevű faszi nyerte). A film ezen szakaszából – pedig aztán ez az  értékesebb, értékelhetőbb, maradandóbb – nekem leginkább Vanessa jött be. Mindenekelőtt azért, mert köztudomású, hogy mennyire örülök neki, mikor egy máshol megkedvelt színész/színésznő feltűnik az új moziban (amiről nem tudtam), Morena Baccarin pedig nagy kedvencem már a Firefly Irinája óta, de legutóbb épp Brody felesége volt 3 évadon át a Homelandben. A vak társbérlőt tudnám még innen – mármint a home, sweet home szakaszból – kiemelni, a nyugger kokós öregasszonyt:  lol2  lehet, még mindig keresi a kokaint meg a vakság ellenszerét (két Ikea bútor összeszerelése között)

Abban maxi egyetértek Niwrokkal, hogy nehéz a Deadpoolt bárhova is elhelyezni a mozis palettán, de különösképp a képregényfilmes palettán. 18-as karikája miatt nem szólhat mindenkinek, viszont messze nem annyira durva, mint amire én speciel számítottam. Látványban semmiképp, de igazából dumában sem: igaz, nem egy shakespeare-i nyelvezet és fennkölt magasságokban szárnyaló dialógusok, de valahogy a figura káromkodásainak mindig helye van a filmben. Ha nem lenne benn az a néhány csöcs és félig-meddig mutatott dugás, simán mehetne a többi képregényhős mellé – ha jól emlékszem, a Ha/Ver első része sem volt épp visszafogott, aztán az mégsem lett ennyire túlkategorizálva. De lehet, nekem pont ez a finomabb „felnőttessége” miatt is jött be, ezúttal nem kellett annyira vigyázni a gyerekkorosztály érzékenységére – lol megint meg kell jegyezzem, mennyire is álszent dolog ez a mai netes világban. Szégyen, vagy sem, de ezek után kifejezetten várom ennek a második részét, mint ahogy azt is, hogy fog vendégszerepelni Deadpool egy esetleges X-men filmben… ja, jut eszembe, sehogy. Inkább fog szerepelni az öreg Xavier a következő Deadpool moziban, hisz X-menek már újraírták a múltat/jelent/ jövőt. Mindenestre ezzel a nagyszájúval már két renegát mutánsunk is van, nagyjából két hasonló képességgel (mínusz admantium): s most már azt is tudjuk mindkettőről , honnan jött.




75%



Ui:  Laughing , most olvastam, hogy Sienad O'Connor eltűnt ( időközben megkerült) … nem tűnt ő el, csak mutáns lett...  Twisted Evil




.


A hozzászólást R2-D2 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 31, 2019 10:25 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyHétf. Május 16, 2016 11:39 pm

R2-D2 írta:

Deadpool

Szóval: amit eddig olvastam a Deadpoolról, amennyire idiótának és feleslegesnek gondoltam az egészet, amennyire irritálónak tűnt az előzetese alapján ez a száj nélküli maszkos, káromkodós, duplakardos pókember klón, azzal egyenes arányban okozott kellemes meglepetést a tegnap éjjeli mozizás. Idiótának valóban idióta, de tényleg szórakoztató.

Egyébként azt hiszem, a főcím dumájával sok minden eldőlt: melyik másik film kezdődne ugyanis úgy, hogy „Bemutatjuk egy seggfej filmjét. Főszerepben: Isten barma.” Először nem is akartam hinni a fülemnek, de ez annyira tetszett, hogy kétszer is meghallgattam, sőt gyerekeknek is megmutattam (ezt még, legalábbis) – mindemellett persze az is tény, hogy tényleg egyedi ez a képsor ezzel a lassított akciójelenettel. [...] Érezni lehet a filmen, hogy az ezeket az idétlen, eltúlzott akciójeleneteket egy percig sem kell komolyan venni, hogy a Bosszúállók akciózásaihoz hasonlóan itt is elsősorban a szórakoztatás a cél – más franchise vért izzad, hogy elhitesse a nézővel azt, amit láttat, itt inkább kicsavarják az egészet.

Egyébként én azon is meglepődtem, hogy ez kvázi egy X-film. ( Twisted Evil majdnem XXX, de most nem erről van szó.)

Abban maxi egyetértek Niwrokkal, hogy nehéz a Deadpoolt bárhova is elhelyezni a mozis palettán, de különösképp a képregényfilmes palettán. 18-as karikája miatt nem szólhat mindenkinek, viszont messze nem annyira durva, mint amire én speciel számítottam. Látványban semmiképp, de igazából dumában sem: igaz, nem egy shakespeare-i nyelvezet és fennkölt magasságokban szárnyaló dialógusok, de valahogy a figura káromkodásainak mindig helye van a filmben.

75%


Ööööööööööööööö... Hát hogy te ezt megnézted az... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked !!!

Na de hogy még tetszett is, az meg Fejbevert Shocked Fejbevert Shocked Fejbevert Shocked Shocked Shocked Shocked , de persze azért cheers meg yeah és Yeah2 is Smile !

No comment, kész vagyok Very Happy ! Ezután azon sem lepődnék meg, ha holnap nyugaton kelne a Nap Smile !

Persze, X-Men, de azt azért láttad ugye, hogy ez a Bosszúállókhoz is kapcsolódik? Elég NAGY volt az egyik utalás azokra a filmekre is Smile .
Egyébként ha a stúdiókkal a jogi kavarás nem lenne, tulajdonképpen ez lenne a normális, hogy azért átkukkantanának egyik csapat tagjai a másikéba, ha már egyszer mind Marvel-karakter.
Az más kérdés, hogy a Deadpool van annyira renegát projekt, hogy a DC-nek is odapörkölt egy isteneset Smile .
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyHétf. Május 16, 2016 11:44 pm

Niwrok írta:

Deadpool


Persze, X-Men, de azt azért láttad ugye, hogy ez a Bosszúállókhoz is kapcsolódik? Elég NAGY volt az egyik utalás azokra a filmekre is  Smile .

.

Jó van na! tongue  Köszönd a Kapitánynak...

Juj, már nem tudom, mit láttam, ebben a három napban az A hangyával, a Deadpoollal meg az Angry Birdssel annyi filmes utalást és kapcsot látam, hogy már belezavarodtam... már nem tudom, mi, mikor hol volt.

De biztos. peace


Niwrok írta:

Egyébként ha a stúdiókkal a jogi kavarás nem lenne, tulajdonképpen ez lenne a normális, hogy azért átkukkantanának egyik csapat tagjai a másikéba, ha már egyszer mind Marvel-karakter.
Az más kérdés, hogy a Deadpool van annyira renegát projekt, hogy a DC-nek is odapörkölt egy isteneset  Smile .
.

Ez jó. De nyugtass meg, Penge meg Szellemlovas nem lesz benn a Bosszúállók 852-ben sem? Illetve hogy X-menék és az Ezüst Utazó nem futnak össze???

scratch



.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyKedd Május 17, 2016 12:02 am

R2-D2 írta:

Deadpool

Jó van na! tongue  Köszönd a Kapitánynak...


Hát de ne már  Wink ! Hát örülök neki   Yeah2 ! Már alig várom, hogy kibeszéljük a Deadpool 2. tengernyi utalását   Yeah2  !


R2-D2 írta:

Niwrok írta:


Persze, X-Men, de azt azért láttad ugye, hogy ez a Bosszúállókhoz is kapcsolódik? Elég NAGY volt az egyik utalás azokra a filmekre is  Smile .


Juj, már nem tudom, mit láttam, ebben a három napban az A hangyával, a Deadpoollal meg az Angry Birdssel annyi filmes utalást és kapcsot látam, hogy már belezavarodtam... már nem tudom, mi, mikor hol volt.

De biztos. peace


R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 It-seems-there-really-was-a-helicarrier-hiding-in-deadpool-all-along-848204

Mert persze szemérmesek voltak, hogy jogilag ne lehessen annyira belekötni, de az bizony egy lezuhant, S.H.I.E.L.D.-féle helicarrier... valószínűleg ebből a háromból az egyik, amik a CapAm 2 végén csinálták a tüzijátékot:


R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 OcdJn9e




.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyKedd Május 17, 2016 2:12 am

Niwrok írta:

Mert persze szemérmesek voltak, hogy jogilag ne lehessen annyira belekötni, de az bizony egy lezuhant, S.H.I.E.L.D.-féle helicarrier... valószínűleg ebből a háromból az egyik, amik a CapAm 2 végén csinálták a tüzijátékot:


Ja, ez? Ez feltűnt, már akkor is gondoltam rá, hogy ez az, de eszembe se jutott továbbgondolni, hogy ez nem is lehetne benn...

Szóval észrevettem, csak nem tudtam, hogy ez akkora dolog. Most már világos! Wink
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Felperzselt föld   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyKedd Május 17, 2016 11:34 pm

R2-D2 írta:

Felperzselt föld

Szokásom szerint, egy-egy történelmi vonatkozású film után igyekszem bővíteni ismereteimet, kicsit kutakodni a neten, hogy jobban megértsem, hogy a látottak hogy kapcsolódtak a valósághoz, kicsit jobban átélni azt a helyzetet, amiben szereplőim futkostak két órán át… nos, eddig ez mindig sikerült, de Libanon történelmébe kis híján beletört a bicskám.

S bár a Felperzselt föld egy korábbi filmje, rengeteg beállítása, lassúsága, némasága néha már a köldöknézegetős, unalmas mozik irányába tolja – hogy ez aztán később se nagyon változzon. Így lett (mondjuk a Sicariohoz hasonlóan) egy kiváló és zseniális alapanyagból egy meglehetősen langyos megformálás, amiben a téma egyszerűen szétfolyik a rendező keze között. Mintha nem tudna bánni sem az idővel, sem a karaktereivel, s hiába mutat kendőzetlenül rettentő erős képeket, a másik oldalon a libanoni táj és a rengeteg kézikamerás felvétel elveszi ezek erejét.

Én is nehezen szoktam elhinni másnak, mikor mondja, de most én voltam úgy, hogy a megdöbbentőnek szánt fordulat és felismerés számomra nem volt az: valahogy fixen kitaláltam, mi fog történni (pontosabban mi történt), illetve ki milyen szerepet játszik a történetben. Túl korán kezdtem agyalni a látottakon, túl korán – még a szereplők előtt – sikerült összeraknom a múlt mozaikkockáit… innentől viszont egyrészt kissé érdektelenné vált a film és csak a helyzet feloldását vártam. Másrészt meg… azóta azon agyalok, hogy ez, így, ilyen formában hogy fér bele abba az időintervallumba, amivel a filmben dolgoztak. Akárhogy számolom, nem jön ki … vagy tágabb határokat kellett volna hagyni, vagy a szereplőknek kellene fiatalabbnak lenni: mindenestre az nem működik, hogy az össze-vissza ugrálással, az idő semmibe vételével a nézőt úgyis megkavarjuk, hogy ez ne tűnjön föl neki. Mint ahogy az sem működne – bár kimondva ilyen itt nincs – hogy a tejesen nyilvánvalóan idősebb figurák életkorából letagadunk, mondjuk tíz évet… tetszettek volna akkor tényleg fiatalokat castingolni. Sajnos ennél többet spoilermentesen nem árulhatok el a dologról, aki megnézi, gondoljon rá menet közben, hogy a karakterek hány éves korukban kerültek olyan interakcióba egymással, amibe…

80%


Arra már nem emlékeztem, hogy menet közben mire kell gondolnom, viszont egyfelől pontosan ugyanez volt a bajom a kronológiai sorrenddel nekem is (de legalább ne tolták volna a matematikát unos-untalan a pofámba  R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 3603792908 !), másrészt viszont olyan szinten szétmállott nálam a film a katarzist előkészítő, kierőszakoltan képtelen fordulatok és a sorozatos, felesleges életképek hatására, hogy az összetett drámát, és annak (egyébként rohadtul elnagyolt, csak sejtetett) érzelmi hullámait figyelembe véve sem ér ez többet nálam élmény szempontjából 6/10-nél többet.

Talán ha Villeneuve nem a szerpentinen kanyargó buszokat, a szétlőtt házakat és az út porában gyalogló nőket mutogatta volna többször is, hanem megpróbálta volna a szereplőket egy kicsit jobban bemutatni, ha már a személyiségüknek ekkora jelentősége van, vagy a politikai környezetet, ha már 40 évet ölel fel a film története, akkor máris beírhatott volna egy piros pontot. De az úgy nem megy, hogy 5-10 évenként kapunk egy villanást a fő pontokból, és rohanunk előre a történetben, mert akkora csavart kell előkészíteni, ami két órába is csak bajosan fér bele. Közben minden másodlagos, leginkább az oly sokszor előcitált logika, mert bizony én erősen az arcomba csaptam, amikor úgy fél órával a vége előtt Jeanne majdnem teljes nyomozása repülni látszott a kukába, mert a jogász úrnak akkor jutott eszébe felhívni a haverját, hogy talán nézzük meg a nyilvántartásokat  faceplam !

Spoiler:

Az sem volt jó pont, hogy én is próbáltam kicsit utánamenni, hogy hol és mikor is játszódik a film, ha már a háborús környezetnek ekkora szerepe van, és némi csalódással vettem tudomásul, hogy még a helyszínek is fikciósok. Értem én, hogy ennek az volt a szerepe, ahogy az időtávok összemosásának is, hogy hasonló események sok helyen és sok időpontban megtörténhetnek/-tek a Közel-Keleten, így bár a libanoni eseményekből merítettek a legtöbbet, egy-egy tragédia vagy drámai sors máshol is előfordulhat. Így aztán nekem azok maradnak a legemlékezetesebbek, amik pusztán kiragadott képek egy vallásháborúnak látszó polgárháborúból és hatalmi villongásból, például a már említett buszos, de nekem talán a legfeszültebb jelenet volt, ahogy a gyerekek fedezékről fedezékre futva mentek a szatyrokkal hazafelé.

Így bár vannak benne szépen fényképezett jelenetek, a nyomozásnak is megvan a maga izgalma (akár a "családi nőtanácsra, akár a gondnokra gondolok), és kevésbé nagy időtávokkal és térbeli mozgásokkal a drámában is van rengeteg potenciál, Villeneuve nálam szinte minden szempontból túltolta a biciklit. A fikciós helyszíneken játszódó képtelen történet (tudom, hogy minden az utolsó csavarra van felépítve, de ne már...  No  ) valós háborús drámával keverve nekem nagyon nem állt össze...

.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptySzer. Május 18, 2016 12:05 am

Niwrok írta:

Felperzselt föld


Arra már nem emlékeztem, hogy menet közben mire kell gondolnom, viszont egyfelől pontosan ugyanez volt a bajom a kronológiai sorrenddel nekem is (de legalább ne tolták volna a matematikát unos-untalan a pofámba  R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 3603792908 !), másrészt viszont olyan szinten szétmállott nálam a film a katarzist előkészítő, kierőszakoltan képtelen fordulatok és a sorozatos, felesleges életképek hatására, hogy az összetett drámát, és annak (egyébként rohadtul elnagyolt, csak sejtetett) érzelmi hullámait figyelembe véve sem ér ez többet nálam élmény szempontjából 6/10-nél többet.

A fikciós helyszíneken játszódó képtelen történet (tudom, hogy minden az utolsó csavarra van felépítve, de ne már...  No  ) valós háborús drámával keverve nekem nagyon nem állt össze...

.

Köszi, hogy megnézted! Dance Nekem talán annyi volt a hangulati előnyöm, hogy nézésekor jobban rá voltam hangolódva Libanonra, meg a Közel-Keletre - de maxi megértem a Te 6/10-edet is.

S hogy mire kellett gondolnod??

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptySzer. Május 18, 2016 12:26 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

Felperzselt föld


Arra már nem emlékeztem, hogy menet közben mire kell gondolnom, viszont egyfelől pontosan ugyanez volt a bajom a kronológiai sorrenddel nekem is (de legalább ne tolták volna a matematikát unos-untalan a pofámba  R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 3603792908 !), másrészt viszont olyan szinten szétmállott nálam a film a katarzist előkészítő, kierőszakoltan képtelen fordulatok és a sorozatos, felesleges életképek hatására, hogy az összetett drámát, és annak (egyébként rohadtul elnagyolt, csak sejtetett) érzelmi hullámait figyelembe véve sem ér ez többet nálam élmény szempontjából 6/10-nél többet.

A fikciós helyszíneken játszódó képtelen történet (tudom, hogy minden az utolsó csavarra van felépítve, de ne már...  No  ) valós háborús drámával keverve nekem nagyon nem állt össze...

.

Köszi, hogy megnézted!  Dance   Nekem talán annyi volt a hangulati előnyöm, hogy nézésekor jobban rá voltam hangolódva Libanonra, meg a Közel-Keletre - de maxi megértem a Te 6/10-edet is.

S hogy mire kellett gondolnod??

Spoiler:


Ezt én is összeraktam menet közben, csak arra nem emlékeztem, hogy te ezt az írásodban ennyire kihangsúlyoztad Smile .

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: A fiú   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyCsüt. Május 19, 2016 1:22 am

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 ZYIca61




A fiú





Néhány évvel ezelőtt mindketten írtunk egy bizonyos William Brent Bell nevű jóember kézikamerás horror (?) filmjéről, az Az ördög benned lakozikról. Ahogy most visszaolvastam, egyikünknek sem jött be igazán – bár Niwrok picit elnézőbb volt, mint én… nos, a nem túl termékeny rendező ezúttal ismét új mozival jelentkezett a zsáner keretein belül. A 2016-os az A fiú nekem már a moziban elcsípett előzetese óta birizgálta a fantáziámat – az már megint más kérdés, hogy hiába megyeszékhely, horrort esély nincs nagyvásznon látni. S ha már előzetes és ehhez köthetően marketing: akárki is mr. Bell reklámszakembere – ha ő maga, akkor lehet, pályát is tévesztett – de már a múltkori filmjét is zseniálisan adta el olyan promoképekkel a posztereken, amik aztán nem is kerültek be a filmbe, itt viszont… itt viszont csinált egy olyan trailert, amit tanítani kellene: elsősorban ugye a spanyoloknak, akik egy-egy előzetesben, filmcímben simán lelövik a mozi legnagyobb fordulatait. Itt, az A fiú előzetesében  szenzációsan meg van vezetve a néző, de a jó értelemben. Ha valaki az alapján dönt, hogy egy életre kelt gonosz babás kísértetfilmre ül be, akkor sem fog csalódni, – s jön majd a meglepetés, hogy ebben a moziban bizony jóval több van.

Egy fiatal amerikai lányt szállít a bérkocsi egy angol vidéki birtokra: a lány egy bennlakásos álláshirdetésre jelentkezett, amiben az idős Heelshire házaspár Brahms nevű kisfiára kell vigyáznia, míg az szülők távol vannak a háztól. Greta (Lauren Cohan – a TWD Maggie-je!!!) szeme viszont elkerekedik, mikor kiderül, hogy a kisfiú nem is kisfiú, hanem csupán egy baba, egy porcelánfejű plüss, ráadásul a korosodó házaspár teljesen élőlényként kezeli a babát. Greta első reakciója – ami amúgy vélhetően mindegyikünké lenne – a mosoly, ám hamar rájön, hogy véresen komolyan gondolták a munkaadók a feladatot, mi több, még több pontba szedett szabályrendszer , használati utasítás is van a baba mellé. Na mármost, aki életében már látott horrorfilmet, kitalálhatja, mi fog történni: a szülők távozása után természetesen egyre furcsább események tarkítják Greta életét a vidéki kastélyban. Ha gonosz akarok lenni, szimplán azt mondanám, hogy klisé klisé hátán, hogy roppant kiszámítható mederben folyik a cselekmény, hogy igazából nem látunk mást, mint egy újabb félelmetes képességgel megáldott (megszállt) tárgy (ez esetben baba) történetét… és tulajdonképp minden igaz. Egy pontig legalábbis. Mindezek ellenére az a marha nagy helyzet, hogy működik: akárki is álmodta meg ezt a képi világot, ezt az egész hangulatot, csillagos ötös neki – a sztori lyukait és idiótaságait is simán befedte vele.

Mert azért azon fenn lehet akadni, hogy Greta egyszer csak úgy dönt – jó, nem csak magától, hanem a rengeteg poltergeist jelenség hatására – hogy komolyan veszi feladatát és betartja Brahms használati utasítását. Ezzel még amúgy nem is lenne nagyobb baj, sokkal inkább azzal van, hogy Greta már-már túllő a célon, s szinte anyaként bánik a babával – nos, ez azért már bizony az épelméjűség határait súrolja. Alapban is mindig megkérdőjelezendő, hogy mi motiválja a szereplőt – már persze a forgatókönyvön túl – hogy egyedül egy olyan házban maradjon napokon, heteken át, ahonnan fenyegetettséget érez, de mindegy… ezzel minden horrort le lehet írni. Az A fiú kapcsán különösen szembetűnő – és egyre idegesítőbb – ahogy a logikátlan és hiteltelen jelenetek egymásra torlódnak, annyira, hogy már minden néző és épeszű ember a falat kaparja Gretától, Brahmstól meg az egész szitutól. Nos, kedveskéim, ekkor jön valami, ami az egész mozit egy teljesen más szintre emeli – és teljesen új irányba fordítja.

Kár, hogy nem beszélhetek róla, kár, hogy nem kiabálhatom világgá, mely filmekben éreztem hasonló meglepődést, mint amivel az A fiú szolgálni képes. Hirtelen minden kérdőjel kiegyenesedik – legalábbis ami a jelent illeti – a mozi pedig a sejtelmes, XXI-ik századi rémisztgetős horrorból valami teljesen másba vált át. És nekem ez nagyon tetszett. Már önmagában az is, ahogy a babamama szitut feloldják, de utána is, az új irányvonal: feszes, izgalmas, és igazándiból kiszámíthatatlan. A zsáner ugyanis lehetőséget biztosít mindenféle végkifejletre, egy ilyen filmnél soha nem lehet tudni, ki fog meghalni és ki marad életben. Jó, igaz, ha az első szakaszt vitték volna tovább a természetfelettivel, ez még hatványozottabban igaz lehetne, a finálé kicsit valóban tompít a dolgon, de akkor is: igazán bátor horrorban mindenkit ki lehet nyírni. Szóval ott tartottunk, hogy a film egy bizonyos pontján, miután valami összetörik, elszabadul a pokol – és ezzel együtt egy csomó korábbi kételyünk elmúlik és egy csomó korábbi furcsaság értelmet nyer… különösen annak, akik nehezebben fogadnak be egy mászkáló porcelánfejű babát. A korábban megpiszkált múlt is a helyére kerül, s bár tegnap óta azon agyalok, hogy most akkor mi is volt, és hogy is volt a tűzzel anno, mégis az egész ötlet, annak kivitelezése kifejezetten tetszett.

A kastély, mint helyszín egészen kiváló, minden aprólékosan kidolgozva a helyén van. Brahms, mint porcelánbaba, bármennyire is semleges az arca, a kellő szitukban kellően ijesztő és hatásos – akkor is, ha tulajdonképp semmi különöset nem csináltak vele: csupán a bizonyos jelenetekben megfelelő pozíciókba állították. Még csak azt se lehet mondani, hogy a film annyira tele lenne a manapság annyira divatos jump scare effektekkel – bár kétségkívül van néhány – sokkal inkább építi a hangulatot arra a sejtelmességre, hogy magunk sem tudjuk, mit várhatunk a kétségkívül fura dolgokat produkáló Brahmstól. Ha ehhez hozzáadjuk azt az érzést, hogy egyre jobban féltjük Gretát, egyre inkább kimenekítenénk az házból, no meg az egészet leöntjük azzal a félig gótikus, félig modern hangulattal, remek elegyet kapunk. Tessék csak figyelni, milyen jól összehozták az angol antik környezetet a skype-al…

Ja, egyébként az egész filmben tulajdonképp 6-7 db tényleges szereplő van: a sofőr (lényegtelen), Greta, az exe, Malcolm, a beszerző fiú (Rupert Evans) valamint a házaspár. Apropó… az csak egy dolog, hogy milyen gyorsan és tulajdonképp alap nélkül távoztak a házból, viszont amit utána csinálnak, az nekem iszonyat gáz volt… komolyan… szimpla baromság, az egész mozi leggyengébb pontja és legnagyobb ökörsége.  Mindazonáltal mind nekik, mind Gretának sikerült egy minimális háttérsztorit kreálni, ha innen visszagondolok, valahol nem is csodálom, hogy belecsömörlöttek mindabba, amit otthagytak a lánynak. Brahms gondozása nem kis áldozatot követelhetett tőlük, egy porcelánfejű plüssbabát meg aztán nem könnyű csak úgy otthagyni egy üres házban… pláne egy ilyen hisztis, bosszúálló fajtát. Egy idő után csak elfogy a hűtőből a kaja… egyébként, ha „valaki” már látta  Laughing  : vajon a szülők menekülése csupán a fásultság miatt volt, vagy szerepe lehetett benne a félelemnek is? Vajon ők mennyire voltak képesek feldolgozni a valóságot, s vajon ez a valóság az ő művük, vagy független tőlük (ezt kétlem)? És végül: vajon mi szükség volt mindarra, hogy Brahms úgy „éljen”, ahogy azt teszi?

Nem ez az év horrorja, de engem jó hangulatban talált meg. Mr. Bell talán eddigi legjobb munkája.




80%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 31, 2019 10:37 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptyCsüt. Május 19, 2016 8:40 pm

R2-D2 írta:

A fiú

Néhány évvel ezelőtt mindketten írtunk egy bizonyos William Brent Bell nevű jóember kézikamerás horror (?) filmjéről, az Az ördög benned lakozikról. Ahogy most visszaolvastam, egyikünknek sem jött be igazán – bár Niwrok picit elnézőbb volt, mint én… nos, a nem túl termékeny rendező ezúttal ismét új mozival jelentkezett a zsáner keretein belül.

A zsáner ugyanis lehetőséget biztosít mindenféle végkifejletre, egy ilyen filmnél soha nem lehet tudni, ki fog meghalni és ki marad életben. Jó, igaz, ha az első szakaszt vitték volna tovább a természetfelettivel, ez még hatványozottabban igaz lehetne, a finálé kicsit valóban tompít a dolgon, de akkor is: igazán bátor horrorban mindenkit ki lehet nyírni. Szóval ott tartottunk, hogy a film egy bizonyos pontján, miután valami összetörik, elszabadul a pokol – és ezzel együtt egy csomó korábbi kételyünk elmúlik és egy csomó korábbi furcsaság értelmet nyer… különösen annak, akik nehezebben fogadnak be egy mászkáló porcelánfejű babát. A korábban megpiszkált múlt is a helyére kerül, s bár tegnap óta azon agyalok, hogy most akkor mi is volt, és hogy is volt a tűzzel anno, mégis az egész ötlet, annak kivitelezése kifejezetten tetszett.

Egyébként, ha „valaki” már látta  Laughing  : vajon a szülők menekülése csupán a fásultság miatt volt, vagy szerepe lehetett benne a félelemnek is? Vajon ők mennyire voltak képesek feldolgozni a valóságot, s vajon ez a valóság az ő művük, vagy független tőlük (ezt kétlem)? És végül: vajon mi szükség volt mindarra, hogy Brahms úgy „éljen”, ahogy azt teszi?

Nem ez az év horrorja, de engem jó hangulatban talált meg. Mr. Bell talán eddigi legjobb munkája.

80%


"Talán"?! Miért, hányat láttál még tőle  Smile ? Én legalább még a Stay Alive-ot, amire szintén igaz, amit az előzetesekről meg a marketingről írtál, de most már megnézem a Wer-t (Várfarkas) is, az se maradjon ki, hátha tényleg ez a legjobb  Razz ...

Nincs nagyon mit ragozni: semmi új nincs benne, de a megszokott elemeket remekül rakták össze, legyen az a környezet, az emblematikus figura, és a pici dráma, ami a legnagyobb hatást a bizonytalansággal éri el, azaz "Mit fog most tenni Brahms?".

Spoiler:

És a szülők, ha már "valaki" látta...

Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: A látogatás / The Visit   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptySzomb. Május 21, 2016 12:13 am

.
R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 QJyumaj





A látogatás / The Visit






Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy 1999-ben „élőben” részese lehettem annak a csodának, amit M. Night Shyamalan az A hatodik érzék című mozijával művelt. Több száz rajongóval –  Rolling Eyes , egyre inkább csak nézővel – azóta is várom azt a pillanatot, amikor is az indiai rendező legalább csak megközelíti sorrendben harmadik filmjének minőségét… és direkt nem sikerét írtam. ’99 óta minden filmjét láttam, és egyre nagyobb fásultsággal veszem tudomásul a rendező zuhanórepülését, egyre inkább bebizonyosodni látom az ún. „egyfilmes rendező” sztereotípiának létjogosultságát – s ha már itt tartunk: a rendező is egyre inkább képtelen kilépni abból a skatulyából, amit a tőle kötelezően elvárt filmbéli fordulat jelent. Egy kísérlete volt, hogy mást csináljon, az Az utolsó léghajlító – ami nekem egyébként kifejezetten tetszett –, azért meg szétszedték…

Régen húzott fel ennyire film, mint ez a The Visit. Ugyan olvastam pár hónapja Niwrok írását, de igazából az sem készített fel erre a szarra, ami tegnapelőtt szembejött velem: ennyire idegesítő, érdektelen, idióta mozit nem csak Shayamalantól, de mástól sem fogadnék be egykönnyen. Nem csak az a baj – bár kétségkívül sokat nyom a latban –, hogy alapban nem kedvelem a kézikamerás filmeket, hanem egyszerűen a rendező semmit nem tudott kezdeni ezzel a Paranormal Activity klónnal. Ha meg valahogy megerőszakoljunk magunkat és azt mondjuk, hogy nem áll tőle messze a horror zsánere (pedig de), akkor meg pláne fura az a látható kínlódás, amit Shyamalan ezúttal a történetben elkövet. A forgatókönyv ezer sebből vérzik, a figurák totál érdektelenek, érthető motivációjuk gyakorlatilag nincs, a fináléban meg mindenki úgy viselkedik, mint egy rakás szerencsétlenség. Mindenki: az önsajnálata miatt a világgal haragban lévő lány, az amúgy rettentően idegesítő, reppelni próbáló seggdugasz fiú, a korábban meztelenül a falat kaparó öregasszony, meg a folyton bálba készülő férje. Ha jól belegondolok – a gyerekek anyját is beleértve – az egész filmben nincs egyetlen épeszű ember sem, de ennek az egész alkotásnak az alkotó bandáját simán be lehetne zárni a bolondokházába.

Becca (Olivia DeJonge) és Tyler (Ed Oxenbould) testvérek. Egyikük egy átlagos, normális tini lánynak tűnik, míg a kissrác már a mozi elején bicskanyitogatón tenyérbemászó volt ezzel az idióta reppelési mániájával. Icipicit talán találhattak volna fiatalabb szereplőket, de az a két év talán még tűréshatáron belül van, ami valós színészek és a kitalált karakterek között van... mindenesetre nekem a két szereplő idősebbnek, felnőttebbek tűnt, mint ami életkort kitaláltak rájuk. Na mindegy. Az már kevésbé az, hogy már megint eszébe jutott valami idiótának, hogy minimum15 (!!!) év nem beszélés után anyu elküldi a gyerekeket vidékre, a nagyiékhoz – mert hogy még nem látták egymást. Oké, értem, hogy ennek kell majd lennie a kulcsmomentumnak, de könyörgöm, senki nem olvasta át ezt a forgatókönyvet alaposabban? Niwrokkal ellentétben – gyerekes szülőként – én még háborúban sem tennék ilyet, nem békeidőben: ha egyszer már ennyi idő óta nem állok szóba szüleimmel, akkor milyen alapon jut eszembe pont náluk letenni a lurkókat, míg én elmegyek a picsámat áztatni egy luxushajóra az új pasimmal? És ez egyébként felveti azt a kérdést is, hogy végül is ezt hogyan és mikor szervezték le (ismerve a film történéseit)? És… és honnan is tudták ezt meg a mások?

Szóval a két gyerek vidékre megy, közben Becca dokumentumfilmet forgat a felmenőiről – mert hát az olyan logikus, nem? Először még különösebb gond nincs is, az öregek nagyjából normálisan viselkednek: mindig etetni akarják az unokákat – ahogy egyébként ez a való életben is van. Az első fura jel az lehet(ne), hogy kvázi használati utasítás van hozzájuk, egyfajta házirend –  Laughing , pont, mint Brahms mellé – amiben a legsarkalatosabb pont, hogy 21:30 után ne gyere ki a szobából. Mintha csak a Szörnyecskéket látnám: ott éjfél után nem lehetett őket etetni, mert átváltoznak, itt meg fél tíz után nem lehet őket nézni, mert már átváltoztak. Legalábbis az öregasszony: az első este fehér köpenyes sugárhányása amúgy is kikészített, de az i-re a pontot a második nap meztelenül falat kaparása tette föl. Legalábbis nekem – a gyerekeknek persze nem, mert a már megszokott „logikus” módon eszük ágában sem volt hanyatt-homlok menekülni a házból, inkább tovább kukkolták a nagyiékat. Meg videózták őket… vélhetően láttak néhány PA filmet, mert még a kamerát is elrejtették a szobában… Az is jó kérdés, hogy milyen betegség ez az alkonyati megőrülés, mert a moziban tényleg jól hangzik, viszont önmagában nekem totális baromságnak tűnik – nem baj, Becca talált hozzá a neten valami Doktor válaszol honlapon leírást. Azon a neten, ami igazából nincs: a film egyik mondatában siránkoznak, hogy nincs net meg térerő, de aztán vígan skype-olnak anyuval. Hahó! MEO?

De oké, két tizenévest meg tudtak győzni ezzel az ökörséggel. A néző viszont más. A néző elgondolkodik rajt, hogy hogyan is lehet valaki nappal ennyire normális, éjjel megy ennyire bolond. Hogy hogyan is lehetett az, hogy senkinek nem tűnt föl a környéken, hogy a nagymama meg a nagypapa kicsit megzakkant? Kicsit „más” lett?  Hogy hogyan is nem kereste senki azt a két jómadarat, kiknek a ruháját megtalálják a pincében, hogy hogyan is élhetett ez a két öreg így a kisvárosban (ahol azért köztudomásúan mindenki ismer mindenkit)? Millió kérdés – így utólag gondolkodva valami eredettörténet azért összeállt a fejemben – amikre semmi választ nem kapunk, csak bámuljuk a sok-sok idiótaságot. Vannak a filmnek kifejezetten jól megkomponált és hatásos jelenetei, a bújócskázást én ide számítom, meg az egyetlen jump scare jelenetet is (arra, onnan nem számítottam), sőt, ha jóindulatú vagyok, az öregasszony (Deanna Duagan) majdnem minden éjjeli jelenete az: a színésznő tényleg a lelkét kitette ezért a szerepért. Kár, hogy rengetegszer hátránynak éreztem a tipikus kézikamerás faszságot, kár, hogy megint az egész horrorszekció ugyanazokra a panelekre épült, mint eddig bármilyen más, hasonló tematikájú filmben. De ez még mindig csak hagyján lenne, nekem a legnagyobb gyomrost a finálé adta…

… amiben olyan böszmeségek történnek, amiket rég láttam vásznon. A fordulat – amit azért tapasztalt mozinéző idejekorán kitalálhat, a fentebb megfogalmazott kérdőjelekkel együtt – után lavinaszerűen ömlik nyakunkba a baromság: az egész konyhai nagyjelenet az idiotizmus csúcsa. Néha már sírni sem tudtam rajt, csak nevetni (papa pelenkacseréje, ugyebár), az egész a meredten ácsorgó kiskölökkel, az éjjeli fénnyel háztűznézőbe induló csajjal, majd a korosztályos birkózómeccsel és a baseball nagyjelenettel szabályosan fájt. S nem enyhítette e fájdalmamat az sem, hogy tulajdonképp mindenki valami lelki traumát oldott fel a cselekedetével – roppant okosnak akar tűnni a film – mert már maga a trauma is idétlen volt. Akármennyi pozitívum is gyűlt össze a film végére, ez a végjáték totál lenullázott mindent, és ha esetleg mindezt a néző még épp ésszel túléli, a legvégén kegyelemdöfésként Tyler még reppel egyet a kamerába. Az volt a vég. Mindennek a vége.

Szóval, hiába az éjszakai jól eltalált hangulat, a kevés egészen ötletes jelenet, hiába az öregasszony jó játéka – ja, azt el is feledtem említeni, hogy egy hasonló figurát is láttam már a Mercyben – az egész film legkésőbb a végére teljesen összeomlott nálam. Addig is felhúztam a szemöldököm néha, de a végén… nos a végén majdnem én is a falat kapartam meztelenül.



45%



.


A hozzászólást R2-D2 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 31, 2019 10:39 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptySzomb. Május 21, 2016 12:20 am

Niwrok írta:

A fiú

Spoiler:
.

Erről még az jut(ott) eszembe, hogy

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptySzomb. Május 21, 2016 12:41 am

R2-D2 írta:

Niwrok írta:

A fiú

Spoiler:


Erről még az jut(ott) eszembe, hogy

Spoiler:


Spoiler:
.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptySzomb. Május 21, 2016 1:00 am

R2-D2 írta:

A látogatás / The Visit

Régen húzott fel ennyire film, mint ez a The Visit. Ugyan olvastam pár hónapja Niwrok írását, de igazából az sem készített fel erre a szarra, ami tegnapelőtt szembejött velem: ennyire idegesítő, érdektelen, idióta mozit nem csak Shayamalantól, de mástól sem fogadnék be egykönnyen. Nem csak az a baj – bár kétségkívül sokat nyom a latban –, hogy alapban nem kedvelem a kézikamerás filmeket, hanem egyszerűen a rendező semmit nem tudott kezdeni ezzel a Paranormal Activity klónnal. A forgatókönyv ezer sebből vérzik, a figurák totál érdektelenek, érthető motivációjuk gyakorlatilag nincs, a fináléban meg mindenki úgy viselkedik, mint egy rakás szerencsétlenség. Mindenki: az önsajnálata miatt a világgal haragban lévő lány, az amúgy rettentően idegesítő, reppelni próbáló seggdugasz fiú, a korábban meztelenül a falat kaparó öregasszony, meg a folyton bálba készülő férje. Ha jól belegondolok – a gyerekek anyját is beleértve – az egész filmben nincs egyetlen épeszű ember sem, de ennek az egész alkotásnak az alkotó bandáját simán be lehetne zárni a bolondokházába.

Niwrokkal ellentétben – gyerekes szülőként – én még háborúban sem tennék ilyet, nem békeidőben: ha egyszer már ennyi idő óta nem állok szóba szüleimmel, akkor milyen alapon jut eszembe pont náluk letenni a lurkókat, míg én elmegyek a picsámat áztatni egy luxushajóra az új pasimmal? És ez egyébként felveti azt a kérdést is, hogy végül is ezt hogyan és mikor szervezték le (ismerve a film történéseit)? És… és honnan is tudták ezt meg a mások?

Szóval, hiába az éjszakai jól eltalált hangulat, a kevés egészen ötletes jelenet, hiába az öregasszony jó játéka – ja, azt el is feledtem említeni, hogy egy hasonló figurát is láttam már a Mercyben – az egész film legkésőbb a végére teljesen összeomlott nálam. Addig is felhúztam a szemöldököm néha, de a végén… nos a végén majdnem én is a falat kapartam meztelenül.

45%


Ácsi bácsi nono Wink ! Nem azt mondtam, hogy háborúban én elküldeném a gyerekeimet a sosemlátott nagyiékhoz, hanem hogy el tudom képzelni, hogy abban a helyzetben valaki azt tartsa a jobbik megoldásnak, a többi alternatívával szemben. De az amúgy is a Nagy füzet reszortja, ez meg a The Visit, ahol az általad is említett karibi hülyepicsa-áztatás van, és ebben meg ugye nincs kérdés egyetért .

Ahogy nagyjából a többiben sem, ahogy nézem. Szinte szóról szóra ugyanazokat a pozitívumokat és negatívumokat emelted ki, mint én, csak a súlyozás más. Valahogy én menedéket találtam a drámai meg az öregedéssel kapcsolatos, általánosabb vonatkozásában, téged meg jobban felhúzott a hányás meg a szétkent szar Smile . Valahogy nekem a vége is összeállt, bár szerintem is vacak, de kicsit olyan volt -ha már Shyamalan- mint a Jelek, ahogy végig a film alatt gyűlnek a hülyeségek meg a rigolyák, és a végére valahogy mindegyiknek értelme vagy jelentősége lesz.

A rappelő kis takony meg úgy látom, mindkettőnkben mély traumát okozott lol2 .

Spoiler:

A kérdés így nem is az, hogy Shyamalan meddig kapja még a lóvét az egyre kisebb igényességgel összetákolt műveire, amiket mindig arra a "hoppá!"-vázra húz fel, hanem hogy a mozinézők meddig dőlnek be pusztán a hírnevének. Mivel most is két filmje van folyamatban, meg ott a Wayward Pines, így ez aligha mostanában lesz.
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 EmptySzomb. Május 21, 2016 12:21 pm



A fiú

Niwrok írta:

Spoiler:


Ez, lehet, akkor ezek szerint nem figyeltem eléggé. Egy butaság a kevésből kipipálva - lassan már csak a köves séta marad... Rolling Eyes


A látogatás / The Visit

Niwrok írta:

Ácsi bácsi  nono  Wink  ! Nem azt mondtam, hogy háborúban én elküldeném a gyerekeimet a sosemlátott nagyiékhoz, hanem hogy el tudom képzelni, hogy abban a helyzetben valaki azt tartsa a jobbik megoldásnak, a többi alternatívával szemben.

Jogos. Bocsi! Embarassed

Niwrok írta:

Spoiler:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty
TémanyitásTárgy: Re: R2-D2 írásai 2.0   R2-D2 írásai 2.0 - Page 50 Empty

Vissza az elejére Go down
 
R2-D2 írásai 2.0
Vissza az elejére 
50 / 67 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 58 ... 67  Next
 Similar topics
-
» R2-D2 írásai 1.0
» R2-D2 írásai 3.0
» R2-D2 írásai 4.0
» Niwrok írásai 2.0
» Niwrok írásai 1.0

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Kritikák, filmes gondolatok-
Ugrás: