HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

12 majom kibeszélő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2412

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Pént. Jan. 23, 2015 10:13 pm

Mr. White írta:

Azért nem értem, hogy visszaküldik a csajhoz az első részben aztán a következőben azt mondják, hogy a csaj már nem is fontos. Arra kíváncsi lennék, hogy mennyi idő telt el az időutazás létrehozása és a vírus elterjedése között. Valamint hogyan maradtak 20 évig életben? Mert ha jól vettem ki akkor a föld alatt élnek és nem mutatnak semmit csak azt, hogy Forráskódként próbálják megoldani a vírus elterjedésének megakadályozását. Aztán jó, hogy valahonnan szereztek információkat, képeket a vírussal kapcsolatban, de kérem nem nézték át rendesen a dolgokat, ezek nem csinálták meg a házi feladatukat?

Kis off: Valaki látta már azt a filmet amiben Naomi Watts és Robin Wright a fiaikkal mennek egy tóparti házba és mindegyikük a másik fiával dugnak?

Elsődlegesen azért küldték vissza a csajhoz, mert az övé volt a hangfelvétel, de miután kiderült, hogy a felvételen szereplő név zsákutca, így már nem volt fontos. Aztán majd megint biztos kiderül valami a felvételről, és így fognak oda-vissza pattogni bounce .

Én még nem.
.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3537

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Pént. Jan. 23, 2015 11:31 pm

Örülök, Mr White, hogy Te is becsatlaoztál... taps

Magam részéről addig nem tudom folytatni, míg nem lesz a második részhez is magyar felirat, de utána rögtön jelentkezem.

Addig meg valami Underwooddal kavarok valami Kártyavárban. Smile

No de hol van Weide?
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Pént. Jan. 23, 2015 11:35 pm

R2-D2 írta:

Jepp, kavarás, az van benne, általában a szaré Smile .
.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Pént. Jan. 23, 2015 11:41 pm

Niwrok írta:
R2-D2 írta:

Jepp, kavarás, az van benne, általában a szaré Smile .
.

Igen, élvezem is nagyon. Pont, ahogy vártam.

Vasárnap le is írom. Smile
Weide

Hozzászólások száma : 726

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Szomb. Jan. 24, 2015 7:09 pm

R2-D2 írta:
Örülök, Mr White, hogy Te is becsatlaoztál... taps

Magam részéről addig nem tudom folytatni, míg nem lesz a második részhez is magyar felirat, de utána rögtön jelentkezem.

No de hol van Weide?

Beteg, de az első részt már láttam, majd írok.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Vas. Jan. 25, 2015 10:40 pm

12 Majom S01E02

Kövezzetek meg de nekem ez egyre jobban bejön.

Az igaz, hogy az írók meglepően nagy szabadságot adtak maguknak, Colet oda és akkor küldik, amikor csak akarják, az is igaz, hogy fogalmunk sincs hogyan és miért csak őt, de mindegy is. Az is tény, hogy a jövőben meglepően keveset tudnak a múltól - kicsit hülyén néz ki, hogy Cole hozza az infókat 2015-ből, de egyelőre még ez sem zavaró. Viszont a koreai kaland nekem qrvára tetszett - pláne a hátrahagyott cetlivel -, az egész epizód meg a gyogyóban hangulatos volt.

Nem utolsósorban köszönhető ez Jennifernek, aki egyelőre totál jól hozza a zakkantat (ahogy egyébként Cole is), a helyszín,meg ő maga is jól megidézte a filmet. A titokzatos kalapos faszi is jó, szerintem egy sorozatban pont ennyit kell róla egyelőre tudni. Nekem ez az egész működik így, az időutazás eleve király - az alternatív idősíkokkal meg majd foglalkoznak, ha eljön az ideje. Smile

Jó sokáig nem fogják megtalálni a vírust, az biztos, mert akkor megszűnik az a jövő, meg az egész sorozat.

Ti nem gondoltatok rá, hogy az öregasszony a jövőben maga Cassandra?

Ötös alá
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Vas. Jan. 25, 2015 10:54 pm

R2-D2 írta:

12 Majom S01E02

Kövezzetek meg de nekem ez egyre jobban bejön.

Ti nem gondoltatok rá, hogy az öregasszony a jövőben maga Cassandra?

Én nem kövezek senkit, de szerintem más sem. A többieknek úgy tűnik, bővebb tapasztalatai vannak a SyFy-ról, így őket ahhoz képest lelkesíti a sorozat színvonala, én meg egyszerűen csak szkeptikus vagyok a Strain után. Ki fogja ez forrni magát...

Nem hinném, hogy Jones Cassandra, mert akkor nem lett volna oka arra utasítani Cole-t, hogy ne keresse Cassandrát. Ha ő lenne, tudta volna, hogy Cole úgyis találkozni fog vele, és mivel pont ő aggódott azért, hogy a túl sok változás miatt nem lesz a doktornőnek hangfelvétele, ami nélkül el sem indultak volna, szerintem mindent ugyanúgy akar csináltatni vele, ahogy már egyszer megtörtént.
.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Vas. Jan. 25, 2015 11:01 pm

Niwrok írta:

Nem hinném, hogy Jones Cassandra, mert akkor nem lett volna oka arra utasítani Cole-t, hogy ne keresse Cassandrát. Ha ő lenne, tudta volna, hogy Cole úgyis találkozni fog vele, és mivel pont ő aggódott azért, hogy a túl sok változás miatt nem lesz a doktornőnek hangfelvétele, ami nélkül el sem indultak volna, szerintem mindent ugyanúgy akar csináltatni vele, ahogy már egyszer megtörtént.
.

Smile Nekem meg pont az a gyanús, hogy eltiltja tőle.
Weide

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Hétf. Jan. 26, 2015 1:15 pm

Splinter

Első nekifutásra nem volt ez rossz. Egyelőre tetszik az első epizód feszessége és pörgőssége, nem sokat tökölnek sem a karakterekkel, sem a helyzet megmagyarázásán.
Őszintén szólva újranézve a filmet, hiába az egész zsenialitása és kibontása, mérhetetlenül lassúnak és vontatottnak tűnt.
Itt ezzel nem volt baj. A karakterek egyelőre szimpatikusak -a maguk módján- a sztori is sokkal nagyobb volumenűnek tűnik, mint a filmben.
Amire kíváncsi leszek, hogy mennyi karaktert fognak mozgósítani és hány idősíkban is fognak párhuzamosan játszódni az események, mert -ahogy Niwrok is említette-, ez a visszaugrálunk az időben is addig tesszük el az embereket láb alól, amíg végre az egyik nem az, aki tényleg elszabadította a vírust... hát ez nem fog hosszú távon kitartani. Illetve, ami még érdekes lesz, hogy hogyan kezelik az időparadoxonokat. Jó volt ez a kis demonstráció az órával, és lehet ebből még nagy geciskedéseket kialakítani, de megint sok minden nincs megmagyarázva, és lehet, hogy nem is lesz.
Egyáltalán pl. találkozhat az ember önmagával? Mert a filmben ez a kérdéskör teljesen le volt nullázva ugye, ez egy olyan mellékzöngéje volt az időutazásnak, amivel nem nagyon foglalkoztak. Kíváncsi vagyok, itt fognak-e.
Van egy olyan érzésem, hogy nem csak a 2013-as "múlt"-ban fognak még barangolni a szereplők, hanem a távolabbi múltban is, lévén Leland említette is Cole-nak, hogy már találkoztak, 1987-ben. Erre az idősíkra is kíváncsi vagyok.
Ami még bejött, hogy a 12 majom hadserege itt tényleg valami ütősebb banda felemelkedését vetíti elő, nem holmi idióta állatvédőkét, akik kiengedik a lokális állatkert lakóit. Reméljük az őrült Jennifer fog szállítani némi agyament, félelmetes, kontrollálatlan tébolyt a továbbiakban.

Egyelőre 7/10, lassan nézem a második részt is.

Weide

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Hétf. Jan. 26, 2015 1:19 pm

Mr. White írta:
hogy az HBO bele se mertem gondolni! Ott minden részben csak hogy megállítják a vírust megölnek sok embert és hogy biztosítják a faj fen maradást mindig látnánk egy-egy b@sz*s jelenetet!

Very Happy Very Happy

Mr. White írta:
Kis off: Valaki látta már azt a filmet amiben Naomi Watts és Robin Wright a fiaikkal mennek egy tóparti házba és mindegyikük a másik fiával dugnak?

Nekem a trailer bőven elég volt abból a szarból műből.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Hétf. Jan. 26, 2015 4:11 pm

Weide írta:
Splinter

Ami még bejött, hogy a 12 majom hadserege itt tényleg valami ütősebb banda felemelkedését vetíti elő, nem holmi idióta állatvédőkét, akik kiengedik a lokális állatkert lakóit. Reméljük az őrült Jennifer fog szállítani némi agyament, félelmetes, kontrollálatlan tébolyt a továbbiakban.

De nem ám! Smile
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Csüt. Jan. 29, 2015 10:37 pm

Ez most hogy van? Hogyhogy csak holnap lesz E03?

Az első kettő mégsem nem egy napon volt?
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Csüt. Jan. 29, 2015 10:58 pm

R2-D2 írta:

Ez most hogy van? Hogyhogy csak holnap lesz E03? Az első kettő mégsem nem egy napon volt?

Gondolom a netre került ki egyszerre az első két rész, de a tévébe rendesen hetente ment, és úgy jön most a 3. rész.
.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Csüt. Jan. 29, 2015 11:09 pm

Niwrok írta:

Gondolom a netre került ki egyszerre az első két rész, de a tévébe rendesen hetente ment, és úgy jön most a 3. rész.
.

Köszi. Így már értem - imdb is heti bemutatót ír.
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   Vas. Feb. 01, 2015 2:54 pm

.
12 Monkeys - S01E03 - Cassandra Complex

Eddig mindig azt mondtam, azért húzom le egy kicsit ezt a sorozatot, lejjebb, mint talán indokolt lenne, mert bizalmatlan vagyok vele, mint egy sorozat-kényszerremake-kel. Ezzel a résszel jött ez meg, és kezdtem azt érezni, hogy van ötlet, van lehetőség értelmesen kitölteni az epizódokat, és nem fikapöckölő bajnoksággal fogjuk magunkat szórakoztatni ennél is.

Ez ugyanis JÓ volt, nem  Yeah2 , de  yeah !

Abból ugyan még nem lépett ki a sorozat, hogy "egy rész - egy küldetés", még ha ezúttal kap is egy keretes szerkezetet, viszont legalább elkezdte összefonni az idősíkokat, és talán Cole a jövőben sem csak lineárisan fog lépegetni a múltban. Az új, erre az epizódra vonatkozó helyszín érdekes és hangulatos, és noha nem Afrika, ami ilyenkor lenni szokott, de majdnem olyan, és ez megint csak jó, mert talán ez is arról szól, hogy nem lesz a sorozat bezárva egy szűk területre, hanem lesz lehetőség a mozgásra. Egészségügyi krízis, orvosi dráma, fenyegetőző, a rokonaikért aggódó fegyveres betegek, tömeg, vér és halál, amit csak a vudu-vajákos, fehér ruhás kreol Biri néne oldott egy kicsit; ha Cole meg Cassandra nem is lenne itt, akkor is jó lenne, de itt vannak, keresve azt a fickót, "aki elszökött". Valami végre a személyiségükből is kezd megcsillanni, kezd épülni valami dráma, és bár elkerülhetetlennek látszik, hogy összeboronálódjanak, azért nem mostanában lesznek az időhúzó, spontán dugások, mint amikor a leghiteltelenebb helyzetben összefektették Eph-et és Norát. És akkor még mindig vannak kisebb magyarázatok, visszautalások, az okok megmutatása a következmények mellé, például arról, amit egyszer láttunk, aztán meg nem láttuk, most meg na meglátjuk (tényleg, nézzétek csak vissza a 2. részt, hogy nincs ott Smile )... ja, és ha nem tudjátok miről van szó, úgyis megértitek. És amit hiányoltatok, a jövőről is derül ki ez-az, ott sem marad a sorozat végig a pincében, ennek a túlélő-kolóniának nem csak annyi lesz a szerepe, hogy Cole-t sejtelmes üzenetek kíséretében visszaküldözgessék, hanem úgy látszik, gyorsan meglesz a saját bajuk is...

Igen, ez tényleg így "Complex", ilyen hatékonyan és ilyen összetetten ritkán látok eltölteni egy sorozatból 42 percet. Ezekért meg el lehet nézni a még kissé esetlen színészi alakításokat (az a nyakrafogás  faceplam ) vagy azt a felesleges idétlenkedést a napszél-kitörés-"bármi megtörténhet"-kavirnyászással. Gondolom, ezzel csak előkészítették, hogy ennek valami szerepe is lesz.

Még ha ténylegesen nem is haladt a sztori, de legalább már most tömtek be lyukakat benne. Nem mondanak sokat, de azt legalább következetesen teszik. Azért is örülök igazán, mert az efféle "jobb angyalok"-részeket a sorozatok hosszú, agyatlan tökölések, amnéziák és közönyök után, koncként szokták bedobni, mintegy felkavarva a megülepedett szart, de hogy ez a 3. részben megtörténjen, ritka és kellemes élmény. Talán tényleg lesz ebből valami...

9/10
.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: 12 majom kibeszélő   

12 majom kibeszélő
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next