HomeCalendarGalleryGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

The Strain kibeszélő

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
Weide

Hozzászólások száma : 726

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 1:46 am

The Box

Szokásos, SPOILERES írás következik!
Meh, hát ez a rész már közel sem nyűgözött le annyira, mint az első. Lássuk csak, mit is tudtunk meg.
Eph - A családi drámázás már megint túl sok időt vett el az amúgy sem hosszú játékidőből, és tele volt klisékkel. Új munkahelyi románc kialakulása? Kurva érdekes, biztos jó pár részt fognak még erre szentelni. A gyerek idegesítő, az anyuka idegesítő, ráadásul van neki egy nála is irritálóbb barátnője, és még még egy annál is irritálóbb pasija. Nem meg ez az Anonim Alkoholista Klub... Nem hiszem el, hogy mindig ezt kell előhúzni a zsebből, ebből kell meríteni a drámát. Tudom én, hogy ez mekkora dráma, személyesen is átéltem, de már baromira unom. Biztos ezzel is lesznek még gondok, Eph újra el kezd inni, de közben helyt akar állni a családjánál és a munkahelyén is, közben csinálja a személyes kis misszióját, hogy megállítsa a járványt... Akkor is sablonos és lerágott csont az egész. Emellett a járványügyi részre kevés idő jut, az is csak egy helyben toporog, ráadásul tele van logikátlanságokkal. Mi az, hogy egy ismeretlen vírussal fertőzött egyéneket csak úgy elengednek?! Mi a faszért nem mutatták meg a bossnak a férgeket? Miért kell titokban akciózni?
Abraham - Ez a szál viszont ott volt a szeren, nem is értem, miért csak pár percet kapott. Az öreg zsidó írott már vámpírokat, ahogy ki lehetett venni, ráadásul talán volt egy vámpír szeretője is, vagy valami hasonló, akinek a szívét őrizgeti meg etetgeti. Aztán lehet, hogy tök más a helyzet, de nekem ez jött le, és ebből aztán lehetne is építkezni. Meg van az ok a személyes bosszúra, ráadásul tapasztalata is van az öregnek, valszeg komoly irtásokat fog még véghezvinni. Wink
Eichorst - Ez a karakter is tetszik, egy igazi vérgeci szemétládának tűnik. Nem elég, hogy tenyérbemászóan szemét képe van, még náci is (volt). Ezzel a fazonnal még komoly gebaszok lesznek, érzem.
Palmer - Az öreg szándékai egyértelműek. Nem akarok beletörődni a halálba, azért paktált le a Masterrel. Már csak az a kérdés, mit kell cserébe szolgáltatnia. Ebből is kialakulhat egy komoly, bonyodalmakkal teli szál, szóval kíváncsi vagyok.
Ruszki kártevőirtó - Egyelőre nem sok szerepét látom a faszinak, de mint színészt, nagyon kedvelem, ráadásul a karakter jelleme vihet egy kis színt meg humorforrást a sztoriba. Ahogy elnéztem a harmadik rész promóját, lesz itt patkányinvázió is, úgyhogy teret fog kapni az ürge, ebben biztos vagyok.
Mexikói bevándorló testvérpáros - Itt is adott egy drámai családi helyzet, ami szintén nem új keletű, de legalább érdekesebbnek ígérkezik, mint a fent említett. Ráadásul ugye Gus szerepet játszott az események elindításában, szóval biztosan vissza fognak hozzá kanyarodni a szálak. Leginkább az érdekel, miként fogják tudni megszerettetni a karakterét a nézőkkel, mert hiába látszik, hogy jót akar ő, csak rossz eszközökkel, egyelőre baromi unszimpatikus az egész család.
Fertőzöttek - Nem tudom, ők mennyire feláldozható karakterek, valszeg azok lesznek, de katalizátorként jól működnek, s bár valszeg hamar el fognak hullani, nem hiszem, hogy bárkinek is nagyon hiányoznának. És ugye, hogy nem puszta honvágyból ballagott haza a kis francia fruska?

Zajlanak a dolgok, de úgy érzem, túl kevés ez a 40 perc ehhez. Néztem volna tovább megint. Az első rész szintjétől mindazonáltal bőven elmarad, az egyik főszereplő drámai klisékkel tűzdelt sorsa pedig kifejezetten unszimpatikus és unalmas, remélem nem erre fog elmenni a továbbiakban a legtöbb idő. A többi karakter drámája viszont valamennyire kárpótol, a sötét oldal pedig abszolút csábító, rejtélyekkel és lehetőségekkel teli, szóval én lelkesen nézem majd tovább, aztán meglátjuk. Ez a rész sajnos csak egy közepes 5/10-re futotta, kicsit több gusztustalanságot és gore-t bevállalhatnának.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Weide

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 1:48 am

R2-D2 írta:
The Strain S1E02 - The Box

Na, ebben úgy néz ki abszolút egyetértünk. A hullaházas fazonokra én is kíváncsi vagyok, de már maga a kislány hazamenetlének kivitelezése is elég kérdéses.  hmmm 
R2-D2
Admin

Hozzászólások száma : 3537

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 1:49 am

Hehe, ezt egyszerre írtuk, s majdnem egyet is értünk...  peace 
Felhasználó profiljának megtekintése http://www.artudetu.gportal.hu/
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 1:55 am

Weide írta:
The Box

Abraham - Ez a szál viszont ott volt a szeren, nem is értem, miért csak pár percet kapott. Az öreg zsidó írott már vámpírokat, ahogy ki lehetett venni, ráadásul talán volt egy vámpír szeretője is, vagy valami hasonló, akinek a szívét őrizgeti meg etetgeti. Aztán lehet, hogy tök más a helyzet, de nekem ez jött le, és ebből aztán lehetne is építkezni. Meg van az ok a személyes bosszúra, ráadásul tapasztalata is van az öregnek, valszeg komoly irtásokat fog még véghezvinni. Wink

Számomra kissé komikusnak tűnik, hogy a vén zsidó fog az antik kardjával vámpírokat ölni, akkor már inkább a "ruszki" patkányvadász... Smile
Weide

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 1:56 am

R2-D2 írta:
Hehe, ezt egyszerre írtuk, s majdnem egyet is értünk...  peace 

Én is röhögtem, mondom magamban, ki a halál irkálhat hajlani kettőkor ide? Ja, persze R2! Very Happy
Amúgy nekem bejön ez a részről-részre haladás, több kedvet és motivációt érzek az íráshoz, mint máskor. Na meg poén együtt filózni, vajon kinek mit rejthet a múltja illetve mivel kecsegtet a jövője. Azért remélem, a 13. részig kitart ez a lendület (részemről) és kicsit felpörög a lendület -a sorozat részéről.
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 1:59 am

Weide írta:
Azért remélem, a 13. részig kitart ez a lendület (részemről) és kicsit felpörög a lendület -a sorozat részéről.

Én, ha elkezdtem, végignézem. Majd max elmesélem, milyen volt... tongue 
Weide

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 2:01 am

R2-D2 írta:
Számomra kissé komikusnak tűnik, hogy a vén zsidó fog az antik kardjával vámpírokat ölni, akkor már inkább a "ruszki" patkányvadász... Smile

Jó lesz az.  egyetért 

Weide

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 2:01 am

R2-D2 írta:
Weide írta:
Azért remélem, a 13. részig kitart ez a lendület (részemről) és kicsit felpörög a lendület -a sorozat részéről.

Én, ha elkezdtem, végignézem. Majd max elmesélem, milyen volt... tongue 

Én is tutira végignézem, ez sosem volt kérdéses.  Cool 
R2-D2
Admin

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 11:59 am

Weide írta:

Jó lesz az.  egyetért 

Ezt a képet honnan szedted? Valami promóból??? Csak mert eléggé hasonlít...
Weide

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 12:15 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:

Jó lesz az.  egyetért 

Ezt a képet honnan szedted? Valami promóból??? Csak mert eléggé hasonlít...

A könyvekből készült képregényfüzetek egyik borítója. Elég sok finomságokat lehet találni a Google-n, ha rákeres az ember.

Ahogy elnézem, eléggé alaphasználatú fegyverré fog avanzsálni az ezüstkard, lehet úgy a legegyszerűbb kinyírni a dögöket?  hmmm 
Niwrok
Admin

Hozzászólások száma : 2412

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 10:17 pm

.
The Strain - S01E01 és S01E02

Artunak köszönhetően, és egy kis csalással (egyszerre néztem meg a tőle kapott részeket) akkor én is csatlakoznék a kibeszélőhöz...

...még úgy is, hogy majdnem mindent elmondtatok előttem, amit fontosnak tartanék. Rögtön kezdjük is ugye azzal, hogy Eph családi problémáit kapásból kukáznám. Hihetetlen, hogy ennél a "válófélben lévő ex-alkesz, workaholic" figuránál blokkol le állandóan a forgatókönyvírók agya... még egy rákos szülő kéne, és tutira epét hánynék! A szó is kár erre a kliséhegyre, legfeljebb csak akkor fogom szóba hozni, ha még ennél is jobban kiakaszt.

A többi viszont eddig nem olyan rossz. Valamennyire ismerem a World of Darkness, és azon belül a Vampire világát, így az összeesküvéseket szövő, nagy hatalmú vámpírizék meg a függőlegesen pislogó hüllőpofák ugyan újdonságot nem jelentenek, de maga a világ, amit megteremt a mi világunk árnyékában, az izgalmas és érdekes. Egyelőre nekem nem tűnik túl nagy kérdésnek, hogy itt valami ősi újjáélesztő rituálé előkészítése zajlik (egy napfogyatkozás megemlítése sajnos kényszeresen ezt vetíti előre nálam), amit a kardos-zsidómessiás szupertatának (ebből még tuti valami bibliai utalás is lesz, ha már egyszer a náci okkultizmust újabb kliséként sikerült kipipálni...) kéne megakadályoznia, persze később toborozandó segítőkkel, és majd biztos a nőstényvámpírizé szívének is jut szerep ebben a harcban (én is azt hiszem, hogy ő lehetett Abraham felesége és/vagy harcostársa). Jó a segítőként fellépő Palmer is, bár a franc tudja, én inkább elfogadnám a májtranszplantot, mint hogy ősi vámpírizékkel paktáljak le, áthozatva egy Dobozt az óceánon (gondolom, ezek valami olyan vámpírizék, akik nappal nem keresztezhetik természetes vizek útját... talán az is kiderül, hogy miért)... még mindig a műtétben érzek nagyobb túlélési esélyt. Szóval ez önmagában eddig 7,5/10, Eph-fel kiegészítve nálam is marad az 5/10.

És akkor a Q&S-szekció... azaz "kérdések és hülyeségek"
- Ami látványosan buta volt nekem, az a járványügyisek vizsgálódása volt. A repülőre úgy mennek fel, hogy dupla kotont húznak, utána viszont az összes csomagolást és szemlét egy darab gumikesztyű védelme alatt ejtik meg, úgy, hogy egyébként legfeljebb sejtik, hogy ez mi a picsa! A halottkém is tök érdekesnek találja, hogy vér helyett fingjasincs "opálos" geci folyik a hullákból, de annyira azért nem, hogy legalább egy maszkot húzzon! Ha ilyen kretének kutatnák a feketehimlőt, úgy elterjedne, mint a pinty!
- A kordonos-pofozkodós jelenet butasága pipa, még ha "kellett" is a "hazudós, szemétláda főnök" figurájának megteremtéséhez.
- Hasonlóan buta volt nekem a latino család is, mert értem én, hogy a sorozatok írói szeretnek azzal dicsekedni, hogy minden mindennel összefügg, és vannak is véletlenek, de hogy az egyik tesó ellopja az órát a zsidó ezüstmívestől, aki épp arra hajt, hogy lenyomja azt a vámpírbérencet, aki felbérelte a másik testvért, hogy hozza el neki a Dobozt...
- Arra én is szeretnék választ kapni, hogy a vámpírizé hogyan tudott megcsapolni és megfertőzni 200+ embert egyetlen pillanat alatt. Ahogy ugyanis eddig láttuk enni és férgezni őket, az minden, csak nem fájdalommentes és pillanatnyi...
- A tata miért került börtönbe, már persze azon kívül, hogy kellett egy jelenet a beszélőn, amikor Eichorst elmondja a frankót Abrahamnak? Engedély nélküli fegyverviselésért?! Tízből kilenc ember inkább a diliházba küldte volna szegény "szenilis", hallucináló papát...
+ Én úgy értettem, hogy a repülőn levők ugyan valóban meghaltak, de a testük feletti uralmat (némi reboot után) az opálos cucc meg a férgek segítségével átvette a parazita, így téve őket két lábon járó keltetővé, ami megint csak nem új, de ide illik.
+ Senki nem említette, de a legjobb húzás szerintem a négy élő volt a sok hulla között, ügyesen rájátszva a hatóságok titkolózására, ahogy az apa is mutatta. Mivel senki nem tudta, hogy kik a túlélők, így amikor a halottnak hitt rokonaik felbukkantak, mindenki azt hihette, hogy az ő rokonuk az egyik, és mivel azt hihették, hogy elengedték őket (a tévében is bemondták ugye, hogy szénmonoxid volt csak, nem fertőzés...), így azt is hihették, minden rendben.
+ Szerintem a szeretet is ezért a kulcs: nem a kislány hullájában levő vagy megmaradt szeretet a fontos, ő szerintem csak arra a helyre ment, ahol az érzelmi kötődések miatt legnagyobb eséllyel fogadják be, azaz haza. Az apa szeretete a lényeg, akinek ha voltak is kétségei, hogy mit keres otthon a hullasápadt, furcsán viselkedő lánya, a szeretete miatt nem volt bátorsága azoknak hangot is adni, hiszen azzal azt kockáztatta volna, hogy megint elveszik tőle, akit szeret. Vagyis tényleg a szeretet kihasználásával gyorsították és segítették a férgek a terjeszkedést.
- Persze hogy a kislányon túl a lógó belű hullákkal meg a többi kétszázzal mi lett, az megint egy más kérdés... Még azt csak-csak elfogadom, hogy vasárnap volt, és az ügyeletet egy napig nem kereste senki (bár nehezen tudom elhinni, hogy New York azon részében egy teljes napig ne legyen egyetlen halott sem, akit boncolni vittek volna), de hogy a hullaházból lazán kicsoszogtak a féreggránátok, és egyetlen brékingnyúz nem volt belőle... Túl sok a kérdés, amiből egyelőre csak a nézők tanácstalanságának fokozását érzem, nem a logikusan és következetesen felépített történet elemeit, de ne legyen igazam.
- Leginkább amúgy azt nem értem, hogy az egész repülőgépesdit miért kellett megejteni? Miért kellett ilyen látványosan, rengeteg bukási lehetőséget elrejtve végrehajtani a csempészést, miért nem volt jó Palmernek vagy a vámpírizének, hogy szép csendben átviszik Manhattanbe a Dobozt, aztán szép lassan elkezdik szövögetni a kis tervüket meg gyártani a féreghordozókat... persze megint csak azon kívül, hogy ez egy sorozat, aminek minimum ekkorát kell villantania a pilotban...
- Na és hogy a második rész eseményeit tényleg kb. tíz percre össze lehetne sűríteni, az nekem "ehhhh...". Az időhúzás minden sorozat rákfenéje, amit még mindig csak eltűrnöm sikerült.
.
Mr. White

Hozzászólások száma : 252

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 10:43 pm

Érdekes olvasmányok keletkeztek. Most jutott eszembe én azt a nácit ismerem Ő volt a Becstelen Brigantyk-ban a náci akit a BearJew leütött a bészbolütöével. A következőkben Spoiler is lehetséges.

Ez eddig tényleg nem a legjobb sorozat pedig ahogy írtátok van benne potenciál.
A zsidó akinek a csaja lehet a szív mármint ennyi maradt belőle én igy gondolom.
a ruszki is kajak érdekes karakter és jó szinész is. A főszereplő amúgy jó szinész csak nem értem, hogy miért kell ez a mindenféleképpen kikel találnunk valamit hogy a nézők tudjanak azonosulni vele legyen minnél rosszabb a magánélete és függesszék is fel, de Ő nem hagyja magát és a barátnő/munkatárssal karöltve együtt. Amúgy tényleg New York 10 milliós(bár gondolom most már több, de a sorozatban pont hogy csökkenni fog, na mind1) népességű és azon a környéken nincs hulla vagy lehet hogy akiket behoztak pont a kijáratnál találkoztak ezekkel a nem tudom mikkel mert ők akkor most vámpir/zombik? vagy olyan zombik akik vámpir génekkel is elvannak látva? na mind1.
Viszont kiváncsi vagyok hogy Samu árulása hogyan is keletkezett mármint kivel került kapcsolatban és mi az oka.
Miért kell, hogy a gyerekek mindig bosszantóak legyenek akárcsak az ex-nejek és a pasijuk akik őket döngeti meg nem is beszélve az önelégült BFFFFFFFFF-ről.
Szerintem azért kellett a beismerése az Anonimoknál, hogy majd később még jobban üssön, hogy elkezd inni vagy legalábbis annak az árnyékában lesz és nem csak úgy mint ebben az epizódban.
ÉS amúgy mindenkivel egyetértek.

Weide a rajzos képen ki az aki karddal van és nem az öreg?

Jah és tudom nem ide tartozik, de nem volt kedvem és erőm, hogy ezt a kis infót beírjam az általánosba:
Tremors Reboot jön!

Akkor négyen(R2,Niwrok,Weide és én) nézzük ezt a sorozatot és majd TM is beszáll amikor majd hazajönnek?
Mr. White

Hozzászólások száma : 252

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 10:54 pm

http://www.origo.hu/egeszseg/20140722-a-legkozelebbi-hiba-mar-vilagjarvanyt-okozhat-influenza-h5n1-lepfene.html

Jó lesz ez, ha igy folytatódik! Nem tudom ki írta Niwrok vagy R2, de ilyen gyorsan ne váljon valóra amiket leírtok, hogy milyen agyasok dolgoznak.
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 10:56 pm

Mr. White írta:

Amikor megláttam a főszereplőt akkor tudtam, hogy valahonnan ismerős, de hogy honnan azt nem. Aztán rájöttem, hogy Ő játszott a House of Cards 1. évadában és benne volt a Non-Stopban is csak haj nélkül! Ezért is tartott sokáig a felismerés.
Aztán még itt van Mozart "ellenfele" Salieri is aki anno megölte a Sebhelyesarcút!
Most jutott eszembe én azt a nácit ismerem Ő volt a Becstelen Brigantyk-ban a náci akit a BearJew leütött a bészbolütöével.

Ha már színészfelismerőt játszunk Smile : én Abrahamben ismertem fel a Roxfort Mr. Finchét és a latino mamát is láttam már a Bábelben, ahogy dadaként két gyerekkel vágott át a sivatagon.
.
Niwrok
Admin

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   Szer. Júl. 23, 2014 11:01 pm

Mr. White írta:

Jó lesz ez, ha igy folytatódik!
Nem tudom ki írta Niwrok vagy R2, de ilyen gyorsan ne váljon valóra, amiket leírtok, hogy milyen agyasok dolgoznak.

A filmek felelőtlen tudóskarakterei az én "szakterületembe" tartoznak Smile ...
.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   

The Strain kibeszélő
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next