Filmfórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kritikák, gondolatok a filmek világából
 
KezdőlapGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 The Strain kibeszélő

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyHétf. Júl. 14, 2014 5:50 pm

Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyHétf. Júl. 14, 2014 8:59 pm

cheers Köszönöm mester, ma este vagy holnap jön az első kis élménybeszámolóm az első epizódot illetően. Smile
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyHétf. Júl. 14, 2014 9:05 pm

Weide írta:
cheers Köszönöm mester, ma este vagy holnap jön az első kis élménybeszámolóm az első epizódot illetően. Smile

Nekem meg pont jó, mire hazajövök, lesz hozzá felirat is.

A nagyobb baj??? az, hogy vége a 24 S09-nek, az meg mindennél fontosabb. De megoldom. Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyKedd Júl. 15, 2014 9:33 pm

Egy kicsit furcsa volt, hogy Kanadai, de ez legyen a legnagyobb baj.
Amikor megláttam a főszereplőt akkor tudtam, hogy valahonnan ismerős, de hogy honnan azt nem. Aztán rájöttem, hogy Ő játszott a House of Cards 1. évadában
Spoiler:
és benne volt a Non-Stopban is csak haj nélkül! Ezért is tartott sokáig a felismerés.

Aztán még itt van Mozart "ellenfele" Salieri is aki anno megölte a Sebhelyesarcút!

De hogy magáról a sorozatról is írjak. A könyveket nem olvastam, mert féltem hogy nem fog tetszeni bár a sorozat is olyan eddig, hogy érdekes meg érdekel is de ami igazán megragadott benne hogy végre egy sorozat ahol az egészségügyisek a föszereplők vagyis ők veszik át a nyomozók, gengszterek, ex-CTU ügynökök helyét. Valamint, hogy ezek se nem Romero-, se nem a rosszul értelmezett 28 ... később mintájára vett de még nem is az eredeti Vudus zombik, hanem egy újfajta ami egy kicsit keverék egy kis élőhalottak visszatérnek, Romero és a Fertőzöttekből átvettek néhány tulajdonságot! Még pedig, hogy ebben a történetben talán tudunk valamit a zombik eredetéről legalábbis remélem.
Spoiler:


A hozzászólást Mr. White összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 15, 2014 10:15 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Niwrok
Admin
Niwrok


Hozzászólások száma : 3578
Join date : 2012. Oct. 06.

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyKedd Júl. 15, 2014 10:13 pm

Mr. White írta:

Spoiler:



Bocs, egy kicsit belenyúltam a kommentedbe a spoilerek miatt. Ha kérhetem, csináld úgy, hogy először írd meg a szöveget, aztán jelöld ki belőle azt, amit el akarsz rejteni, utána nyomj a spolier-gombra, és csak simán okézd le, ne írj a felugró mezőbe semmit. Amikor a spolier-gombot megnyomod, akkor csak címet tudsz neki adni, nem mást, és ha oda írod be a spolieres szöveget, akkor nemhogy elrejtené, de még ki is emeli a szöveget félkövérrel.
Köszi Smile !
.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptySzomb. Júl. 19, 2014 1:41 am

No. A vidámpark után és a 24 S09 előtt közbeiktattam a megbeszéltek szerint (Weide, hol vagy???  tongue ) del Toro nevével fémjelzett sorozat pilotját is. Azt előre leszögezem, hogy több ilyen nem lesz, mert ez tőlem borzasztó idegen, hogy epizódonként nézek sorozatot, s nem darálva, de ez ígéretem szerint végigcsiálom....

Szóval. Nem vagyok elájulva. Az igaz, hogy ebből még bármi lehet, de ez az epizód maximum arra volt elég, hogy felkeltse az érdeklődésemet. Ugyanakkor semmi olyan extrát nem nyújtott, amitől most el kellene ájulnom, sem karakterekben, sem történetben, sem látványban semmi maradandót nem adott - egy újrahasznosított szitu kicsit másképp tálalva. Nem kevés hajmeresztő szituációval és élethelyzettel.

Adva van egy titokzatos repülő, amin valami rejtélyes körülmények között mindenki halott: a vizsgálatot egy (természetesen) széteső félben lévő családapa vezeti, a new yorki közegészégügyesektől. Kicsit Vírus/Fertőzés, nagyon Androméda-törzs az eleje, ami kimondottan tetszett. Aztán előkerül valami nemistudommi, amivel full átmegy az egész a fikcióba - sokkal inkább a Hellboy ugrik be róla, mint egy komoly vírusos/kóros film. Itt már sokasodtak bennem a kérdések (spoiler után olvashatjátok), az öreg zsidó, a titokzatos doboz ez pedig csak felerősíti. Ezen meg megint csavarva egyet aztán jön egy TWD, Eleven testek szerű vonal, hogy azon végképp mosolyogjak. Mondom, ebből még bármi is lehet, de ez a köztünk járó titokzatos erők kontra virológusok csata egyelőre inkább bosszantóan buta, mint izgalmas. S akkor - ha már kibeszélő - jöjjenek a kérdések:

Spoiler:

Szóval egyelőre gyenge közepes. Majd meglátjuk, mi lesz belőle.... Rolling Eyes 
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptySzomb. Júl. 19, 2014 12:10 pm

Balatonon lazulok. tongue 
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptySzomb. Júl. 19, 2014 12:35 pm

Weide írta:
Balatonon lazulok. tongue 


Lazulás közben írhatnál is róla... Smile

Amilyen nagy lelkesedéssel vágtál bele, igen csöndben vagy.  Question
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptySzomb. Júl. 19, 2014 1:41 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Balatonon lazulok. tongue 


Lazulás közben írhatnál is róla... Smile

Amilyen nagy lelkesedéssel vágtál bele, igen csöndben vagy.  Question

Majd ha hazaérek, mobilról macerás. Elöljáróban annyit, hogy vegyesek az érzéseim, de sok írhatnékom van róla. Smile
Vissza az elejére Go down
Mr. White

Mr. White


Hozzászólások száma : 255
Join date : 2014. Jan. 25.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptySzomb. Júl. 19, 2014 7:54 pm

R2-D2 írta:


Spoiler:

Szóval egyelőre gyenge közepes. Majd meglátjuk, mi lesz belőle.... Rolling Eyes 

Számomra is eddig közepes, amikor elkezdtem nézni pár perc után felhivtam Weide barátomat, hogy megkérdezzem:
Spoiler:

Én úgy gondolom, hogy amit a spoilerben megkérdeztél, hogy:
Spoiler:

Remélem tudtam kielégítő válaszokat adni! Vagy még jobban megkavarni!
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyVas. Júl. 20, 2014 1:31 pm

Mr. White írta:


Számomra is eddig közepes, amikor elkezdtem nézni pár perc után felhivtam Weide barátomat, hogy megkérdezzem:
Spoiler:

Mert ez egy tipikus amerikai klisé, ezerszer látott élethelyzet...  Crying or Very sad 

Mr. White írta:

Remélem tudtam kielégítő válaszokat adni! Vagy még jobban megkavarni!

Hááát... nem.  Smile


Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyHétf. Júl. 21, 2014 3:27 pm

Night Zero

Először is, ha már kibeszélő lett a topik, előre közlöm, hogy spoileresen fogok írni, szóval aki még nem látta a pilot részt, az ne olvasson tovább.
Nekem összességében tetszett az első rész, nagyjából hozta azt, amit vártam. A misztikus/horror faktor szerintem teljesen rendben van, ahogy maga a cselekményvezetés és a fordulatok is. Gondoljatok csak bele, más szériáknál 3-4 részt kell várni ahhoz, hogy ennyi csavar és váratlan esemény bekövetkezzen, mint itt, az első részben. És még csak az elején tartunk, van hátra 12 rész. Persze az is igaz, hogy általában az első résszel igyekeznek megvenni a nézőket, és a lehető legtöbb izgalmat és ínyencséget belepakolni, de én remélem, hogy ez a továbbiakban is így marad.
A kicsivel több, mint 1 órás játékidő pillanatok alatt eltelt, szívesen néztem volna még tovább is az eseményeket. Na meg már most elkezdődött a durvulás, Bishop kinyírása pl. elég durva és váratlan volt. Én azt hittem, nagyobb szerepet fog kapni a karaktere, de hát ki tudja, mi lesz még.
Amúgy R2 kérdéseire csak annyit, hogy ez tényleg csak az első rész volt, alap, hogy nem bontanak ki mindent, és rengeteg a homályos szál, de hát ez a lényege, hogy nézzük tovább, hogy kiderüljön, miért is történnek a dolgok. A boogieman, (innentől Master) pedig szerintem egyértelműen egy ősvámpír, vagy valami ahhoz hasonló mocsok. Drakulát is koporsóban, egy halomnyi földdel szállították át Angliába, hogy megőrizze erejét. Csak gondolom itt a Master nem ingatlant vásárolni jött. Szerintem a kiscsajt nem a szeretet hajtotta haza. Hanem valami más. Gondolom már elkezdte megfertőzni őket az a vírus, ami a gépen megtámadta őket, de valamennyire voltak még saját emlékei, érzései, amik hazahajtották, az egyetlen helyre, amit ismert. Az meg, hogy kivitelezte ezt, nem tudhatjuk, ahogy azt sem, milyen egyéb képességek fejlődnek ki a vírus hatására.
A többi meg majd kiderül, remélhetőleg.
A karakterek... nekem a vén pawn shop-os zsidó karaktere egyelőre kifejezetten tetszik, főleg ahogy elbánt a két rablóval. Na meg hozzá köthető a titokzatos, kifejezetten gusztustalan szív is, amit néha megetet... gondolom azt is valami hasonló lényből szerezte, mint a Master. Illetve az is poénos utalás volt, rögtön az elején, hogy ezüstöt gyűjt az öreg. Vajh miért. Szóval ez a karakter tetszik, van benne misztikum, van benne egyediség, van mögötte tudás és erő, amit majd ki lehet aknázni. A kordonos jelenet mondjuk tényleg faszság volt, meg azt nem értem soha, hogy ha tisztában van az eseményekkel, faszért kell ilyen sablon dumákkal próbálni az illetékesek közelébe férkőzni. Ha rögtön azzal kezdte volna, hogy megoszt olyan információkat, amiket nem tudhatna, rögtön gyanússá és érdekessé válna a szakemberek számára, így könnyedén, kerülők nélkül elő tudta volna adni a meséjét.
A másik, CDC-s doki sztoriját viszont annyira leszarom, hogy arra szavak sincsenek. Mármint, értitek srácok, itt van valami ősi, fenyegető járvány, aminek a forrására fényt kell deríteni, titokzatos majdnem-hullák, egy kollaboráns munkatárs, rejtélyekkel teli repülőgép és potyautasok, pont kurvára nem érdekel, hogy mit szenved az asszonnyal meg a nyomorult kölkével. Felőlem fel is fordulhatnak, maga a Strain jelensége sokkal jobban érdekel. Ez valóban egy olyan klisé, hogy már mindenkinek a könyökén jön ki, és nem csodálom, hogy sokan nem kultiválják. Én sem. Szarok a családi problémákra.
Mr. White írta:
...de ami igazán megragadott benne hogy végre egy sorozat ahol az egészségügyisek a föszereplők...
Akkor ajánlanám még neked a Helix nevezetű sorozatot, ott is a járványügyesek a főszereplők végig, s bár megjelenik mellettük valami titokzatos katonai hatalom, meg pár civil, attól még végig rájuk és a munkájukra koncentrál a sorozat.  egyetért 
Mr. White írta:
...később mintájára vett de még nem is az eredeti Vudus zombik...
Ezek nem zombik, bazeg, hanem mocsok vámpírfattyak.

Összességében nálam hozta a rész azt, amit elvártam, ha az unalmas sallangoktól a későbbiekben megkímélnek, illetve minden rejtélyes esetet megmagyaráznak, esetleg behoznak még pár izgalmas karaktert, akkor számomra esélyesen ez lesz az év sorozata. Na meg több akció meg vér sem ártana, de ahogy néztem évados előzeteseket, azokból nem lesz hiány.  Cool  8/10 so far.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyHétf. Júl. 21, 2014 9:49 pm

Weide írta:
Night Zero

Szerintem a kiscsajt nem a szeretet hajtotta haza. Hanem valami más. Gondolom már elkezdte megfertőzni őket az a vírus, ami a gépen megtámadta őket, de valamennyire voltak még saját emlékei, érzései, amik hazahajtották, az egyetlen helyre, amit ismert.  8/10 so far.

De basszus, a kislány HALOTT volt!!!! Vér nélküli, HALOTT!!! Akit a SZERETET hajd haza, hisz ezt szajkózzák a film elején, meg a végén is... Egy hulla, aki társaival együtt a gépen szépen ülve megvárta, míg elvágják a kis torkát, hogy bele tudjon mászni az a parazita vagy mi...

Túl optimista vagy. Smile
Vissza az elejére Go down
Weide

Weide


Hozzászólások száma : 747
Join date : 2013. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptyHétf. Júl. 21, 2014 10:04 pm

R2-D2 írta:
Weide írta:
Night Zero

Szerintem a kiscsajt nem a szeretet hajtotta haza. Hanem valami más. Gondolom már elkezdte megfertőzni őket az a vírus, ami a gépen megtámadta őket, de valamennyire voltak még saját emlékei, érzései, amik hazahajtották, az egyetlen helyre, amit ismert.  8/10 so far.

De basszus, a kislány HALOTT volt!!!! Vér nélküli, HALOTT!!! Akit a SZERETET hajd haza, hisz ezt szajkózzák a film elején, meg a végén is... Egy hulla, aki társaival együtt a gépen szépen ülve megvárta, míg elvágják a kis torkát, hogy bele tudjon mászni az a parazita vagy mi...

Túl optimista vagy. Smile

Jó, akkor úgy mondom, hogy a szeretet hajtotta haza, de mindezt már nem a kiscsaj irányította, hanem a paraziták, hiszen így tudnak könnyedén terjedni és megfertőzni minél több embert. Mert ennyi erővel random is kószálhatna a városban, és fertőzhetne meg bárkit, de az talán túl feltűnő lenne, esetleg nehezebb is. Szerintem amúgy az egész dolgot a Master irányítja, követlenül vagy közvetetten, és mindennek van valami oka.
Amúgy látható volt a reptéri felvételen, hogy a másodperc törtrésze alatt ragadta fel a koporsóját és húzta el a csíkot. Ha erre képes, akkor arra is, hogy pár másodperc alatt végigrobogjon a gépen és szépen tetszhalott/halott/vámpírzombi állapotba juttassa az utasokat.
Vissza az elejére Go down
R2-D2
Admin
R2-D2


Hozzászólások száma : 4535
Join date : 2012. Oct. 03.
Tartózkodási hely : Szombathely

The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő EmptySzer. Júl. 23, 2014 1:42 am

The Strain S1E02 - The Box

Ez már így kezd gáz lenni... Ha mondjuk darálva nézném, s most jönne a harmadik rész, csak simán bosszakodva átsiklok felette, de ez önálló élménynek gáz volt.

Gyakorlatilag SEMMI nem történt a 42 perc alatt. Hajmeresztő dolog ugyan ezúttal kevés volt benne - klisé ugyanakkor annál több. Kezdjük az elsővel, a szén- monoxid fertőzéses eltussolással. Mintha csak a Cápát látnám - nyilánvaló közegésszégügyi veszélyheyzet kontra gazadasági érdek. Már megint...

Ezen ok miatt a főszereplő faszi nekimegy főnökének, ezért felfüggesztik. Már megint. De ő saját szakállára nyomozni kezd. Már megint. Mellesleg - az epizód mélypontjaként egy Anonim Alkoholisták gyűlésére is megy, ahol végig kell hallgatnunk, hogy 1 év 11 napja ne iszik... Ki a faszt érdekel????

Közben az összes hulla eltűnt a halottasházból, amit 1 napig SENKI!!!! nem vesz észre...  faceplam 

Kezd zavarni, hogy még mindig fingom nincs róla, hogy az áldozatok végül is micsodák, egy része vámpír, más része valami halott szörny - egyébként a szemüveges apuka úgy hülye, ahogy van, mentsége csupán a lánya szeretete lehet... De még mindig kérdezem: a lógó belű meztelen hullák, akik hazamentek, azok mit mondtak otthon? Bocsi, most jöttem a boncolásomról???? Ehhh...

Néhány jó dolog: a (vélhetően) német pléhpofa kellően rejtélyes, a bugimen (Mester) szintén, bár még mindig nem tudom, mi is lesz belőle. Talán valami ősgonosz, mintha maga a Sátán lenne. A cliffhanger nem volt rossz, de túlságosan melepő sem: mint mondtam, kíváncsi lennék, ez a többi 200 családnál hogy zajlott. Az epizód legnagyobb pozitívuma Kevi Durand - bár a patkányvadász karaktert sem értem még.

Továbbra is közepes. De most már csak gyenge közepes.


.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





The Strain kibeszélő Empty
TémanyitásTárgy: Re: The Strain kibeszélő   The Strain kibeszélő Empty

Vissza az elejére Go down
 
The Strain kibeszélő
Vissza az elejére 
1 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Niwrok írásai 1.0
» Triangle kibeszélő
» 12 majom kibeszélő
» Alien Universe kibeszélő
» Trónok harca kibeszélő

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Filmfórum :: Filmek, sorozatok világa :: Filmek, sorozatok, kibeszélők-
Ugrás: